Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (346)Книжкові видання та компакт-диски (321)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЕСЕЛОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Веселов М.Ю. 
Адміністративно-правова профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Веселов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань адміністративно-правової профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Проаналізовано стан дорожньо-транспортного травматизму в Україні, визначено фактори, що його детермінують. Розкрито сутність та особливості адміністративно-правової профілактики досліджуваного явища. Охарактеризовано форми, методи та заходи здійснення даного виду діяльності, проаналізовано досвід їх впровадження та визначено ефективність застосування. Встановлено критерії структуризації заходів запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, на підставі яких розроблено їх класифікацію. Описано систему суб'єктів профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Визначено особливості діяльності ДАІ у сфері забезпечення безпеки дітей у дорожньому процесі, наведено пропозиції щодо удосконалення її нормативно-правового регулювання. Розроблено проект Положення про профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА362678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Веселовська О.В. 
Вікові особливості нейрофізіологічних механізмів циклу неспання - сон у нормі і в умовах гострого та хронічного емоційних стресів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Веселовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив емоційних стресів на структуру циклу неспання - сон у щурів у різні періоди онтогенезу. Показано, що в щурів 1-місячного віку структурна організація циклу неспання - сон, сформована під впливом гострого емоційного стресу, є стійкою до хронічної стрес-дії. Установлено, що в щурів 3-місячного віку ці процеси змінюються під впливом гострого емоційного стресу і є стійкими до хронічного стрес-впливу. У щурів 12-місячного віку зміни структури сну виявляються після гострого та хронічного стресів. У щурів 24-місячного віку сформована з віком структура циклу неспання - сон відображає стан стресу. У тварин усіх вікових груп стрес-впливи формують на електроенцефалограмі осередки судомної активності в щурів 1- та 3-місячного віку в гіпокампі та новій корі, 12-місячних щурів - у гіпокампі та гіпоталамусі, в 24-місячних тварин - у гіпокампі. Емоційні стреси призводять до артеріальної гіпертензії в щурів усіх вікових груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*017.1 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА325259

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Веселовський Д. Р. 
Властивості і технології ремонту бетону залізобетонних конструкцій полімерними композиціями на основі модифікованих ізоціанатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. Р. Веселовський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено механізми та чинники, які впливають на процес просочення та зміцнення бетону модифікованими ізоціанатними мономерами та розчинами їх олігомерів. Досліджено особливості ремонту поверхневих мікротріщин в бетоні полімерними композиціями за його просочення. Розглянуто умови створення ізоціанатутримуючих адгезивів для з'єднання просоченого та нового ремонтного бетону для ремонту об'ємних ушкоджень бетону залізобетонних конструкцій. Розроблено захисну полімерну композицію, яка має високу стійкість щодо гідроабразивного зносу. Вдосконалено полімерні матеріали та технології їх використання для відновлення деградованих залізобетонних конструкцій та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083-3 + Л719.96:Н
Шифр НБУВ: РА370988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Веселова В.В. 
Диференціація фізичного виховання школярів 11 - 14 років, які проживають у різних зонах радіаційного забруднення: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Веселова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання, які стосуються фізичного розвитку, фізичної підготовленості, психофізіологічного статусу, рівня захворюваності школярів віком 11 - 14 років, які проживають за негативних умов довкілля Києва. Порівняно результати дослідження хлопчиків 11 - 14 років IV зони радіаційного контролю (м.Фастів) та відносно "чистої" зони Києва, дані досліджень киян-однолітків до та після аварії на Чорнобильській АЕС. Проаналізовано сучасне програмне та нормативне забезпечення фізичного виховання в школі. Запропоновано шляхи підвищення рухової активності школярів на уроках фізичної культури та рівня їх фізичної підготовленості за допомогою найбільш ефективної програми корекції процесу фізичного виховання в школі, адекватної фізичному стану хлопчиків. Розроблено та впроваджено 20-ти бальну рейтингову систему оцінки фізичної підготовленості школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА312481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Веселовська Н.М. 
Ефективність блокатора кальцієвих каналів ніфедипіну в медикаментозній терапії "сухих" форм сенільної макулярної дегенерації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.М. Веселовська ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано новий спосіб лікування хворих на "сухі" форми сенільної макулярної дегенерації (СМД) шляхом застосування блокатору кальцієвих каналів ніфедипіну. Розроблено методику виділення ізольованих клітин сітківки для вивчення функціонального стану клітин за умов прямого впливу фармакологічних препаратів. Експериментальним шляхом встановлено високоспецифічну нейропротекторну дію ніфедипіну на клітини сітківки. Доведено, що ніфедипін підвищує ефективність лікування хворих на "сухі" форми СМД завдяки подвійному нейроретинопротекторному та судинорозширювальному ефекту. Під час обстеження хворих з СМД встановлено, що після проведеного курсу терапії з ніфедипіном покращується екстрат інтраокулярного кровообігу та зорових функцій, які зберігаються протягом півріччя. Визначено дози ніфедипіну для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52
Шифр НБУВ: РА317708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Веселовський 
Ідентифікації громадян України як чинник її зовнішньополітичного розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Геннадійович Веселовський ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю782 + С5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА310692

Рубрики:

      
7.

Веселовська О. Є. 
Інвестиційне забезпечення економічного розвитку старопромислових регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Є. Веселовська ; НАН України, Ін-т економіки та прогнозування. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність інвестицій як чинника економічного розвитку. Наведено результати узагальнень щодо формування та реалізації регіональної інвестиційної політики, а також методологічні підходи щодо організації інвестиційного процесу. Проаналізовано міжнародний досвід управління інвестиційним розвитком регіонів. Проведено оцінювання інвестиційної діяльності та сучасної регіональної інвестиційної політики в Україні, а також мезоекономічний аналіз інвестиційної діяльності у старопромислових регіонах. Наведено методичні рекомендації щодо проведення рейтингової оцінки динаміки інвестиційного розвитку регіону, на базі чого зроблено розрахунки, визначено стратегічні орієнтири інвестиційного розвитку старопромислових регіонів, а також перспективні механізми державного управління інвестиційним розвитком даних регіонів. Сформульовано практичні пропозиції та рекомендації для органів державної влади й управління з питань вдосконалення механізму управління інвестиційним забезпеченням економічного розвитку у старопромислових регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-56
Шифр НБУВ: РА371039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
10.

Веселовська М. В. 
Модифікація 3,4(6,7)(7,8)-заміщених кумаринів амінокислотами та пептидами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / М. В. Веселовська ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано нові фуро-, пірано- та спіропіранокумаринові системи, проведено їх модифікацію амінокислотами та пептидами. Вперше використано гідразонові й оксимні функції для створення амінокислотних ансамблів на основі гідразонів та оксимів системи спіродигідропіранохромен-2-ону. Зазначено, що цей підхід може успішно використовуватись для зв'язування амінокислот і пептидів з іншими біомолекулами. Досліджено взаємодію гідразонів та оксимів спіропіранокумаринів з ізоціанатами й ізотіоціанатами. Вперше синтезовано їх семикарбазони, тіосемикарбазони, амінокарбонілоксими. Проведено модифікацію природного алкалоїду цитизину кумариновими системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14-27
Шифр НБУВ: РА382393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Веселовська Н. Р. 
Наукові основи розширення функціональних можливостей верстатних комплексів за результатами моніторингу роботи обладнання: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.01 / Н. Р. Веселовська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 36 с. — укp.

Вперше розроблено наукові основи розширення функціональних можливостей верстатних комплексів, побудованихз використанням цільових виробничих модулів у складі багатокоординатного та багатоцільового обладнання на основі оптимізації технологічних операцій та забезпечення показників якості виготовленої продукції. Вперше запропоновано проводити оцінювання ефективності роботи верстатного комплексу й його складових з урахуванням взаємодії матеріального, енергетичного й інформаційного середовищ. Створено основи моделювання процесів механічної обробки, які полягають у визначенні системи критеріїв ефективності та розробки узагальненої математичної моделі процесу механічної обробки. Розроблено теорію визначення періоду контролю та надійності стану верстатного комплексу. Вперше визначено принципи оптимізації обсягів накопичувачів агрегатних засобів верстатних комплексів. Встановлено принципи побудови комп'ютеризованої системи прийняття рішень в процесі моніторингу верстатних комплексів на основі вперше створених математичних моделей керування процесами механічної обробки залежно від зміни стану обладнання, що дозволяє за результатами моніторингу проводити додаткові налагоджувальні роботи, зокрема, періодичне уточнення реальної геометрії обладнання. Розроблено метод адаптивного керування точністю процесу механічної обробки на верстатному комплексі за рахунок внесення коректив, що відображується у середовищі сучасних CAD/CAM/CAE систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-6
Шифр НБУВ: РА380193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Веселовська Г.І. 
Новаторські мистецькі напрямки і течії в театральному процесі України першої третини XX ст.: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.02 / Г.І. Веселовська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Проаналізовано модерністські й авангардистські течії та напрямки у театральному процесі України першої третини XX ст. - протоекспресіонізм, експресіонізм, футуризм, конструктивізм. Основну увагу приділено новаторським режисерським і сценографічним пошукам, модифікаціям у сфері авторського виконавства, а також якісно новому функціонуванню в сценічному мистецтві категорій простору та часу. На підставі використання загальнонаукових методів і принципів аналізу відтворено процес становлення театрального модернізму в Україні, а саме протоекспресіонізму, визначено його специфіку та досягнення у сфері мистецької семантики. Доведено, що саме модерністська драматургія спровокувала й обумовила трансформацію традиційних сценічних форм. Театральний авангард в Україні осмислено як складний комплекс лівих мистецьких течій, що функціонували паралельно з традиційними, реалістичними напрямками. Виявлено три етапи його розвитку в Україні та розкрито специфіку кожного з них. Значну увагу приділено вивченню театрального експресіонізму - єдиного мистецького напрямку, що повноцінно розвивався в Україні протягом тривалого періоду. Зроблено висновок, що саме на базі авангардної мистецької течії, наповненої ідеями футуристичного утопізму, сформувався соцреалістичний стиль у театральному мистецтві в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)61-239 +
Шифр НБУВ: РА348855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Веселовська Н.Р. 
Розробка математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні (верстатного комплексу з ЧПК): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.Р. Веселовська ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці математичних моделей для обгрунтування алгоритмів прийняття рішень при діагностуванні верстатного комплексу з числовим програмним керуванням (ЧПК). Проведено огляд математичних моделей, засобів і методів технічного діагностування технологічного обладнання. Проаналізовано критерії оцінювання ефективності технологічного обладнання з врахуванням їх переваг та недоліків і визначено межі їх використання. Запропоновано новий функціонально-статистичний критерій, який найповніше характеризує об'єкт і систему діагностування. Розроблено систему діагностування та математичні моделі алгоритмів прийняття рішень в дво-, три- та багатоальтернативних ситуаціях при діагностуванні верстатного комплексу з ЧПК в умовах промислового виробництва. Запропоновано випробувально-діагностичний стенд, що відтворює роботу системи діагностування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-082

Рубрики:

      
14.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
16.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Веселовська Н. О. 
Кримінологічна характеристика та запобігання втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність / Н. О. Веселовська. — Б.м., 2021 — укp.

Доведено, що з методологічних позицій ця проблема повинна розглядатися як цілісна система послідовних, логічно узгоджених питань, що ієрархічно впорядковані та розкривають і доповнюють зміст одне одного. Розглянуто програми та рухи, які працюють у Австралії, Великобританії, Франції, Данії, Росії та деяких інших країнах, і дають змогу виховувати у неповнолітніх моральну стійкість щодо правопорушень. Акцентовано на такій особливості підліткової психіки, як підвищена сугестивність по відношенню до дорослих і авторитетів.У результаті дослідження сформульовано структуру та типологію злочинців (10 типів) і жертв (16 типів) кримінального правопорушення, передбаченого ст. 304 КК. Запропоновано авторські підходи щодо запобігання втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність, зокрема через запровадження апробованих авторських тренінгів.^UIt is examined the International experience of prevention of involvement of minors into illegal activities. Existing programs and movements working in Australia, Great Britain, France, Denmark are considered; they help to bring up moral resilience in juvenile delinquency. The main preventive directions of work with minors as discussion of this problem, their involvement into volunteer activity and scouting are shown. It is determined that in order to prevent the involvement of minors into illegal activities, accurate and complete information about the actual state of the crime is required: the level and dynamics, latency, spatial and temporal parameters.The problem of «minors and criminality» was considered there. The author provides victimological description of minors, shows the genesis of juveniles' victim behaviour. The issues of victimological personality formation of child victims are considered. It is noted that the victim behaviour of juveniles is influenced by such features of teenage psyche as heightened suggestibility in relation to adults and teenagers' authority. In the article the structure and typology are considered and a classification of people in question is made. There are represented individual characteristics of the behaviour of minors during the involvement of minors into a criminal activity. It is concluded that the family members should consider the special victimological education of minors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Веселовський Б. А. 
Правове регулювання послуги загальногоекономічного інтересу як одна з форм сумісної державної допомоги в ЄСта в Україні / Б. А. Веселовський. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена питанню комплексного висвітленняособливостей правового інституту державної допомоги суб’єктамгосподарювання, що надають послуги загального економічного інтересу вправі Європейського Союзу та в Україні.Дисертаційне дослідження являє собою опрацювання тематики, яка єдля нашої держави та правової доктрини в Україні новою. Лише в 2014 роцібув ухвалений Закон України «Про державну допомогу суб’єктамгосподарювання», який набув чинності з 2 серпня 2017 року, а відповідно у2018 році вперше прийнятий нормативно-правовий акт про послугизагального економічного інтересу. Відсутність правової основи для розвиткуданого правового інституту стало однією з причини відсутності напрацюваньта робіт з даного питання серед українських дослідників.^UThe dissertation research itself is a study of a topic that is new to our state andlegal doctrine in Ukraine. Only in 2014, the Law of Ukraine “On State Aid toBusiness Entities” was adopted, and accordingly, in 2018, for the first time, a legalact on services of general economic interest was adopted. The lack of a legal basisfor the development of this legal institute was one of the reasons for the lack of workand work on this issue among Ukrainian researchers. Active European integrationactivities of our state and commitments on this topic in accordance with theAssociation Agreement led to a return to the interest of research in this area. Afterall, when working with such an instrument as state aid, the AntimonopolyCommittee needs a doctrinal - theoretical basis for understanding the conceptualfoundations of the functioning of this institute in EU law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ладіна Л. С. 
Юридична відповідальність приватного нотаріуса за адміністративним законодавством України.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Л. С. Ладіна. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є однією з комплексних наукових праць, в якій на монографічному рівні досліджено правове регулювання юридичної відповідальності приватного нотаріуса за адміністративним законодавством України, а також вироблено науково обґрунтовані пропозиції стосовно вдосконалення чинного законодавства у цій сфері.У межах розробки об’єкта і предмета дослідження з’ясовано, що під юридичною відповідальністю приватних нотаріусів на сучасному етапі слід розуміти сукупність передбачених законом правових примусових обмежень, поєднаних із закріпленими у нормах різних галузей права (кримінального, адміністративного, цивільного) обов’язками даної категорії суб’єктів права зазнати втрат чи обмежень особистого, організаційно-професійного і майнового характеру за вчинення ними правопорушень, пов’язаних з реалізацією ними незалежної приватної нотаріальної діяльності та/чи деякими суміжними з нею видами делегованих державою публічних послуг (державна реєстрація, медіація) чи зобов’язань (первинний фінансовий моніторинг). Юридична відповідальність приватного нотаріуса включає кримінальну, адміністративну, професійну та цивільну відповідальності.Встановлено, що особливість юридичної відповідальності приватного нотаріуса проявляється в тому, що сфера його професійної діяльності та наявні види юридичної відповідальності не можуть бути реалізовані у звичний для інших фізичних/посадових осіб спосіб, на підставі чого стверджується, що у відношенні приватного нотаріуса можуть застосовуватися спеціальні адміністративно-правові заходи професійної відповідальності за порушення етичних норм професійної діяльності, неналежне виконання професійних обов’язків тощо.З урахуванням наведеного у роботі вперше обґрунтовано існування окремого прояву юридичної відповідальності приватного нотаріусу –професійної відповідальності, під якою пропонується розуміти здатність цих осіб звітувати за результати своєї професійної діяльності, одержувати на підставі такої звітності позитивні чи негативні оцінки своєї професійної діяльності та зазнавати, на підставі адміністративно-правових норм, заходів державного примусу, у тому числі у вигляді обмеження доступу до професії.Удосконалено розуміння адміністративно-правового статусу приватного нотаріуса, де специфіка адміністративної деліктоздатності останнього візуалізується через синергію його дуалістичної (публічно-приватної) природи та особливого зв’язку з державою. Констатовано, що адміністративно-правовий статус приватного нотаріуса становить сукупність підстав і спеціального порядку виникнення та реалізації адміністративної правосуб’єктності даною категорією осіб, а також закріплений у нормах адміністративного права взаємозв’язок приватних нотаріусів з державою, який сприяє захисту законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб при наданні їм нотаріальних та інших, делегованих державою публічних послуг, визначає підстави контрольних заходів, юридичної відповідальності нотаріусів у разі вчинення ними правопорушень.Здобуло подальшого розвитку розуміння поняття адміністративної відповідальності приватного нотаріуса, за авторським визначенням – це один із видів юридичної відповідальності, який втілює негативну реакцію з боку уповноважених суб’єктів держави на окреслені в законі правопорушення у сфері професійної діяльності нотаріуса, а також запобігання корупції у даній сфері, і полягає у застосуванні (із дотриманням встановленої процедури) до винних осіб передбачених законом санкцій (адміністративних стягнень чи інших адміністративно-правових заходів впливу). Адміністративна відповідальність приватного нотаріуса є гарантією і засобом забезпечення публічних і приватних інтересів під час вчинення ним нотаріальних дій та реалізації інших, передбачених законодавством делегованих державою публічних послуг/зобов’язань.Запропоновано уніфікувати адміністративну відповідальність за правопорушення у різних сферах державної реєстрації, шляхом запровадження однієї статті, норми якої б встановлювали єдиний підхід до окреслення складів адміністративних правопорушень у всіх сферах реєстраційної діяльності. Розроблено типову модель такої статті.На підставі аналізу норм права та адміністративної практики констатовано, що адміністративна відповідальність приватного нотаріуса у сфері фінансового моніторингу на сучасному етапі в нашій державі характеризується наявністю дуалізму підходів у застосуванні передбачених законодавством заходів реагування: адміністративних стягнень (передбаченихКУпАП) та заходів впливу (передбачених статтею 32 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»), які реалізуються за окремими видами адміністративних проваджень.^UThe dissertation is one of the complex scientific works, in which the legal regulation of the legal responsibility of a private notary under the administrative legislation of Ukraine was investigated at the monographic level, and scientifically based proposals were made regarding the improvement of the current legislation in this area.Within the framework of the development of the object and the subject of the study, it was found that the legal responsibility of private notaries at the current stage should be understood as a set of legal coercive restrictions provided by the law, combined with the obligations of this person established in the norms of various branches of law (criminal, administrative, civil) categories of subjects have the right to suffer losses or restrictions of a personal, organizational, professional and property nature due to their committing offenses related to their implementation of independent private notarial activity and/or some related types of public services delegated by the state (state registration, mediation) or obligations (primary financial monitoring).It has been established that the peculiarity of the legal responsibility of a private notary is manifested in the fact that the scope of his professional activity and the available types of legal responsibility cannot be implemented in the usual way for other individuals/officials, on the basis of which it is claimed that special administrative measures can be applied in relation to a private notary - legal measures of professional responsibility for violation of ethical standards of professional activity, improper performance of professional duties, etc.Taking into account the above, the existence of a separate manifestation of the legal responsibility of a private notary is substantiated for the first time - professional responsibility, under which it is proposed to understand the ability of these persons to report on the results of their professional activity, to receive positive or negative evaluations of their professional activity on the basis of such reporting, and to undergo, on the basis of administrative - legal norms, measures of state coercion, including in the form of restricting access to the profession.The understanding of the administrative-legal status of a private notary has been improved, where the specificity of the latter's administrative tort capacity is visualized through the synergy of its dualistic (public-private) nature and special connection with the state. It was established that the administrative-legal status of a private notary is a set of grounds and a special procedure for the emergence and implementation of administrative legal personality by this category of persons, as well as the relationship between private notaries and the state established in the norms of administrative law, which contributes to the protection of the legal rights and interests of individuals and of legal entities when providing them with notarial and other public services delegated by the state, determines the grounds of control measures, legal liability of notaries in case they commit offenses.The understanding of the concept of administrative responsibility of a private notary has been further developed, according to the author's definition, it is one of the types of legal responsibility, which embodies a negative reaction on the part of the authorized subjects of the state to the offenses outlined in the law in the field of professional activity of the notary, as well as the prevention of corruption in this field , and consists in the application (in compliance with the established procedure) of the sanctions provided for by law (administrative fines or other administrative and legal measures of influence) to guilty persons. The administrative responsibility of a private notary is a guarantee and a means of ensuring public and private interests during the performance of notarial acts and the implementation of other public services/obligations delegated by the state provided for by the law.Unified administrative responsibility for offenses in various areas of state registration is proposed by introducing a single article, the norms of which would establish a unified approach to delineating the composition of administrative offenses in all areas of registration activity. A typical model of such an article has been developed.Based on the analysis of legal norms and administrative practice, it was established that the administrative responsibility of a private notary in the field of financial monitoring at the current stage in our country is characterized by the presence of a duality of approaches in the application of response measures provided for by law: administrative sanctions (provided by the Code of Administrative Offenses of Ukraine) and influence measures


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського