Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (272)Книжкові видання та компакт-диски (245)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕРЕЩАГ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Верещагін І.І. 
Автоматизований синтез і моделі гнучких комп'ютерних професійних тренажерів широкого призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.І. Верещагін ; НАН України, М-во освіти і науки України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На основі системного підходу, Віденського методу розробки і мови даного методу VDM-SL, який застосовується для викладу денотаційної семантики перспективних програмних комплексів гнучких тренажерів, а також методу об'єктно-орієнтованого програмування мовою С++ висвітлено наукові результати. Розроблено модель індивідуальних гнучких комп'ютерних професійних тренажерів для навичок прийняття оперативних управлінських рішень. Описано денотаційну модель автоматизованого рішення задач даних тренажерів, синтезованих в інструментальному середовищі їх візуальної розробки. Викладено методику натурного макетування на комп'ютері денотаційних моделей зазначеного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА350919

Рубрики:

      
2.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вікторов Є. О. 
Гібридні еволюційні нейронні мережі та їх навчання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / Є. О. Вікторов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, що дозволяють подолати недоліки сучасних нейро-фаззі систем - відсутність ефективних механізмів структурної оптимізації та нездатність функціонувати в режимі реального часу. Запропоновано інші гібридні нейронні мережі, що є модифікацією каскадно-кореляційної архітектури, запропонованої Фальманом і Лєб'єром, кожна з яких має свої недоліки та переваги, серед яких можна відзначити можливість лінгвістичної інтерпретації одержаних результатів, підвищену чисельну стійкість методів навчання, простоту реалізації нейро-архітектури на платах. Розглянуто механізм самоорганізації на базі методу групового урахування аргументів, який був застосований до так званої нео-фаззі нейронної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22
Шифр НБУВ: РА381146 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Верещагіна Н.Я. 
Застосування персантину та мінеральної води Збручанського родовища в комплексній терапії хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Я. Верещагіна ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено показники імунограми у хворих на цукровий діабет I і II типів, які перебували на стаціонарному та санаторно-курортному лікуванні у санаторії "Товтри" с.м.т. Сатанів, що на Хмельничшині. Досліджено вплив персантину та санаторно-курортного лікування із застосуванням мінеральної води Збручанького родовища на показники клініко-імунних проявів хвороби. Встановлено, що перебіг цукрового діабету як I, так і II типів перебігає з пригніченням клітинної ланки, неспецифічного захисту й активацією показників гуморальної ланки імунітету. На величину показників імунограми впливають тяжкість перебігу, тривалість хвороби, стан її компенсації та наявість супутньої патології. Виявлено порушення ультраструктури лімфоцитів крові хворих на цукровий діабет. Встановлено, що традиційне лікування сприяє покращанню показників клінічних проявів захворювання, біохімічних показників, але найменш сприяє нормалізації показників імунограми. Застосування персантину в комплексі з традиційним лікуванням сприяє покращанню імунологічного стану хворих. Санаторно-курортне лікування з використанням мінеральної води Збручанського родовища не лише сприятливо впливає на клінічний перебіг хвороби, але і проявляє неспецифічну імуноактивну дію, більш помітну в пацієнтів з цукровим діабетом II типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА309974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Верещагін В.В. 
Контролінг як система управління реальними інвестиціями торговельного підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.В. Верещагін ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 25 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні засади контролінгу як системи управління реальними інвестиціями торговельного підприємства, сучасний стан реальних інвестицій та основні передумови введення їх контролінгу на даних підприємствах України, а також проведено дослідження щодо удосконалення системи контролінгу управління реальними інвестиціями на підприємстві та обгрунтовано нові теоретичні підходи щодо його застосування. Розроблено конкретні пропозиції щодо практичного використання інвестиційного контролінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-56-218 +
Шифр НБУВ: РА329961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вікторіна О.М. 
Лексика народної медицини і лікувальної магії у степових говірках Дніпро-Бузького межиріччя: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Вікторіна ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено лексико-семантичні та словотвірні особливості лексики народної медицини та лікувальної магії у степових і контактних говірках Дніпро-Бузького межиріччя, що функціонують на території сучасної Кіровоградщини. Проведено паралелі між місцевим матеріалом і аналогічними одиницями в літературній мові. Виявлено спільні та відмінні семантичні значення однакових медичних назв у досліджених та інших українських говірках, а саме: закарпатських, прикарпатських, буковинських, наддністрянських, західноволинських, поліських, полтавських, нижньонаддніпрянських, східноволинських. Проаналізовано народно-медичну та лікувально-магічну лексику як об'єкт наукового вивчення. Описано склад, структуру та значення лексико-семантичних груп, способи і засоби творення однокомпонентних назв. Визначено активність таких одиниць, продуктивність словотвірних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Р + Ш141.14-672 + Р359.2 в4 +
Шифр НБУВ: РА364884

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Верещага О.І. 
Напружено-деформований стан і міцність збірних залізобетонних перекрить: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.І. Верещага ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Наведено числово-аналітичну методику визначення зусиль взаємодії збірних плит, а також зусиль в окремих плитах. Запропоновано розрахункові моделі перекрить, що враховують неосьове прикладання навантажень, обпирання крайніх плит на стіни повздовжніми ребрами. Розроблено методику спрощеного просторового розрахунку збірного перекриття. Запропоновано практичні рекомендації щодо використання розробок у практиці проектування перекрить. Експериментально досліджено на натурному фрагменті перекриття зі збірних багатопустотних плит з врахуванням його просторової роботи. Підтверджено достовірність теоретичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.012
Шифр НБУВ: РА319690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
11.

Верещагіна Н.В. 
Перші загальнодержавні культи святих Климента і Миколая та їх відтворення у пам'ятках історії і культури Київської Русі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Н.В. Верещагіна ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці комплексним релігієзнавчим дослідженням патрональних культів святих Климента і Миколая в контексті їх ролі в давньоруському церковному і культурному житті, впливу київської традиції на формування загальнодержавного й регіонального шанування святителів в межах Київської Русі. Феномен названих культів висвітлено як видатне явище українського духовного життя, відображеного у давньоруських пам'ятках історії і культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Верещагін С.І. 
Порушення формування опорно-рухового апарату у дітей дошкільного віку в промислових районах Донбасу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.І. Верещагін ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено клініко-епідеміологічному аналізу порушень формування опорно-рухового апарату в дітей дошкільного віку, що мешкають у промислових районах Донбасу. Вивчено розповсюдженість та нозологічну структуру даної патології. Встановлено та оцінено силу залежності між рівнем ортопедичної захворюваності дітей та ступенем хімічного забруднення атмосферного повітря. Виявлено особливості соматичної захворюваності та фізичного розвитку дітей з патологією опорно-рухового апарату. Визначено еколого-гігієнічні, медико-біологічні та соціально-побутові фактори ризику виникнення порушень формування дошкільного віку, що постійно перебувають у промислово забрудненому навколишньому середовищі. Розроблено критерії для поліпшення ранньої діагностики ортопедичних захворювань. Запропоновано комплекс ефективних організаційних і методичних заходів щодо профілактики та лікування дітей з ортопедичними порушеннями у дитячих дошкільних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА311670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Вікторов В.Г. 
Регулювання якості освіти як філософсько-освітянська проблема: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.10 / В.Г. Вікторов ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Проаналізовано феномен якості освіти й управління ним у структурі цілісної освітньої державної політики. Визначено, що якість освіти є категорією, яка за своєю суттю відображає різні аспекти освітнього процесу - філософські, соціальні, педагогічні, політичні, демографічні, економічні. Якість освіти трактовано як суспільний ідеал освіченості людини, результат її навчальної діяльності, процес організації навчання та виховання, критерій функціонування освітньої системи. Досліджено порядок організації та проведення моніторингу якості освіти, порівняння показників якості освіти та механізмів їх визначення. Здійснено аналіз загальної системи управління освітою та визначення специфіки "управління якістю освіти", а також системи контролювальних засобів якості освіти. Визначено роль і порядок проведення ліцензування, акредитації та атестації викладацьких кадрів закладів освіти. Визначено роль і місце управління якістю освіти у системі загальнодержавної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч34(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА343344

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Верещагіна Г.В. 
Розробка та обгрунтування виробничої і збутової стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Г.В. Верещагіна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методику формування ефективних виробничих і збутових стратегій підприємств. Систематизовано існуючі підходи до стратегічного управління підприємствами, визначено місце товарної політики у системі загального планування і роботи підприємства; оцінено вплив оновлення продукції на зміну темпів розвитку підприємств; надано рекомендації щодо прогнозування збуту окремих видів однорідної продукції на ринку товарів масового попиту шляхом тестування міні-ринків. Розроблено модель оптимізації виробництва на основі використання теорії маржинального доходу, а також надано рекомендації щодо планування за умов нестачі оборотного капіталу. Проаналізовано вплив державної амортизаційної політики на процеси оновлення продукції шляхом впливу на оновлення основних виробничих фондів та запропоновано заходи щодо її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-211.1
Шифр НБУВ: РА309957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Вікторовська Ю.Ю. 
Сітки сингулярностей в оптичних полях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Вікторовська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано систему сингулярностей поля вектора Умова - Поінтінга для поля загального типу. Визначено топологічні закономірності для дефектів такого типу. Аналітично й експериментально встановлено взаємозв'язок систем сингулярностей вектора Умова - Поінтінга з традиційними оптичними сингулярностями, а також між параметрами сіток особливих точок векторного поля та його традиційними усередненими характеристиками. Експериментально досліджено наявність орбітального моменту імпульсу в області поля, що містить C-точку. Одержані результати дослідження є теоретичною засадою розробки оптичних пінцетів нового типу, що дозволяють контролювати та керувати параметрами технологічних процесів, які оперують об'єктами мікронних і субмікронних розмірів, незалежно від оптичних характеристик мікрооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА348816

Рубрики:

      
16.

Вікторенко І.Л. 
Формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі організації їхнього спілкування з батьками: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.Л. Вікторенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше на засадах цілісного підходу до формування пізнавальної активності наведено технологію педагогічно спрямованої організації спілкування батьків з молодшими школярами. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено етапи підготовки батьків до пізнавального спілкування з дітьми та педагогічні умови стимулювання молодших школярів до пізнавальної взаємодії з батьками. Виявлено особливості впливу спілкування батьків на сформованість пізнавальної активності хлопчиків і дівчаток, їх уваги, мовленнєвої культури, мислення. Подальшого розвитку набули форми та методи взаємодії школи й сім'ї, батьків і дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ч491,0
Шифр НБУВ: РА319015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Вікторова 
Формування професійно-термінологічної компетентності студентів вищих аграрних навчальних закладів у фаховій підготовці: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Леся Вікторівна Вікторова ; Чернігівський держ. педагогічний ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)3 + Ш141.14-913.34
Шифр НБУВ: РА366159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Віктор І. В. 
Філософсько-антропологічний аналіз ритуалів (на матеріалі української культури) / І. В. Віктор. — Б.м., 2019 — укp.

Здійснено комплексне філософсько-антропологічне дослідження ритуалів на матеріалі української культури. Уперше проведено класифікацію основних ритуалів української культури на філософських засадах, виділені філософсько-антропологічні принципи та методики таких класифікацій (психоаналіз, міфопоетика, генетичний аналіз, феноменологія). З'ясовані природні та культурні компоненти ритуалів з точки зору «учнівства через традицію». На основі моделі паралаксу надано пояснення суперечливої сутності ритуалу, сумісності традиції і глобального ринку. Показано значення міжкультурного діалогу та включення традиційного обрядового комплексу у загальні ментальні установки українців. Знайшло подальший розвиток виявлення основних символів в українській культурній картині світу, їх реалізація в ритуалах (світове дерево, земля-мати, зерно, храм, шинок, виховання). Розкрито значення традиції для сучасної української культури. Надано філософського узагальнення соціокультурному рівню «добре знайоме суспільство». На основі концепції Б. Латура доведено, що нова антропологія постмодерну визначає ритуал як актуальну дійсну цілісність. Продемонстровано, що українська традиційна культура зберігає здатність до модернізації та адаптації. Ключові слова: герменевтика, ментальність, міжкультурний діалог, національна культура, перформативний поворот, постмодернізм, ритуал, соціокультурне конструювання, суб'єкт, суспільна міфологія, традиція, філософія культури, філософська антропологія.^UThe thesis is devoted to the complex of philosophical research of rituals on the material of Ukrainian culture. The aim is to investigate the ritual in contemporary Ukrainian society, the influence on myths and rituals of mass culture and its mechanisms, philosophical and anthropological characteristics and changes of ritual in the symbolic space of Ukrainian postmodern culture.For the first time: - the classification of the basic rituals of Ukrainian culture has been carried out, the philosophical and anthropological principles of such possible classifications have been clarified (psychoanalysis, psychoanalytic anthropology, mythopoetics, genetic analysis, initiation and phenomenological theory of ritual); - the natural and cultural components of the rituals of Ukrainian culture from the point of view of «apprenticeship through tradition» (F. Vaal) have been clarified; - the concept of «parallax» has been applied to explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture; - the significance of intercultural dialogue for the modern Ukrainian culture of the beginning of the XXI century and the inclusion of traditional ceremonial complex in general mental installations of Ukrainians has been clarified. Clarified: - the concept of ritual and rite; - cultural-anthropological and philosophical-anthropological methods of rituals research in the context of «performative turn». Further development was found: - identification of the main semantic images and symbols in the Ukrainian cultural world picture, their basic realization in rituals and holidays (the center of the world, the world tree, the earth-mother, the grain-life, the temple, the tavern-tavern, the feast as meeting with the ancestors, education as involvement in a family, etc.); - disclosure of the importance of cultural heredity, traditions for the current state of Ukrainian culture, the place of ritual culture in it; - a philosophical generalization of the socio-cultural level of «well-known society», which for a long time was represented in the Ukrainian culture by an expanded family, a sociable community, and thus the Ukrainian traditional culture maintains a high adaptive potential, a capacity for modernization.In developing the typology of rites of Ukrainian culture, the following groups of rituals will play the most important role: - rituals of agrarian direction; - family rituals; - rituals of transition and ancestors (birth, death, wedding); - rituals of the center of the world and temple space; - rituals of upbringing and life trials (initiations). Tradition as a cultural heritage can effectively support itself when simultaneously perform the function of communication and divergence. Tradition is supported as abstract principles and technologies, as well as personification, while traditionally reproduced by heroism, when certain definite principles of tradition are embodied in personalities, national heroes. Stereotypes contribute to the reproduction of traditions derived from certain national cultures, and stereotypes can function as nationally marketed in a globalized world. The concept of «parallax» can explain the compatibility of traditional cultures and the global market, mass culture. The dialectical process of the development of tradition includes the disappearance or transformation of cultural-specific (ethnic) stereotypes, as well as the spread of new myths in local traditions. A number of the ideas presented in the dissertation can contribute to further advancement in the explication of fundamental philosophical concepts (tradition, archetype, power, ideology, mass culture, myth, globalism).Key words: hermeneutics, intercultural dialogue, mentality, national culture, performative turn, philosophical anthropology, philosophy of culture, postmodernism, ritual, social mythology, sociocultural design, subject, tradition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Плєханова Т. Є. 
Оцінювання ризиків інноваційної діяльності у стратегічному плануванні розвитку підприємства. / Т. Є. Плєханова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному обґрунтуванню, удосконаленню та розвитку теоретичних положень, методичних підходів та розробленню практичних рекомендацій щодо оцінювання ризиків інноваційної діяльності у стратегічному плануванні розвитку підприємства.У першому розділі дисертації розглянуто статистичні дані щодо динаміки створення та закриття підприємств різних країн, а також виживання підприємств впродовж перших п'яти років свого існування.Узагальнено основні підходи до визначення понять стратегії та розвитку підприємства за допомогою методів морфологічного та контент-аналізу, які у сукупності з визначенням основних етапів життєвого циклу підприємства дали змогу удосконалити дефініцію стратегічного планування розвитку підприємства.Узагальнено основні підходи до визначення понять інновації, інноваційної діяльності (ІД), ризику, інноваційного ризику та ризику інноваційної діяльності, що дало можливість розмежувати поняття інноваційного ризику та ризику ІД шляхом використання критерію за типом підприємства, яке розробляє чи впроваджує та/або планує розробляти чи впроваджувати інноваційні проекти (ІП) у свою діяльність, відповідно до якого інноваційні ризики розглянуто як ризики ІД, які характерні для інноваційних підприємств. Узагальнено основні класифікаційні ознаки ризиків ІД; розширено класифікацію ризиків ІД шляхом доповнення ознаки «за етапом життєвого циклу» (ЕЖЦ), що створює базис для оцінювання ризиків ІД на кожному ЕЖЦ інноваційного проекту.У другому розділі дисертації було узагальнено фактори внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства, які доцільно враховувати при оцінюванні ризиків ІД у стратегічному плануванні розвитку підприємства. Удосконалено методичний підхід до оцінювання ризику ІД підприємства з урахуванням факторів ризику зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства на кожній стадії ЖЦ ІП, який надав можливість порівнювати ризикованість потенційних ІП при реалізації стратегії розвитку підприємства.Проведено експертне опитування з метою визначення практичного використання наявних методів оцінювання ризиків в залежності від етапу життєвого циклу інноваційного проекту та галузі функціонування підприємства, основних етапів оцінювання ризиків, що використовуються на підприємствах експертів, а також визначення причини невикористання розглянутих методів. Узагальнено міжнародний досвід щодо визначення ключових проблемних груп ризику в найближчі три роки та складності їх оцінювання, організації процесу оцінювання ризику на підприємстві, використання методів оцінювання ризиків та технологій для підвищення їх ефективності. У третьому розділі дисертації було удосконалено методичний інструментарій визначення ризику ІП шляхом формування таблиці вірогідностей виживання ІП впродовж етапів/підетапів їх ЖЦ для проектів інформаційної та фармацевтичної галузей, галузі виробництва машин і устаткування та інших галузей на основі проведеного дослідження; побудови графіку вірогідності виживання проектів та моделі аналізу нереалізації проектів на основі проведених розрахунків для кожної з розглянутих галузей. Розраховано потенційну ризикованість аналізованих проектів в залежності від кількості етапів/підетапів їх ЖЦ з метою подальшого порівняння та вибору послідовності їх реалізації у процесі стратегічного планування розвитку підприємства.Удосконалено методичне забезпечення процесу імплементації системи оцінювання ризиків інноваційної діяльності у процес стратегічного планування розвитку підприємства, а саме етап «Оцінювання наявних стратегій та оцінювання ризиків інноваційної діяльності запропонованих проектів», шляхом виділення основних принципів впровадження процесу оцінювання ризиків ІД на підприємстві, а також виділення складових методичного забезпечення, до яких доцільно віднести організаційне, кадрове, методичне, інформаційне, аналітичне та фінансове забезпечення.Удосконалено науково-методичний підхід до стратегічного планування розвитку підприємства на основі оцінки ризиків ІД кожного ЕЖЦ інноваційного проекту та виявленні області ризику, до яких потрапляють розглянуті проекти, з метою надання рекомендацій щодо стратегічного планування розвитку підприємства. Розроблено рекомендації щодо стратегічного планування розвитку підприємства шляхом можливої послідовності реалізації розглянутих ІП, які грунтуються на оцінці ризиків інноваційної діяльності на кожному з ЕЖЦ розглянутих проектів та співставленні з табличними значеннями можливих зон ризику.Науково-практичні положення дисертаційної роботи використані під час розробки заходів з імплементації процесу оцінювання ризиків інноваційної діяльності на підприємствах. На ТОВ «Науково-впроваджувальний центр тягового рухомого складу» (довідка № 086/16 від 06.12.2016 р.), на ТОВ «ТД «Шепетівський цукор» (довідка № 01 від 21.01.2020 р.), на Холодногірській філії КП «Харківські теплові мережі» (довідка № 20/45-114 від 11.06.2020 р.), на ВКПП «Укрторгобладнання» (довідка № 17 від 18.06.2020 р.).^UThe thesis is devoted to the theoretical substantiation, improvement and development of theoretical positions, methodical approaches and development of practical recommendations concerning an estimation of risks of innovative activity in strategic planning of development of the enterprise.The first section of the dissertation examines statistics on the dynamics of creation and closure of enterprises in different countries, as well as the survival of enterprises during the first five years of its existence.The main approaches to defining the concepts of strategy and enterprise development using the methods of morphological and content analysis are summarized, which together with the definition of the main stages of the enterprise life cycle allowed to improve the definition of strategic planning of enterprise development. The main approaches to defining the concepts of innovation, innovation, risk, innovation risk and innovation risk are summarized, which made it possible to distinguish between the concepts of innovation risk and innovation risk by using the criterion by type of enterprise that develops or implements and / or plans to develop or implement innovation projects in its activities, according to which innovation risks are considered as risks of innovation activities that are characteristic of innovative enterprises. The main normative and legal documents regulating innovation activity in Ukraine are considered.The second section of the dissertation summarizes the factors of the internal and external environment of the enterprise, which should be taken into account when assessing the risks of innovation in the strategic planning of enterprise development. The methodical approach to risk assessment of innovative activity of the enterprise is improved taking into account risk factors of external and internal environment of the enterprise at each stage of a life cycle of the innovative project which gave the chance to compare riskiness of potential innovative projects.The third section of the dissertation improved the methodological tools for determining the risk of an innovative project by forming a table of probabilities of survival of innovative projects during the stages/substages of their life cycle for projects of information and pharmaceutical industries, machinery and equipment and other industries based on the study; construction of the graph of probability of survival of projects and models of the analysis of non-realization of projects on the basis of the carried-out calculations for each of the considered branches. The potential riskiness of the analyzed projects depending on the number of stages / substages of their life cycle is calculated in order to further compare and select the sequence of their implementation in the process of strategic planning of enterprise development.Improved methodological support for the implementation of the risk assessment system of innovation in the process of strategic planning of enterprise development, namely the stage "Evaluation of existing strategies and risk assessment of innovation activities of proposed projects", by highlighting the basic principles of implementing the risk assessment process methodological support, which should include organizational, personnel, methodological, informational, analytical and financial support.The scientific and methodological approach to strategic planning of enterprise development based on risk assessment of innovation activity of each stage of the innovation project life cycle and identification of risk areas to which the considered projects fall, in order to provide recommendations for strategic planning of enterprise development. Recommendations for strategic planning of enterprise development through the possible sequence of implementation of the considered innovative projects are developed, which are based on the assessment of risks of innovative activity at each stage of the life cycle of the considered projects and comparison with tabular values of possible risk zones.Scientific and practical provisions of the thesis were used during the development of measures to implement the process of assessing the risks of innovation in enterprises. LLC "Research and Implementation Center of Traction Rolling Stock" (reference № 086/16 from 06.12.2016), LLC Trading House "Shepetivsky Sugar" (reference № 01 from 21.01.2020), Kholodnohirsk branch of the Municipal Enterprise "Kharkiv Heat Networks" (reference № 20 / 45-114 dated 11.06.2020), Production and commercial private enterprise "Ukrtorgobladnannya" (reference № 17 dated 18.06.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Вікторов Б. В. 
Інноваційний розвиток мережевих підприємств / Б. В. Вікторов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено розробку теоретичних, методичних та практичних аспектів дослідження інноваційного розвитку мережевих підприємств у вітчизняному та міжнародному бізнесі та визначення шляхів удосконалення управління ним.Представлено систематизацію основних поглядів щодо трактування сутності поняття мережевого підприємства. З огляду на визначені сутнісні ознаки та функції мережевих підприємств сформульовано авторський підхід до трактування досліджуваного поняття. А саме, визначено, що мережеве підприємство є бізнес-структурою учасників, які об'єднуються та забезпечують взаємодію з огляду на можливість розвитку нових більш потужних бізнес-структур, досягнення цільових орієнтирів завдяки здійсненню спільної господарської діяльності, в умовах певного координування або на договірних умовах. Встановлено, що наукова новизна представленого трактування полягає в тому, що в ньому враховано основні категорії призначення (необхідності) створення та розвитку учасників мережевої структури, які основані на об'єднанні ідентифікаційних ознак мережі. Виходячи із розглянутих ознак та представленого трактування визначено авторський підхід до складу основних засад соціально-економічної необхідності мережевих підприємств, який включає: потребу забезпечення позитивної динаміки росту та / або стабілізації бізнесу за рахунок створення більш потужних бізнес-структур, можливості використання комплексних рішень в управлінській сфері та застосування інновацій різних категорій; ймовірність досягнення високих цільних орієнтирів завдяки партнерській та узгодженій взаємодії учасників, основаній на певних організаційно-економічних моделях. Визначено основні наукові підходи стосовно класифікування ознак, які визначають типи мережевих підприємств, що функціонують на сучасному етапі розвитку. Наведено пропозицію стосовно розширення традиційних наукових підходів завдяки виокремленню ознаки членства всіх учасників партнерства у якості структурних елементів, які підпорядковуються єдиному керівному центру мережі (за умов централізації) та ознаки інноваційності продукції (послуг). Дослідження основних підходів до систематизації типологічних ознак мережевих підприємницьких структур дозволило визначити власний підхід до вказаної проблеми. Вказано, що цей підхід передбачає положення наукових підходів, враховує сучасну практику розвитку мереж, які здійснюють діяльність на міжнародних ринках. Також авторська пропозиція дозволяє розширити теоретичну базу дослідження, може бути використана в процесі історіографії змін мережевої економіки країни.^UThe development of theoretical, methodical and practical aspects of the research of innovative development of network enterprises in domestic and international business and the identification of methods to improve its management have been carried out in the PhD thesis.The systematization of the basic views on the interpretation of the essence of the concept of network enterprise has been presented. Taking into account the defined essential features and functions of network enterprises, the author's approach to the interpretation of the concept under research has been formulated. In particular, it has been determined that the network enterprise is a business structure of participants, which team up and ensure interaction in view of the possibility of developing new more powerful business structures, achieving targets through joint economic activities, in terms of certain coordination or contractual terms. It has been established that the scientific novelty of the provided interpretation is that it takes into account the main categories of purpose (necessity) of creation and development of participants in the network structure, which are based on the combination of network identification features. Based on the considered features and the presented interpretation, the author's approach to the basic principles of socio-economic necessity of network enterprises, which includes the need to ensure positive growth dynamics and / or stabilization of business by establishing more powerful business structures, the possibility of using integrated management solutions and application of innovations of different categories, the probability of achieving high overall goals due to partnership and coordinated interaction of participants, based on certain organizational and economic models, has been determined.The main scientific approaches to the classification of features that determine the types of network enterprises operating at the present stage of development have been identified. The proposal to expand traditional scientific approaches due to distinguishing the indicator of membership of all partners as structural elements that subordinate to a single management center of the network (in case of centralization) and the indicator of innovation of products (services), has been presented. The research of the main approaches to the systematization of typological features of network business structures has allowed to determine the author's own approach to this problem. It has been stated that this approach provides for the provisions of scientific approaches, takes into account the current practice of developing networks operating in international markets. In addition, the author's proposal allows to expand the theoretical basis of the study, may be used in the process of historiography of changes in the network economy of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського