Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (266)Юристам - Наукова електронна бібліотека (29)Юристам - Реферативна інформація (1073)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (3)Юристам - Електронні колекції (12)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІНФОРМАЦІЙНІ$<.>+<.>K=ВІЙНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Редько А. Г. 
Адміністративні реформи 40 - 60 рр. XX століття в західних областях УРСР: історико-правовий аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Г. Редько ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз адміністративних реформ у 1940 - 1960-х рр. у західних областях УРСР. Охарактеризовано основні етапи міжнародно-правового закріплення державно-територіального статусу західно-українських земель за входження їх до складу СРСР. З'ясовано радянські конституційно-правові чинники легітимізації компартійно-державної системи влади й управління в Західній Україні на початку та після Другої світової війни. Висвітлено динаміку адміністративно-територіальних змін у процесі територіального облаштування західних областей УРСР у 1940 - 1960-ті роки. Надано оцінку наслідків адміністративно-територіальних реформ у західноукраїнських областях УРСР у 1957 - 1960 рр. та узагальнено його позитивний досвід і визначено можливості застосування за умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР3)010-1 + Х621.011(4УКР3)-12
Шифр НБУВ: РА379576 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Логінов О.В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Логінов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття та зміст інформаційної сфери українського суспільства, правову інформацію як об'єкт адміністративно-правового регулювання, визначено об'єкти та суб'єкти інформаційного забезпечення функціонування системи органів виконавчої влади України, а також здійснено класифікацію інформації, що одержують дані органи. Розглянуто загрози інформаційній безпеці органів виконавчої влади та наведено їх класифікацію. Значну увагу приділено питанням щодо мети, завдань, функцій та організаційної побудови системи забезпечення внутрішньої інформаційної безпеки органів виконавчої влади України. Розроблено підходи, вимоги та критерії щодо забезпечення даної безпеки органів виконавчої влади, які запропоновано враховувати під час розробки Доктрини інформаційної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х819(4УКР)011 ф +
Шифр НБУВ: РА337150
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Древніцький Ю.Р. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Володимира Старосольського (1878 - 1942): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю.Р. Древніцький ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність В. Старосольського - відомого громадсько-політичного діяча, адвоката та науковця першої половини XX ст. Простежено формування й еволюцію світогляду В. Старосольського. Охарактеризовано перші його політичні кроки у студентському русі й Українській соціал-демократичній партії. Проаналізовано політичну діяльність у роки Першої світової війни, державотворчу роботу у складі уряду Директорії УНР. Висвітлено адвокатську діяльність у політичних судових справах польської влади над українцями. З'ясовано роль В.Старосольського у партійно-політичному житті, консолідації українських політичних сил Галичини, ставлення до проблеми українсько-польського порозуміння. Проаналізовано юридичні, соціологічні й історичні праці вченого, а також внесок в організацію та розбудову українських освітніх інституцій в еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Старосольський + Х8(4УКР) д Старосольський В.
Шифр НБУВ: РА373489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мосенко Ю. О. 
Державна інформаційна політика України: організаційно-правові аспекти здійснення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. О. Мосенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено категоріальний апарат державної інформаційної політики України та розкрито зміст відповідних категорій. Розроблено систему принципів державної інформаційної політики, досліджено правові передумови та історію розвитку інституту державної інформаційної політики України. Комплексно досліджено систему державних органів, які здійснюють державну інформаційну політику України шляхом розподілу їх компетенційних повноважень на функцію формування, реалізації та контролю за реалізацією державної інформаційної політики. Наведено пропозиції щодо вдосконалення системи держаних органів та їх функціонального наповнення з метою підвищення ефективності реалізації державної інформаційної політики України. Визначено основні проблеми державного регулювання в інформаційній сфері України та розроблено пропозиції щодо їх усунення. Розглянуто питання адміністративної відповідальності за правопорушення в інформаційній сфері України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА381694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Велігодський Д.В. 
Державні утворення в Криму наприкінці 1918 - в 1920 рр.: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Велігодський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів історико-правового вивчення вперше введених до наукового обігу джерел розглянуто реформаторські тенденції Крайового уряду С.Крима, діяльність Раднаркому Кримської СРР та південноросійських владних структур протягом основних етапів громадянської війни наприкінці 1918 - в 1920 рр. Визначено сутність трьох моделей державності Криму: парламентської республіки з унітарною формою державного устрою та ліберально-демократичним типом державно-правового режиму С.Крима; територіальної автономії (Кримської СРР) з елементами тоталітарного режиму диктатури більшовицької партії; монархічної форми правління військово-авторитарного режиму А.Денікіна, доповнених ідеєю федеративного устрою та широким самоврядуванням у П.Врангеля. Теоретично обгрунтовано нову концепцію правового регулювання взаємовідносин між Крайовим урядом С.Крима та командуванням Добровольчої армії. Визначено спільні риси в законодавчій діяльності антибільшовицьких режимів, проаналізовано особливості їх використання державними апаратами законодавства Російської імперії. Досліджено основні етапи формування та функціонування державно-правового механізму Кримської СРР, зокрема проаналізовано нормативно-правове забезпечення організації та діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади та наведено оцінку політичного режиму республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-523 + Т3(4УКР-6КРМ)61-5 +
Шифр НБУВ: РА340466
Рубрики:

10.
Макарчук 
Державно-територіальний статус західноукраїнських земель у період Другої світової війни (1939-1945 рр.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... д- ра юрид. наук: 12.00.01 / Володимир Степанович Макарчук ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.2(4УКР) + Т3(4УКР33)62-5
Шифр НБУВ: РА348197
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Шкляєв І.М. 
Діяльність ВЧК на Півдні України в період революції та громадянської війни. 1917-1922 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.М. Шкляєв ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі заснування та діяльності органів надзвичайних комісій по боротьбі з контрреволюцією на Півдні України. В роботі проаналізовані структура, компетенція та функціонування органів ВЧК - репресивної системи більшовизму, яка на регіональному рівні мала свої особливості. Розглядається діяльність органів ОГЧК проти збройного селянського руху, антирадянського політичного підпілля, карної злочинності, а також контррозвідувальні дії проти розвідок Польщі та Румунії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-5 + Х621.162.012(2Ук)-1
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Ковалик В.В. 
Діяльність органів міліції Станіславської області в 1939 - 1946 роках. Історико-правовий аспект: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ковалик ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості утворення, а також форми та методи діяльності міліції на території Станіславської області за умов першої радянізації краю (1939 - 1941 рр.), на завершальному етапі Другої світової війни та у перші повоєнні роки (1944 - 1946 рр.). На підставі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено процес утворення органів міліції, їх структурну побудову, систему підготовки та механізм забезпечення кадрами, їх якісний склад, соціально-матеріальне та побутове забезпечення, причини порушення частиною співробітників законності та службової дисципліни, форми та методи діяльності щодо охорони громадського порядку, безпеки громадян, боротьби зі злочинністю, ліквідації дитячої безпритульності та бездоглядності, зборойного опору ОУН та УПА, проведення паспортизації; взаємодію з місцевими радянсько-партійним органами з метою залучення місцевого населення до органів міліції та добровільних формувань - груп охорони порядку, бригад допомоги міліції, винищувальних батальйонів і керівництво ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ИВА)62-5 + Х819(4УКР-4ІВА)112.011.019-1 +
Шифр НБУВ: РА356660
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Дяченко В.І. 
Ефективність дії норм міжнародного гуманітарного права в їх еволюційному розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.І. Дяченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні міжнародно-правові аспекти ефективності виконання гуманітарних традицій та кодифікованих у Конвенціях та Протоколах норм міжнародного гуманітарного права (МГП). Досліджено історичну еволюцію, становлення та розвиток різних доктрин МГП: права війни (збройних конфліктів), традиційного МГП, нової доктрини "права гуманності". Встановлено закономірності переходу від первісної кодифікації приписів МГП до створення розгалужених механізмів імплементації на всіх рівнях виконання, розкрито причини "гуманітарної кризи" як наслідку необмеженого збройного насильства у конфліктах змішаного типу, вказано шляхи прискорення імплементації норм міжнародного гуманітарного права до національного правового поля. Запропоновано нову концепцію викладання базових принципів міжнародного гуманітарного права та концепції захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.1 + Х917.1 +
Шифр НБУВ: РА323724
Рубрики:

14.
Конах В.К. 
Забезпечення інформаційної безпеки держави як складової системи національної безпеки (приклад США): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / В.К. Конах ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття інформаційної безпеки, визначено її місце та роль у системі забезпечення національної безпеки. Проведено комплексне дослідження процесів становлення, розвитку та трансформації системи забезпечення інформаційної безпеки США як однієї з суттєвих складових національної безпеки. Запропоновано періодизацію розвитку системи забезпечення інформаційної безпеки США, розглянуто основні засоби її формування та реалізації (адміністративно-організаційні, законодавчо-нормативні, технічні). Показано місце та роль інформаційних операцій та війн у процесі формування державної політики США. Визначено основні тенденції розвитку та трансформації концептуальних засад урядової політики США у сфері інформаційної безпеки після подій 11 вересня 2001 р. Досліджено реформування розвідувального співтовариства та проаналізовано нові напрямки НДДКР в інформаційній сфері. На підставі результатів наукового дослідження розроблено рекомендації щодо удосконалення системи забезпечення інформаційної безпеки в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64 + Х849(7США)04 + Ц1,8(7США) +
Шифр НБУВ: РА339407
Рубрики:

15.
Макаренко О. В. 
Злочини і покарання в праві Української Гетьманської держави 1648 - 1657 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Макаренко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Показано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови становлення української державності та їх вплив на розвиток права періоду Визвольної війни 1648 - 1657-х рр. Проаналізовано джерела права Гетьманщини середини ХVІІ ст. і розкрито види злочинів і покарань. Зазначено, що джерелами кримінального та кримінально-процесуального права того часу були звичаєве право, церковне звичаєве право, Магдебурзьке право, Литовські статути, гетьманське законодавство. Охарактеризовано судовий процес і кримінальні покарання за правом Гетьманщини. З'ясовано, що основними принципами українського правосуддя середини XVII ст. були принципи демократичності, відкритості, прозорості, змагальності, рівності усіх учасників судового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-628 + Х881.9(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА382943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


16.
Дніпренко Н.К. 
Зміна парадигми в державному управлінні інформаційною сферою: комунікативний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.К. Дніпренко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено основні теоретико-практичні засади та визначено механізми організації комунікацій у суспільстві, насамперед влади, громадськості та засобів масової інформації. Розроблено та науково обгрунтовано нові філософські підходи до формування державної політики в інформаційній сфері - комунікативної політики України. Запропоновано змінити парадигму, на якій базується державне управління інформаційною сферою. Проаналізовано тенденції щодо становлення комунікацій у суспільстві. Розкрито суть понять, що вживаються у даній сфері. Визначено завдання державного управління щодо сприяння прискоренню процесу становлення засобів масової комунікації (ЗМК), які мають замінити засоби масової інформації. Розглянуто роль ЗМК у процесі становлення громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)03 + Ч234(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА341055
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Триняк В.Ю. 
Інформаційна безпека як соціокультурний феномен (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В.Ю. Триняк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

В історичному й онтологічному аспектах проведено соціально-філософський аналіз інформаційної безпеки як соціокультурного феномена, що є складною багаторівневою функціональної системи та невід'ємною складовою системи забезпечення національної безпеки в цілому. Розкрито сутність і зміст інформаційної безпеки у системі зв'язків і відношень за сучасних умов. Наведено результати дослідження інформаційної безпеки України як складної, динамічної, цілісної системи, компонентами якої є підсистеми безпеки особи, держави та суспільства. Проаналізовано зовнішні та внутрішні загрози безпеці України в інформаційній сфері. З'ясовано, що інформаційні технології змінюють саму людину, її мислення, можливості, спосіб і ритм життя, систему цінностей. Доведено, що інформаційна сфера стала осередком економічних, соціальних, політичних конфліктів у суспільстві. Виявлено, що держава в цілому зазнала певних якісних трансформацій, зроблено висновок, що її роль і значення на міжнародній арені у сучасний період суттєво залежать від розвитку інфосфери. Проаналізовано етичні проблеми розвитку інформаційно-комп'ютерних технологій, а також глобальні проблем інформаційно-комп'ютерної етики. Обгрунтовано основні підходи щодо оцінювання сучасного рівня інформаційної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Х849(4УКР)04 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА367034
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Степко О.М. 
Інформаційна діяльність ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Степко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності ООН в інформаційній сфері. Обгрунтовано провідну роль спрямованого інформаційного забезпечення в підвищенні ефективності діяльності ООН. Виявлено проблеми діючої інформаційної структури ООН та визначено основні шляхи поліпшення форм і методів інформаційної діяльності Організації. Проаналізовано напрями та визначено перспективи розвитку інформаційної галузі ООН. Встановлено основні фактори впливу інформаційної революції на структуру та діяльність ООН, а також на можливості досягнення цілей, передбачених Статутом Організації. Обгрунтовано провідну роль інформаційних центрів ООН в інформуванні світового співтовариства про мету та діяльність Організації. З'ясовано роль інформаційної діяльності ООН в урегулюванні міжнародних конфліктів. Встановлено пріоритетну роль інформаційних підрозділів у діяльності місій ООН у сфері забезпечення миру та безпеки. Наведено рекомендації щодо поліпшення дієвості та зміцнення потенціалу Організації в інформаційному забезпеченні миротворчої діяльності, використання інформаційних технологій в місіях ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-929 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА332074
Рубрики:

19.
Васюк О.В. 
Інформаційно-бібліографічне забезпечення юристів в умовах формування правової держави: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Васюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст основних понять "документний потік з правознавства", "бібліографічна інформація з правознавства" та "система інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства"). Проаналізовано документний потік з правознавства, виявлено його типово-видовий склад. З'ясовано закономірності концентрації-розпорошення публікацій у даній галузі. Проаналізовано інформаційні потреби юристів за умов формування правової держави, а також систему інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства, що складається з підсистем перспективної, поточної та ретроспективної бібліографічної інформації. Запропоновано шляхи для удосконалення системи забезпечення інформаційно-бібліографічними джерелами галузі правознавства за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч735.22:Х + Ч239.9:Х + Х8(4УКР)ф2 +
Шифр НБУВ: РА325428
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Петров Є.В. 
Інформація як об'єкт цивільно-правових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Петров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний правовий аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з інформацією як об'єктом цивільно-правових відносин. Розглянуто інформаційне законодавство, визначено інформацію як об'єкт цивільного права, висвітлено її види та характерні ознаки. Зазначено щодо необхідності удосконалення інформаційного законодавства та подальшого його розвитку на приватних засадах. Досліджено інформаційні правовідносини, зокрема розглянуто їх зміст та види. Комплексно досліджено право на інформацію, а також договір на її передачу, зокрема питання про визначення його місця в системі зобов'язального права України й особливості укладення. Висвітлено питання щодо захисту права на інформацію, висунуто науково-теоретичні пропозиції та рекомендації щодо відшкодування збитку, завданого внаслідок порушення права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х819(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА327710
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського