Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (167)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (368)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СПАДЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ігнатченко І.Г. 
Форми та методи державного управління культурою в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Ігнатченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз організаційних і правових форм і методів державного управління культурою, розроблено авторське трактування поняття форм управлінської діяльності державних органів у сфері культури, розкрито їх структуру, подано класифікацію існуючих форм. Наведено особливості адміністративно-правового регулювання відносин в окремих галузях культури України стосовно підтримки мистецтва та надання культурних послуг населенню, розвитку культурно-мистецьких індустрій, охорони культурної спадщини й управління туристичною справою. Запропоновано нові подходи щодо реформування системи управління культурою в Україні з урахуванням міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 +
Шифр НБУВ: РА366968
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Боровська Г.С. 
Правниче вчення у рефлексії Памфіла Юркевича: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Г.С. Боровська ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно узагальнено спадщину українського мислителя, філософа права П. Юркевича. Сформульовано дефініціії та проаналізовано його праці, досліджено поняття, принципи, функції, методи та категорії філософсько-правового вчення мислителя. Доведено, що філософсько-правова концепція вченого є цілісною. Сисематизовано вчення П. Юркевича на підгрунті "ідеї права". З'ясовано, що змістом даного вчення є правовий універсалізм, який розглянуто у системі рефлексії понять "правильна людина", "всесвітнє громадянство", "всезагальна правомірна конституція", "досконалий юридичний лад", "закони права". Відзначено, що результати проведеного дослідження мають практичне значення для творення вітчизняної школи філософії права, розробки доктрини становлення правосвідомої особистості, громадянського суспільства, правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)506 Юркевич + Х002в +
Шифр НБУВ: РА366820
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Бочарніков Д.І. 
Суспільний та державний лад Київської Руси в історичній спадщині М.Грушевського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.І. Бочарніков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню і систематизації поглядів і суджень М.Грушевського відносно державного і суспільного ладу Київської Русі. Встановлено і підтверджено, що держава і право Київської Русі у викладі М.Грушевського є частинами складного процесу культурної еволюції східного слов'янства в цілому і українського народу зокрема, що процес формування держави і права східних слов'ян в ІХ-ХІV сторіччях відрізнявся повільністю і неповнотою використання всіх можливостей і потенціалу, що в сьогоднішніх умовах важливо, використовуючи досягнення науки, сформувати викладення історії Київської Русі як держави, орієнтуючись на проблеми і питання, важливі для юридичної науки і практики. Систематизація профільної для юристів інформації, наведеної як М.Грушевським, так і іншими дослідниками, продемонструвала, що в епоху існування Київської Русі як державний, так і суспільний лад Київської Русі, східного слов'янства і предтеч українського народу знаходились в стадії формування і трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-5 + Т3(4УКР)41-5 + Х2(4УКР)414 + Т1(4УКР)6-8 Грушевський
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Бунчук О.Б. 
Питання права у науковій спадщині Івана Франка: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Б. Бунчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукової спадщини, публіцистичних праць та епістолярію І. Франка грунтовно досліджено теоретичні основи його поглядів щодо походження права, аргументовано дані щодо зацікавлення письменника проблемами звичаєвого права. Акцентовано увагу на дослідженні поглядів І. Франка на етапи розвитку українського права. Проаналізовано міркування письменника щодо права, яке діяло на українських землях після переходу під владу Російської імперії та Австрійської монархії. Розглянуто питання проетів законів, укладених І. Франком, з'ясовано позиції вченого щодо законотворчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х1 + Ф1(4УКР)502 Франко,І. +
Шифр НБУВ: РА367933
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Гелич А. О. 
Об'єкти спадкування за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. О. Гелич ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження об'єктів правовідносин у спадковому праві, визначено поняття спадщини як об'єкта правовідносин зі спадкування, з'ясовано критерії й особливості встановлення складу спадщини та, зокрема, її пасиву. Сформульовано поняття спадщини як особливого об'єкта правовідносин зі спадкування, що володіє обмеженою оборотоздатністю, яка реалізується виключно прийняттям або відмовою від прийняття спадщини. Здійснено правову характеристику прав та обов'язків, які входять до складу спадщини та визначено особливості встановлення складу спадщини в контексті характеристики прав та обов'язків, які не входять до складу спадщини. Надано характеристику майнових обов'язків, які охоплюються поняттям "пасив спадщини", що не збігається з майновими обов'язками, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини та переходять в порядку спадкування. До складу пасиву спадщини включаються також майнові обов'язки, які виникають після відкриття спадщини й є пов'язаними зі спадщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)802
Шифр НБУВ: РА379403 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Дуфенюк О.М. 
Філософсько-правова спадщина С.Оріховського: феномен професіоналізму правоохоронця: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О.М. Дуфенюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему професіоналізації правоохоронця у контексті філософсько-правової спадщини українського діяча епохи Відродження С.Оріховського (1513 - 1566 рр.). Розглянуто чинники, які вплинули на формування правосвідомості мислителя. Обгрунтовано прогресивність його філософсько-правових поглядів. Висвітлено значущість філософії права та держави С.Оріховського у сучасному державотворенні, інтегровано та проаналізовано ідеї вітчизняного гуманіста, які мають теоретичну та практичну цінність стосовно процесу формування феномена професіоналізму правоохоронця. Удосконалено юридичну терміносистему у галузі професіоналізації кадрового потенціалу правоохоронних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Ф1(4УКР)44 Оріховський +
Шифр НБУВ: РА353034
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Каткова Т.Г. 
Діяльність ОВС України з питань захисту культурної спадщини: адміністративно-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.Г. Каткова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано адміністративно-правові аспекти діяльності ОВС України з питань захисту культурної спадщини. Розкрито сутність поняття культурної спадщини згідно з міжнародним і національним законодавством. Запропоновано доповнити чинний Закон України "Про охорону культурної спадщини" рухомими об'єктами культурної спадщини (предметами та документами історичної та культурної цінності). Висвітлено правові засади діяльності органів охорони культурної спадщини та інших правоохоронних органів, а також форми взаємодії з ними. Визначено напрями діяльності, форми та методи ОВС України у сфері захисту культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинних законів і підзаконних актів, присвячених охороні культурної спадщини. Запропоновано прийняти окремі інструкції, спрямовані на підвищення ефективності діяльності ОВС України з питань захисту культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 +
Шифр НБУВ: РА360153
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Коломієць О.О. 
Цивільно-правове регулювання діяльності фізичної особи - підприємця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Коломієць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Зроблено висновок про те, що поняття підприємництва є багатоаспектним, його можна аналізувати як соціальне явище, правове та економічне поняття. Доведено доцільність прийняття спеціального Закону України "Про підприємницьку діяльність фізичних осіб", який має урегулювати відносини щодо обмеження прав фізичних осіб на здійснення підприємницької діяльності, встановити можливість призупинення даної діяльності, зокрема, у випадку призову підприємця на строкову військову службу, визначити порядок реалізації права власності фізичної особи - підприємця на єдиний майновий комплекс (підприємство), його спадкування, призначення управителя даного об'єкта права власності. Запропоновано з метою захисту прав осіб, які з релігійних підстав не зареєстровані у державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, провадити їх державну реєстрацію як суб'єктів підприємницької діяльності надання без довідки про включення до даного реєстру. Обгрунтовано необхідність перегляду підстав припинення підприємницької діяльності, у зв'язку з цим запропоновано провадити скасування державної реєстрації фізичної особи - підприємця у наступних випадках: визнання фізичної особи недієздатною, померлою, банкрутом; у зв'язку зі смертю фізичної особи; у випадках, коли до підприємців застосовано санкції за провадження діяльності, що суперечить законодавству, несвоєчасне повідомлення про зміну свого постійного місця проживання, неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларації, документів бухгалтерської звітності, що вимагаються законодавством, та у встановлений державними органами строк порушення не були усунені. Доведено необхідність визнання за спадкоємцями права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс і надання їм права відчужувати даний об'єкт, провадити його поділ (виділення) або використовувати його у підприємницькій діяльності у випадку, коли спадкоємці зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Аргументовано доцільність включення до об'єктів права власності фізичних осіб - підприємців комерційного знаку, який не може відчужуватися та передаватися у спадщину, та обов'язку підприємця у випадку зміни прізвища, імені провадити зміну найменування комерційного знаку. Обгрунтовано висновок про те, що скасування державної реєстрації фізичних осіб - підприємців, на відміну від скасування державної реєстрації юридичних осіб, не є підставою для припинення дії договорів, укладених у процесі підприємницької діяльності, за винятком договорів, предметом яких є виробництво продукції, торгівля товарами, виконання послуг (робіт), які потребують ліцензування, а також зовнішньоекономічних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.211 +
Шифр НБУВ: РА323208
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Курило Т.В. 
Становлення і розвиток законодавства про охорону культурної спадщини в Україні: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.В. Курило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку законодавства про охорону культурної спадщини в Україні. Проаналізовано історію становлення системи правової охорони пам'яток від охорони об'єктів до середовища, надано науковий аналіз історичних процесів у контексті даної проблеми. Зазначено, що в Україні відбуваються процеси формування системи спеціального законодавства про охорону, використання та примноження культурної спадщини, яке грунтується на конституційних засадах. Встановлено, що на сьогодні актуальним є питання висвітлення досягнень і помилок, детальний науковий аналіз процесів, що відбулися у радянський період, вироблення належних висновків для подальшого розвитку українського законодавства у даній сфері. Досліджено міжнародно-правове співробітництво України щодо реституції та повернення культурних цінностей. Зроблено висновок про необхідність реформування системи державного управління у сфері охорони культурної спадщини. Доведено, що для реального зрушення справи збереження пам'яток культури потрібно не лише утворення єдиної продуманої структури державних і громадських організацій, значного збільшення коштів, але й розробка науково обгрунтованої програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134-30 + Х819(4УКР)134-30
Шифр НБУВ: РА324670
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Лубська М.В. 
Релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні у контексті сучасних міжнародно-правових стандартів. У суб'єктно-екзистенціальному та суспільно-інституалізованому вимірах свобода совісті є важливим критерієм оцінки гуманістичної сутності тієї чи іншої держави, її демократичності. Встановлено, що рівень практичної реалізації правового аспекту свободи совісті й віросповідання полягає у виробленні державної політики щодо релігії та церкви, пріоритетна роль у якій належить зближенню державної правової системи зі світовою, наданню на національному рівні демократичної спрямованості всьому процесу законотворення. З'ясовано ознаки сучасної моделі державно-церковних відносин в Україні, які характеризуються демократичністю, послідовністю та зваженістю, а базові конституційно-правові положення даної моделі відповідають демократичним принципам і загалом задовольняють права та свободи людини, спираючись при цьому на багатовікову спадщину врегулювання відносин між церквою та державою як двома важливими соціальними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)-115.00 + Х809(4Укр)332
Шифр НБУВ: РА319260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Міхневич Л.В. 
Розвиток юридичної науки і освіти в Київському комерційному інституті - Київському інституті народного господарства (1906 - 1930 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Міхневич ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено наукові здобутки вчених-юристів інституту, визначено позитивний вплив наукової спадщини правознавців ККІ-КІНГу на розвиток юридичної науки. Визначено долю викладачів-юристів і використання їх наукових ідей сучасниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. р(4УКР-2К)31-1 + Ч33(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА369562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Мазур Г.П. 
Державно-правові погляди І.І.Петрункевича: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.П. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз правової спадщини І.І. Петрункевича. Вперше системно викладено погляди діяча на державу та право, запропоновано періодизацію основних етапів його громадської та політичної діяльності. Визначено методологічні підходи І.І. Петрункевича до проблем держави та права, які грунтуються на природно-правовій теорії в її оновленому варіанті початку XX ст., за яким права людини не є застиглими, а еволюціонують разом із розвитком суспільства. Досліджено його погляди на форму держави, співвідношення деражави та права, держави й особистих прав і свобод, а також погляди на організацію конституційної юстиції. Досліджено модель організації місцевого самоврядування, запропоновану І.І. Петрункевичем, шляхи правового вирішення національного питання. З'ясовано співвідношення державно-правових поглядів діяча з поглядами його сучасників. Встановлено ступінь співзвучності його ідей нашому часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608ПетрункевичІ.І. + Х0в72 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА348450
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

15.
Меленко О.В. 
Методологія правознавства в науковій спадщині Б.О.Кістяківського: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.В. Меленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно проаналізовано наукову спадщину одного з вітчизняних вчених-правознавців дореволюційного періоду Б.О.Кістяківського у галузі розробки методологічних проблем правознавства та виявлено значення його методологічних ідей для сучасної вітчизняної правової науки. Висвітлено зміст результатів теоретико-методологічних досліджень Б.О.Кістяківського за напрямками: стану і проблем пізнання права, завдань правової науки; методологічної природи даної науки: співвідношення та взаємодії у пізнанні права філософії, соціальних наук і правознавства; методологічних особливостей загальної теорії права, співвідношення загальної теорії права з догматичною юриспруденцією та філософією права; необхідність методологічного плюралізму і синтетичного підходу до пізнання права; деяких методологічних аспектів вивчення держави як правового явища, методологічних труднощів в науці про державу; методологічних проблем історико-правових досліджень. Аргументовано тезу, що Б.О.Кістяківський не був прихильником якогось конкретного дослідницького підходу, а здійснював дослідження з використанням синтетичної (інтегральної) теорії права, здійснивши за цього значний внесок у соціологічне вивчення права, а також у розробку багатьох загальнотеоретичних проблем права та держави. Обгрунтовано, що плюралістична (синтетична) концепція Б.О.Кістяківського є однією з перших у світовій правовій думці та першою в українській правовій науці. Виявлено основні постулати та недоліки цієї концепції. Визначено основні аспекти концепції загальної теорії права Б.О.Кістяківського, його погляди стосовно методологічних труднощів у науці про державу, проблем історико-правових досліджень. Виявлено значення, наукову цінність і конструктивну роль методологічних ідей Б.О.Кістяківського для сучасної правової науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Ф1(4УКР)506 Кістяківський, Б.
Шифр НБУВ: РА359041
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Мельничук О.І. 
Статус всесвітньої культурної та природної спадщини людства в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Мельничук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто співвідношення концепції загальної спадщини людства та концепції всесвітньої культурної та природної спадщини. Проаналізовано міжнародно-правові відносини держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 р. та конвенційних органів, зокрема, Міжурядового комітету з охорони всесвітньої культурної та природної спадщини, Фонду охорони всесвітньої спадщини з приводу захисту, використання, популяризації об'єктів культури та природи, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Охарактеризовано міжнародно-правові відносини, що виникають у зв'язку з укладенням Конвенції ЮНЕСКО щодо охорони нематеріальної культурної спадщини 2003 р., присвяченій збереженню та популяризації об'єктів, що становлять нематеріальну культурну спадщину (пісні, легенди, вірування, обряди, традиції, ремесла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.63 + Ч114(0) л6 +
Шифр НБУВ: РА342543
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Оборотов Ю.М. 
Традиції та новації в правовому розвитку: загальнотеоретичні аспекти: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Ю.М. Оборотов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 38 с. — укp.

Встановлено, що в епоху постмодерну загострюються проблеми існування правових нормативів і державних інститутів. Доведено, що на тлі кризи європоцентристського підходу щодо права зростає інтерес до власної правової спадщини, правових традицій, збереження наступності у праві. Показано, що неможливо обійтися без правової акультурації як запозичення положень інших правових культур. Зазначено, що з огляду на специфіку правового розвитку України можна вважати встановленою її належність до євразійської правової сім'ї. Обгрунтовано, що правова політика в Україні має бути націлена не на створення законодавчого права, а на врахування власної правової спадщини та традицій, активне впровадження в юридичну практику та освіту розробки вітчизняної юриспруденції, розвиток нормативно-правової бази та державних інститутів, адекватних правовому менталітету та правовій культурі нашого народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.1 + Х002.1
Шифр НБУВ: РА325157
Рубрики:

18.
Одайник Б. М. 
Кримінальна відповідальність за знищення, руйнування або пошкодження пам'яток - об'єктів культурної спадщини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Б. М. Одайник ; Акад. адвокатури України. — Б.м., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні положення щодо кремінальної відповідальності за знищення, руйнування або пошкодження пам'яток - об'єктів культурної спадщини. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки цього злочину. Доведено необхідність розмежування об'єкта кримінально-правової охорони та безпосереднього об'єкта злочину для ст. 298 КК України. Проаналізовано проблемні питання співвідношення знищення, руйнування або пошкодження пам'яток і об'єктів культурної спадщини з суміжними злочинами Кримінального Кодексу України. Запропоновано внесення змін до Кримінального Кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА373395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Остапенко С.В. 
Науково-педагогічна та громадська діяльність М.О. Максимейка: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Остапенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено науково-педагогічну та громадську діяльність видатного українського правознавця, педагога, науковця та громадського діяча М.О. Максимейка. Визначено чинники впливу на формування світогляду вченого та становлення його громадської позиції, репрезентовано освітню діяльність педагога, розглянуто основні напрямки наукових досліджень. Проаналізовано історико-державотворчі та теоретико-методологічні дослідження науковця. Розкрито значення наукової спадщини М.О. Максимейка для культурно-освітнього та наукового розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8Максимейко,М.О. + Х8(4УКР)д,Максимейко,М. +
Шифр НБУВ: РА360738
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Пивовар І. В. 
Адміністративна відповідальність за порушення законодавства про культурну спадщину України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пивовар ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та сутність категорії "культурна спадщина" у взаємозв'язку із суміжними категоріями, підстави притягнення до адміністративної відповідальності за культуроохоронні проступки та порядку провадження у справах про адміністративні проступки. Визначено адміністративні проступки, що вчиняються у сфері охорони культурної спадщини. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері охорони культурної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)134
Шифр НБУВ: РА376292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського