Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (150)Юристам - Наукова електронна бібліотека (29)Юристам - Реферативна інформація (386)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТЕРОРИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Буткевич С.А. 
Адміністративно-правовий статус державного комітету фінансового моніторингу України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.А. Буткевич ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України, створення ефективної системи заходів для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму. Проведено історико-правове дослідження процесу становлення Державного комітету фінансового моніторингу України від департаменту у складі Міністерства фінансів України до самостійного органу виконавчої влади. Проведено порівняльно-правовий аналіз законодавства деяких країн, яке регулює діяльність підрозділів фінансових розвідок щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правового статусу Державного комітету фінансового моніторингу України та системи заходів щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму. Обгрунтовано шляхи покращання взаємодії Державного комітету фінансового моніторингу з іншими державними та правоохоронними органами, а також міжнародними організаціями у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.18 + Х829(4УКР)0 + Х883.9(4УКР)711.176 +
Шифр НБУВ: РА362725
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Майоров В.В. 
Адміністративно-правовий статус суб'єктів протидії тероризму в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Майоров ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано систему суб'єктів боротьби з тероризмом, їх адміністративно-правовий статус, визначено проблеми державного контролю у сфері протидії тероризму, а також його специфіку у даній сфері. Досліджено конвенціональний механізм протидії тероризму, а також правовий аспект функціонування інституціональних антитерористичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА372008 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Соколовський О. В. 
Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ України по протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Соколовський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Надано визначення поняття правового регулювання діяльності органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Розкрито зміст принципів, методів, функцій та форм діяльності органів внутрішніх справ. Досліджено функціональну структуру управління діяльністю органів внутрішніх справ з протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом. Встановлено, що забезпечення законності в діяльності органів внутрішніх справ України в протидії злочинам, пов'язаним з тероризмом, сприяє зміцненню правоохоронної системи в цілому та підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю як на державному, так і на міжнародному рівні. Проаналізовано міжнародні правові акти у сфері боротьби з тероризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 + Х883.9(4УКР)711.193
Шифр НБУВ: РА374137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Павліченко Є.В. 
Адміністративно-правові засади фінансового моніторінгу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.В. Павліченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Доведено, що відносини у сфері організації та здійснення фінансового моніторингу складають предмет адміністративно-правового регулювання. Наведено класифікацію суб'єктів адміністративно-правового регулювання відносин щодо організації та здійснення фінансового моніторингу за ознакою їх компетенції. Виділено провідний і допоміжні суб'єкти. Встановлено види діяльності суб'єктів адміністративно-правового регулювання відносин щодо організації та здійснення фінансового моніторингу, зокрема, встановлення правил проведення фінансового моніторингу та програм його здійснення, виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу й які можуть бути пов'язані, мати відношення або призначатися для фінансування тероризму, ідентифікація осіб, що здійснюють фінансові операції, зберігання відповідних документів, порядок реєстрації фінансових операціїй, що підлягають фінансовому моніторингу, застосування превентивних і примусових заходів, подання інформації щодо фінансових операцій, цільову підготовку персоналу суб'єкта фінансового моніторингу. Обгрунтовано науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, щодо удосконалення законодавства, норми якого регулюють відносини у сфері організації та здійснення фінансового моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 +
Шифр НБУВ: РА366379
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

6.
Войтович Р.В. 
Вплив глобалізації на систему державного управління: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.В. Войтович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено концептуальний аналіз теоретико-методологічних засад і механізмів впливу глобалізації на систему державного управління. Розкрито сутність основних принципів і критеріїв суспільного розвитку, систематизовано форми соціальної організації за умов глобалізації, розкрито їх зміст та описано структурні елементи. Запропоновано концепцію глобальної інтеграції, визначено її типи, механізми взаємодії, етапи, форми та засоби реалізації. Обгрунтовано визначення глобалізації як універсальної форми історичної динаміки перехідних суспільств. До наукового обігу введено поняття "глобальна інверсія", "глобалізаційна архаїка", "глобальний аутизм". На підставі дослідження основних глобалізаційних викликів суспільного розвитку виокремлено обернені форми глобалізації, глобальні, світові й осьові проблеми. Виявлено підміну національного інтересу глобальним, визначено його складові елементи. Проаналізовано виклики глобального тероризму та глобальної міграції. Розкрито роль глобальної міграції у прискоренні процесів міжцивілізаційної взаємодії, описано механізми подолання глобалізаційних викликів. Розроблено новий підхід щодо розуміння "глобальної демократії", визначено її форми, рівні та критерії. Конкретизовано концептуальні засади Кодексу взаємовідносин держав за умов глобалізації. Визначено сутність, передумови, фактори й етапи виникнення глобалізації, розроблено структуру її ідеології. Розкрито особливості функціонування системи державного управління України за умов глобалізації. Виявлено зміну місця, ролі та функцій національної держави. Досліджено механізми, етапи, засоби, форми управління інтеграційним процесом, визначено його імперативи. Систематизовано основні форми розвитку перехідного суспільства (спіралеподібний, наздоганяючий, сталий).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)01 + Х2(0)64 +
Шифр НБУВ: РА362991
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Ляшенко В.М. 
Державна політика запобігання тероризму в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Ляшенко ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні й організаційно-правові аспекти формування та реалізації державної антитерористичної політики в Україні. Визначено роль, місце й основні завдання органів державного управління та місцевого самоврядування в антитерористичній протидії на національному та міжнародному рівнях. Систематизовано типологію та класифікацію тероризму, охарактеризовано сучасну нормативно-правову базу протидії терористичним загрозам в Україні у контексті формування та реалізації державної політики щодо їх протидії. З'ясовано причини та фактори виникнення та посилення терористичних загроз в Україні, досліджено зарубіжний досвід антитерористичної боротьби. Проаналізовано діяльність міжнародних антитерористичних організацій, визначено напрямки співробітництва України з Європейським Союзом і НАТО. Запропоновано заходи щодо підвищення ефективності державної антитерористичної політики та концепцію терористичної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.113 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА352865
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Соколюк С.М. 
Дії військово-морських сил у боротьбі з тероризмом на морі (70-ті роки ХХ ст. - початок XXI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.М. Соколюк ; Нац. акад. оборони України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес розвитку форм і способів застосування військово-морських сил (ВМС) у боротьбі з морським тероризмом у другій половині XX - на початку XXI ст. Розкрито сутність даного явища, визначено його особливості та розроблено класифікацію. Виявлено чинники, які впливають на розвиток форм і способів дій ВМС у боротьбі з морським тероризмом, проаналізовано методи їх застосування у протидії тероризму на морі. Визначено тенденції та закономірності використання ВМС у боротьбі з морським тероризмом. Розроблено класифікацію морських антитерористичних операцій (дій). Запропоновано періодизацію процесу застосування сил флотів у протидії тероризму на морі. Наведено рекомендації щодо використання світового досвіду застосування ВМС у боротьбі з тероризмом на морі у 1970-х рр. - на початку XXI ст. у діяльності ВМС ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)638 + Ц66,8(4/8)-54 + Х912.523.33 +
Шифр НБУВ: РА363457
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Рибачук М. В. 
Запобігання тероризму органами внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. В. Рибачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано соціальну-правову сутність тероризму. Запропоновано визначення основних понять - тероризм, терористичний злочин, антитерористичне законодавство. Обгрунтовано потребу у виділенні правової категорії - терористичні злочини, наведено їх класифікацію. Проведено дослідження законодавства про кримінальну відповідальність окремих іноземних держав у частині, яка передбачає відповідальність за вчинення терористичних злочинів. Проаналізовано вітчизняне антитерористичне законодавство, визначено його недоліки, сформульовано низку пропозицій законодавчого характеру щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА373604 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Вакулич В.М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.М. Вакулич ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві держави, яка робить певний внесок до забезпечення миру та стабільності у світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4 +
Шифр НБУВ: РА354985
Рубрики:

11.
Данилевський А.О. 
Кримінальна відповідальність за матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Данилевський ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу сприяння створенню або діяльності терористичних об'єднань. Наведено кримінально-правову характеристику цього складу злочину, критерії відмежування від суміжних злочинів, а також співучасті у злочині, вчиненому терористичним об'єднанням. Проаналізовано санкцію, у якій передбачено покарання за цей злочин, спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності за нього. Грунтуючись на результатах проведеного дослідження, встановлено недоліки чинного кримінального й антитерористичного законодавства, невідповідність його міжнародним нормативно-правовим актам та запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни та доповнення у Кримінальному кодексі України у зв'язку з необхідністю передбачити кримінальну відповідальність за сприяння діяльності організованої терористичної групи чи терористичної організації в окремому складі злочину, а також у Законі України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.301.7 + Х881.9(4УКР)119.301.7
Шифр НБУВ: РА364410
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Семикін М.В. 
Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Семикін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі всебічного аналізу положень, що містяться в ч. 4 ст. 258 КК України та Закону України "Про боротьбу з тероризмом" від 20 березня 2003 р. зроблено висновок, що створення терористичної групи чи терористичної організації - це різновид організованної злочинності та тероризму. Розкрито суть поняття тероризму у вузькому, широкому та самому широкому розумінні, яким відповідають зміст понять, що містяться в Законі України "Про боротьбу з тероризмом": терористичних діяльності та акту, злочинів терористичної спрямованості. Запропоновано внести зміни до даного Закону з метою надання йому більшої чіткості та логічної завершеності. Наведено аргументи щодо необхідності зміни назви ст. 258 КК України "Терористичний акт" на "Тероризм". Обгрунтовано, що вік кримінальної відповідальності за діяння, передбачені ч. 4 ст. 258 КК має бути загальним, тобто 16 років, оскільки дані діяння в більшій мірі споріднені з тими, які передбачені в ч. 1 ст. 225 і ст. 256 КК, ніж вказаними в ч. 1 ст. 258 КК. Запропоновано внести зміни до ч. 2 ст. 22 КК України для уточнення, що тут маються на увазі лише суб'єкти саме терористичного акту - діянь, передбачених у ч. 1, 2 і 3 ст. 258 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА328576
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Новікова Л.В. 
Кримінальна відповідальність за фінансування тероризму: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.В. Новікова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за фінансування тероризму. Досліджено відмітні ознаки такого фінансування та наведено загальне визначення його поняття. Надано кримінально-правову характеристику фінансування тероризму як суспільно небезпечного діяння. Грунтуючись на результатах дослідження, установлено недоліки чинного антитерористичного законодавства, невідповідність його міжнародним стандартам і запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни та доповнення у Кримінальному кодексі України у зв'язку з необхідністю передбачити кримінальну відповідальність за фінансування тероризму в окремому складі злочину, а також у Законі України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4
Шифр НБУВ: РА350064
Рубрики:

14.
Кубальський В.Н. 
Кримінально-правові проблеми протидії тероризму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Н. Кубальський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз актуальних кримінально-правових проблем протидії тероризму в Україні. З'ясовано соціально-правову суть тероризму. Запропоновано визначення основних понять у цій сфері - "тероризм", "терористичний злочин", "антитерористичне законодавство". Обгрунтовано необхідність виокремлення правової категорії "терористичні злочини". Наведено класифікацію таких злочинів. Проведено дослідження законодавства про кримінальну відповідальність певних зарубіжних держав у частині, що передбачає відповідальність за вчинення терористичних злочинів. Здійснено системний аналіз вітчизняного антитерористичного законодавства, визначено його недоліки, сформульовано пропозиції законодавчого характеру щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА354778
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Фердман Г.П. 
Механізми протидії проявам тероризму на залізничному транспорті України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.П. Фердман ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено сукупність механізмів державного управління у системі запобігання тероризму на залізничному транспорті України: а саме: структурно-організаційних, організаційно-правових, фінансово-економічних, технічних та мотиваційних. Удосконалено організаційно-функціональну структуру управління безпекою руху на даному транспорті та встановлено залежність її ефективності від чинних механізмів державного управління галуззю. Запропоновано методологічний комплекс антитерористичних заходів, що надало можливість розробити методику зниження економічних втрат і людських жертв на залізничному транспорті від можливих проявів терористичних актів, що дозволяє забезпечити безпеку пасажирів, запобігти, виявити та припинити терористичну діяльність на об'єктах Укрзалізниці, мінімізувати її наслідки та сприяти безпечному функціонуванню всієї галузі, захисту національних інтересів держави в цілому й економічному розвитку держави зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)711.21 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА344782
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Зелінська Н.А. 
Міжнародно-правова концепція міжнародного злочину: автореф. дис... д-ра. юрид. наук: 12.00.11 / Н.А. Зелінська ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Створено цілісну міжнародно-правову концепцію міжнародних злочинів у контексті міжнародної протидії злочинності. Досліджено генезис і юридичну природу таких злочинів. Узагальнено основні доктринальні підходи до цього феномену та сформульовано його міжнародно-правове визначення. Запропоновано нову наукову класифікацію міжнародних злочинів. Розкрито суть поняття та структуру міжнародного кримінального права. Виокремлено його підгалузі, а саме: міжнародне кримінальне право stricto sensu і транснаціональне кримінальне право. Здійснено аналіз еволюції поняття екстрадиційних злочинів і поняття політичного злочину у контексті екстрадиції. Досліджено доктринальні та практичні аспекти застосування принципу невидачі осіб, обвинувачених у здійсненні політичних злочинів. Запропоновано міжнародно-правову дефініцію поняття "транснаціональний злочин". Досліджено конвенційне визначення транснаціонального організованого злочину та міжнародні стандарти криміналізації певних правопорушень. Проаналізовано міжнародно-правове визначення тероризму. Сформульовано пропозиції з метою забезпечення ефективності міжнародної співпраці у сфері протидії злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881в +
Шифр НБУВ: РА353173

17.
Іванов Ю.А. 
Міжнародно-правове регулювання боротьби з тероризмом у сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Ю.А. Іванов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти проблеми тероризму за сучасних умов. Наведено авторські концепції розуміння тероризму як злочину міжнародного характеру. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності міжнародно-правового співробітництва у даній сфері та активізації участі України в такому співробітництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4
Шифр НБУВ: РА309339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Пендюра М.М. 
Національна безпека України в контексті сучасних європейських геополітичних трансформацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Пендюра ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні проблеми формування системи національної безпеки України за умов сучасних європейських геополітичних трансформацій. Розроблено нові категорії та здійснено їх узгодження з загальноприйнятими конституційними конструкціями. Проаналізовано міжнародні документи та нормативно-правове забезпечення сфери національної безпеки. Проведено моніторинг сучасних викликів і загроз національним інтересам України, розглянуто засоби протидії організованій злочинності, нелегальній міграції, торгівлі людьми, тероризму у транснаціональних масштабах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА346220
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Гуцман М.Я. 
Роль ООН у боротьбі проти міжнародного тероризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.Я. Гуцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце Організації Об'єднаних Націй у боротьбі проти міжнародного тероризму. Проаналізовано основні теоретичні підходи щодо тлумачення понять "тероризм" і "міжнародний тероризм". Визначено характерні риси міжнародного тероризму як глобальної проблеми сучасності. Розглянуто процес становлення й еволюцію позицій ООН щодо міжнародного тероризму. Виявлено особливості формування та функціонування інституційних механізмів та інструментів протидії терористичним загрозам. Визначено пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва з міждержавними регіональними організаціями (на прикладі НАТО, ЄС, ОбСЄ та РЄ). Значну увагу приділено вивченню проблем застосування сили для вирішення міжнародних конфліктів. Проаналізовано порушення прав людини у контексті боротьби проти міжнародного тероризму, які набули нового виміру після подій 11 вересня 2001 р. Встановлено роль і місце України у міжнародній антитерористичній боротьбі під егідою ООН. Досліджено існуючі національні правові й інституційні механізми боротьби проти міжнародного тероризму. Визначено ступінь виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до стандартів ООН у даній сфері. Розроблено рекомендації щодо покращання антитерористичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х915.212.03 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357519
Рубрики:

20.
Антипенко В.Ф. 
Сучасний тероризм: стан і шляхи його запобігання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Антипенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються кримінологічні характеристики та детермінованість тероризму, його історичні витоки, соціально-політичне психофізичне коріння. Базуючись на результатах аналізу, висвітлюються шляхи протидії тероризму, а також обставини, які цьому перешкоджають. Результати дослідження можуть бути використані у процесі підготовки курсантів і слухачів закладів освіти СБУ, МВС, Міноборони та інших; при розробці й реалізації концепції загальнодержавної антитерористичної системи заходів; у практичній роботі органів правоохоронної системи; зовнішньополітичними структурами, представництвами України за кордоном для обгрунтування позиції нашої держави щодо тероризму й організації боротьби з ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)111.3
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського