Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (1448)Книжкові видання та компакт-диски (1126)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>A=Баранов$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барановський Ф.В. 
Економічна політика держави: політологічний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ф.В. Барановський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено детальному аналізу взаємовпливу та взаємодії політичної та економічної сфер суспільства. На основі дослідження великого світового досвіду формування та реалізації економічної політики в кризових умовах в історичному та просторовому масштабі пропонуються певні узагальнення щодо розробки та впровадження дійової економічної політики в Україні. Встановлюється взаємозалежність між створенням демократичної, соціальної, правової держави і формуванням економічної політики. Розглядається економічна сфера громадянського суспільства щодо впливу на економічну політику держави. Робиться спроба запропонувати інноваційний комплексний підхід дослідження політологічних концептуальних парадигм взаємовідношення і взаємодії державних інститутів і політичних та економічних процесів і визначити на цій основі політологічний аспект економічної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Баранов О.О. 
Розробка комбінованої технології для формування поверхневого шару авіаційних конструкційних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / О.О. Баранов ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено комбіновану технологію на базі плазмово-іонної обробки, а також технологічний процес з метою створення на деталях авіаційної техніки поверхневих шарів з обумовленими фізико-механічними характеристиками. Розглянуто процеси, що супроводжують вплив потоків іонів та плазми на поверхню деталей під час плазмово-іонної та іонно-променевої обробки. Значну увагу приділено аналітичним залежностям, які дозволяють аналізувати та враховувати параметри матеріалу деталі, властивості обробляючого потоку та інші характеристики технологічного процесу. Наведено інженерні методики та технологічні рекомендації для вибору оптимальних маршрутів обробки, на підставі необхідних якісних показників деталей авіаційної техніки. Запропоновано нову комбіновану технологію, що базується на використанні потоків іонів та плазми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-04-060.16
Шифр НБУВ: РА309773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
3.

Барановський С.В. 
Математичне моделювання процесу деформації незв'язного піщаного русла турбулентним водним потоком: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.В. Барановський ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

На основі дифузійної теорії перенесення наносів побудовано математичну модель процесу деформації незв'язного піщаного дна русла під впливом турбулентного потоку, в якій поверхню дна розглянуто як змінну у часі ділянку границі області, а також розроблено покрокову процедуру чисельно-асимптотичного наближення розв'язків відповідних модельних задач. Отримано розв'язки задач про деформацію дна у разі обтікання водним потоком затопленого пагорбка, малої воронки, втікання до великої впадини та виходу потоку рідини з ділянок із закріпленим дном. На даній основі проведено дослідження процесів деформації піщаного русла поблизу окремих типів гідротехнічних споруд у випадках, коли плановий розподіл швидкості біля поверхні рідини близький до ідеального, а коефіцієнт дифузії залежить від усередненої швидкості потоку та її градієнта. Запропоновано методику математичного моделювання, яка дає змогу розраховувати глибину воронки розмиву, її форму та зону відкладення частинок з урахуванням транспортування, а також прогнозувати розвиток процесу у часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-022.846.2
Шифр НБУВ: РА310661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Барановський О.І. 
Фінансова безпека в Україні (методологія оцінки та механізми забезпечення): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.І. Барановський ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування системи забезпечення фінансової безпеки. Розкрито сутність категорії "фінансова безпека" та її складових: інфляційної, валютної, бюджетної, боргової та інвестиційної безпеки. Визначено місце та роль фінансової безпеки у системі економічної безпеки, загрози фінансовій безпеці, методологічні засади оцінки її рівня та індикатори, що характеризують її стан. Встановлено чинники, що визначають безпечний стан функціонування грошового, валютного, інвестиційного та боргового ринків, бюджетної системи. Комплексно проаналізовано стан безпеки фінансово-кредитної сфери в Україні. На підставі фактичного матеріалу визначено тенденції та проблеми грошового обігу, перебігу інфляційних процесів, формування вітчизняних валютного, інвестиційного та боргового ринків, становлення бюджетної системи. Запропоновано конкретні шляхи забезпечення безпеки грошового обігу, валютного ринку та інфляційної безпеки, напрями дотримання бюджетної безпеки, чинники формування безпечного рівня державних запозичень, можливості підвищення ступеня інвестиційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-99
Шифр НБУВ: РА312135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Баранов В.А. 
Структурні перетворення пісковиків Донбасу і прогноз їх викидонебезпечності: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.16 / В.А. Баранов ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню природи структурних перетворень вуглевміщуючих пісковиків Донбасу та прогнозу їх викидонебезпечності. Доведено, що у зернах кварцу та пісковику, що містить вугілля, під впливом термобаричних умов формується система площин ковзання та кристалоподібні тіла, які в рамках кожного ієрархічного рівня мають сумірні розміри. Виявлено сутурні та стилолітові мікродеформації, губчату структуру в зернах кварцу пісковиків Донбасу. Запроповано нові та вдосконалено існуючі показники викидонебезпечності порід. Розроблено метод встановлення межі викидонебезпечності порід та ступеня катагенезу. Вирішено важливу прикладну проблему комплексного прогнозу викидонебезпечності пісковиків Донбасу на основі геологічних і гірничотехнічних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.11
Шифр НБУВ: РА311280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Баранова О.А. 
Використання тезіграфічного методу дослідження для диференційної діагностики і прогнозу перебігу псоріазу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Баранова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

У процесі мікроскопічного дослідження тезіграм сироватки крові хворих на псоріаз було встановлено, що вони мають суттєві морфоструктурні особливості, які в сукупності з клінічними даними дозволяють встановити діагноз псоріазу та його стадії. Результати дослідження вмісту цинку, міді, магнію, алюмінію, заліза, титану молібдену, хрому, кальцію та калію у сироватці крові дозволяють стверджувати, що в організмі хворого на псоріаз має місце явний дисбаланс біоелементів, який відіграє певну роль у патогенезі захворювання і впливає на формування тезіграфічного малюнку за умов даного дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60.74-3
Шифр НБУВ: РА310065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
7.

Баранов А.М. 
Теоретичні основи робочих процесів машин набризку будівельних сумішей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.02 / А.М. Баранов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено новий напрямок створення машин на базі математичних моделей процесу ущільнення будівельних сумішей методом набризку з позицій удару та проникнення часток бетонної суміші у пластично стисливе середовище і процесу формування струменя за умов торкретування, заснованого на механізмі утворення великомасштабних когерентних структур. Встановлено можливість керування утворенням великомасштабних когерентних структур і зміни їх орієнтації, що дозволило створити обладнання пневмонабризку з принципово новими характеристиками. На підставі моделі процесу ущільнення методом набризку розроблено способи виготовлення торкрет-бетону та виробів з набризксталефібробетону у разі роздільної пошарової укладки бетонної суміші і фібрових елементів. Розроблено методики розрахунку і технічну документацію на обладнання набризку способом мокрого торкретування та на обладнання технологічної лінії виробництва набризксталефібробетону. Створене обладнання використовувалося під час виконання торкрет-робіт за умов реконструкції ряду будинків і споруджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.8-5-01
Шифр НБУВ: РА314380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Баранова О.А. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до попереджувально-корекційної роботи з учнями: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.А. Баранова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблему підготовки майбутніх учителів початкових класів до попереджувально-корекційної роботи з учнями. З'ясовано основні параметри педагогічної технології, яка забезпечує стійку результативність підготовки у вищому навчальному закладі майбутнього вчителя початкових класів в зазначеному напрямку. У ході експерименту застосовано модель формування готовності студентів до самореалізації у визначеній галузі, виявлено наявність взаємодії та взаємозалежності мотиваційного, змістового та процесуального компонентів. Розроблено й опробовано спецкурс для студентів за спеціальністю "Педагогіка і методика початкового навчання."

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА315242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Баранова І.І. 
Розробка складу і технології гелю для лікування вугрової хвороби: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.І. Баранова ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і технологію одержання вперше створеного лікарського препарату - гелю з ефірною олією чайного дерева для лікування вугрової хвороби. На підставі літературних даних і мікробіологічних досліджень запропоновано вміст діючої речовини в гелі - ефірної олії чайного дерева - 5 %. Вивчено фізико-хімічні властивості гелю, встановлено стабільність дії гелю протягом 2-х років зберігання, доведено біологічну активність і нешкідливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-52 + Л663.2
Шифр НБУВ: РА316986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Барановський С.Ф. 
Молекулярний механізм сиквенс-специфічної взаємодії інтеркалюючих лігандів з дезоксиолігонуклеотидами різної довжини і вторинної структури: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / С.Ф. Барановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 31 с. — укp.

На підставі експериментальних даних ЯМР-спектроскопії і різноманітних моделей молекулярної асоціації досліджено самоасоціацію у водному розчині ароматичних молекул - барвників, антибіотиків і дезоксиолігонуклеотидів, які відрізняються нуклеотидним складом, довжиною і вторинною структурою. Параметри самоасоціації ароматичних молекул суттєво залежать від структури їх хромофорів, а стабільність дуплексів ДНК - від нуклеотидного складу та числа піримідин-пуринових дільниць в послідовності. Проведено дослідження коплексоутворення типових інтеркаляторів - бромистого етидію та дауноміцину з дезоксиолігонуклеотидами. Встановлено характерні особливості сиквенс-специфічного зв'язування ліганду з ДНК і геометрії різних типів молекулярних комплексів. Розраховано внески різноманітного типу реакцій у сумарні теплові і ентропійні ефекти. Обговорено особливості комплексоутворення лігандів з одноланцюговими дезоксиолігонуклеотидами та шпильковою структурою ДНК у водному розчині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.5в733.5 + Е0*725.31*04 в605
Шифр НБУВ: РА317608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Баранов С.О. 
Попередження адміністративних правопорушень, що посягають на митні відносини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.О. Баранов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано об'єкт, суб'єкт адміністративних порушень, які посягають на митні відносини та способи скоєння проступків. Розглянуто питання поліпшення механізму реалізації адміністративно-правових норм у сфері обігу металобрухту та його експорту. Обгрунтовано необхідність оптимізації податкової та митно-тарифної систем з метою запобігання порушенням митних правил. Розроблено основні положення деліктологічної експертизи законодавчих актів, норми яких регулюють митні відносини. З урахуванням інтересів України та з метою позитивного впливу на стан адміністративної деліктності у сфері митної справи запропоновано шлях створення моделі міжнародного правового регулювання митних відносин. Виявлено чинники формування психічної установки особи на порушення митних правил, запропоновано заходи щодо їх нівелювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038
Шифр НБУВ: РА318481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Баранова О.В. 
Трансфазний каталіз лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Баранова ; НАН України. Ін-т фіз.-орг. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено кінетику лужного гідролізу активованих ефірів амінокислот, виявлено характер впливу структури трансфазного каталізатора на швидкість реакції в двофазній системі органічний розчинник - водний буферний розчин, встановлено механізм реакції. Проведено порівняння результатів екстракційних рівноваг з даними кінетики процесу в припущенні, доведено, що сумарна швидкість реакції визначається концентрацією катіона каталізатора у водній фазі. Визначено, що причиною зміни швидкості реакції в ході процесу є конкурентна реакція трьох аніонів: нуклеофілу, нуклеофуту та протийону каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.78
Шифр НБУВ: РА318711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Барановський В.Д. 
Оптимізація структури посівних площ сівозмін із цукровими буряками в умовах нестійкого зволоження на чорноземі типовому: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Д. Барановський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення продуктивності ріллі шляхом оптимізації насичення польових сівозмін цукровими буряками у разі розширеного відтворення родючості грунту за умов господарств фермерського типу. Розглянуто агрохімічні та агрофізичні властивості, водний режим грунту під озимою пшеницею та цукровими буряками. Досліджено дію факторів, що суттєво впливають на ріст і розвиток цукрових буряків та інших культур зерно-бурякової сівозміни. Встановлено, що оптимальне насичення сівозміни цукровими буряками є 20 %. Доведено, що у разі введення у 10-пільну сівозміну третього та четвертого полів цукрових буряків або скорочення періоду повернення його до беззмінного вирощування істотно збільшується забур'яненість посівів, підвищується токсичність, знижується біологічна активність грунту, а також збільшується ураження рослин такими специфічними хворобами, як коренеїд і церкоспороз. Встановлено, що ураженість коренеплодів за умов насичення сівозміни цукровими буряками на рівні 40 - 50 % знижується на 6,2 - 8,7 т/га, а повторне та беззмінне вирощування цукрових буряків призводить до недобору врожаю коренеплодів, зниження їх цукристості на 1,0 - 1,8 % і за рахунок цього до недобору цукру в 1,4 - 1,8 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-41
Шифр НБУВ: РА318963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Баранова І.В. 
Створення засобу ведення розрахункового експерименту в насособудуванні на базі просторової моделі потенціальної течії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.В. Баранова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання числового моделювання просторових течій у проточній частині насосів. Розв'язано внутрішню крайову задачу для просторових потенціальних течій в елементах проточної частини, яка враховує дві граничні умови, необхідні під час блочно-модульного проектування. Розроблено спосіб представлення геометричних моделей елементів проточної частини лопатевих гідромашин, що не залежить від її складу та конструкції, а також засіб ведення розрахункового експерименту з метою визначення структури потоку та обчислення інтегральних та усереднених параметрів робочого процесу в лопатевих системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565-01
Шифр НБУВ: РА319526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Барановський Е.М. 
Удосконалення методів і засобів відбору керна при бурінні глибоких свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Е.М. Барановський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено залежність для визначення показника тріщинуватості гірських порід, а також зв'язок цієї залежності з коефіцієнтами повторного дроблення породи та вторинного руйнування керна. Досліджено ступінь руйнування керна за умов тріщинуватості та деформації гірських порід у масиві. Розроблено класифікації гірських порід за їх тріщинуватістю та складністю відбору керна. Встановлено аналітичні залежності виносу керна від його питомої кускуватості та товщини диска. Запропоновано нові конструкції керновідбірних пристроїв і бурильних головок фрезерного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.126
Шифр НБУВ: РА320412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Баранович Д.Б. 
Синтез та властивості функціональних алкілових і арилових естерів 1,1- діокситіолан-3- та арилтіосульфокислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Д.Б. Баранович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено шляхи синтезу та розроблено препаративні методики синтезу алкілових, функціональних алкілових та арилових естерів 1,1-діокситіолан-3- та заміщених арилтіосульфокислот алкілюванням їх солей оксиранами, солями арилсульфонілетилсульфатних кислот і галоїдалкілами, окисненням дисульфідів, сульфенілюванням сульфінатів сульфенхлоридами. Розроблено метод одержання тіоангідридів сульфокислот і тіосульфокарбоксиангідридів ацилюванням солей тіосульфокислот хлорангідридами сульфо- та карбонових кислот. Досліджено фізико-хімічні властивості синтезованих тіосульфосполук. Встановлено взаємозв'язок будови тіосульфоестерів, їх реакційної здатності у реакції лужного гідролізу та біологічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71
Шифр НБУВ: РА320180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Баранова О.О. 
Електрокаталізатори на базі диоксиду свинцю, модифікованого іонами групи заліза: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / О.О. Баранова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

Виявлено збільшення каталітичної активності електродів стосовно процесу електроокиснення чотири-хлорфенолу в системах, модифікованих ферумом і нікелем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.7 + Г576.7
Шифр НБУВ: РА322977

Рубрики:

      
19.

Барановський М.М. 
Трипси лісостепу України: еколого-фауністична характеристика, шкідливість, векторні властивості та агроценотичний контроль: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Барановський ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003 — укp.

Уперше за умов Лісостепу України проведено комплексне визначення видового складу різних екологічних груп трипсів біоценозів і агроценозів та розроблено рекомендації щодо визначення економічного порогу шкідливості рослиноїдних видів трипсів з урахуванням екологічної структури (співвідношення між рослиноїдними та хижими видами трипсів) цих груп та чисельності різних видів трипсів в них. Виявлено трофічні зв'язки 214-ти рослиноїдних і хижих видів трипсів. Вивчено закономірності динаміки їх чисельності, з'ясовано роль спеціалізованих хижих видів трипсів у зниженні чисельності популяції фітофагів та визначено рівень їх ефективності у процесі генезису популяції рослиноїдних трипсів. Досліджено формування видового складу трипсів агроценозів зернобобових і пасльонових культур, бурякових висадків, соняшнику та круп'яних культур (гречки, проса). Виявлено особливості сезонної динаміки чисельності трипсів на висадках моркви, на зелених овочевих і плодово-ягідних культурах у полезахисних лісонасадженннях, а також трофічні зв'язки цих комах. Розвинуто проблему визначення втрат урожаю основних польових культур у результаті пошкодження їх трипсами. Виявлено особливості динаміки чисельності тизаноптерофауни на різних сортах гороху, сої, люцерни, бурякових висадків, соняшнику, гречки та проса. Вивчено особливості біології фітофагів та їх ентомофагів польових, овочевих і декоративних культур, вирощуваних за умов відкритого та закритого грунту Лісостепу України на біоцентотичному та популяційному рівнях продовж сезону та за роками. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено вплив окремих агротехнічних заходів на процеси саморегуляції тизаноптерофауни в агроценозах основних польових культур, доведено можливість передачі трипсами ізолятів вірусів тоспогрупи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Баранова С.В. 
Соціально-психологічні механізми формування професійної відповідальності колективних суб'єктів управління: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / С.В. Баранова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено соціально-психологічні механізми формування професійної відповідальності колективних суб'єктів управління (КСУ). Доведено, що професійна відповідальність КСУ є результатом відбиття об'єктивно необхідних взаємин у колективі, що характеризують усвідомлювану необхідність особистості виконувати запропоновані професійні вимоги стосовно морального та професійного обов'язку, соціальних норм та можливості відповідати за свої професійні дії перед собою, колегами, колективом та суспільством. Створено програму формування професійної відповідальності КСУ, теоретично обгрунтовано та практично підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 + Ю954.0 + С5*332.1 +
Шифр НБУВ: РА331563

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського