Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1339)Юристам - Наукова електронна бібліотека (203)Юристам - Реферативна інформація (6170)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (18)Юристам - Електронні колекції (60)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=УСТАНОВ$<.>+<.>K=ВИКОНАНН$<.>+<.>K=ПОКАРАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 822
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Банчук М.В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.В. Банчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються у процесі становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики; демократизація правозахисних органів; грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів; досягнення стабільності правового регулювання; можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозихисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА333775
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

3.
Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Вінгловська О.І. 
Імплементація міжнародних стандартів прав дитини в національному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Вінгловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти міжнародно-правового аналізу юридичного змісту міжнародних стандартів прав дитини та ступеня виконання Україною зобов'язань згідно з конвенцією про права дитини. Наведено рекомендації стосовно надання відповідності даним стандартам українського законодавства, удосконаленню національного механізму їх реалізації та підвищенню відповідальності державних органів і посадових осіб за порушення прав дитини, визнаних в усьому світі. З метою кращого забезпечення інтересів дітей запропоновано прийняття Закону України про права дитини та сформульовано наукові рекомендації щодо цілей, принципів та окремих норм даного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-383.1(4УКР) + Х809(4УКР)34
Шифр НБУВ: РА310204 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Науменко С.В. 
Імплементація міжнародно-правових зобов'язань України у сфері зовнішньої міграції: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Науменко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення імплементаційного механізму України під час виконання міжнародно-правових зобов'язань у сфері зовнішньої міграції. Розглянуто теоретичні та практичні аспекти даного процесу. Запропоновано критерії визначення ступеня імплементації норм міжнародних актів щодо національних законодавчих положень, а також відповідності нормативних актів України міжнародно-правовим стандартам щодо зовнішньої міграції. Проаналізовано особливості міграційних процесів в Україні та визначено оптимальні правові засоби запобігання та протидії нелегальній зовнішній мігарції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5-383.1 + Х911.14(4УКР) + Х809(4УКР)345 +
Шифр НБУВ: РА337743
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Кияниця І.П. 
Імплементація норм міжнародного права в правовій системі ФРН: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.П. Кияниця ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нормативно-правові та організаційно-правові засади механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН, досліджено еволюцію основних концепцій щодо їх здійснення у внутрішньому праві ФРН. З'ясовано, що у сучасний період в державі відбувається поступовий перехід від концепції трансформації як традиційного правового способу реалізації норм міжнародного права у внутрішнє право до концепції "виконання" міжнародних зобов'язань, яка пов'язана зі здійсненням примату міжнародного права. Визначено особливості сучасного механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН. З'ясовано, що до його складу належать способи застосування договірного міжнародного права, звичаєвого міжнародного права, спеціальні та процесуальні конституційні гарантії імплементації та юриспруденція Федерального Конституційного Суду. Визначено гарантії та способи імплементації основних принципів та норм загального міжнародного права, зокрема міжнародного договірного права, насамперед тих, що є самовиконуваними та несамовиконуваними, а також норм міжнародного звичаєвого права. Охарактеризовано повноваження федеральних органів виконавчої, законодавчої та судової влади у даній сфері. Встановлено відмінності здійснення імплементації міжнародних договорів на рівні федерації та її суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4НІМ) +
Шифр НБУВ: РА331588
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Січевлюк В.А. 
Інвестиційні договори на будівництво житла (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.А. Січевлюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з регулюванням інвестиційних договорів на будівництво житла. Розглянуто цивільно-правові засоби регулювання суспільних відносин в даній сфері. Проаналізовано правове положення їх учасників. Виявлено суть та правову природу інвестиційних договорів на будівництво житла та їх відмінність від таких цивільно-правових договорів, як купівлі-продажу, сумісної діяльності (дольової, пайової участі). Запропоновано визначення поняття інвестиційних договорів на будівництво, його суттєвих умов, прав та обов'язків сторін, а також відповідальності сторін договору за виконання зобов'язань. Розроблено висновки та пропозиції щодо удосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають в сфері дії інвестиційних договорів на будівництво житла, зокрема, обгрунтовано необхідність приняття Закону України "Про інвестиційне будівництво житла".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.204 + Х839(4УКР)212.304 +
Шифр НБУВ: РА323308
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Кузнецов А.О. 
Інноваційні технології в державному регулюванні соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.О. Кузнецов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення механізму державного регулювання соціально-економічного розвитку регіону шляхом упровадження інноваційних соціальних технологій. Розкрито суть і зміст понять "регіон", "соціально-економічний розвиток регіону", "державне регулювання соціально-економічного розвитку регіону", "інноваційна соціальна технологія". Проведено етимологічний аналіз й обгрунтовано визначення механізму державного управління. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування низки інноваційних соціальних технологій з метою вдосконалення процесів соціального прогнозування, реалізації принципів соціального партнерства та застосування адміністративного моніторингу виконання державних програм і проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА341772
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шандра В.С. 
Інститут генерал-губернаторства в Україні ХІХ - початку ХХ ст.: структура, функції, архіви канцелярій: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.С. Шандра ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно досліджено функціонування інституту генерал-губернаторства та визначено його місце в історії України XIX - початку XX ст. З'ясовано витоки генерал-губернаторської влади у межах історичних регіонів - Лівобережної, Слобідської, Правобережної та Південної України, запровадженої для завершення їх інкорпорування у складі Російської імперії. Доведено, що Канцелярія генерал-губернатора мала статус надгубернської, вищої регіональної установи на підпорядкованих територіях кількох губерній. На підставі даних порівняльного аналізу основних функцій генерал-губернаторів встановлено, що діяльність даної інституції спрямовувалась на якнайповнішу інтеграцію регіонів у складі імперії та асиміляцію еліти шляхом зосередження на одній владній особі наглядово-політичних та управлінсько-господарських повноважень. Розглянуто структуру Канцелярії генерал-губернатора, що документувала соціальні процеси, вивчено систему ведення управлінських документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-5,01 + Т211(4Укр)52 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА317899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Присяжнюк Т.І. 
Інститут потерпілого у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Присяжнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування у кримінальному праві України інституту потерпілого. Досліджено нормативні, теоретичні та практичні передумови введення та розвитку даного інституту у вітчизняному кримінальному праві. Визначено кримінально-правовий зміст поняття "потерпілий", який співвідноситься з відповідними поняттями кримінально-процесуального права та кримінології. Встановлено ознаки потерпілого як основного структурного елемента об'єкта злочину. Розкрито сутність інституту потерпілого, охарактеризовано його основні елементи. Визначено права потерпілого щодо відшкодування йому шкоди, заподіяної злочином. Запропоновано зміни до ст. 65 КК України, спрямовані на врахування позиції потерпілого щодо меж та обсягів кримінальної відповідальності. Розглянуто вплив поведінки потерпілого на розвиток ситуації вчинення злочину у випадку свідомого підвищення рівня небезпеки, яка загрожує потерпілому та сприяє скоєнню злочину, обгрунтовано доцільність розгляду даної обставини як такої, що пом'якшує покарання винному. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КК України, пов'язані з реалізацією норм інституту потерпілого у кримінальному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 +
Шифр НБУВ: РА344430
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Лозінська С.В. 
Інститут почесних консулів в міжнародному праві та практиці України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Лозінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти діяльності почесних консулів. Проаналізовано критерії інституту почесних консулів, розглянуто його використання в міжнародному праві та консульській практиці України. Зроблено порівняльно-правовий аналіз законодавчих актів зарубіжних країн, які регулюють правовий статус почесних консулів та очолюваних ними консульських установ з урахуванням судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.33
Шифр НБУВ: РА314711 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Волощук О.Т. 
Інститут Президента у Франції, Росії та Україні: конституційні норми і політична практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Т. Волощук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів, одержаних вітчизняними та зарубіжними дослідниками завдяки дослідженням проблеми стосовно інституту Президента у Франції, Росії та Україні, його конституційних норм і політичної практики проведено порівняльно-правое дослідження процесів становлення, розвитку та функціонування даного інституту. Досліджено причини введення поста Президента, фактори, які вплинули на формування специфічних рис французького, російського й українського інститутів президентства. Головну увагу приділено питанням юридичного та фактичного становища президентів у механізмі здійснення державної влади їх країн. Проаналізовано конституційні функції та повноваження, проблеми їх перевищення як джерела конфліктів між Главою держави та Парламентом. Зроблено спробу проаналізувати роль і місце правових актів і допоміжних органів при Главі держави у виконанні ним покладених на нього функцій і повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ФРА)61 + Х809(4РОС)61 + Х809(4УКР)61 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА357298
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Діденко Л.В. 
Інститут смертної кари в Україні (міжнародно-правовий та історико-соціальний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Л.В. Діденко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких можна здійснити науковий аналіз проблем, пов'язаних з інститутом смертної кари в Україні в період становлення демократичного суспільства та інтеграції у Європейську співдружність. Проаналізовано причини, які призвели до скасування в українській державі такого виду покарання, як смертна кара, яке, наспрвді, вступає у протиріччя з одним із основних прав людини, закріплених у Конституції України - правом на життя. Детально розглянуто соціальні теорії стосовно проблеми смертної кари, а також виникнення і розвиток цього інституту в Україні. Увагу акцентовано на міжнародно-правовій доктрині інституту смертної кари та тенденціях застосування цього виду покарання, які існують у сучасному світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.0
Шифр НБУВ: РА313571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Ковітіді О.Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Ф. Ковітіді ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з найсуворішою ізоляцією від інших засуджених. Розглянуто й окреслено підстави та межі кримінальної відповідальності співучасників у залежності від форми співучасті і тієї ролі, яку вони виконували у спільно вчиненому злочині. На підставі аналізу спеціальних питань відповідальності співучасників зроблено висновки щодо необхідності регламентації в новому КК добровільної відмови співучасників, ексцесу виконавця, співучасті у злочині із спеціальним суб'єктом, невдалої співучасті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Письменський Є.О. 
Інститут судимості в кримінальному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.О. Письменський ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут судимості у кримінальному праві України. Висвітлено історико-правовий аспект розвитку норм про судимість, проаналізовано відповідне законодавство зарубіжних країн. Визначено поняття та мету судимості. Розкрито зміст ознак, які її характеризують. У порівняльно-правовому аспекті розглянуто судимість і суміжні інститути кримінального права - покарання та кримінальної відповідальності. Досліджено правові наслідки судимості. Встановлено особливості законодавчо визначених форм припинення судимості. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення національного кримінального законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА363361
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Вакарюк Л.В. 
Інститути бюджетного права як підгалузі фінансового права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Вакарюк ; Ін-т законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито взаємозв'язок предмета та методу фінансово-правового регулювання. Сформульовано поняття та розкрито правову природу інституту фінансового права. З'ясовано специфіку бюджетного права України як особливого розділу фінансового права. Досліджено особливості кожного матеріального та процесуального інституту бюджетного права. Проаналізовано норми двох Бюджетних кодексів України і здійснено порівняння їх з зарубіжним досвідом нормотворення. Вироблено та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання бюджетних відносин в Україні. Удосконалено підхід до полегшення одержання місцевими органами позичок для своїх бюджетів у фінансово-кредитних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА369157
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Занік Ю.М. 
Інтелектуальна культура юриста: філософсько-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Ю.М. Занік ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове узагальнення теоретичних засад, які є основою інтелектуальної культури юриста. Розглянуто поняття інтелекту, проведено його психолого-юридичний аналіз, проаналізовано види та функції інтелекту. Досліджено особливості функціонування інтелектуальної культури юриста, її формування та застосування, функції й основні завдання. Установлено чинники впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х8(4УКР)п +
Шифр НБУВ: РА341971
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Козубський В.О. 
Інформаційна безпека держави: Кримський регіон: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Козубський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інформаційної уразливості держави на прикладі кримського регіону у контексті геополітичного положення півдня України з урахуванням його багатонаціонального та транзитного статусу у структурі держави. Виявлено та досліджено місце та роль кримського регіону у контексті внутрішньої та зовнішньої політики України. Проведено комплексний аналіз кримської інформаційної складової інформаційного простору держави. Розглянуто питання щодо єдиного інформаційного простору Причорноморського регіону у цілому. Уперше до наукового обігу введено раніше закриті матеріали радянського військово-промислового комплексу і, насамперед, матеріали, взаємопов'язані з дослідженням ближнього космосу у частині спостереження та контролю над інформаційними потоками засобів масових комунікацій. Проведено комплексний аналіз мас-медійного ринку у Криму, виявлено ключові аспекти інформаційного тиску та формування регіональної складової інформаційного простору, зокрема, внутрішні та зовнішні чинники. Розроблено науковий проект Причорноморського Регіонального інформаційного Центру країн-партнерів Організації Чорноморського Економічного співробітництва у контексті національної програми інформатизації та програми конверсії з використанням матеріально-технічної бази Національного центру управління та випробування космічних засобів Національного космічного агенства України, розташованого у Криму. Сформульовано рекомендації для державних установ, що мають розв'язувати проблеми інформаційної безпеки держави та зовнішньої політики України у Причорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Х849(4УКР-6КРМ)04 +
Шифр НБУВ: РА341161
Рубрики:

19.
Пархоменко В.П. 
Інформаційне забезпечення місцевого самоврядування при наданні послуг населенню: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.П. Пархоменко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методологічні підходи, методичний інструментарій та практичні заходи щодо інформатизації діяльності органів місцевого самоврядування з метою надання якісних послуг населенню. Показано роль і місце інститутів інформаційного суспільства у цих процесах. Визначено особливості застосування сучасних інформаційних технологій в управлінні розвитком соціальної сфери на місцевому рівні. Відзначено, що головною передумовою інформатизації органів управління є розвиток інформаційного суспільства щодо певних сфер, а саме: створення на основі геоінформаційних систем потужних арсеналів інформаційних ресурсів, аналізу даних щодо визначення та коригування напрямів державної соціальної політики й удосконалення механізмів управління місцевими справами. Узагальнено зарубіжний досвід використання комплексного підходу до запровадження в управління інформаційних технологій, який грунтується на формуванні балансу інтересів держави, суспільства, виробничих структур і особистості. З'ясовано, що одним з важливих компонентів стратегічного та ситуаційного управління територією є прогнозування наслідків виконання прийнятих управлінських рішень та їх оптимізація. Запропоновано застосовувати економіко-математичні методи аналізу інформації щодо діяльності органів місцевого самоврядування та наведено рекомендації з питань розрахунку обсягів коштів, мобілізованих до місцевих бюджетів. Розглянуто питання адміністративного обслуговування населення територій з використанням масового інформаційного сервісу, зокрема, "єдиних вікон", "електронних приймалень", інформаційно-розрахункових центрів, спеціальних каналів зв'язку органів влади з громадянами. Запропоновано створити електронний варіант дворівневої системи соціального захисту населення, що дозволить налагодити взаємодію автоматизованих систем управління всіх місцевих служб, регіональних і державних відомств на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91ф +
Шифр НБУВ: РА364520
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського