Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (251)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Реферативна інформація (1043)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=РІВЕНЬ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Касараба Ю.Я. 
Адміністративно-правове забезпечення впровадження міжнародно-правових стандартів у діяльність органів міліції України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Касараба ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито рівень адміністративно-правового забезпечення впровадження міжнародно-правових стандартів у діяльність органів міліції України. Наведено класифікацію даних стандартів, що забезпечуються органами міліції України. Розкрито зміст поняття забезпечення прав і свобод людини органами міліції України. Сформульовано базові науково-теоретичні положення організації їх діяльності щодо забезпечення прав і свобод людини. Висвітлено зміст міжнародно-правових стандартів етичної поведінки поліції зарубіжних країн у сфері забезпечення прав і свобод людини та визначено напрями реформування відомчої освіти відповідно до міжнародних стандартів підготовки поліцейських кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02-383.1:Х91 + Х809(4УКР)3:Х81 + Х910.11 +
Шифр НБУВ: РА362854
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Субіна Т. В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. В. Субіна ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття "інформація", "захист інформації", "інформаційна безпека", що дозволяє сформувати визначення "інформаційна безпека в органах ДПС України". Проаналізовано суб'єкти, які забезпечують реалізацію завдань Національної програми інформатизації. Розкрито рівень застосування технічних засобів і стан здійснення документообігу використанням мережі Інтернет в органах ДПС України. Наведено рекомендації та пропозиції, які повинні певною мірою сприяти підвищенню оперативності й ефективності адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів у діяльності органів ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА372186 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Пасіка С. П. 
Адміністративно-правове регулювання соціального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. П. Пасіка ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові проблеми забезпечення суб'єктами владних повноважень реалізації права військовослужбовців на гідний рівень соціального забезпечення. Розглянуто історико-правові аспекти виникнення інституту соціального забезпечення військовослужбовців. Розкрито сутність адміністративних правовідносин у сфері реалізації права військовослужбовців на відповідний рівень соціального забезпечення. Висвітлено авторське бачення розділення функцій соціального забезпечення військовослужбовців між органами виконавчої влади. Запропоновано введення юридичної відповідальності за порушення у сфері соціального забезпечення військовослужбовців. Визначено роль держави в цьому процесі через розкриття повноважень органів державної влади в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4(4УКР)26
Шифр НБУВ: РА385017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Пожидаєв Г.П. 
Адміністративно-правові засади протидії організованій транснаціональній злочинності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.П. Пожидаєв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність, особливості та шляхи удосконалення адміністративно-правових засад протидії організованій транснаціональній злочинності (ОТЗ) як невід'ємної складової системи забезпечення національної безпеки України. Запропоновано та обгрунтовано доцільність розробки та впровадження нової моделі удосконалення цієї протидії, яка грунтується на формуванні системи управління у сфері протидії ОТЗ та стратегії системної протидії цій злочинності. З метою дослідження та удосконалення державного управління у сфері протидії ОТЗ запропоновано комплексний підхід щодо розробки відповідного адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Запропоновано системну форму організації суб'єктів управління та складові цієї системи - органи загальної та спеціальної компетенції. Удосконалено підхід щодо управлінського трактування діяльності ОВС України у сфері протидії ОТЗ та відповідні заходи для створення адміністративно-правового та організаційного забезпечення. Обгрунтовано структуризацію сфери протидії ОТЗ як об'єкта державного управління; запропоновано організаційно-правові заходи щодо удосконалення об'єкта управління. Досліджено значення реалізації концепції подолання корупції для переведення протидії злочинності на якісно новий рівень. Запропоновано адміністративно-правові та організаційні засади міжнародного співробітництва суб'єктів державного управління у сфері протидії ОТЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х819(4УКР)112.01-9 + Х883.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА368088
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Мінка Т. П. 
Адміністративно-правові режими та їх забезпечення органами внутрішніх справ: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Т. П. Мінка ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію правового режиму адміністративного права, на підставі якої визначено зміст адміністративно-правових режимів з наступним обгрунтуванням теоретичних положень та практичних рекомендацій для вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо їх забезпечення. Обгрунтовано, що правовий режим адміністративного права - це правова форма функціонування відносин, що складають предмет адміністративного права і які забезпечуються комплексом правових способів, типів і методів адміністративно-правового регулювання, що створюють відповідний рівень динаміки цих відносин і визначають мету адміністративно-правового регулювання. Доведено, що реалізація публічних інтересів в адміністративно-політичній сфері здійснюється за допомогою системи адміністративно-правових режимів у галузі оборони, внутрішніх справ, зовнішніх справ та юстиції. Зроблено висновок, що органи внутрішніх справ у зовнішньому середовищі шляхом правозастосовної діяльності забезпечують адміністративно-правовий режим громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9
Шифр НБУВ: РА380632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Оболенцев В.Ф. 
Актуальні проблеми латентної злочинності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Оболенцев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття латентної злочинності. Наведено думки щодо даного питання вітчизняних і зарубіжних фахівців. Сформульовано та обгрунтовано визначення латентної злочинності. На підставі аналізу 23 найбільш поширених видів злочинів визначено обсяг (рівень) латентної злочинності, його залежність від особливостей об'єкта та об'єктивних характеристик злочинного посягання, діяльності правоохоронних органів та осіб, проінформованих про злочин, наведено поправочні коефіцієнти відповідно до цих злочинів. Запропоновано методи виявлення та виміру латентної злочиності, розкрито їх причини та негативні наслідки, розглянуто можливі шляхи щодо її запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА315309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Федоренко Д.В. 
Геокриміногенна обстановка в особливо великому промисловому місті (на основі статистичних даних по місту Донецьку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.В. Федоренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено кримінологічні особливості великого промислового міста, найважливішими з яких є підвищена густота населення, збільшення концентрації маргінальних прошарків, зростання нервового та екологічного навантажень на людину, збільшення кількості стресових і конфліктних ситуацій, промисловий і транспортний травматизм тощо. Розкрито взаємозв'язок між інтенсивністю міграційних процесів і правопорядком в особливо великому промисловому місті. Проаналізовано фактори, що впливають на рівень, структуру та динаміку злочинності. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності правотворчої та правозастосовної діяльності різноманітних державних органів, а також удосконалення діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х889.9(4УКР-2ДОН)4 + С5*368*18
Шифр НБУВ: РА311490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Мельниченко О.А. 
Державна політика щодо підвищення рівня та якості життя населення: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.А. Мельниченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та концептуальні підходи до вдосконалення механізму реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення України. Удосконалено систему соціальних індикаторів, яка є важливою складовою моніторингу рівня та якості життя населення. Систематизовано причини поглиблення диференціації населення за рівнем і якістю їх життя. Оцінено результативність регуляторного впливу держави на рівень задоволення основних потреб населення України. Обгрунтовано основні засади соціально відповідального суспільства, в якому всі без виключення його члени зобов'язані відповідати за свої дії, вчинки чи бездіяльність. Розроблено методологію реалізації державної політики щодо підвищення рівня та якості життя населення, яка передбачає реалізацію національної стратегії запобігання бідності та комплексне застосування механізму підвищення рівня добробуту населення, подолання та запобігання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С5*665-94 + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА370745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Тоцька Т.С. 
Державне регулювання митної вартості: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.С. Тоцька ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання та контролю митної вартості в Україні. Розкрито суть державного регулювання митної вартості у контексті забезпечення митної безпеки України. Наведено визначення поняття "митна вартість". Проаналізовано чинну законодавчу та методичну базу з проблем регулювання та контролю митної вартості товарів. З'ясовано недоліки та надано пропозиції з метою їх усунення. Проведено аналіз впливу зміни нормативно-правових актів на рівень митної вартості товарів, що зумовлює рівень фінансових надходжень до держбюджету. Удосконалено організаційно-управлінську структуру Управління митної вартості Держмитслужби України. Визначено шляхи підвищення ефективності її державного регулювання. Надано рекомендації щодо вдосконалення системи законодавчого регулювання митної вартості товарів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + У9(4УКР)843-182-866-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353524
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Яременко О.І. 
Державне управління в Україні в період гетьманату (квітень-грудень 1918 р.): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Яременко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації аналізуються державно-управлінські процеси в Українській державі Гетьмана Павла Скоропадського. Спираючись на широку джерельну базу, визначено рівень легітимності влади Гетьмана, розкрито його правовий статус, місце та роль в системі органів державного управління. Досліджено структуру та компетенцію центральних та місцевих органів державного управління, охарактеризовано інститут державної служби Української держави. В роботі висвітлено пріоритетні напрями управлінської діяльності гетьманської адміністрації. Одним із першочергових управлінських заходів були - визначення території, на яку поширювалися рішення органів державного управління і встановлення державних кордонів. В дисертації розкрито форми управлінської діяльності, основними з яких були організаційна робота, встановлення норм права та їх застосування. Висвітлено методи управління, які застосовували центральні та місцеві органи Української держави: правове регулювання, владне веління, встановлення заборон, застосування примусових заходів. Досліджено практичне здійснення державними органами цензурної справи, проаналізовано правовий статус громадян Української держави та іноземців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.3
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Надюк З.О. 
Державне управління якістю медичної допомоги в системі охорони здоров'я України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / З.О. Надюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади удосконалення державного управління якістю медичної допомоги у сфері охорони здоров'я населення України. Здійснено системний аналіз вітчизняних і зарубіжних наукових джерел щодо державного управління якістю даної допомоги та сучасного стану нормативно-правового забезпечення механізмів управління. Запропоновано класифікацію-кодування стандартів медичної допомоги в Україні. Проведено комплексне соціологічне дослідження стану задоволеності пацієнтів лікувально-профілактичних закладів та медичного персоналу цих закладів якістю медичної допомоги. Проаналізовано рівень правової освіченості пацієнтів та медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів. Розроблено концепутальну модель оптимізації державного управління системою інформаційно-освітнього забезпечення населення знаннями з якості медичної допомоги, запропоновано стандартизовані анкети вивчення думки пацієнтів у процесі оцінки якості її надання в амбулаторно-поліклінічних і стаціонарних відділеннях цих закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР)2 к +
Шифр НБУВ: РА341666
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Шевельов В.О. 
Державні механізми реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації на шляху євроатлантичної інтеграції України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Шевельов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес реформування системи ресурсного забезпечення Збройних сил (ЗС) України й інших військових формувань з урахуванням проголошеного політичного курсу на інтеграцію в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва. Розроблено організаційні засади реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації України в інтересах приведення її у відповідність зі стандартами, прийнятими у країнах-членах НАТО, які передбачають створення єдиної системи речового забезпечення для ЗС та інших військових формувань держави. Для їх обгрунтування розроблено відповідний науково-методичний апарат, який базується на запропонованій гіпотезі, тобто, речове забезпечення не повинно знижувати можливості військових формувань Воєнної організації щодо виконання певних функцій за призначенням, а його вартість - перевищувати допустимий рівень фінансування. З використанням встановленого функціонального взаємозв'язку між ефективністю виконання поставлених перед військовими формуваннями завдань і речовим забезпеченням особового складу та структурних елементів цих формувань з урахуванням економічних можливостей держави, діючих у системі ресурсного забезпечення обмежень та проголошеного курсу на євроатлантичну інтеграцію обгрунтовано комплекс організаційних заходів щодо реформування системи речового забезпечення військових формувань і систему першочергових організаційних заходів з адаптації речового забезпечення ЗС України до стандартів НАТО, базуючись на системному підході стосовно значущості речового забезпечення у ефективності виконання кожного з поставлених завдань на етапі підготовки України до інтеграції в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц7,8(4УКР)44 + Х915.232.3 +
Шифр НБУВ: РА340282
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

16.
Зозуля Є.В. 
Діяльність міліції України в умовах становлення незалежної держави (90-ті рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.В. Зозуля ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу відповідних законодавчих і нормативних актів, архівних й опублікованих документів, матеріалів періодики періоду з 1990-х рр. розглянуто діяльність органів державної влади та управління, керівництва МВС щодо нормативного та організаційного забезпечення функціонування міліції за нових історичних умов, досліджено структуру органів міліції та її трансформацію, зумовлену політичними та соціально-економічними перетвореннями в державі, кількісний та якісний склад підрозділів міліції після ліквідації МВС СРСР та організації МВС України. Визначено діяльність міліції України у пріоритетних напрямках боротьби з найбільш небезпечними проявами злочинності - організованою злочинністю, корупцією, економічними злочинами, транснаціональною злочинністю, незаконним оборотом наркотиків, нелегальною міграцією. Узагальнено діяльність керівництва МВС України даного періоду щодо створення передумов для виходу на більш якісний рівень правоохоронної діяльності, реформування та удосконалення органів міліції як складової МВС, наближення їх до європейської моделі поліцейської структури. Розглянуто роботу міліції щодо її співпраці з населенням. Висвітлено питання міжнародного співробітництва з правоохоронними органами інших держав у боротьбі з найбільш небезпечними проявами злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011-1 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА319777 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Андрєєва О.Б. 
Діяльність органів внутрішніх справ по профілактиці правопорушень в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Б. Андрєєва ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням профілактичної діяльності органів внутрішніх справ в сучасних умовах. Визначено сутність та значення соціальної профілактики правопорушень, її систему та суб'єктів. Проаналізовано основні причини і умови, що сприяють вчиненню правопорушень, їх вплив на рівень і динаміку злочинності та деліктності в наш час. Основну увагу в дисертації приділено характеристиці організаційно-правових засад, повноважень, сучасних форм та методів діяльності органів внутрішніх справ щодо загальної і індивідуальної профілактики правопорушень. Визначено і здійснено аналіз ефективності та проблем розвитку форм взаємодії зазначених органів з іншими суб'єктами соціальної профілактики правопорушень. Вироблено також рекомендації, спрямовані на удосконалення профілактичної діяльності органів внутрішніх справ та її правового забезпечення, зокрема, пропозиції до проектів законів "Про профілактику правопорушень" і "Про участь громадськості в охороні громадського порядку", які враховані Верховною Радою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Серебряк В.В. 
Духовно-моральне виховання курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.В. Серебряк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади, зміст і послідовність етапів проектування моделі професіограмної технології на базі поєднання духовно-морального та екстремально-психофізичного середовищ у навчально-виховному процесі. На підставі цілісного системного підходу розроблено модель духовно-професійного компетентного фахівця як еталону досягнення фахового рівня виховання. Визначено інноваційну значущість ієрархічної структури викладання. Розглянуто фундаментальні положення теорії та методики педагогічного виховання. Запропоновано теорію "штучного керованого середовища" та сконструйовано тренажерний комплекс "Удар" нової генерації, який сворює ефект адаптації курсантів до екстремальних ситуацій. Запропоновано контрольно-психофізичний комплекс N 1 як універсальний рівень оцінювання ефективності професіограмної технології духовно-професійної підготовки курсантів. Експериментально доведено значення навчально-виховного процесу як джерела духовного потенціалу курсантів за умови наявності ієрархічної структури викладання з домінуючим компонентом духовно-морального виховання, що забезпечує високий рівень мотивації, пізнавальної активності та самостійності курсантів і сприяє духовному розвитку особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 р3-34 +
Шифр НБУВ: РА333718
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Іванова Н. Г. 
Електронне інформування в правовій сфері як бібліотечний аспект розвитку інформатизації в Україні (1998 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / Н. Г. Іванова ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто процес формування суспільних потреб електронного інформування в правовій сфері протягом останніх десяти років і відображення даних процесів у бібліотечній діяльності. Проаналізовано діяльність електронних ЗМІ в сфері правової пропаганди, рівень її ефективності та чинники, які на неї впливають. Визначено джерельну базу бібліотечних установ правової інформації, технології введення її в суспільний обіг. Розглянуто перспективи вдосконалення організації правового інформування в сучасній бібліотеці з урахуванням можливостей обумовленим сучасним рівнем електронних інформаційних технологій. Визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності обслуговування користувачів електронної правової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х с51 + Х849(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА373207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Делінський О.А. 
Європейська система безпеки: міжнародно-правові аспекти становлення і розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Делінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науці міжнародного права зроблено спробу цілісного та комплексного дослідження поняття міжнародної безпеки, з акцентом, з одного боку, на її багатосторонній та всеосяжний характер, а з іншого - на нерозривний зв'язок безпеки кожної окремої держави з безпекою усього міжнародного співтовариства загалом, а також на детермінуючий характер зв'язку між безпекою та розвитком. Сформульовано методологічний висновок про те, що базою системи всеосяжної системи на порозі третього тисячоліття за умов світу, що перманентно змінюється, є колективна безпека. По-новому зроблено систематичний аналіз зв'язку всеосяжної системи міжнародної безпеки та міжнародного права, який призводить до висновку про її об'єктивну природу, взаємозумовлений характер, що відображає системну єдність. Вперше у вітчизняній науці міжнародного права обгрунтовано висновок про те, що у даний час головною загрозою сучасного міжнародного порядку є регіональні конфлікти. Запропоновано комплексний підхід до проблем підвищення ефективності функціонування регіональних режимів безпеки, який не тільки підтвердив їх взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий характер, але й показує, що вони не можуть і не повинні суперечити один одному або бути альтернативним засобом зміцнення безпеки. Вперше з позицій права міжнародної безпеки розглянуто зміни, що відбуваються у Західній Європі, яка виходить зараз на більш високий рівень інтеграції у контексті якісного будівництва системи загальноєвропейської колективної безпеки, та її організаційно-правового оформлення. Висвітлено роль регіональних організацій як допоміжних органів ООН у сфері підтримки міжнародного миру та безпеки. Визначено роль України у новій ситуації, яка повинна, з одного боку, працювати на зближення з євроатлантичними та європейськими організаціями безпеки: НАТО, ЄС, ОБСЄ, а, з іншого - домогтися посилення своєї провідної ролі на теренах Центрально-Східної Європи та на стику європейського та азіатського континентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22(4) + Х915.232.1/5 +
Шифр НБУВ: РА323205
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського