Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (642)Книжкові видання та компакт-диски (758)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>A=ВЛАСОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=РАФАЕЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Власова О.Г. 
Токсикологічне обгрунтування хімічних заходів захисту садових насаджень від тетраніхових кліщів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / О.Г. Власова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Вивчено і уточнено розповсюдження в Україні основних видів тетраніхових кліщів і визначено їх видову і стадійну чутливість до акарицидів. Відмічено тенденцію до виникнення групової і перехрестної стійкості кліщів до токсичної дії різних хімічних сполук. Встановлено, що зменшення обсягів застосування фосфорорганічних препаратів призводить до реверсії чутливості резистентних популяцій кліщів. Обгрунтовано тактику застосування акарицидів проти червоного плодового, звичайного павутинного і глодового кліщів, що дозволяє попередити формування резистентності. Рекомендовано перспективні акарициди та визначено оптимальні фенологічні строки їх застосування з урахуванням найбільш чутливого до акарицидів стадійного складу популяцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06(4УКР),022

Географічні рубрики:

      
2.

Власов В.П. 
Етнокультурні процеси в Криму у ІІІ ст. до н.е. - IV ст.н.е. (за матеріалами ліпної кераміки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.П. Власов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

На підставі вивчення значного масиву ліпної кераміки, із залученням усіх виданих, а також ще неопублікованих знахідок, висвітлюються етнокультурні процеси, що відбувалися у Північно-Західному, Центральному та Південно-Західному Криму протягом ІІІ ст. до н.е. - IV ст. н.е. Порівняльно-типологічний аналіз та культурно-хронологічна систематизація комплексу ліпної кераміки Криму показують, що він складається з однієї етнічно нейтральної групи та 15 різнорідних за походженням груп, які співвідносяться з тими чи іншими етнічними компонентами, що входили до складу мешканців півострова. Встановлено, що в Криму в різні часи жили скіфи, таври, сармати, меоти, носії зарубинецької культури, фракійці, германці та алани, а також населення, що з'явилось внаслідок міксації цих народів. В межах окремих хронологічних періодів простежено зміни в етнічному складі Криму, визначено час, динаміку та шляхи проникнення різних племен, а також характер взаємовідносин мігрантів з місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр- 6Кри)2

Рубрики:

      
3.

Власова Т.В. 
Менеджмент в соціальній сфері економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.В. Власова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепції розвитку соціальної сфери, удосконалення її менеджменту. Розроблено науково-методичні засади регулювання соціального менеджменту в України, спрямованого на ефективне використання переваг соціально-орієнтованої економіки для розвитку вітчизняної економіки ринкової трансформації. Для реалізації поставленої мети запропоновано такі методи: визначено провідні аспекти теорії ордолібералізму як головного елементу соціальної ринкової економіки з можливістю її застосування в українській економіці; розроблено динамічну модель використання трудових ресурсів в умовах проведення ринкових перетворень соціальної сфери з метою подолання безробіття; розроблено концепцію менеджменту малого та середнього бізнесу як засобу підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва для створення нових робочих місць. Розроблено та запропоновано алгоритм прогнозу динаміки чисельності та структури зайнятих в економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Власов С.Ф. 
Теоретичні та прикладні основи струминного закріплення слабких дисперсних порід при веденні гірничих робіт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.09 / С.Ф. Власов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 30 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності освоєння підземного простору великіх міст України на базі використання струминної технології закріплення дисперсних порід. Обгрунтовуються теоретичні та прикладні основи нового способу омонолічування слабких дисперсних порід за допомогою високонапірних струменів закріпляючих розчинів. Установлено, що його ефективність визначається свіввідношенням густоти закріпляючого розчину й щільності оброблюваної породи, ударною в'язкістю цієї породи, швидкостями підняття й обертання робочого інструмента, витратою і тиском струменя закріпляючого розчину, геометричною формою сопла, що формує струмінь. Розроблені способи, технологія і засоби струминного закріплення дисперсних порід. Основні результати роботи знайшли застосування при проектуванні гірничих виробок, що ведуться у складних гірничогеологічних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15

Рубрики:

      
5.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
6.

Власов Ю.Л. 
Проблеми тлумачення норм права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.Л. Власов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми тлумачення норм права. Визначено його юридичну природу, методологію, змістовий та функціональний обсяг. Проведено класифікацію та впорядкування засобів і видів тлумачення. Зроблено висновки та надано практичні рекомендації щодо тлумачення правових норм і вдосконалення чинного законодавства в напрямку врегулювання відносин тлумачення в Україні. Розкрито чинники, що підвищують актуальність тлумачення норм права в Україні. Встановлено місце тлумачення в правовій дійсності. Впорядковано методологію тлумачення. Вказано на необхідність адекватності результату тлумачення дійсній волі законодавця, вираженій у нормі права. Наведено класифікацію актів тлумачення з виділенням актів юридичної конкретизації та актів тлумачення. Висвітлено причини, які зумовлюють тлумачення норм права та державної політики і соціальних інтересів. Проведено класифікацію суб'єктів тлумачення права в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Шифр НБУВ: РА311723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Власов В.В. 
Етіологія, патогенез, профілактика та лікування післяопераційних вентральних гриж: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Власов ; Ін-т хірургії та трансплантології АМН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

З використанням сучасних топографо-анатомічних методів уточнено особливості будови передньобічної стінки живота, визначено межу її присереднього фасціального вузла, особливості взаємодії даних структур ("парасольковий" механізм) та можливість безпечного використання в практиці. Наведено результати хірургічного лікування 1308 пацієнтів із абдомінальною патологією та 456 хворих на післяопераційну вентральну грижу. З метою запобігання виникненню післопераційної грижі розроблено діагностично-профілактичний алгоритм, показання до вибору оптимального оперативного доступу, технології виконання оперативного втручання або контрапертури, заходів щодо зменшення об'єму порожнистих органів черевної порожнини під час виконання певних операцій, що зменшує ризик утворення грижі до 3,5 %. Проведено порівняльний аналіз ефективності різних - традиційних і розроблених способів лікування післяопераційної вентральної грижі з індивідуальним урахуванням величини грижового дефекту, сили опору його країв, що зменшило загрозу рецидиву до 3,6 %. Визначено показання до поетапного лікування хворих на післяопераційну грижу та супутніми захворюваннями, а також численними, гігантськими, неправильної форми дефектами різної локалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8
Шифр НБУВ: РА317482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Власов В.В. 
Агроекологічне обгрунтування розміщення виноградних насаджень у Північному Причорномор'ї (на прикладі Овідіопольського району Одеської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Власов ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Детально досліджено природні та агрокліматичні особливості Північного Причорномор'я та виділено три мезорайони, агрокліматичні показники яких залежать від впливу Чорного моря та Дністровського лиману. На території мезорайонів виділено мікрокліматичні зони, в межах яких на розвиток виноградарства позитивно впливають один чи декілька природних факторів, які разом з грунтовими умовами та біологічними особливостями сорту можуть забезпечити вирощування унікальної для виноробства сировини. Для трьох базових господарств регіону зроблено детальну ампелоекологічну характеристику території з виділенням ампелоекотопів та рекомендовано сорти винограду для кожного з них. Надано агробіологічну характеристику нових комплексостійких сортів, впровадження яких доцільне для підвищення стійкості ампелоценозу та сталого виробництва винопродукції. Розроблено довгострокову комплексну програму розвитку виноградарства та виноробства Овідіопольського району Одещини на 2003 - 2015 рр. Наведено рекомендації щодо оцінки та використання агроекологічних ресурсів під час проектування та закладання виноградників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26(4УКР-4ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА326351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Власова О.Є. 
Організація управлінського обліку (на прикладі підприємств олійно-жирової галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Є. Власова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 17 с.: табл. — укp.

Досліджено актуальні проблеми організації управлінського обліку на олійно-жирових підприємствах України. Розроблено рекомендації щодо організації інформаційної системи управління підприємствами олійно-жирової галузі шляхом виділення, аналізу та систематизації окремих функцій підприємства та їх складових. Запропоновано універсальну методику генерування різних облікових технологій в єдину систему, що об'єднує фінансовий та управлінський облік. Визначено економічну сутність затрат і наведено рекомендації щодо удосконалення їх класифікації. Розроблено алгоритм упровадження на підприємствах методики функціонального обліку затрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.19-21
Шифр НБУВ: РА326842

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Власова О.В. 
Морфо-функціональні показники адаптаційно-компенсаторних можливостей серцево-судинної системи при хронічній фтористій інтоксикації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфофункціональні аспекти патогенезу ураження серцево-судинної системи у випадку хронічної фтористої інтоксикації, визначено лікувально-профілактичні можливості його корекції. Встановлено, що тривалий надлишковий вміст фтору в організмі експериментальних тварин викликає в міокарді деструкцію міжм'язевоволоконних анастомозів (порушення паралельних зв'язків між м'язовими волокнами), пошкодження спеціалізованих з'єднувальних структур у зоні вставних дисків (порушення послідовних зв'язків між кардіоміоцитами), а також патологічні зміни майже усіх органел і міофібріл кардіоміоцитів. Доведено, що проявами перебудови обмінних мікросудин і змін процесів мікроциркуляції в міокарді тварин у випадку хронічної фтористої інтоксикації є підвищення активності люмінальної поверхні ендотеліального шару кровеносних капілярів, посилення мікропіноцитозного транспорту, зменшення у капілярах еритроцитів та розвиток венозної гіперемії, яка супроводжується підвищенням гідратації інтерстиція у міокарді. За експериментальних умов проведено вивчення лікувально-профілактичних властивостей гліцерофосфату кальція та яблучного пектину. Встановлено, що за хронічної фтористої інтоксикації введення тваринам даного препарату сприяє достовірному покращенню досліджених морфологічних і функціональних показників. На підставі одержаних даних гліцерофосфат кальція та яблучного пектину рекомендовано використовувати як засоби попередження флюорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 +
Шифр НБУВ: РА333310

Рубрики:

      
11.

Власов В.І. 
Продовольча проблема в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Власов ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти еволюції економічної науки. Проаналізовано дані щодо зміни чисельності населення у світі, окремих регіонах та країнах у цілому, а також сільського населення зокрема. Висвітлено проблеми використання землі для сільськогосподарського виробництва, її збереження та зміни збиральних площ певних культур. Вивчено виробництво основних видів сільськогосподарської продукції у динаміці на душу населення світу, у його регіонах і окремих країнах. Здійснено порівняльний аналіз рівня розвитку сільського господарства України, світу, ЄС та окремих розвинених країн. Визначено місце України у глобалізаційних процесах аграрної сфери світової економіки. Досліджено значення аграрної науки для зростанння виробництва продовольства і міжнародної продовольчої допомоги. Запропоновано механізми вирішення глобальної продовольчої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-982 +
Шифр НБУВ: РА334268

Рубрики:

      
12.

Власова І.О. 
Облік розрахунків з дебіторами та кредиторами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Власова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність розрахунків, їх взаємозв'язок із зобов'язаннями та заборгованістю, розроблено модель для виявлення межі використання цих термінів. Запропоновано 8 класифікаційних ознак для дебіторської та кредиторської заборгованості, які використано під час побудови Плану рахунків для обліку розрахункових операцій. Виявлено місце розрахунків серед об'єктів системи фінансового менеджменту як операції, що є першоджерелом виникнення грошових потоків, дебіторської та кредиторської заборгованості. З'ясовано економічну сутність розрахунків, досліджено особливості їх бухгалтерського обліку, формалізовано тлумачення змісту облікової політики та специфіку використання облікового інструментарію щодо обліку розрахунків. Удосконалено процеси документування та інвентаризації розрахунків, способи оцінки дебіторської заборгованості на дату складання фінансової звітності, запропоновано змінити структуру класів Плану рахунків для обліку розрахунків та внести відповідні корективи до Інструкції про їх використання, методику обліку розрахунків та нарахування резерву сумнівної заборгованості. Розроблено регістри аналітичного та синтетичного обліку, удосконалено форму N1 "Баланс" в частині розкриття інформації про дебіторську та кредиторську заборгованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.31 +
Шифр НБУВ: РА335535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Власова О.В. 
Морфофункціональні показники адаптаційно-компенсаторних можливостей серцево-судинної системи при хронічній фтористій інтоксикації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто морфо-функціональні аспекти патогенезу ураження серцево-судинної системи за хронічної фтористої інтоксикації та встановлено лікувально-профілактичні можливості його корекції. Наукове дослідження проведено з використанням сучасних морфологічних методів (серійних напівтонких зрізів, трансмісійної та сканувальної електронної мікроскопії) у поєднанні з електрофізіологічними (реовазографією) зі статистичним аналізом кількісних показників. Встановлено, що тривалий надлишковий вміст фтору в організмі експериментальних тварин викликає у міокарді деструкцію міжм'язевоволоконних анастомозів (порушення паралельних зв'язків між м'язовими волокнами), пошкодження спеціалізованих з'єднувальних структур у зоні вставних дисків (порушення послідовних зв'язків між кардіоміоцитами), а також патологічні зміни майже усіх органел і міофібрил кардіоміоцитів. Доведено, що до перебудови обмінних мікросудин і змін процесів мікроциркуляції в міокарді тварин за хронічної фтористої інтоксикації відноситься підвищення активності люмінальної поверхі ендотеліального шару кровоносних капілярів, посилення мікропіноцитозного транспорту, зменшення у капілярах еритроцитів, а також розвиток венозної гіперемії, яка супроводжується підвищенням гідратації інтерстиції в міокраді. За експериментальних умов проведено дослідження лікувально-профілактичних властивостей гліцерофосфату кальцію та яблучного пектину. Виявлено, що використання даних препаратів за хронічної фтористої інтоксикації сприяє покращенню досліджених морфологічних та функціональних показників. Обгрунтовано доцільність використання гліцерофосфату кальцію та яблучного пектину як ефективний засіб лікування та профілактики флюорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-29 + Р419.442.8-29 +
Шифр НБУВ: РА339972

Рубрики:

      
14.

Власов Г.О. 
Наукові основи і технологія отримання хімічних продуктів термодеструкції вугілля: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.07 / Г.О. Власов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 37 с. — укp.

Сформульовано та кількісно описано основні закономірності метаморфізму як природного процесу, що формує хімічний і енергетичний потенціали палива, а також кінетичні моделі вуглефікації твердого палива, які забезпечують можливість науково-обгрунтованого вибору вугілля для складання шихти з метою одержання хімічних продуктів заданого складу. Визначено температурно-часові інтервали утворення основних первинних продуктів піролізу вугілля різного ступеня метаморфізу. З'ясовано, що рідкі продукти піролізу пластмас різних типів впливають на макроструктуру ОМВ і, тим самим, змінюють вихід і склад первинних продуктів коксування вугільних шихт. Експериментально показано, що парогазові хімічні продукти (ПГП) після утворення рухаються на "гарячу" та "холодну" сторони від пластичного шару. Обгрунтовано гіпотезу про вертикальний рух у завантаженні газоподібної фази, що утворюється і установлено переважну роль розпеченої "шапки" коксового пирога у вторинному піролізі. Для збільшення виходу та збереження первинного складу ПГП рекомендовано: екранування чи охолодження зводу камери коксування з метою зниження рівня радіаційного теплопереносу; зменшення часу перебування ПГП у підсклепінному просторі за рахунок збільшення висоти завантаження з урахуванням величини його усадки та зниження тиску на виході з камери, а також застосування декількох газозбірників; зменшення часу перебування з одночасним зниженням температури у підсклепінному просторі шляхом організації рециклу зворотного коксового газу; зниження рівня обігріву та встановлення оптимального розподілу температур за висотою камери; роздільний відбір основних ПГП з застосуванням не менше двох газозбірників. Сформульовано теоретичні представлення про механізм усадочних явищ, розроблено математичну модель обігріву промислової коксової печі для розрахунку температурних полів у завантаженні, що дозволяє визначити схему роздільного відбору різних ПГП. У межах системного підходу до аналізу коксохімічного виробництва розроблено метод розрахунку буферних систем для ефективної стабілізації параметрів технологічних потоків і, як наслідок виходу та складу хімічних продуктів коксування вугільних шихт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-9 +
Шифр НБУВ: РА340069

Рубрики:

      
15.

Власова О.І. 
Психологічна структура та чинники розвитку соціальних здібностей: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / О.І. Власова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Досліджено питання структури, динаміки соціальних здібностей та чинників їх розвитку за умов первинної соціалізації. Розроблено структурну, генетичну та прикладну теорії соціальних здібностей. Доведено необхідність виділення двох основних сфер розвитку та самореалізації загальних здібностей людини: соціальної та предметної. Здійснено узгоджене створення концептуальної, операційної й емпіричної моделей зрілого функціонування системи здібностей, притаманних соціально обдарованій особистості. Показано, що цілісна структура соціальних здібностей формується як взаємодія емоційних, мовленнєвих, когнітивних та конативних компонентів реалізації та координації соціальних проявів людини за керівної ролі механізмів усвідомлення нею себе як творичого суб'єкта соціальної життєдіяльності. На засадах генетичної теорії розкрито особливості гетерохронного становлення основних підсистем соціальних здібностей особистості, специфіку онтогенетичних ліній розвитку кожної з них. В межах прикладної теорії досліджено такі детермінанти розвитку соціальних здібностей людини як роль особливостей її позиції, родинного, групового та гендерного статусу дитини, установок її батьків, впливу якості та рівня освіти, урбанізації сучасного соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА343643

Рубрики:

      
16.

Власова О.В. 
Анатомічні особливості дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Власова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено хронологічну послідовність становлення топографії дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому періоді онтогенезу та її топографо-анатомічних особливостей у новонароджених. Доведено, що завдяки застосуванню сучасних методів морфологічного дослідження вивчено індивідуальну анатомічну мінливість та хронологічну послідовність просторово-часових перетворень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини в плодовому та ранньому постнатальному періодах онтогенезу людини. Розроблено ультрасонографічні параметри дванадцятипалої кишки плодів та новонароджених дітей. Одержано результати досліджень топографо-анатомічних взаємовідношень частин дванадцятипалої кишки в нижньому поверсі черевної порожнини, що виявилися теоретичною базою для розробки двох хірургічних методів корекції порушення дуоденальної прохідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА343788

Рубрики:

      
17.

Власов О.О. 
Оптимізація інтра- та післяопераційного знеболення за допомогою пролонгованої каудальної анестезії у новонароджених дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Власов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено критерії готовності новонародженої дитини до оперативного втручання й анестезії. Доведено, що лідокаїн, який вводився у епідуральний простір як аналгетичний чинник, має менший знеболювальний ефект і забезпечує більш низьку стабільність гемодинаміки у порівнянні з бупівакаїном. Установлено, що проведення передопераційної інфузії сольових або колоїдних розчинів у дозі 10 мг/кг забезпечує стабільні показники гемодинаміки під час проведення регіонарного блоку. Наведений обсяг є максимальним для недоношених і оптимальним для доношених новонароджених. У порівняльному аспекті проаналізовано динаміку основних показників кровообігу, газового складу крові, кислотно-лужного та водно-електролітного обмінів у новонароджених у процесі проведення їм внутрішньовенної (тотальної) та/або регіонарної (епідуральної) анестезії/аналгезії. Показано перевагу останнього виду знеболювання в інтра- та післяопераційному періоді. Вивчено вплив місцевих анестетиків (лідокаїну, бупівакаїну) на біоелектричну активність серця. Установлено, що лише на фоні застосування амідних анестетиків відбувається збільшення інтервалів QRS та Q - T, однак цей вплив має здебільшого терапевтичний, ніж токсичний характер. Визначено особливості післяопераційного знеболення опіоїдами та переваги у порівнянні з ними локальних анестетиків для лікування болю у новонароджених дітей, а також їх вплив на характер респіраторної підтримки у цих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.451 +
Шифр НБУВ: РА345435

Рубрики:

      
18.

Власов С.В. 
Синтез та реакційна здатність 3-гетерилкумаринів з азольними та азиновими фрагментами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Власов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено взаємодію 2-імінокумарин-3-карбоксамідів з 2-амінотіофен-3-карбоксамідами та запропоновано ефективний метод синтезу 2-(кумарин-3-іл)тієно[2,3-d]піримідин-4-онів для проведення заключної стадії синтезу у ДМФА. Одержано 3-(4-хлор-5,6,7,8-тетрагідробензо[4,5]тієно[2,3-d]піримідин-2-іл)кумарини та досліджено їх взаємодію з різними N- та S-нуклеофілами. Встановлено, що їх реакція з тіосечовиною за м'яких умов призводить до утворення 3-(4-тіоксо-5,6,7,8-тетрагідробензо[4,5]тієно[2,3-d]піримідин-2-іл)кумаринів. Розглянуто можливі підходи до синтезу 2-(кумарин-3-іл)-3H-хіназолін-4-тіонів, визначено напрямок взаємодії 2-(кумарин-3-іл)-3H-хіназолін-4-онів із реагентом Лауссона та пентасульфідом фосфору. Здійснено синтез нових 3-(кумарин-3-іл)-2H,6H-піримідо[2,1-b][1,3,4]тіадіазин-6-онів та 3-(7-R-імідазо[2,1-b]бензотіазол-2-іл)кумаринів, а також комбінаторного комплексу амідів 3-[4-(R-кумарин-3-іл)-1,3-тіазол-2-ілкарбамоїл)пропанових кислот. Будову синтезованих сполук підтверджено даними елементного аналізу, ІЧ-, УФ-, ЯМР-спектроскопії, хроматомас-спектрометрії та рентгеноструктурного аналізу. Серед одержаних сполук знайдено речовини зі значним рівнем протиалергічної та протигрибкової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА349882

Рубрики:

      
19.

Власова О.В. 
Інформаційне забезпечення планування зрошення за просторово розподіленими даними: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.В. Власова ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено експериментальні та теоретичні дослідження щодо використання просторово розподілених даних, одержаних за пасивним методом дистанційного зондування Землі з космосу для планування зрошення на пілотних територіях Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області та Джанкойського району Автономної Республіки Крим. Розвинуто науково-методичні засади інформаційного забезпечення планування зрошення на базі розробки методики наземних спостережень у разі планування зрошення, удосконалення формули визначення прогнозованого врожаю сільськогосподарських культур за спектральним розподілом, проведення просторового аналізу стану природних агромеліоративних систем за космічними знімками, з'ясування необхідності, достатності та послідовності використання даних космічних знімків, розробки методу використання просторово розподілених даних у плануванні зрошення. Запропонований метод може бути використаний як складова інформаційно-обчислювальних систем оперативного, довгострокового та стратегічного планування зрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.324 с +
Шифр НБУВ: РА352016

Рубрики:

      
20.

Власова Т.І. 
Формування гендерних стереотипів у західноєвропейській філософії (історико-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Т.І. Власова ; Дніпропет. нац. ун-т. — Д., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено історію становлення гендерних стереотипів у західноєвропейській філософії. Проаналізовано специфіку формування уявлень про маскулінне та фемінне у концепціях філософів античності, середньовіччя, Ренесансу, Модерну, ірраціоналізму, постмодерну. Визначено понятійний ряд, який відображає зміст маскулінного та фемінного в концепціях мислителів різних епох. Проведено аналіз чоловічого та жіночого як контарних категорій культури. Контарність застосовано для протиставлення таких якостей, як незалежність - залежність, агресивність - м'якість, брутальність - ніжність, раціональність - емоційність, серйозність - поверховість, урівноваженість - схвильованість, сила - слабкість, жорстокість - доброта, ініціативність - боязкість. Доведено, що метафізичне мислення сприяє формуванню ідей на базі таких опозицій, в яких завджи одна сторона визначала чисте, справжнє, інша - нечисте, несправжнє. У даному контексті розроблено дихотомію чоловічного й жіночого в класичній метафізиці. Виявлено, що у сучасній західноєвропейській культурі опозиція чоловічого та жіночого втрачає біологічні риси, а есенціалістський підхід, що тлумачить статеве як біологічне, себе майже вичерпав, акцент перенесено на розкриття соціальних механізмів формування гендерної асиметрії в культурі. Доведено, що традиційна нерівність гендерних статусів, що і досі існує в суспільстві, не має онтологічного підгрунтя. З'ясовано, що історія інтелектуального розвитку та соціальні інститути сучасності - гендерні, людську культуру та діяльність закодовано відповідно до приписів маскулінних і фемінних взірців, що функціонують усередині системи гендерно-владних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА352551

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського