Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (218)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Реферативна інформація (146)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф4(0)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
  

2.
Сьомик Т.В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.В. Сьомик ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3 +
Шифр НБУВ: РА329396
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

3.
Сєрова І.І. 
Міжнародно-правові механізми протидії нелегальній міграції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.І. Сєрова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Висвітлено становлення та розвиток норм міжнародного права щодо міграції, особливості міжнародно-правового регулювання протидії нелегальній міграції на рівні універсальних та регіональних (європейських) норм міжнародного права. Досліджено особливості міжнародно-правових зобов'язань України та рівень їх імплементації у національне законодавство стосовно вирішення проблеми нелегальної міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х911.14(4УКР) + Ф4(0):С7 + С73(0)0-25 +
Шифр НБУВ: РА328131
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Лаврук Т.П. 
Політичні аспекти правового регулювання міжнародних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.П. Лаврук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політичних аспектів правового регулювання сучасних міжнародних відносин. Систематизовано основні теоретико-методичні підходи зарубіжної та вітчизняної політичної науки щодо вивчення сутності та характерних рис механізму міжнародно-правового регулювання. Обгрунтовано політичну необхідність розширення сфери застосування права міжнародної відповідальності як основи ефективного політико-правового регулювання сучасних міжнародних відносин. Простежено еволюцію підходів до проблеми співвідношення національного та міжнародного права, а також державного суверенітету за умов глобалізації. Визначено особливості політичних умов, що забезпечують специфіку функціонування національних моделей конституційно-правового регулювання зовнішньої політики. Обгрунтовано можливості подальшого розвитку політико-правового регулювання антитерористичної діяльності, досліджено ефективність міжнародно-правової регламентації проблеми соціальної та політичної адаптації мігрантів. Показано вплив процесів демократизації на процеси становлення нових міжнародно-правових інститутів. Проаналізовано нормативні аспекти заборони погрози силою та застосування сили державами за сучасних міжнародних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в2:Х91 + Х910.1 + Х91 г(0)6 +
Шифр НБУВ: РА368882
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Тищенко-Тишковець О. М. 
Публічна дипломатія у системі зовнішньої політики: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / О. М. Тищенко-Тишковець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання політологічного аналіза місця та ролі публічної дипломатії у системі зовнішньої політики держави й її зовнішньополітичної публічної комунікації, узагальненню результативних підходів у даній сфері. Доведено необхідність включення інструментарію публічної дипломатії до системи її зовнішньополітичних комунікацій задля забезпечення ефективної трансляції політичної культури на цільові аудиторії, одержання зворотнього зв'язку та впливу на політичну культуру інших країн. Показано зв'язок ефективної публічної дипломатії із пріоритетами зовнішньої політики держави. Визначено сфери застосування та складові елементи публічної дипломатії акторів міжнародних відносин на основі аналізу досягнень країн з усталеною практикою в цій сфері (на прикладі США), наддержавних організацій (на прикладі ЄС) та країн з перехідними фрагментованими політичними культурами (на прикладі КНР і РФ). Досліджено поточні практики публічної дипломатії України та розроблено рекомендації щодо вдосконалення інструментів зовнішньополітичних комунікацій України засобами публічної дипломатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф4(0) + Х913.12
Шифр НБУВ: РА383575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

Видання зберігається у :


6.
Алієв М.М. 
Створення системи європейських і євроазійських транспортних коридорів у контексті політики розширення ЄС на схід (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Алієв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Показано значення міжнародних транспортних коридорів для повномасштабної інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Значну увагу приділено транспортній політиці Європейського Союзу як одного з головних чинників інтеграції. Показано роль окремих інфраструктурних проектів як інструментів міжнародних відносин у сучасному політичному процесі. Виявлено їх значення для інтеграції європейського й азійського простору та зближення регіонів. Надано характеристику основних нафто-газових проектів у каспійсько-чорноморському регіоні. Визначено роль нафтопроводів і газопроводів як геополітичних ліній, а також дієвого інструменту міжнародних відносин і енергетичної дипломатії. Показано їх вплив на політику країн ЦСЄ та політичну і геополітичну боротьбу основних світових гравців за володіння енергоносіями у XXI ст. Доведено залежність створення енергетичних проектів від політичної ситуації у регіоні ЦСЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х916.4 + Х915.232.5-7 +
Шифр НБУВ: РА345460
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Чернявська Л.Н. 
Суб'єктність міжнародних неурядових організацій у світовій політиці: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.Н. Чернявська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні концептуальні підходи, обгрунтовано методологічну базу для вивчення світової політики за умов глобалізації і, відповідно, міжнародних неурядових організацій (МНУО) як суб'єктів світової політики за нових умов. Доведено, що зміна структури міжнародних відносин, поява нових типів міжнародних дійових організацій і зміна співвідношення між новими та традиційними організаціями, трансформація ролі міжнародних неурядових організацій як суб'єктів світової політики взаємопов'язані з процесами глобалізації, які зумовили перебудову політичної системи світу. Здійснено аналіз причини зростання суб'єктності МНУО у сучасній світовій політиці. Установлено найбільш ефективні методи та форми взаємодії МНУО з міжурядовими організаціями й урядами, ознаки неурядових організацій як інституту громадянського суспільства, їх значення для розвитку та зміцнення демократії. Визначено переваги міжнародних НУО у світовій політиці. Для більш повного вияву потенціалу МНУО запропоновано розробити більш чіткі механізми їх міжнародного визнання, зокрема, офіційне закріплення за ними відповідного правового статусу. Проведено аналіз діяльності МНУО в Україні. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення деяких законодавчих актів, зокрема, створення стабільних і професійно побудованих механізмів співробітництва держав і МНУО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф036 + Ф023 + Ф4(0)64 + Х915.28 +
Шифр НБУВ: РА349067
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

8.
Галака С.П. 
Ядерне нерозповсюдження у світовій політиці: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.П. Галака ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології комплексно досліджено проблему ядерного нерозповсюдження у світовій політиці. Розроблено концепцію нерозповсюдження ядерної зброї, ідентифіковано основні теоретичні підходи щодо вирішення даної проблеми, удосконалено її понятійний апарат. З'ясовано провідні мотиви розповсюджувачів ядерної зброї. Проаналізовано еволюцію, сучасний стан та загрози режиму нерозповсюдження ядерної зброї, розглянуто політику офіційно визнаних та де-факто ядерних держав. Визначено нові та потенційні загрози існуючому режиму та можливі заходи щодо їх нівелювання. Особливу увагу приділено вивченню проблеми існування та зміцнення Договору нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) як правової основи режиму нерозповсюдження. Визначено недоліки ДНЯЗ та запропоновано заходи щодо їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х919.141.223 +
Шифр НБУВ: РА345406
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського