Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (322)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (200)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х891.9(4УКР)8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Логінова С.М. 
Адвокатська таємниця: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.М. Логінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз змісту поняття "адвокатська таємниця". Виявлено недоліки у правовому регулюванні поняття, змісту та гарантій адвокатської таємниці з урахуванням положень Конституції України та міжнародно-правових актів у галузі прав людини. Визначено шляхи вирішення проблемних питань забезпечення адвокатської таємниці. Досліджено формування адвокатської таємниці та її економічне підгрунтя шляхом системного аналізу таких правових інститутів, як суд, прокуратура та адвокатура. Розкрито взаємозв'язок її морально-етичних та правових проблем. Досліджено основні напрямки реформування адвокатської таємниці через призму реформування судово-правової системи. Виявлено закономірності формування адвокатської таємниці та їх залежність від правового статусу адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8-2
Шифр НБУВ: РА319163 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Таварткіладзе Н.М. 
Етичні основи діяльності адвоката-захисника: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Н.М. Таварткіладзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття професійної моралі та професійної адвокатської етики як виду професійної етики юриста. Зауважено, що специфіка професійних стандартів адвокатської діяльності визначається особливостями функцій адвокатури. Зазначено, що положеннями адвокатської етики є правила поведінки адвата та адвокатури як правозахисної інституції, що закріплені різноманітними соціальними нормами та вироблені самими представниками адвокатської професії, дотримання яких забезпечується внутрішнім переконанням адвокатів, колективною волею органів адвокатського співтовариства, а за необхідністю - заходами державно-правового примусу. Визначено поняття та систему етичних принципів адвокатської діяльності, гарантії їх здійснення та відповідальність адвоката за порушення норм професійної етики. Проаналізовано професіональну практику щодо адвокатів-захисників. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про адвокатуру та правозастосовчої практики, забезпечення дотримання правил адвокатської етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА325864
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Бірюкова А.М. 
Забезпечення адвокатурою конституційного права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.М. Бірюкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавства України про забезпечення адвокатурою права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі. Встановлено публічно-правовий характер адвокатури та визначено вимоги щодо нормативного регулювання діяльності адвокатів. Розкрито зміст поняття правових гарантій забезпечення адвокатської діяльності, визначено сутність права на захит та права на одержання правової допомоги у кримінальному процесі. Запропоновано нові підходи щодо вирішення питання про розмежування правового становища адвоката-представника та адвоката-захисника у кримінальному процесі. Визначено критерії розмежування правових гарантій адвокатської діяльності під час здійснення захисту у кримінальному процесі за ознакою суб'єкта, для якого ці гарантії передбачені. З'ясовано причини невдалого нормативного регулювання підстав та умов участі адвоката у кримінальному процесі на досудовому розслідуванні, зокрема, на етапі вирішення питання про порушення кримінальної справи. Розроблено проекти змін і доповнень до вітчизняного законодавства про забезпечення права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8-5 +
Шифр НБУВ: РА345878
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


5.
Святоцька В.О. 
Інститут адвокатури України: становлення та розвиток: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В.О. Святоцька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний історико-правовий аналіз інституту адвокатури в Україні. Доведено, що адвокатура в Україні пройшла значний історичний шлях від найбільш простих форм адвокатської діяльності до спеціалізованих, спрямованих на професійний захист прав, свобод і законних інтересів особи. Встановлено історичну наступність розвитку інституту адвокатури як визначальну рису її історії, досліджено правовий статус і функції захисника у судовій системі Київської Русі, у періоди перебування українських земель у складі Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської й Австро-Угорської імперії, Польщі у XX ст., а також УРСР у складі СРСР. Проаналізовано співвідношення власного та запозиченого досвіду в еволюції адвокатури в Україні. Сформульовано історико-правові засади концепції розвитку адвокатури у сучасній Україні й обгрунтовано необхідність її адаптації до чинних вимог і стандартів Європейського Союзу до інституту адвокатури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА372448 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Іванцова А. В. 
Організаційні форми діяльності адвокатури: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / А. В. Іванцова ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст організаційних форм адвокатури через діяльність адвокатських утворень і професійних об'єднань адвокатів. Проаналізовано міжнародно-правові акти. Визначено місце адвокатури серед інших органів державної влади в системі забезпечення правової допомоги громадянам. Передбачено правові гарантії адвокатської діяльності. Розглянуто проблеми, пов'язані з наданням безоплатної правової допомоги. Запропоновано внесення змін і доповнень чинного законодавства про адвокатуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА373223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Бова Є. Ю. 
Організація безкоштовної правової допомоги в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Є. Ю. Бова ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблемні питання практики реалізації права людини на безкоштовну правову допомогу, а також вказано шляхи їх вирішення. Визначено подальшу лінію розвитку даних складних питань в системі організації безкоштовної правової допомоги. Розкрито нормативний характер, юридичну природу, роль і місце права на одержання безкоштовної правової допомоги в системі прав і свобод людини та громадянина. Досліджено дану комплексну характеристику державних і суспільних інститутів, які повинні забезпечувати реалізацію даного права. Розглянуто діяльність альтернативних суб'єктів надання безкоштовної допомоги. Запропоновано проекти змін і доповнень законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА369504 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Хотенець П.В. 
Правовий статус адвоката в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / П.В. Хотенець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правовий статус адвоката з урахуванням міжнародно-правових стандартів його діяльності, норм Закону "Про адвокатуру", а також процесів, що здійснюються в нашій державі після його прийняття, щодо адвокатури як організації правозахисного інституту. Визначено роль адвокатури й адвоката в забезпеченні конституційного права особи на одержання кваліфікованої правової допомоги як умови реалізації принципу доступності населення до правосуддя. Розглянуто окремі гарантії діяльності адвоката в цивільному та кримінальному процесах. Класифіковано норми Правил адвокатської етики, які регулюють відносини між адвокатом і клієнтом, адвокатом і колегою, адвокатом і судом (суддею).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8
Шифр НБУВ: РА318068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Козьміних А.В. 
Роль інституту адвокатури в реалізації правозахисної функції громадянського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Козьміних ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано визначення адвокатури як незалежного інституту громадянського суспільства, публічної корпорації юристів, основними завданнями діяльності якої є участь у здійсненні правосуддя та надання кваліфікованої правової допомоги, виконання покладеної на неї публічно-правової функції - контролю за дотриманням державою правових норм щодо кожного члена суспільства. Встановлено, що адвокатура у процесі реалізації функції надання кваліфікованої юридичної допомоги максимально використовує можливості потенціалу громадянського суспільства. Розглянуто подвійну природу функціонування інституту адвокатури: як особистого права людини та найважливішої гарантії захисту всіх її прав і свобод. Розкрито сутність юридичної допомоги як гарантії, що полягає у наданні можливості участі адвоката у конституційному, кримінальному, адміністративному та цивільному судочинстві з метою захисту прав і законних інтересів осіб. Проаналізовано тенденції розвитку інституту адвокатури за сучасних умов вітчизняного державотворення та визначено гарантії права та механізми забезпечення права на одержання кваліфікованої юридичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х809(4УКР)3 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА359899
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Попелюшко В.О. 
Функція захисту в кримінальному судочинстві України: правові, теоретичні та прикладні проблеми: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Попелюшко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне та системне дослідження правових, теоретичних і прикладних проблем функції захисту у кримінальному судочинстві України від витоків (1864 р.) до сьогодення. Розкрито поняття функції захисту як категорії кримінально-процесуального права та процесу, структуру та зміст його складових, обгрунтовано її універсальний характер. Запропоновано новий концептуальний підхід до визначення предмета захисту у кримінальній справі та проаналізовано діяльність адвоката-захисника щодо його встановлення та/чи спростування. Висвітлено, що адвокат-захисник є суб'єктом обов'язку доведення сприятливих для підзахисного обставин справи і його доказова діяльність здійснюється як у формі участі під час проведення слідчих (судових) дій, так і у формі самостійного збирання та подання доказів, на підставі чого висунено та доведено концепцію інституту адвокатського розслідування. Розроблено пропозиції та рекомендації, спрямовані на зміцнення функції захисту у вітчизняному кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА368755
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Тацій Л.В. 
Юридична природа адвокатури в системі захисту прав і свобод людини і громадянина: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Тацій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи та правового регулювання діяльності адвокатури як інституту забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги. Грунтуючись на засадах загальної теорії держави та права, визначено специфіку громадсько-самодіяльного (недержавного) статусу адвокатури. Уточнено функції адвокатури у взаємозв'язку з її загальним соціальним призначенням. Досліджено особливості правового статусу адвоката у його співвідношенні з правовим статусом громадянина та з урахуванням певних аспектів, зумовлених адвокатською діяльністю. Проаналізовано принципи організації та діяльності адвокатури в Україні у контексті міжнародних стандартів її діяльності. Розкрито правові форми участі адвоката в юридичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА356859
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського