Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ІСАКОВ$<.>+<.>A=РУСТ$<.>+<.>A=ІСРОІЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ісаков Л.В. 
Геолого-структурні закономірності формування полів гранітних пегматитів Східноукраїнської пегматитової області: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / Л.В. Ісаков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Уперше для Українського щита (УЩ) на прикладі Східноукраїнської пегматитової області (Західноприазовського та Середньопридніпровського блоків УЩ) у результаті вивчення значного за обсягом фактичного матеріалу з затосуванням сучасних методів дослідження та комп'ютерних технологій побудови карт виявлено геолого-структурні закономірності формування полів гранітних пегматитів. Виділено головні типи й асоціації пегматитів, розвинутих у межах мегаблоків східної частини щита. Доведено належність окремих асоціацій пегматитів до відповідних гранітоїдних комплексів і приуроченість їх до різних геолого-структурних обстановок і породних формаційних комплексів. Проведено районування дослідженої території як пегматитової області. Виділено два пегматитоносні райони - Західноприазовський і Середньопридніпровський. Виділено два етапи формування пегматитів, а саме: формування пегматитових полів у процесі ультраметаморфічних перетворень порід найдавніших структурно-формаційних комплексів; стадійне, відповідно до формування багатофазних інтрузивних гранітних комплексів, формування полів керамічних, рідкісноземельних, рідкіснометалевих мусковіт-польовошпатових і рідкіснометалевих пегматитів під час інтрузивного магматизму, який відбувався за умов становлення зеленокам'яних структур. Визначено головні етапи та періоди розвитку пегматитів у межах мегаблоків. Розроблено класифікацію пегматитів докембрійських породних комплексів і систематизовано комплекс геологічних і металогенічних чинників прогнозування продуктивних пегматитових полів і вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР5)367 + Д59(45УКР5)34 +
Шифр НБУВ: РА364497

Рубрики:

      
2.

Ісакова Є.П. 
Ергономічні характеристики категорій англійського дієслова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Є.П. Ісакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий - ергономічний - напрям лінгвістичного аналізу мовних одиниць та їх функціонування в комунікативному процесі. Ергономіка вивчає різні види людської діяльності, в тому числі мовленнєву, з метою визначення передумов їх оптимальності та ефективності. Даний підхід пов'заний із когнітивними аспектами продукування, розуміння та запам'ятовування мовленнєвих повідомлень. Ергономічний аналіз категорій аспекту, часу, стану, модальності, негативності здійснено на матеріалі текстів, які імітують спонтанне мовлення людей і проведено з урахуванням когнітивних, антропологічних, соціальних, психологічних, культурних характеристик комунікантів. Проведено ергономічний аналіз текстів реклами та інструкцій, які є прикладами підготовленого мовлення, оформлено алгоритми їх ефективної побудови. Значну увагу приділено граматичним, лексичним, структурним, графічним засобам оптимального та раціонального оформлення текстів реклами й інструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш143.21-31
Шифр НБУВ: РА313312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ісакова І.А. 
Інсектицидні кристалічні білки нових штамів Bacillus thuringiensis та гени, що їх кодують: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / І.А. Ісакова ; НАН України, Інститут молекулярної біології та генетики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.3,022 + Е422.251*72,022

Рубрики:

      
4.

Ісакова Ю.П. 
Категорії аспектуальності та темпоральності в системі італійського й українського дієслова: зіставний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / Ю.П. Ісакова ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено категорії аспектуальності та темпоральності в італійській і українській мовах. У контексті досягнень у галузях фреймової та прототипної семантики проаналізовано видо-часові форми минулого часу перфектного / імперфектного аспектів у італійській мові та форми доконаного / недоконаного видів в українській мові. Розкрито специфіку універсальних категорій аспектаульності та темпоральності, виділено їх складові. Проведено зіставно-типологічний аналіз зазначених категорій в італійській і українській мовах на основі класифікації семантичних груп дієслів. Установлено причини наявності збігів і розбіжностей у структурі та функціонуванні категорій аспектуальності та темпоральності у даних мовах. На відміну від української мови, в якій категорія родів дієслівної дії граматично оформлена, в італійській мові засоби відображення дії розподілу у часі обмежені лексичними маркерами та дієслівними перифразами. Досліджено та класифіковано за критерієм розподілу дії у часі аспектуально-таксисні ситуації одночасності / різночасності в італійській і українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш147.31-212.5 +
Шифр НБУВ: РА360614

Рубрики:

      
5.

Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Ісакова Н.О. 
Клінічне обгрунтування апікальної межі інструментальної обробки кореневого каналу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Ісакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення відповідності показників робочої довжини зубів, визначених різними методами (тактильним, електронним і рентгенологічним), анатомічній робочій довжині у зубах з різним початковим клінічним станом. Доведено, що збіг електронного та ренгенологічного показників робочої довжини залежить від діагнозу та достовірно частіше зустрічається у разі пульпіту. Встановлено, що найбільш сприятливий результат ендодонтичного лікування у зубах з життєздатною пульпою спостерігається у разі препарування на робочу довжину, визначену тактильним методом. Виявлено, що препарування на електронну робочу довжину частіше призводить до найближчих ускладеннь і гірших віддалених результатів. Вперше виявлено, що невідповідність показників робочої довжини зуба, визначеною тактильним, рентгенологічним та електронним методами, у зубах з життєздатною або некротизованою пульпою, визначається станом апікальної констрикції. Встановлено, що у разі зруйнованої апікальної констрикції електронна робоча довжина істотно менше рентгенологічної, а в зубах з життєздатною пульпою й у разі періодонтитів зі збереженою апікальною констрикцією має місце практичного повний збіг цих діагностичних показників. Вперше виявлено, що у зубах, в яких апікальна констрикція визначається, співвідношення електронної та рентгенологічної робочої довжини має різний характер. Запропоновано апікальну констрикцію розглядати як частково зруйновану, якщо електронна робоча довжина менше рентгенології. Вперше встановлено, що препарування кореневих каналів на робочу довжину, визначену електронним методом, у зубах зі зруйнованою апікальною констрикцією призводить до гірших віддалених результатів лікування. Розроблено комбінований метод визначення апікальної межі препарування кореневих каналів з використанням різних способів визначення робочої довжини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА369163

Рубрики:

      
7.

Ісакова Н.М. 
Комплексне лікування хворих на гнійно-запальні процеси щелепно-лицевої ділянки антибіотиками та препаратом із імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Ісакова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика, Ін-т стоматології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження 85-ти безпородних щурів та встановлено, що під дією оксациліну відбувається пригнічення їх імунітету, що проявляється у зниженні функціональної активності Т-лімфоцитів, порушенні їх диференціації та достовірному зниженні відносної кількості Т-хелперів, В-лімфоцитів, титру комплементу у порівнянні з показниками імунітету інтактних тварин. Виявлено, що пригнічення імунної системи негативно впливає на процеси загоєння гнійної рани. З'ясовано, що за комбінованого лікування амізоном і оксациліном пригнічувальний вплив оксациліну на імунітет нивелюється препаратом "Амізон", який має імуномодулювальні, протизапальні, протимікробні та інтерфероногенні властивості. Показано, що за умов застосування амізону у тварин відбувалась нормалізація показників імунограм, рани достовірно швидше очищувалися від мікробного вмісту та загоювались, нормалізувалась вага тварин у більш короткі терміни, ніж у щурів, лікування яких здійснювалося оксациліном. Запропоновану схему комплексного лікування амізоном з антибіотиком апробовано у клініці під час лікування гнійно-запальних процесів щелепно-лицьової ділянки у 117-ти хворих. Установлено, що завдяки наведеному методу лікування з одонтогенними та неодонтогенними флегмонами щелепно-лицьової ділянки покращується самопочуття хворого, нормалізуються показники імунограм, усуваються ознаки запального процесу, зокрема, підвищення температури, біль, порушення функції ураженого органу, гіперемія та набряк м'яких тканин у значно короткі терміни, ніж за традиційної терапії. На підставі аналізу клінічних спостережень, даних імунологічних, мікробіологічних, цитологічних, вірусологічних, лабораторних методів дослідження показано, що у хворих, яким у комплексному лікуванні був застосований препарат "Амізон" відбувалося швидше загоєння гнійних ран, ніж у хворих контрольної групи (на 2 - 3 доби).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-52 +
Шифр НБУВ: РА336259

Рубрики:

      
8.

Рустамов О. М. 
Методи управління підприємствами телекомунікацій Азербайджану в умовах конкурентного ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. М. Рустамов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С. Попова. — О., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Проаналізовано діючу систему та методи управління підприємствами телекомунікацій. Досліджено тенденції, проблеми та функціонування ринку телекомунікаційних послуг Азербайджану в період 2005 - 2008 рр., проведено порівняльний аналіз розвитку телекомунікацій цієї держави. Досліджено становлення конкурентного середовища, стан і стабільність конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг Азербайджану. Синтезовано модель структури управління підприємствами телекомунікацій Азербайджану за умов конкурентного ринку. Наведено рекомендації з лібералізації управління підприємствами та регулювання ринку телекомунікаційних послуг цієї держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)386.0-21
Шифр НБУВ: РА385030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ісакова М.Л. 
Поетика керроллівського "нонсенсу" в історико-літературній перспективі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / М.Л. Ісакова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив та трансформацію керроллівського нонсенсу у літературі XX ст. Досліджено твори "великої" літератури (В.Вулф, Т.С.Еліота, В.Набокова, А.Мердок) щодо наслідування та базування на традиційному, класичному нонсенсі середини XIX ст. (Л.Керолл, Е.Лір). Вивчено концепт нонсенсу у контексті його відмінності від абсурду та нісенітниці, а також генезису керроллівського типу нонсенсу та його попередників. Значну увагу приділено екзистенціальному вектору рецепції нонсенсу за умов XX ст. Твори англомовних письменників проаналізовано в аспекті сприйняття та втілення глибинних принципів побудови нонсенсу. На підставі проведеного аналізу показано, що принципи керролівського нонсенсу ("дитяча" свідомість, "нешаблоновість", неупередженість сприйняття, фантазування, психологізація наративу, вірогідність неможливого; гра як основа твору, у тому числі мовна гра) знайдено у творах англомовних письменників усіх головних літературних напрямків століття: у "високому" модернізмі (романи В.Вулф, вірші Т.С.Еліота, романи В.Набокова), неореалізмі (романи А.Мердок), постмодернізмі (останні романи В.Набокова). Проведено аналіз та показано, що розуміння сучасного світу будується на прийнятті керроллівської концепції дитинства (В.Вулф), відтворенні "дитячої" свідомості та наслідуванні принципу гри (В.Набоков), сприйнятті головних рис його нонсенсу (Т.С.Еліот), а також у конфлікті, полеміці з цим світосприйняттям (А.Мердок).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)-34 + Ш5(4ВЕЛ) Керролл. Л.54 +
Шифр НБУВ: РА358057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ісакова О.А. 
Роль порушень регіонарної гемодинаміки та процесів вільнорадикального окислення в розвитку ендотеліально-епітеліальної дистрофії рогівки при хірургічному лікуванні катаракти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.А. Ісакова ; Нац. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено клінічні та біохімічні дослідження у 218-ти пацієнтів (263 ока). Встановлено, що розвиток ендотеліально-епітеліальної дистрофії (ЕЕД) рогівки відбувається на фоні порушень гемодинаміки ока та проявляється патологічними кристалограмами сльози, за цього спостерігається посилення процесів переоксидації білків і ліпідів на фоні пригнічення власної антиоксидантної системи. Показано, що аналогічні зміни виявлено у 17,6 % хворих на катаракту ще в доопераційному періоді, що зумовлює більш тяжкий перебіг післяопераційного періоду та більш високу частоту розвитку ЕЕД рогівки (54 % випадків проти 2,67 % на очах пацієнтів, що не мають згаданих порушень). Встановлено, що метод кристалографії можна використовувати як скринінг-тест для прогнозування ризику розвитку ЕЕД рогівки у випадку хірургічного лікування катаракти. Запропоновано медикаментозну корекцію метаболічних порушень у випадку середнього та високого ризику розвитку рогівкових ускладнень сприяє зменшенню частоти формування ЕЕД рогівки в післяопераційному періоді на 73,9 % (p<0,05).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04 + Р675.834 +
Шифр НБУВ: РА344235

Рубрики:

      
12.

Ісаков П.М. 
Селянський повстанський антикомуністичний рух на Лівобережній Україні (березень 1919 - листопад 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.М. Ісаков ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Досліджено генезу, найхарактерніші прояви та особливості повстанського антикомуністичного руху селян Лівобережної України в період з березня 1919 р. по листопад 1921 р. Розглянуто дану проблему як стрижневе явище Української революції. З'ясовано, що причинами, які призвели до появи руху була політика "воєнного комунізму" з одного боку, а з іншого - найбільша відповідність повстанської форми опору організаційним можливостям селянського середовища. Узагально фактичний матеріал, встановлено кількісні показники руху, проаналізовано особливості географії його поширення. Вивчено зміст повстанських програм, гасел і вимог масових селянських антикомуністичних заворушень і повстань, визначено ідеологію повстанського руху. Подано біографічну інформацію про найвідоміших ватажків повстанських антикомуністичних загонів Лівобережжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)612-43
Шифр НБУВ: РА316042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рустамов Р. Ш. 
Підвищення ефективності експлуатації рухомого складу залізничного транспорту при перевезенні зернових вантажів / Р. Ш. Рустамов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. – Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, м. Дніпро, 2020. Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності системи експлуатації рухомого складу при перевезенні зернових вантажів залізничним транспортом на експорт. У дисертації виконано всебічний аналіз проблеми підвищення ефективності залізничних перевезень зернових вантажів до морських портів на експорт. Серед основних проблем – значна розпорошеність станцій навантаження та недосконала система планування перевезень. Для подолання цих проблем пропонується впроваджувати відправницьку маршрутизацію, а її планування здійснювати з використанням наукового підходу. Отримано комплекс залежностей, що визначають ефективність використання залізничного транспорту при перевезенні зерна в залежності від відстані, форми власності вагонів та системи організації перевезень. Для оцінки ефективності різних варіантів технології перевезень зерна використано удосконалену імітаційну модель залізничного напрямку. Для визначення можливих районів концентрації навантаження зерна розроблено методику, що базується на методах кластерного аналізу та багатокритеріальної оптимізації. Отримане рішення дозволяє охопити відправницькою маршрутизацією 7,5 млн. т. зерна. Виконані дослідження показали, що маршрутизація дозволяє скоротити обіг вагона при перевезенні зерна у порт на 27%...50%, а продуктивність вагона збільшити на 25…75%.^UThe dissertation for obtaining a scientific degree of a Сandidate of Technical Sciences (Ph. D.), specialty 05.22.20 – operation and repair of vehicles. – Dnipro National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, Dnipro, 2020.The dissertation contains the results obtained by the author, which together solve the scientific and practical problem of increasing the efficiency of transporting grain cargo by rail to seaports by improving the operating system of the rolling stock.The aim of the study is to increase the efficiency of the wagon fleet in the transportation of grain to sea ports through the introduction of senders routing of wagon flows. The scientific results obtained in the thesis, as well as the developed methods, can be used to improve and evaluate the system of organization of wagon flows for the transportation of grain cargo by rail to ports for export, planning the distribution of grain cars for loading and traction rolling stock for grain trains. More than 95% of Ukrainian grain export is carried out through seaports; more than 60% of grain cargoes are delivered to ports by rail. The analysis shows that the existing system of rail transportation of grain goods for export often shows its inefficiency. Among the main problems are the considerable dispersion and low loading capacity of the stations, the deterioration of wagons and the imperfect system of handling them, the shortage of locomotive traction, and the organization of transportation mainly by wagon consignments. One of the ways to increase the competitiveness of domestic grain on world markets is to build an effective system for operating rolling stock of railway transport in organizing export transportation.The analysis showed that the existing elevator and port infrastructure, as well as its development dynamics, give reason to positively assess the opportunities for mastering promising volumes of Ukrainian grain export. Grain is transported from linear elevators to ports by rail (up to 70% of the volume), road (about 30%) and river (up to 3%) transport. One of the key problems of the existing system of rail transportation of grain cargo is the significant dispersion of grain loading stations. One way to solve this problem is to concentrate loading grain at the nodal stations. The dissertation found that rail transport is more competitive than road transport at distances of more than 150 km when transported in Ukrzaliznytsia wagons and at distances of more than 500 km in new own wagons. It was determined that the minimum additional costs that are associated with the accumulation of cargo for the route train are achieved with a period of 4 ... 6 days and a distance of road transport up to 30 km. Given the stochastic nature of the railways work, it is advisable to use simulation modeling to evaluate the effectiveness of various options for the technology of rail transportation of grain cargo to sea ports. For this purpose, in the dissertation, the simulation model of freight transportation in the railway direction was improved by taking into account the possibility of organizing the movement of shipping routes from hub loading stations, in particular according to a schedule. In the dissertation, a methodology has been developed for choosing nodal stations and concentration areas of grain loading for the formation of route trains, which is based on the use of cluster analysis apparatus, set theory and multicriteria optimization. This methodology allows to take into account both the set of infrastructural and technological parameters of the transport network and operational and economic criterions of effectiveness.The task of forming loading concentration areas around the node stations is formalized as a multi-criteria optimization problem. In the final decision, 70 stations were included in 24 districts of grain loading concentration, which, with minimal additional costs, provides the maximum total volume of grain loading by route trains of about 7.5 million tons per year.Studies carried out using the developed simulation model showed that the use of sender routing reduces the wagon turnover when transporting grain to the port by 27%, and the use of technology for the movement of route trains by schedule allows to reduce the wagon turnover by 50% and increase its productivity up to 2 times, by compared to carloads.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського