Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (168)Юристам - Наукова електронна бібліотека (24)Юристам - Реферативна інформація (1555)Юристам - Електронні колекції (4)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СЛІДЧІ$<.>+<.>K=ДІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 244
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Задорожна С.М. 
Автономія сторін в міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Задорожна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження автономії волі сторін договору у міжнародному приватному праві. Розкрито сутність вільного вибору права як колізійно-правової свободи, висвітлено історію виникнення та розвитку автономії волі. Здійснено спробу філософського виправдання вільного вибору права в міжнародному приватному праві. Проведено порівняльно-правовий аналіз зарубіжного законодавства та легального закріплення в українському приватному праві досліджуваної проблеми. Встановлено умови та межі (формальної сфери дії) застосування автономії сторін, розглянуто її правові наслідки (змістовну сферу дії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-2 +
Шифр НБУВ: РА348041
Рубрики:

2.
Сорока Л.В. 
Адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Сорока ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність та закономірності використання системи заходів адміністративної відповідальності у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин. Особливу увагу приділено вивченню юридичного складу правопорушень у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин та питанням реформування адміністративно-деліктних та адміністративно-процесуальних норм. Визначено зміст поняття та ознаки адміністративної відповідальності за незаконний обіг нарокотичних засобів і психотропних речовин. Представлено систему заходів протидії досліджуваних правопорушень. Охарактеризовано суб'єкти адміністративної юрисдикції та з'ясовано їх правовий статус щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, які посягають на зазначену сферу. Визначено юридичний склад адміністративних проступків, передбачених ст. 44, 44-1, 106-1, 106-2 ККпАП. Встановлено основні етапи та показано місце провадження у справах про адміністративні правопорушення за незаконні дії з наркотичними засобами та психотропними речовинами в адміністративному процесі й обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного ККпАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8:Р645 +
Шифр НБУВ: РА339552
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Виприцький А. О. 
Адміністративний примус в умовах надзвичайного стану: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Виприцький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та правові засади застосування заходів адміністративного примусу за умов дії режиму надзвичайного стану. Визначено поняття заходів адміністративного примусу, що застосовуються за даних умов, розкрито їх зміст. Досліджено систему та повноваження суб'єктів застосування заходів адміністративного примусу за умов надзвичайного стану. Проведено аналіззагального адмиіністративного примусу за надзвичайного стану та досліджено особливості застосування його додаткових заходів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання застосування заходів адміністративного примусу за умов надзвичайного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х819(4УКР)112.035
Шифр НБУВ: РА381668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Серафімов В.В. 
Адміністративний примус у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Серафімов ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено заходи адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають специфіку залежно від дії в просторі та кола осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції щодо упорядкування діяльності наглядово-контролюючих державних органів у торговельному мореплавстві. Досліджено відносини, що впливають у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають значну специфіку залежно від дії у просторі і за колом осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком в торговельному мореплавстві. Запропоновано рекомендації з удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції з упорядкування діяльності державних наглядово-контролюючих органів в торговельному мореплавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА310728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Кузьменко О.В. 
Адміністративний процес у парадигмі права: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розглянуто генезис розвитку юридичного процесу, його систему та структуру. Визначено місце адміністративного процесу серед процесуальних видів. Вивчено суть адміністративного процесу як самостійної галузі права, його соціальну роль, різноманіття зв'язків у сфері діяльності публічної адміністрації. Наведено структуру адміністративного процесу та її особливості. Запропоновано поняття адміністративного провадження, розглянуто стадії, етапи та дії провадження. Теоретично обгрунтовано, що адміністративні провадження можна об'єднати за наявністю або відсутністю у них спору про право за двома групами: конфліктною та неконфліктною. Сформульовано дефініції проваджень, а саме: нормотворчого, дозвільного, реєстраційного, контрольного, атестаційного. Виділено головні детермінанти конфліктних проваджень як самостійної групи адміністративного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА343922
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ляшук Р.М. 
Адміністративно-правове регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.М. Ляшук ; Акад. упр. М-ва внут. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правового регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби (ДПС) України для припинення правопорушень і злочинів на державному кордані. Удосконалено чинне законодавство у цій сфері й обгрунтовано системи заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України. Визначено функції ДПС України із застосуванням силових заходів. Запророновано класифікацію та визначення бойової техніки правоохоронного призначення, яка може використовуватися для припинення правопорушень на державному кордоні України. Удосконалено порядок дії прикордонників після застосування силових заходів. Визначено місце заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України та їх різновидів у системі заходів державного примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 + Ц68,8(4УКР)1-54
Шифр НБУВ: РА373522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Басов А.В. 
Адміністративно-правовий режим надзвичайного стану: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Басов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правовий механізм реалізації режиму надзвичайного стану. Здійснено історико-правовий аналіз становлення інституту цього стану на українських землях. Досліджено суть і правові засади, а також міжнародно-правові аспекти режиму надзвичайного стану. Вивчено умови та процедури його ведення та скасування. Здійснено аналіз системи органів державної влади, що забезпечують реалізацію режиму надзвичайного стану. Досліджено місце та роль органів внутрішніх справ (ОВС) у його забезпеченні. Визначено загальні засади організації відповідної діяльності ОВС. Розглянуто адміністративно-примусові заходи за умов дії режиму надзвичайного стану, здійснено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА348526
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мулявка Д.Г. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення прав платників податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Г. Мулявка ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, зміст, правовий статус та права платників податків. Досліджено організаційно-правові засади реалізації прав платників податків. Узагальнено правозастосовну практику та вивчено досвід роботи податкової служби Німеччини, Франції, Канади, США. Розглянуто питання кадрового забезпечення та взаємодії громадян і юридичних осіб з податківцями. Зазначено, що всі суб'єкти податкових відносин є рівноправними партнерами. Визначено вплив на захист прав платників податків таких чинників як правова неузгодженість та незавершеність у нормативно-правовому регулюванні податкових відносин. Проаналізовано роботу громадських формувань та визначено їх роль у забезпеченні прав платників податків. Вивчено практику та порядок розгляду звернень громадян і скарг на дії органів державної податкової служби та їх посадових осіб. Розглянуто питання судового захисту прав платників податків. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правової діяльності підрозділів податкової міліції та інспекції, спрямовану на забезпечення прав громадян і юридичних осіб, які своєчасно сплачують податки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)206 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА331346
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Томкіна О.О. 
Акти Кабінету Міністрів України: теоретичні засади видання та реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Томкіна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано проблеми юридичної природи актів Кабінету Міністрів України, теоретичні засади їх видання та реалізації. Висвітлено ознаки, поняття та наведено класифікацію постанов, розпоряджень і декретів Кабінету Міністрів України. Проаналізовано їх місце у системі джерел адміністративного права та законодавства України, з'ясовано принципи та стадії видання, суть реалізації урядових актів. Вивчено стан правового регулювання видання актів Кабінету Міністрів України. Запропоновано шляхи його вдосконалення. Надано пропозиції щодо законодавчого регулювання порядку видання урядових актів. Досліджено механізм реалізації нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, компонентний склад механізму. З'ясовано значення його елементів для практичного втілення у життя норм права, установлених в урядових актах. Узагальнено основні причини їх невиконання чи неналежного виконання. Проаналізовано питання ефективності нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, критерії її оцінки й умови, що впливають на кінцевий результат дії актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03 + Х819(4УКР)011.15-328.2 +
Шифр НБУВ: РА341489
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Крилова І. І. 
Акти прокурорського реагування: правовий статус та реалізація: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. І. Крилова ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу актів прокурорського реагування, їх правовий статус, особливості застосування, значення в механізмі правового регулювання та місця в системі актів органів державної влади. Розглянуто основні положення теорії юридичних актів, актів органів державної влади. Запропоновано поняття юридичних (правових) актів, актів органів державної влади, актів прокуратури й охарактеризовано їх особливості. Розглянуто питання нормативності, юридичної сили, форми, сфери дії кожного з видів актів прокуратури, висвітлено елементи їх юридичної природи. Розкрито питання актів прокурорського реагування та їх особливостей, наводиться визначення поняття актів прокурорського реагування та критерії класифікації. Зазначено, що місце прокуратури в державному механізмі повинно бути пов'язано із контрольною функцією влади та підтриманням державного обвинувачення в суді, що буде важливою гарантією публічного захисту передбачених законом прав та інтересів громадян або держави. Встановлено необхідність обмежити прокурорський нагляд до нагляду за дотриманням законів в оперативно-розшуковій діяльності, дізнанні, досудовому слідстві, під час виконання судових рішень у кримінальних справах, за застосування до громадянина заходів примусового характеру, які пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62-30
Шифр НБУВ: РА376169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Рябчинська О.П. 
Боротьба з розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства і жорстокості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Рябчинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого ст.300 КК України, визнавати моральні засади суспільства у частині розповсюдження інформації, спрямованої на забезпечення поваги гідності особи згідно загальнолюдських цінностей. З метою уніфікації термінології, рекомендовано мінімізувати кількість оціночних понять у дефінації "порнографія" та визнавати як натуралістичне зображення, а також опис статевих органів персонажів (людей, тварин) у момент вчинення ними або щодо них дій сексуального характеру. Пропоновано розглядати зберігання творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, з метою збуту або розповсюдження як готування до даних дій, а не як самостійний злочин, зважаючи на те, що дані дії не досягають ступеня суспільної небезпечності, характерного для злочину. Запропоновано включити до переліку кваліфікуючих ознак складу злочину, передбаченого ст.301 КК, ознаку скоєння даного злочину спеціальними суб'єктами - батьками або особами, що їх замінюють, учителями, вихователями та іншими особами, які на законних підставах утримують, доглядають, виховують, дають освіту дітям віком до 16 років. Рекомендовано суб'єктом злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК, які вчинюються щодо неповнолітніх або з примушуванням їх до створення порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, визнавати осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку. Вперше, на підставі результатів аналіза статистичного матеріалу, наведено кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК України.Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства та інших заходів у галузі боротьби з ввезенням, виготовленням, збутом і розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 +
Шифр НБУВ: РА322838
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Фенцик В.Л. 
Визначення видової належності, статі, краніотипу і зросту за морфологічними та остеометричними ознаками скроневих кісток (на скелетованих, фрагментованих і спалених черепах): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Л. Фенцик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії діагностики видової, статевої належності, краніотипу та зросту за факторними ознаками нативних і спалених кроневих кісток. Виявлено факторні анатомо-морфологічні та метричні параметри видової належності та статі за цими кістками. Уперше встановлено зміни структурної організації скроневих кісток за дії високої температури та виявлено взаємозв'язок між метричними параметрами скроневих кісток та краніотипом. За результатами проведеного кореляційно-регресійного аналізу кваліфіковано метричні параметри скроневих кісток, які за умов їх врахування у розрахованих рівняннях регресії дозволяють визначати зріст людини та її стать. Відзначено, що розроблена методика відтворення загальних ознак за метричними та морфологічними ознаками скроневих кісток підвищує об'єктивність і результативність судово-медичних експертиз. Зауважено, що сформульована концепція може слугувати теоретичною засадою для обгрунтування інтегративного підходу до розв'язання проблеми ототожнення загальних ознак загиблої людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.55 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА340403
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Дондик Н.Я. 
Використання спеціальних бухгалтерських знань при розслідуванні економічних злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Я. Дондик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сутність та наведено класифікацію економічних злочинів з урахуванням особливостей механізму їх відображення у документах. Розроблено класифікацію документів, в яких знаходять відображення злочинні дії з використанням фінансово-господарських операцій. Проаналізовано зміст методів документального та фактичного контролю суб'єкта господарювання в стадії перевірки матеріалів щодо економічних злочинів. Визначено особливості завдань, що вирішує бухгалтер під час проведення окремих слідчих дій. З'ясовано сутність судово-бухгалтерської експертизи за умов розслідування економічних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х893.9(4УКР)413.3 +
Шифр НБУВ: РА343219
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Стратонов В.М. 
Відтворення обстановки і обставин події як метод пізнання під час розслідування злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Стратонов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання розробки та вдосконалення процесу розслідування шляхом використання пізнавальних можливостей відтворення обстановки й обставин події. Розглянуто відтворення обстановки й обставин події як слідчу дію, процесуальну форму та метод пізнання. Визначено, що існуюча процесуальна форма обмежує пізнавальні можливості слідчої дії. Запропоновано шляхи вирішення даної проблеми, розроблено методичні рекомендації щодо підготовки, проведення, фіксації слідчої дії та використання отриманих результатів. Доведено, що ефективному розслідуванню сприятиме комплексне використання таких методів пізнання, як експеримент, реконструкція, моделювання та спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА314401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Шапошніков Д.С. 
Відшкодування шкоди, завданої здоров'ю та життю особи, яка без відповідних повноважень рятувала майно іншої особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.С. Шапошніков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 25 с. — укp.

Проаналізовано формування та розвиток інституту, норми якого регулюють відшкодування шкоди, що виникла у взаємозв'язку з рятуванням майна іншої фізичної або юиридичної особи. Узагальнено та систематизовано положення норм цивільного законодавства України, що стосуються відшкодування такої шкоди. Обгрунтовано теоретичну логічність та практичну доцільність формування у вітчизняному цивільному законодавстві концепції відшкодування шкоди, завданої особі, яка вчиняла дії, спрямовані на відвернення загрози цивільним правам та інтересам іншої фізичної або юридичної особи. Досліджено формування у сучасному цивільному праві України диференційованої за суб'єктивними й об'єктивними критеріями системи зобов'язань, що виникають у взаємозв'язку з рятуванням майна іншої особи. Проведено аналіз існування подібних за суттю і зовнішніми ознаками інститутів: зобов'язання, що виникають у взаємозв'яку з завданням каліцтва, іншого ушкодження здоров'я або смерті фізичної особи та зобов'язання, що виникають у взаємозв'язку з завданням шкоди майну фізичної або юридичної особи внаслідок рятування нею майна іншої особи. Виявлено особливості ставлення регресних вимог до осіб, винних у завданні шкоди здоров'ю або життю рятувальника. Сфомульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.4 +
Шифр НБУВ: РА341256
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Косенко С.С. 
Віктимологічна профілактика статевих злочинів щодо неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.С. Косенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено напрями загальної та індивідуальної віктимологічної профілактики поведінки неповнолітніх потерпілих від статевих злочинів. Встановлено найбільш важливі у віктимологічному аспекті особистісні характеристики неповнолітніх, які детермінують їх підвищену віктимність. Досліджено комплекс причин та умов, що обумовлюють вчинення статевих злочинів щодо неповнолітніх, розглянуто механізм їх дії, встановлено роль поведінки потерпілого у даній ситуації. Виявлено, що негативні якості особи злочинця є "внутрішніми" причинами здійснення статевих злочинів щодо неповнолітніх. Удосконалено наукові підходи щодо кримінологічної характеристики неповнолітніх потерпілих від статевих злочинів. Надано рекомендації про внесення змін до кримінального законодавства України щодо охорони прав неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА330983
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Лук'янчиков Б. Є. 
Вневидові методики розслідування злочинів як напрямок удосконалення криміналістичної методики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Б. Є. Лук'янчиков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, розкрито сутність, принципи, мету та завдання побудови позавидових методик розслідування. Розроблено, запропоновано й обгрунтовано нову класифікацію позавидових методик розслідування. Сформульовано й аргументовано соціально-економічну обумовленість побудови позавидових методик. Доведено, що основою побудови позавидових методик є аналіз криміналістичної інформації, отриманої відразу після скоєння злочину. Для кожної групи позавидових методик розроблено притаманні тільки їм типові слідчі ситуації, які виникають на початковому етапі розслідування, та наведено напрями їх розв'язання і перелік необхідних слідчих дій для повного та всебічного розкриття, розслідування зазначених категорій злочинів та їх запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894 в6 + Х894.9(4УКР) с2
Шифр НБУВ: РА313015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Літвінова І.Ф. 
Гарантії недоторканності житла чи іншого володіння особи у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І.Ф. Літвінова ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання гарантій прав особи у кримінальному процесі та практичних проблем їх дії у разі обмеження права особи на недоторканність житла чи іншого володіння у кримінальному процесі. Розглянуто поняття, систему та види гарантій прав у кримінальному судочинстві, їх співвідношення з іншими правовими гарантіями. Визначено поняття, зміст і загальні умови правомірного обмеження права особи на недоторканність житла чи іншого володіння. Розглянуто підстави та процесуальний порядок проведення обшуку, виїмки й огляду в житлі чи іншому володінні особи, законність та обгрунтованість рішень слідчого, прокурора та судді про їх проведення, прокурорський нагляд, судовий і відомчий контроль за законністю проведення цих слідчих дій. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х89 + Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА375056 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського