Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3587)Юристам - Наукова електронна бібліотека (179)Юристам - Реферативна інформація (3474)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х0$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 359
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Пашутін В.В. 
Правова природа розпорядчих актів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Пашутін ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню та з'ясуванню правової природи таких юридичних актів, що містять узагальнені приписи і в теорії права одержали назву розпорядчих. Сформульовані ознаки, визначені спеціальні функції та сутність розпорядчих актів. Вивчені причини та умови видання таких актів, доведено, що вони є окремим видом правових актів поряд з нормативними та правозастосувальними, виявлена їх роль в регулюванні суспільних відносин. Виконана класифікація та вироблені вимоги до видання розпорядчих актів, розглянуто їх значення у забезпеченні законності діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.25

2.
Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39
Рубрики:

3.
Ладиченко В.В. 
Теоретико- правові засади поділу влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Ладиченко ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.4 + Ф035
Рубрики:

4.
Ляшенко В.М. 
Європейське право як феномен духовно-практичного освоєння дійсності: Автореф. дис... канд. філос. наук: 12.00.12 / В.М. Ляшенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджені підстави зародження європейського права, означені його сутнісні властивості. Головну увагу зосереджено на реконструкції властивостей європейського права як особливого способу буття. Проаналізовані певні сфери прояву європейського права: на рівні людської особистості, на рівні соціального простору, на рівні духовно-практичної та інтелектуальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Х + Х002,0 + Х8(4)в
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Фандалюк О.В. 
Правозастосувальні акти-дії в механізмі здійснення функцій органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Фандалюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам теорії правозастосування, правозастосувальних актів та правозастосувальних актів-дій, які здійснюються посадовими особами органів внутрішніх справ. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури, нормативного матеріалу, узагальнення практики досліджуються питання місця та ролі правозастосування актів цих органів, їх види. Показане значення правозастосувальних актів-дій в цій діяльності, їх природа, межі використання, вимоги, що до них ставляться, інтелектуально-вольові аспекти формування правозастосувального рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Рубрики:

6.
Каневський О.С. 
Доктрина розподілу влади: від теоретичної концепції до політико-конституційного принципу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Каневський ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджується принцип розподілу влади у його теоретичному і політико-прикладному аспектах. Застосовується теоретико-методологічний аналіз класичних моделей розподілу влади. Висвітлюються їх загальні та специфічні складові. Аналізується процес розподілу ресурсів політичної діяльності та механізм "стримувань і противаг" у політичних системах Заходу. Розглядається досвід застосування принципу розподілу влади у СНД та основні труднощі формування демократичної політичної системи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41
Рубрики:

7.
Чернєй В.В. 
Подолання правового нігілізму - важлива умова розбудови правової держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Чернєй ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних із науковим аналізом правового нігілізму як категорії філософії права і суспільного феномена, його якісних характеристик, причин та форм існування, джерел, що відтворюють його в умовах масштабної кризи в суспільстві. Проаналізовано вплив правового нігілізму на вирішення завдань розбудови правової держави, здійснення державно-правової реформи в Україні, а також основні напрямки боротьби з правовим нігілізмом в процесі переходу нашої держави від тоталітарної до правової. У соціально-економічній сфері обгрунтовані конкретні заходи подолання правового нігілізму, що полягають в юридичному забезпеченні відносин власності, роздержавлення та приватизації, вдосконалення податкової та фінансової політики, в спрямуванні на подолання організованої злочинності, корупції, хабарництва, тобто на фактори, які виступають важливими чинниками, що гальмують процес розбудови правової держави, породжують правовий нігілізм. Досліджені конкретні заходи юридичного забезпечення в сфері соціально-політичній, які націлені на формування правової та політичної культури громадян, створення національної правової системи, вдосконалення чинного законодавства, реформування юридичної освіти. Проаналізовані основні напрямки підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів, вдосконалення форм і методів їхньої роботи і перетворення в дієвий інститут реформування суспільства. Робиться висновок, що ефективність діяльності правоохоронних органів, підвищення їх авторитету серед населення, спроможність впливати на державотворчі процеси значною мірою залежать від подолання глибокої кризи в суспільстві, вдосконалення нормативно-правової бази та матеріального забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х2(4УКР)64
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Заєць А.П. 
Правова держава в Україні: концепція і механізми реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Заєць ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню поняття, сутності правової держави, проголошеної Конституцією України, гарантування правового характеру держави і державної влади в сучасних умовах. Вивчається природа права та вплив на його формування суспільства і держави. На основі ідеї народного суверенітету та визнання народу єдиним джерелом влади обгрунтовується розуміння права як норм, легітимованих суспільством, в силу чого держава набуває вигляду публічно-правового союзу народу, а право стає основою такого союзу. Аналізуються принципи правової держави, у т. ч. верховенства права, поділу влади, зв'язаності держави правами й свободами людини й громадянина, юридичної форми діяльності органів державної влади та інституціоналізованості влади. Досліджується рівень реалізації принципів правової держави у реальній державно-правовій практиці. Оцінюється правовий характер Конституції та законів держави, які складають нормативно-юридичну основу суспільства. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглядаються правові, організаційні, процедурні і техніко-юридичні форми утримання влади в рамках закону, у тому числі, пов'язані з відповідальністю держави та її органів перед особою і суспільством, правом громадян на оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб. Увага зосереджується також на напрямах подальшого розвитку українського парламентаризму, обгрунтуванні необхідності розширення демократичних форм участі населення у прийнятті рішень органами державної влади та посилення громадського впливу на вироблення цих рішень, вдосконаленні демократичних процедур підготовки та прийняття актів державних органів, гарантування незалежності суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)64 + Х003(4Укр)
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Федущак-Паславська Г.М. 
Політико-правова ідея суверенітету державної влади та її реалізація в державотворенні України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.М. Федущак-Паславська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання розвитку, теоретичного узагальнення ідеї суверенітету державної влади та її реалізації у державотворенні України на основі аналізу наукової літератури, пам'яток українського права, текстів конституцій та інших законодавчих актів, а також норм чинної Конституції України. Визначено основні етапи розвитку ідеї суверенітету. Описано історичні закономірності, які зумовили кожен з даних етапів. Розглянуто ідею суверенітету як історичну, сучасну та перспективну з акцентом на її реалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х809(4УКР)7 + Ф1(4УКР)64
Шифр НБУВ: РА310313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Власов Ю.Л. 
Проблеми тлумачення норм права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.Л. Власов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми тлумачення норм права. Визначено його юридичну природу, методологію, змістовий та функціональний обсяг. Проведено класифікацію та впорядкування засобів і видів тлумачення. Зроблено висновки та надано практичні рекомендації щодо тлумачення правових норм і вдосконалення чинного законодавства в напрямку врегулювання відносин тлумачення в Україні. Розкрито чинники, що підвищують актуальність тлумачення норм права в Україні. Встановлено місце тлумачення в правовій дійсності. Впорядковано методологію тлумачення. Вказано на необхідність адекватності результату тлумачення дійсній волі законодавця, вираженій у нормі права. Наведено класифікацію актів тлумачення з виділенням актів юридичної конкретизації та актів тлумачення. Висвітлено причини, які зумовлюють тлумачення норм права та державної політики і соціальних інтересів. Проведено класифікацію суб'єктів тлумачення права в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Шифр НБУВ: РА311723 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Погорелов Є.В. 
Кодифікаційна діяльність в правовій системі України (загально-теоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.В. Погорелов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та загальнометодологічні питання комплексного аналізу кодифікаційної діяльності у правовій системі України. Особливу увагу приділено дослідженню форм удосконалення законодавства, кодифікації як формі систематизації та удосконалення законодавства. Проаналізовано загальнотеоретичні аспекти системи права і системи законодавства як методологічного підгрунтя кодифікаційної діяльності в Україні. З ураховуванням накопиченого у юридичній науці та практиці досвіду стосовно розробки відповідних проблем, подано новий рівень їх теоретичного осмислення й узагальнення, формулювання рекомендацій щодо оптимізації кодифікаційного процесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 + Х002.3
Шифр НБУВ: РА309971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

13.
Сухонос В.В. 
Сутність та функції авторитарного державного режиму в умовах переходу до демокраії (теоретико-методологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сухонос ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Виконано теоретико-методологічний аналіз сутності та функцій авторитарного державного режиму за умов переходу до демократії. На підставі теоретичного аналізу наукової літератури, міжнародних і вітчизняних нормативних актів, узагальнення практики їх реалізації розглянуто природу авторитарного режиму та визначено його місце в системі державних режимів. Досліджено його соціально-економічні, політико-правові та соціокультурні виміри. Узагальнено типологію авторитарних режимів і висвітлено питання їх правового регулювання. Досліджено конституційно-правові засади становлення демократичного режиму в Україні. Розкрито вплив демократизації державного управління на динаміку державного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.32 + Ф023 + Ф1(0)5/6
Шифр НБУВ: РА312188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Фатхутдінова О.В. 
Теоретико-правові проблеми юридичного процесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Фатхутдінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано поняття юридичного процесу, розглянуто еволюцію його розуміння від "судового права" та галузевого процесу до теорії правової процедури. Процес охарактеризовано як засіб забезпечення єдиного порядку позитивного регулювання, регламентації процесу правового примусу та оптимізації процесу реалізації матеріальних регулятивних норм з метою досягнення правового результату. Визначено критерії класифікації принципів процесу з можливим їх розподілом на загальні, родові та видові. Проаналізовано особливості процесуальних правовідносин як засобу здійснення процедури. Сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.27
Шифр НБУВ: РА309249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Яковюк І.В. 
Соціальна держава: питання теорії і шляхи її становлення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Яковюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення змісту і сутності соціальної держави, притаманних їй принципів та виконуваних функцій. Проаналізовано її місце та співвідношення з традиційними засадами державного ладу. Обгрунтовано необхідність становлення соціального права. Зроблено комплексний аналіз моделей соціальної держави, визначено особливості її формування в Україні, а також запропоновано шляхи розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф024
Шифр НБУВ: РА309241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

16.
Романенко Ю.В. 
Соціально-філософський аналіз контраверсій соціальної правової держави (на матеріалах німецької філософії права): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Ю.В. Романенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено генез концептуальних уявлень щодо правової і соціальної дежави у німецькій філософії права класичного та посткласичного періодів (XVIII - XX ст.). Встановлено, що домінуючою тенденцією даної еволюції є всебічна етизація нормативних моделей правової та соціальної держави. Акцентовано увагу на необхідності вирішення проблеми автономної та гетерономної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х0в74 + Ф1(4НІМ)6
Шифр НБУВ: РА310369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Тимченко С.М. 
Теоретико-правові проблеми взаємодії громадянського суспільства і правової держави в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Тимченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено історичну генезу ідеї взаємодії громадянського суспільства і правової держави у вітчизняній політико-правовій думці. Проаналізовано сучасний стан розробки проблеми вітчизняною та зарубіжною наукою. Сформульовано визначення громадянського суспільства. Розглянуто теоретико-методологічні засади ролі громадянського суспільства у розбудові правової держави та значення принципів правової держави щодо формування громадянського суспільства. У контексті новітнього українського досвіду розкрито правові засади формування економічної основи громадянського суспільства, функціонування політичних партій і громадських організацій. Теоретично висвітлено питання щодо меж і форм державного регулювання суспільних процесів і контролю за державою з боку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х001.01
Шифр НБУВ: РА315107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

19.
Лихолат І.П. 
Раціональне та позараціональне в праві (на матеріалах законотворчості): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.П. Лихолат ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення раціональності, нераціональності та ірраціональності в праві. Обгрунтовано положення, що в праві поряд з раціональними присутні позараціональні елементи. Досліджено механізми їх дії в праві, співвідношення й особливості. Результати дії принципу раціональності в законотворчості на прикладі окремих його процедур показали, що жодний принцип раціональності не може бути дотриманий в ньому повною мірою. Зроблено висновок, що в законі позараціональне закладено вже в самому його визначенні, оскільки предмет його регулювання визначається через аксіологічне поняття " найбільш важливі суспільні відносини", що вносить у їх розуміння суб'єктивні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х.в2:Ю2
Шифр НБУВ: РА316886 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського