Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (167)Книжкові видання та компакт-диски (389)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=АКОПЯН$<.>+<.>A=КАРАПЕТ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Карапетян Е.Т. 
Аналіз формування та виконання виробничої програми в умовах ринкових відносин (на прикладі швейних підприємств Західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Е.Т. Карапетян ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 24 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні та практичні питання аналізу формування та виконання виробничої програми на підприємствах швейної галузі України. Висвітлено напрямки удосконалення аналізу формування виробничої програми, зокрема, в питаннях, що стосуються механізму аналізу сегментів споживачів швейних виробів, оновлення асортименту продукції, застосування економіко-математичних методів для аналізу формування виробничої програми. Розроблено загальну логічну схему аналітичної підготовки управлінського рішення щодо формування портфеля замовлень продукції швейного підприємства, адаптовану до умов ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)300 + У053.9(4УКР33)306.5
Шифр НБУВ: РА313963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Акопян А.З. 
Етапність формування і розповсюдженість алергійних захворювань у дітей м.Києва за уніфікованою методикою ISAAC: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.29 / А.З. Акопян ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено розповсюдженість бронхіальної астми (БА), алергійного риніту (АР) та атопічного дерматиту (АД) серед дітей Києва за уніфікованою методикою ISAAC (I - II фази). На підставі аналізу результатів шкірного алергологічного тестування, бронхіальної гіперреактивності за показниками функції зовнішнього дихання і концентрацією загального IgE, поширенням візингу і БА, риносинусопатій та АР, дерматозів і АД, віково-статевих особливостей проявів клініки та об'єктивних маркерів вивчено етапність формування, а також еволюції даних захворювань. Досліджено взаємовідносини візингу і БА, риносинусопатій та АР, дерматозів, а також АД. Виявлено головні чинники ризику, які діють на кожному етапі формування та особливості їх зв'язку з об'єктивними маркерами. Рекомендовано створювати групи ризику щодо формування алергійних захворювань первинними ланками медичної допомоги дітям та провести алергологічну паспортизацію з метою контролю за процесом розвитку патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-3
Шифр НБУВ: РА310099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карапетян О. Ю. 
Медико-соціальні аспекти порушень природного вигодовування новонароджених з перинатальною патологією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Ю. Карапетян ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

Виявлено, що до чинників, які детермінують відсутність природного вигодовування відносяться: патологія вагітності, відсутність спостереження жінки під час вагітності, оперативне розродження, передчасні пологи, наявність у матері власного негативного досвіду вигодовування в анамнезі, а також соціальні причини. Для підвищення частоти та тривалості природного вигодовування необхідна підготовка вагітної, своєчасний початок природного вигодовування, його адекватна підтримка в період становлення лактації й ефективний супровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3 + Р128.919-37
Шифр НБУВ: РА379679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Карапетян С.Х. 
Міцність і стійкість позацентрово стиснутих залізобетонних стрижнів в умовах небагаторазово повторних навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Х. Карапетян ; Держ. п-во "Держ. НДІ буд. конструкцій". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження роботи позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів у разі небагаторазових повторних навантажень високих рівнів і розроблено методи їх розрахунку. Встановлено, що малоциклові повторні навантаження високих рівнів призводять до збільшення деформацій бетону та прогинів за рахунок залишкового збільшення початкового ексцентриситету прикладення сили, а також зменшення висоти стиснутої зони бетону, модуля його пружності та несучої здатності стояків. Одержано диференціальні рівняння для визначення залежності між напруженнями та деформаціями бетону позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів. Розроблено методику розрахунку позацентрово-стиснутих залізобетонних стрижнів за умов небагаторазових повторних навантажень. Запропоновано математичні кінцево-елементні моделі для оцінювання несучої здатності залізобетонних позацентрово стиснутих стояків з урахуванням особливостей їх роботи у разі повторних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.15-028.4 +
Шифр НБУВ: РА362286

Рубрики:

      
5.

Акопян В.Г. 
Морально-етичні цінності підприємця: формування та розвиток (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.Г. Акопян ; Ін-т вищої освіти АПН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз процесу формування та розвитку морально-етичних цінностей підприємця в Україні у період становлення ринкових та демократичних відносин. З'ясовано сутність підприємництва як способу організації виробництва та реалізації господарської діяльності. Визначено джерела формування ринкових відносин в Україні, історичні та соціальні передумови розвитку вітчизняного підприємнцитва та особливості його становлення у період 1990 - 2000 рр. Встановлено фактори формування особистісних моральних якостей підприємців. Доведено, що поряд з позитивними морально-етичними характеристиками нерідко формуються суперечливі та вкрай негативні якості - зарозумілість і чванство, підлість і пристосовництво, безпідставне прагнення до влади та орієнтація на швидке збагачення, що нерідко призводить до утворення особливого типу підприємця - анекдотичного "нового українця", який негативно сприймається в Україні та за її межами. Сформовано модель управлінської діяльності з урахуванням морально-етичної характеристики підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665*622 + Ю703.6 +
Шифр НБУВ: РА334123

Рубрики:

      
6.

Карапетрова О.В. 
Особливості соціально-психологічної адаптації дітей молодшого шкільного віку у колективі художньої самодіяльності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / О.В. Карапетрова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості соціально-психологічної адаптації дітей молодшого шкільного віку в колективі художньої самодіяльності та розроблено її модель. Розширено уявлення про критерії та чинники соціально-психологічної адаптації. Доведено залежність рівня соціально-психологічної адаптації дитини від емоційно-ціннісних характеристик "Я - образу", а також особливостей ставлення педагога - творчого керівника до учасників колективу. Впроваджено у практику розвивально-корекційну програму сприяння соціально-психологічній адаптації дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю983.402.1
Шифр НБУВ: РА374928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Карапетрова Т.Д. 
Перинатальні наслідки розродження жінок при багаторазовому обвитті пуповиною шиї плода: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Д. Карапетрова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у разі багаторазового обвиття пуповиною шиї плода. На підставі одержаних результатів розроблено комплекс прогностичних заходів та раціональну тактику розродження. Науково обгрунтовано наявність плацентарної недостатності та виявлено сприятливі фактори щодо цієї патології залежно від кратності обвиття пуповиною шиї плода. Показано, що найбільш значимими для плода є фактор зниження плодово-плацентарного кровотоку, а також зменшення матково-плацентарного кровотоку та його функціональних резервів у міжворсинчастому просторі. Науково обгрунтовано та впроваджено раціональну тактику ведення пологів з диференційованим підходом до планового та ургентного абдомінального розродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221.4 +
Шифр НБУВ: РА335007

      
8.

Александрович Т.З. 
Поетика прози Григорія Сковороди: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.З. Александрович ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження художніх особливостей прозових творів відомого українського філософа Г.Сковороди. Визначено вплив творчої діяльності митця на подальший розвиток української літератури. Проведено дослідження зовнішньої та внутрішньої композиції творів, сюжетно-фабульних ліній прози українського мислителя. Розглянуто етимологію імен головних героїв діалогів, поетику цитат. Обгрунтовано твердження про наявність елементів психоаналізу у прозових творах Г.Сковороди. Систематизовано образи дискутантів та епізодичних дійових осіб. Здійснено поділ персонажів діалогів на носіїв моральних принципів, духовності, інтелекту залежно від їх ідейної позиції. Доведено, що твори Г.Сковороди є не філософією у прозі, а філософічною прозою. На підставі визначення частотності вживання художніх засобів, тематики, проблематики прози Г.Сковороди обгрунтовано припущення про симбіоз бароково-просвітницької літератури у межах творів митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Сковорода, Г.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА353688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Александрович М. В. 
Просодія українського емоційного мовлення (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. В. Александрович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено методику дослідження емоційного мовлення зі створенням робочої класифікації емоційних висловлювань та визначенням набору ознакових просодичних параметрів для їх експериментально-фонетичного дослідження. На підставі проведених аудитивного й акустичного аналізів розроблено алгоритм побудови просодичних моделей українського емоційного спонтанного мовлення. Подано комплексні схеми просодичних моделей висловлювань позитивних, негативних і контекстних емоцій на основі їх тональних, темпоральних, динамічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-13
Шифр НБУВ: РА382444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Акопян А.З. 
Традиційні і сучасні методи хірургічної індукції овуляції у жінок з синдромом полікістозних яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.З. Акопян ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена хірургічному методу лікування хворих з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). Вивчені особливості морфофункціонального стану внутрішніх геніталій і функціональний стан системи гіпофіз-яєчники до і після застосування традиційних і сучасних методів хірургічної індукції овуляції при даній патології, проведена порівняльна оцінка результатів. Встановлена висока інформативність ендоскопічних методів у діагностиці СПКЯ у поєднанні з іншими факторами неплідності. Відображена ефективність лапароскопічних операцій, благоприємний вплив на функцію гіпофізарно-яєчникової системи. Рекомендовано хворим з СПКЯ після безрезультатного консервативного лікування проводити лапароскопію з індукцією овуляції і одночасною хірургічною корекцією поєднаних факторів неплідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.024

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Акопян Г.Р. 
Центромерна нестабільність та поліморфізм хромосом в нормі і при патології людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15 / Г.Р. Акопян ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2006. — 39 с.: рис — укp.

Наведено результати дослідження центромерної хромосомної нестабільності та C-поліморфізму хромосом у короткочасних культурах соматичних клітин людини на різних етапах нормального онтогенезу, за поширених патологічних станів, у взаємозв'язку з індукцією хромосомної нестабільності й апоптозу. Визначено фенотип і спонтанний рівень передчасного розділення центромер, сестринських хроматид (ПРЦ) та доведено закономірність його індукції у взаємозв'язку з екзогенним або ендогенним пошкодженням ДНК, процесами тканинної диференціації, онкогенної трансформації та клітинної загибелі. Індукція часткового ПРЦ відбувається послідовно з утворенням хромосомних аберацій і загрожує втратою хромосом та формуванням анеуплоїдних клітин. Фенотип повного ПРЦ асоціюється з індукцією апоптозу й ендоредуплікацією. Значною частиною знахідок макроваріантів C-поліморфізму у практиці медико-генетичних досліджень є фенокопії, які утворюються у соматичних клітинах внаслідок деконденсації конститутивного гетерохроматину. Рекомендовано визначати параметри центромерної хромосомної нестабільності для діагностики та прогнозування її синдромів, поширених гемобластозів і у практиці цитогенетичного моніторингу генотоксичних впливів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.33 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА343619

Рубрики:

      
12.

Акопян Р. Р. 
Розробка технології та методів аналізу нових офтальмологічних лікарських засобів на основі 1,2,4-триазолу / Р. Р. Акопян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці технології та методів аналізу нових офтальмологічних лікарських засобів на основі 1,2,4-триазолу. В ході виконання дослідження проведені дослідження з вибору допоміжних речовин з метою створення очних крапель «Ангіолін». Для створення очних крапель «Ангіолін» використовували наступні допоміжні речовини: натрію хлорид, метилцелюлоза та вода очищена. Надалі проведена експериментальна частина визначення осмоляльності розчину очних крапель «Ангіолін», підібрана оптимальна концентрація допоміжних речовин, для виготовлення очних крапель «Ангіолін». В результаті роботи розроблено склад очних крапель «Ангіолін»: ангіоліну 1,0 г, натрію хлорид 0,7 г, метилцелюлози 0, 5 г, води очищеної 100,00 мл. В подальшому проведено мікробіологічне дослідження очних крапель «Ангіолін». За результатами дослідження встановлено, що зростання колоній мікроорганізмів не виявлено. В подальшому розроблено методику стандартизації очних крапель «Ангіолін» методом спектрофотометрії. За основу був взятий модифікований спектрофотометричний метод аналізу субстанції ангіоліну. В лабораторних умовах було виготовлено шість серій 1% очних крапель «Ангіолін», до складу якого входили такі допоміжні речовини,як: натрію хлорид, метилцелюлоза та вода очищена. Для підтвердження достовірності методики спектроскопічного дослідження було здійснено аналіз 6-ти серій очних крапель «Ангіолін» ((S)-2,6-діаміногексанова кислота 3-метил-1,2,4-триазоліл-5-тіоацетат). Для кожного розчину було знято спектри поглинання в діапазоні 200-300 нм. Поперемінно було знято спектри поглинання випробуваного розчину і розчину робочого стандартного зразку. Оскільки до складу очних крапель «Ангіолін» входить допоміжна речовина натрію хлорид було запропоновано та проведено кількісне визначення методом аргентометрії, а саме методом Фольгарда (метод зворотного титрування). За результатами, якібулиотримані при кількісному визначенні натрію хлориду в очних краплях «Ангіолін» методом аргентометрії знаходиться в межах 0,7012-0,7188 г/мл. На кафедрі фармацевтичної хімії ЗДМУ були виготовлені шість серій очних крапель «Ангіолін», використовували субстанцію ангіолін та робочий стандартний зразок, як допоміжні речовини використовували метилцелюлозу, натрію хлорид, воду очищену. В подальшому було розроблена наступну методику кількісного визначення діючої речовини ангіолін ((S)-2,6-діаміногексанової кислоти 3-метил-1,2,4-триазоліл-5-тіоацетату) в очних крапель «Ангіолін» методом ВЕРХ. Для дослідження готували наступні розчини: випробовуваний розчин, розчин порівняння (а), розчин порівняння (b). Встановили, що вміст ангіоліну в 1% очних краплях в серії №1 знаходиться в межах від 0,9850 до 1,01 г, тобто за вмістом діючої речовини досліджувана серія відповідає вимогам ДФУ. Надалі проаналізували інші 5 серій очних крапель «Ангіолін», котрі також відповідали фармакопейним вимогам за вмістом діючої речовини, а кількість діючої речовини знаходиться в межах від 0,988 до 1,06. Розроблено методику кількісного визначення 1% очних крапель «Ангіолін» методом ВЕРХ, яка є відтворюваною, точною та надалі може бути застосована під час контролю якості створеної очної лікарської форми. Далі проведена валідація розроблених методик очних крапель «Ангіолін». Після проведення валідації розроблених методик визначення кількісного вмісту діючої та допоміжної речовини в очних краплях «Ангіолін» всі показники відповідали вимогам ДФУ. В ході роботи розроблена специфікація на очні краплі «Ангіолін», а також методика якісного та кількісного визначення діючої та допоміжної речовин в очних краплях методом ВЕРХ. Розроблено проєкт МКЯ на очні краплі «Ангіолін». Розроблено методику кількісного визначення діючої речовини в очних краплях методом ВЕРХ, яку апробовано та впроваджено у систему якості АТ «Лекхім-Харків». Також було проведено дослідження стабільності очних крапель «Ангіолін» для визначення терміну придатності та умов зберігання. Отримані результати довели стабільність очних крапель і було визначено термін придатності 1 рік в сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. На підставі комплексу біологічних досліджень визначено фармакологічні характеристики очних крапель. Досліджена експериментальна оцінка специфічної активності нової лікарської форми ангіоліну при моделюванні катаракти. Вивчено ефективність 1% очних крапель Ангіолін в умовах моделювання катаракти. Досліджено фармакологічну активність очних крапель «Ангіолін» при хімічному моделюванні опіків очей. Встановлено, що очні краплі Ангіолін в концентраціях: 1%, 1,5%, 2%, 2,5% виявляють практично однакову фармакологічну активність, а найбільш ефективними виявилися 1% очні краплі Ангіолін, що дає нам можливість подальшого їх вивчення. За результатами дослідження встановлено, що очні краплі Ангіолін проявляють високу протизапальну, ранозагоювальну, репаративну активність при лікуванні катаракти та опіків очей^UThe thesis paper is devoted to the development of technology and methods of analysis of new ophthalmic drugs based on 1,2,4-triazole. In the course of the study, the selection of excipients in order to create eye Angiolin drops was performed. The following excipients were used to create Angiolin eye drops: sodium choride, methylcellulose and purified water. Subsequently, we carried out the experimental part of determining the osmolality of the solution of Angiolin eye drops, selected the optimal concentration of excipients for these drops. As a result, the composition of Angiolin eye drops was developed: angiolin 1.0 g, sodium chloride 0.7 g, methylcellulose 0.5 g, purified water 100.00 ml. Subsequently, a microbiological study of Angiolin eye drops was carried out. According to the results of the study, it was found that the growth of colonies of microorganisms was not detected. In the future, a method of standardization of Angiolin eye drops by spectrophotometry was developed. A modified spectrophotometric method of angioline substance analysis was taken as a basis. Six batches of 1% Angiolin eye drops were made in the laboratory, which included such excipients as sodium chloride, methylcellulose and purified water. To confirm the reliability of the method of spectroscopic examination, an analysis of 6 series of Angiolin eye drops (S) -2,6-diaminohexanoic acid 3-methyl-1,2,4-triazolyl- 5-thioacetate was carried out. For each solution, absorption spectra in the range of 200- BOO nm were taken. The absorption spectra of the test solution and the solution of the work standard were taken alternately. Since Angiolin eye drops contain the excipient sodium chloride, a quantitative determination was proposed and carried out by the method of argentometry, namely by the Folgard method (inverse titration method). According to the results obtained by quantitative determination during argentometry the content of sodium chloride in Angiolin eye drops varies in the range of 0.7012-0.7188 g/ml. The Department of Pharmaceutical Chemistry of ZSMU produced six series of Angiolin eye drops, using the angioline substance and work standard; methylcellulose, sodium chloride and purified water were used as excipients. Subsequently, the following method was developed for the quantitative determination of the active substance angioline ((S) -2,6-diaminohexanoic acid 3- methyl-1,2,4-triazolyl-5-thioacetate) in Angiolin eye drops by HPLC. The following solutions were prepared for the study: test solution, comparison solution (a), comparison solution (b). It was found that the content of angioline in 1% eye drops in the series N1 is in the range from 0.9850 to 1.01 g, i.e. the content of the active substance in the test series meets the requirements of SPU. Further we analyzed other 5 series of Angiolin eye drops, which also met the pharmacopoeial requirements for the content of the active substance, and the amount of active substance is in the range from 0.988 to 1.06. A method for quantitative determination of 1% of Angiolin eye drops by HPLC has been developed, which is reproducible, accurate and can be further used in quality control of the created eye dosage form. After validation of the developed methods for determining the quantitative content of the active ingredient and excipient in these eye drops, all indicators met the requirements of the SPU. In the process, the specification for Angiolin eye drops was developed, as well as the method of qualitative and quantitative determination of active and auxiliary substances in eye drops by HPLC. The ICJ project for Angiolin eye drops has been developed. A method for quantitative determination of the active substance in eye drops by HPLC has been developed, which has been tested and implemented in the quality system of JSC "Lekhim-Kharkiv". A study of the stability of Angiolin eye drops was also carried out to determine the shelf life and storage conditions. The results proved the stability of eye drops and determined the shelf life of 1 year in a dry, dark place at a temperature not exceeding 25°C. On the basis of a complex of biological studies, the pharmacological characteristics of eye drops are defined. An experimental evaluation of the specific activity of a new dosage form of angioline in cataract modeling has been studied. The effectiveness of 1% Angiolin eye drops in cataract modeling was studied. The pharmacological activity of Angiolin eye drops in chemical modeling of eye burns was studied. It was found that Angiolin eye drops in concentrations: 1%, 1.5%, 2%, 2.5% show almost the same pharmacological activity, and the most effective were 1% Angiolin eye drops, which gives us the opportunity to further study them. According to the results of the study, it was found that Angiolin eye drops show high anti-inflammatory, wound-healing, reparative activity in the treatment of cataracts and eye burns.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Акопян Р. Р. 
Розробка технології та методів аналізу нових офтальмологічних лікарських засобів на основі 1,2,4 – триазолу / Р. Р. Акопян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці технології та методів аналізу нових офтальмологічних лікарських засобів на основі 1,2,4-триазолу. В ході виконання дослідження проведені дослідження з вибору допоміжних речовин з метою створення очних крапель «Ангіолін». Для створення очних крапель «Ангіолін» використовували наступні допоміжні речовини: натрію хлорид, метилцелюлоза та вода очищена. Надалі проведена експериментальна частина визначення осмоляльності розчину очних крапель «Ангіолін», підібрана оптимальна концентрація допоміжних речовин, для виготовлення очних крапель «Ангіолін». В результаті роботи розроблено склад очних крапель «Ангіолін»: ангіоліну 1,0 г, натрію хлорид 0,7 г, метилцелюлози 0, 5 г, води очищеної 100,00 мл. В подальшому проведено мікробіологічне дослідження очних крапель «Ангіолін». За результатами дослідження встановлено, що зростання колоній мікроорганізмів не виявлено. В подальшому розроблено методику стандартизації очних крапель «Ангіолін» методом спектрофотометрії. За основу був взятий модифікований спектрофотометричний метод аналізу субстанції ангіоліну. В лабораторних умовах було виготовлено шість серій 1% очних крапель «Ангіолін», до складу якого входили такі допоміжні речовини,як: натрію хлорид, метилцелюлоза та вода очищена. Для підтвердження достовірності методики спектроскопічного дослідження було здійснено аналіз 6-ти серій очних крапель «Ангіолін» ((S)-2,6-діаміногексанова кислота 3-метил-1,2,4-триазоліл-5-тіоацетат). Для кожного розчину було знято спектри поглинання в діапазоні 200-300 нм. Поперемінно було знято спектри поглинання випробуваного розчину і розчину робочого стандартного зразку. Оскільки до складу очних крапель «Ангіолін» входить допоміжна речовина натрію хлорид було запропоновано та проведено кількісне визначення методом аргентометрії, а саме методом Фольгарда (метод зворотного титрування). За результатами, якібулиотримані при кількісному визначенні натрію хлориду в очних краплях «Ангіолін» методом аргентометрії знаходиться в межах 0,7012-0,7188 г/мл. На кафедрі фармацевтичної хімії ЗДМУ були виготовлені шість серій очних крапель «Ангіолін», використовували субстанцію ангіолін та робочий стандартний зразок, як допоміжні речовини використовували метилцелюлозу, натрію хлорид, воду очищену. В подальшому було розроблена наступну методику кількісного визначення діючої речовини ангіолін ((S)-2,6-діаміногексанової кислоти 3-метил-1,2,4-триазоліл-5-тіоацетату) в очних крапель «Ангіолін» методом ВЕРХ. Для дослідження готували наступні розчини: випробовуваний розчин, розчин порівняння (а), розчин порівняння (b). Встановили, що вміст ангіоліну в 1% очних краплях в серії №1 знаходиться в межах від 0,9850 до 1,01 г, тобто за вмістом діючої речовини досліджувана серія відповідає вимогам ДФУ. Надалі проаналізували інші 5 серій очних крапель «Ангіолін», котрі також відповідали фармакопейним вимогам за вмістом діючої речовини, а кількість діючої речовини знаходиться в межах від 0,988 до 1,06. Розроблено методику кількісного визначення 1% очних крапель «Ангіолін» методом ВЕРХ, яка є відтворюваною, точною та надалі може бути застосована під час контролю якості створеної очної лікарської форми. Далі проведена валідація розроблених методик очних крапель «Ангіолін». Після проведення валідації розроблених методик визначення кількісного вмісту діючої та допоміжної речовини в очних краплях «Ангіолін» всі показники відповідали вимогам ДФУ. В ході роботи розроблена специфікація на очні краплі «Ангіолін», а також методика якісного та кількісного визначення діючої та допоміжної речовин в очних краплях методом ВЕРХ. Розроблено проєкт МКЯ на очні краплі «Ангіолін». Розроблено методику кількісного визначення діючої речовини в очних краплях методом ВЕРХ, яку апробовано та впроваджено у систему якості АТ «Лекхім-Харків». Також було проведено дослідження стабільності очних крапель «Ангіолін» для визначення терміну придатності та умов зберігання. Отримані результати довели стабільність очних крапель і було визначено термін придатності 1 рік в сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. На підставі комплексу біологічних досліджень визначено фармакологічні характеристики очних крапель. Досліджена експериментальна оцінка специфічної активності нової лікарської форми ангіоліну при моделюванні катаракти. Вивчено ефективність 1% очних крапель Ангіолін в умовах моделювання катаракти. Досліджено фармакологічну активність очних крапель «Ангіолін» при хімічному моделюванні опіків очей. Встановлено, що очні краплі Ангіолін в концентраціях: 1%, 1,5%, 2%, 2,5% виявляють практично однакову фармакологічну активність, а найбільш ефективними виявилися 1% очні краплі Ангіолін, що дає нам можливість подальшого їх вивчення. За результатами дослідження встановлено, що очні краплі Ангіолін проявляють високу протизапальну, ранозагоювальну, репаративну активність при лікуванні катаракти та опіків очей.^UThe thesis paper is devoted to the development of technology and methods of analysis of new ophthalmic drugs based on 1,2,4-triazole. In the course of the study, the selection of excipients in order to create eye Angiolin drops was performed. The following excipients were used to create Angiolin eye drops: sodium choride, methylcellulose and purified water. Subsequently, we carried out the experimental part of determining the osmolality of the solution of Angiolin eye drops, selected the optimal concentration of excipients for these drops. As a result, the composition of Angiolin eye drops was developed: angiolin 1.0 g, sodium chloride 0.7 g, methylcellulose 0.5 g, purified water 100.00 ml. Subsequently, a microbiological study of Angiolin eye drops was carried out. According to the results of the study, it was found that the growth of colonies of microorganisms was not detected. In the future, a method of standardization of Angiolin eye drops by spectrophotometry was developed. A modified spectrophotometric method of angioline substance analysis was taken as a basis. Six batches of 1% Angiolin eye drops were made in the laboratory, which included such excipients as sodium chloride, methylcellulose and purified water. To confirm the reliability of the method of spectroscopic examination, an analysis of 6 series of Angiolin eye drops (S) -2,6-diaminohexanoic acid 3-methyl-1,2,4-triazolyl- 5-thioacetate was carried out. For each solution, absorption spectra in the range of 200- BOO nm were taken. The absorption spectra of the test solution and the solution of the work standard were taken alternately. Since Angiolin eye drops contain the excipient sodium chloride, a quantitative determination was proposed and carried out by the method of argentometry, namely by the Folgard method (inverse titration method). According to the results obtained by quantitative determination during argentometry the content of sodium chloride in Angiolin eye drops varies in the range of 0.7012-0.7188 g/ml. The Department of Pharmaceutical Chemistry of ZSMU produced six series of Angiolin eye drops, using the angioline substance and work standard; methylcellulose, sodium chloride and purified water were used as excipients. Subsequently, the following method was developed for the quantitative determination of the active substance angioline ((S) -2,6-diaminohexanoic acid 3- methyl-1,2,4-triazolyl-5-thioacetate) in Angiolin eye drops by HPLC. The following solutions were prepared for the study: test solution, comparison solution (a), comparison solution (b). It was found that the content of angioline in 1% eye drops in the series N1 is in the range from 0.9850 to 1.01 g, i.e. the content of the active substance in the test series meets the requirements of SPU. Further we analyzed other 5 series of Angiolin eye drops, which also met the pharmacopoeial requirements for the content of the active substance, and the amount of active substance is in the range from 0.988 to 1.06. A method for quantitative determination of 1% of Angiolin eye drops by HPLC has been developed, which is reproducible, accurate and can be further used in quality control of the created eye dosage form. After validation of the developed methods for determining the quantitative content of the active ingredient and excipient in these eye drops, all indicators met the requirements of the SPU. In the process, the specification for Angiolin eye drops was developed, as well as the method of qualitative and quantitative determination of active and auxiliary substances in eye drops by HPLC. The ICJ project for Angiolin eye drops has been developed. A method for quantitative determination of the active substance in eye drops by HPLC has been developed, which has been tested and implemented in the quality system of JSC "Lekhim-Kharkiv". A study of the stability of Angiolin eye drops was also carried out to determine the shelf life and storage conditions. The results proved the stability of eye drops and determined the shelf life of 1 year in a dry, dark place at a temperature not exceeding 25°C. On the basis of a complex of biological studies, the pharmacological characteristics of eye drops are defined. An experimental evaluation of the specific activity of a new dosage form of angioline in cataract modeling has been studied. The effectiveness of 1% Angiolin eye drops in cataract modeling was studied. The pharmacological activity of Angiolin eye drops in chemical modeling of eye burns was studied. It was found that Angiolin eye drops in concentrations: 1%, 1.5%, 2%, 2.5% show almost the same pharmacological activity, and the most effective were 1% Angiolin eye drops, which gives us the opportunity to further study them. According to the results of the study, it was found that Angiolin eye drops show high anti-inflammatory, wound-healing, reparative activity in the treatment of cataracts and eye burns.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського