Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (348)Юристам - Наукова електронна бібліотека (23)Юристам - Реферативна інформація (247)Юристам - Електронні колекції (2)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КЛИМЕНК$<.>+<.>A=МАКСИМ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

1.
Максименко Н. В. 
Адміністративно-правове регулювання службової діяльності жінок у міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Максименко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми тендерної нерівності. Висвітлено актуальні питання проходження служби жінками в органах внутрішніх справ, причини нерівності жінок. Проаналізовано та розкрито основні шляхи формування гендерної культури та набуття гендерної освіти працівниками органів внутрішніх справ. Розкрито особливості реалізації політики рівних прав чоловіків і жінок у підрозділах поліції та виділено шляхи його впровадження у діяльність української міліції. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та висвітлено шляхи вирішення тендерних проблем в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА373202 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Максименко О. В. 
Адміністративно-правові засади реалізації ювенальної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Максименко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано генезис адміністративно-правових засад ювенальної політики в законодавстві та правових концепціях. Визначено поняття та специфіку ювенальної політики як об'єкта адміністративно-правової реалізації. Розглянуто елементи адміністративно-правового механізму та засад реалізації ювенальної політики в Україні, систематизовано основні напрями адміністративної діяльності державних установ і громадських організацій, з урахуванням розмежування їх функцій на основні та допоміжні. Науково обгрунтовано необхідність адміністративно-правової реформи, спрямованої на скорочення кількості державних органів та установ, а також на усунення дублювання їх функцій у сфері реалізації ювенальної політики в Україні. Запропоновано теоретичну модель Ювенального кодексу України - окремого кодифікованого нормативного акту, в якому відображено норми процесуального та матеріального права, що стосуються дітей. Проаналізовано зарубіжний досвід і сформульовано передумови та пріоритети його запозичення в Україні, а також окреслено основні напрями щодо оптимізації адміністративно-правової реалізації ювенальної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х819(4УКР)151
Шифр НБУВ: РА380179 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Клименко Н.Г. 
Державне регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Клименко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення механізмів державного регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону. Визначено, що найбільш ефективними з них є фінансово-економічний, нормативно-правовий, інституційно-організаційний, інформаційно-ресурсний і мотиваційний. Проведено системний аналіз управлінських аспектів інноваційно-інвестиційної політики та розроблено адекватні заходи та інституціональні засади програмно-цільового управління. Проаналізовано основні форми та дієві інструменти державно-управлінського стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності, зокрема застосування фінансово-кредитних стимулів (безпроцентних і пільгових кредитів, інвестиційних гарантій) та забезпечення умов для стабільного соціально-економічного зростання (досягнення європейських стандартів якості життя, забезпечення зайнятості населення, розвиток соціальної інфраструктури, високий індекс людського розвитку). Розглянуто питання податкового стимулювання засобами зменшення ставки податку до оптимальних розмірів, укладання податкових угод з іншими країнами, зняття податків на реінвестиції, безмитного імпорту обладнання й сировини та прискореної амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА336660
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Максимчук 
Діяльність державних комісій з розслідування злочинів нацистів на території України (1941-1951 рр.): типо-видовий склад та інформаційний потенціал джерельного комплексу: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Євген Спиридонович Максимчук ; Державний комітет архівів України, Український НДІ архівної справи та документознавства. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.83 + Т1(4Укр)62 + Х919.82
Шифр НБУВ: РА351891
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Клименко С. В. 
Здійснення фізичними особами права власності на житло: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. В. Клименко ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України . — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних здобутків науковців та аналізу норм чинного законодавства, шо регулюють відносини у житловій сфері, проведено цивілістичне дослідження поняття "житло", визначено його правові ознаки й охарактеризовано окремі види. Досліджено способи, межі, обмеження й обтяження, встановлені для здійснення володіння, користування та розпорядження житлом, які визначають особливості змісту його правовою режиму для власника - фізичної особи. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до ЦК України, сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення Законів України "Про нотаріат", "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", які спрямовані на підвищення ефективності правового регулювання та практичного застосування відповідних положень актів чинною цивільною законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.2 + Х839(4УКР)211.32
Шифр НБУВ: РА384276 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


6.
Максименко С.В. 
Міжнародно-правове регулювання права на свободу пересування і вибір місця проживання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.В. Максименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закономірності становлення, розвитку і міжнародно-правового змісту інституту гарантій забезпечення права людини на свободу пересування, а також механізм реалізації та особливості правового регулювання в правозастосовній діяльності. Розглянуто питання створення світоглядної науково-теоретичної моделі як цілісної концепції з механізмом трансформації міжнародно-правових норм у національні правові системи, а також удосконалення пан'європейських інтеграційних процесів. Досліджено юридичну природу і розкрито зміст поняття "свобода пересування", вивчено нормативно-правові акти України, спрямовані на реалізацію свободи пересування, її обмеження і встановлення юридичної відповідальності. Висвітлено систему державного керування у сфері гарантування свободи пересування, наведено рекомендації щодо удосконалення міжнародного і національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х809(4УКР)31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА342039
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Клименко Н.Г. 
Особливості державного управління в умовах надзвичайних ситуацій: теоретичний та історичний аспекти: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.Г. Клименко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження особливостей функціонування механізму державного управління за умов надзвичайних ситуацій як окремої галузі державного управління, що має певні особливості, у зв'язку з імовірнісним характером виникнення надзвичайних ситуацій і великими масштабами збитків, яких вони завдають окремій особі, суспільству, державі, людству. Проаналізовано генезу державного управління за умов надзвичайних ситуацій: від запровадження державою окремих заходів щодо захисту від надзвичайних ситуацій до створення єдиної державної системи цивільного захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного, техногенного та воєнного характеру. Узагальнено міжнародний досвід створення та функціонування систем державного управління у даній сфері та розкрито роль діяльності міжнародних організацій у реагуванні на надзвичайні ситуації. Розкрито зміст поняття надійності функціонування системи державного управління за умов надзвичайних ситуацій як ключової характеристики та передумови ефективності державного управління у даній сфері. Проведено комплексний аналіз чинників, що впливають на ефективність і надійність державного управління за умов надзвичайних ситуацій. Розроблено методичний підхід щодо оцінювання надійності функціонування системи державного управління за умов надзвичайних ситуацій, розроблено практичні рекомендації щодо її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х819(4УКР)120.15
Шифр НБУВ: РА358689
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Клименко О.М. 
Особливості правового становища держави як суб'єкта приватного (цивільного) права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено правове становище держави як суб'єкта приватного (цивільного) права. Запропоновано критерії визначення цивілістичної сутності правосуб'єктності держави в процесі її входження у приватно-правове поле, висвітлено місце держави в системі суб'єктів цивільного права (ЦП). Описано особливості її цивільно-правового статусу з урахуванням загально-правового статусу держави, визначено правові форми втілення її цивілістичної особистості й участь у цивільних відносинах (ЦВ). На підставі правового моделювання обгрунтовано можливість і доцільність поширення на державу як суб'єкта ЦП конструкції "юридичної особи" (як юридичної фікції), визначено механізми участі держави у ЦВ. Доведено, що функціонально-правовою формою реалізації правосуб'єктності держави є механізм законного (офіційного) її представництва. Розглянуто особливості участі держави у конкретних ЦВ, зокрема, сферах відносин власності, спадкування, оренди, договірних відносин, деліктних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.8 + Х839(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА343033
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Максимович Р.Л. 
Поняття службової особи у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.Л. Максимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поняття службової особи в історичному аспекті з урахуванням зарубіжного досвіду, а також за чинним кримінальним законодавством України. Розглянуто особливості кримінальної відповідальності службової особи у порівнянні з загальним суб'єктом злочину. Запропоновано класифікацію службових осіб. Розкрито зміст дефініції службової особи у кримінальному законі, визначено її загальні та спеціальні ознаки. Обгрунтовано можливість визначення службовими окремих категорій осіб, щодо правового статусу яких існують суперечки у теорії та проблеми на практиці. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчої регламентації поняття службової особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.011 в4 +
Шифр НБУВ: РА349040
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Клименко О.М. 
Попередній договір в цивільних відносинах: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О.М. Клименко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено положення національного законодавства та проаналізовано наявні доктринальні погляди щодо попереднього договору (ПД). Розглянуто предмет, характерні ознаки, зміст, роль і сфери застосування ПД. Показано місце ПД у системі цивільно-правових договорів, співвідношення ПД з іншими цивільно-правовими категоріями. Проведено порівняльний аналіз сучасних характеристик іноземних переддоговірних угод з ПД в українському праві. Розкрито зміст категорії "переважне право" щодо конструкції ПД. Увагу приділено концепції вчених щодо сприйняття ПД у контексті організованої та забезпечувальної функцій, які виявляються у його змісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Шифр НБУВ: РА372314 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Максимов С.І. 
Правова реальність як предмет філософського осмислення: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / С.І. Максимов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 40 с. — укp.

На базі тематизації теоретичної дисципліни - філософії права, визначення її предмета, методу, статусу, ціннісно-світоглядних орієнтирів, здійснено комплексне філософське осмислення феномену права крізь призму категорії "правова реальність", що дозволяє подати право як особливий світ і спосіб людського буття. На підставі аналізу переваг і недоліків різних способів осмислення права (позитивізм, об'єктивізм, суб'єктивізм, інтерсуб'єктивність) і соціокультурного контексту їх застосування запропоновано концепцію правової реальності в єдності онтологічного, антропологічного й аксіологічного аспектів, яка орієтується на розкриття гуманістичного смислу права. Обгрунтовано поняття правового суспільства як орієнтира реформування правових систем у посттоталітарних суспільствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в + Х002,0 +
Шифр НБУВ: РА321431
Рубрики:

12.
Максименко Н.О. 
Правове регулювання нормування праці державних службовців в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н.О. Максименко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано дефініцію поняття "принципи правового регулювання нормування праці державних службовців" і класифіковано ці принципи. Визначено основні прийоми та способи забезпечення нормування праці цієї категорії працівників. Проаналізовано сучасний стан правової регламентації нормування праці державних службовців і визначено перспективи розвитку останнього за допомогою колективних договорів та угод. Вдосконалено розуміння нормування праці як складової частини управління виробництвом, що полягає у з'ясуванні необхідних витрат праці на виконання робіт як окремими працівниками, так і трудовими колективами, та встановлення на цій підставі норм праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Клименко О.В. 
Правові основи податкових систем України та Німеччини: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми правового регулювання податкових відносин у податкових системах України та Німеччини. Проаналізовано стан наукової розробки проблеми побудови ефективної податкової системи в державі, вивчено загальнодержавне податкове законодавство двох країн. Наведено рекомендації щодо змін законодавства з правового регулювання податкових відносин у правовій державі. Обгрунтовано доцільність прийняття в Україні Податкового Кодексу з повним переліком всіх фундаментальних основ і складових елементів оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х829(4НІМ)2 + Х990.82 +
Шифр НБУВ: РА350655
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Клименко К.О. 
Правозастосування в судовому адміністративному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.О. Клименко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено нормативно-методичні та теоретичні засади забезпечення правозастосовної діяльності адміністративних судів України. Визначено мету розвитку даної діяльності як системи. Проаналізовано зміст принципу справедливості та його співвідношення з законністю, втілення у правовій системі Європейської Конвенції про захист прав людини і засадничих свобод, а також юриспруденції Європейського Суду з прав людини. Виділено стандарти судового адміністративного процесу для України. Запропоновано визначити принцип верховенства права як основний елемент захисту прав людини, який має забезпечити свободу та права людини у її відносинах з державною владою та державними органами. Сформульовано вимоги до системи правозатосування на сучасному етапі її розвитку та пропозиції щодо вдосконалення адміністративно-процесуального законодавства України. Виділено принципові положення правозастосовної діяльності з усунення причин, які зумовили порушення прав людини, а також діяльності з подолання прогалин у законодавстві. Висвітлено шляхи оптимізації та розвитку правового регулювання процесу судового розгляду спорів, що виникають у сфері управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-2 + Х819(4УКР)072-2
Шифр НБУВ: РА360615
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Максимюк О. Д. 
Принцип невідворотності юридичної відповідальності: гносеологічний підхід: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. Д. Максимюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано принцип невідворотності юридичної відповідальності, а саме: формальний, змістовний та прагматичний характеристиці аподиктичності юридичної відповідальності поряд з аналізом її проблематичності, асерторичності, індиферентності та неможливості. Поглиблено пізнання невідворотності як одного з модальних принципів юридичної відповідальності. Світоглядною основою такого розгляду є ідея права як складова правової реальності. Поняття абстрактного відношення, що є формальною суттю невідворотності юридичної відповідальності, використовується для вказання на значимість відповідної частини правової реальності, а також осмислюється в реталіаційно-превентивній системі координат. Визначено дві гносеологічні картини модальності юридичної відповідальності. За допомогою аналізу відношення між фактичним складом і правовим наслідком вторинної правової норми встановлено формальне місце та роль принципу невідворотності у механізмі правового регулювання, окреслено шляхи телеологічного тлумачення характеру абстрактної правоохоронної норми. Продемонстровано вирішення питань, які виникають за провадження принципу невідворотності юридичної відповідальності у життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х002.01
Шифр НБУВ: РА382381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


16.
Клименко О.В. 
Систематизація права лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Клименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні історичні підходи науковців XIX - XX ст. щодо розуміння західноруського права, визначено межі та час його чинності. Доведено необхідність загального систематичного огляду західноруського права, обгрунтовано його зв'язок з давньоруським. Визначено шляхи формування литовсько-українського права у порівнянні з іншими видами західноруського. Запропоновано визначення поняття українського права як органічного поєднання давньоруського та литовського права, встановлено географічну територію його поширення (Полтавщина, Чернігівщина, Новгород-Сіверщина). Проаналізовано джерела права, чинні на Лівобережжі, наведено їх класифікацію. З'ясовано причини застосування II Відділенням царської канцелярії Литовського Статуту під час створення "Проекту особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній". Здійснено порівняльне дослідження особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. зі "Зводом місцевих законів західних губерній" 1839 р. і виявлено багато подібностей. Зроблено висновок, що основою особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. став не "Проект особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній", а "Звід місцевих законів західних губерній" 1839 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-30 +
Шифр НБУВ: РА333539
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Клименко М. М. 
Сутність та зміст адміністративно-правової реформи в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. М. Клименко ; Класич. приватний ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію народного суверенітету, яка створює основу для ефективної реалізації адміністративної реформи в Україні. Визначено, що адміністративна реформа потребує оптимізації та прискорення, інакше є небезпека її призупинення. Розглянуто передумови вдосконалення правової бази щодо регулювання адміністративної відповідальності, шляхом правового супроводження адміністративної реформи. Проаналізовано причини суспільно-політичного та соціально-економічного характеру. Визначено основні тенденції проведення адміністративно-правової реформи. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання діяльності органів виконавчої влади. Доведено доцільність прийняття Закону України „Про адміністративно-територіальний устрій України''.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА369852 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Клименко Я.О. 
Цивільний позов як одна із форм забезпечення слідчим відшкодування шкоди, завданої злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Я.О. Клименко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано місце цивільного позову серед інших форм відшкодування шкоди у кримінальному процесі, його юридичну природу. Надано характеристику його підстав. Сформульовано поняття приводів порушення провадження за позовом у кримінальній справі, проаналізовано значення кожного з джерел доказів у доказуванні підстав та розміру позовних вимог. Визначено момент виникнення обов'язку в органів, які ведуть процес до вжиття заходів щодо забезпечення цивільного позову. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства та практики провадження за цивільним позовом у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)172 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326369
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського