Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (1467)Книжкові видання та компакт-диски (920)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>A=АНТОНЕНК$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Антоненко В.С. 
Агрометеорологічний моніторинг посівів сільськогосподарських культур в Україні аерокосмічними засобами (теоретичне обгрунтування, методи реалізації): Автореф. дис... д-ра географ. наук: 11.00.09 / В.С. Антоненко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано принципи побудови системи агрометеорологічного моніторингу посівів сільськогосподарських культур та її інформаційного забезпечення. Розглянуто засоби і методи вимірювань, функціонування стаціонарних аерокосмічних полігонів. Встановлено закономірності просторово-часової мінливості характеристик спектральної відбивної здатності посівів на різних рівнях просторової генералізації. Отримано градуювальні характеристики спектрофотометра для посівів та оцінено їх просторово-часову мінливість. Встановлено зв'язок радіаційних характеристик посівів у зоні фотосинтетично активної радіації із спектральними коефіцієнтами енергетичної яскравості посівів. Вивчено закономірності добового та вегетаційного формування поля радіаційної температури посівів залежно від параметрів рослинного покриву. Показано вплив оводненості рослин на їх спектральну відбивну здатність. Запропоновано комплекс методів прогнозування врожайності сільськогосподарських культур в Україні, що адаптують аерокосмічну інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П023.1 в93 +
Шифр НБУВ: РА321162

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Антоненко О.А. 
Дослідження і розробка технології формування та калібрування великогабаритних листових деталей літаків на електрогідравлічних установках з багатоелектродними розрядними блоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / О.А. Антоненко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі технологічних процесів електрогідравлічного формування та калібрування великогабаритних листових деталей складної форми на багатоелектродних установках, що дають змогу керувати місцем та енергією розряду вздовж поверхні поля навантаження. За результатами експериментальних досліджень установлено, що за умов, характерних для такого штампування, ступінь сприйняття плоскою перешкодою імпульсного навантаження залежить від механічних властивостей та геометричних параметрів заготовки та змінюється не монотонно. Запропоновано показник, який визначається частотою власних коливань ділянки заготовки, що формується. Цей показник дає змогу умовно розділити процеси формоутворення на малоінерційні та інерційні. Зроблено висновок, що в діапазоні відносної ширини ділянки, яка формується, від 10 до 100, що відповідає умовам формування, технологічні параметри слід визначати на підставі робіт формозмінювання, які є необхідними. Для операцій калібрування зі значенням цього параметру не більше 10-ти технологічні параметри розраховують на підставі значення потрібного тиску. З урахуванням можливості керування місцем і кількістю енергії, що виділяється, одержано аналітичні залежності, які дають змогу визначити технологічні параметри за картами потрібних тисків та режимами робіт деформування. Розроблено технологічні процеси формозмінювання панелей жорсткості літаків та листових панелей інших апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.122 +
Шифр НБУВ: РА328237

      
3.

Антоненко І.Я. 
Еколого-економічна оцінка ефективності використання і охорони лісових ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.Я. Антоненко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Надано еколого-економічну оцінку ефективності використання та охорони лісових ресурсів. Поглиблено методологічні засади та удосконалено методичні підходи щодо еколого-економічної оцінки лісових ресурсів, формування політики держави у сфері еколого-економічної безпеки та становлення організаційно-економічного механізму з питань трансформації лісоресурсної сфери. Базуючись на принципах сталого розвитку обгрунтувано концептуальні засади реформування лісоресурсних відносин за умов перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)340-32-28
Шифр НБУВ: РА315615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Антоненко С.А. 
Експериментальне обгрунтування методики формування навичок рукопашного бою фахівців податкової міліції в системі професійного навчання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.А. Антоненко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему удосконалення методики формування навичок рукопашного бою в системі професійного навчання курсантів Академії податкової служби України. Досліджено, що функціональні рівні сенсорних систем співвідносяться між собою в процесі адаптаційних реакцій організму до фізичних навантажень, існує ієрархічна підпорядкованість, зокрема, одні системи провідні, а інші доповнюють інформацію про результати рухових дій. На основі становлення провідних сенсорних функцій розроблено методику удосконалення рівня активності сенсорних систем і підвищення стійкості їх окремих функцій до фізичних навантажень. Експериментально доведено, що підвищення координаційних здібностей сприяє прискоренню формування навичок рукопашного бою, процес якого проходить паралельно з розвитком визначених фізичних якостей. Проаналізовано провідні фактори застосування методів множинної та покрокової зворотньої регресії, які забезпечують процес формування навичок рукопашного бою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.166р30 +
Шифр НБУВ: РА336150

      
5.

Антоненко С.С. 
Зміна напірної та енергетичної характеристик високообертового динамічного насоса під впливом в'язкості середовища, що перекачується: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / С.С. Антоненко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень ролі конструктивного виконання та умов експлуатації щодо енергетичних характеристик відцентрових насосних агрегатів для видобутку нафти залежно від їх типорозмірів, зокрема, високої в'язкості рідини, що перекачується; малорозмірного виконання насосних ступенів; частоти обертання, яка перевищує 3 000 об/хв. Розроблено фізичну модель течії рідини з високою в'язкістю в малорозмірних каналах насосних ступенів. Одержано аналітичні вирази перерахункових коефіцієнтів основних енергетичних параметрів насоса. Перевірено одержані результати шляхом проведення експериментальної частини дослідження. Створено напівемпіричну методику розрахунку енергетичних характеристик малорозмірних відцентрових насосних ступенів, які працюють з застосуванням високов'язкої рідини за високих частот обертання їх ротора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.22-042 +
Шифр НБУВ: РА329502

Рубрики:

      
6.

Антоненко І.Є. 
Керування документацією за кордоном: історія, законодавство, теоретичні основи та технології: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / І.Є. Антоненко ; Держ. ком. архівів України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в українському документознавстві досліджено понятійний апарат, законодавчу та нормативну базу, особливості та проблеми керування документацією (КД) за кордоном на різних етапах його розвитку впродовж другої половини XX - початкових років XXI ст. Визначено основні перспективні напрями використання світового досвіду у вітчизняній практиці КД з метою розв'язання конкретних питань організації роботи, а також для формування нових підходів до роботи зі службовими документами у цілому та, зокрема, внаслідок впровадження новітніх інформаційних технологій, у взаємозв'язку з інтеграцією України до світового інформаційного простору, застосуванням в Україні міжнародних стандартів стосовно систем керування якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4/8) к1 + Ч241 +
Шифр НБУВ: РА340032

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
8.

Антоненко К.В. 
Механізм індивідуалізованого управління персоналом міжнародного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.В. Антоненко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено питання індивідуалізованого управління персоналом підприємств на прикладі "Бюро Верітас Україна". За результатами дослідження виявлено недоліки існуючих підходів до визначення індивідуальних характеристик персоналу, що дало змогу розробити модель індивідуалізованого управління персоналом підприємств. Наведено методичні рекомендації стосовно індувідуалізованого управління організаційними змінами, а також щодо застосування запропонованого механізму у практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90-640-21 +
Шифр НБУВ: РА338011

Рубрики:

      
9.

Антоненко К.О. 
Місце й значення полімеразно-ланцюгової реакції у визначенні резистентності збудника туберкульозу до фармакологічних засобів: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / К.О. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено показники резистентності M. tuberculosis до протитуберкульозних препаратів на Одещині, а також можливості методу полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) для визначення та відстеження резистентних штамів збудника туберкульозу. Показано, що в 2006 р. серед протитуберкульозних препаратів I і II рядів медикаментозна резистентність була найменшою дя піразинаміду та пефлоксацину, а найбільшою - для рифампіцину й офлоксацину. Метод мультиплексної алель-специфічної ПЛР виявив найбільшу специфічність у разі визначення мутацій в гені rpoB і найбільшу чутливість під час визначення мутації в гені katG, що зумовлювали резистентність до рифампіцину й ізоніазиду. Присутність мутацій у генах katG і rpoB частіше спостерігалась у хворих після перебування в місцях позбавлення волі або під час повторного лікування. Встановлено, що за наявності цих мутацій лікування туберкульозу є менш ефективним. За результатами визначення шести локусів високий рівень мутацій у генах katG і rpoB відзначався серед кластерів і груп M. tuberculosis. На підставі даних дослідження підтверджено важливість моніторингу медикаментозної резистентності збудника туберкульозу, показано значущість ПЛР-методу для визначення й ідентифікації резистентних штамів M. tuberculosis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.935.4 + Р281.811.3 +
Шифр НБУВ: РА364223

Рубрики:

      
10.

Антоненко І. Я. 
Напрями модернізації та забезпечення динамічного розвитку лісоресурсного комплексу України: теорія, методологія, практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / І. Я. Антоненко ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Уточнено поняття та зміст модернізації лісоресурсної сфери, в основу якого покладено орієнтири на інновації, ресурсоощадні технології, власні інвестиції й ефективні системи господарювання. Розкрито місце модернізації в системі еколого-економічної безпеки. Викладено методологічні засади формування рентних лісоресурсних відносин, в ієрархії пріоритетів яких виділяються захист інтересів держави як власника лісових ресурсів, запобігання необгрунтованого привласнення ренти лісокористувачами та посередницькими структурами, ефективне забезпечення її вилучення, розподіл і перерозподіл, створення додаткових джерел доходу бюджету. Визначено основні напрями виходу лісоресурсної сфери із кризової ситуації, основними складовими якої є: прояви ділової активності її працівників, рушійні сили розвитку, орієнтація на потреби внутрішнього ринку, активізація інноваційної діяльності, формування ефективної фінансово-кредитної політики. Сформульовано методологічні підходи до антикризового управління підприємствами лісоресурсної сфери, базовими аспектами яких є превентивні та стабілізуючі важелі - план дій на відновлення платоспроможності підприємств, мотивація на усунення ускладнень у сфері виробництва, контроль за витрачанням грошей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341
Шифр НБУВ: РА375864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Антоненко І.В. 
Оптимізація комплексного лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Антоненко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації лікування хворих з запальними захворюваннями жіночих статевих органів змішаної етіології (ЗЗЖСО), яке базується на підвищенні ефективності лікування в аспекті патогенетично обгрунтованого застосування імуномодулятора аміксину й озонотерапії. Обстежено 114 жінок, з них 84 - пацієнтки з ЗЗЖСО і 30 здорових жінок. 43 пацієнтки з ЗЗЖСО одержували у комплексному лікуванні аміксин і озонотерапію, а 41 - традиційне протизапальне лікування. На підставі проведених досліджень установлено, що найбільш вагомими чинниками ризику розвитку ЗЗЖСО є ранній початок статевого життя, молодий вік жінки (20 - 24 роки), наявність супутніх урогенітальних інфекцій, аборти, внутрішньоматкова контрацепція, хронічні екстрагенітальні захворювання, стан дисбалансу імунної системи, хронічний стрес. Відмінною рисою мікробіоценозу піхви є наявність дисбіотичних процесів в обстежених хворих. ЗЗЖСО супроводжуються розвитком імунологічної недостатності (зниження загальної кількості лейкоцитів і лімфоцитів, зниження клітинних популяцій CD3, CD4, співвідношення CD4/CD8, зниження рівнів імуноглобулінів Ig A, Ig M і Ig G у сироватці крові). За результатами використання запропонованого комплексного методу лікування з застосуванням аміксину й озонотерапії спостережено покращання клінічного перебігу захворювання, нормалізацію мікробіоценозу піхви, оптимізацію показників імунологічної реактивності. Ефективність комплесного лікування становила 86,1 %, а також 68,3 % за умов застосування традиційного протизапального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5 +
Шифр НБУВ: РА345182

Рубрики:

      
12.

Антоненко І. Ю. 
Особливості механізмів психологічного захисту особистості в системі педагогічної взаємодії : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. Ю. Антоненко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено способи психозахисної регуляції особистості на рівні організації її активності та самореалізації. Розглянуто особливості психологічного захисту дітей порівняно із захистом педагогів і розкрито вікові закономірності формування дитячого психологічного захисту та їх взаємозалежність від використання педагогами певного педагогічного стилю. Розроблено комплекс дослідних методик, спрямованих на виявлення механізмів психологічного захисту особистості в системі педагогічної взаємодії, що окреслює конструктивні механізми психологічного захисту особистості й умови їх формування. Висвітлено корекційно-розвиваючу програму формування конструктивних механізмів психологічного захисту особистості в системі педагогічної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ю952.2-734
Шифр НБУВ: РА375077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Антоненко О.І. 
Розвиток системи соціального захисту населення регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.І. Антоненко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми розвитку системи соціального захисту населення на державному та регіональному рівнях. Розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення системи соціального захисту населення регіону. З використанням системного підходу уточнено визначення поняття "соціальний захист населення". Виявлено взаємозв'язок понять "соціальний захист населення" та "соціальне забезпечення". Визначено основні організаційно-правові форми та види соціального захисту населення та встановлено їх відповідність. Запропоновано класифікаційні ознаки існуючої системи соціального захисту населення на державному та регіональному рівнях. Удосконалено систему моніторингу соціальних проектів громадських організацій - партнерів виконавчих органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій. Розроблено методологічний підхід щодо оцінки рівня впровадження соціальних проектів, що фінансуються з бюджетних коштів, на базі інтегрального показника, за допомогою якого можна оцінити процес їх реалізації громадськими організаціями за кількісними та якісними параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-96 +
Шифр НБУВ: РА348140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Антоненко О.В. 
Синтез, властивості та застосування пероксидних похідних заміщених бензойних кислот у фармацевтичному аналізі: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.В. Антоненко ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Синтезовано пероксибензойні кислоти та пероксиди ацилів з відповідними хлор-, метил-, і змішаними хлор- та нітро-замісниками в бензольному ядрі. Структуру одержаних сполук підтверджено даними інфрачервоного й ультрафіолетового спектрів, комп'ютерними розрахунками. Досліджено протимікробну активність синтезованих сполук. Для поглиблених біологічних досліджень рекомендовано пероксид 4-метилбензоїлу. На підставі результатів фізико-хімічних досліджень, підтверджених комп'ютерними розрахунками, теоретично обгрунтовано та впроваджено новий оксидиметричний реагент - пербензойну кислоту. Апробовано методики визначення цистеїну, ацетилцистеїну, аскорбінової кислоти, а також послідовного визначення ацетилцистеїну й аскорбінової кислот, цистеїну й аскорбінової кислоти в індивідуальних і комбінованих лікарських формах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9бензойна кислота + Л662.252.6
Шифр НБУВ: РА317210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Антоненко О.В. 
Словотвірна структура назв діяча в сучасній чеській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.В. Антоненко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено характерологічно орієнтоване висвітлення формально- та семантико-дериваційних властивостей nomina agentis з застосуванням розробленої схеми аналізу дериваційної структури агентивів. Визначено основні тенденції та закономірності розвитку суфіксальної словотвірної системи іменників чоловічого роду у сучасній чеській літературній мові. Проведено поглиблений характерологічний аналіз чеських nomina agentis шляхом проектування їх параметрів на матеріал ураїнської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-20 + Ш141.51-20
Шифр НБУВ: РА337525

Рубрики:

      
16.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
17.

Антоненко П.П. 
Теоретичне і експериментальне обгрунтування застосування фітопрепаратів для підвищення неспецифічного імунітету та продуктивності тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.06 / П.П. Антоненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність та експериментально підтверджено ефективність застосування фітопрепратів "Фітохол", "Гастроацид" і "Фітопанк" з метою профілактики захворювань органів травлення й імунодефіцитних станів, викликаних порушеннями гігієнічних і технологічних факторів утримання продуктивних тварин. Розкрито особливості впливу фітопрепаратів на загальний стан, біохімічний статус, природну резистентність, збереженість, ріст і продуктивність тварин. На різних експериментальних моделях з лабораторними тваринами доведено нешкідливість фітопрепаратів, показано їх позитивний вплив на функціональний стан різних органів і систем, здатність нормалізувати обмін речовин, стимулювати активність імунної системи. Наведено рекомендації щодо використання даних препаратів з метою оздоровлення організму тварин та одержання екологічно безпечної продукції. За умов науково-виробничого експерименту апробовано схеми застосування фітопрепаратів з профілактичною метою: сухостійним коровам і порісним свиноматкам для профілактики захворювань новонародженого молодняка; молодняка продуктивних тварин для профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту й імунної системи; курям-несучками для профілактики захворювань і підвищення продуктивності. Встановлено, що застосування фітопрепаратів за виробничих умов за запропонованими схемами підвищує середньодобові прирости живої маси продуктивних тварин на 15 - 20 %, резистентність, збереженість поголів'я на 20 - 25 %, нормалізує обмінні процеси та функціональний стан організму, сприяє зниженню захворюваності молодняка на 40 - 60 % та покращанню якості тваринницької продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П545.129 +
Шифр НБУВ: РА368009

Рубрики:

      
18.

Антоненко А. В. 
Технологія соусів з дієтичними добавками функціонального призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. В. Антоненко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено композиційну суміш на основі білково-жирової домішки "Супер" ЄСО, гуміарабіку, пектину, лактату, кальцію. Встановлено механізм комплексоутворення між гуміарабіком, пектином і лактатом кальцію у модельних системах за різних значень pH середовища, за рахунок утворення кальцієвих містків між карбоксильними групами глюкуронової кислоти у молекулах гуміарабіку та пектину. Науково обгрунтовано та встановлено залежності змін в'язкісних характеристик модельних систем на основі води, молока, бульйону, фруктових соків і пюре від концентрацій БЖД "Супер" ЄСО, гуміарабіку, пектину, лактату кальцію у композиційній суміші для соусів. Розроблено технологію й асортимент соусів функціонального призначення. Розроблено та затверджено нормативну та технологічну документацію, нові технології впроваджено у закладах ресторанного господарства. Розраховано економічний ефект від впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.3-3
Шифр НБУВ: РА384897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Географічні рубрики:

      
20.

Савчук Ю. М. 
Насіннєва продуктивність сортів ріпаку озимого залежно від елементів технології вирощування в Правобережному Лісостепу України / Ю. М. Савчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено актуальному науковому завданню отримання високоякісної i сталої насіннєвої продуктивності, зокрема удосконаленню елементів технології вирощування насіння сортів ріпаку озимого вПравобережному Лісостепу України. Уперше в умовах Правобережного Лісостепу України встановлено ефективність застосування мікродобрив Вуксал Мікроплант, Теріос та Аскофол у передпосівній обробці насіння й позакореневому підживленні на насіннєву продуктивність сортів ріпаку озимого. Обґрунтовано складові адаптивності й продуктивності трьох сортів ріпаку озимого: Снігова Королева, Андромеда,Везувій та визначено кращі з них для впровадження у сільськогосподарське виробництво. Удосконалено і встановлено оптимальні строки сівби та застосування мікродобрив і їхній вплив на формування насіннєвої продуктивності й урожайності сортів ріпаку озимого. Запропоновано науково-практичні рекомендації з визначення насіннєвої продуктивності рослин ріпаку. Результати досліджень дають змогу рекомендувати до впровадження вивчені елементи технології вирощування насіння сортів ріпаку озимого, зокрема проводити сівбу в умовах Правобережного Лісостепу України – 21 серпня, проводити передпосівну обробку насіннєвого матеріалу мікродобривами Вуксал Мікроплант та Теріос у нормі 1,0 л/т та позакореневого підживлення у фазі 4–6 справжніх листків із нормою 2 л/га. Кращу адаптивність до біотичних та абіотичних факторів навколишнього середовища продемонстрував сорт ріпаку озимого Снігова Королева, також можна рекомендувати для вирощування перспективний сорт Везувій в умовах Правобережного Лісостепу України.^UThis thesis addresses the issue of obtaining high quality and sustainable seed productivity and aims at improving the elements of winter rape varieties' growing technology in the Right Bank Forest-Steppe of Ukraine. The thesis provides the primary analysis of the Wuxal Microplant, Wuxal Terios and Wuxal Ascofol micro-fertilizers' efficiency in winter rape seeds' pre-sowing conditioning and further foliar feeding that impact seed productivity under the conditions of the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine. The paper highlights the components of adaptability and productivity of the Snihova Koroleva, Andromeda, and Vesuviy winter rape's varieties and identifies the most suitable ones for the introduction in agricultural production. The thesis identifies and improves optimal terms for sowing and the use of micro-fertilizers thus maximizing their impact upon the formation of winter rape's seed productivity and yield capacity. The thesis suggests a number of scientific and production-oriented recommendations concerning the measuring of winter rape's seed productivity. According to the results of research, we recommend to implement the following technological elements of growing winter rape's seeds in the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine: optimal sowing time should be August 21, Wuxal Microplant and Wuxal Terios micro-fertilizers should be used for the seeds' pre-sowing conditioning at the rate of 1.0 l/t and further foliar feeding at the 4–6 true leaves' phase at the rate of 2.0 l/ha. The Snihova Koroleva winter rape's variety manifested better adaptability to biotic and abiotic environmental factors. The Vesuviy variety is estimated as perspective and therefore can also be recommended for cultivation in the Right Bank Forest-Steppe of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського