Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (165)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=АНІЩЕНКО$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Аніщенко О.Л. 
Дослідження, оцінка та прогнозування рівня забруднення навколишнього середовища в районі накопичувачів радіоактивних відходів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.Л. Аніщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності та зроблено оцінку розповсюдження важких металів і радіонуклів у грунтах, підземних водах, агро- і дикорослих культурах у районі впливу накопичувачів радіоактивних відходів уранодобувної та уранозбагачувальної промисловості. Розроблено математичну модель забруднення підземних вод поблизу хвостосховищ радіоактивних відходів, яка дозволяє визначати і прогнозувати пріоритетні механізми та напрямки поширення забруднення. Обгрунтовано основні принципи організації локальної системи комплексного геоекологічного моніторингу навколишнього середовища у районі впливу накопичувачів радіоактивних відходів уранодобувної та уранозбагачувальної промисловості, визначено структуру та функції основних підсистем моніторингу. На підставі аналізу просторового розподілу забруднювачів з урахуванням ландшафтної структури території запропоновано розміщення пунктів моніторингових спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И333.5 н63 + И41,335н63 +
Шифр НБУВ: РА331721

Рубрики:

      
2.

Аніщенко А. О. 
Комбіноване лікування уротеліальних пухлин нирки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / А. О. Аніщенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено показання до ендолімфатичної хіміотерапії за уротеліальних пухлинах нирки, у тому числі у сполученні з іншими методами лікування. Вперше запропоновано оригінальну методику ендолімфатичної поліхіміотерапії як ад'ювантного лікування. Вперше вивчено найближчі та віддалені результати комбінованого лікування хворих з уротеліальними пухлинами нирки залежно від варіантів введення хіміопрепаратів. Вперше досліджено якість життя хворих за системного й ендолімфатичного варіантів введення хіміопрепаратів. На основі досліджень визначено нові підходи у лікуванні даної категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.4-5
Шифр НБУВ: РА381080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Аніщенко Л. Я. 
Комплексна оцінка впливів і управління екологічною безпекою протяжних гідротехнічних споруд: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / Л. Я. Аніщенко ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади управління екологічною безпекою протяжних гідротехнічних споруд (ПГТС) на підставі встановлення закономірностей її формування. Встановлено концепцію та методологію комплексного оцінювання впливів на навколишнє природне середовище (НПС) й управління екологічною безпекою на підставі розгляду ПГТС і НПС як єдиної системи та принципах багатокритеріальності. Визначено систему управління екологічною безпекою на етапі проектування. Висвітлено комбінований метод прийняття рішень у досліджених задачах, головним принципом якого є об'єднання часткових оцінок впливів на компоненти НПС та експертно-аналітичних процедур із застосуванням для визначення пріоритетів адаптованого методу аналізу ієрархій (Т. Сааті). Вдосконалено методології управління екологічною безпекою експлуатації ПГТС та оцінки транскордонних впливів. Надано комплексну оцінку впливів і рекомендації щодо управління екологічною безпекою глибоководного суднового ходу Дунай - Чорне море та низки інших ПГТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З57-06
Шифр НБУВ: РА384023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Аніщенко А.П. 
Педагогічні умови соціалізації старшокласників у територіальній громаді: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.05 / А.П. Аніщенко ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сутність і особливості процесу соціалізації старшокласників у територіальній громаді й інформаційному суспільстві. Проаналізовано рівень сформованості сукупності соціальних якостей: соціальної активності, соціальної відповідальності, толерантності як критеріїв ефективності соціалізації старшокласників у територіальній громаді. Теоретично обгрунтовано, змістовно розроблено й експериментально перевірено педагогічні умови даної соціалізації старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч314 + Ч421.385.92 + Ч421.331.3 +
Шифр НБУВ: РА370165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Аніщенко О.В. 
Проблема наукової організації праці учнів загальноосвітньої і професійної школи в історії розвитку педагогічної науки і практики в Україні (кінець ХІХ - ХХ століття): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.В. Аніщенко ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Висвітлено історію розвитку наукової організації праці (НОП) учнів загальноосвітньої та професійної школи в Україні наприкінці ХІХ - упродовж ХХ ст. Визначено стан дослідженості обраної теми у педагогічній теорії. Розкрито сутність ключових понять, зміст і структуру наукової організації праці учнів з позицій міждисциплінарного підходу. Теоретично обгрунтовано періодизацію розвитку наукової організації у загальноосвітній та професійній школі в Україні. Встановлено особливості НОП школярів у контексті педогогічних досліджень. Виявлено тенденції розвитку наукової організації праці школярів, а також учнів у системах підготовки кваліфікованих робітників. Проаналізовано основні напрями й організаційні форми професійно-педагогічної підготовки педагогів до організації праці учнів на наукових засадах. Зазначено особливості професійно-педагогічної компетентності вчителів з наукової організації праці учнів за умов інформаційно-технологічного розвитку суспільства. Здійснено прогностичне обгрунтування реалізації міждисциплінарного підходу у галузі організації праці учнів загальноосвітньої та професійної школи на наукових засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч33(4УКР)6 + Ю941.1-236:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА366671

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Аніщенко Г.Ю. 
Розвиток ефективного та конкурентоспроможного садівництва в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г.Ю. Аніщенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічні особливості функціонування ринкового садівництва, проаналізовано передумови його розвитку й ефективного виробництва. Розкрито пріоритетність підвищення конкурентоспроможності ринкового садівництва в аспекті економічної стабільності галузі. Визначено сутність поняття конкурентоспроможності садівництва за рівнями структурних елементів: продукції, підприємства (виробника, посередника та галузі в цілому). Узагальнено методичні підходи щодо вибору критеріїв і методики оцінювання рівня конкурентоспроможності плодів та ягід і прогнозування рівня продуктивності насаджень зерняткових культур. Проаналізовано особливості функціонування садівництва на Черкащині на підставі вивчення стану ринкової пропозиції плодів та ягід, ефектиності їх виробництва. Проведено оцінювання конкурентоспроможності садівництва в сільськогосподарських підприємствах за запропонованою методикою. Вивчено закономірності розвитку споживчого ринку плодоягідної продукції у регіоні. Розроблено пропозиції щодо необхідності збільшення продуктивності багаторічних насаджень і поліпшення якості вирощених плодів та ягід як основних передумов активізації галузевого ринку та формування конкурентоспроможної галузі садівництва. Удосконалено механізм товарного руху фруктів для стабілізації внутрішньої ринкової ситуації та розвитку експортних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154-13
Шифр НБУВ: РА371533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Аніщенко О.В. 
Розвиток професійної освіти жінок в Україні (друга половина XIX - початок XX століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Аніщенко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Відтворено історію розвитку професійної освіти жінок в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.; охарактеризовано стан дослідженості обраної теми у педагогічній теорії; проаналізовано особливості функціонування мережі жіночих професійних навчальних закладів з підготовки фахівців різних кваліфікаційних рівнів і спеціальностей. Виявлено тенденції розвитку жіночої професійної освіти у зарубіжному контексті та особливості змісту і форм організації фахового навчання жінок в Україні; обгрунтовано підходи до класифікації закладів жіночої професійної освіти; здійснено класифікацію навчальних закладів сільськогосподарського та рукодільного профілю; розкрито особливості законодавчого забезпечення фахової освіти та професійної діяльності жінок. Визначено основні напрями використання позитивних ідей функціонування жіночих професійних навчальних закладів за нових умов соціально-економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч34(4УКР)42
Шифр НБУВ: РА310959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Аніщенко А.О. 
С-Фосфорильовані похідні 2-фурил-, 2-тієніл- і 2-(N-метилпіроліл) карбальдегідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.О. Аніщенко ; НАН України, Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.2

Рубрики:

      
9.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Полозенцева В. О. 
Комплексна оцінка впливу та підвищення екологічної безпеки скидання стічних вод із водойм-накопичувачів / В. О. Полозенцева. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека. – Науково-дослідна установа «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем». Харків, 2021.23 В дисертаційній роботі вирішене актуальне науково-практичне завдання підвищення екологічної безпеки регульованого скидання промислових стічних вод із водойм-накопичувачів шляхом визначення найбільш екологічно-безпечних короткострокових та довгострокових заходів поводження з шахтними водами, що ґрунтується на комплексній багатофакторній оцінці показників впливу та критеріях якості води.Теоретично-обґрунтовано системний підхід до підвищення екологічної безпеки регульованого скидання високомінералізованих шахтних вод із водойм-накопичувачівна основі розробленої процедури комплексного багатофакторного оцінювання впливів на якість води поверхневих водних об'єктів.Запропонований науковий підхід дає можливість оцінити, чи є статистично значимими зміни якості води водного об'єкта під впливом скидання стічних вод на фоні їх природних коливань, та визначити часові та просторові параметри цього впливу. Зазначений підхід також дозволяє виявити пріоритетні показники якості води, за якими відбувається погіршення, та здійснити екологічно-обґрунтований вибір пріоритетних заходів для підвищення екологічної безпеки скидання промисловихстічних вод.Дана процедура комплексної оцінки впливу накопичувачів на якість поверхневих водних об'єктів може бути використана розробниками ОВД при перегляді абооновленні умов провадження планованої діяльності з експлуатації та реконструкції накопичувачів та спеціалістами при проведенні екологічного аудиту. Методичніпідходи, передбачені розробленою процедурою, можуть використовуватися фахівцями Державного агентства водних ресурсів України при проведенні державногомоніторингу стану поверхневих вод.Проведено комплексну оцінку впливу скидання високомінералізованих шахтних вод із ставків-накопичувачів на якість води та водогосподарське використання наприкладі річок Інгулець та Самара із застосуванням розробленої комплексної процедури оцінювання, встановлено, що етапи процедури стикуються між собою талогічно зв'язані.За результатами вибору пріоритетного режиму регульованого скидання встановлено, що найбільший пріоритет має варіант режиму з подовженим осіннєзимовим періодом скидання високомінералізованих шахтних вод та оздоровчою промивкою в літній період, яким забезпечується як неперевищення фонової якості річкової води у період скидання на ділянці нижче місця скидання, так і задоволення вимог сільськогосподарського водокористування на нижчерозташованих ділянках уперіод зрошення. Запропонований підхід може бути використаний для різних водогосподарських систем.Ключові слова: високомінералізовані шахтні води, регульоване скидання, ставокнакопичувач, комплексна оцінка впливу, порівняння рядів гідрохімічних даних, якістьводи, водокористування, експертно-аналітична процедура, заходи підвищення екологічної безпеки.^UThe Thesis for the PhD degree (candidate of engineering sciences in the specialty of 21.06. 01 – Environmental Safety. – Scientific Research Institution «Ukrainian ScientificResearch Institute of Ecological Problems». Kharkiv, 2021.The dissertation is devoted to solving the scientific and practical problem of improving environmental safety of regulated discharge of industrial wastewater from storage tanks by determining the most environmentally friendly measures for the treatment of mine water, based on a comprehensive multifactor assessment of impact indicators and water quality criteria.The system approach to increase of ecological safety of regulated discharge of highly mineralized mine waters from reservoirs on the basis of the developed procedure ofcomplex multifactor assessment of influences on water quality of surface water objects is theoretically substantiated.The proposed scientific approach makes it possible to assess whether there are statistically significant changes in water quality of the water body under the influence of wastewater discharge against the background of their natural fluctuations, and to determine the temporal and spatial parameters of this impact. This approach also allows toidentify priority indicators of water quality, which are deteriorating, and to make an environmentally sound choice of priority measures to improve the environmental safety ofindustrial wastewater discharge.This procedure for comprehensive assessment of the impact of reservoirs on the quality of surface water bodies can be used by ATS developers when reviewing or updating the conditions of planned activities for the operation and reconstruction of reservoirs and specialists in conducting environmental audits. The methodological approaches provided by the developed procedure can be used by the specialists of the State Water Agency during the state monitoring of the surface water surface.A comprehensive assessment of the impact of discharge of highly mineralized mine water from storage ponds on water quality and water management on the example of therivers Ingulets and Samara using the developed comprehensive assessment procedure, found that the stages of the procedure are interconnected and logically related.According to the results of choosing the priority regime of regulated discharge, the highest priority is given to the variant of the regime with extended autumn-winter discharge period of highly mineralized mine waters and health flushing in summer, which is ensured and meeting the requirements of agricultural water use in the lower areas duringirrigation. The proposed approach can be used for different water management systems.The proposed approach can be used for different water management systems.Keywords: highly mineralized mine waters, regulated discharge, storage tanks, comprehensive impact assessment, comparison of hydrochemical data series, water quality, water use, expert-analytical procedure, measures to improve environmental safety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського