Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (479)Юристам - Наукова електронна бібліотека (66)Юристам - Реферативна інформація (1094)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (6)Юристам - Електронні колекції (19)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=МАЛИ$<.>+<.>K=БІЗНЕС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Капітаненко Н. П. 
Адміністративно-правова відповідальність за порушення у сфері грального бізнесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. П. Капітаненко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис адміністративної відповідальності за порушення законодавства щодо діяльності з організації та проведення азартних ігор в Україні. Розкрито сутність та особливості адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері грального бізнесу. Охарактеризовано підстави адміністративної відповідальності за порушення законодавства в даній сфері. Встановлено ознаки адміністративних проступків у цій галузі на основі комплексного аналізу їх складів і видів. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні проступки у сфері грального бізнесу. Наведено пропозиції до перспективного законодавства з метою вдосконалення адміністративної відповідальності з організації та проведення азартних ігор в Україні на підставі концепції публічно-правової моделі побудови суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА384914 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Дорогих В.М. 
Адміністративно-правове регулювання грального бізнесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дорогих ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття, зміст і структуру грального бізнесу. Визначено його місце в системі підприємницької діяльності. Висвітлено законодавство, що регулювало даний бізнес у Російській імперії, Радянському Союзі, країнах дальнього та ближнього зарубіжжя. Розглянуто процедуру легалізації грального бізнесу в Україні як самостійний вид адміністративного провадження, у зв'язку з чим з'ясовано адміністративно-процесуальну специфіку кожної зі стадій цього провадження. З'ясовано специфіку підстав, порядок контролю та нагляду за додержанням правил у сфері грального бізнесу. Досліджено структуру адміністративних правовідносин, які складаються між підприємцями - організаторами грального бізнесу та органами виконавчої влади. Проведено аналіз чинного адміністративно-деліктного законодавства, що визначає відповідальність за порушення правил у сфері грального бізнесу, його ефективності, наведено пропозиції щодо їх усунення. Досліджено повноваження органів, що забезпечують виконання правил даного бізнесу, сформульовано пропозиції щодо оптимізації їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)139 +
Шифр НБУВ: РА328389
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Ляшенко О. А. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності ОВС в сфері захисту права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Ляшенко ; Міжнар. ун-т бізнесу та права. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції та проблеми захисту права інтелектуальної власності, які існують у діяльності ОВС з урахуванням міжнародного та національного досвіду, висвітлено мету та завдання ОВС щодо захисту права інтелектуальної власності, особливості провадження у справах про адміністративні проступки у сфері інтелектуальної власності. Розкрито юридичний склад адміністративних правопорушень у зазначеній сфері та відповідальність за їх вчинення. На основі позитивного досвіду інших країн розкрито особливості захисту права інтелектуальної власності у підрозділах поліції та виділено шляхи його впровадження у діяльність. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та наведено шляхи вирішення проблем, пов'язаних з захистом прав інтелектуальної власності в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Х819(4УКР)112.01-9
Шифр НБУВ: РА383221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


4.
Невядовський В. О. 
Адміністративно-правові засади державного контролю у галузі зв'язку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Невядовський ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено галузь зв'язку як об'єкт державного контролю, розкрито сутність, особливості та завдання державного контролю в галузі зв'язку. Охарактеризовано правові засади та види державного контролю в досліджуваній галузі, розкрито принципи державного контролю у сфері зв'язку. Уточнено систему державного контролю та його складові: загальний та специфічний державний контроль за діяльністю суб'єктів у галузі зв'язку, визначено роль органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів у здійсненні державного контролю в досліджуваній сфері. Запропоновано шляхи оновлення й урізноманітнення форм і методів державного контролю у сфері зв'язку. Виявлено прогалини та колізії в регулюванні відповідних правових відносин. На підставі проведеного аналізу стану законодавства сформульовано пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правових основ державного контролю в галузі зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)126 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА385195 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Качинська М. О. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо виконання законодавств про вибори та референдуми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Качинська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено аналіз адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми. Здійснено характеристику форм і методів адміністративної діяльності міліції у даній сфері. Проаналізовано адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо боротьби з правопорушеннями, які посягають на вільне здійснення народного волевиявлення та встановлено порядок його забезпечення. Розкрито важливість взаємодії суб'єктів виборчого процесу з міліцією на всіх його стадіях. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5 + Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА383232 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


6.
Князев В. С. 
Адміністративно-правові засади формування та реалізації інвестиційних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Князев ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано конституційно-правові підстави кодифікації інвестиційного законодавства, визначено цілі та завдання кодифікації інвестиційного законодавства. Встановлено, що принциповою особливістю вперше запропонованої концепції розбудови кодифікації інвестиційного законодавства є збереження пандектної системи розташування нормативно-правового матеріалу, з одного боку, а з іншого, - спроба об'єднати інструментальні господарсько-правові засоби регулювання з системою визначених типів ринкових інвестиційних відносин, що функціонують як окремі об'єкти державної інвестиційної політики. Розроблено структуру запропонованого Інвестиційного кодексу України, у змісті якого виокремлено загальну, особливу та спеціальну частини, а також детально визначено їх зміст. Сформульовано положення щодо принципової неможливості імпорту (трансплантації) іноземних кодифікацій інвестиційного законодавства до України та доведено потребу створення власної вітчизняної кодифікації. Удосконалено розподіл видів кодифікації законодавства, концептуальні засади правового регулювання інвестиційних відносин, розвинуто положення щодо потреби та суті кодифікації інвестиційного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА383280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


7.
Гумовська І.М. 
Англійська юридична термінологія в економічних текстах: генезис, дериваційні та семантико-функціональні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.М. Гумовська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми сучасного термінознавства, процеси термінологічної міграції, зокрема, функціонування юридичної термінології в англійських економічних текстах (монографічних працях, навчально-методичній літературі, періодичних виданнях та документації). Досліджено генезис англійських юридичних термінів, які вживаються в економічному дискурсі, їх семантичну еволюцію та здійснено їх структурно-словотворчий аналіз. Висвітлено дериваційні моделі термінів-іменників, термінів-прикметників, термінів-дієслів та термінів-словосполучень. Вперше проаналізовано проблему функціонування юридичної термінології в економічному дискурсі, а також семантичного поля юридичної термінології в структурі економічних текстів. На підставі вивчення економічної літератури різних жанрів та використання лексикографічних економічних та юридичних джерел виявлено, що приблизно 73 % усіх юридичних термінів економічного дискурсу стали невід'ємною частиною економічної підмови в зв'язку з їх продуктивним використанням у галузі економічної діяльності та правовим статусом бізнес-операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Х.в4
Шифр НБУВ: РА310251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Аношина Н.-Т.Ю. 
Головний акт Віденського конгресу 1815 року як основа міжнародного правопорядку ХІХ - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.-Т.Ю. Аношина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито історичні та міжнародно-правові детермінанти, що зумовили відновлення міжнародного правопорядку під час Віденського конгресу 1814 - 1815 рр. Проаналізовано сучасний доктринальний підхід до розуміння поняття міжнародного правопорядку. Наведено систему уявлень про міжнародний правопорядок взірця XIX ст. та на підставі компаративного аналізу виділено спільні ознаки міжнародного правопорядку XIX - початку XX ст. та міжнародного правопорядку моделі ООН. Досліджено міжнародно-правові засади правопорядку, відображено територіальні зміни, що мали місце після проведення Віденського конгресу 1814 - 1815 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.1"1814-1815" +
Шифр НБУВ: РА368411
Рубрики:

9.
Островерх С. В. 
Державна служба в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Островерх ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття й особливості державної служби в органах ДПС. З'ясовано принципи та функції державної служби в органах ДПС України. Визначено види державної служби в органах ДПС України. Охарактеризовано правове забезпечення державної служби в ДПС України. Висвітлено правовий статус державних службовців ДПС України. Досліджено проблемні питання класифікації державних службовців ДПС України. Встановлено освітні та морально-етичні вимоги до професійної діяльності державних службовців ДПС України. Розкрито сутність, елементи й особливості проходження державної служби в органах ДПС України. Розглянуто організаційне забезпечення державної служби в органах ДПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 п + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА383231 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


10.
Пасінович І.І. 
Державне регулювання вищої освіти в умовах ринкових відносин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.І. Пасінович ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні основи державного регулювання вищої освіти. Розроблено рекомендації, спрямовані на покращання діяльності ВНЗ за умов ринку. Висвітлено ознаки нової освітньої парадигми, дієвої за умов економіки знань. Обгрунтовано необхідність перегляду форм і методів державної регуляторної освітньої політики. Визначено переваги приватних ВНЗ, за використання яких підвищується конкурентоспроможність вищої освіти. Розвинуто понятійно-категоріальний апарат економіки освіти шляхом введення термінів стосовно підприємницької діяльності ВНЗ. Доведено, що вища освіта містить значний підприємницький потенціал. Визначено напрями державного регулювання щодо впровадження ринкових відносин в освітню галузь для підвищення конкурентоспроможності ВНЗ. Класифіковано платні послуги ВНЗ, що має сприяти оптимальному поєднанню освітньої на наукової діяльності, активізації співпраці з бізнесом, а також диверсифікації доходів ВНЗ з одночасним зменшенням їх залежності від бюджетного фінансування. Побудовано рейтинг ВНЗ у аспекті відомчого підпорядкування та форм власності на підставі інтегрального показника розвитку ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР)к1 + Х819(4УКР)132.1 +
Шифр НБУВ: РА363398
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кирпот О.І. 
Державне регулювання малого підприємництва в Україні та її регіонах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / О.І. Кирпот ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність і зміст підприємництва. Доведено, що підприємництво є позаісторичним суспільним явищем, яке притаманне будь-яким суспільним формаціям та формам власності. Викладено основи законодавчо-нормативної бази України в сфері малого підприємництва, визначено критерії віднесення підприємств до категорії малих. Показано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні та її регіонах. Висвітлено роль бізнес-інкубаторів, як основного з найвпливовіших факторів прискорення розвитку малого підприємництва в регіоні. Значну увагу приділено вирішенню питань фінансування, кредитування малого підприємництва, зокрема за кошти населення, розробці нових форм і методів програмно-цільового регулювання даного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА314659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Михальська В.В. 
Державне регулювання механізму формування освітнього середовища для малого та середнього підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / В.В. Михальська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічну сутність механізму формування освітнього середовища для малого і середнього підприємництва в системі державного регулювання, зміст підприємницької та бізнес-освіти, соціального підприємницького навчання, предметного (дисциплінарного, наукового) бізнес-навчання. Визначено особливості формування і розвитку бізнес-освіти на основі державного регулювання системи освіти. Описано структуру бізнес-навчання в системі регулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Виділено функціональні елементи механізму формування освітнього середовища для даного підприємництва в системі державного регулювання. Розроблено модель безперервності бізнес-освіти в Україні в зазначеній системі та основні принципи Національної освітньої програми з розвитку підприємництва. Науково обгрунтовано механізми та методи державного управління для оптимізації і розвитку системи бізнес-освіти країни з урахуванням вимог Національної доктрини розвитку освіти та євроінтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-32р + У9(4УКР)0-131.1-21.01р + У9(4УКР)291.9р +
Шифр НБУВ: РА352904
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Безугла Л. С. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. С. Безугла ; МОНМС України, Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання розвитку малого та середнього підприємництва (МСП) за умов інформаційного суспільства. Встановлено важливу роль підприємництва в утвердженні інформаційного суспільства, запропоновано реалізацію завдань щодо реорганізації бізнесу, встановлення відносин з приватним сектором. Розглянуто важливі соціально-економічні функції держави щодо розвитку малого та середнього бізнесу. Досліджено світовий досвід державного регулювання розвитку МСП і визначено напрями його можливої адаптації до потреб України. Розроблено принципи реалізації регулятивної політики держави та побудовано систему стратегічних заходів щодо даного підприємництва в Україні. Обгрунтовано пріоритетні пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання його розвитку за умов інформаційного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301.5
Шифр НБУВ: РА383639 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Сітко І.В. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Сітко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання державного регулювання розвитку підприємництва за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. На підставі аналізу феномену малого та середнього підприємництва, узагальнення існуючих підходів до його державного регулювання, чинної нормативної бази та європейського досвіду визначено особливості та принципи державної регуляторної політики, що базується на використанні сучасних інформаційних технологій. На підставі емпіричного аналізу її нинішнього стану виявлено актуальні проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, якими є велика кількість податків, складні процедури реєстрації підприємництва й одержання різних дозволів, недосконалість нормативно-правової бази, яка визначає основи діяльності органів державної влади у сфері сприяння розвитку підприємництва. Доведено, що на етапі розвитку інформаційного суспільства реформування державної регуляторної політики є можливим за умови зміни форм і методів роботи державно-управлінського апарату з метою підвищення якості послуг, які надаються представникам малого та середнього підприємництва. З метою підвищення ефективності взаємодії органів державної влади з представниками малого та середнього підприємництва запропоновано використовувати "єдиний електронний офіс", функціонування якого базується на принципах надання послуг у будь-який момент часу, максимальної простоти та прозорості всіх процедур, єдиних технічних стандартів і забезпечення конфеденційності. Визначено основні функції державних органів під час реалізації технології "єдиного електронного офісу". Узагальнено світові тенденції розвитку відносин "е-уряд" - бізнес, встановлено переваги реалізації концепції "електронного уряду" на місцевому рівні, головним з яких є забезпечення комплексності послуг, що надаються державними установами підприємцям, підвищення рівня інформованості різних соціальних груп про діяльність органів влади, зменшення витрат на їх утримання, зниження рівня бюрократизації та корумпованості. Обгрунтовано умови й етапи впровадження системи "єдиних електронних офісів" на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21.01 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА362515
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Романадзе Л.Д. 
Захист прав на торговельні марки у міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.Д. Романадзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне приватноправове дослідження охорони та захисту прав стосовно торгівельних марок (ТМ) у міжнародному приватному праві, а також можливості та напрямок імплементації передового досвіду іноземних держав у законодавство України. На науковому рівні стверджується, що предмет міжнародного приватного права за основними ознаками збігається з предметом цивільного права, який сприяє універсилізації правового регулювання цих відносин. Зауважено, що право інтелектуальної власності формувалося як самодостатній інститут цивільного права та як частина міжнародного приватного права. Установлено, що ТМ слугують інтересам бізнесу, реалізації товарів і послуг на внутрішньому та зовнішньому ринках, є невід'ємним атрибутом ринкової економіки. Це сприяє захисту інтересів виробника та споживача. Обгрунтовано доцільність терміна "торгівельна марка" для застосування в законодавстві. Констатовано, що міжнародно-правове регулювання прав щодо ТМ є відправним для уніфікації охорони даних прав в усьому світі. Право стосовно захисту розглянуто як самостійне право - правову можливість носія порушеного цивільного права на власні дії чи звернення за таким захистом з метою поновлення порушених прав, припинення відповідного порушення та відшкодування завданих ним збитків. З урахуванням позитивного досвіду роботи органів зарубіжних держав наведено пропозиції щодо розширення повноважень Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності; про утворення спеціалізованих патентних судів, до компетенції яких запропоновано віднести розгляд усіх спорів у сфері інтелектуальної власності; розробки та прийняття Патентного кодексу України як кодексу процесуального права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА358118
Рубрики:

16.
Малиновська 
Індивідуалізація суб'єктів підприємницької діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Тетяна Миколаївна Малиновська ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА366435
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Малишко В.М. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Малишко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, текстів конституцій та інших нормативно-правових актів досліджено проблеми конституційного права людини на свободу світогляду та віросповідання, механізми та гарантії його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття та зміст термінів у релігійній сфері, їх співвідношення, його складові елементи, історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права у системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання у діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано основні права даних організацій та їх членів, основні форми та напрямки їх взаємодії з органами державної влади й іншими суб'єктами. Розглянуто систему та види юридичних гарантій дотримання права людини на свободу світогляду та віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА339360
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Нечитайленко В. А. 
Контроль на державному кордоні України як засіб забезпечення екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Нечитайленко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність екологічної безпеки як складової національної безпеки та як об'єкта адміністративно-правової охорони, визначено особливості адміністративно-правового регулювання відносин у цій сфері. Наведено загальну характеристику правових засобів і заходів забезпечення екологічної безпеки. Розглянуто сутність, особливості та види екологічного контролю на державному кордоні. Охарактеризовано основні напрями взаємодії органів екологічного контролю з органами внутрішніх справ та іншими правоохоронними органами, які виконують свої функції у пунктах пропуску через державний кордон. Досліджено проблеми застосування переконання й адміністративного примусу у забезпеченні екологічної безпеки. Розроблено пропозиції щодо удосконалення контролю як засобу забезпечення екологічної безпеки на державному кордоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + Х819(4УКР)112.038
Шифр НБУВ: РА385194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Білостоцький С.М. 
Кримінальне судочинство міста Львова XVI - XVIII ст. (за матеріалами війтівсько-лавничого суду міста Львова): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Білостоцький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури й архівних документів досліджено проблеми організації та діяльності судової влади Львова в XVI - XVIII ст. на прикладі війтівсько-лавничого суду. Проаналізовано ступінь наукової розробки проблеми у вітчизняній і зарубіжній літературі. Досліджено джерела права, на основі яких функціонував війтівсько-лавничий суд міста. Розкрито суть поняття, розглянуто ознаки злочину та покарання у контексті чинних правових актів та діючої теорії покарання. Досліджено причини вчинення злочинів, види злочинів і покарання, що мали місце у судовій практиці Львова. Увагу приділено дослідженню складу війтівсько-лавничого суду, порядку обрання на посади та здійснення суддями їх повноважень; питанням проведення розслідування кримінальних справ, судовому розгляду у суді першої інстанції та апеляції. Установлено, що відсутність особистої свободи спричинила превалювання інтересів держави (громади) над інтересами людини. Показано, що кримінальне право визначало мінімальний набір соціальних правил, обов'язкових для виконання всіма членами громади, метою покарання було залякування загалу для запобігання вчинення правопорушень. Виявлено, що недоліками, які впливали на діяльність судової влади Львова, були неузгодженість норм магдебурзького права з королівськими привілеями, застосування принципів станової належності. Відзначено, що мали місце зловживання у питаннях обрання на посаду війта та лавників, порядку розгляду справ. На відміну від західноєвропейських міст практика застосування норм кримінального судочинства війтівсько-лавничим судом Львова характеризувалася більшою гуманністю та розважливістю. Зазначено про відсутність "чорної книги злочинців", вироків у справах так званого, "удаваного зла" (чаклунства, знахарства, єретицтва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629.3 + Х2(4УКР-2ЛЬВ)4-629.111 +
Шифр НБУВ: РА362703
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського