Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (807)Книжкові видання та компакт-диски (782)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>A=БАХ$<.>+<.>A=СТИВЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бахмутян Н.В. 
Інтенсифікація процесу сушіння фруктово-ягідної сировини в завислому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.В. Бахмутян ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі результатів проведеного комплексу аналітичних і експериментальних досліджень визначено статичні характеристики висушених продуктів, а саме: рівноважний вологовміст як функцію температури та відносної вологості повітря, хімічного потенціалу та питомої термічної вологоємності. Розраховано коефіцієнти у рівнянні тривалості сушіння з використанням методу Філоненко - Грішина для фруктово-ягідної вологоємності. Розроблено методи розрахунку сушильної установки для сушіння у завислому шарі. Запропоновано модель сушки плодів і ягід, яка базується на принципі суперпозиції та враховує вплив коефіцієнта активності води на масовіддачу. Установлено значущість режимних параметрів щодо зміни хімічних і біохімічних показників. Значне скорочення тривалості сушки дозволяє поліпшити органолептичні та біохімічні показники сушеного продукту та зменшити витрати теплоти на процес сушіння. Для проведення досліджень використано нетрадиційну сировину для сушильної промисловості, а саме: айву, чорну смородину, обліпиху, аронію, горобину червону, що дозволяє розширити асортимент сухофруктів, використовуючи "місцеву" сировину, підвищити якість сушених продуктів і зменшити собівартість вітчизняної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.2 +
Шифр НБУВ: РА353327

Рубрики:

      
2.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
3.

Бахтін О. С. 
Будівельні облицювальні вироби на основі вапняно-вапнякових композицій карбонізаційного твердіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. С. Бахтін ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено закономірності впливу підвищеної концентрації вуглекислого газу на карбонізацію вапна та на фізико-механічні властивості вапняного каменю карбонізаційного твердіння. Вивчено процеси структуроутворення у вапняно-вапнякових композиціях. Доведено, що у процесі карбонізації морфологія кристалів утвореного вторинного карбонату кальцію подібна з морфологією кристалів вапнякового наповнювача. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних параметрів (питомого тиску пресування, початкового вмісту води у сировинній суміші, кількості та питомої поверхні вапнякового наповнювача) на фізико-механічні властивості карбонізованого матеріалу на основі вапняно-вапнякових композицій. Визначено оптимальні технологічні умови його одержання з необхідними експлуатаційними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.425 + Н308.4
Шифр НБУВ: РА386204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бахарева Л.В. 
Діагностичне значення клініко-параклінічних особливостей атеросклеротичних оклюзійно-стенотичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій для вибору тактики лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.В. Бахарева ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічного матеріалу визначено клініко-параклінічні особливості атеросклеротичних уражень екстракраніальних сегментів сонних артерій з метою здійснення вибору тактики лікування. На підставі даних клініко-неврологічного, допплерографічного, ангіографічного досліджень проведено комплексну оцінку мозкового кровообігу, виявлено діагностичні критерії для визначення резерву коллатерального кровообігу. Уперше з використанням сучасних неінвазивних методів проведено зіставлення результатів клініко-ультразвукових і морфологічних методів дослідження у хворих з атеросклеротичними ураженнями сонних артерій. Виявлено роль морфологічних особливостей атеросклеротичних бляшок у розвитку клінічних проявів судинно-мозкової недостатності. Установлено, що клінічні прояви ішемії мозку у хворих з атеросклеротичним стенозом сонних артерій не мають визначеної залежності від збільшення ступеня та поширеності стенозу, а корелюють з ехоморфоструктурою атеросклеротичної бляшки. Визначено хірургічну тактику контролювання стану хворих зі стенозами сонних артерій та вивчено віддалені результати хірургічного лікування залежно від ехоморфоструктури атеросклеротичної бляшки та клінічних проявів захворювання. Науково обгрунтовано та впроваджено до клінічної практики діагностичний неінвазивний алгоритм обстеження пацієнтів груп ризику для раннього виявлення патології екстракраніальних відділів прецеребральних артерій, що дозволяє підвищити ефективність лікування та профілатиктичних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-43 + Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА340014

Рубрики:

      
5.

Баханова О. В. 
Дозиметричний супровід аналітичних епідеміологічних досліджень віддалених ефектів опромінення учасників ліквідації наслідків наЧорнобильській АЕС / О. В. Баханова. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дозиметричному забезпеченню аналітичних епідеміологічних досліджень віддалених біологічних ефектів опромінення учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на Чорнобильській АЕС і представлена циклом наукових праць, опублікованих у наукових виданнях першого та другого квартилів (Q1 і Q2) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports. Цикл робіт, що виносяться на захист, містить докладний опис розробки та реалізації новітніх методівретроспективного визначення доз суб'єктів аналітичних епідеміологічних досліджень, спрямованих на оцінювання коефіцієнтів ризиків виникнення віддалених стохастичних ефектів іонізуючого випромінювання. Результати українсько-американського дослідження апарата ока у когорті УЛНА 1986–1987 рр. вперше показали значно вищу, ніж вважалося раніше, радіочутливість кришталика та ймовірну відсутність порогу виникнення катаракти. Цей здобуток вплинув на світову систему радіаційного захисту, зокрема, його наслідком став перегляд (зниження) рішенням МКРЗ ліміту еквівалентної дози зовнішнього опромінення кришталика ока для персоналу категорії А у 7,5 разів – від 150 мЗв на рік до 20 мЗв на рік. Новий ліміт дози на кришталик був включений 2011 року до нових Міжнародних основних норм безпеки для захисту від іонізуючих випромінювань та безпеки джерел випромінювання МАГАТЕ та введений у дію для країн-членів Європейського Союзу директивою ЄВРАТОМ № 2013/59/EURATOM від 05.12.2013. Одержані результати реконструкції доз опромінення молочної залози були використані у дослідженні особливостей канцерогенезу молочної залози у жінокучасниць ЛНА і дозволили виявити функціональну роль біологічних маркерів у відповіді на пошкодження ДНК та прогресуванні пухлини. Отримані результати реконструкції доз опромінення ґонад батьківсуб'єктів українсько-американського проекту дослідження генетичних ефектів опромінення серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Україні дозволили дослідити, чи мають діти, народжені від батьків, які зазналирадіаційного впливу, більшу кількість мутацій de novo зародкової лінії (DNM). Секвенування всього генома для 130 дітей (1987–2002 р.н.) та їхніх батьків не виявило збільшення частоти, зміни розподілу або типів DNM у нащадків опромінених батьків порівняно з попередніми дослідженнями серед населення в цілому. Не виявлено підвищення загальної кількості DNM ані в залежності від кумулятивної дози опромінення на гонади батька, ні в залежності від дози на гонади матері.^UThe thesis is devoted to complex dosimetric support of analytical epidemiological studies of long-term biological effects among cleanup workersexposed due to the Chornobyl accident. The thesis presents a series of the research papers published in scientific journals of the first and second quartiles (Q1 and Q2) according to the bibliometric indicators database of the SCImago Journal & Country Rank or Journal Citation Reports. The series of papers submitted for the defense contains a detailed description of the development and implementation of the new methods of retrospective dose assessment for subjects of analytical epidemiological studies of risk factors for long-term stochastic effects of ionizing radiation. The results of the Ukrainian-American ocular study in the cohort of Chornobyl cleanup workers in 1986–1987 for the first time showed a much higher radiosensitivity of the lens and a probable absence of a cataract threshold. This achievement affected the global radiation protection system, in particular, it resulted in the ICRP decision on a revision (7.5 times reduction) of the equivalent dose limit of external irradiation of the lens for Category A personnel - from 150 mSv per year to 20 mSv per year. The new lens dose limit was included in 2011 in the new International Basic Safety Standards for Ionizing Radiation Protection and the Safety of IAEA Radiation Sources and was introduced for EU Member States by Euratom Directive № 2013/59 / EURATOM of 05.12.2013. The results of reconstruction of breast exposure were used in the study of breast carcinogenesis in women participating in Chornobyl cleanup and revealed the functional role of biological markers in response to DNA damage and tumor progression. The results of reconstruction of gonadal doses for parents-subjects of the Ukrainian-American study of transgenerational effects of exposure to ionizing radiation due to the Chornobyl accident in Ukraine allowed to investigate whether children born to parents exposed to radiation have more de novo embryonic mutations. lines (DNM). Sequencing of the entire genome for 130 children (born 1987–2002) and their parents did not reveal an increase in the frequency, distribution, or types of DNM in the offspring of irradiated parents compared to previous studies in the general population. No increase in total DNM was detected either depending on the cumulative radiation dose to the father's gonads or depending on the dose to the mother's gonads.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Бахарєв В.С. 
Екологічна безпека регіону в умовах техногенного пилового забруднення атмосферного повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.С. Бахарєв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розширено та деталізовано ієрархічну структуру екологічної небезпеки стосовно видів і підвидів її техногенної складової. Визначено місце чинників пилового забруднення атмосферного повітря у даній структурі. Запропоновано диференціацію джерел екологічної небезпеки з виділенням первинного та вторинного пилового забруднення атмосферного повітря стосовно основного технологічного процесу промислового виробництва. За результатами моніторингу раніше неврахованих джерел вторинного техногенного пилового забруднення атмосферного повітря визначено реальні умови формування екологічної небезпеки конкретного підвиду в індустріально розвиненому регіоні. Втановлено підсилення впливу проявів екологічної небезпеки на стан захворюваності населення щодо певних нозологічних форм у зонах безпосередньої дії джерел вторинного пилового забруднення атмосферного повітря. Обгрунтовано загальні принципи техніко-технологічного управління екологічною безпекою за умов техногенного пилового забруднення. Розроблено систему технічних рішень щодо досягнення прийнятного рівня еконебезпеки, сформованої чинниками вторинного пилового забруднення атмосферного повітря, яка на відміну від існуючих систем, враховує профілізацію регіонів і позиційність джерел небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И342.1 н631 +
Шифр НБУВ: РА343328

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бахарєва Г. Ю. 
Екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено заходи щодо забезпечення екологічно безпечного стану міської атмосфери в районі газоподібних викидів, що містять формальдегід та метан. Експериментально досліджено аеробний й анаеробний біотехнологічні процеси вилучення формальдегіду з газоподібних викидів хімічних виробництв на етапі регенерації води в біоскрубері та встановлено їх кінетичні характеристики. Вдосконалено відому біотехнологію детоксикації формальдегіду у газоподібних викидах шляхом використання анаеробної денітрифікації. Встановлено причини низької ефективності очистки від метану газоподібних викидів з каналізаційних мереж. Запропоновано ефективну біотехнологію очистки газоподібних викидів з каналізаційних мереж в біореакторі з шаром, що омивається. Розроблено математичну модель біотехнологічної детоксикації формальдегіду шляхом денітрифікації. Розраховано еколого-економічний збиток, які спричиняють газоподібні викиди формальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Бахарєва Г. Ю. 
екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бахтін О.К. 
Екстремальні задачі і квадратичні диференціали в геометричній теорії функцій комплексної змінної: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.К. Бахтін ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 29 с. — укp.

Розроблено нові методи дослідження екстремальних задач геометричної теорії функцій комплексної змінної. Для дослідження екстремальних задач з метою одержання точних оцінок зверху функціоналів на класах неперетинних областей або відкритих множин розроблено метод "керуючих" функціоналів. Введено поняття променевих систем точок, що дає змогу розширити класи екстремальних задач, для яких одержано повний розв'язок. Здійснено істотне послаблення вимог щодо геометрії взаємного розташування вільних полюсів квадратичних диференціалів, які відповідають задачам, що вивчаються. Узагальнено та посилено класичні результати В.М.Дубініна, Г.В.Кузьміної, Є.Г.Ємельянова. Досліджено властивості голоморфних функцій, які задовольняють систему двох функціонально-диференціальних рівнянь. Одержано розв'язок відомої гіпотези Дюрена для частинного випадку скінченних лінійних функціоналів. Одержано розв'язок узагальненої задачі Фекете.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.518,0 + В161.518,0
Шифр НБУВ: РА349702

Рубрики:

      
10.

Вигівська Л. В. 
Екстремальні задачі для областей, які не перетинаються, з вільними полюсами на колі / Л. В. Вигівська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів дослідження деяких відомих проблем геометричної теорії функцій комплексної змінної. Зокрема, досліджується задача, яка була сформульована В.\,М.~Дубініним 1994 року у вигляді відкритої проблеми. Ця задача стосується знаходженню мак\-симуму добутку внутрішніх радіусів $n,$ $n\geqslant2$ взаємно неперетинних симетричних областей відносно точок одиничного кола і внутрішнього радіуса в додатній степені $\gamma$ області відносно початку координат і опису екстремальних конфігурацій. Розв'язується також задача про максимум добутку внутрішніх радіусів неперетинних областей, частина з яких володіє симетрією відносно одиничного кола.^UThe thesis is devoted to the development of research methods of some well-known problems of the geometric function theory of a complex variable. In particular, we studied the problem, which V.\,N.~Dubinin had formulated in 1994 as an open problem. This problem is to find a maximum of the product of inner radii of $n$ mutually non-overlapping domains with respect to the points on a unit circle and the inner radius of positive degree $\gamma$ of the domain with respect to zero and description of extreme configurations. An attention in the dissertation is also given to the study of problem of maximizing the product of inner radii of non-overlapping domains in the case when some of the domains are symmetrical with respect to a unit circle.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Баханова М.В. 
Ефективність комплексу маркетингових комунікацій банківських установ: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / М.В. Баханова ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні засади формування ефективного комплексу маркетингових комунікацій вітчизняних банківських установ. Розглянуто теоретичні засади комплексу маркетингових комунікацій, описано його структуру. Встановлено критерії визначення ефективності комплексу маркетингових комунікацій банку. З'ясовано, що синергетичний ефект маркетингових комунікацій виявляється у застосуванні складових усього комплексу маркетингових комунікацій і відрізняється від простого додавання ефектів кожної складової зокрема. Проаналізовано стан вітчизняної банківської системи, досліджено процес створення ефективного комплексу маркетингових комунікацій комерційними банками, виявлено тенденції його розвитку й оцінено ефективність. Розроблено програми ефективних маркетингових комунікаційних заходів шляхом сегментації ринку банківських продуктів. Наведено пропозиції щодо використання комунікаційних моделей, а також удосконалення організаційно-інформаційного та методичного забезпечення ефективності комплексу маркетингових комунікацій банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1 +
Шифр НБУВ: РА360294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бахтін А.М. 
Колективізація сільського господарства і голод на території Півдня України (1929 - 1933 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Бахтін ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії комплексно досліджено форми та методи примусової колективізації сільського господарства на Півдні України, встановлено причини та наслідки голодного лихоліття 1932 - 1933 рр. для населення регіону. Опрацьовано маловідомі документи та матеріали вищого політичного керівництва, вищих органів державної влади та управління СРСР, УРСР, а також місцевих радянських та правоохоронних органів, що дозволило детально відтворити механізм проведення соціалістичних перетворень у селах Південного регіону України, оприлюднити нові дані про голод-геноцид 1932 - 1933 рр. З використанням сучасного теоретико-методологічного інструментарію та результатів аналізу значної кількості архівних джерел та історичної літератури показано шляхи формування репресивної політики радянської влади за умов масової колективізації українського села. Суттєво розширено складові системи "надзвичайних заходів" хлібозаготівельних кампаній 1929 - 1933 рр., уточнено масштаби їх застосування на Півдні України. Встановлено форми опору хліборобської людності регіону впровадженню антинародної аграрної політики тоталітарного режиму. Простежено трагічні етапи голоду в містах і селах південних областей України. Проаналізовано наслідки голодомору, підраховано кількість жертв, з'ясовано масштаби безпритульності та занедбаності сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)615-205 +
Шифр НБУВ: РА342174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бахуринська О.О. 
Кримінально-правова характеристика порушення вимог законодавства про охорону праці (ст. 271 КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Бахуринська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний юридичний аналіз об'єктивних і суб'єктивних ознак складів злочину, передбаченого ст. 271 Кримінального кодексу України. Розглянуто основні підходи до нормативного закріплення даних юридичних ознак у чинному національному кримінальному законодавстві та законодавстві окремих зарубіжних країн. Досліджено специфічний кримінально-правовий зміст порушення вимог законодавства про охорону праці та його співвідношення з іншими злочинами. Запропоновано визначення об'єкта цього злочину. На підставі результатів дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА351214

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бахтіяров Д. І. 
Метод підвищення ефективності використання радіотехнічних пристроїв моніторингу електромагнітної обстановки в урбанізованих середовищах / Д. І. Бахтіяров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена рішенню актуальної науково-прикладної задачі, яка полягає в розробці методу визначення рівнів основних та побічних електромагнітних випромінювань в урбанізованих середовищах за рахунок удосконалення моделей їх розповсюдження. Обґрунтовано необхідність в підвищені ефективності використання пристроїв моніторингу електромагнітної обстановки на основі аналізу особливостей розповсюдження електромагнітних випромінювань в урбанізованому середовищі та недоліків існуючого математичного апарату для їх опису. Запропоновано структуру експериментальної установки та проведено дослідження особливостей розповсюдження основних та побічних електромагнітних випромінювань в урбанізованому середовищі, зроблено прогнозування характеру їх розповсюдження на прикладі моделі COST231MWM. Представлено модель оцінки енергетичних характеристик сигналів в точці спостереження на основі експериментальних досліджень затухання електромагнітних випромінювань в залежності від частоти, характеру перешкоди та відстані в реальних умовах експлуатації та отримано відповідні графічні й математичні залежності, що лягли в основу методу удосконалення моделей розповсюдження електромагнітних випромінювань. Обґрунтовано наукові методи синтезу деталізованої структурної схеми процесів виявлення та локалізації неконтрольованих та неліцензованих пристроїв передавання інформації по радіоканалах, що включають розробку програмного забезпечення для визначення зони електромагнітної доступності всередині приміщення. Розроблено оригінальний підхід, алгоритм функціонування та методи синтезу засобів пошуку в умовах радіоперешкод та виявлення джерел електромагнітних випромінювань.^UThe dissertation is devoted to the decision of the actual scientific and applied problem which consists in the development of a method of definition of levels of the basic and secondary electromagnetic radiations in the urban environments at the expense of perfection of models of their distribution. The necessity in the increased efficiency of use of devices of monitoring of an electromagnetic situation on the basis of the analysis of features of distribution of electromagnetic radiations in the urban environment and lacks of the existing mathematical device for their description is proved. The structure of the experimental setup is proposed and the peculiarities of propagation of main and secondary electromagnetic radiations in the urban environment are studied, the nature of their propagation is predicted on the example of COST231Milti-Wall-Model. The nature of the interference and the distance in real operating conditions and the corresponding graphical and mathematical dependences were obtained, which formed the basis of the method of improving the models of electromagnetic radiation propagation. Scientific methods of synthesis of the detailed structural scheme of processes of detection and localization of uncontrolled and unlicensed devices of information transmission on radio channels, including development of the software for definition of a zone of electromagnetic accessibility indoors are substantiated. An original approach, algorithm of functioning and methods of synthesis of search means in the conditions of radio interference and detection of sources of electromagnetic radiation are developed. To solve the problem in the dissertation the following tasks have been set and solved: – the necessity in the increased efficiency of use of devices of monitoring of an electromagnetic situation on the basis of the analysis of features of distribution of electromagnetic radiations in the urban environment and lacks of the existing mathematical approach for their description is proved. – has been created the model for estimating the energy characteristics of signals at the observation point based on experimental studies of electromagnetic radiation attenuation depending on the frequency, nature of interference and distance in real operating conditions, for obtaining graphical and mathematical dependences. Has been developed method for improving radio wave propagation models (on the example of the COST 231 MWM). – development of a method for detection and localization of uncontrolled and unlicensed devices for transmitting information on the radio channel in a complex interfering and electromagnetic environment inside a dedicated room of the electromagnetic availability zone and development of a detailed structure of this process. – development of software that will determine the perimeter of the electromagnetic availability zone on the basis of the obtained mathematical apparatus for the purposes of monitoring the electromagnetic environment indoors and information security. – conducting experimental verification of the obtained results to assess the peculiarities of the propagation of main and secondary electromagnetic radiation in the urban environment, predicting the nature of their distribution in applied models of COST 231 MWM, based on the results, evaluated by viewing and creating semantic information about side electromagnetic radiation and pickup.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Дворак І. Я. 
Метод симетризації в задачах про екстремальне розбиття комплексної площини / І. Я. Дворак. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено три проблеми, дві з яких поставив в «Успехи математических наук» 1994 року В. М. Дубінін як відкриті проблеми.У першому розділі дисертаційної роботи зроблено огляд літератури, викладено основні ідеї методів дослідження даних проблем, наведено означення і теореми, необхідні для формулювання і доведення основних результатів дисертації.У другому розділі розв'язано задачу про знаходження максимуму добутку внутрішніх радіусів частинно неперетинних областей відносно n-променевих систем точок на деяку додатню степінь внутрішніх радіусів частково перетинних областей відносно початку координат та нескінченно віддаленої точки для значно ширших інтервалів параметра .У третьому розділі розв'язано задачу про знаходження максимуму добутку внутрішніх радіусів взаємно неперетинних областей відносно точок одиничного кола на деяку додатню степінь внутрішнього радіусу деякої області відносно початку координат для =n0,45, n12 і =n0,5, n126. У четвертому розділі отримано розв'язок задачі про максимум добутку внутрішніх радіусів взаємно неперетинних областей із додатковою умовою симетрії, яка визначається певною областю, котрій належить початок координат на деяку додатню степінь внутрішнього радіуса цієї області для γ∈ (0;32], n≥ 9.^UIn the dissertation work three problems were investigated, two of which were put in "Uspekhi Matematicheskikh Nauk" in 1994 by V. M. Dubinin as open problems.In the first section of the dissertation the review of the literature is made,The basic ideas of the methods of studying these problems are described, the definitions and the theorems necessary for the formulation and proof of the basic dissertation results.The second section solves the problem of finding the maximum product of internal radii of partially non-intersecting regions with respect to n-radial systems of points on a certain positive degree of γ of the internal radii of partially intersecting regions relative to the origin of the coordinates and the infinitely distant point for much wider intervals parameter γ.In the third section, the problem of finding the maximum product of internal radii of mutually non-cross regions over the points of a single circle for a certain positive degree γof the interior radius of a certain region relative to the origin of the coordinates for =n0,45, n12 and =n0,5, n126.In the fourth section we obtain a solution to the problem of the maximum product of internal radii of mutually non-intersecting regions with an additional condition of symmetry determined by a certain region, which belongs to the origin of coordinates for some positive degree γ of the interior radius of this domain for γ∈ (0;32], n≥ 9.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Баховський П.Ф. 
Методи забезпечення якості сервісу при впровадженні віртуальних технічних функцій в мобільних телекомунікаційних мережах: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.12.02 / П.Ф. Баховський ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано математичні моделі мереж мобільного зв'язку як систем масового обслуговування, в тому числі моделі стохастичних потоків і затримок повідомлень. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження характерних властивостей наборів віртуальних технічних функцій, що необхідно враховувати під час вибору параметрів і структури телекомунікаційної мережі. Розроблено рекомендації щодо вибору основних параметрів мережі (енергетичних характеристик і просторових розподілів навантаження, пропускної спроможності) залежно від інтенсивності потоків заявок на послуги, їх статистичних характеристик і структури мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.161-01 +
Шифр НБУВ: РА369416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бахтарі Хедаятоллах 
Методи та засоби підвищення ефективності розрахунку надійності відмовостійких багатопроцесорних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Бахтарі Хедаятоллах ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні засади розробки та використання CL-моделей поведінки відмовостійких багатопроцесорних систем (ВБС) у потоці відмов для розрахунку їх надійності шляхом виконання статистичних експериментів з моделями. Досліджено питання спрощення моделей. Запропоновано удосконалений метод мінімізації, а також зменшення перебору під час пошуку оптимальної за певним критерієм моделі. До наукового обігу введено поняття впорядкованості реберних функцій моделі. Для випадку m=3 побудовано спеціальне дерево, що дозволяє сформулювати умови існування попарних реберних циклів (ПРЦ), які ускладнюють перетворення моделей. На базі цих умов запропоновано алгоритм пошуку ПРЦ, які виникають у процесі перетворення моделей. Запропоновано нову CL-модель, яка будується на базі декількох 4-реберних графів, значно спрощує перетворення моделей і в якій не виникають ПРЦ. Розроблено та досліджено спеціалізовану структуру засобу підтримки процедур моделювання поведінки ВБС у потоці відмов різної (заданої) кратності, що дозволяють оптимізувати процес моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-021 +
Шифр НБУВ: РА362168

Рубрики:

      
18.

Бахтєєва Т.Д. 
Механізми розвитку, клініка і корекція порушення сексуального здоров'я при цукровому діабеті у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.Д. Бахтєєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

З позицій системного міждисциплінарного підходу досліджено причини та умови розвитку сексуальних розладів у жінок, хворих на цукровий діабет. Виявлено особливості взаємодії соматичних і психологічних чинників у генезі сексуальної дисфункції та їх клінічні прояви в процесі даного захворювання. Вивчено причини, механізми розвитку та прояви сексуальної дисгармонії подружньої пари у разі сексуальних порушень у дружини, хворої на цукровий діабет. За результатами проведеного дослідження розроблено ефективну систему корекції порушення сексуального здоров'я в процесі зазначеної патології у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р712.53-37
Шифр НБУВ: РА311272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бахтеєва Т.Д. 
Невротичні розлади у жінок (етіологія, патогенез, клініка, терапія): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Т.Д. Бахтеєва ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного, патопсихологічного та соціально-психологічного обстеження 316-ти жінок з різними формами невротичної патології (113 - з неврастенією (F48.0), 94 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 109 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) та 127 чоловіків з аналогічними формами невротичної патології (46 хворих на неврастенію (F48.0), 38 - з тривожно-фобічними розладами (F40.9), 43 - з соматоформними порушеннями (F45.3)) визначено етіологічні фактори, механізми формування й особливості клінічного перебігу невротичних розладів у жінок. Встановлено, що їх розвиток обумовлений дією чинників психічної травматизації, основними властивостями яких є поєднаність, взаємопосилення та переважна локалізація на рівні мікросоціума. Доведено, що психогенії макросоціальної спрямованості (соціально-економічні чинники) у генезі невротичної хвороби у жінок відіграють фонову підтримуючу роль. З'ясовано, що характерною особливістю психопатології у разі невротичних розладів у жінок є переважання депресивних і соматизованих проявів. У межах кожної з форм патології визначено певні особливості. Встановлено, що в механізмах формування невротичнх розладів у жінок значну роль відіграє генералізація психогенії та статево-рольовий конфлікт. Із використанням гендерного підходу щодо аналізу невротичних розладів розроблено модель неврозогенезу з урахуванням специфіки патології, яка обумовлена статтю. На підставі використання комплексного підходу розроблено гендерно обгрунтовані критерії діагностики, принципи терапії та профілактики невротичних розладів у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 +
Шифр НБУВ: РА357881

Рубрики:

      
20.

Бахновська І. П. 
Основоположні принципи права як інтегруючий елемент правової системи України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. П. Бахновська ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто риси правової системи й її структуру, визначено статус принципів права в правовій системі. Розкрито сутність поняття принципів права, проаналізовано їх риси та проведено порівняння їх з суміжними категоріями. Визначено основні функції принципів права та розкрито їх зміст. Проаналізовано систему принципів права та визначено місце в ній основоположних принципів. Досліджено вплив основоположних принципів права на основні складові правової системи (правотворчість, реалізацію права та правову культуру). Висвітлено роль основоположних принципів права в об'єднанні елементів правової системи та забезпеченні її цілісності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА385434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського