Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (296)Юристам - Наукова електронна бібліотека (144)Юристам - Реферативна інформація (1643)Юристам - Електронні колекції (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТРУДОВІ$<.>+<.>K=ВІДНОСИНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Якушев І.М. 
Суб'єкти трудового права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.М. Якушев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного теоретико-прикладного дослідження суб'єктів трудового права. Проаналізовано основні елементи правосуб'єктності суб'єктів трудових і тісно пов'язаних з ними правовідносин. Досліджено значення правоздатності, правового статусу та дієздатності в трудовому праві. Особливу увагу приділено трудовій правосуб'єктності учасників трудових правовідносин. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)001
Шифр НБУВ: РА310181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Яковчук М.Ю. 
Адміністративно-правове регулювання страхової діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Яковчук ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Подано авторське визначення понять "страхування" та "адміністративно-правове регулювання страхової діяльності", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких регулюють відносини у сфері страхової діяльності. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів даного регулювання страхової діяльності. Дістали подальшого розвитку дослідження системи органів, уповноважених здійснювати адміністративно-правове регулювання страхової діяльності, а також чинників, що впливають на ефективність регулювання страхової діяльності та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне галузеве законодавство та практику адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, висвітлено та проаналізовано світовий досвід правового забезпечення страхової діяльності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, визначено напрями підвищення ефективності регуляторного механізму шляхом удосконалення його правових та організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366942
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Якимчук М.К. 
Організаційно-правові основи управління в органах прокуратури України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / М.К. Якимчук ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито місце прокуратури в механізмі державної влади. Проаналізовано системні характеристики прокуратури та елементи процесу управління: функції управління, управлінські відносини, методи та форми управління. Доведено, що система управління в органах прокуратури (ОП) представлена як ієрархічна структура, що складається з трьох рівнів (Генеральної прокуратури на чолі з Генеральним прокурором України (ГПУ) - прокуратури обласного рівня - прокуратури районного рівня). Запропоновано визначити посаду ГПУ однією з "вищих державних посад". Визначено напрями раціоналізації процесів прийняття та виконання управлінських рішень, удосконалення управління кадрами, правового регулювання проходження служби в ОП. Окреслено шляхи забезпечення наукової організації управління в ОП. Наголошено на необхідності законодавчого закріплення положення щодо попереднього обговорення наказів ГПУ нормативно-правового характеру на Колегії. Приділено увагу формам і методам поліпшення стану організації та правового регулювання в органах прокуратури. Обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про проходження служби в органах та установах прокуратури".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА321261
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Юровська В.В. 
Правове регулювання відносин в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Юровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, охарактеризовано правовідносини, що виникають у процесі його реалізації. Визначено правовий статус суб'єктів даного виду страхування. Визначено об'єктивні та суб'єктивні фактори, які обумовлюють необхідність існування і подальшого розвитку системи загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Сформульовано визначення та встановлено характерні риси соціального ризику. Вперше виділено та проведено порівняльний аналіз найбільш поширених видів соціальних ризиків - незайнятості та безробіття. Обгрунтовано висновок, що у сфері права соціального забезпечення мають перебувати лише ті відносини з пошуку та влаштування на прийнятну роботу, які здійснюються за допомогою державної служби зайнятості, а діяльність комерційних недержавних посередників з надання послуг працевлаштування є предметом цивільного права. Відзначено, що самостійне працевлаштування на стадії пошуку роботи не може регулюватися правом взагалі, а на етапі укладення трудового договору є компетенцією трудового права. Визначено основні принципи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Доведено, що об'єктом соціального страхування на випадок безробіття є сукупність матеріальних інтересів, пов'язаних з можливістю особи заробляти (одержувати дохід) собі або членам своєї сім'ї на життя найманою працею або в інший спосіб, незаборонений законом. Відзначено необхідність врахування в процесі визначення мінімального рівня матеріального забезпечення на випадок безробіття таких чинників, як стимулювальна функція допомоги по безробіттю (а також інших видів матеріального забезпечення) та існування обов'язку особи щодо утримання родини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА340681
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Юринець Ю. Л. 
Забезпечення культурних прав громадян засобами адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. Л. Юринець ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено засоби адміністративно-правового забезпечення культурних прав громадян на основі концепції природних прав, відповідно до якої права людини є невідчужуваними та непорушними та їх забезпечення є обов'язком держави, а обмеження можливі виключно у межах, необхідних для захисту прав інших. Систематизовано засоби адміністративно-правового забезпечення культурних прав громадян та адміністративно-правові відносини, які складаються у разі реалізації даних засобів. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства у сфері забезпечення культурних прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Щокіна О.О. 
Правовий звичай міжнародної торгівлі як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Щокіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історію виникнення та процес утворення звичаїв міжнародної торгівлі (ЗМТ), які регулюють договірні та недоговірні комерційні відносини з іноземним елементом, встановлюють внутрішні параметри функціонування суб'єктів міжнародної комерційної діяльності та зовнішні стандарти поведінки з іншими учасниками міжнародної торгівлі. Запропоновано комплексну класифікацію ЗМТ і встановлено їх функції. Висвітлено місце ЗМТ у системі джерел міжнародного приватного права України. Наведено рекомендації щодо здійснення правової політики стосовно ЗМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-33 + Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА342337
Рубрики:

7.
Шумило М.М. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення державних службовців: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Шумило ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено актуалні теоретичні та практичні проблеми правового регулювння пенсійного забезпечення державних службовців. Висвітлено становлення та розвиток правового регулювання пенсійного забезпечення державних службовців, світовий досвід у цій сфері. Запропоновано визначення поняття "пенсія", наведено її класифікацію та види, а також розкрито суть поняття суб'єктного та юридичного складів пенсійного забезпечення державних службовців. Розглянуто питання правосуб'єктності, зміст процедурних пенсійних правовідносин, вплив злочину на ці відносини, значення простих і складних юридичних фактів, спеціального стажу державного службовця. Увагу приділено вивченню особливостей виникнення, зміни та припинення пенсійних відносин державних службовців, порядку обчислення та розміру пенсії. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення державних службовців, що дозволяє вдосконалити чинну систему пенсійного забезпечення осіб даної категорії, гармонізувати її з загальним пенсійним забезпеченням, а також сприятиме скасуванню певних дискримінаційних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.7 +
Шифр НБУВ: РА366635
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шуба В.В. 
Адміністративно-правові відносини в діяльності органів прокуратури України: загальнотеоретичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Шуба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми адміністративно-правових відносин у діяльності органів прокуратури України. Досліджено суть, структуру й особливості прояву правовідносин, які виникають у процесі діяльності прокуратури. Розглянуто її місце та роль у системі влади в Україні. Зроблено висновок про можливість віднесення прокурорської влади до самостійної гілки влади. Сфомульовано поняття адміністративно-правових відносин за умов діяльності органів прокуратури, здійснено їх класифікацію, проведено розмежування зазначених відносин з відносинами, що регулюються іншими галузями права. Виявлено особливості проявів юридичних фактів у внутрішньоорганізаційній і зовнішній діяльності прокуратури. Проаналізовано особливості адміністративно-правового регулювання функціонування прокуратури та розроблено пропозиції для його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА349710
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шмигова О.М. 
Правове регулювання рекреаційного природокористування в Україні та інших державах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О.М. Шмигова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження правового регулювання рекреаційного природокористування в Україні й інших державах Європи. Проаналізовано передумови виникнення, сучасний стан і тенденції розвитку системи норм вітчизняного та зарубіжного законодавства, що регулюють відносини у сфері рекреаційного природокористування. Визначено сутніть поняття та зміст суб'єктивного права рекреаційного природокористування, встановлено його обмеження, охарактеризовано суб'єкти й об'єкти. Досліджено загальні засади правового режиму рекреаційних зон як природних комплексів, основним цільовим призначенням яких є реалізація права рекреаційного природокористування, уточнено їх законодавче визначення. Розглянуто системи та зміст обмежень прав власників (користувачів) природних ресурсів як гарантій реалізації права рекреаційного природокористування. Описано систему та визначено повноваження органів управління у сфері рекреаційного природокористування. Проаналізовано норми законодавства, що закріплює відповідальність за правопорушення у сфері рекреаційного природокористування. Систематизовано норми відповідного законодавства країни у спеціальному законі "Про рекреаційні зони та рекреаційне природокористування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5 + Х859(4/8)114.5
Шифр НБУВ: РА370590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шликов Д.В. 
Правова природа оренди майна як форми державно-приватного партнерства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Д.В. Шликов ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено ряд положень, спрямованих на пристосування господарського законодавства до вимог державно-приватного партнерства (ДПП), що утворюють систему взаємопроникнення приватного та публічного права у сфері оренди державного та комунального майна. Доведено, що регулювання відносин оренди державного та комунального майна характеризується відсутністю певної ієрархії нормативних актів. Обгрунтовано доктринальне поняття оренди як правової форми ДПП. З'ясовано, що визнання у законодавстві оренди державного та комунального майна формою ДПП, а земельних ділянок об'єктом ДПП передбачає спрощеність, прозорість і максимальну завершеність умов реалізації орендарем та орендодавцем правового режиму ДПП. Вдосконалено договірні відносини внаслідок розвитку формулярного права у сфері оренди державного та комунального майна, які повною мірою здатні створити для суб'єктів господарювання дійовий та ефективний механізм регулювання відносин ДПП, сприятимуть його становленню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132
Шифр НБУВ: РА373531 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шишка О.Р. 
Договір на створення та розповсюдження реклами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Р. Шишка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено відносини, які виникають за договором стосовно створення та розповсюдження реклами. Визначено поняття, юридичну природу такого договору, а також його місце у системі цивільно-правових договорів. Розглянуто правову природу та зміст договору на створення та розповсюдження реклами як підрядної послуги. Значну увагу приділено умовам такого договору й особливостям його укладення. Наведено правову характеристику суб'єктного складу аналізованого договору. Запропоновано критерії розмежування реклами й аналіз змісту договору щодо створення та розповсюдження реклами як правовідносин та визначено підстави для відповідальності сторін за договором. Обгрунтовано та запропоновано наукові теоретичні та практичні рекомендації, а також пропозиції з метою вдосконалення законодавчого врегулювання відносин за даним договором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.619 + Х849(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА338465
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шишка І.Р. 
Договір на маркетингові дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І.Р. Шишка ; НДІ ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано, що відносини, які виникають у процесі проведення маркетингових досліджень (МД), є цивільно-правовими й охоплюються предметом цивільного права. Встановлено, що правові відносини, які виникають між особою, яка здійснює МД (виконавцем), та іншими учасниками цивільного обороту (замовниками), здійснюються з метою покращення економічних показників підприємницької діяльності замовників, що складає приватноправовий аспект маркетингу та МД. Запропоновано визначення договору на МД, за яким виконавець зобов'язується відповідно до завдання замовника провести МД і передати замовникові одержаний результат у вигляді звіту та програми дій, а замовник зобов'язується прийняти ці результати та сплатити обумовлену суму. Доведено, що предмет договору на МД є подвійним або змішаним (робота та послуги) та включає проведені виконавцем дослідження й оформлення їх результатів (звіт про проведену роботу та рекомендації). Надано правову характеристику договору на МД як двостороннього, консенсуального, оплатного, змішаного, комплексного, інвестиційного, підприємницького договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.619
Шифр НБУВ: РА375070 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Ширшикова Р.М. 
Організаційно-правове забезпечення реалізації нормативно-правових актів центральним органом виконавчої влади України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.М. Ширшикова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено суспільні відносини, що складаються під час підготовки, прийняття та реалізації нормативно-правових актів центральними органами виконавчої влади України. Розглянуто виникнення й еволюцію поняття нормативно-правового акту, визначено його сутність і види. Охарактеризовано правові акти центальних органів виконавчої влади як юридичне закріплення оптимального варіанта управлінського рішення. Запропоновано рекомендації та пропозиції щодо удосконалення підготовки та прийняття нормативно-правових актів центральними органами виконавчої влади України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1-328
Шифр НБУВ: РА374011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Шемонаєв В.Ю. 
Загальна аварія (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Ю. Шемонаєв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження генезису загальної аварії та визначено тенденцію розвитку даного інституту. Проаналізовано галузеву приналежність інституту загальної аварії. Розглянуто поняття та ознаки загальної аварії у контексті міжнародного приватного морського та національного морського права України. Показано їх значення та взаємозв'язок, розкрито особливості розподілу даної аварії та проблеми, що виникають у зазначеному випадку у сфері дії цивільного права. Охарактеризовано поняття, ознаки та елементи розподілу загальної аварії як цивільних правовідносин. Розглянуто відносини, що виникають у разі розподілу загальної аварії, визначається їх сутність як цивільно-правових зобов'язань. Проведено розмежування загальної аварії та інших цивільно-правових інститутів. Визначено місце інституту загальної аварії у системі цивільного права України. Запропоновано оптимальну цивілістичну концепцію даного інституту та визначено можливі тенденції удосконалення цивільного законодавства у цій сфері. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України з метою закріплення у Цивільному кодексі України положень про загальну аварію як обставини, що виключає настання майнової відповідальності на загальних підставах, та передбачено можливість вживання заходів захисту розподілу збитків, яких зазнали у спільних інтересах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52(4УКР) + Х839(4УКР)211.942 +
Шифр НБУВ: РА323429
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Шемелинець І. І. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Шемелинець ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Узагальнено історичний розвиток нормативно-правового регулювання адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю. Проведено класифікацію адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин, в основу якої покладено об'єкт посягання. Конкретизовано функції адміністративної відповідальності у сфері трудових правовідносин, в результаті чого обгрунтовано наявність економічної й організаційної функції. Удосконалено дефініції "адміністративна відповідальність за порушення законодавства про працю", "адміністративний проступок у сфері трудових правовідносин", "провадження у справах про адміністративні проступки, що посягають на трудові права громадян". Процедуру виявлення та фіксації адміністративних проступків у сфері трудових правовідносин. Дістало подальшого розвитку обгрунтування доцільності розширення повноважень професійних спілок щодо проведення громадського контролю за дотриманням законодавства про працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА377573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Шелухін М.Л. 
Правове забезпечення збереження вантажів при залізничних перевезеннях: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Л. Шелухін ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено основний категоріальний апарат, необхідний для правового забезпечення збереження вантажів під час перевезення залізничним транспортом. Проаналізовано відносини, що виникають між вантажовідправниками, перевізниками та вантажоодержувачами під час транспортування вантажів залізничним транспортом. Оцінено стан законодавства України з предмету дослідження. Проаналізовано правозастосовчий досвід запобігання розкраданню на транспорті на прикладі країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Вивчено тенденції та перспективу розвитку українського законодавства в галузі превенції економічних злочинів на транспорті. Розглянуто основні причини розкрадань вантажів на залізничному транспорті та систематизовано їх за різноманітними підставами. Запропоновано доповнення до чинного законодавства України з метою удосконалення правових механізмів запобігання незбереженню вантажів під час залізничних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.921 +
Шифр НБУВ: РА321980
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Шевчук Р.М. 
Правові та організаційні засади інформатизації навчального процесу у вищих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Шевчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено сучасний рівень інформатизації навчального процесу у ВНЗ Міністерства внутрішніх справ України, а також інформатизаційні відносини у даній сфері. Досліджено існуючий юридично закріплений механізм інформатизації даного навчального процесу. З використанням сучасних досягнень правової, інформаційної, психологічної, педагогічної галузей науки та позитивного досвіду правового регулювання інформатизації освіти розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення правових і організаційних засад інформатизації навчального процесу у ВНЗ Міністерства внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3 ф + Х819(4УКР)112.01 р3 ф
Шифр НБУВ: РА360677
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Швидкій І.І. 
Особливості правового регулювання праці працівників ДАІ як суб'єктів трудових правовідносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.І. Швидкій ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Визначено правовий статус працівників Державної автомобільної інспекції (ДАІ) України як суб'єктів трудового права. Розглянуто основні функції та визначено місце ДАІ у системі органів внутрішніх справ. Розкрито принципи правового регулювання трудових відносин за участю працівників ДАІ. Охарактеризовано сучасний стан організаційного та нормативно-правового забезпечення службово-трудової діяльності працівників ДАІ. Обгрунтовано порядок проведення професійного відбору кандидатів на службу в ДАІ. Розглянуто трудові права й обов'язки працівника ДАІ, розроблено їх класифікацію. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчого регламентування службово-трудової діяльності працівників ДАІ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х819(4УКР)112.011.013.1 п +
Шифр НБУВ: РА368906
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Чубарук Т. В. 
Конституційні засади правового регулювання інформаційної сфери: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т. В. Чубарук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційних засад правового регулювання інформаційної сфери, визначення їх змісту, механізмів реалізації. Доведено обгрунтування твердження, що у поєднанні вони утворюють певну конституційну модель, якій мають відповідати суспільні відносини, і яка забезпечує певний конституційний формат їх правового регулювання. Визначено інформаційну сферу, як об'єкт конституційно-правового регулювання, досліджено міжнародні підходи й іноземний досвід щодо конституційно-правового регулювання інформаційних відносин. Досліджено конституційні засади інформаційної безпеки, доступу до інформації (на прикладі екологічної інформації) та гарантування права на інформацію. Обгрунтовано засадничі властивості конституційного гарантування права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х849(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА379984 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського