Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (42)Реферативна база даних (994)Книжкові видання та компакт-диски (642)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>A=БАХМАТ$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
2.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
3.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
4.

Бахматюк Б.П. 
Термодинаміка і кінетика процесів катіонної й аніонної інтеркаляції халькогенідів індію, галію, вісмуту та титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Б.П. Бахматюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено систематичний аналіз впливу концентрації впроваджених іонів літію на кінетику та термодинаміку електрохімічної інтеркаляції моноселеніду індію та галію, а також телуриду та селеніду вісмуту. Досліджено кінетику літій-іонної інтеркаляції дисульфіду титану методом імпедансної спектроскопії на монокристалічних зразках. Визначено основні фактори, які справляють визначальний вплив на зміну термодинамічних і кінетичних параметрів у процесі інтеркаляції.Пояснено механізм процесу комбінованого інтеркалювання InSe та досліджено електрохімічну природу впливу інтеркалювання іонами протилежними за окисно-відновною дією на фото-е.р.с. контакту напівпровідник-електроліт. Визначено за електрохімічною методикою вплив впровадження іонів літію та хлору на положення рівня Фермі вихідної матриці та оцінено енергію відштовхування гостьових компонентів у міжшарових прошарках. Досліджено закономірності поляризації подвійного електричного шару у взаємозв'язку з експлуатаційними характеристиками літієвих джерел струму та конденсаторів з подвійним електричним шаром. Вивчено закономірності дифузійних процесів у фторованих катодах селеніду вісмуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582
Шифр НБУВ: РА321395

Рубрики:

      
5.

Бахмат Н. В. 
Формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. В. Бахмат ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання. Конкретизовано сутність поняття "педагогічне моделювання", визначено групи його об'єктів у професійній готовності вчителя початкових класів, обгрунтовано здійснення психолого-педагогічних засад педагогічного моделювання. Доведено факт про знакову природу будь-якої моделі, як психологічні засади дослідження виокремлено теорію змістовного узагальнення та "знакову" концепцію навчання. Відображено методичну систему формування готовності студентів педагогічних факультетів до педагогічного моделювання й обгрунтовано змістовий компонент моделі, який реалізовано в спецкурсі "Педагогічне моделювання у початковій освіті" та застосуванням відповідних методів, форм і засобів навчання. Встановлено, що ефективність формування готовності майбутнього вчителя початкових класів до педагогічного моделювання залежить від упровадження експериментальної методики, що забезпечує суттєве підвищення фахово спрямованих особистісних якостей. Завдяки синергетизму дії фахових знань суттєво підвищується мотивація навчання студентів до одержання нових знань, студенти розпочинають розглядати навчальний процес як динамічну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА384368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Николайчук Л.М. 
Цивільно-правові договори як підстави виникнення права приватної власності громадян: Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Николайчук ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний аналіз правового регулювання договірних відносин щодо набуття громадянами права приватної власності. Уперше досліджено місце та роль цивільно-правового договору серед підстав виникнення зазначеного права. З'ясовано систему цивільно-правових договорів, за якими громадяни набувають право приватної власності, а також визначено особливості застосування загальних вимог щодо дійсності правочинів до договорів стосовно переходу даного права. Висвітлено питання визначення моменту виникнення права приватної власності у громадянина-набувача майна за договором. Розглянуто питання повернення майна у разі визнання договору недійсним або неускладненим, а також за умов розірвання договору. Розкрито особливості виникнення права приватної власності за окремими видами цивільно-правових договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4 +
Шифр НБУВ: РА333282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сидор А. І. 
Методи та процесори розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі / А. І. Сидор. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та процесорів розпізнавання багатомірних образів у Хеммінговому просторі. Розроблений метод оцінки Хеммінгової віддалі на основі Евклідової відстані та аналітики різних взаємокореляційних функцій. Розроблено метод опрацювання сигналів двовимірного Хеммінгового простору на основі перетворень модульної арифметики теоретико-числового базису Крестенсона. Метод визначення Хеммінгової віддалі між характеристиками образів представленого кодами унітарного ТЧБ та метод визначення Хеммінгової віддалі між аналоговими сигналами. Удосконалено метод визначення Хеммінгової віддалі образів з різною кількістю параметрів. Здійснений аналіз кодування та визначення Хеммінгової віддалі для реалізації розпізнавання дорожніх знаків різних категорій. Розроблені структури та алгоритми роботи удосконалених спецпроцесорів оцінки Хеммінгової віддалі між сигналами та здійснена мікроелектронна реалізація їх компонентів на ПЛІС. Розроблений швидкодіючий спецпроцесор визначення Хеммінгової віддалі між оцифрованими сигналами у теоретико-числовому базисі Хаара-Крестенсона, який у порівняні з відомими пристроями характеризується підвищеною на 2-3 порядки швидкодією.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and processors for the recognition of multidimensional images in the Hemming space. The mathematical bases and prospects of development of theoretical foundations of image recognition methods in the Hemming space are described. Research of structural solutions of existing devices of correlation processing of signals as components of special processors for the recognition of multidimensional images. The method of estimating the Hemingway distance on the basis of the Euclidean distance and analyzes of various interrelation functions is developed. The method of processing signals of a two-dimensional Hemming space on the basis of transformations of the modular arithmetic of the Crescent's theoretic-numeric basis is developed. The method of determining the Hemming distance of images with different number of parameters is improved. The analysis of coding and definition of Hemingway distance for implementation of recognition of road signs of different categories is carried out. The developed structures and algorithms of the work of advanced special processors for estimating the Heming distance between the signals and implemented the microelectronic implementation of their components on the FPGA. The developed high-speed special processor for determining the Heming distance between the digitized signals in the theoretical-numerical basis of Haar-Krestenson, which, compared with known devices, is characterized by an increase of 2-3 orders of magnitude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Люра О. П. 
Методи та спецпроцесори розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах / О. П. Люра. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів та спецпроцесорів розпізнавання накидів та коротких замикань у високовольтних електромережах та підвищенню ефективності їх релейного захисту. Проведено дослідження характеристик ідентифікації збурень у високовольтних електромережах. Досліджені функції та інформаційні характеристики існуючих комп'ютеризованих систем моніторингу режимних параметрів та станів обладнання високовольтних електричних підстанцій. Вперше розроблені двополярна та однополярна моделі накиду та короткого замикання у вигляді решітчастих функцій цифрових відліків фазних струмів. Показано, що однополярна модульна дискретна модель накиду дозволяє у 2 рази підвищити швидкодію ідентифікації типу збурення на інтервалі одного періоду промислової частоти. Удосконалено метод рандомізованого опрацювання гармонічних сигналів шляхом застосування розширеної M-послідовності, що дозволило у 2 рази підвищити порогове значення центрального пелюстка функції автокореляції та покращити інформативність діагностування збурень у високовольтних електромережах. Удосконалена структура базаторозрядного регістра зсуву компонента цифрового корелятора шляхом застосування міжбазисних перетворень унітарного коду та коду базису Радемахера, що дозволило у 15 разів зменшити його апаратну складність без втрати швидкодії, вдосконалена структура інтегруючого квадратора пристрою релейного захисту. Розроблені мікроелектронні компоненти пристрою релейного захисту реалізовані на ПЛІС, які у порівнянні з відомими, дозволили зменшити у 18 разів апаратну складність та, при застосуванні k-розрядного АЦП для кодування фазних струмів, підвищити швидкодію.^UThe dissertation is devoted to the development of methods and special processors for the recognition of charges and short circuits in high voltage electric networks and to increase the efficiency of their relay protection. The research of characteristics of perturbation identification in high voltage electric networks is carried out. The functions and information characteristics of existing computerized monitoring systems of the regime parameters and equipment state of high-voltage electrical substations are investigated. For the first time, bipolar and unipolar models of overturning and short-circuit in the form of lattice functions of digital counts of phase currents have been developed. It isshown that the unipolar modular discrete model of the projection can increase the speed of identification of the type of perturbation in the interval of one period of industrial frequency in 2 times. The method of randomized processing of harmonic signals was improved by the use of an expanded M-sequence, which allowed to increase the threshold value of the central lobe autocorrelation function in 2 times and to improve the informativeness of the diagnostics of perturbations in high-voltage power grids. An improved structure of the base-digit shift register of the component of the digital correlator through the application of inter-baseline transformations of the unitary code and the code of the basis of Rademacher, which allowed to reduce its hardware complexity by 15 times without loss of speed, and the structure of the integrating quadrant of the relay protection device is improved. The developed microelectronic components of the relay protection devices are implemented on the FPGA, which, in comparison with the known ones, allowed to reduce the hardware complexity by 18 times and, with the use of a k-bit ADC for phase currents, increase the speed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Федорук І. В. 
Сортова продуктивність зерна сої залежно від інокуляції насіння та внесення мікродобрив в умовах Лісостепу західного / І. В. Федорук. — Б.м., 2021 — укp.

У даній дисертаційній роботі викладено результати досліджень впливу мікроелементів і заходів інокуляції на процеси росту та розвитку рослин сої, формування вегетативної маси, репродуктивних органів, фотосинтетичну діяльність рослин і продуктивність таких сортів сої як Максус, Кордоба, Саска. Встановлено, що найбільш сприятливі умови для їх росту й розвитку, формування добре розвиненої надземної маси та фотосинтетичної діяльності рослин створюються у варіанті досліду: мікродобрива Вуксал Борон у нормі 1 л/га + Басфоліар у нормі 2 л/га та інокулянти в поєднанні Хі Стік 4 кг/т насіння сої + Хай Кот Супер 1,42 л/т + Хай Кот Супер Extender 1,42 л/т.^UThis thesis presents the results of studies of the influence of microelements and inoculation processes on the growth and soybean plants development, the vegetative mass formation, reproductive organs, photosynthetic activity of plants and the productivity of soybean varieties such as Maxus, Cordoba, Saska. It was found that the most favorable conditions for their growth and development, the formation of a well-developed aboveground mass and photosynthetic activity of plants are created in the experiment variant: micronutrient fertilizer Vuksal Boron at a rate of 1 l / ha + Bospholiar at a rate of 2 l / ha and inoculants in combination with Hi Stick 4 kg / t of soybean seeds + Hai Kot Super 1.42 l / t + Hai Kot Super Extender 1.42 l / t.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сидорук Л. М. 
Формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у закладах фахової передвищої освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Л. М. Сидорук. — Б.м., 2023 — укp.

Дослідження присвячене проблемі формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у закладах фахової передвищої освіти (далі – ЗФПО).У першому розділі підтверджено актуальність проблеми формування професійної компетентності майбутніх фахівців економічної галузі крізь призму формування математичної компетентності у ЗФПО. Конкретизовано сутність поняття «компетентність», як особистісного утворення, що формується зі знань, умінь та навичок, здобутих у процесі навчання та пропущених крізь призму особистісних якостей людини, збагачених її досвідом та вбудованих в систему цінностей задля ефективної мотивації певної діяльності, зокрема професійної. Професійна компетентність економіста розкривається через фундаментальну освітню підготовку, зокрема математичну.У другому розділі дослідження виокремлено та обґрунтовано організаційно-педагогічні умови формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у ЗФПО. Організаційно-педагогічні умови визначено як свідомо створені обставини освітнього процесу, що стосуються його організації, форм, методів та змісту, і забезпечують успішність формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін. Доведено, що сукупність організаційно-педагогічних умов впливає на перебіг формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін. Встановлено, що організаційно-педагогічні умови визначають ефективність впливу внутрішнього освітнього середовища закладу на формування професійної компетентності майбутніх економістів у ЗФПО.За результатами системного аналізу виокремлено організаційно-педагогічні умови формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін:?професійне спрямування змісту (посилення прикладної спрямованості) математичних дисциплін;?адаптація математичної підготовки до потреб здобувачів освіти; ?використання цифрових (інформаційно-комунікаційних) технологій.У дисертаційній роботі обґрунтовано, що комплекс вибраних організаційно-педагогічних умов дозволить створити адаптивно-цифрове освітнє середовище ЗФПО, яке відповідає запитам суспільства та вимогам забезпечення якості освіти. Реалізація властивості адаптивності ґрунтується на використанні цифрових технологій в освітньому процесі, що створює необхідні умови для індивідуалізації та диференціації навчання з урахуванням психофізіологічних особливостей здобувачів освіти. Охарактеризовано сутність поняття «адаптивне освітнє середовище», виокремлено його основні характеристики й умови формування. У третьому розділі подано методику впровадження моделі формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у ЗФПО. За допомогою методик М. Рокича, А. Уєсманома, Д. Ріксома та Ч. Спілбергера, Ю. Ханінома, Д. Роттера інших досліджено рівень сформованості професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у ЗФПО та ступінь прояву відповідних компонентів, зокрема: мотиваційного, когнітивного, діяльнісного й особистісно-професійного.Наведено результати педагогічного експерименту щодо формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін у ЗФПО. Завдяки впровадженню авторської моделі формування професійної компетентності майбутніх економістів у процесі вивчення математичних дисциплін в освітній процес ЗФПО у здобувачів освіти зросла мотивація до здобуття професії за спеціальністю 051 «Економіка», про що свідчать зрізи знань на кожному етапі навчання. Збільшилась кількість здобувачів освіти, які оцінюють на достатньому та високому рівнях свою готовність до здійснення майбутньої професійної діяльності.^UThe research deals with the issue of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in professional pre-higher educational institutions. (Hereinafter referred to as PPEI).The relevance of the problem of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in terms of mathematical competence formation in PPEI is confirmed in the first section. The essence of the concept of «competence» is clarified in the context of personal education, which reflects knowledge, skills and abilities acquired in the process of learning in terms of personal qualities, enriched with previous experience and integrated into the system of values for effective motivation of certain activities, professional, in particular. Based on an analytical review of scientific sources, it is argued that the formation of professional competence of future economists in PPEI should provide for the use of mathematical knowledge in the process of solving various problems of economic content not only during mathematical classes but also in general economic and professional training courses.The organizational and pedagogical conditions for future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in PPEI are allocated and substantiated in the second section of the study. Organizational and pedagogical conditions are defined as consciously created circumstances of the educational process related to its organization, forms, methods and content, and ensure the success of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines. It is proved that the set of organizational and pedagogical conditions affects the progress in the formation of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines. We revealed that the organizational and pedagogical conditions determine the effectiveness of the influence of the internal educational environment of the institution on the formation of professional competence of future economists in PPEI.According to the results of the system analysis, the organizational and pedagogical conditions for future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines are determined: ?professional orientation of the content (strengthening of the applied orientation) of mathematical disciplines;?Adaptation of mathematical training to the needs of students;?use of digital (information and communication) technologies.It is substantiated that the complex of selected organizational and pedagogical conditions will create an adaptive digital educational environment of PPEI, which meets the needs of society and the requirements for ensuring the quality of education. The implementation of the property of adaptability is based on the use of digital technologies in the educational process, which creates the necessary conditions for individualization and differentiation of learning, taking into account the psychophysiological characteristics of students. The essence of the concept of «adaptive educational environment» is characterized, and its main characteristics and conditions of formation are identified.It has been determined that the model of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in PPEI is a description and theoretical substantiation of the structural components of the process of future specialists’ training. The developed model reveals the process of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in PPEI and represents a set of interrelated components (blocks) such as target, content, operational activity, and diagnostic-effective. The determined content blocks reveal the essences and relationships that provide organizational and pedagogical conditions for the implementation of the model and determine the criteria, indicators and levels of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disciplines in PPEI utilizing information and communication technologies.The methodology for implementing the model of future economists’ professional competence formation in the process of studying mathematical disc


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Сівак Н. В. 
Шляхи підвищення продуктивності квасолі звичайної за рахунок мінерального удобрення і біологічних препаратів в умовах Лісостепу західного: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / Н. В. Сівак. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному обґрунтуванню та практичному вирішенню наукового завдання, яке полягало у вивченні елементів технології вирощування, а саме нових перспективних сортів квасолі звичайної, способів сівби, застосування добрив та інокуляції в умовах Лісостепу західного, що забезпечить високу врожайність та якість зерна.Найінтенсивніший хід формування площі листкової поверхні відмічено у рослин квасолі звичайної сорту Мавка у фазу наливу насіння з передпосівною обробкою Ризобофітом - 29,56 тис. м²/га; менш інтенсивний хід формування площі листкової поверхні відмічено у рослин квасолі звичайної сорту Еурека у фазу наливу насіння з передпосівною обробкою Ризобофітом- 28,45 тис. м2/га. мало інтенсивний у сорту Ластівка - 26,47 тис. м²/га. Основним показником продуктивності є кількість бобів на одній рослині, яка змінювалась у сорту квасолі Еурека з 4,72 шт. на рослину у варіантах без передпосівної обробки насіння (контроль) до 5,95 шт. на рослину. У рослин сорту квасолі Мавка цей показник варіював з 7,94 шт. на рослину у варіанті без обробки до 8,95 шт. на рослину. А у сорту квасолі Ластівка з 4,84 шт. на рослину у варіанті без обробки до 5,62 шт. на рослину.Найвищу урожайність зерна було отримано у рослин квасолі звичайної сорту Мавка за широкорядним способом сівби, яка становила - 3,52 т/га. В середньому за роки дослідження найвищий вміст сирого протеїну отримано у рослин сорту Еурека у варіанті з передпосівною обробкою насіння Ризобофітом 24,12%.Найвищий чистий прибуток у 13675,17 грн./га при рівні рентабельності 106,34 % одержано у сорту квасолі Еурека у варіантах з передпосівною обробкою насіння Ризобофітом.^UThe dissertation is devoted to the theoretical justification and practical solution of the scientific task, which consisted in the study of the elements of cultivation technology, namely, new promising varieties of common beans, methods of sowing, application of fertilizers and inoculation in the conditions of the Western Forest Steppe, which will ensure high yield and quality of grain.The most intensive course of the formation of the leaf surface area was noted in bean plants of the ordinary Mavka variety in the seeding phase with pre-sowing treatment with Rhizobophyte - 29.56 thousand m²/ha; a less intensive course of the formation of the leaf surface area was noted in bean plants of the common Eureka variety in the phase of seed filling with pre-sowing treatment with Rhizobophyte - 28.45 thousand m2/ha, little intensive in the Lastivka variety - 26.47 thousand m²/ha.The main indicator of productivity is the number of beans per plant, which varied in the Eureka bean variety from 4.72 pcs. per plant in variants without pre-sowing seed treatment (control) up to 5.95 pcs. on the plant. In plants of the Mavka bean variety, this indicator varied from 7.94 pcs. per plant in the version without treatment up to 8.95 pcs. on the plant, and in the Lastivka bean variety with 4.84 pcs. per plant in the version without treatment up to 5.62 pcs. on the plant.The highest grain yield was obtained from bean plants of the ordinary Mavka variety by the wide-row sowing method, which amounted to 3.52 t/ha. On average, over the years of the study, the highest crude protein content was obtained in plants of the Eureka variety in the variant with pre-sowing seed treatment with Rhizobophyte, 24.12%.The highest net profit of UAH 13,675.17/ha with a profitability level of 106.34% was obtained in the Eureka bean variety in variants with pre-sowing Rhizobophyte seed treatment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського