Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (624)Книжкові видання та компакт-диски (478)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=ЄГОРОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгорова Т.В. 
1-метилтетразоло[5,1-Iа/I]ізоіндол у реакціях з малеїнімідами та хлорангідридами карбонових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Т.В. Єгорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Підтверджено гіпотезу про високу дієнову активність 1-метил[5,1-a]тетразолоізоіндолу та 1,2-диметил-1,2,4-триазоло[5,1-a]ізоіндолу за положеннями 5,9b. Показано, що з типовими дієнофілами - малеїнімідами - відбувається три послідовні процеси: утворення адукту Міхаеля (складу 1:1); утворення адукту Дільса - Альдера (складу 1:2) та результуюче скелетне перегрупування останнього. Показано, що за умов реакції ацилювання утворюються два продукти: ацилпохідні та не описані раніше барвники - монометинціаніни, заміщені біля центрального атома вуглецю. Встановлено закономірності впливу на хід реакції співвідношення вихідних речовин та характеру замісника R в ацилюючому реагенті (R = Alk, Ar, Het). Досліджено комлексоутворення ціанінових барвників ряду тетразолоізоіндолу з металами на прикладі феруму (ІІІ) та нікелю (ІІ). Проведено рентгеноструктурне дослідження 3-х сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371-27 +
Шифр НБУВ: РА335564

Рубрики:

      
2.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13
Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єгоров С.Г. 
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.03 / С.Г. Єгоров ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2006. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу властивостей і характеристик розплаву на кристалізацію монокристалів і розподіл домішок. Проаналізовано вплив електромагнітного поля плавильного індуктора на процеси, які протікають у розплаві. Описано переважні механізми перемішування розплаву в рідкій зоні в процесі вирощування монокристалів кремнію методом безтигельної зонної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843.312-06 +
Шифр НБУВ: РА342431

Рубрики:

      
4.

Єгорова 
Джерела формування та ефективність використання інвестиційних ресурсів у залізорудній промисловості (на прикладі гірничо- збагачувальних комбінатів Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Ірина Геннадіївна Єгорова ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.511.0-56 + У9(4УКР53)305.551.511.0-56
Шифр НБУВ: РА303716

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Єгорова І.Г. 
Джерела формування та ефективність використання інвестиційних ресурсів у залізорудній промисловості (на прикладі гірничо-збагачувальних комбінатів Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.Г. Єгорова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Визначено ефективні напрямки використання інвестиційних ресурсів у взаємозв'язку з їх фінансовими джерелами. Створено алгоритм діагностики прийнятності застосування та вибору для розрахунків статичних і динамічних показників ефективності інвестицій. Запропоновані критерії прирістних грошових потоків від додаткових інвестицій для порівняння варіантів з різними обсягами інвестування. Розроблено методику визначення доцільності використання в інвестиційних цілях позикових і залучених коштів, а також оцінки величини економії (перевитрати) фінансових ресурсів підприємства-позичальника при сплаті процентів за кредит в інфляційному середовищі. Здійснено обгрунтування реального інвестиційного проекту, який реалізується на ВАТ "Південний ГЗК".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.511.0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єгоров О.М. 
Ефективне управління містом в умовах соціально орієнтованих ринкових реформ: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.М. Єгоров ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2001. — 15 с. — укp.

Наведено результати дослідження методів управління містом, ефективність яких визначається їх відповідністю системній природі об'єкта, характеру його еволюції за умов соціально орієнтованої ринкової реформи. Виявлено критерії ефективності управління містом, на підставі яких визначено принципи взаємовідносин міста та держави (субсидіарність), місцевої влади та бізнесу (приватно-суспільне партнерство). Розроблено інформаційну системну модель міста, запропоновано методи її аналітичного використання для ефективного управління доходами та витратами міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА316360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єгорова Т.В. 
Ефективність поєднання діалельних схрещувань та методу генетичного маркування для гібридологічного аналізу вівса посівного (IAvena sativa L./I): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.В. Єгорова ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено роздільну здатність гібридологічного аналізу культурного вівса за кількісними ознаками у разі використання даних оцінки перших гібридних поколінь у сполученні з генетичним аналізом вихідних форм за генами-маркерами.Виявлено зчеплення генів-маркерів Pt4, N4, N5 і Ave1 з генами, які можуть розглядатися як ідентифіковані QTLs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.5-314 +
Шифр НБУВ: РА324224

Рубрики:

      
8.

Єгоров О.О. 
Застосування аналізу варіабельності серцевого ритму для оптимізації анестезії в оперативній пульмонології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Єгоров ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та кислотно-основного стану (КОС) пацієнтів за умов операцій на легенях. Науково обгрунтовано та впроваджено комплекс методів для оцінки адекватності анестезії, суттю якого є одночасне здійснення аналізів показників центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові і КОС, а також параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР). Вивчено реакції автономної нервової системи хворих з використанням методу математичного аналізу ритму серця під час операцій з приводу бульозної емфіземи легень (БЕЛ) за різних методик загальної анестезії. Надано клініко-фізіологічну інтерпретацію змін ВСР хворих під час таких операцій. Установлено, що у разі операцій з приводу БЕЛ показники ВСР є більш чутливими доклінічними маркерами адекватності анестезії, ніж традиційно використовувані показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та КОС. Уперше встановлено, що запобігальна аналгезія забезпечує високу стабільність вегетативної регуляції під час операцій з приводу БЕЛ. Розроблено та впроваджено способи оптимізації загальної анестезії у хворих, прооперованих з приводу БЕЛ, у аспекті стабільності вегетативної регуляції в інтраопераційному та найближчому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305.2-5 + Р457.345.23-1 +
Шифр НБУВ: РА349726

Рубрики:

      
9.

Єгоров О.О. 
Зміни метаболізму, стану центральної і матково-плацентарно-плодової гемодинаміки у вагітних з гіпертонічною хворобою та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Єгоров ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням клініко-лабораторних і функціональних методів досліджено роль метаболічних і гемодинамічних порушень у патогенезі ускладнень вагітності у разі гіпертонічної хвороби (ГХ), а також розроблено патогенетично обумовлені принципи їх корекції. Доведено наявність взаємозв'язку між станом кровообігу у системі мати - плацента - плід, показниками центральної гемодинаміки та метаболічними порушеннями. Відзначено, що використання магнітно-резонансної терапії для дослідження стану центральної нервової системи (ЦНС) плоду дає змогу з високою точністю діагностувати різні варіанти гіпоксичного ураження ЦНС плоду у вагітних з ГХ. Наведено прогностичні критерії показників метаболізму, центральної та матково-плацентарно-плодової гемодинаміки для визначення розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у обстежених вагітних. Розроблено тактику ведення вагітності та пологів у разі ГХ, яка передбачає застосування цілеспрямованої антигіпертензивної терапії з урахуванням типу центральної гемодинаміки, здійснення нормалізації метаболічних порушень та корекції порушень кровообігу у системі мати - плацента - плід. Завдяки впровадженню в практику об'єктивних діагностичних критеріїв, прогностичних значень факторів ризику, удосконаленню методу лікування та обгрунтованому вибору методів і термінів розродження знизилася частота розвитку ускладнень вагітності та порушень стану плоду у разі ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3 +
Шифр НБУВ: РА338054

Рубрики:

      
10.

Єгорова 
Іміджевий текст: лінгвопрагматичний і лінгвокультурологічний аспекти (на матеріалі російськомовної публіцистики): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Людмила Геннадіївна Єгорова ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш14112-70
Шифр НБУВ: РА366017

      
11.

Єгорова С.Ю. 
Імунологічна реактивність у хворих на неспецифічний виразковий коліт з різним ступенем дисбактеріозу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.09 / С.Ю. Єгорова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-25 + Р413.302-25
Шифр НБУВ: РА374883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
12.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Єгорова Н.Л. 
Кінетичне визначення аніонів, що містять сірку, в об'єктах навколишнього середовища та неорганічних матеріалах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.Л. Єгорова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено умови визначення сульфіт- і тіосульфіт-іонів кінетичним методом. Реакції відновлення указанами аніонами комплексів заліза(III) з 1,110-фенантроліном (або 2,2'-дипіридином) і міді(II) з аніоном 2,2'-біцинхонінової кислоти викорастано як індикаторні. З'ясовано вплив домішок органічних розчинників - метанолу, етанолу, пропанолу, пропанолу-2, ацетону та диметилформамиду на реакційне середовище та швидкість реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.21-5
Шифр НБУВ: РА317664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Єгорова В.С. 
Конституційно-правовий статус суддів судів загальної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Єгорова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розкрито зміст поняття конституційно-правового статусу суддів судів загальної юрисдикції, виділено основні етапи його становлення та розвитку. Визначено особливості правосуб'єктності, права й обов'язки суддів судів загальної юрисдикції, розглянуто принципи та гарантії їх діяльності. Проаналізовано організаційно- та нормативно-правові гарантії діяльності суддів судів загальної юрисдикції, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного Закону України "Про статус суддів". Обгрунтовано необхідність внесення до чинного законодавства положення, згідно з яким гарантії незалежності суддів, закріплені в Конституції України та інших законах, не можуть бути скасовані або зменшені державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)11-7 +
Шифр НБУВ: РА360152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Єгорова Ю.В. 
Корпоративний сектор у трансформаційній економіці: особливості становлення і тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.В. Єгорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Розкрито суть і функції корпорації як базової одиниці корпоративного сектора економіки. Розглянуто еволюцію цілей діяльності корпорації, проявом якої є трансформація її форм. На базі функції корпорації визначено багатовекторну роль корпоративного сектора у сучасній економічній системі. Відзначено, що роль корпоративного сектора на сучасному етапі реалізується не повністю і не відповідає соціально орієнтованій ринковій економіці. Проаналізовано корпоративну власність у аспекті нової конституціальної теорії. Виявлено специфіку прояву проблеми корпоративної власності "принципал - агент" у перехідній економіці. Визначено суб'єкти та механізми корпоративного управління. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи цього управління. З метою визначення особливостей становлення корпоративного сектора у трансформаційній економіці розроблено принцип виділення його структури за різними критеріями. З'ясовано етапи розвитку корпоративного сектора у перехідній економіці згідно зі зміною його частки у чистому прибутку, змішаному доході у 1996 - 2003 рр. Стосовно трансформаційної економічної системи України проаналізовано ринкові моделі корпоративного сектора: англо-американську, західноєвропейську та японську. Систематизовано ознаки, за якими є можливим виділення його моделі. Відповідно до цих ознак визначено специфічну перехідну модель даного сектора. Розглянуто тенденції розвитку корпоративного сектора у трансформаційний період. Виявлено внутрішні та зовнішні джерела фінансування корпорацій за умов ринкової трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 +
Шифр НБУВ: РА341611

Рубрики:

      
16.

Єгорова В.О. 
Криміналізація незаконного проведення дослідів над людиною та його кримінально-правові ознаки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.О. Єгорова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено основні аспекти кримінальної відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною. З'ясовано історію протидії цьому діянню, досліджено соціальну зумовленість його криміналізації на сьогоднішній день. Проаналізовано об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 142 КК України. Доведено, що чинна редакція даної статті не повністю відповідає сучасним теоретичним уявленням стосовно правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною та не може бути ефективним інструментарієм у руках правоохоронних органів для протидії цьому діянню. Виявлено необхідність доповнення та уточнення як об'єктивних ознак складу злочину, так і кваліфікуючих. Сформульовано ряд теоретичних висновків і надано пропозиції щодо удосконалення кримінально-правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА375042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Єгорова Т.П. 
Літосфера Європи за даними тривимірного гравітаційного моделювання: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Т.П. Єгорова ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Побудовано тривимірну регіональну густинну модель літосфери Європейського континенту та прилеглих структур Північної Атлантики масштабу 1 : 5 000 000, що базується на даних ГСЗ про структуру кори та інформації щодо неоднорідностей верхньої мантії, одержаної за допомогою інших геофізичних методів. Розроблено методику 3D гравітаційного моделювання з визначенням різницевих аномалій, мантійну природу яких підтверджено їх стійкою кореляцією з наоднорідностями верхньої мнтії за даними геотермії та сейсмології. Доведено, що температурний режим є основним чинником, який визначає розподіл густини нижче підошви кори. За кількісної інтерпретації мантійних аномалій розраховано інтегральні значення густини підкорового шару. Оцінено частини густини, які обумовлені змінами температурного режиму та варіаціями складу верхньої мантії. Пояснено закономірну зміну "речовинної" складової густини верхньої мантії. Встановлено, що дане явище обумовлене особливостями деплетування верхньої мантії під час формування земної кори континенту. На підставі залежності мантійних аномалій від товщини літосфери оцінено зміну даного параметра у межах усього континенту та прилеглої частини Атлантики. Показано, що густина може бути ще одним важливим параметром (спільно з температурою та швидкістю сейсмічних хвиль), що характеризує будову і склад верхньої мантії. Здійснено апробацію розробленої методики гравітаційного моделювання під час 3D моделювання масштабу 1:1 000 000 двох регіонів, розташованих у межах України - району профілю EUROBRIDGE-97 на площі вздовж південної границі Східно-Європейської платформи. Одержано суттєво нові результати про глибинну будову, формування основних структур та геотектонічний розвиток досліджуваних регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д212 с42 +
Шифр НБУВ: РА344522

Рубрики:

      
18.

Єгорова І. Є. 
Метод оберненої задачі та неспадні розв'язки нелінійних еволюційних рівнянь: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.03 / І. Є. Єгорова ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Побудовано теорію розсіювання для одновимірного оператора Шрьодінгера й оператора Якобі із коефіцієнтами, що мають різні скінченнозонні фонові асимтотики на півосях. Одержано характеристичні властивості даних розсіювання, що дозволили розв'язати пряму й обернену задачі розсіювання у класі збурень із заданою гладкістю та заданою кількістю скінченних моментів. Результати застосовані для розв'язання методом оберненої задачі розсіювання задач Коші для рівнянь КдФ, мКдФ та ієрархії Тоди із асимтотично скінченнозонними початковими умовами типу сходинки. Одержано точні асимптотичні формули, що описують поведінку розв'язку ланцюжка Тода з початковими умовами типу сходинки за великим часом (розпад розв'язку на асимп-тотичний ряд солітонів). Зінтегровано рівняння КдФ і дефокусуюче НШ у класах майже періодичних функцій, що мають заданий спектр канторівського типу. Доведено, що ці розв'язки є рівномірними майже періодичними функціями за часом. Методами теорії розсіювання досліджено деякі властивості дискретного спектру комплексних матриць Якобі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022
Шифр НБУВ: РА377625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Єгоров Г.В. 
Методологія забезпечення надійності та безпеки корпусів суден обмежених районів плавання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / Г.В. Єгоров ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 42 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто теоретичні положення формалізованої оцінки ризику, яка дає змогу за умов невизначеності інформації про пошкодження корпусів суден ідентифікувати та ранжирувати основну небезпеку. Запропоновано єдину класифікацію морських та річкових суден обмежених районів плавання (СОРП) на підставі принципу еквівалентного ризику. Удосконалено метод контролю зусиль на тихій воді з урахувнням особливостей розподілу навантаження СОРП. Розроблено наукове підгрунтя методу техніко-економічного аналізу ризику, що дає змогу об'єктивно нормувати стандарт міцності корпусів суден. Наведено метод розрахунку загальної міцності корпусів суден внутрішнього плавання (СВП) для європейських внутрішніх водних шляхів (ВВШ), що базується на застосуванні критерію граничної пластичної міцності (КПМ), з урахуванням зношування до кінця строку служби та навантажень, які виникають під час здійснення вантажних та ремонтних операцій та у разі затоплення відсіків. На підставі аналізу існуючих суден визначено основні характеристики тестових СВП для європейських внутрішніх водних шляхів. Базуючись на теорії ризику вдосконалено вимоги до мінімального межового моменту опору корпусу СВП. Уперше введено та обгрунтовано величини "гарантованого" стандарту міцності СВП, забезпечення якого дає змогу врахувати всі основні впливи на корпус. Розвинуто методи вибору головних елементів вантажних СОРП, проектування конструкцій корпусу з врахуванням вимог експлуатаційної надійності та мінімізації маси. Розроблено принципи визначення нормативних швидкостей зношування U, що дозволяють виконати їх достовірну оцінку для певних завдань, а саме: проектування та розрахунку міцності конструкцій суден. Показано, що найбільш поширеним законом розподілу швидкостей зношування є логнормальний закон. На підставі числового моделювання виконано аналіз ризику аварій під час зміни баласту у морі. Уточнено метод прямих перевірних розрахунків залишкової місцевої міцності конструкцій СОРП, що дає змогу визначити розрахункові навантаження та стани, що допускаються, а також прийняти обгрунтовані технічні рішення стосовно зношених конструкцій у разі проведення чергових оглядів та під час виконання проектів з оновлення корпусів, що у межах існуючої нормативної бази є неможливим. Уперше розроблено наукове підгрунтя процедури Condition Assessment Program, яка є незалежною від класифікації рейтинговою оцінкою фактичного технічного стану конкретного судна. Запропоновано вирішення питання щодо ранжирування конструкцій корпусу з визначенням умовного ступеня важливості кожного елемента. Розвинуто теоретичні положення оновлення та конверсії як засобів збільшення строку служби суден, що існують. Визначено експлуатаційні фактори, які неявно враховуються у завданні мінімальних товщин <$ES sub {roman min }>. Одержано для конструкцій СВП відповідні аналітичні залежності. Сформульовано концепцію ефективного та надійного СОРП нового покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-044-021.1 +
Шифр НБУВ: РА334475

Рубрики:

      
20.

Єгорова О.В. 
Механізм формування гнучких організаційних структур управління підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Єгорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Визначено умови підвищення ефективності використання організаційних ресурсів на всіх етапах функціонування підприємства за умов пошуку найбільш придатної форми гнучкої організаційної структури управління. Розроблено концепцію механізму створення гнучких організаційних структур управління підприємствами, побудовану на базі системного підходу. Запропонована концепція дає змогу формувати індивідуальну структурну політику підприємства, спрямовану на зниження трудомісткості управлінських робіт, зростання обсягів продукції, що випускається, зниження витрат ресурсів в основному виробництві. Розвинуто економіко-математичну модель формування оптимальної ієрархії цілей функціонування підприємств. Створено метод вибору оптимальних комунікаційних структур управління підприємствами та метод регулювання адміністративного впливу на розробку та прийняття управлінських рішень, що дозволяє оцінити свободу вибору у прийнятті рішень робітником управління щодо діяльності структурного підрозділу підприємства. Запропоновано метод спільного створення та удосконалення функціональних структур управління підприємствами як алгоритм розв'язання багатокритеріальної задачі вибору та оцінки кращих варіантів організаційних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА338206

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського