Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (257)Юристам - Наукова електронна бібліотека (30)Юристам - Реферативна інформація (1192)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=НОВІТНІ$<.>+<.>K=ТЕХНОЛОГІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Георгіца А.З. 
Сучасний парламентаризм: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / А.З. Георгіца ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 31 с. — укp.

З урахуванням новітніх досягнень конституційно-правової науки та на основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду державотворення висвітлюються актуальні проблеми теорії та практики сучасного парламентаризму: розглядаються питання становлення та еволюції цього явища, робиться політико-правовий аналіз його теоретичних засад; аналізуються основні питання організації парламентів; досліджуються повноваження та функції парламентських установ під кутом зору активізації їхньої діяльності як необхідної умови утвердження парламентаризму в державно-правовій практиці країн світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Харитончук М.В. 
Зарубіжні концепції і практика децентралізації державного управління: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.В. Харитончук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та вирішенню наукового та практичного аспектів проблеми ролі та місця процесу децентралізації державного управління в загальному контексті демократизації українського суспільства. Вперше подано комплексний аналіз концепцій демократизації та децентралізації державного управління, типологізації форм і типів демократії, визначення їх особливостей та реалізації у різних суспільствах. З'ясовано вплив децентралізації на демократизацію суспільних відносин, підвищення ролі виборців у розробці та прийнятті рішень. Наведено авторську концепцію децентралізації державного управління через аналіз зарубіжних наукових і практичних моделей, авторське тлумачення взаємовпливів глобалізації та урбанізації, відтворення новітніх підходів різних політологічних шкіл і практики демократизації управління мегаполісами на засадах концепцій дорадчої демократії, обмеженості децентралізації управління великим містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф031.1
Шифр НБУВ: РА311532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Руденко О.М. 
Світоглядно-утопічні трансформації державного управління ХХ століття: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / О.М. Руденко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль утопії як специфічної форми державно-управлінської свідомості в процесі формування й реалізації державної політики. Досліджено вплив утопічних феноменів на соціальні технології реалізації державної влади й управління. Виявлено низку малодосліджених аспектів, що стосуються особливостей взаємодії утопії з теорією та практикою державного управління. Наведено орігінальне тлумачення взаємозв'язку утопії і політичної ідеології. Розроблено власну періодизацію новітньої політичної історії України. Узагальнено особливості впливу світоглядно-утопічних трансформацій на характер змін політичної ідеології часів радянської "перебудови".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Х001.01
Шифр НБУВ: РА321161
Рубрики:

4.
Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Савчук С.В. 
Юридична соціологія: предмет та її місце в системі юридичних наук: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.В. Савчук ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено предметну специфіку юридичної соціології, розглянуто особливості її структури та місце в системі юридичних наук. На підставі новітніх досягнень обгрунтовано концептуальну відмінність теоретико-методологічних положень юридичної соціології як самостійної правової науки від соціології права як окремої галузі загальної соціології. Висвітлено історію становлення та розвитку юридичної соціології. Визначено об'єкт даної науки. Показано логіку внутрішньої взаємодетермінації її предмета та методу. Приділено увагу предметній зумовленості функцій. Висвітлено фундаментальні проблеми юридичної соціології, які підлягають науковому аналізу з позицій соціолого-юридичного підходу. Визначено співвідношення юридичної соціології з загальною теорією права, філософією права, порівняльним правознавством та юридичною психологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. в78 + С5*667.2 +
Шифр НБУВ: РА321481
Рубрики:

6.
Погуляєв С.Ю. 
Передача технології як вклад в просте товариство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Ю. Погуляєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу цивільних майнових відносин, що виникають між учасниками простого товариства за умов передачі у дане товариство технології як такої у вигляді вкладу (ст. 1152 Цивільного кодексу України). Розкрито зміст і розглянуто застосування даної статті Кодексу стосовно специфічного об'єкта цивільного права - технології. Всебічно охарактеризовано юридичну природу, зміст і правовий режим вкладу в просте товариство. Введено термін "предмет вкладу". Визначено, що тільки гроші та майно - тілесне та безтілесне, передані у вигляді вкладу, утворюють складне майно товариства (спільну часткову власність). Надані як вклад різного роду послуги у силу своєї невідчужуваності від джерела можуть бути визнані вкладом лише за умов того, що вони збільшили ціну інших, раніше внесених майнових вкладів - тілесних і безтілесних. Дану технологію розглянуто як самостійний складний об'єкт цивільних прав, елемент майна, що містить сукупність систематизованих знань, які використовуються для випуску певної продукції, застосування певного процесу або надання певних послуг. Знання також розглянуто як об'єкт цивільних прав, різновид інформації та предмет вкладу у простому товаристві. Висунуто гіпотезу, що вкладом у простому товаристві можуть бути лише знання, які перебувають у стані активного інформаційного ресурсу. Наведено наукові рекомендації щодо удосконалення перспективного цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)014
Шифр НБУВ: РА319490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кузьмінова В.Ю. 
Правові та наукові основи відновлення (реконструкції) втрачених кримінальних справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.Ю. Кузьмінова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено актуальні правові, теоретичні та практичні проблеми відновлення (реконструкції) втрачених кримінальних справ. Визначено поняття, зміст, структуру та види кримінальної справи, розкрито її процесуальну природу, характерні ознаки та значення. Розроблено наукові основи методичних рекомендацій щодо технології їх відновлення. Наведено науково-обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства та відомчих нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.072 + Х893.9(4Укр)722.072
Шифр НБУВ: РА3318708 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Бєгов Д.Д. 
Сучасні технології в судовій акустиці (проблеми автоматизації експертних досліджень): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Д. Бєгов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено наукові засади судової акустики, визначено сучасні підходи до механізмів мовотворення та сприйняття мовлення людиною. Визначено, що найбільш перспективним у сучасній теорії сприйняття мовлення є системно-адаптивний підхід, який дає змогу виділити та сформувати комплекс акустичних параметрів усного мовлення для вирішення задач судової акустики. Визначено необхідність створення єдиної гібридної системи дослідження усного мовлення на підставі ретроспективного аналізу досліджень в галузі судової акустики, а також їх сучасного стану, різних підходів до дослідження усного мовлення (акустичних сигналів). Розвинуто предмет і задачі судової акустики, види та об'єкти акустичних досліджень, методологічні засади криміналістичної ідентифікації в судовій акустиці. Запропоновано комплекс ідентифікаційних і діагностичних ознак усного мовлення людини, які відображаються фізичними характеристиками мовленнєвого сигналу. Показано вплив змін фонетичного, семантичного та вимовного плану на результати експертизи. Уточнено роль звукових слідів в системі доказів. Обгрунтовано можливість використання функцій усного мовлення як джерел інформації про людину. Зазначено шляхи створення технічних систем для розпізнавання емоційного стану людини за його усним мовленням. Визначено можливості використання сучасних технологій дослідження усного мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:В32 + Х894.9(4УКР)16:В32 +
Шифр НБУВ: РА324372
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Колосок С.В. 
Зв'язки з громадськістю у формуванні іміджу органів державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / С.В. Колосок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто концептуальні підходи і визначено категорії та поняття, які стосуються формування позитивного іміджу органів державного керування у сучасному українському суспільстві. Удосконалено підхід щодо застосування новітніх інформаційних технологій у діяльності органів державного керування та доведено доцільність впровадження до практики даних органів форм і методів паблік рилейшнз як ефективного механізму формування іміджу органів державної влади, який уможливлює реалізацію принципу відкритості та прозорості державного керування, зростання рівня підтримки дій державної влади з боку населення. Визначено напрями формування позитивного іміджу зазначених органів за допомогою створення моделі комунікативного простору, яка грунтується на ефективному прямому і зворотньому зв'язку з населенням та системному дослідженні громадської думки. На підставі наукового аналізу існуючої практики зв'язків органів державного керування з громадськістю внесено пропозиції та рекомендації щодо створення спеціальних підрозділів у системі державного управління та технологій конструювання позитивного корпоративного іміджу державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ч62 в05 + С5*676 + С5*46*332.1-723.58
Шифр НБУВ: РА326983
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

10.
Ващенко І.В. 
Конфлікти у діяльності працівників органів внутрішніх справ і шляхи їх подолання (соціально-психологічний аспект): Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / І.В. Ващенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено психологічні характеристики конфліктної компетентності та конфліктостійкості працівників органів внутрішніх справ (ОВС), виявлено соціально-психологічні резерви удосконалення їх діяльності за умов конфлікту. Визначено вимоги до правового забезпечення організації діяльності працівників ОВС за умов конфлікту з урахуванням психологічної природи конфліктної компетентності та конфліктостійкості. Докладно розглянуто типи та сутність конфліктів, які розв'язують працівники ОВС у своїй професійній діяльності, причини та фактори, що зумовлюють їх виникнення та перебіг. Встановлено залежність між взаємодією працівників різних підрозділів ОВС за умов конфлікту та якістю виконання поставлених перед ними завдань. Розроблено та апробовано технології попередження конфліктів працівниками ОВС та прийняття ними рішень за умов конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА324450
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Биля І.О. 
Теоретичні основи використання нормотворчої техніки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.О. Биля ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття нормотворчої техніки, встановлено співвідношення з поняттями юридичної й законодавчої техніки, нормотворчої технології, визначено її місце в юридичній практиці й системі юридичних знань. Наведено розмежування нормотворчої техніки і організаційно-процедурних правил, а також правил, що регулюють пізнавальну діяльність, правил опублікування, систематизації нормативних правових актів, планування нормотворчої діяльності. Розглянуто питання впливу нормотворчої техніки на визначення змісту нормативних правових актів. Охарактеризовано логічні, спеціально-юридичні, мовностилістичні правила й засоби структурування нормативних правових актів, встановлено основні напрями втілення нормотворчої техніки в практику нормотворчої діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА329367

12.
Шишкіна Н.О. 
Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Шишкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення дії об'єктивного, суб'єктивного та особистісного факторів визначено особливості організації самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін. Розроблено технологію організації самостійної роботи студентів під час вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі, яка спрямована на поетапне підвищення рівня самостійності завдяки зміні домінуючого виду управління (прямого, співуправління, самоуправління). Експериментально доведено ефективність використання запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)12-267 + Ч489.511.267 +
Шифр НБУВ: РА330103
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Токовенко В.В. 
Оптимізація взаємодії політичного керівництва та державного управління в умовах модернізації політико-адміністративної системи України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Токовенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуальне обгрунтування засад оптимізації взаємодії політичного керівництва і державного управління як складової чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії політичного керівництва та державного управління за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Розроблено науково обгрунтовані підходи та конкретні технології оптимізації політико-адміністративних відносин в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях. Визначено основні напрямки підвищення ефективності взаємодії політичного керівництва та державного управління в процесі реформування інститутів політичної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Ф024 + Ф038 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА328894
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

14.
Переш І.Є. 
Інститут конституційного контролю в Чехословаччині, Чехії і Словаччині: історико-правове дослідження (1918 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Є. Переш ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне історико-правове дослідження виникнення, розвитку та становлення інституту конституційного контролю Чехословаччини, Чехії та Словаччини (1918 - 2000 рр.) як основного дієвого інституту правової охорони конституції. Здійснено теоретико-методологічний аналіз категорії "правова охорона конституції", визначено та розглянуто основні моделі конституційної юрисдикції досліджуваних країн, висвітлено новітні проблеми стосовно становлення та розвитку інституту конституційного правосуддя Чехословаччини, Чеської та Словацької Республік. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення вітчизняного органу конституційного правосуддя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЧЕХ)6-523 + Х809(4ЧЕХ)11-1 + Х809(4СЛО)11-1 +
Шифр НБУВ: РА331956
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Серебряк В.В. 
Духовно-моральне виховання курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Серебряк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади, зміст і послідовність етапів проектування моделі професіограмної технології на базі поєднання духовно-морального та екстремально-психофізичного середовищ у навчально-виховному процесі. На підставі цілісного системного підходу розроблено модель духовно-професійного компетентного фахівця як еталону досягнення фахового рівня виховання. Визначено інноваційну значущість ієрархічної структури викладання. Розглянуто фундаментальні положення теорії та методики педагогічного виховання. Запропоновано теорію "штучного керованого середовища" та сконструйовано тренажерний комплекс "Удар" нової генерації, який сворює ефект адаптації курсантів до екстремальних ситуацій. Запропоновано контрольно-психофізичний комплекс N 1 як універсальний рівень оцінювання ефективності професіограмної технології духовно-професійної підготовки курсантів. Експериментально доведено значення навчально-виховного процесу як джерела духовного потенціалу курсантів за умови наявності ієрархічної структури викладання з домінуючим компонентом духовно-морального виховання, що забезпечує високий рівень мотивації, пізнавальної активності та самостійності курсантів і сприяє духовному розвитку особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3-34 +
Шифр НБУВ: РА333718
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Петрик В.М. 
Шляхи та механізми вдосконалення державно-церковних відносин в Україні (на прикладі новітніх релігійних об'єднань): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Петрик ; Донец. держ. акад. упр.. — Донецьк, 2004. — 23 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід державно-церковних відносин щодо виявлення, запбігання та припинення протиправної діяльності представників неокультів, а також провадження протекціоністської політики щодо традиційних церков як носіїв національної культури. Досліджено державно-церковні відносини у нашій державі та визначено духовно-релігійну складову національної безпеки України. З'ясовано ступінь загрози від протиправних діянь представників неокультів, що становлять небезпеку для держави, суспільства та окремих громадян. Надано науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою оптимізації системи державно-церковних відносин у нашій країні з урахуванням світового досвіду. Розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо професійної діяльності державних службовців у процесі взаємодії з представниками новітніх релігійних організацій. Проаналізовано характерні ознаки неокультів та розроблено нову класифікацію цих об'єднань. Феномен культів досліджено з використанням напрацювань різних галузей знань: державного управління, релігіє- та правознавства, політології та психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136 + Э372.24-115 +
Шифр НБУВ: РА330423
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Бортник В.А. 
Кримінально-правова охорона честі та гідності особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бортник ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію формування та особливості сучасного кримінально-правового захисту честі та гідності особи. На підставі новітніх теоретико-правових здобутків, досвіду вітчизняної кримінально-правової практики та вимог Конституції України та Європейського Співтовариства обгрунтовано необхідність визнання честі та гідності особи найвищою соціальною цінністю, що зумовлює захист невід'ємних людських прав на належному законодавчому рівні. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного кримінального законодавства України, спрямованих на захист честі та гідності особи від злочинних посягань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА331775
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Каламаж Р.В. 
Психологічні аспекти формування правової культури виборців: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Р.В. Каламаж ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність правової культури у контексті структурно-функціонального та аксіологічного підходів та проаналізовано правосвідомість як її якісну характеристику. Розкрито зміст та поняття правової культури виборців. Встановлено зв'язок між правовою культурою особистості виборця та правовою культурою суспільства, національним менталітетом, політичною культурою, функціонуванням засобів масової інформації, діяльністю політичних сил, що створюють виборчі технології. Доведено, що розв'язання проблеми формування правової культури виборців значною мірою залежить від врахування психологічного фактора пострадянських перетворень. Запропоновано комплексну методику впливу на правову культуру виборців, що передбачає активне функціонування в освітньо-виховному процесі всіх трьох сфер особистості: когнітивної, емоційної, поведінкової. Визначено психолого-педагогічні умови, що забезпечують ефективність діяльності з формування правової культури учасників виборів. Встановлено чотири типи виборців за критеріями поваги до морально-правових норм та соціальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331616
Рубрики:

19.
Мартиненко І.В. 
Криміналістичне дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Мартиненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено механізм правового регулювання й організаційного забезпечення криміналістичного дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики, реалізація яких спрямована на забезпечення ефективного використання новітніх технологій у діяльності органів досудового слідства. Проаналізовано етапи становлення теорії криміналістичної ідентифікації, її завдання, засади класифікації об'єктів. Проведено аналітичний огляд наявних методів і засобів дослідження інформації про ознаки зовнішності особи, з'ясовано причини низької якості суб'єктивних портретів розшукуваних. Розглянуто процесуальні аспекти використання науково-технічних засобів у кримінально-процесуальній діяльності, запропоновано відповідне доповнення чинного кримінально-процесуального законодавства України. Розкрито суть поняття інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками зовнішності. Наведено загальні та спеціальні вимоги, яким дана система має відповідати, а також її основні функції, алгоритм роботи та блок-схему. Визначено напрями впровадження досягнень інформаційних технологій під час дослідження інформації про зовнішність особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)17 с2 + Х894.9(4УКР)17 с2
Шифр НБУВ: РА336183
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Опанасюк Н.А. 
Конституційно-правові основи туризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.А. Опанасюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційно-правові засади туризму в Україні як гарантії реалізації людиною прав і свобод під час здійснення туристичних подорожей (право на свободу пересування, відпочинок, охорону здоров'я, безпечне для життя та здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб, участі у культурному житті, а також право на доступ до культурних цінностей), теоретичні та практичні проблеми його становлення й розвитку. Розкрито поняття туризму, надано його дефінітивну характеристику за формою, суттю та змістом. Сформульовано право на туризм, а також з'ясовано його юридичну природу. Визначено та проаналізовано основні елементи конституційно-правових засад туризму в Україні, виокремлено систему законодавства України про туризм і здійснено аналіз його норм щодо відповідності Конституції України, чинному законодавству, новітнім світовим тенденціям законотворчості у даній сфері та практики застосування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про туризм і механізму його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)135 +
Шифр НБУВ: РА337148
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського