Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (106)Реферативна база даних (4830)Книжкові видання та компакт-диски (3807)Журнали та продовжувані видання (283)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕРЕЗ$<.>+<.>A=ТАРАС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тарасюк В.П. 
Автоматизована система управління технологічним процесом приготування пралінових мас на основі експертних оцінок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.П. Тарасюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено структуру автоматизованої системи управління технологічним процесом приготування пралінових мас за рахунок використання експертних оцінок з метою об'єднання в єдиній системі всіх етапів управлінського процесу - від аналізу споживацького попиту на продукцію до управління окремими технологічними операціями. Уточнено математичну модель формування плану випуску продукції на базі врахування експертної оцінки впливу попиту споживача на обсяг виробництва готових виробів. Зазначено, що використання розробленої математичної моделі дозволяє забезпечити досягнення оптимального значення комплексного показника якості пралінових цукерок. Вперше розроблено структуру автоматизованого модуля побудови оптимального розкладу управління технологічним обладнанням, який вносить корективи у стандартний розклад на підставі експертних оцінок технологічного регламенту та дозволяє забезпечити скорочення простоїв обладнання та підвищити продуктивність кондитерського виробництва. На підставі аналізу процедури планування експерименту одержано математичні моделі, що характеризують якість пралінових мас. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо вибору оптимальної управлінської операції, який дозволяє характеризувати стан технологічного процесу з урахуванням експертної оцінки для одержання кондитерської продукції високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863-5-05 +
Шифр НБУВ: РА337227

Рубрики:

      
2.

Березіна І.В. 
Архітектурна спадщина України у творчості Наполеона Орди: іконографія та принципи використання: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / І.В. Березіна ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему охорони та реставрації об'єктів архітектурної спадщини України стосовно пам'яток вітчизняного зодчества, зображених в акварелях і літографіях Наполеона Орди. Систематизовано оригінальні фактологічні матеріали з архівів України, Польщі, Росії та Білорусії. Проаналізовано творчу спадщину художника як унікальне іконографічне джерело, що має велику науково-практичну цінність щодо історико-архітектурної науки, краєзнавства, реставрації та охорони пам'яток архітектури в Ураїні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)6-8 Орда Н. + Щ103(4УКР)-390 + Щ154.761 +
Шифр НБУВ: РА352634

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Тарасов А. Л. 
Байєсівські процедури розпізнавання при гліомах головного мозку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / А. Л. Тарасов ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано застосування ймовірнісних моделей ланцюгів Маркова, моделей з незалежними ознаками для аналізу показників модифікованої швидкості осідання еритроцитів (МШОЕ) та виявлено запальниі процеси у разі гліом, метастазів у головний мозок. Досліджено ефективність байєсівської процедури розпізнавання залежно від мінімального розміру класів у навчальній вибірці, кількості ознак і числа значень ознак. Розроблені байєсівські процедури розпізнавання з оптимальним вибором комплексних показників для однієї та декількох речовин-домішок. Виявлені важливі властивості байєсівської процедури розпізнавання дискретних об'єктів у ситуації з однією ознакою. Обгрунтовано використання байєсівської процедури для аналізу показників МШОЕ на основі моделей ланцюгів Маркова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-5
Шифр НБУВ: РА376834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Березкіна В.І. 
Біологічні особливості інтродукованих видів роду Sedum L. (Crassulaceae DC.) та перспективи їх використання в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Березкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 26 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості видів роду Sedum L. Розглянуто колекцію видів роду Sedum L., яка нараховує 40 таксонів, у тому числі 29 видів, 1 гібрид, 10 культиваторів. Вперше встановлено закономірності росту та розвитку очитків, особливості насіннєвого і вегетативного розмноження за умов Північного Заходу України. Наведено дані про розвиток виду Sedum antiquum Omelcz.et Zaverucha, що зникає, за умов первинної культури та анатомічну будову його вегетативних органів. Встановлено можливість використання видів роду Sedum L. під час фітомеліорації порушених земель на прикладі одного з найбільших гірничих підприємств Криворізького басейну - Північного гірничозбагачувального комбінату. Проведено інтегральну оцінку інтродукції видів роду Sedum L. у регіоні досліджень та рекомендовано види очитків, перспективних для використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.11 Cra*852.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324057

Географічні рубрики:

      
6.

Тарасюк М.В. 
Бюджетування в торговельних підприємствах та об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Тарасюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2006. — 26 с. — укp.

Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93 +
Шифр НБУВ: РА341893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тарасенко О.О. 
Використання в селекції на фітофторостійкість вихідного матеріалу картоплі, створеного на основі філогенетично віддалених видів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Тарасенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Подані результати досліджень по обгрунтуванню методів використання вихідного матеріалу, створеного на основі Solanum bulbocastanum та інших видів, в селекції на фітофторостійкість в комплексі з іншими господарсько-цінними ознаками. Зроблено висновок про залежність між польовою стійкістю проти фітофторозу листків із стійкістю бульб, урожайністю, крохмалистістю і іншими ознаками, та можливість поєднання їх високих показників в процесі селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022

Рубрики:

      
8.

Березовський 
Використання низькомолекулярних гепаринів у хворих на діабетичну нефропатію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Березовський ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р696.54-37
Шифр НБУВ: РА352446

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Березюк О.В. 
Вібраційний гідропривод плити пресування твердих побутових відходів у сміттєвозах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.В. Березюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено, що використання вібраційного способу пресування підвищує коефіцієнт ущільнення твердих побутових відходів (ТПВ) у сміттєвозах. Визначено регресивну функціональну залежність "тиск пресування" з урахуванням властивостей відходів і основних конструктивних і силових параметрів вібраційного гідроприводу (ВГ) плити, що дозволило одержати оптимальні значення даних параметрів. Розроблено математичну модель ВГ плити пресування ТПВ з використанням генератора імпульсів тиску диференціальної дії, яка враховує регресійну, функціональну залежність "тиск пресування - ступінь ущільнення" та дозволяє адекватно описувати процес роботи ВГ. Побудовано область параметрів ВГ пресування ТПВ під час пуску в статичному режимі, яка дозволяє на етапі його проектування визначати параметри та характеристики, які забезпечуватимуть ВГ необхідну стійкість роботи з якісними перехідними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.102-51 +
Шифр НБУВ: РА336565

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Тарасов В.М. 
Відображення зон молодої активізації на території України в геофізичних полях та ізотопії гелію: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.22 / В.М. Тарасов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д317.5с521.2

      
11.

Тарасова М.О. 
Візуально-живописний компонент в поезії Тараса Шевченка: автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.О. Тарасова ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття "візія" та "візуалізація", висвітлено художньо-живописну структурованість образно-зорових картин "Кобзаря", їх здатність створювати художнє (естетичне) враження. Проаналізовано живописні прийоми, використані поетом для конструювання опуклої, виразно зримої "картини"-візії, запропоновано класифікацію картин природи в поезіях Т. Шевченка (ідилічні, історичні, критичні та містичні візії України). Виявлено домінантні вербально-живописні картини у поетичній спадщині митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА369459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Березенко В.М. 
Вірогідність як параметр констативного висловлювання та засоби її вираження в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.М. Березенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено прагмасемантичні та структурно-позиційні особливості маркерів вірогідності констативних висловлювань у сучасній англійській мові. На підставі вивчення ілюстративного матеріалу встановлено основні розряди мовних одиниць як маркерів вірогідності, визначено закономірності їх функціонування, виявлено характер узгодження маркерів вірогідності в ситуації спілкування, доведено їх комунікативну природу. Комплексно проаналізовано мовні та позамовні чинники, які визначають ступінь вірогідності англомовних константних висловлювань. Установлено, що слухач враховує, окрім семантичного значення маркерів, їх прагматичні ознаки та фізичні, соціальні, індивідуальні характеристики мовця, його невербальну поведінку й обставини спілкування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА326171

Рубрики:

      
13.

Березовська М.А. 
Водорості окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / М.А. Березовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено видовий склад водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України. Вперше виявлено та ідентифіковано 121 вид водоростей, що разом з літературними даними складають 129 видів водоростей. З'ясовано, що найбільшою кількістю видів представлені водорості відділів Cyanophyta - 50 (38,8 %) та Chlorophyta - 49 видів (37,9 %), Xanthophyta представлена 17 видами (13,2 %), а найменшою кількістю видів представлено водорості з відділів Bacillariophyta - 7 (5,4 %), Eustigmathophyta - 4 (3,1 %) та Euglenophyta - 2 (1,5 %). В окультурених сірих лісових грунтах та в типовому малогумусному середньосуглинковому чорноземі виявлено 110 видів водоростей. Встановлено, що у сірих лісових грунтах за видовим складом переважають синьозелені водорості, на відміну від типового малогумусного середньосуглинкового чорнозему, в якому за видовим складом домінують зелені водорості. Проаналізовано сезонну динаміку видового складу водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України, досліджено зміни числельності й біомаси водоростей в окультурених грунтах. З'ясовано, що відмінності відвального та безвідвального способів обробітку грунту суттєво не впливають на видовий склад водоростей. Дещо більшу кількість водоростей виявлено в грунті, що обробляється безвідвальним способом. Показано, що тип сільськогосподарської культури суттєво не впливає на видовий склад водоростей. Наведено результати польового досліду впливу гербіциду "Раундап" на розвиток водоростей в орному грунті, розглянуто їх чисельний склад. Виявлено зміни у видовому складі домінуючих комплексів водоростей залежно від концентрацій застосованих розчинів гербіциду. З'ясовано, що діатомові водорості більш чутливі до дії гербіциду. Складено конспект флори водоростей окультурених грунтів Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346215

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Березняк К.Г. 
Вплив гідратації на стабільність спіральних форм нуклеїнових кислот різного АТ/GC - складу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.Г. Березняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Методами ІЧ-спектроскопії та п'єзогравіметрії досліджено гідратно-залежний процес формування канонічних форм синтетичних полінуклеотидів і природних ДНК різного AT/GC - складу, а також визначено центри їх гідратації та інтервали структурних переходів. Послідовний облік надлишкової енергії виявив основні типи взаємодії у системі нуклеїнова кислота - вода. Незалежно від нуклеотидного складу взаємодія молекул води з азотистими основами та сахарофосфатним ланцюгом складає 70 - 75 % від загальної ентальпії стабілізації спіральних структур, водневі зв'язки у парах основ - 25 - 30 %, інші типи взаємодії - близько 5 %. Термодинамічний аналіз структурних переходів, індукованих змінною гідратації показав, що підвищена термостабільність GC-збагачених зразків визначається їх взаємодією з молекулами води. Зміни ентропії свідчать про те, що за незначного вмісту води (Р-форма) нуклеїнові кислоти частково упорядковані. Низькотемпературне дослідження вологих плівок ДНК довело, що зворотні структурні зміни ДНК у процесі охолодження пов'язані з молекулами води гідратної оболонки. Внаслідок оцінки зменшення довжин водневих зв'язків ДНК - вода та вода - вода пояснили причини скорочення поперечних розмірів жолобків ДНК внаслідок зниження температури. Встановлено залежність розміру внутрішньої гідратної оболонки від кількості домішкової солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*011.7,022 + Г264.13-11
Шифр НБУВ: РА309771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
15.

Березняк О.П. 
Вплив опромінення електронами на структурно-фазовий стан алюмосилікатів і арсеніду галію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Березняк ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження оптичних властивостей і структурно-фазового стану зазначених сполук у вихідному та проміжному станах залежно від параметрів опромінювання, зроблено порівняльне оцінювання пошкоджуваності речовин у радіаційних і теплових полях. Установлено, що опромінювання високоенергетичними електронами призводить до суттєвих змін спектрально-оптичних властивостей алюмосилікатних мінералів і арсеніду галію. Ці зміни зумовлені радіаційними дефектами та структурно-фазовими перетвореннями, що відбуваються в результаті їх виникнення. Характер цих перетворень визначається складом і кристалохімічними особливостями будови досліджених речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 +
Шифр НБУВ: РА357678

Рубрики:

      
16.

Тарасенко 
Вплив підприємницької діяльності на соціальне розшарування селянства Донбасу у 20-і рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лідія Борисівна Тарасенко ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-283
Шифр НБУВ: РА365935

Рубрики:

      
17.

Тарасенко О.А. 
Вплив просторових флуктуацій пірологічних параметрів середовища на інтегральні характеристики низової лісової пожежі та умови її гасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.А. Тарасенко ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено критерії, що визначають ступінь просторової неоднорідності пірологічних характеристик випадкового горючого середовища. З використанням кореляційної теорії стохастичного аналізу одержано імовірнісну модель швидкості розповсюдження низової лісової пожежі за умов неоднорідного горючого середовища, виявлено найбільш значущі пірологічні фактори, що впливають на швидкість розповсюдження пожежної кромки. Створено стохастичні моделі інтегральних характеристик низової лісової пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища (площі, периметру, імовірності затухання). Показано, що просторові флуктуації пірологічних характеристик призводять до більш швидкого збільшення площі та периметра пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища у порівнянні з такими у випадку пожежі, що поширюється за однорідних умов. Вперше з використанням критерію мінімуму часу локалізації та гасіння низової лісової пожежі одержано оптимальні управлінські рішення щодо початкового розміщення та напрямку руху сил пожежогасіння за умов їх дефіциту вздовж контуру пожежі. Показано, що оптимальне рішення визначається значеннями фізичних параметрів у зоні горіння та характеристиками засобів пожежогасіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Тарасов А.В. 
Гетероароматичні бета-хлороальдегіди та заміщені ацетонітрили в реакціах гетероциклізації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.В. Тарасов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено хінолінові, ізохінолінові й індольні beta-хлороальдегіди у реакціях гетероциклізації з заміщеними ацетонітрилами. Досліджено реакції N-дезалкілування іонних сполук, одержаних у разультаті взаємодії гетероароматичних beta-хлороальдегідів з 1-заміщеними 1H-(бенз)імідазол-2-ілацетонітрилами на проміжній стадії. Виявлено закономірності порядку конкурентного N-дезалкілування іонних сполук, синтезованих на базі 1-заміщених 2-хлоро-1H-індол-3-карбальдегідів. Установлено неочікуваний напрямок гетероциклізації за 1-N атомом азоту (4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-2-іл)ацетонітрилів за умов взаємодії з 1-арил-3-хлороізохінолін-4-карбальдегідами. Досліджено таутомерію синтезованих продуктів. Одержано похідні семи нових гетероциклічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.52-27 + Г263.23-4 +
Шифр НБУВ: РА366343

Рубрики:

      
19.

Тарасенко Т.В. 
Гідроприводні кавітаційні генератори коливань тиску для очищення елементів гідравлічних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.02.02 / Т.В. Тарасенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уточнено фізичну модель генерування кавітаційних коливань тиску в дросельних елементах кавітаційних генераторів коливань тиску (КГКТ) і одержано аналітичні залежності для розрахунку ступеня прискорення кавітаційного струменя у дросельному пристрої КГКТ, оцінки об'єму виділеного повітря у зоні кавітації, а також розмаху кавітаційних коливань тиску для відносного перепаду на кавітаційному генераторі. Запатентовано перспективний спосіб очищення внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено кореляційні залежності між розмахом кавітаційних коливань тиску у КГКТ і відносним перепадом тиску на дросельному елементі генератора, а також вплив параметрів генератора на розмах кавітаційних коливань тиску. Виявлено вплив режимів очищення на розвиток кавітаційної ерозії поверхонь елементів і агрегатів гідропроводу, виготовлених з різних конструкційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-02 +
Шифр НБУВ: РА369687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Тарасенко М.О. 
Давньоєгипетські міфи про світобудову (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Тарасенко ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено давньоєгипетські міфи та їх сюжети, що стосуються проблеми світобудови на підставі змісту тексту та ілюстрацій 17-ї глави "Книги Мертвих" ("Нове царство") з залученням додаткових джерел (письмових і образотворчих), а також порівняльно-релігієзнавчого матеріалу. За результатами дослідження реконструйовано та інтерпретовано важливі сюжети глави, пов'язані з космогонією та міфологічною історією становлення всесвіту, зокрема сюжети про створення та гріхопадіння, як завершальну фазу космогонії, виявлено космографічність відображення темпоральних категорій. Розглянуто час, місце та умови створення даної глави. На підставі одержаних результатів установлено її призначення як путівника по потойбічному світу (Дуату).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)310-7 + Э321.0,18 +
Шифр НБУВ: РА328588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського