Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (995)Книжкові видання та компакт-диски (1185)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>A=БОГДАНОВ$<.>+<.>A=ИНГА$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богданов І. Т. 
Теоретичні і методичні засади формування фізико-технічних знань у процесі фахової підготовки майбутніх учителів фізики: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / І. Т. Богданов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методичну систему формування фізико-технічних знань у процесі фахової підготовки майбутніх вчителів фізики за умов кредитно-модульної системи організації навчально-виховного процесу у педагогічних ВНЗ України. Проаналізовано соціально-економічні, психолого-педагогічні основи формування фізико-технічних знань. Визначено роль і місце електротехніки в системі фахової підготовки майбутніх вчителів фізики. Висвітлено концептуальні засади модернізації системи навчання дисципліни "Загальна електротехніка" шляхом збільшення питомої ваги самоосвітньої діяльності, якісного та кількісного покращання інформаційного та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, запровадження інформаційних технологій навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2 р3,022
Шифр НБУВ: РА375074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Богданов Б.А. 
Діагностика малігнізованої та хронічної виразки шлунка, тактика хірургічного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Б.А. Богданов ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено нові патогенетично обгрунтовані підходи до хірургічного лікування хворих з мілігнізованою та хронічною виразкою шлунка з метою покращання результатів лікування. Теоретично обгрунтовано, підтверджено безпосередніми та віддаленими результатами хірургічного лікування у Донецькому обласному протипухлинному центрі адекватність та ефективність застосування дистальної резекції шлунка за Більрот - II у двох модифікаціях (з формуванням антрального стискача кукси шлунка та з обкутуванням зони гастроентероанастомозу привідною петлею тонкої кишки) у хворих з малінгізованою та хронічною виразкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Богданов В.Б. 
Дослідження зв'язків електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуально-типологічних особливостей людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.Б. Богданов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження особливостей електрофізіологічних характеристик шкіри та індивідуальних реакцій людини на подразники різної модальності та встановлено зв'язок одержаних даних з результатами психометричних тестувань. Визначено типологічні особливості латентних періодів простої сенсомоторної реакції на візуальний подразник за умов різних режимів подачі сигналу, за розумових навантажень та підвищеного емоційного напруження. На підставі вивчення особливостей розподілу статичних електричних потенціалів у біологічно активних зонах шкіри з'ясовано значущість досліджуваних параметрів під час їх застосування для подальшої типізації. Встановлено вірогідні відмінності між асиметріями статичних електричних потенціалів шкіри та змінами латентних періодів простої сенсомоторної реакції за розумового навантаження за умов різного рівня емоційного напруження. Визначено зв'язки електрофізіологічних характеристик шкіри зі значенням сенсорних порогів різної модальності та психологічими особливостями обстежуваних. Обгрунтовано доцільність застосування нових підходів щодо типізації індивідуальних особливостей людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54 в2:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА339987

Рубрики:

      
4.

Богданов В.Л. 
Об'єднаний аналіз задач механіки руйнування матеріалів з початковими напруженнями та руйнування тіл при стисканні вздовж тріщин: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.Л. Богданов ; Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено проблеми руйнування попередньо напружених тіл за наявності взаємодіючих тріщин і руйнування тіл у разі стискання вздовж паралельних тріщин. У межах тривимірної лінеаризованої теорії пружності запропоновано новий ефективний метод визначення критичних параметрів руйнування тіл з тріщинами у разі стиску вздовж площини тріщин, відповідно до якого ці параметри враховуються у разі розв'язування відповідних неоднорідних задач механіки руйнування матеріалів з початковими напруженнями як значення стискальних початкових напружень, у разі досягнення яких відбувається різка "резонансоподібна" зміна основних величин напружено-дефомованого стану, зокрема, коефіцієнтів інтенсивності напружень. Наведено математичні постановки окремих класів невісесиметричних і вісесиметричних задач для тіл з початковими (залишковими) напруженнями, що містять взаємодіючі кругові тріщини. Побудовано розв'язки задач для півпростору з приповерхневою тріщиною, необмеженого тіла з двома паралельними співвісними тріщинами та з періодичною системою співвісних тріщин для різних силових схем на берегах тріщин - нормального навантаження, радіального зсуву та кручення. Одержано розв'язки поставлених задач для високоеластичних матеріалів з різними типами пружних потенціалів і певних композитних матеріалів. Установлено загальні закономірності впливу початкових напружень на коефіцієнти інтенсивності напружень. Виявлено механічні ефекти, зумовлені цим ефектом. Визначено критичні параметри руйнування тіл за наявності взаємодіючих тріщин за умов їх стискання зусиллями, спрямованими вздовж площин тріщин. Проаналізовано вплив геометричних параметрів задач і фізико-механічних характеристик матеріалів на значення параметрів руйнування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022 + Ж306.223 +
Шифр НБУВ: РА361888

Рубрики:

      
5.

Богданов В.О. 
Шляхи розвитку духового музичного мистецтва в Україні (від витоків до початку ХХ століття): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / В.О. Богданов ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 32 с. — укp.

На підставі систематизації фактичних даних висвітлено основні напрямки еволюції духового музичного мистецтва, яку розглянуто як історичний процес, взаємопов'язаний з інструментарієм та концертною практикою. Досліджено взаємодію факторів, що стимулювали розвиток української духової музичної культури (крім загальнодержавних заходів), а саме: становлення музичної освіти; активізацію громадського життя, зокрема музичного. Доведено, що вивчення генезису та шляхів розвитку аспекту виконавського духового мистецтва, що в Україні, як і у всьому світі, тривалий час було "колискою" всієї інструментальної музики, дозволяє екстраполювати висновки роботи на дослідження інших гілок музично-виконавської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.73-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Богданов Г.Ю. 
Маркетинговий аналіз та прогнозування ринку трубної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.Ю. Богданов ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного аналізу та прогнозуванню використання одного з провідних видів продукції металургійного комплексу - сталевої трубної продукції. Здійснено аналіз і сегментування внутрішнього та зовнішнього ринків збуту сталевої трубної продукції, структури її фактичного використання. Розроблено методику комплексного аналізу та прогнозування попиту на сталеві труби. На основі розробленої методики одержано прогноз використання трубної продукції до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.551.51 + У9(4Укр)421.523.54 + У9(4Укр)843
Шифр НБУВ: РА308396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Богданов О. В. 
Застосування фототермоакустичного перетворення для задач дефектоскопії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.08 / О. В. Богданов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Розроблено методи використання ФТА (фототермоакустичного) перетворення для неруйнівної дефектоскопії тонкошарових оптично непрозорих матеріалів. Процес дефектоскопії, з допомогою цього перетворення, полягає в реєстрації пружних коливань об'єкта, які виникають в наслідок нерівномірного прогріву пружного шару під впливом оптичного випромінювання. Проведено аналіз виникаючих термопружних перехідних процесів. На підставі досліджень надано рекомендацію щодо часу проведення дефектоскопії певної області матеріалу. Одержані результати дозволили обрати вид амплітудної модуляції оптичного випромінювання, який дає найбільшу амплітуду пружних коливань. Проведено порівняння результатів від приймача пружних коливань за довільних його розташувань відносно осі оптичного збудження. Проаналізовано вплив типу приймача (контактний та безконтактний) на результати дефектоскопії. Рекомендовано використовувати безконтактний приймач пружних коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31 в,022 + Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА381152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Богданов О.В. 
Розвиток механізмів державного управління підготовкою управлінських кадрів для регіону: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Богданов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто досвід підготовки управлінських кадрів у країнах з перехідною та розвиненою ринковою економікою. Визначено роль соціальних і гуманітарних аспектів у підготовці управлінського персоналу в системі вищої школи України для підприємств регіону. Проаналізовано проблеми формування комплексу необхідних професійних якостей майбутніх управлінських кадрів на всіх рівнях навчання засобами навчальних дисциплін соціально-гуманітарного циклу. Обгрунтовано роль виконавчих органів влади у коригуванні й удосконаленні професійних якостей менеджерів у системі післядипломної освіти. Обгрунтовано концептуальні засади удосконалення механізмів державного управління підготовкою управлінських кадрів для регіону. Розроблено рекомендації щодо оптимізації управлінської діяльності органів влади в напрямку створення механізму загальної зацікавленості в досягненні поставленої мети у педагогічному та студентському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01-21,01 +
Шифр НБУВ: РА355796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Богданов О.М. 
Збірні залізобетонні згинальні елементи з двохетапним локальним попереднім напруженням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.М. Богданов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку двохетапно локально попередньо напружених залізобетонних згинальних елементів. Виявлено ступінь впливу співвідношення площ напруженої та ненапруженої арматур на роботу локально обтиснутих згинальних елементів з запропонованим типом змішаного армування. Наведено принципи двохетапного локального обтиснення збірних залізобетонних згинальних елементів. Експериментально встановлено закономірності роботи запропонованих конструкцій на різних стадіях навантаження, зокрема на стадії вичерпання несучої здатності. Створено методику визначення несучої здатності локально попередньо напружених за двома етапами залізобетонних балок з урахуванням фізичної та геометричної нелінійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537 + Н539.12 +
Шифр НБУВ: РА354575

Рубрики:

      
10.

Богданов С. Є. 
Дифузія та структурно-фазові перетворення у вольфрамі і кремнії при низькоенергетичній зовнішній дії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / С. Є. Богданов ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено структуру та побудовано фізичну модель дифузії аргону в порошковому вольфрамі під час обробки в низькоенергетичній плазмі жевріючого розряду аргону. Показано, що за опромінення порошкового вольфраму іонами аргону в низькоенергетичній плазмі жевріючого розряду іони аргону не залишаються локалізованими в тонкому приповерхневому шарі, а поширюються на значні відстані в об'єм матеріалу від поверхні, що опромінюється. Методом радіоактивних ізотопів визначено глибини проникнення в моно-, полікристалічний та порошковий вольфрам. Показано, що радіаційні дефекти типу Френкеля збільшують концентрацію вакансій, як у решітці зерен, так і в межі зерен, що призводить до дифузії атомів Sі та Ті в силіцидний шар за вакансійним механізмом. Вперше показано, що низькоенергетична термоіонна обробка, що призводить до утворення радіаційно-стимульованих дефектів, супроводжується дифузією атомів переважно за вакансійним механізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.110.43 + В379.256,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА377495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Богданов С.М. 
Розвиток інвестиційного процесу в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Богданов ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади розвитку інвестиційного процесу в сільському господарстві. Розкрито економічний зміст івестицій, досліджено особливості інвестиційного процесу, обгрунтовано механізм його державної підтримки та можливість удосконалення на основі кооперації та агропромислової інтеграції. Здійснено оцінку ефективності інвестиційних проектів у сільському господарстві регіону, розроблено організаційно-економічний механізм інвестування. Удосконалено проектний цикл інвестиційних процесів. Визначено напрями підвищення ефективності залучення інвестицій у сільське господарство. Запропоновано інвестиційну модель економічної взаємодії сільськогосподарських підприємств та держави, яка забезпечує підвищення ділової активності в аграрній сфері та економічне зростання країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА342323

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Богданов Є. А. 
Розслідування кримінальних правопорушень у сфері пенсійного забезпечення в Україні / Є. А. Богданов. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації розроблено наукові основи комплексної криміналістичної методики розслідування кримінальних правопорушень у сфері пенсійного забезпечення в умовах чинного кримінального процесуального законодавства. Визначено структуру комплексної криміналістичної методики розслідування кримінальних правопорушень у сфері пенсійного забезпечення, яка включає криміналістичну характеристику службових кримінальних правопорушень, тобто тих, які вчиняються службовими особами у сфері пенсійного забезпечення (ст. ст. 175, 190, 191, 364, 366–368 КК України), а також кримінальних правопорушень, вчинених особами, які потребують пенсійного забезпечення (та їх родичами) (ст. ст. 190, 358, 369 КК України); особливості виявлення кримінальних правопорушень у цій сфері; типові слідчі ситуації, версії початкового етапу досудового розслідування та алгоритми їх перевірки; особливості проведення процесуальних дій під час розслідування таких кримінальних правопорушень^UIn the dissertation the scientific bases of a complex forensic technique of investigation of criminal offenses in the field of pension provision in the conditions of the current criminal procedural legislation are developed. The structure of a comprehensive forensic methodology for investigating criminal offenses in the field of pensions, which includes forensic characteristics of official criminal offenses, ie those committed by officials in the field of pensions (Articles 175, 190, 191, 364, 366−368 of the Criminal Code), as well as criminal offenses committed by persons in need of pensions (and their relatives) (Articles 190, 358, 369 of the Criminal Code of Ukraine); features of detection of criminal offenses in this area; typical investigative situations, versions of the initial stage of pre-trial investigation and algorithms for their verification; features of procedural actions during the investigation of such criminal offenses are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Богданов 
Обгрунтування технологічного процесу та розробка конструкції вібраційного дозатора мобільного комбікормоприготувального агрегату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Євген Володимирович Богданов ; Луганський національний аграрний ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.91
Шифр НБУВ: РА347316

Рубрики:

      
14.

Богданов Є. П. 
Розвиток освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України (60–90-ті роки ХХ століття): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Є. П. Богданов. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації представлено результати комплексного ретроспективного аналізу освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України у 60–90-х роках ХХ століття. Сучасний безпековий стан України характеризується повномасштабними військовими діями країни-агресора: застосуванням забороненої світовим законодавством зброї масового ураження, захопленням та обстрілами атомних реакторів, створенням техногенних катастроф, погрозою застосування ядерної та хімічної зброї проти мирного населення та іншими терористичними акціями. Це актуалізує необхідність системного і комплексного підходу до організації освітньо-просвітницької роботи у сфері цивільного захисту. Об’єкт дослідження – освітньо-просвітницька робота в системі цивільного захисту населення України. Предмет дослідження – розвиток змісту й організації освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України у 60–90-х роках ХХ століття. Мета дослідження – здійснити комплексний ретроспективний аналіз цілей, завдань, змісту і організації освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України у 60–90-х роках ХХ століття на тлі проблем, цінностей і пріоритетів розвитку суспільства та актуалізувати набутий досвід для екстраполяції у сучасну теорію і практику організації освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше здійснено комплексний ретроспективний аналіз освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України у 60–90-х роках ХХ століття, розроблено авторську періодизацію та окреслено чинники, що впливали на розвиток освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України у визначений хронологічний проміжок, яка включає три взаємопов’язаних періоди: І період (1961–1976 рр.) – загальноорганізаційний; II період (1977–1986 рр.) – оборонно-орієнтаційний; III період (1987–1993 рр.) – техногенно-трансформаційний. Здійснено ретроспективний аналіз особливостей змісту й організації освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України в кожному з виокремлених періодів: І період – загальноорганізаційний (становлення загальнодержавної системи цивільної оборони; загальне навчання населення способам захисту від зброї масового ураження; законодавче закріплення підготовки учнівської молоді до захисту від зброї масового ураження; централізована розробка та поширення методичних матеріалів); II період – оборонно-орієнтаційний (розширення переліку завдань цивільної оборони, спрямованих на вирішення оборонних питань щодо підвищення стійкості функціонування народного господарства у воєнний час; поглиблення і розширення змісту освітньо-просвітницьких заходів з учнівською та студентською молоддю відповідно до вікових особливостей, організація позашкільної роботи; акцентування уваги на оборонному характері освітньо-просвітницьких заходів з цивільної оборони); III період – техногенно-трансформаційний (переорієнтація змісту освітньо-просвітницької роботи з цивільної оборони у бік техногенних та природних катастроф; формування свідомого ставлення до проведення заходів цивільної оборони, відповідальності за виконання своїх обов’язків та завдань з цивільної оборони; трансформація пріоритетів системи цивільної оборони у бік гуманістичних і соціальних цілей). У дисертації окреслено напрями екстраполяції перспективного історико-педагогічного досвіду підготовки громадян до реагування у надзвичайних ситуаціях у сучасну теорію і практику організації освітньо-просвітницької роботи в системі цивільного захисту населення України: надання повноважень громадам самостійно регулювати питання щодо визначення місць розміщення та форм роботи консультаційних пунктів; розширення мережі консультаційних пунктів з питань цивільного захисту; створення мобільних навчально-консультаційних пунктів з питань підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях при навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності; оновлення підходів до формування змісту, етапів, тривалості та періодичності навчання і тренування з цивільної оборони для різних верств населення; інтеграція у зміст освітньо-просвітницької роботи з цивільного захисту питань самопомочі та взаємодопомоги, першої медичної / домедичної допомоги, психологічної підготовки; оформлення інформаційно-довідкових куточків цивільної оборони у місцях масового перебування людей; оформлення електронних табло у місцях масового скупчення людей; ознайомлення населення з інформацією щодо місць розташування захисних споруд, правилами перебування в укритті та користування засобами індивідуального захисту.Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості їх використання в системі цивільного захисту та освітній галузі для розробки ефективної осітньо-просвітницької роботи з різним категоріями населення щодо їх підготовки до реагування та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.^UThe thesis presents the results of a comprehensive retrospective analysis of educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine in the 60s-90s of the 20th century.The current security situation in Ukraine is characterized by full-scale military actions of the aggressor country: use of weapons of mass destruction prohibited by international law, seizure and shelling of nuclear reactors, creation of man-made disasters, threat of using nuclear and chemical weapons against civilians and other terrorist acts. This highlights the need for a systematic and comprehensive approach to organization of educational and awareness-raising work in civil protection.The object of research is educational and awareness-raising work in system of civil protection of Ukraine’s population. The subject of the study is the development of content and organization of educational and awareness-raising work in system of civil protection of Ukraine’s population in the 60-90s of the 20th century. The purpose of the study is to carry out a comprehensive retrospective analysis of goals, objectives, content and organization of educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine’s population in the 60-90s of the 20th century against the background of problems, values and priorities of society development and to update the experience gained for extrapolation into the modern theory and practice of organizing educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine’s population. The scientific novelty of the study lies in a comprehensive retrospective analysis of educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine’s population in the 60-90s of the 20th century performed; the author's periodization was developed and factors that influenced the development of educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine’s population were outlined in a certain chronological period including three interrelated periods: Period I (1961-1976) - general organizational; Period II (1977-1986) - defence-oriented; Period III (1987-1993) - technogenic-transformation.A retrospective analysis of peculiarities of content and organization of educational and awareness-raising work in civil protection system of Ukraine's population was carried out:Period I - general organizational (establishment of a nationwide civil defence system; general training of population to protect against weapons of mass destruction with mandatory exams; legislative consolidation of training of students in defence against weapons of mass destruction; centralized development and distribution of methodological materials for mandatory use); Period II - defence-oriented (expansion of list of civil defence tasks aimed at solving defence issues to increase resilience of national economy functioning in wartime; deepening and expanding the content of educational and awareness-raising activities with pupils and students according to their age peculiarities; organization of extracurricular activities; focusing attention on defensive nature of educational activities on civil defence);Period III - technogenic-transformational (reorientation of content of educational and awareness-raising work on civil defence towards man-made and natural disasters; formation of a conscious attitude to carrying out civil defence measures, responsibility for fulfilling one's duties and tasks in civil defence; transformation priorities of civil defence system towards humanistic and social goals).The thesis outlines the directions of extrapolation of promising historical and pedagogical experience of training citizens to respond to emergencies into the modern theory and practice of organization of educational work in civil protection system of Ukraine: empowering communities to independently regulate the issue of determining location of advisory centers and establishing the forms of their work; creation of mobile training and advisory centers on training population for actions in emergencies at training and methodological centers of civil protection and life safety; updating approaches to the formation of content, stages, duration and frequency of civil defence education and training for different layers of population; integration of self-help and mutual assistance, first aid/medical assistance and psychological training into the content of civil protection education activities; setting up civil defence information corners and electronic boards in crowded places; familiarizing population with data on location of protective structures, rules for staying in and using personal protective equipment.The practical significance of the results obtained lies in possibility of their use in civil protection system and educational sector to develop effective educational and awareness-raising work with different categories of population to train them to respond and act in the event of emergencies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Богданов 
Методика навчання загальної фізики на факультетах нефізичних спеціальностей у вищих навчальних педагогічних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / І.Т. Богданов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проаналізовано концептуальні засади діагностики якості підготовки спеціалістів у вищій педагогічній школі. Розглянуто загальні засади навчання у вищих педагогічних навчальних закладах, предмет і завдання методики викладання фізики. Обгрунтовано вибір технологій навчання фізики, зокрема проблемно-модульний підхід до вивчення курсу фізики, застосування акмеологічних технологій професійного навчання, використання дистанційного навчання. Охарактеризовано самоосвітню діяльність студентів під час вивчення курсу загальної фізики. Описано методику організації та проведення педагогічного експерименту, проаналізовано його результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА326506

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Богданов О. В. 
Моделі і методи стохастичної оптимізації та керування у математичній епідеміології: автореферат дис. ... д.філософ : 113 / О. В. Богданов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці нових математичних методів стохастичної оптимізації, оптимального керування та математичного моделювання для підтримки епідеміологічної безпеки країни. Основними завданнями дисертаційної роботи є розробка нових стохастичних моделей розповсюдження епідемій та модифікація існуючих моделей; розробка математичних методів дляпошуку оптимальних оцінок невідомих параметрів запропонованих моделей прогнозування епідемій; розробка методів знаходження оптимальних стратегій вакцинації; розробка програмних реалізацій розроблених моделей та методів оцінок невідомих параметрів та проведення їх тестування; розробка алгоритмічно-програмних засобів для знаходження оптимальних стратегій вакцинації, оцінка якостімоделей за допомогою реальної статистики захворювань та проведення їх тестування. Теорія і методи стохастичної оптимізації, керування та моделювання є потужними інструментами, які мають величезний потенціал для вирішення цілої низки прикладних завдань. Вони надають змогу розв'язувати проблеми, які виникають в умовах недостатньої інформації та підвищеного ризику, а також сприяють ефективному управлінню складними системами. Серед цих застосувань особливе місце відводиться проблемам епідемічної безпеки. Здатність передбачати розвиток епідемічних процесів, оцінювати їхні ризики та шукати оптимальні рішення стає критично важливою у сучасному світі. Тому, для ефективного управління цими викликами, необхідно розробляти нові стохастичні методи та моделі, що зумовлює актуальність дисертаційної роботи. Наукова новизна роботи полягає в розробці та дослідженні проблеми мінімізації функції збитків за допомогою дискретних стохастичних моделей епідеміології, пошуку стратегій лікування, що досягають певного компромісу між витратами на лікування та збитками від епідемії; застосуванні дискретної стохастичної моделі прогнозування епідемій, що враховують зміни рівня інфекційності з розвитком захворювання шляхом використання оцінки методом максимальної вірогідності базового репродукційного числа; розробці епідеміологічних моделей, що дозволяють прогнозувати вплив на динаміку процесу розповсюдженняхвороби обмежувальних заходів по його контролю; модифікації відомої детермінованої моделі типу SEIR з доданим стохастичним білим шумом для врахування випадкових збурень; розв’язанні задачи знаходження оптимальних стратегій вакцинації з використанням стохастичного принципу максимуму для стохастичних динамічних систем; удосконаленні методів асимптотичної теорії статистичногооцінювання та математичного моделювання для вирішення деяких актуальних проблем математичної епідеміології; подальшому розвитку методів оптимального стохастичного керування для систем математичної епідеміології, що описуються системами стохастичних диференціальних рівнянь.^UThe goal of the dissertation is the development of new mathematical methods of stochastic optimization, optimal control and mathematical modeling to support the epidemiological security of the country. The main tasks of the dissertation work are the development of new stochastic models of the spread of epidemics and the modification of existing models; development of mathematical methods for finding optimal estimates ofunknown parameters of proposed epidemic forecasting models; development of methods for finding optimal vaccination strategies; development of software implementations of developed models and methods of estimation of unknown parameters and their testing; development of algorithmic and software tools for finding optimal vaccination strategies, assessment of the quality of models using real disease statistics andtheir testing. The theory and methods of stochastic optimization, control, and modeling are powerful tools that have enormous potential for solving a number of applied problems. They make it possible to solve problems that arise in conditions of insufficient information and increased risk, and also contribute to the effective management of complex systems. Among these applications, the problems of epidemic safety are ofparticular interest. The ability to predict the development of epidemic processes, assess their risks and find optimal solutions is becoming critically important in today's world. Therefore, to effectively manage these challenges, it is necessary to develop new stochastic methods and models, which determines the relevance of the dissertation. The scientific novelty of the work consists in the development and research of the problem of minimizing the loss function using discrete stochastic models of epidemiology, finding treatment strategies that achieve a certain compromise between treatment costs and epidemic losses; application of a discrete stochastic model of forecasting epidemics, taking into account changes in the level of infectivity with the development of the disease by using the maximum likelihood estimation of the basic reproductivenumber; development of epidemiological models that allow predicting the impact on the dynamics of the process of spreading the disease of restrictive measures to control it; modifications of the well-known deterministic SEIR-type model with added stochastic white noise to account for random disturbances; solving the problem of finding optimal vaccination strategies using the stochastic maximum principle for stochastic dynamic systems; improvement of methods of the asymptotic theory of statistical evaluation and mathematical modeling to solve some actual problems of mathematical epidemiology; further development of methods of optimal stochastic control for systems of mathematical epidemiology described by systems of stochastic differential equations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Богданов Р. І. 
Формування управлінських структур у забезпеченні економічної безпеки підприємства / Р. І. Богданов. — Б.м., 2021 — укp.

управління у системі економічної безпеки підприємства; мета: розроблення теоретичних засад і практичних рекомендацій щодо удосконалення формування управлінських структур у забезпеченні економічної безпеки підприємства; методи: історико-генетичний метод, абстрактно-логічний аналіз, метод порівняння, методи дедукції та індукції, метод логічного узагальнення, аналітичні методи, метод синтезу, процесний підхід; новизна: інтегровано інституціональну складову у процес управління у системі економічної безпеки підприємства, удосконалено процес організаційного проектування у системі економічної безпеки підприємства шляхом запровадження розподілу управлінських повноважень за функціональними мета-напрямами забезпечення економічної безпеки підприємства, удосконалено процес формування управлінських структур у системі економічної безпеки підприємства, що базується на відмінності принципів та процедур організаційного проектування щодо двох окремих функціональних мета-напрямів охорони та захисту, удосконалено теоретико-методичне підґрунтя застосування матричного типу структури управління служби економічної безпеки підприємства; результати дослідження: удосконалено процес формування управлінських структур у системі економічної безпеки підприємства, яке базується на впровадженні інституціональних засад управління; галузь: управління та адміністрування^Umanagement in the economic security system of the enterprise; objective: development of theoretical foundations and practical recommendations for improving the formation of management structures in ensuring the economic security of the enterprise; methods: historical-genetic method, abstract-logical analysis, comparison method, deduction and induction methods, logical generalization method, analytical methods, synthesis method, process approach; novelty: the institutional component is integrated into the process of management in the system of economic security of the enterprise, improved the process of organizational design in the system of economic security of the enterprise by implementing the distribution of management powers according to the functional meta-areas of ensuring the economic security of the enterprise, improved process of formation of management structures in the system of economic security of the enterprise, which is based on the difference in the principles and procedures of organizational design in two separate functional meta-areas of guarding and protection, improved theoretical and methodological basis of application of matrix type of management structure of enterprise economic security service; results of the study: improved process of formation of management structures in the system of economic security of the enterprise, which is based on implementation of institutional management bases; the branch: management and administration


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Богданов С. Г. 
Стратегічне проектування розвитку системи медичної реабілітації в Україні. / С. Г. Богданов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному обґрунтуванню функціональної моделі державного механізму організації системи медичної реабілітації в Україні та організаційно-технологічних засад запровадження стратегічного проєктування як технології державного управління розвитком медичної реабілітації в Україні.Розкрито сутність державного механізму організації системи медичної реабілітації. Розроблено функціональну модель державного механізму організації системи медичної реабілітації в Україні та обґрунтовано доцільність упровадження стратегічного проєктування як технології державного управління розвитком медичної реабілітації для забезпечення ефективної координації проєктної діяльності суб'єктів медичної реабілітації.Обґрунтовано концептуальне стратегічне бачення та розроблено дорожню карту розвитку системи медичної реабілітації в Україні, що передбачає реалізацію комплексу взаємопов'язаних заходів у межах чотирьох етапів: інституціоналізація системи медичної реабілітації; стратегічне планування розвитку системи медичної реабілітації; стратегічне проєктування розвитку системи медичної реабілітації в Україні; реалізація стратегії розвитку системи медичної реабілітації через портфель проєктів. Обґрунтовано методичний підхід до оцінювання ефективності та результативності портфеля проєктів розвитку системи медичної реабілітації.^UThe dissertation is devoted to the theoretical substantiation of conceptual provisions and organizational and functional bases of introduction of strategic design as a technology of public administration of medical rehabilitation development in Ukraine and establishment of a conceptual model of strategic project portfolio management as a state mechanism of coordination of project activities of medical rehabilitation subjects. 18The generalization of modern scientific approaches, organizational and legal principles and foreign experience in the organization of medical rehabilitation as a component of the health care system, allowed to reasonably determine strategic guidelines and priority areas for improving the current state mechanism: development and approval of the Strategy for Medical Rehabilitation in Ukraine and the relevant State target program; creation of a separate Department of Rehabilitation and Sanatorium-and-health-resort Treatment in the Ministry of Health, the activities of which are conditioned by a number of necessary but currently absent services; technologicalization of the state mechanism of medical rehabilitation in Ukraine, which should be based on the understanding of the fact that one of the most effective approaches to the implementation of medical rehabilitation is project management and the formation of new mechanisms of public administration.Identifying the institutional features of the coordinating interaction of the medical rehabilitation subjects allowed revealing the essence of the state mechanism of organization of the medical rehabilitation system according to institutional and functional approaches. Institutionally, the state mechanism for organizing the medical rehabilitation system is a set of organizational and legal norms governing the subject-object and subject-subject relations of authorized entities (central executive bodies, state trust funds, other bodies of public authorities, state institutions and enterprises, specialized medical and rehabilitation institutions and institutions of various forms of ownership), as well as practical measures, principles, methods and tools through which the resource provision of state policy in the field of medical rehabilitation is carried out. Functionally, the state mechanism of organization of the medical rehabilitation system is the interaction of public administration mechanisms that ensure the performance of specific functions (administrative, economic, organizational, regulatory, informational) to create conditions for effective rehabilitation services at all levels of health care.The functional scheme of the state mechanism of organization of the medical rehabilitation system in Ukraine is developed and it is proved that the state mechanism of the organization of the medical rehabilitation system provides strategic planning of administrative actions and forecasting the state of development of the medical rehabilitation system as a result of political decisions, and, accordingly, is characterized by the following features: purpose, functional block, institutional block, resource provision block.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Богданова І.Є. 
Стилістика художнього простору у творчості харківських поетів-романтиків 20 - 40 років ХІХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.Є. Богданова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено мовну картину художнього простору в творчості харківських поетів-романтиків 1820 - 1840-х рр.: Л. Боровиковського, А. Метлинського, М. Костомарова, М. Петренка. Подано теоретичне осмислення філософського та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до класичного та лінгвістичного розуміння категорії простору відповідно до його інтерпретаційних лінгвокультурних аспектів. Проведено зіставний лексико-стилістичний аналіз засобів мовного вираження простору в художній картині світу кожного з зазначених авторів. Визначено переважний тип художнього простору (за класифікацією М. Бахтіна) в їх творах та особливості його мовного вираження. Слова лексико-семантичної групи "прості" проаналізовано на рівні індивідуально-авторського бачення поданої категорії. Визначено інтегральні (спільні для всіх романтиків) і диференційовані ознаки, що свідчать про особливості бачення простору кожним з поетів-романтиків. Розглянуто питання про традиції й новаторство, динаміку розвитку мовного образу світу в кожного поета. Визначено роль кожного з авторів у процесі формування художньої свідомості тогочасного українського читача та їх внесок у становлення української літературної мови, її літературно-естетичних норм. Проаналізовано залежність вираження хронотопу та семантики просторових номінацій від приналежності до романтичного літературного напряму, культурних і духовних потреб, специфічної естетичної атмосфери доби. Розглянуто особливості функціонування слів на позначення простору, зокрема, розширення їх лексичної валентності та стилістичне оновлення семантики. Охарактеризовано також наукові концепції поетів-романтиків (що були й науковцями) стосовно функціонування та статусу української мови, її особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш401.16 + Ш5(4УКР)51-335 +
Шифр НБУВ: РА322184

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Богданова І.В. 
Функціонально-семантична категорія локативності у сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.В. Богданова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню функціонально-семантичної категорії локативності у сучасній російській мові. Об'єктом комплексного аналізу є різнорівневі мовні та мовленнєві засоби локативності, на підставі яких моделюється функціонально-семантичне поле поліцентричного дифузного типу за принципом матриці. У роботі обгрунтовується текстова категорія топосу, яка визначається на основі когезійно-інтеграційної взаємодії компонентів ФСП у художньому творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського