Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (47)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Реферативна інформація (384)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (3)Юристам - Електронні колекції (4)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=НАЦІОНАЛЬНЕ$<.>+<.>K=БАГАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Кризина Н.П. 
Державна політика України в галузі охорони здоров'я: механізми формування та реалізації: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.П. Кризина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні основи формування та реалізації державної політики України в галузі охорони здоров'я, розроблено її інформаційно-аналітичну модель. З використанням системного підходу опрацьовано дану модель, яка передбачає наявність певних елементів, а саме: комплексного аналізу показників здоров'я населення, зокрема, показників психічного здоров'я; регіональних особливостей території України; можливостей ресурсного (фінансового та кадрового) забезпечення, належного правового регулювання медичної діяльності; результатів наукових досліджень даної проблеми; активної участі громадських організацій у формуванні та проведенні експертизи державної політики; врахування зарубіжного досвіду. Розкрито суть поняття "державна політика у галузі охорони здоров'я" - стратегію і тактику політичного курсу, взаємопов'язаного з діяльністю держави щодо збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я, а також соціального благополуччя населення України як найважливішої складової її національного багатства, втілені у законодавстві країни та які мають прояв у забезпеченні розвитку людського потенціалу українського народу. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації для органів державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА360617
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шумаєва О.О. 
Державна стратегія розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров'я: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.О. Шумаєва ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено практичні засади з формування та впровадження державної стратегії розвитку фармацевтичного сектора галузі охорони здоров'я. Визначено вплив держави на формування системи управління фармацевтичним сектором. Проаналізовано нормативні документи з питань державного регулювання даного сектора країни. Показано, що в Україні створено національне законодавство, яке регулює фармацевтичну діяльність і обіг лікарських засобів. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід управління фармацевтичним сектором. Розглянуто державну політику України у сфері якості, стандартизації та сертифікації фармацевтичної продукції. Проаналізовано підходи до управління фармацевтичним сектором, з'ясовано напрямки формування ефективної системи даного управління. Визначено перспективи впровадження сучасних методів управління фармацевтичним сектором. Запропоновано маркетинг-логістичну концепцію управління фармацевтичним сектором України та наведено системні рішення державних органів стосовно його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)148 + Р282к +
Шифр НБУВ: РА365175
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Пшенична Л.В. 
Державне сприяння адаптації системи вищої освіти в Україні до вимог Болонського процесу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.В. Пшенична ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009 — укp.

Визначено місце та роль вищої освіти у сучасному суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку Болонського процесу в Україні, розкрито його основні положення та принципи, показано специфіку освіти як об'єкта державного управління. На підставі аналізу суспільно-історичних процесів зроблено висновок, що незважаючи на багатство природних ресурсів, будь-яка країна без відповідного розвитку суспільного інтелекту втрачає перспективу величі. До наукового обігу введено поняття "державне сприяння адаптації вищої освіти" як окремого соціального явища, що допомагає осмислити специфіку цілеспрямованого впливу держави на процес її пристосування до основних принципів і сучасних стандартів європейського освітнього простору. Досліджено особливості організації вищої освіти в Україні у контексті системності й інституціональної забезпеченості, проаналізовано нормативно-правову базу державного управління галуззю та її розвиток у контексті адаптації до умов Болонського процесу. Удосконалено змістові характеристики механізмів державного управління вищою освітою із засосуванням структурно-організаційного та структурно-функціонального підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА368259
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Величко Д.М. 
Джерела міжнародно-правового регулювання праці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.М. Величко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Зазначено, що українське національне трудове законодавство потребує змін і удосконалення у контексті спрямованості політики України щодо її рівноправного членства у міжнародному співтоваристві на основі міжнародно-правових норм регулювання праці. Наголошено на необхідності вивчення джерел міжнародно-правового регулювання праці. Зазначені джерела вивчено на тлі процесів глобалізації постіндустріального суспільства. Досліджено кожний вид джерел міжнародно-правового регулювання праці. Джерела представлено у вигляді системи. На основі їх виявлених певних властивостей розроблено класифікацію. Вивчено сучасний стан ратифікації та імплементації міжнародно-правових норм в національне законодавство. За результатами проведеного дослідження запропоновано шляхи вдосконалення процесу ратифікації та імплементації міжнародно-правових норм в українське законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2-3 +
Шифр НБУВ: РА360976
Рубрики:

5.
Стрельцова Є.Д. 
Договір морського перевезення вантажу (порівняльний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.Д. Стрельцова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено історико-правові корені формування субінституту договору морського перевезення вантажу. Визначено його специфіку, яка полягає у переважаючому міжнародно-правовому регулюванні, що суттєво впливає на національне законодавство. Це обумовлює його специфіку серед інших субінститутів договірного права у логічному зв'язку: правочин - договір - договір про надання послуг - договір перевезення - договір морського перевезення - договір морського перевезення вантажу. Проаналізовано характеристику та правове становище суб'єктів, види, порядок укладення, форму. Значну увагу приділено проблемі каузальності та абстрактності коносамента. Досліджено правовий механізм виконання договору морського перевезення вантажу та відповідальності сторін за його невиконання чи неналежне виконання, підстави та порядок звільнення від неї. Розглянуто порядок врегулювання розбіжностей сторін за договором морського перевезення вантажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)211.942
Шифр НБУВ: РА318273 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Курзова В.В. 
Еколого-правове регулювання карантину рослин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.В. Курзова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено еколого-правовий зміст поняття "карантин рослин" і здійснено відмежування цього поняття від суміжних і споріднених із ним термінів. Висвітлено розвиток інституту карантину рослин в системі екологічного права. Проаналізовано чинне екологічне національне та міжнародне законодавство з карантину рослин, розкрито функції та компетенцію органів державної влади та місцевого самоврядування в даній сфері. Розглянуто особливості карантинного режиму як різновиду правових режимів надзвичайних екологічних ситуацій. Проаналізовано та класифіковано карантинні (фітосанітарні) заходи. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму еколого-правового регулювання карантину рослин. Досліджено підстави застосування юридичної відповідальності за порушення законодавства в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + П415.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367417
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480
Рубрики:

10.
Гайдулін О.О. 
Зближення контрактного права країн - членів Європейського Союзу: основні засоби та напрями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Гайдулін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес інтеграції контрактного права держав - членів ЄС, який у компаративній юриспруденції одержав назву європеїзації контрактного права. Розкрито сутність науки європейського права як галузі компаративної юриспруденції та міжнародного приватного права, спеціальним методом якої є компаративно-правовий метод. Уточнено понятійний апарат правової інтеграції у сфері приватного права. Досліджено історичні передумови та тенденції зближення контрактного права європейських країн. Визначено основні джерела європейського контрактного права - національне право, міжнародне право, lex mercatoria та право ЄС. Досліджено "Принципи європейського контрактного права", директиви та Регламент ЄС, "Рим I". Наведено порівняльну характеристику основних засобів європеїзації контрактного права. Розглянуто основні напрямки зближення інститутів контрактного права європейських країн. Проаналізовано новітні концепції зближення приватного права країн-членів ЄС у напрямі доктринальної гармонізації. Зроблено висновок, що подальше зближення контрактного права має відбуватися переважно на основі загальних принципів права. Визначено основні параметри модернізації вітчизняної доктрини європейсько-правової інтеграції у сфері приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7 + Х930 +
Шифр НБУВ: РА369267
Рубрики:

11.
Філяніна Л. А. 
Інститут видачі злочинців в угодах держав СНД: проблеми та перспективи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Л. А. Філяніна ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено правову природу видачі особи, яка скоїла суспільно небезпечне діяння, проведено аналіз існуючої міжнародно-правової нормативної бази, що регламентує процедуру надання правової допомоги у кримінальних справах, включаючи видачу злочинця. Досліджено ступень реалізації вимог міжнародно-правових норм у національне право України. Проаналізовано історію розвитку інституту видачі злочинців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.82 + Х915.22(4/5СНД)
Шифр НБУВ: РА381258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Кожевников А.Ю. 
Конституційно-правове регулювання імунітетів в Україні (на прикладі глави держави, народних депутатів та суддів України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А.Ю. Кожевников ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конституційно-правового регулювання імунітету Президента України, народних депутатів і суддів України у контексті втілення у вітчизняній державотворчій практиці ідеалів демократії та праводержавності. Розкрито правову природу імунітету. Проаналізовано основні концептуально-методологічні підходи у сучасній науці конституційного права щодо визначення сутності правового імунітету, виділено його характерні риси. У контексті нових вимог сучасної державознавчої науки досліджено співвідношення імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України та конституційного принципу рівності. Розглянуто співвідношення таких тісно пов'язаних між собою категорій, як пільги, привілеї та імунітети, виокремлено їх спільні риси та відмінності. Розкрито специфіку регулювання імунітетів у національному та міжнародному праві. Охарактеризовано етапи становлення інституту імунітету осіб, які здійснюють значущі державні функції в Україні. Проаналізовано національне законодавство, що регулює імунітети глави Української держави, народних депутатів і суддів України, встановлено критерії обгрунтованості та доцільності наділення імунітетом цих осіб. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства у сфері регулювання імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України, зокрема, визначено їх оптимальні межі та запропоновано ефективний механізм реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4УКР)624 + Х809(4УКР)67
Шифр НБУВ: РА371093 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Кульчицька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Кульчицька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні проблеми конституційно-правового статусу депутатських фракцій Верховної Ради України. Визначено доктринальні засади юридичної дефініції депутатської фракції. Проаналізовано національне законодавство, що визначає конституційно-правовий статус даних депутатських об'єднань, досліжено зарубіжні моделі їх нормативного закріплення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, яке визначає конституційно-правовий статус депутатських фракцій Верховної Ради України. Охарактеризовано елементи їх конституційно-правового статусу. Сформульовано визначення понять "об'єднання в парламенті", "депутатська група", "депутатська фракція Верховної Ради України". Досліджено поняття, елементи, принципи, проблеми формування, підстави для припинення повноважень і механізм відповідальності депутатських фракцій Верховної Ради України. Розглянуто організаційно-правові форми діяльності та визначено їх організаційну будову. Запропоновано заходи щодо удосконалення взаємодії депутатських фракцій Верховної Ради та визначення їх конституційно-правового статусу в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА370812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Колісник В.П. 
Конституційно-правові проблеми регулювання міжнаціональних відносин в Україні в умовах становлення правової держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Колісник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Комплексно розглянуто особливості та структуру міжнаціональних відносин, доведено необхідність урахування національного чинника у правовому регулюванні суспільних відносин, проаналізовано категорії "національний суверенітет" та "право на національне самовизначення", з'ясовано зміст поняття конституційно-правового статусу національних меншин та розроблено його структуру. Запропоновано рактування поняття механізму реалізації прав національних меншин, національно-культурної автономії та деяких інших, близьких до них, понять. Проаналізовано питання національно-етнічної самоідентифікації особи, правового регулювання мовних відносин, досліджено різноманітні аспекти врахування національно-етнічного чинника в системі територіальноїорганізації держави. Сформульовано конкретні пропозиції щодо подальшого вдосконалення правового регулювання міжнаціональних відносин, забезпечення вільного національно-етнічного розвитку особистості, гарантування реалізації прав національних меншин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х911.2 + Ф036 + Ф512(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326295
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Супруновський А. І. 
Міграційне право в системі права України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. І. Супруновський ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено визначення міграційного права як галузі права, розкрито його специфіку. Проведено системний аналіз міграційних правовідносин. Розкрито специфіку предмета галузі міграційного права, його методу та принципів, джерел, відмінність регульованих ним правовідносин. Розглянуто державно-правове регулювання міграційних процесів, проаналізовано процес формування державної міграційної політики та роль держави та права в регулюванні міграційними процесами. Виокремлено основні напрямки впливу норм міжнародного міграційного права на національне міграційне право та шляхи оптимізації процесу імплементації міжнародного міграційного законодавства в національне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1
Шифр НБУВ: РА384693 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


19.
Войціховський А.В. 
Міжнародне співробітництво держав у боротьбі з фальшивомонетництвом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Войціховський ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва держав у боротьбі з фальшивомонетництвом. Визначено соціальну та політико-правову обумовленість формування міжнародно-правового механізму протидії злочину. Розглянуто певні міжнародно-правові документи, національне законодавство України та зарубіжних держав у цій галузі. Висвітлено діяльність Інтерполу та Європолу у сфері міжнародного співробітництва у боротьбі з фальшивомонетництвом, а також види та форми відповідальності за скоєння даного злочину. Здійснено критичний аналіз сучасного стану міжнародного співробітництва держав у цій боротьбі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення існуючого міжнародно-правового механізму та національного законодавства з метою підвищення ефективності протидії злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.2 +
Шифр НБУВ: РА338301
Рубрики:

20.
Бордюгова Г.Ю. 
Міжнародне спортивне право як основа для формування національної галузі права "Спортивне право України": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Г.Ю. Бордюгова ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання аналізу процесу виникнення міжнародного спортивного права як окремої галузі міжнародного права, його вплив на формування підстав для появи самостійної галузі "спортивне право" у правових системах різних країн світу. Обгрунтовано появу інших об'єктивних критеріїв для виокремлення в системі українського права спортивного права як самостійної комплексної галузі, зокрема, специфіку суб'єктів і правовідносин між ними, які регулюються спортивним правом, наявності комплексного специфічного для спортивного права методу правового регулювання та інших галузеутворювальних компонентів, які дозволяють робити висновок про відмінність спортивного права як самостійної комплексної галузі права від інших галузей права. Досліджено особливості імплементації міжнародно-правових актів у сфері фізичної культури та спорту у національну правову систему України, проаналізовано специфіку та відмінності системи спортивного права. На підставі результатів проведеного дослідження зроблено висновок про достатність підстав для виділення спортивного права України як самостійної комплексної галузі права, про наявність специфіки механізму імплементації норм міжнародного спортивного права та норм міжнародно-правових актів, які регулюють правовідносини у сфері спорту в національне спортивне законодавство. Запропоновано конкретні пропозиції щодо внесення змін до законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.63-3 + Х819(4УКР)135 + Ч51в2:Х +
Шифр НБУВ: РА365887
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського