Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (63)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=БУРЕНК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Буренко В.М. 
Андрагогічний підхід до професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Буренко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Проаналізовано стан проблеми професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю в системі післядипломної педагогічної освіти в її історичному розвитку. Розкрито суть понять "післядипломна освіта", "освіта дорослих", "неперервна професійна освіта", "перепідготовка", "андрагогічний підхід". Установлено особливості організації навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, проаналізовано процес формування мотиваційної готовності вчителя гуманітраного профілю до професійної перепідготовки. Обгрунтовано методику вдосконалення навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, визначено пріоритетні напрями співпраці та взаємодії викладачів і студентів. Досліджено й експериментально перевірено вплив найефективніших методів і форм роботи у розвитку професійних умінь даних учителів. Розроблено та науково обгрунтовано методичні рекомендації для викладачів вищих навчальних закладів щодо удосконалення організаційних форм навчання вчителів даного профілю у процесі професійної перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Буренко Т.М. 
Когнітивно-прагматичні характеристики мовленнєвого акту вибачення в англомовному дискурсі XVI - XXI століть: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.М. Буренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено когнітивно-прагматичну природу та функціонування мовленнєвого акту (МА) вибачення як системи, зумовленої психологічними та соціокультурними чинниками. Визначено вибачення як гібридний МА, що поєднує дві рівноправні складові іллокутивної сили та спонукальну - прохання про вибачення. Відзначено, що вибачення - конвенціональний МА, засіб утілення стратегій дистанціювання у дискурсі, що реалізується як простий або складний МА і здатний утворювати кластери вибачень у межах мовленнєвого ходу. МА вибачення базується на етичному лінгвокультурному концепті "вибачення" та моделюється у вигляді когнітивного сценарію. МА вибачення є системою превентивного та коригувального підтипів за прагмасемантичних різновидів останнього. Історично варіативними у МА вибачення виявлено його локуцію, конфігурацію прагматичного поля вибачення, принцип увічливості, окремі прагмасегмантичні різновиди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-73 +
Шифр НБУВ: РА361640

Рубрики:

      
4.

Буренкова К.В. 
Макроініціатори на основі 5-метил-5-гексен-2,4-діонату кобальту (ІІ): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К.В. Буренкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси синтезу макроініціаторів (МІ), які містять beta-дикетонатні фрагменти, обгрунтовано можливості застосування даних сполук у процесах прищепленої полімеризації. Вивчено кінетичні, молекулярно-масові та гравіметричні характеристики полімеризації стиролу та ММА у блоці та розчинах за участю інімеру - 5-метил-5-гесен-2,4-діонату кобальту (II) (МГД-Со). Одержано полімери, що містять фрагменти МГД-Со та є МІ. Запропоновано альтернативний метод одержання beta-дикетонатних МІ реакцією комплексоутворення кополімерного ліганду стирол - МГД з солями різних металів. Показано, що даний метод дозволяє у широких межах змінювати кількість фрагментів beta-дикетону у МІ й одержувати МІ з різними металами у різному валентному стані. Розкрито можливості використання синтезованих МІ для ініціювання прищепленої полімеризації. Виявлено, що у процесі прищеплення м.м. багаторазово збільшуються. Доведено, що МІ, одержані комплексоутворенням, є більш ефективними та забезпечують високі швидкості прищеплення, більшу кількість прищепленого полімеру та більш високі м.м. прищеплених кополімерів. Досліджено стійкість до термоокиснювальної деструкції полістиролів та ПММА, які містять фрагменти МГД-Со. Показано, що такі полімери є більш стійкими, ніж одержані за допомогою пероксиду бензоїлу. Доведено, що полімери, які містять фрагменти beta-дикетонатів металів, виявляють високу бактерицидну здатність щодо окремих видів бактерій. Наведено рекомендації щодо використання даних полімерів для одержання антибактерицидних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.3,0 + Г712.725,0 +
Шифр НБУВ: РА368485

Рубрики:

      
5.

Буренков М.В. 
Синтез структур гнучких обробних модулів на основі імітаційного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / М.В. Буренков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено підвищення якості, продуктивності та економічної ефективності гнучких виробничих систем обробки різанням за рахунок підвищення організаційно-технічної та технологічної ефективності гнучких виробничих модулів (ГВМ) шляхом імітаційного моделювання у режимі реального часу. Наведено класифікацію задач проектування ГВМ і систематизовано критерії ефективності одержуваних розв'язків. Створено систему розпізнавання технологічних образів на рівні гнучкого виробничого модуля. Розроблено методику оптимального організаційно-технологічного проектування структури та параметрів ГВМ у режимі реального часу на основі методології групової обробки. У математичній моделі ГВМ використано методи теорії систем, штучного інтелекту, теорії розпізнавання, імітаційного моделювання та векторної алгебри. Для аналізу структурних властивостей технологічних процесів застосовано теорію груп і теорію відносин. Формалізацію технологічних рішень здійснено за допомогою фреймових і продукційних моделей представлення знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-6
Шифр НБУВ: РА319492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського