Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (122)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=БЄЛЯКОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бєляков О.О. 
Комунікація як інструмент екологічної політики (на прикладі порівняльного досвіду України та Німеччини): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.О. Бєляков ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

На прикладі складових комунікації - преси і паблік рілейшнз, залучення досвіду України та Німеччини проведено порівняльний контент-аналіз провідних газет цих країн. Розглянуто екологічну складову національної політики та безпеки. Вперше в українському журналістикознавстві розроблено новий напрямок - екологічну журналістику та простежено її взаємозв'язок з екологічною політикою. Досліджено вітчизняну екологічну пресу. Обгрунтовано необхідність розвитку паблік рілейшнз для довкілля. Визначено механізми впливу українських та німецьких засобів масової інформації на екологічну діяльність держави. Викладено пропозиції стосовно поліпшення екологічної комунікації, вільного доступу до екологічної інформації та підвищення ролі екологічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Х859(4) + Б1 е(4) + А73

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Бєляков О.О. 
Облік та аудит експортно-імпортних операцій підприємств торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Бєляков ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз стану експортно-імпортних операцій суб'єктів зовнішньоторговельної діяльності України, визначено недоліки їх нормативно-правового забезпечення. Обгрунтовано необхідність удосконалення методики бухгалтерського і податкового обліків та аудиту експортно-імпортних операцій. Запропоновано методику визначення результатів даних операцій за видами договорів, уточнено методику їх відображення у бухгалтерському обліку. Запропоновано шляхи узгодження положень (стандартів) бухгалтерського обліку та податкового законодавства. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо проведення аудиту експортно-імпортних операцій, визначено їх параметри та контрольні моменти здійснення, на основі яких розроблено комплексну методику аудиту експортно-імпортних операцій за видами договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)284.30 +
Шифр НБУВ: РА330074

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бєляков К.І. 
Організаційно-правове та наукове забезпечення інформатизації в Україні: проблеми теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.І. Бєляков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проаналізовано процес переходу до інформаційного суспільства з погляду проблем організаційного та правового забезпечення, зміни наукових парадигм, їх впливу на юриспруденцію та практику соціального управління. Викладено основи інноваційного наукового напряму в юридичній науці - правничої інформаціології. Охарактеризовано, що інформаціологічна теорія права є реалізацією ідей вчених-юристів відносно інтеграції наукових знань про інформаційні процеси в правовій науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х840 + Х849(4УКР) + З811в2 +
Шифр НБУВ: РА366311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бєлякова С. М. 
Соціально-психологічні детермінанти особистісного розвитку близнюків у період дорослішання: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / С. М. Бєлякова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2011 — укp.

Проаналізовано соціально-психологічні детермінанти особистісного розвитку близнюків у період дорослішання. Наведено результати дослідження особистісного розвитку монозиготних близнюків підліткового віку, які знаходилися в стані близнюкової ситуації. Визначено особливості соціально-психологічного простору близнюкової пари, зокрема, мікросоціуму близнюків (близнюкової діади), диференціацію близнюків за типами внутрішньопарних ставлень. Набуло подальшого розвитку уявлення про близнюкову ситуацію як провідну соціально-психологічну детермінанту особистісного розвитку монозиготних близнюків підліткового віку, що визначає їх міжособистісні взаємини у діаді. Доведено ефективність розвивальної програми сприяння особистісному зростанню підлітків-близнюків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.21-201 + Ю983.402.2 + Ю952.14
Шифр НБУВ: РА377897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Чабан М. О. 
Особливості сорбції іонів Li+ композиційними сорбентами на основі діоксиду титану та Ti- і Mn-вмісної шпінелі / М. О. Чабан. — Б.м., 2020 — укp.

Роботу присвячено актуальній науковій задачі  дослідженню сорбційних явищ при вилученні іонів літію з водних розчинів за допомогою сорбційних матеріалів. Вперше розроблено методи синтезу селективних титан-марганцевих матеріалів зі спрямованним формуванням мезопор-нанореакторів певного об'єму в ксерогелях неорганічних сорбентів, отримано сорбенти у вигляді великих механічно міцних гранул, знайдено закономірності залежностей сорбційних характеристик від вмісту та складу літієвої шпінелі. Показано, що композитні матеріали на основі гідратованих оксидів титану та мангану дозволяють селективно вилучати Li+ з розчинів із значним сольовим фоном (зокрема, з високим вмістом Na+, Ca+, Mg+). Встановлено, що сорбцію-регенерацію синтезованих сорбентів можна здійснювати багаторазово, а регенеруючий розчин використовувати протягом 7-10 циклів для досягнення максимально можливої концентрації іонів Li+. На основі цих досліджень розроблено метод переробки елюату, який утворюється при регенерації сорбентів. А також запропоновано інтегрування сорбційного вилучення іонів Li+ до зворотноосмотичного опріснення морської води або поєднання сорбції та електродіалізу.^UThe work is devoted to an urgent scientific task – the study of sorption phenomena during the extraction of lithium ions from aqueous solutions using sorption materials. Methods for the synthesis of selective titanium-manganese materials with the directed formation of mesopore-nanoreactors of a certain volume in xerogels of inorganic sorbents were developed for the first time; sorbents in the form of large mechanically strong granules were obtained; regularities of dependences of sorption characteristics on the content and composition of lithium spinel were found. It has been shown that composite materials based on hydrated titanium and manganese oxides make it possible to selectively extract Li+ from solutions with a significant salt background (in particular, with a high content of Na+, Ca+, Mg+).It has been established that the sorption-regeneration of the synthesized sorbents can be carried out many times, and the regenerating solution can be used for 7-10 cycles to achieve the maximum possible concentration of Li+ ions. Based on these studies, a method for processing the eluate, which is formed during the regeneration of sorbents, has been developed. It is also proposed to integrate the sorption extraction of Li+ ions to the reverse osmosis desalination of seawater or a combination of sorption and electrodialysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Руденко О. С. 
Зарядселективні композиційні мембрани на основі гідратованого діоксиду цирконію та оксинітрату вісмуту для електродіалізного вилучення іонів HCrO4- i F- з водних розчинів. / О. С. Руденко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття нaукового ступеня кaндидaтa хімічних нaук за спеціальністю 02.04.00 «фізична хімія» (10.102 – хімія). – Інститут загaльної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернaдського НАН України, Київ, 2021.Дисертацію присвячено вирішенню важливої наукової задачі – встановленню впливу модифікатора на основі гідратованого діоксиду цирконію та оксинітрату вісмуту на розділові властивості композиційних мембран для електродіалізного вилучення іонів з водних розчинів. Встановлено, що композиційні мембрани, що містять двокомпонентний модифікатор виявляють зарядову селективність та селективність щодо іонів HCrO4- i F- у порівнянні з немодифікованою керамічною матрицею та мембраною модифікованою тільки гідратованим діоксидом цирконію. Знайдено, що композиційні мембрани зберігають селективність в широкому діапазоні рН.Розроблено метод модифікування інертних керамічних мембран шляхом введення частинок композиту до їх макропор. Метод передбачає армування частинок селективної складової (оксинітрату вісмуту) частинками сполучної складової (гідратованого діоксиду цирконію).Доведено селективність композиційних мембран до іонів F- на прикладі електродіалізу комбінованого розчину, який містить надлишок іонів Cl-. Мембрана демонструє вихід за струмом для іонів F- 78%.В результаті електродіалізного розділення розчину, який моделює електроліт хромування встановлено, що композиційні мембрани демонструють вихід за струмом іонів HCrO4- 71-97%, а при довготривалому вилученні іонів HCrO4- з використанням композиційних мембран вдається досягти вилучення 98%.^UThesis for scientific degree of Candidate of Chemical Sciences in the speciality 2.04.00 “Physical Chemistry” (10.102 – Chemistry). – V.I. Institute of General and Inorganic Chemistry of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The thesis is devoted to the solution of an important scientific problem - to establish the influence of modifier based on hydrated zirconium dioxide and bismuth oxynitrate on the separation properties of composite membranes for electrodialytic recovery of ions from aqueous solutions. It was found that composite membranes containing a two-component modifier show charge selectivity and selectivity for HCrO4- and F- ions in comparison with the unmodified ceramic matrix and the membrane modified only with hydrated zirconium dioxide. It was found that composite membranes retain selectivity in a wide pH range.A method for modifying inert ceramic membranes by introducing composite particles into their macropores has been developed. The method involves the reinforcement of particles of the selective component (bismuth oxynitrate) with particles of the binder component (hydrated zirconium dioxide).The selectivity of composite membranes to F- ions is proved on the example of electrodialysis of combined solution containing an excess of Cl- ions. The membrane shows a current yield 78% for F-ions.As a result of electrodialytic separation of the solution simulating the chroming electrolyte, it was found that the composite membranes show a current yield of 71-97 % for HCrO4- ions. And with long-term removal of HCrO4- ions using composite membranes it is possible to achieve a recovery of 98%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Бєлякова О. В. 
Інноваційний розвиток національної економіки: концептуальні засади взаємодії влади, науки і бізнесу / О. В. Бєлякова. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації вирішено актуальну наукову проблему щодо розробки теоретико-методологічних основ, концептуальних засад, організаційно-методичних підходів до формування концепції взаємодії влади, науки і бізнесу в процесі інноваційного розвитку національної економіки при переході до структурно-функціональної організації НІС за моделлю «потрійна спіраль». Розвинуто теоретичний базис інноваційного розвитку національної економіки. Сформовано методологію дослідження взаємодії влади, науки і бізнесу. Удосконалені методичні підходи до підвищення синергізму взаємодії влади, науки і бізнесу, до оптимізації інструментів державного регулювання інноваційного розвитку. Визначено комплекс факторів впливу на організацію взаємодії влади, науки і бізнесу. Визначені магістральні траєкторії переходу економіки України до інноваційного розвитку за моделлю «потрійна спіраль». Запропоновано концепцію взаємодії влади, науки і бізнесу. Удосконалено напрями і стратегічні орієнтири трансформації процесу взаємодії влади, науки і бізнесу. Удосконалено інструментарій державного регулювання інноваційного розвитку національної економіки. Запропоновано концепцію взаємодії влади, науки і бізнесу при переході до моделі НІС «потрійна спіраль» і розвинуті напрями активізації такої взаємодії на місцевому рівні.Ключові слова: інноваційний розвиток, національна економіка, взаємодія влади, науки і бізнесу, методологія, концепція, «потрійна спіраль», магістральні траєкторії, інструментарій.^UThe dissertation thesis presents the research of the current scientific problem of developing theoretical and methodological, conceptual foundations, organizational and methodological approaches to forming the government, science and business interaction. The concept is studied in the process of national economy innovative development in the transition to the structural and functional organization of NIS based on the "triple helix "model.The thesis generalized and developed the theoretical basis of national economy innovation development by highlighting a chain of its key concepts in the dominant paradigms and morphological features of Ukrainian NIS evolution at the level of its structural and systemic interaction. A theoretical approach to interpreting the concept of the government, science and business interrelationbased on the "triple helix" model of NIS type from the perspective of the physical economyconcept was developed. Concurrence of system properties and attributes of the government, science and business functional elements interrelationto systems' criteria with automatic control was revealed.The methodology for studying the government, science and business interrelationin innovative economy development was formed. It was based on the principles formulated in the thesis, through a methodological synthesis of the fundamental principles of marginalist and institutional trends, schools and concepts, the theory of economic development, the idea of innovative development of an entrepreneurial society, synergetics. The methodological approach to increasing the synergy of government, science and business interrelation was improved, based on the use of a multilevel system of indicators of the Global Innovation Index, Spearman's nonparametric correlation coefficient and impulse relationships interpretation of indicators. The methodological approach to the optimization of the instruments of state regulation of the national economy innovative development using the automata theory and Boolean algebra was improved.A complex of factors that define the government's structural and functional organization, science and business interrelationin the process of national economy innovative development was determined. The NIS profiles were built following their different models. The scientific approach to ensuring the conditions for the accelerated transition of Ukraine to the government, science, and business interrelation according to the "triple helix" model, represented by four main trajectories, including the domestic NIS's morphological features, waselaborated. The concept of the government, science and business interrelationin the transition of the innovative development of the Ukrainian economy to the "triple helix" model, based on the postulate formulated in the dissertation thesis and detailed at five levels: methodological, goal-setting, methodological, instrumental, organizational, was proposed.The systemic problems of national economy innovative development were diagnosed. The scientific approach to ensure the conditions for Ukraine's transition to economy innovative development based on the "triple helix" model, represented by four main trajectories (decentralization of management of innovation processes, diversification of their financial support, the leading role of universities, a network organization of relationships), taking into account morphological features of the national NIS was developed. The directions for the government, science and businessinterrelation process (institutional development of the innovation sphere, the result of internal interactions, development of external scientific communications, development of forms of financial interaction), which take into account the combined effects formed due to the relationship between its elements, were formulated. The set of strategic guidelines for the transformation process of the government, science and businessinter relation, aimed at the institutional attractors' formation transition of the Ukrainian NIS's structural and functional organization in the "triple helix" model, was formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського