Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (1207)Книжкові видання та компакт-диски (1064)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕЖН$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
2.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маринич О. В. 
Випадкові рекурсивні послідовності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. В. Маринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод дослідження асимптотичної поведінки моментів випадкових рекурсивних послідовностей - метод ітеративних функцій. Встановлено достатню умову слабкої збіжності нормованого часу поглинання ланцюгів Маркова, що спадають до експоненційного функціонала, від субординатора з відомою мірою Леві. Доведено результат про слабку збіжність числа зайнятих інтервалів у гратках Бернуллі. Встановлено асимптотичну поведінку середнього числа порожніх інтервалів і числа малих частин у гратках Бернуллі. Знайдено асимптотику моментів і доведено центральну граничну теорему для числа зіткнень у beta (2,b)-коалесцентах. Досліджено асимптотичну поведінку моментів трьох функціоналів, що діють на коалесценті Пуассона - Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0
Шифр НБУВ: РА383752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бережний С.Д. 
Відповідальність за умисне вбивство з корисливих мотивів за кримінальним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Д. Бережний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за умисне вбивство (УВ) з корисливих мотивів (КМ) за чинним КК України. Розкрито специфічний кримінально-правовий зміст УВ, передбаченого п. 6 ч. 2 ст. 115 КК, встановлено його співвідношення з іншими злочинами. Визначено основні тенденції призначення покарання за УВ з КМ. Наведено рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.102.52 +
Шифр НБУВ: РА367788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бережний Д.В. 
Гельмінтофауна та гельмінтоценози диких водоплаваючих птахів Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е.Фальц-Фейна, розробка заходів боротьби та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Д.В. Бережний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вивчення гельмінтофауни та гельмінтоценозів у диких водоплаваючих птахів заповідника "Асканія-Нова" . Висвітлені показники гельмінтофауни та гельмінтоценозів, їх залежність від віку, сезону, умов помешкання та годівлі. Запропоновані науково обгрунтовані протигельмінтозні схеми боротьби та профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-981,022

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мариношенко О.П. 
Динамічне деформування видовжених балкових систем набігаючим повітряним потоком: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / О.П. Мариношенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано метод задання апроксимацій переміщень довільних точок консольної балкової системи (КБС), на підставі з основних положень теорії пружності, які здатні описувати різні типи згинних крутильних і повздовжніх переміщень та є порівняно простими в практичних застосуваннях. Наведено уточнений підхід до визначення силових факторів, які діють на поверхню КБС. Запропоновано принцип можливих переміщень для динамічного аналізу силових і кінематичних характеристик у точках КБС і повітряного потоку. Проведено на пїдставі одержаних співвідношень і рівнянь руху обчислення компонент векторів переміщень, тензорів напружень і деформацій, тиску повітряного потоку в характерних точках і перерізах КБС - крила літака. Досліджено статистичну та динамічну стійкість КБС у разі її взаємодії з повітряним потоком. Підтверджено достовірність вибраної моделі КБС і методів розрахунку на підставі числового та натурного експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.106.9
Шифр НБУВ: РА375309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Бережняк Г.П. 
Діяльність академіка С.П. Сиром'ятникова в контексті розвитку вітчизняного паровозобудування (перша половина XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Г.П. Бережняк ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено життя, наукову, адміністративну та педагогічну діяльність видатного вітчизняного ученого-залізничника С.П. Сиром'ятникова (1891 - 1951), висвітлено його суттєвий внесок у розвиток вітчизняного паровозобудування та паровозної теплотехніки першої половини XX ст. На підставі залучення значного масиву джерел досліджено процес становлення особистості С.П. Сиром'ятникова, проаналізовано основні принципи та результати наукової діяльності ученого. Розкрито основні аспекти розвитку науки та техніки у галузі залізничного транспорту в Україні у радянський період, проведено порівняльне дослідження даного процесу з зарубіжним. Показано внесок С.П. Сиром'ятникова у розвиток вітчизняного паровозобудування, наведено відомості про наукову діяльнісь ученого щодо модернізації паровозів. Встановлено, що С.П. Сиром'ятников вперше описав тепловий процес паровоза. Доведено, що науковий і педагогічний доробок ученого став теоретичною базою для розвитку нових ідей і напрямків наукових досліджень у галузі залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 д (4УКР) Сиром'ятников, С. П.
Шифр НБУВ: РА370584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Бережний В.О. 
Дослідження напружено-деформованого стану евольвентних зубців прямозубих колес з регулюючою жорсткістю зачеплення на стадії проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.О. Бережний ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Удосконалено методику розрахунку напружено-деформованого стану зубців модифікованих прямозубих передач, яка враховує вплив параметрів модифікації на характеристики зубців, і дозволяє на стадії проектування відкоректувати основні параметри зачеплення, які можуть вплинути на довговічність роботи зубчастої передачі. Розроблено алгоритм і пакет прикладних програм з можливістю подальшого їх вдосконалення та застосування до розрахунку модифікованих зубців других типів передач. Вперше одержано графічні та табличні залежності характеристик прямозубих колес від параметрів вісьмох видів модифікацій зубців: скрізних і не скрізних циліндричних, з канавками на торцях колеса, поверхонь вершин зубців, з проточкою уздовж вершини зубця. Вперше наведено рекомендації щодо вибору раціональних параметрів модифікацій зубців і виділено найбільш ефективні види модифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.51-045 +
Шифр НБУВ: РА343763

Рубрики:

      
10.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Бережной А. Ю. 
Залежність фізичних властивостей нуклеотидів і промоторів від їхніх функціональних і еволюційних характеристик: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / А. Ю. Бережной ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Проведено огляд літератури, присвяченої різним методам моделювання нуклеотидів і ланцюгів ДНК, що складаються з них, а також розглянуто результати досліджень, в яких використовуються ці моделі. Проаналізовано молекулярні механізми, які обумовлюють аномальні властивості кристалів азотистих основ, та дослідження структурних ізомерів основ нуклеотидів. Розглянуто можливі взаємозв'язки між функціональною активністю промоторів, їх структурою й енергетичними властивостями. Досліджено структурні відмінності між групами промоторів, які регулюються різними сигма-факторами, що дало змогу зробити певні висновки щодо еволюції промоторів. Досліджено такі фізичні параметри нуклеотидів та їх основ, як дипольний момент, теплота утворення та енергія найбільш стійкої конформації для нуклеотидів, що перебувають у вакуумі й у водяному розчині. Проаналізовано їх залежність від положення нуклеотида в кодоні та його ступеня детермінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.171*71 в641 + Е0*725.111.711*71 в641
Шифр НБУВ: РА379485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мариняк Р.С. 
Історіографія поезії Ліни Костенко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.С. Мариняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи формування історіософії в українському гуманітарному просторі та здійснено аналіз поезії Л.Костенко, розглянуто вплив національної історіософії на специфіку авторського мислення. Базуючись на матеріалі лірики поетеси, здійснено аналіз християнського та загальнолюдського вимірів етичних домінант в їх історіософському вияві. Висвітлено світогляд українського суспільства середини XVII ст., репрезентований у "Марусі Чурай", у аспекті аксіологічних вартостей, постульованих в історіософії авторки. Розглянуто філософію поразки у романі "Берестечко" у контексті роздумів про формування політичних пріоритетів у кризовій ситуації. Л.Костенко постулює свою історіософію не шляхом створення масштабного історичного тла, а тотального занурення у внутрішній світ непересічної (геніальної) особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Костенко, Л.В.535 +
Шифр НБУВ: РА337471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бережна Е.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електромагнітних хвиль міліметрового діапазону в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на хронічний невиразковий коліт і синдром подразненої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Е.В. Бережна ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано патогенетичне обгрунтування використання електромагнітних хвиль міліметрового діапазону як зональної надвисокочастотної терапії (НВЧ) у комплексному лікуванні хворих на хронічний невиразковий коліт (ХНК) і синдром подразненої кишки (СПК). Проведено комплексне обстеження 156-ти хворих, зокрема, здійснено загальноклінічне та спеціалізоване гастроентерологічне дослідження, визначено частоту висловлювання скарг, дескрипторів абдомінального болю, сумарного больового індексу, рівнів тривожності, низки морфологічних і біохімічних показників клітинного, протиоксидантного та кислотно-лужного гомеостазу. Виявлено спільність клінічного перебігу ХНК і СПК на етапі одержання лікування за клінічних умов з застосуванням диференційованих методик НВЧ-терапії залежно від типу кишкової дискінезії завдяки регулювальному впливу електромагнітних хвиль міліметрового діапазону на основні патогенетичні ланки цих захворювань, що сприяє тривалій медичній і соціальній реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-542 +
Шифр НБУВ: РА340267

Рубрики:

      
16.

Бережна Д.І. 
"Котик Летаев" та "Крещеный китаец" А.Бєлого в контексті російської художньої автобіографічної прози першої третини ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Д.І. Бережна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено всебічний аналіз творів А.Бєлого "Котик Летаев" і "Крещеный китаец" у контексті його пізньої творчості та художньої автобіографічної прози постсимволізму. Обгрунтовано належність цих творів до жанру автобіографічного роману. Установлено, що найважливішими художніми принципами у пізній прозі символіста є пов'язані між собою принципи інтертекстуальності та контрапункту. Доведено, що проза, поезія, філософсько-теоретичні і навіть епістолярні твори А.Бєлого є тісно зв'язаними елементами гіпертексту, цілісної динамічної системи з єдиним комплексом тем і мотивів. Зазначено, що "Котик Летаев" і "Крещеный китаец", а також інші твори письменника ("Глоссолалия", "Записки чудака", "История развития самосознающей души") є відображенням однієї теми - історії розвитку душі, що символізує загальний духовний шлях людства. Цей новий принцип історичної свідомості, що базується на антропософських уявленнях А.Бєлого, а також на концепції "Феноменології духу" Г.Гегеля, стала основою специфічної модифікації модерністської художньої автобіографії. Художню автобіографію визначено як достовірний історичний документ, тому що автобіографічний текст письменника є його власною інтерпретацією історії, історичні факти заміщуються художніми. На підставі аналізу романів виявлено кілька нових літературних зв'язків (з творчістю Ф.І.Тютчева, М.В.Гоголя), розширено уявлення про світосприйняття та творчий метод письменника. Показано, що у творчості А.Бєлого поєднуються елементи досить несхожих культурних парадигм - модернізму та авангарду. Запропоновано висновок, що такі творчі знахідки А.Бєлого, як принцип створення гіпертексту за допомогою повторів і лейтмотивів, а також утворення автобіографії-міфу і певною мірою і деміфологізація, вплинули на прозу постсимволістів, зокрема, Б.Пастернака і Д.Хармса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-334 + Ш5(4РОС)6-4 Бєлий, Андрій 534 +
Шифр НБУВ: РА334946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бережна О.В. 
Методи і алгоритми адаптивного рівноважного кодування для інформаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Бережна ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено методи адаптивного рівноважного кодування дискретних повідомлень на базі біноміальних чисел, орієнтованих на застосування в інформаційних системах, що функціонують за умов змінного рівня завад. На підставі результатів аналізу ймовірнісних характеристик завадостійкості рівноважних кодів розроблено метод адаптивного вибору параметрів рівноважного коду, а також алгоритми, програми та структури пристроїв рівноважного кодування на основі біноміальних чисел, що відрізняються від відомих меншою алгоритмічною та схемотехнічною складністю, працездатністю в разі адаптивного змінення параметрів рівноважного коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.98-014
Шифр НБУВ: РА317211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бережна К.В. 
Митно-правовий режим транзиту в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Бережна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено поняття митно-правового режиму, розкрито зміст одного з його видів - транзиту, встановлено місце та роль даного режиму у системі зовнішньоекономічної діяльності України, наведено класифікацію транзиту за різними критеріями. На основі аналізу норм законодавств - чинного адміністративного та про митну справу - наведено пропозиції щодо удосконалення системи джерел митно-правового режиму транзиту та практичної діяльності митних органів у цій сфері. Обгрунтовано необхідність спрощення порядку проходження митного контролю іоформлення щодо транзиту та запропоновано ряд нових засобів підвищення ефективності процедур. З'ясовано сутність і підстави адміністративної відповідальності за порушення митних правил, особливо у частині порушення порядку транзиту та розроблено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА324632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бережна Л.В. 
Моделювання логістики безперервного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.В. Бережна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальний підхід до побудови логістичної системи підприємства з безперервним циклом виробництва. Досліджено логістичні аспекти безперервного виробництва та проблеми його вдосконалення. Проаналізовано методологічну базу й засоби вирішення логістичних задач і визначено механізм моделювання матеріальних, інформаційних і фінансових потоків. Створено інтегровану систему моделювання та керування логістичними процесами. Запропоновано загальний підхід до аналізу та моделювання потоків. Обгрунтовано концептуальні засади та створено логістичну інформаційно-аналітичну систему, в межах якої розроблено загальну схему АРМ, описано інструментальні засоби й архітектуру системи, змодельовано сховище даних та запропоновано бізнес-запити та засоби інтелектуального аналізу даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-591 в611 +
Шифр НБУВ: РА337861

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бережна І.В. 
Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (на матеріалах АР Крим): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / І.В. Бережна ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Уперше розроблено новий напрямок наукового дослідження соціально-економічного розвитку регіону як суспільної реальності та як об'єкта регіональної економіки, суть якого полягає в обов'язковому застосуванні наступних методологічних заходів у процесі побудови концепцій соціально-економічного зростання регіону: всебічної оцінки системи "регіон" в сучасній системі відліку, визначенні стратегічної мети, врахуванні національних пріоритетів, регіональних детермінант, ризиків регіонального розвитку. Окреслено принципи підходів щодо оцінки рекреаційного потенціалу. Розроблено пропозиції щодо створення низки кластерів у межах рекреаційно-економічного комплексу АР Крим. Запропоновано можливі сценарії соціально-економічного зростання АР Крим. Обгрунтовано вибір інноваційно-мобілізаційної моделі соціально-економічного зростання АР Крим на період до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)6 +
Шифр НБУВ: РА335534

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського