Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (807)Книжкові видання та компакт-диски (782)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>A=БАХ$<.>+<.>A=СТИВЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бахіча Е. Е. 
Підготовка майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів до професійної діяльності в полікультурному середовищі Криму: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.08 / Е. Е. Бахіча ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено педагогічні умови підготовки майбутніх вихователів до професійної діяльності в полікультурному середовищі Криму (відтворення в змісті навчання інформації про культурні традиції народів, що мешкають на території Криму, наявність практичних завдань, що спонукають до усвідомлення й опанування методики полікультурного виховання дітей дошкільного віку на засадах толерантності, організації виховної роботи, що забезпечує набуття майбутніми вихователями особистого досвіду толерантної взаємодії і співпраці в полікультурному середовищі). Визначено поняття "полікультурне середовище Криму", "полікультурне середовище дошкільного навчального закладу". Описано складові, критерії, показники й охарактеризовано рівні готовності майбутніх вихователів до професійної діяльності на засадах толерантності за умов полікультурного середовища дошкільного навчального закладу. Розроблено й експериментально апробовано методику реалізації педагогічних умов формування в майбутніх вихователів готовності до роботи з дітьми на засадах толерантності в полікультурному середовищі дошкільних навчальних закладів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.1
Шифр НБУВ: РА382223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Бахаєва О.Б. 
Технологія зведення малооб'ємних агропромислових споруд із легких металевих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Б. Бахаєва ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення технології зведення об'єктів малооб'ємних і розосереджених робіт на засадах більш раціонального застосування універсальних машин з комплектом змінних робочих органів. Розроблена модель кількісного визначення області раціонального використання універсальних машин, алгоритм послідовності розробки та вибору ефективних технологій зведення одноповерхових агропромислових споруд із легких металевих конструкцій. Використання отриманих результатів дозволяє скоротити тривалість і вартість зведення таких об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Баханов А.К. 
Релігійно-філософські погляди архієпископа Інокентія (Борисова): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / А.К. Баханов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості становлення релігійно-філософських поглядів архієпископа Інокентія (Борисова) на підставі комплексного аналізу його наукової, викладацької, проповідницької та духовно-адміністративної діяльності, відтвореної у богословських лекційних курсах і творах, епістолярній спадщині й офіційних документах. Окреслено основні етапи розвитку дослідницької думки щодо релігійно-філософських поглядів архієпископа, розкрито специфіку їх висвітлення на кожному з них. Обгрунтовано періодизацію становлення поглядів мислителя, визначено сутність та особливості кожного з періодів, визначено чинники впливу на становлення системи переконань та уявлень архієпископа. Висвітлено його гносеологічні й антропологічні погляди, оцінено специфіку використання ним історико-порівняльного методу у дослідженні христологічних питань. Досліджено гомілетичні уявлення та переконання архієпископа, висвітлено його реформаторські погляди щодо організації навчання богословських предметів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР7)-347-028 Інокентій (Борисов; архієп. Херсон.; 1800-1857)34 + Э372.24-4
Шифр НБУВ: РА371781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Баханов К.О. 
Теоретико-методичні засади трансформації сучасної шкільної історичної освіти: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / К.О. Баханов ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 43 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні засади трансформації шкільної історичної освіти на сучасному етапі. Розроблено систему принципів побудови шкільної історичної освіти на базі використання особистісно орієнтованого підходу. Уточнено основні етапи трансформаційних процесів і визначено підходи щодо формування мети та завдань сучасної шкільної історичної освіти. Вперше здійснено системний аналіз змісту навчання історії. Розроблено теоретичну модель компетентнісно орієнтованої програми з історії на базі комплексного уявлення про історичну свідомість. Обгрунтовано основні шляхи удосконалення освітніх стандартів. Здійснено системний аналіз практики викладання історії в інноваційних педагогічних системах та за технологіями розвивального навчання та повного засвоєння навчального матеріалу. Розроблено підходи, згідно з якими здійснено аналіз інноваційної цінності підручника. Виявлено тенденції трансформаційних процесів у навчанні історії у школі, визначено рівень підготовленості учителів історії до впровадження інновацій і чинники впливу на даний процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349930

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Баханова М.В. 
Ефективність комплексу маркетингових комунікацій банківських установ: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.В. Баханова ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні засади формування ефективного комплексу маркетингових комунікацій вітчизняних банківських установ. Розглянуто теоретичні засади комплексу маркетингових комунікацій, описано його структуру. Встановлено критерії визначення ефективності комплексу маркетингових комунікацій банку. З'ясовано, що синергетичний ефект маркетингових комунікацій виявляється у застосуванні складових усього комплексу маркетингових комунікацій і відрізняється від простого додавання ефектів кожної складової зокрема. Проаналізовано стан вітчизняної банківської системи, досліджено процес створення ефективного комплексу маркетингових комунікацій комерційними банками, виявлено тенденції його розвитку й оцінено ефективність. Розроблено програми ефективних маркетингових комунікаційних заходів шляхом сегментації ринку банківських продуктів. Наведено пропозиції щодо використання комунікаційних моделей, а також удосконалення організаційно-інформаційного та методичного забезпечення ефективності комплексу маркетингових комунікацій банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1 +
Шифр НБУВ: РА360294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баханова О. В. 
Дозиметричний супровід аналітичних епідеміологічних досліджень віддалених ефектів опромінення учасників ліквідації наслідків наЧорнобильській АЕС / О. В. Баханова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дозиметричному забезпеченню аналітичних епідеміологічних досліджень віддалених біологічних ефектів опромінення учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС і представлена циклом наукових праць, опублікованих у наукових виданнях першого та другого квартилів (Q1 і Q2) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports. Цикл робіт, що виносяться на захист, містить докладний опис розробки та реалізації новітніх методівретроспективного визначення доз суб'єктів аналітичних епідеміологічних досліджень, спрямованих на оцінювання коефіцієнтів ризиків виникнення віддалених стохастичних ефектів іонізуючого випромінювання. Результати українсько-американського дослідження апарата ока у когорті УЛНА 1986–1987 рр. вперше показали значно вищу, ніж вважалося раніше, радіочутливість кришталика та ймовірну відсутність порогу виникнення катаракти. Цей здобуток вплинув на світову систему радіаційного захисту, зокрема, його наслідком став перегляд (зниження) рішенням МКРЗ ліміту еквівалентної дози зовнішнього опромінення кришталика ока для персоналу категорії А у 7,5 разів – від 150 мЗв на рік до 20 мЗв на рік. Новий ліміт дози на кришталик був включений 2011 року до нових Міжнародних основних норм безпеки для захисту від іонізуючих випромінювань та безпеки джерел випромінювання МАГАТЕ та введений у дію для країн-членів Європейського Союзу директивою ЄВРАТОМ № 2013/59/EURATOM від 05.12.2013. Одержані результати реконструкції доз опромінення молочної залози були використані у дослідженні особливостей канцерогенезу молочної залози у жінокучасниць ЛНА і дозволили виявити функціональну роль біологічних маркерів у відповіді на пошкодження ДНК та прогресуванні пухлини. Отримані результати реконструкції доз опромінення ґонад батьківсуб'єктів українсько-американського проекту дослідження генетичних ефектів опромінення серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Україні дозволили дослідити, чи мають діти, народжені від батьків, які зазналирадіаційного впливу, більшу кількість мутацій de novo зародкової лінії (DNM). Секвенування всього генома для 130 дітей (1987–2002 р.н.) та їхніх батьків не виявило збільшення частоти, зміни розподілу або типів DNM у нащадків опромінених батьків порівняно з попередніми дослідженнями серед населення в цілому. Не виявлено підвищення загальної кількості DNM ані в залежності від кумулятивної дози опромінення на гонади батька, ні в залежності від дози на гонади матері.^UThe thesis is devoted to complex dosimetric support of analytical epidemiological studies of long-term biological effects among cleanup workersexposed due to the Chornobyl accident. The thesis presents a series of the research papers published in scientific journals of the first and second quartiles (Q1 and Q2) according to the bibliometric indicators database of the SCImago Journal & Country Rank or Journal Citation Reports. The series of papers submitted for the defense contains a detailed description of the development and implementation of the new methods of retrospective dose assessment for subjects of analytical epidemiological studies of risk factors for long-term stochastic effects of ionizing radiation. The results of the Ukrainian-American ocular study in the cohort of Chornobyl cleanup workers in 1986–1987 for the first time showed a much higher radiosensitivity of the lens and a probable absence of a cataract threshold. This achievement affected the global radiation protection system, in particular, it resulted in the ICRP decision on a revision (7.5 times reduction) of the equivalent dose limit of external irradiation of the lens for Category A personnel - from 150 mSv per year to 20 mSv per year. The new lens dose limit was included in 2011 in the new International Basic Safety Standards for Ionizing Radiation Protection and the Safety of IAEA Radiation Sources and was introduced for EU Member States by Euratom Directive № 2013/59 / EURATOM of 05.12.2013. The results of reconstruction of breast exposure were used in the study of breast carcinogenesis in women participating in Chornobyl cleanup and revealed the functional role of biological markers in response to DNA damage and tumor progression. The results of reconstruction of gonadal doses for parents-subjects of the Ukrainian-American study of transgenerational effects of exposure to ionizing radiation due to the Chornobyl accident in Ukraine allowed to investigate whether children born to parents exposed to radiation have more de novo embryonic mutations. lines (DNM). Sequencing of the entire genome for 130 children (born 1987–2002) and their parents did not reveal an increase in the frequency, distribution, or types of DNM in the offspring of irradiated parents compared to previous studies in the general population. No increase in total DNM was detected either depending on the cumulative radiation dose to the father's gonads or depending on the dose to the mother's gonads.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Бахарєв В.С. 
Екологічна безпека регіону в умовах техногенного пилового забруднення атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.С. Бахарєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розширено та деталізовано ієрархічну структуру екологічної небезпеки стосовно видів і підвидів її техногенної складової. Визначено місце чинників пилового забруднення атмосферного повітря у даній структурі. Запропоновано диференціацію джерел екологічної небезпеки з виділенням первинного та вторинного пилового забруднення атмосферного повітря стосовно основного технологічного процесу промислового виробництва. За результатами моніторингу раніше неврахованих джерел вторинного техногенного пилового забруднення атмосферного повітря визначено реальні умови формування екологічної небезпеки конкретного підвиду в індустріально розвиненому регіоні. Втановлено підсилення впливу проявів екологічної небезпеки на стан захворюваності населення щодо певних нозологічних форм у зонах безпосередньої дії джерел вторинного пилового забруднення атмосферного повітря. Обгрунтовано загальні принципи техніко-технологічного управління екологічною безпекою за умов техногенного пилового забруднення. Розроблено систему технічних рішень щодо досягнення прийнятного рівня еконебезпеки, сформованої чинниками вторинного пилового забруднення атмосферного повітря, яка на відміну від існуючих систем, враховує профілізацію регіонів і позиційність джерел небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1 н631 +
Шифр НБУВ: РА343328

Рубрики:

      
8.

Бахарєв Д.М. 
Підвищення ефективності технологічного процесу обмолоту і розробка конструкції молотарки качанів кукурудзи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Д.М. Бахарєв ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів аналізу способів, пристроїв і робочих органів молотарок качанів кукурудзи доведено необхідність розробки молотарки з раціональним розподілом сил удару та тертя в молотильній камері, яка здатна обмолочувати качани всіх цільових призначень відповідно до агровимог з максимальною продуктивністю та мінімальними енергоємністю і матеріаломісткістю. З цією метою розроблено конструктивно-технологічну схему молотарки з трисекційною декою, кожна секція якої складається з чотирьох притисних елементів, побудовано розрахункову модель її функціонування. Запропоновано класифікацію способів, пристроїв і робочих органів молотарок качанів кукурудзи і структурний граф аксіально-роторної системи обмолоту. Одержано математичні моделі технологічного процесу обмолоту качанів кукурудзи молотаркою з раціональним розподілом сил удару та тертя в молотильній камері, а також математичні залежності, які дозволяють визначити основні конструктивно-режимні параметри молотарки. Проведено однофакторні експерименти та визначено механіко-технологічні характеристики качанів і зерна кукурудзи, продуктивність молотарки, показник недомолоту, потужність, потрібну для здійснення обмолоту, енергоємність процесу обмолоту, показник макро- та мікротравмувань обмолоченого зерна, раціональний кут нахилу молотильної камери та показник просипання зерна крізь отвори деки за її довжиною. За результатами багатофакторного експерименту одержано регресійні залежності енергоємності та комплексного показника якості обмолоту, виконано оптимізацію та вирішено компромісну задачу. Одержано раціональні конструктивно-режимні параметри молотарки, які забезпечують мінімальну енергоємність процесу обмолоту за найкращої якості обмолоченого зерна. На підставі результатів досліджень розроблено конструкцію молотарки качанів кукурудзи з раціональним розподілом сил удару та тертя у молотильній камері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.852.121.22 +
Шифр НБУВ: РА354585

      
Категорія: Будівництво   
9.

Бахарєва Г. Ю. 
Екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено заходи щодо забезпечення екологічно безпечного стану міської атмосфери в районі газоподібних викидів, що містять формальдегід та метан. Експериментально досліджено аеробний й анаеробний біотехнологічні процеси вилучення формальдегіду з газоподібних викидів хімічних виробництв на етапі регенерації води в біоскрубері та встановлено їх кінетичні характеристики. Вдосконалено відому біотехнологію детоксикації формальдегіду у газоподібних викидах шляхом використання анаеробної денітрифікації. Встановлено причини низької ефективності очистки від метану газоподібних викидів з каналізаційних мереж. Запропоновано ефективну біотехнологію очистки газоподібних викидів з каналізаційних мереж в біореакторі з шаром, що омивається. Розроблено математичну модель біотехнологічної детоксикації формальдегіду шляхом денітрифікації. Розраховано еколого-економічний збиток, які спричиняють газоподібні викиди формальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Бахарєва Г. Ю. 
екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бахарева Л.В. 
Діагностичне значення клініко-параклінічних особливостей атеросклеротичних оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій для вибору тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.В. Бахарева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічного матеріалу визначено клініко-параклінічні особливості атеросклеротичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій з метою здійснення вибору тактики лікування. На підставі даних клініко-неврологічного, допплерографічного, ангіографічного досліджень проведено комплексну оцінку мозкового кровообігу, виявлено діагностичні критерії для визначення резерву коллатерального кровообігу. Уперше з використанням сучасних неінвазивних методів проведено зіставлення результатів клініко-ультразвукових і морфологічних методів дослідження у хворих з атеросклеротичними ураженнями сонних артерій. Виявлено роль морфологічних особливостей атеросклеротичних бляшок у розвитку клінічних проявів судинно-мозкової недостатності. Установлено, що клінічні прояви ішемії мозку у хворих з атеросклеротичним стенозом сонних артерій не мають визначеної залежності від збільшення ступеня та поширеності стенозу, а корелюють з ехоморфоструктурою атеросклеротичної бляшки. Визначено хірургічну тактику контролювання стану хворих зі стенозами сонних артерій та вивчено віддалені результати хірургічного лікування залежно від ехоморфоструктури атеросклеротичної бляшки та клінічних проявів захворювання. Науково обгрунтовано та впроваджено до клінічної практики діагностичний неінвазивний алгоритм обстеження пацієнтів груп ризику для раннього виявлення патології екстракраніальних відділів прецеребральних артерій, що дозволяє підвищити ефективність лікування та профілатиктичних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-43 + Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА340014

Рубрики:

      
12.

Бахмат Н. В. 
Формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. В. Бахмат ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання. Конкретизовано сутність поняття "педагогічне моделювання", визначено групи його об'єктів у професійній готовності вчителя початкових класів, обгрунтовано здійснення психолого-педагогічних засад педагогічного моделювання. Доведено факт про знакову природу будь-якої моделі, як психологічні засади дослідження виокремлено теорію змістовного узагальнення та "знакову" концепцію навчання. Відображено методичну систему формування готовності студентів педагогічних факультетів до педагогічного моделювання й обгрунтовано змістовий компонент моделі, який реалізовано в спецкурсі "Педагогічне моделювання у початковій освіті" та застосуванням відповідних методів, форм і засобів навчання. Встановлено, що ефективність формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання залежить від упровадження експериментальної методики, що забезпечує суттєве підвищення фахово спрямованих особистісних якостей. Завдяки синергетизму дії фахових знань суттєво підвищується мотивація навчання студентів до одержання нових знань, студенти розпочинають розглядати навчальний процес як динамічну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА384368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
14.

Бахматюк Б.П. 
Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Б.П. Бахматюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено систематичний аналіз впливу концентрації впроваджених іонів літію на кінетику та термодинаміку електрохімічної інтеркаляції моноселеніду індію та галію, а також телуриду та селеніду вісмуту. Досліджено кінетику літій-іонної інтеркаляції дисульфіду титану методом імпедансної спектроскопії на монокристалічних зразках. Визначено основні фактори, які справляють визначальний вплив на зміну термодинамічних і кінетичних параметрів у процесі інтеркаляції.Пояснено механізм процесу комбінованого інтеркалювання InSe та досліджено електрохімічну природу впливу інтеркалювання іонами протилежними за окисно-відновною дією на фото-е.р.с. контакту напівпровідник-електроліт. Визначено за електрохімічною методикою вплив впровадження іонів літію та хлору на положення рівня Фермі вихідної матриці та оцінено енергію відштовхування гостьових компонентів у міжшарових прошарках. Досліджено закономірності поляризації подвійного електричного шару у взаємозв'язку з експлуатаційними характеристиками літієвих джерел струму та конденсаторів з подвійним електричним шаром. Вивчено закономірності дифузійних процесів у фторованих катодах селеніду вісмуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582
Шифр НБУВ: РА321395

Рубрики:

      
15.

Бахмач Н.В. 
Формування корпоративних недержавних пенсійних фондів підприємств легкої промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Н.В. Бахмач ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання формування ефективного механізму управління корпоративними недержавними пенсійними фондами та їх використання для стимулювання розвитку легкої промисловості в Україні. Розкрито процес формування механізмів соціального захисту населення. Проаналізовано підстави реформування вітчизняної пенсійної системи. Досліджено економічну суть корпоративного недержавного пенсійного фонду. Розглянуто концептуальні підходи до розбудови системи управління й особливості їх практичного впровадження. Розроблено модель управління корпоративним недержавним пенсійним фондом, яка характеризується цілісністю побудови, системністю та комплексністю. Запропоновано рекомендації щодо практичного впровадження моделі за умов створення такого фонду на базі підприємств легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.221 +
Шифр НБУВ: РА346474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бахметьєва А.М. 
Особливості комунікативних функцій паблік рилейшнз в діяльності прес-служб установ освіти: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.06 / А.М. Бахметьєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження основних функцій паблік рилейшнз ВНЗ з акцентуацією соціально орієнтованої складової. Проаналізовано ефективність їх використання в галузі різних комунікаційних стратегій. Розглянуто приклади позиціонування ВНЗ у вітчизняному й освітньому просторі. Визначено сучасні тенденції у процесі побудови та підтримки привабливого іміджу та засоби формування власного комунікативного простору, в тому числі й віртуального, в сучасній медіа-системі. Запропоновано методику оцінювання ефективної роботи прес-служби за принципом співвідношення кількісних, якісних і внутрішніх показників медіарилейшнз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: А6 + Ч62в05 + С5*333.4 +
Шифр НБУВ: РА366279

Рубрики:

      
17.

Бахмут О.О. 
Стійкість гібридів і сортів кукурудзи до кукурудзяного метелика та багаторічний прогноз його чисельності в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.О. Бахмут ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено особливості біології кукурудзяного метелика залежно від ступеня стійкості гібридів і сортів кукурудзи до нього. Встановлено закономірності багаторічної динаміки його чисельності за умов Кіровоградщини. Розроблено математичну модель багаторічного прогнозу фітофага залежно від сонячної активності (чисел Вольфа). Удосконалено методику визначення втрат урожаю кукурудзи від комплексу шкідників за рахунок використання показника стійкості гібридів і сортів до кукурудзяного метелика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5 + П468.67 + П412 +
Шифр НБУВ: РА322393

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Бахмутов В.Г. 
Палеовікові геомагнiтні варіації та магнітохронологія пізньольодовиків'я - голоцену: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / В.Г. Бахмутов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методику палеомагнітних досліджень неконсолідованих осадків, визначено критерії вибору об'єктів досліджень - потенційних носіїв інформації про вікові геомагнітні варіації, запропоновано оптимальний комплекс магнітно-мінералогічних і статистичних методів обробки даних. На серії розрізів, які хронологічно перекриваються, вперше одержано "запис" варіацій компонент вектора давнього геомагнітного поля за останні 13 тис. років. Одержано нові дані про динаміку геомагнітного поля. Зроблено висновок про відмінність у режимі генерації геомагнітного поля в епоху пізньольодовиків'я й у пізньому голоцені. Побудовано зведену регіональну магнітохронологічну (магнітостратиграфічну) схему палеовікових варіацій схилення та нахилення, яка є новим інструментом для розчленування, стратифікації та кореляції осадових товщ на півночі Європейського континенту. Встановлено зв'язок між геомагнітними варіаціями та довгостроковими кліматичними змінами. Зазначено, що визначальний вплив на характер атмосферної циркуляції в Європейському секторі має знаходження геомагнітного полюса як центру аврорального овалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213
Шифр НБУВ: РА316500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бахмутян Н.В. 
Інтенсифікація процесу сушіння фруктово-ягідної сировини в завислому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.В. Бахмутян ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі результатів проведеного комплексу аналітичних і експериментальних досліджень визначено статичні характеристики висушених продуктів, а саме: рівноважний вологовміст як функцію температури та відносної вологості повітря, хімічного потенціалу та питомої термічної вологоємності. Розраховано коефіцієнти у рівнянні тривалості сушіння з використанням методу Філоненко - Грішина для фруктово-ягідної вологоємності. Розроблено методи розрахунку сушильної установки для сушіння у завислому шарі. Запропоновано модель сушки плодів і ягід, яка базується на принципі суперпозиції та враховує вплив коефіцієнта активності води на масовіддачу. Установлено значущість режимних параметрів щодо зміни хімічних і біохімічних показників. Значне скорочення тривалості сушки дозволяє поліпшити органолептичні та біохімічні показники сушеного продукту та зменшити витрати теплоти на процес сушіння. Для проведення досліджень використано нетрадиційну сировину для сушильної промисловості, а саме: айву, чорну смородину, обліпиху, аронію, горобину червону, що дозволяє розширити асортимент сухофруктів, використовуючи "місцеву" сировину, підвищити якість сушених продуктів і зменшити собівартість вітчизняної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.2 +
Шифр НБУВ: РА353327

Рубрики:

      
20.

Бахновська І. П. 
Основоположні принципи права як інтегруючий елемент правової системи України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. П. Бахновська ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто риси правової системи й її структуру, визначено статус принципів права в правовій системі. Розкрито сутність поняття принципів права, проаналізовано їх риси та проведено порівняння їх з суміжними категоріями. Визначено основні функції принципів права та розкрито їх зміст. Проаналізовано систему принципів права та визначено місце в ній основоположних принципів. Досліджено вплив основоположних принципів права на основні складові правової системи (правотворчість, реалізацію права та правову культуру). Висвітлено роль основоположних принципів права в об'єднанні елементів правової системи та забезпеченні її цілісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА385434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського