Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (602)Книжкові видання та компакт-диски (453)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=БОДХ$<.>+<.>A=АТАМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Атамась 
Аутекологічні особливості жовтоногого мартина (Larus cachinnans Pallas, 1811) у зв'язку з розселенням на території України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Наталія Сергіївна Атамась ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.2*852.119(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Атаманюк Е. А. 
Використання трудового потенціалу сільського населення України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Е. А. Атаманюк ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан реалізації трудового потенціалу сільського населення України та виявлено особливості життєдіяльності й основні проблеми сільських мешканців у соціальній та економічній сферах, що негативно позначаються на використанні їх трудового потенціалу. Розроблено напрями покращення реалізації трудового потенціалу сільського населення на рівні територіальної громади й окремого суб'єкта господарювання. Запропоновано механізм вдосконалення державної політики регулювання реалізації трудового потенціалу сільського населення та розвитку сільських територій загалом із застосуванням технології брендингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640
Шифр НБУВ: РА371366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Атаманенко І.Д. 
Вода в полімерних мембранах: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / І.Д. Атаманенко ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розвинуто теорії стосовно гідрофільності полімерних лабільних систем. Установлено взаємозв'язок між хімічною природою мембран і міцністю зв'язку та коефіцієнтом дифузії молекул води у полімерний каркас. Використання сучасних фізичних методів - диференційно скануючої калометрії та ядерно-магнітного резонансу - дозволило одержати кількісну оцінку гідрофільності полімерних мембран. Знайдено числа гідратації. Виявлено, що селективний перенос однозарядних іонів залежить від заряду поверхні та структури модифікувального шару. Установлено закономірну взаємозалежність між впливом різних факторів на стан води у мембранах та їх розділювальними характеристиками. Знайдено залежність зміни величини трансмембранного потоку від гідрофільності та стану води у полімерному каркасі мембрани. Запропоновано моделі мембран, які мають оптимальні властивості розділення у процесах знесолення й очистки води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г64-2 + Г585 +
Шифр НБУВ: РА360539

Рубрики:

      
4.

Атаманюк В.М. 
Гідродинаміка і тепломасообмін під час фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / В.М. Атаманюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, динаміки та кінетики фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів. Одержано критеріальні рівняння для опису гідродинаміки даного сушіння на базі внутрішньої задачі гідродинаміки, доповненої геометричним симплексом, що характеризує зовнішню задачу. За результатами експериментальних досліджень одержано критеріальні залежності для визначення коефіцієнтів тепло- та масовіддачі та встановлено аналогію між зовнішнім теплообміном і масообміном. Розроблено математичні моделі, які описують процес фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів і дають змогу прогнозувати енергетичні затрати під час здійснення проектних розрахунків нового сушільного обладнання. Запропоновано 4 типи сушильних установок, які враховують кінетичні та фізико-механічні властивості даних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.67-1 +
Шифр НБУВ: РА354583

Рубрики:

      
5.

Атаманчук З. А. 
Грошово-кредитне регулювання та його роль у забезпеченні рівноваги доходу та платіжного балансу держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / З. А. Атаманчук ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі предметного аналізу еволюції монетарних показників і узагальнення відомих теоретичних моделей розроблено підходи до пояснення ремонетизації перехідних економік, а на цій підставі обгрунтовано пріоритети грошово-кредитної політики в Україні. За допомогою динамічної портфельної моделі з раціональними очікуваннями пояснено механізм поступового збільшення грошового "навісу" та його подальшої стрімкої ліквідації в контексті кризових явищ на фінансовому ринку. Запропоновано статистичну модель впливу монетизації економіки та пропозиції грошової маси на показники доходу та платіжного балансу, що пояснює послаблений зв'язок між грошовою масою й інфляцією супутнім впливом на торговельний баланс, а також підтверджує аргументи щодо залежності рівня монетизації від показників інфляції, сальдо бюджету, обмінного курсу, відкритості економіки та припливу капіталу. Проаналізовано вплив інтегральних показників якості монетарної політики, таких як індекс Heritage Foundation, на показники доходу та платіжного балансу. Обгрунтовано залежність показника монетизації економіки від реального обмінного курсу, принаймні під час досягнення макроекономічної рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 + У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА380497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Атаманюк О.Ю. 
Диференціальна діагностика гострого апендициту та апоплексії яєчника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 2 001-го хворого, оперованого внаслідок наявності підозри на гострий апендицит (ГА). З'ясовано, що найбільшу кількість діагностичних помилок припущено в жінок, у 21,1 % яких інтраопераційно діагностовано гостру гінекологічну патологію, у структурі якої найбільшу кількість становлять випадки апоплексії яєчника (АЯ) (61,4 %). Встановлено значення лейкоцитозу та нейтрофільного зсуву для диференціальної діагностики ГА та АЯ. На підставі результатів вивчення клітинного складу лейкоцитарної формули виявлено значущість лейкоцитарних індексів інтоксикації та клітинних співвідношень у диференціальній діагностиці зазначених нозологій. Впроваджено методику визначення рівня сорбційної здатності еритроцитів для диференціальної діагностики ГА та АЯ. Розроблено алгоритм ультразвукового обстеження хворих з підозрою на ГА, використання якого дозволило підвищити специфічність і чутливість методу. Визначено показання до діагностичної лапароскопії у цієї групи хворих. На підставі результатів досліджень опрацьовано диференціально-діагностичний алгоритм у пацієнток з підозрою на ГА, використання якого сприяло зменшенню кількості діагностичних помилок до 2 % і покращанню безпосередніх і віддалених результатів їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.1-4 + Р715.520.32-4 +
Шифр НБУВ: РА362804

Рубрики:

      
7.

Атаманчук В.П. 
Жанр трагедії в українській драматургії 1910 - 1920-х років: ідейно-естетична парадигма: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.П. Атаманчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано жанрові особливості трагедії в українській драматургії початку XX ст. На підставі аналізу творів В.Винниченка, М.Куліша, І.Дніпровського, Мирослава Ірчана, Л.Первомайського, М.Грушевського, І.Кочерги, С.Черкасенка визначено ідейно-естетичну парадигму жанру трагедії, виділено специфічні жанрові ознаки (у порівняні з іншими періодами розвитку жанру), зумовлені формуванням нового типу трагедійного героя, який виявляє себе як активна особистість у збуреному історичними процесами суспільстві та як особистість, схильна до рефлексії. Досліджено риси поетики жанру за допомогою аналізу образу трагедійного героя, змісту трагедійного конфлікту, перебігу драматичної дії. Здійснено аналіз функціонування жанру трагедії в її жанрових модифікаціях (політичної, історичної, соціально-побутової трагедії). Проведено зіставлення категорії трагедійного та трагікомічного. З'ясовано особливості їх взаємозв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 + Ш5(4УКР)6-336 +
Шифр НБУВ: РА352167

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Атаманенко С.В. 
Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.В. Атаманенко ; Дніпропетров. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що основною причиною еміграції менонітів, які мешкали на півдні України, до Канади та США у 1870-х рр. було запровадження урядом царської Росії обов'язкової військової служби. Досліджено різноманітні аспекти переселення - особливості господарського життя, збереження традицій та звичного способу життя менонітських громад. Зроблено висновок, що поселення менонітів у США відрізнялося від поселення в Канаді, бо цей процес відбувався без втручання федеральної влади, здійснювався на рівні приватної ініціативи менонітської громади та керівництва департаментів залізничних компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-273 + Э376.15-3
Шифр НБУВ: РА319048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Атаманчук Г. С. 
Мотивація праці на промислових підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. С. Атаманчук ; НАН України, Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Конкретизовано поняття "мотивація", "потреби", "мотиви", "стимули", уточнено їх економічну та соціальну сутність і зміст. Досліджено внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на системи мотивації та стимулювання. Обгрунтовано необхідність виділення стратегічних і тактичних систем мотивації праці, необхідність їх включення у стратегію та поточні плани підприємства. Доведено, що за умов ринкових відносин, різноманітності форм власності поширюється база формування систем мотивації на основі форм і систем заробітної плати, співвідношення міри праці та заробітної плати, використання власності й участі працівників в управлінні. Встановлено необхідність і доцільність використання у формуванні системи мотивації трудової концепції робітника, методів атестації робочих місць і дільниць, бюджетування та госпрозрахункових відносин, коефіцієнта трудового внеску та коефіцієнта трудової участі. Розроблено моделі формування систем мотивації й їх алгоритм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645
Шифр НБУВ: РА376023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Атаманчук О. В. 
Оптимізація впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток (на прикладі АР Крим): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Атаманчук ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Визначено сутність регуляторного потенціалу податкової системи, його важелі та розроблено цільову структуру. Розкрито сутність економічного розвитку регіону та його показники, обгрунтовано критерії оптимізації впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток регіону. Проаналізовано основні показники економічного розвитку АР Крим, виявлено вплив оподаткування на розвиток тенденцій основних економічних показників регіону. З'ясовано структуру доходів і видатків бюджету республіки, а також вплив регуляторного потенціалу податкової системи на зміни у структурі доходів і видатків бюджету АР Крим. Виявлено, як регуляторний потенціал податкової системи впливає на розвиток провідних галузей АР Крим, зокрема, туристичної та рекреаційної сфери. Виявлено можливості оптимізації впливу регуляторного потенціалу податкової системи на економічний розвиток АР Крим. Обгрунтовано механізм залучення інвестиційних ресурсів на територію республіки завдяки запровадженню селективних податкових пільг і проведення податкової амністії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)261.413
Шифр НБУВ: РА377319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Атаманчук Ю.М. 
Організаційно-педагогічні умови самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності в інформаційному навчальному середовищі університету: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.М. Атаманчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено технологію забезпечення самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності в інформаційному навчальному середовищі університету. Проаналізовано стан дослідження самостійної роботи у педагогічній теорії та практиці, обгрунтовано її концептуальні засади. На підставі визначених теоретичних підходів і методологічних положень сформовано поняттєвий апарат дослідження. З використанням методики факторного аналізу визначено організаційно-педагогічні умови, які впливають на самостійну роботу студентів. Розроблено технологію забезпечення самостійної роботи майбутніх менеджерів підприємницької діяльності, визначено сутність її основних складових. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої технології, обгрунтовано засади та напрямки діяльності щодо покращання організації самостійної роботи студентів у вищій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.69 + У9(4УКР)212.14 +
Шифр НБУВ: РА363416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Атаманова Ю.Є. 
Основні проблеми системного господарсько-правового регулювання відносин в інноваційній сфері: автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.04 / Ю.Є. Атаманова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Узагальнено та запропоновано нове розв'язання наукової проблеми, що полягає в розробленні концептуальних та методологічних засад системного господарсько-правового регулювання відносин в інноваційній сфері, а також оптимізації механізму та засобів господарсько-правового забезпечення реалізації інноваційної політики держави. Досліджено правову природу та особливості інноваційних відносин, а також сформульовано їх визначення. Обгрунтовано, що інноваційні правовідносини мають комплексний характер, об'єднуючи низку простих, однорідних відносин, які складаються протягом здійснення інноваційного циклу. Проаналізовано зміст та з'ясовано ознаки інноваційної діяльності. Розглянуто сутність та особливості об'єктів інноваційної діяльності, запропоновано їх авторські визначення. Досліджено питання щодо співвідношення інновацій та об'єктів права інтелектуальної власності. Встановлено основні функції та необхідні для їх реалізації властивості інновацій, на основі яких визначено, які об'єкти права інтелектуальної власності є базовими елементами інновацій, а які - допоміжними. Запропоновано за методологічну основу правового регулювання відносин в інноваційній сфері з метою забезпечення системного підходу використати структуру національної інноваційної системи, під функціонування якої складаються: відносини, які виникають у процесі реалізації інноваційного циклу; відносини, які виникають під час взаємодії з інноваційною структурою; відносини, які складаються на інноваційному ринку. Обгрунтовано, що основним завданням інноваційної політики держави має бути визнано формування, ефективне функціонування та забезпечення стійкого розвитку національноїінноваційної системи, щодо якої держава виконує забезпечувальну, координаційну та контрольну функції. Запропоновано, на основі систематизації законодавства про інноваційну діяльність, розробити та прийняти комплексний нормативно-правовий акт, який стане правовою основою державної інноваційної політики та центральною ланкою системи інноваційного законодавтсва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.0 + Х839(4Укр)31 + У9(4Укр)0-55 +
Шифр НБУВ: РА364929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Атаманюк С.І. 
Особливості розвитку спеціальної витривалості і швидкісно-силових якостей висококваліфікованих спортсменок, які спеціалізуються у спортивному командному фітнесі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.І. Атаманюк ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано структуру побудови тренувальних мікро- та мезоциклів, спрямовану на розвиток витривалості і швидкісно-силових якостей спортсменок високої кваліфікації у спортивному командному фітнесі з урахуванням індивідуальних особливостей жіночого організму. Показано залежність ефективності виконання специфічного навантаження від прояву функціональних можливостей спортсменок у різних фазах менструального циклу (МЦ). Розроблено методику планування тренувального процесу, спрямованого на розвиток спеціальної витривалості та швидкісно-силових якостей спортсменок високої кваліфікації, які спеціалізуються у спортивному командному фітнесі. МЦ різної тривалості запропоновано ототожнювати з мезоциклами, складеними з мікроциклів з різною переважною спрямованістю. Показано, що впровадження раціональної програми тренувального процесу з урахуванням індивідуального підходу дає змогу значно підвищити ефективність підготовки спортсменок високої кваліфікації та контролювати рівень фізичної підготовки для досягнення високих спортивних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.919.152 +
Шифр НБУВ: РА343392

      
14.

Атаманюк В.Д. 
Порівняння вуглеамонійної солі з пропіоновою кислотою при консервуванні зерна кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Д. Атаманюк ; Ін-т кормів УААН, Вінниц. держ. с.-г. ін-т. — Вінниця, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню консервуючої дії вуглеамонійної солі в порівнянні з пропіоновою кислотою при заготівлі зерна, кукурудзи та дія аміаку через його сполуки в кормі на організм бичків при відгодівлі. Встановлено, що вуглеамонійна сіль в дозі 40 кг/т при обробці зерна кукурудзи в аеробних умовах не проявляє консервуючої дії. При обробці зерна вуглеамонійною сіллю відбувається взаємодія цукрів з аміаком. Утворюються токсичні сполуки, які негативно впливають на організм тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.467,022

Рубрики:

      
15.

Атаманова Ю.Є. 
Права промислової власності як форма участі в господарських товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Є. Атаманова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено права промислової власності як форми участі в господарських товариствах. Відзначено, що для реалізації можливості передачі як вкладів до статутних фондів (капіталів) господарських товариств, такі об'єкти мають відповідати критеріям оборотоздатності: виключності, корисності, відчужуваності, можливості їх грошової оцінки, інвестиційної привабливості. Проведено аналіз прав промислової власності на відповідність сформульованим критеріям оборотоздатності й установлено об'єкти, права на які не можуть бути інвестованими до статутних фондів (капіталів) господарських товариств. Обгрунтовано, що патентно-ліцензійні договори не повинні використовуватися як підстави участі у статутних фондах (капіталах) господарських товариств правами промислової власності, механізм передачі останніх має "вписатися" до корпоративних правовідносин, що мають основне значення, але правові конструкції зазначених договорів повинні використовуватися як її істотні умови. Доведено, що внесенню вкладів до статутного фонду даного товариства правами промислової власності найбільш кореспондують правові конструкції договору про поступку (передачу) виключних прав й договору виключної, особливо повної ліцензії. Надано пропозиції щодо ліквідації законодавчих прогалин, пов'язаних з використанням прав промислової власності як форми участі в господарських товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.17 + Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА327603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Атаманчук В.М. 
Розробка технології відновлення абразивно зношених трубопроводів водовідведення і водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Атаманчук ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліждено питання відновлення та захисту абразивно зношених трубопроводів водовідведення та водопостачання. Показано, що розповсюджений метод відновлення зруйнованих трубопроводів шляхом введення в них самонесучих товстостінних поліетиленових труб меншого діаметру є вартісним. Проведено порівняльний аналіз результатів іспитів за методами Дармштадта та Цюриха щодо зносостійкості матеріалів, що застосовуються для виготовлення труб водовідведення та водопостачання. Виявлено, що сучасний бетон (з урахуванням відношення величини зносу до товщини стінки) більш зностостійкий, у порівнянні зі зміцненим поліетиленовим. Для відновлення абразивно-зношених трубопроводів шляхом будування у них бетонних або сталефібробетонних монолітних трубопроводів-вкладишів і зниження за цього терміну розпалубки досліджено технологічні прийоми підвищення початкової розпалубочної міцності бетону пресуванням, вакуумуванням і пресвакуумуванням. Базуючись на положенні, що трубопроводи - мікро-, мінітунелі, досліджено впроваджену у виробництво технологію заводського виготовлення пресвакуумованих бетонних сумішей, а також технологію будування бетонних монолітно-пресованих тунельних обробок. Виявлено недоліки існуючих технологій та визначено основні підходи до розробки технологій будування монолітних пресвакуумованих сталефібробетонних трубопроводів-вкладишів і обладнання для їх здійснення. Розроблено конструкції відновлення, методику розрахунку величини пресувального зусилля залежно від несучої здатності відновлювального трубопроводу. Запропоновано технологію відновлення абразивно-зношеного та розгерметизованого трубопроводу, а також його лотка. Розроблено пресвакуумувальне обладнання для реалізації даних технологій. Запропоновані технологічні рішення дозволяють суттєво зменшити вартість відновлення абразивно-зношених трубопроводів і забезпечити їх експлуатаційну довговічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-083 + Н761.201-083 +
Шифр НБУВ: РА353854

Рубрики:

      
17.

Атаман Ю.О. 
Роль пероксидного окиснення ліпідів у розвитку уражень артерій і вен, зумовлених первинними порушеннями енергетичного обміну: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Ю.О. Атаман ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

За допомогою антиоксидантів, блокаторів кальцієвих каналів, антикальциногенних препаратів досліджено роль пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і кальцію у розвитку ранніх дистрофічних змін у стінках артерій і вен за умов введення кролям монойодоацетату (МЙА). Показано, що МАЙ-інтоксикація (10 мг/кг протягом 14 днів) призводить до збільшення вмісту продуктів ПОЛ, зменшення активності антиоксидантних ферментів (глютатіонпероксидази, супероксиддисмутази, каталази), збільшення вмісту води, загального кальцію, об'єму інулінового простору у стінках артерій і вен. З'ясовано, що вітамін Е, ніфедипін і бісфосфонати повністю не усувають змін даних показників. Зроблено висновок про вторинний характер ПОЛ за МЙА-інтоксикації й її зв'язок з первинними порушеннями енергетичного обміну в клітинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-2 +
Шифр НБУВ: РА356174

Рубрики:

      
18.

Атаманюк Д.В. 
Синтез, перетворення та біологічна активність поліциклічних конденсованих систем на основі 4-тіазолідонів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.В. Атаманюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що за умов використання 1,4-нафтохінону в реакції гетеро-Дільса - Альдера з 5-(R-метиліден)ізороданінами відбувається спонтанна дегідрогенізація аддукту надлишком реагенту. Доведено можливість синтетичної утилізації 5-алкіліденізороданінів як гетеродієнів. Установлено, що взаємодія 5-етоксиметиліденізороданіну з ацетилендикарбоновою кислотою та її метиловим естром, ароїлакриловими кислотами та 1,4-нафтохіноном перебігає зі спонтанними перетвореннями [4+2]-аддукту, які містять не тільки встановлену раніше елімінацію молекули етанолу, а й декарбоксилювання та перегрупування подвійних зв'язків залежно від природи дієнофілу. Запропоновано нову каскадну "доміно"-реакцію, яка полягає у взаємодії 5-(2-оксифенілметиліден)ізороданінів з акролеїном і поєднує гетеродієновий синтез і утворення циклічного напівацеталю.Запропоновано метод синтезу амідів карбонових кислот з групи поліциклічних тіопірано[2,3-d]тіазолів з використанням N,N-дициклогексалкарбодііміду (DCC). Проведено спрямований синтез 199-ти сполук, серед яких ідентифіковано 32 речовини з високою протипухлинною, антиоксидантною, протигіпоксичною, протитуберкульозною, протисудомною, гастропротекторною та противірусною активностями. Протипухлинний і антиоксидантний ефекти тіопірано[2,3-d]тіазолів виявлено вперше. На підставі вивчення ліпофільності сполук, COMPARE-аналізу, докінгу та QSAR-аналізу запропоновано рекомендації щодо раціонального дизайну потенційних протиракових агентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 тіазолідон + Г262.5-4 +
Шифр НБУВ: РА357306

Рубрики:

      
19.

Атаманюк Р.Ф. 
Соціальний захист сільського населення: стан та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Р.Ф. Атаманюк ; Ін-т демографії та соц. дослідж. НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи та положення формування соціального захисту сільського населення за умов розвитку ринкових відносин. Запропоновано концептуальний підхід до тлумачення суті даного захисту, який базується на активізації та мотивації до економічної діяльності сільського населення та його самозабезпечувальної поведінки та реалізації можливостей використання виключно повного права власності на землю. Проаналізовано стан соціальної захищеності сільського населення України та описано особливості життєдіяльності й основні проблеми сільських мешканців у соціальній і економічній сферах. Розроблено напрями активізації економічної діяльності даних верств населення та запропоновано модель формування соціально-економічного середовища села як основи їх соціального захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-94 + У9(4УКР)272 +
Шифр НБУВ: РА360845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Атаманюк З.М. 
Соціально-філософські концепції української національної еліти: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / З.М. Атаманюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-філософський зміст концепцій національної еліти. Проаналізовано погляди прихильників теорії еліт від античності до сучасності. Розглянуто національну еліту як феномен соціального буття, а також як соціально-філософську категорію та її зміст визначено через поняття суспільство, соціальна структура, маса, нація. Подано визначення української національної еліти. Використано структурно-функціональний аналіз для характеристики типів еліти сучасного українського суспільства. Зіставлено різні міркування щодо еліти як феномену суспільного буття та елементу соціальної структури, показу основні підходи до розуміння еліти. Висвітлено питання формування національної еліти. Розглянуто погляди мислителів української діаспори Д. Донцова та В. Липинського щодо ідеї української національної держави та еліти. Установлено, що соціальна трансформація в Україні призвела до порушення рівноваги еліт, а політична - контролює основні ресурси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ю3(4УКР)6 + С5*422.12 +
Шифр НБУВ: РА327157

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського