Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (101)Реферативна база даних (3830)Книжкові видання та компакт-диски (3549)Журнали та продовжувані видання (205)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЗНЯК$<.>+<.>A=МИХАЙЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 222
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайлов О.О. 
Юридична особа як суб'єкт злочину: іноземний досвід та перспективи його застосування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Михайлов ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасні концепції щодо визначення юридичної особи як суб'єкта злочину. Розкрито загальні та специфічні властивості юридичної особи як суб'єкта права, зокрема, в сфері охоронних правовідносин. Досліджено основні етапи виникнення та розвитку інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у вітчизняній і зарубіжній теоріях права. Обгрунтовано можливості застосування позитивного зарубіжного досіду впровадження правового інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб в Україні. Встановлено підстави й умови притягнення юридичних осіб до кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України. Розглянуто коло діянь юридичних осіб, що можуть визнаватися як злочини. Визначено систему та види кримінальних покарань, які рекомендовано застосовувати до юридичних осіб. Розкрито роль і значення інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у контексті реформування національної правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.011.3 + Х930.12 +
Шифр НБУВ: РА358390

Рубрики:

      
2.

Михайлова О.О. 
Шизофренія з епілептичною схильністю (клінічні, соціальні та генетичні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Михайлова ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на шизофренію з епілептичною схильністю підвищена частота спадкоємної обтяженості епілепсією та епілептоїдних включень у преморбіді, несприятливий перебіг психозу, а також збільшена частота правопорушень і аутоагресивних дій. Зауважено, що відзначені характеристики виявлялися частіше в хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, що скоїли небезпечні дії, у порівнянні з хворими на шизофренію, що таких дій не скоїли. У хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, які скоювали суспільно небезпечні дії, в порівняні з такими, які їх не скоювали, в преморбіді переважали шизоепілептоідні та епілептоідні типи акцентуацій особистості. Захворювання в них проявлялось у більш ранньому віці, переважав безперервний перебіг, спостерігались низькі показники освіти та сімейного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3 +
Шифр НБУВ: РА325214

Рубрики:

      
3.

Михайлов С. В. 
Цивільно-правова відповідальність у сфері надання медичних послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. В. Михайлов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано найбільш актуальні теоретичних і практичні питання, що виникають під час надання медичних послуг, зокрема, особливостей правової природи, змісту, суб'єктів, об'єкта та мети даних правовідносин. Досліджено правові переваги закріплення прав і обов'язків суб'єктів даних правовідносин за допомогою цивільно-правового договору, письмової форми добровільної згоди проінформованого пацієнта на медичне втручання та встановлення мінімального обсягу інформування пацієнта стосовно майбутнього медичного втручання. Окрему увагу приділено підставам та умовам настання та звільнення від цивільно-правової відповідальності у сфері надання медичних: послуг, співвідношенню договірної та деліктної відповідальності, загальногалузевих та інституціональних форм відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8:Р + Р11(4УКР)2 к
Шифр НБУВ: РА376625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Михайлик О. Г. 
Цінність життя як об'єкт соціально-філософського дослідження: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. Г. Михайлик ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне міждисциплінарне дослідження проблеми цінності життя сучасної цивілізації і виявлені її фундаментальні складові: цінність здоров'я людини, гармонізація її взаємовідносин з природою в контексті моральної відповідальності як необхідних умов виживання соціуму. Запропоновано аналіз філософської основи цінності життя в єдності трьох підходів: аксіологічного, екзістенціального й антропологічного, проведеного відповідно до зміни історичних наукових парадигм. Проаналізовано екзістенціальні виміри аксіосфери життя сучасного суспільства в найбільш значущих для даного дослідження аспектах: права людини на життя, доповнене правом на свободу, гідність та недоторканність особи, право на смерть як вільний вибір людини, оптимізація взаємодії суспільства та природи, що обіймає матеріальне та духовне життя людини, складає цінністно-смислові ресурси її існування, та здоров'я людини як основу її фізичного та духовного розвитку та буття в сучасному світі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю216.23
Шифр НБУВ: РА382938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлова Р.Д. 
Художня культура Галицько-Волинської Русі: автореф. дис... д-ра мистецтвознав: 26.00.01 / Р.Д. Михайлова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Висвітлено й аргументовано поняття "художня культура Галицько-Волинської Русі", де культура Галицько-Волинської Русі розглядається під кутом зору функціонування та розвитку середньовічного суспільства, оточення та взаємовпливів з зарубіжними країнами, в тому числі, їх культурними досягненнями. Обгрунтовано наукові підходи до мистецької культури регіону як до цілісної системи, яка формувалась під впливом соціо- й етнодемографічних чинників. Визначено складові художньої культури галицько-волинських земель, зокрема, князівсько-боярська, військово-дружинна, культово-релігійна, народно-низова (міська та сільська) субкультури. Проаналізовано, що на основі вивчення широкого кола джерел, комплексного аналізу їх образно-тематичних і композиційно-стильових основ, виявлено властивості й ідейний зміст кожної із субкультур. Наведено метод поєднання проблемного рівня інтерпретації матеріалу з реконструюванням культурно-мистецьких явищ Х - першої половини XIV ст. Розглянуто типологію пам'яток містобудівництва, образотворчого мистецтва, художнього ремесла з урахуванням соціо- й етнокультурних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.12 + Щ03(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА367283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Михайленко С.В. 
Хвороби листя ярого ячменю в Поліссі України та заходи по обмеженню їх шкідливості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / С.В. Михайленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Уточнено видовий склад хвороб листя ярого ячменю. Вперше у зоні Полісся України вивчено розповсюдженість та розвиток комплексу плямистостей. Встановлено шкідливість збудників Bipolaris sorokiniana та Drechstera teres. Відмічено, що розвиток хвороб впливає на довжину колоса, кількість зерен у колосі, зниження маси 1 000 зерен. Виявлено, що шкідливість за 90 % ураження темно-бурою плямистістю становить 19,1 %, сітчастою - 21,3 %. Показано вплив гідротермічного коефіцієнта на поширення та розвиток темно-бурої та сітчастої плямистостей. Встановлено зв'язок між строком появи симптомів хвороб, середньою температурою повітря в квітні та сумою опадів на цей місяць. Розроблено модель строку появи сітчастої та темно-бурої плямистостей. Проведено гістологічні дослідження проникнення збудників Bipolais sorokiniana та Drichslera teres в тканини рослин ярого ячменю. На підставі вивчення біологічних особливостей збудників Bipolaris sorokiniana та Drechstera teres виявлено вплив окремих елементів технології та нових фунгіцидів на розвиток хвороб. Досліджено більше 20 районованих сортів ярого ячменю, сортів з груповою стійкістю проти збудників плямистостей листя не виявлено. Визначено ефективність дії нових протруйників та фунгіцидів проти плямистостей листя ярого ячменю, які зареєстровано та внесено до "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П491.127 +
Шифр НБУВ: РА339883

Рубрики:

      
7.

Михайленко В. В. 
Хіральні діестери п-терфенілдикарбонової кислоти і фторовмісних спиртів як ефективні компоненти сегнетоелектричних рідких кристалів з малим кроком надмолекулярного гелікоїду / В. В. Михайленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена синтезу та дослідженю нових ефективних фторовмісних хіральних компонентів для сегнетоелектричних рідкокристалічних матеріалів з короткими кроками гелікоїда.В роботі розроблені препаративні методи синтезу нових хіральних діестерів п-терфенілдикарбонової кислоти та фторовмісних спиртів. Синтезовано систематичні ряди симетричних хіральних діестерів п-терфенілдикарбонової кислоти, які містять залишки 1,1,1-трифтороалкан-2-олів, 2,2,2-трифторо-1-п-толілетанолу, а також діестери, молекули яких у термінальних положеннях сукупність хіральних лактатних та 1,1,1-трифтороалкан-2-ольних фрагментів. Запропоновано новий хіральний дериватизуючий реагент для визначення енантіомерної чистоти хіральних вторинних фторовмісних спиртів. Розроблено способи одержання (R)- та (S)-енантіомерних 1,1,1-трифтороалкан-2-олів з високою енантіомерною чистотою, які є ключовими напівпродуктами для синтезу цільових сполук. Досліджені властивості синтезованих цільових сполук як хіральних компонентів СЕРК матеріалів. В результаті досліджень отримані дані щодо впливу молекулярної структури хіральних діестерів п–терфенілди-карбонової кислоти на властивості СЕРК з малим кроком гелікоїда. На основі нових хіральних компонентів розроблені СЕРК матеріали для використання у сучасних фотонних пристроях. Запропоновано ефективний спосіб отримання в енантіомерно чистому вигляді трифторомолочної кислоти – корисного хірального на¬півпродукта для синтезу перспективних компонентів СЕРК.^UFerroelectric liquid crystal (FLC) materials are promising alternative to nematic LCs, due to their fast switching in the range of hundreds to microseconds under moderate driving voltages. For the realization of modern electro-optical effects from FLC materials, it is required to induce a nanoscale pitch of the helicoid and high spontaneous polishing. We have stated suitability criteria of chiral organic compounds for practical use in the short-pitch FLC materials: first one is high helical twisting power (HTP) which is characteristic of CCs and is inversely proportional to a value of the pitch of a supramolecular helix. HTP is to be not less than 35 μm–1. Second, effective induction of spontaneous polarization (PS) in a FLC at the level at least 150 nC/cm2 should take place. Relying on some regularities found in literature, we have stated primary structural criteria which may affect effectivity of chiral components intended for use in the short-pitch FLC materials: (1) presence of two flexible polar groups separated by p-terphenyl core in a CC molecule; (2) presence of polar trifluoromethyl groups at chiral centers; (3) presence of two flexible terminal alkyl substitutes which may take an effect by strengthening interaction between molecules in adjacent smectic layers; (4) substitution of an alkyl at the chiral center with more polarizable aryl moiety; (5) introduction of a bifunctional lactate moiety to CC molecules.The thesis is aimed at synthesis and study of new efficient fluorine-containing chiral components of ferroelectric LC materials with short helical pitch. Preparative synthetic methods for new chiral diesters of p-terphenyldicarboxylic acid and fluorine-containing alcohols are developed. Systematic series of chiral symmetric of p-terphenyldicarboxylic acid diesters containing 1,1,1-trifluoroalkane-2-olic and 2,2,2-trifluoro-1-p-tolylethanolic residues as well as combination of chiral lactate and 1,1,1-trifluoroalkane-2-ol fragments are obtained. New chiral derivatizing reagent l-methyl-phthalate is proposed for determining enantiomeric purity of chiral secondary fluorine-containing alcohols being key intermediates for the synthesis of the target diesters. Using l-menthylphthalate, synthetic methods for enatiomerically pure (R)- and (S)-enantiomeric 1,1,1-trifluoroalkane-2-ols are developed. Properties of the target compounds as chiral components of ferroelectric LC materials are investigated. The effect of molecular structure of chiral diesters of p-terphenyldicarboxylic acid on the properties of short-helix FLCs is obtained. Based on the new chiral components, FLC materials for use in modern photonic devices were developed. An effective method for the resolution of racemic trifluorolactic acid is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Михайлик І.В. 
Функціонування інтерферонозалежних систем трансдукції сигналу в лімфоїдних клітинах щурів за умов дії іонізуючої радіації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.В. Михайлик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування інтерферон-індукованих сигнальних систем 2',5'-олігоаденілат-синтетази та дсРНК-залежної протеїнкінази у лімфоцитах селезінки та тимуса щурів за умов радіаційного впливу. Встановлено підвищення внутрішньоклітинного вмісту різних 2',5'-олігоаденілатів через 12 годин після рентгенівського опромінення у дозі 0,5 Гр. На різних біологічних моделях (у лімфоцитах тварин і культурі клітин Namalwa) показано пострадіаційну активацію 2',5'-олігоаденілат-синтетази, виявлено посилення активності ферменту в присутності індукторів інтерферону під час впливу променевого фактора. Зроблено припущення про стимуляцію каскаду 2',5'-олігоаденілату у лімфоїдних клітинах щурів внаслідок дії іонізуючої радіації. Вивчено сумісну дію іонізуючого випромінювання та індукторів інтерферону на дсРНК-залежну протеїнкіназу, яка виявляється у зростанні її функціональної активності. Доведено, що за умов впливу радіації та індукторів відбувається порушення взаємодії дсРНК-залежної протеїнкінази з основним субстратом фосфотрансферазної реакції. З'ясовано, що інтерферонозалежні системи трансдукції сигналу є залученими до механізмів радіоіндукованої відповіді імунокомпетентних клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3*669.343.24*716-638.1
Шифр НБУВ: РА317716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Михайлюк Н.П. 
Функціонально-стилістичні особливості прономінальної транспозиції в різних типах тексту (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Михайлюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей англомовної прономінальної транспозиції, найбільш транспозитивно активних займенників та їх форм у різних типах тексту (художніх, фольклорних, біблійних, наукових, офіційно-ділових). Розглянуто основні типи та види прономінальної транспозиції, а також їх підвиди, різновиди та форми у різних типах тексту. Розроблено таксономічну класифікацію досліджуваної транспозиції. Розглянуто вербально-когнітивні механізми прономінальної транспозиції у фрагментах тексту різних рівнів. Транспозитивні процеси проаналізовано у діахронії та синхронії, що дало можливість порівняти такі лінгвістичні явища, як транспозиції й альтернація. Виявлено особливості стилістичного функціонування прономінальних транспозитів у різних типах тексту. Продемонстровано, що прономінальна транспозиція має значний стилістичний потенціал. Встановлено, що транспозитивні елементи стають маркерами національної належності, соціального статусу персонажа, його культурного та освітнього рівня. Виявлено, що найбільш транспозитивно активними сферами англійської мови є її соціолекти та територіальні діалекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4 + Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА350104

Рубрики:

      
10.

Михайленко О.В. 
Фулерени, нанотрубки і нанокільця: стереохімія та спосіб кодування (номенклатура). Комплекси фулеренів з каліксаренами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше досліджено та розкрито стереохімічні особливості структури фулеренових ковпачків для карбонових нанотрубок. Наведено правила конструювання фулеренів і нанотрубок з наперед заданою конфігурацією. Запропоновано єдиний універсальний спосіб кодування (номенклатуру) 6-нанотрубок (НТ) та 6-нанокілець (НК), що передбачає вибір у карбоновому ланцюзі елементарної комірки - базової ланки. Показано, що набір базових ланок дає змогу побудувати інваріантну одиницю як складову нанотрубки та нанокільця. Такий підхід дає змогу безпомилково конструювати ізомерні структури, а саме їх енантіомерні форми. Зазначено, що практичним втілення цієї номенклатури є програма NanoGen, що забезпечує автоматичне конструювання молекулярних моделей 6-НТ та 6-НК. Визначено механізм утворення фулеренів та 6-НТ з графенових жолобів, які виникають на краях графенових шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.4,0 + Г741.4,0 +
Шифр НБУВ: РА335061

Рубрики:

      
11.

Скоробогач Т. Б. 
Фредгольмові крайові задачі з параметром у функціональних просторах / Т. Б. Скоробогач. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сафронова А. В. 
Фотокнига як об'єкт арт-дизайну: історія, типологія, дизайн-технології / А. В. Сафронова. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі розглянуто особливості дизайну сучасної фотокниги як об'єкту арт-дизайну: структура та прийоми формоутворення фотокниги, як поліграфічного видання; засоби художньо-образної виразності; композиційні рішення обкладинки і внутрішнього блоку. На основі аналізу мистецьких процесів у світі та Україні установлено, що від 90-х рр., коли Україна стала окремою державою, фотокнига створювалася переважно у Харкові, де існувала потужна група фахівців‐ентузіастів. Ідейні та художні тенденції, що склалися в цьому об'єднанні, продовжують впливати на українську фотокнигу і нині, хоча до процесу долучилися фотохудожники із інших регіонів країни. Виявлено, що найбільшого поширення в дизайні сучасної української фотокниги, як арт-об'єкту набули такі прийоми обробки фотографій як розмальовка, «зістарювання», колаж та фотомонтаж; залишається затребуваною технологія зйомки на плівку, використання архівної фотографії або їхня імітація засобами комп'ютерної цифрової обробки. З'ясовано, що одним із провідних трендів поряд з професійною документальною або художньою фотографією, є прийом аматорської фотографії, що нині активно залучається і зарубіжними, і вітчизняними видавцями фотокниги, імітуючи любительське фото або ефект зйомки непрофесійного фотографа.^UThis dissertation considers the peculiarities of the design of a modern photo book as an object of an art design: structure and methods of shaping photobook as a printing publication; the means of artistic and figurative expression; a composite solutions of the cover and spread of the book. Based on the analysis of artistic processes in the world and in Ukraine, it has been established that since the 1990s Ukraine has become a separate state. The first photobooks were created in Kharkiv, where there was a powerful group of the enthusiaststic artists. The ideological and artistic tendencies, that have developed in this association continue to influence on the Ukrainian photobook even today, although photographers from other regions of the country have joined to the process of creation their artbooks too. It was found that the most widespread methods of design of the modern Ukrainian photobooks, as an art object are such photo processing as coloring, «aging» of photographs, collage and montage; The technology of the use of film photography, archival photography, or their imitation by means of computer digital processing, remains in demand. It was found, that one of the leading trends, along with professional documentary or art photography, is the amateur photography, which is now actively involved in both foreign and domestic publishers of the photobooks, imitating the amateur photography or the effect of shooting a non-professional photographer


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Возняк А.Б. 
Формування творчої особистості підлітків у позакласній виховній роботі загальноосвітньої школи (1946 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.Б. Возняк ; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. — Дрогобич, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано етапи становлення та розвитку проблеми формування творчої особистості підлітків у загальноосвітній школі впродовж 1996 - 2006 рр. у позакласній виховній роботі, кожен з яких відображає генезу поняття "формування творчої особистості підлітків" і характеризується відповідними тенденціями. Здійснено ретроспективний аналіз змісту позакласної виховної роботи з підлітками у досліджений період, уточнено її форми та методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 + Ю952.2-734 + Ю984.51 +
Шифр НБУВ: РА361452

Рубрики:

      
14.

Михайлова Л.І. 
Формування та розвиток трудових ресурсів як складової капіталу АПК: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Л.І. Михайлова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2004. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено рівень кадрового забезпечення АПК та розроблено його організаційно-методичний механізм. Виявлено вплив розвитку соціальної інфраструктури на формування та використання людського капіталу АПК, обгрунтовано взаємозв'язок розвитку людського та соціального капіталів у сільських регіонах, запропоновано систему управління соціальною сферою села. На основі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду доведено значення менеджменту в ефективному управлінні людським капіталом АПК. Розроблено управлінську модель оптимальних орієнтацій керівників агроформувань. Визначено роль особистих селянських господарств у формуванні людського капіталу АПК за умов різних рівнів інституційного розвитку економіки. Запропоновано модель стратегічного управління людським капіталом, встановлено вплив рівня освіченості кадрів на продуктивність праці, обгрунтовано необхідність інвестування в людський капітал як фактор економічного зростання АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА331286

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Михайлов О.В. 
Формування соціальної зрілості студентів економічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Михайлов ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему формування соціальної зрілості особистості студентів економічного профілю. Обгрунтовано зміст, структуру та з'ясовано ефективні умови формування даного психологічного новоутворення. Доведено, що соціальна зрілість студента - це якісний ступінь розвитку його особистості за умов конкретного соціального середовища, який забезпечує творче входження студента у різні види соціокультурної ситуації та сприяє його соціально-професійному зростанню. Відзначено, що поступовий розвиток соціальної зрілості особистості досягається завдяки відповідному поєднанню провідних видів діяльності на нових вікових етапах. Теоретично узагальнено й експериментально обгрунтовано рівні формування соціальної зрілості особистості студента-економіста. Встановлено найбільш ефективні види діяльності щодо формування соціальної зрілості студентів економічного профілю у позанавчальній діяльності, у процесі активізації їх професійної зорієнтованості та під час виробничої практики. За допомогою педагогічного експерименту підтверджено ефективність запропонованих умов формування соціальної зрілості студентів економічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)р3 + Ч481.350.0
Шифр НБУВ: РА312611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Михайлюк Н. В. 
Формування професійної культури майбутніх бакалаврів банківської справи в освітньому середовищі закладу вищої освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Н. В. Михайлюк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування професійної культури майбутніх бакалаврів банківської справи в освітньому середовищі закладу вищої освіти.Проведене наукове дослідження проблеми формування професійної культури майбутніх бакалаврів банківської справи дозволило виявити стан розробленості проблеми формування професійної культури у майбутніх фахівців банківської справи у педагогічній теорії та практиці закладів вищої освіти, теоретично вдосконалити зміст та розробити структуру феномену «професійна культура», обґрунтувати критерії, показники та рівні його сформованості у майбутніх бакалаврів банківської справи. Теоретичне вивчення проблеми дало можливість обґрунтувати та визначити педагогічні умови формування професійної культури в освітньому середовищі закладу вищої освіти, ефективність запровадження яких була підтверджена результатами дослідно-експериментальної роботи.Вивчення змісту професійної діяльності фахівців банківської справи дало можливість виокремити такі елементи професійної культури: організаційна культура, корпоративна культура, мовленнєвий етикет, професійна етика та культура ділового спілкування, які забезпечують ефективне виконання фахівцями професійних функцій: фінансової, супровідної, аналітичної, комунікативної, консультативної.Узагальнення наукових підходів (аксіологічного, системного, діяльнісного, особистісного, компетентнісного) дозволило сформулювати авторське визначення поняття «професійна культура майбутнього фахівця банківської справи» – це особистісна інтегративна характеристика, яка поєднує сформованість цінностей, оволодіння нормами і правилами професійної етики, вміннями і навичками ділового спілкування та мовленнєвого етикету, що в сукупності забезпечують ефективну професійну взаємодію фахівця із суб’єктами банківської діяльності.Визначення сутності феномену «професійна культура» майбутнього бакалавра банківської справи дозволило встановити структурні компоненти цього поняття: аксіологічний (поєднує етичні, моральні та культурні цінності, норми та правила, які засвоюються в освітньому середовищі, визначають мотивацію діяльності фахівця, регулюють його поведінку при здійсненні цієї діяльності і складають основу професійної культури фахівця банківської справи); особистісно-професійний компонент (характеризує наявність професійно важливих якостей фахівця, сформованість мотивації професійного спілкування, яка спрямована на забезпечення професійної взаємодії між суб’єктами банківської справи, що забезпечує здійснення професійної діяльності з дотриманням професійної культури); професійно-етичний компонент (характеризує професійні вміння фахівця банківської справи та поведінку людини у професійній сфері, володіння етикою ділового спілкування, мовними нормами та культурою мовлення, мовленнєвим етикетом та їх застосуванням у професійній діяльності). Обґрунтовано, що процес формування професійної культури майбутніх фахівців банківської справи в освітньому середовищі відбувається шляхом реалізації і поєднання освітнього, комунікативного та виховного напрямів взаємодії суб’єктів освітнього процесу та створення відповідних умов, спрямованих на формування пізнавальних, комунікативних, освітніх, професійних цінностей і установок майбутніх фахівців, які проектуються та моделюються відповідно до вимог і потреб професійної діяльності. Освітній напрям освітнього середовища спрямований на здобуття студентами знань з обраної професії і оволодіння знаннями про професійну культуру та її елементи, етику ділового спілкування, культуру мовлення, мовленнєвий етикет фахівця банківської справи. Комунікативний напрям освітнього середовища орієнтований на набуття студентами вмінь та навичок ділового спілкування, професійної етики, оволодіння основами корпоративної культури, мовленнєвого етикету та етичної культури, які складають основу професійної культури фахівця банківської справи. Виховний напрям освітнього середовища орієнтований на формування і розвиток професійно важливих якостей фахівця (відповідальності, уважності, ініціативи, самовладання та ін.; комунікативної толерантності; організаторських і комунікативних схильностей та ін.), мотивацію професійного спілкування, яка спрямована на забезпечення ефективної професійної взаємодії між суб’єктами банківської справи.^UThe dissertation is a theoretical-experimental study of the problem of forming the professional culture of future banking bachelors in the educational environment of a higher education institution.The conducted scientific research on the problem of forming the professional culture of future bachelors of banking made it possible to reveal the state of development of the problem of forming the professional culture of future banking professionals in the pedagogical theory and practice of higher education institutions, to theoretically improve the content and develop the structure of the «professional culture» phenomenon, to substantiate the criteria, indicators and levels of its formation in future banking bachelors. The theoretical study of the problem made it possible to substantiate and determine the pedagogical conditions for the formation of professional culture in the educational environment of the institution of higher education, the effectiveness of the implementation of which was confirmed by the results of research and experimental work.The study of the content of the professional activity of banking specialists made it possible to single out the following elements of professional culture: organizational culture, corporate culture, speech etiquette, professional ethics and the culture of business communication, which ensure the effective performance of professional functions: financial, support, analytical, communicative, advisory.The generalization of scientific approaches (axiological, systemic, activity, personal, competence) made it possible to formulate the author’s definition of the concept of «professional culture of the future banking specialist» – it is a personal integrative characteristic that combines the formation of values, mastering the norms and rules of professional ethics, skills and business communication skills and speech etiquette, which together ensure effective professional interaction of the specialist with subjects of banking activity.Determining the essence of the phenomenon «professional culture» of the future bachelor of banking made it possible to establish the structural components of this concept: axiological (combines ethical, moral and cultural values, norms and rules that are assimilated in the educational environment, determine the motivation of the specialist’s activity, regulate his behavior when carrying out this activity and form the basis of the professional culture of a banking specialist); personal-professional component (characterizes the presence of professionally important qualities of a specialist, the formation of the motivation of professional communication, which is aimed at ensuring professional interaction between banking subjects, which ensures the implementation of professional activities in compliance with professional culture); professional and ethical component (characterizes the professional skills of a banking specialist and human behavior in the professional sphere, mastery of the ethics of business communication, language norms and speech culture, speech etiquette and their application in professional activities).It is substantiated that the process of forming the professional culture of future banking specialists in the educational environment takes place through the implementation and combination of educational, communicative and educational directions of interaction of the subjects of the educational process and the creation of appropriate conditions aimed at the formation of cognitive, communicative, educational, professional values and attitudes of future specialists, which is designed and modeled in accordance with the requirements and needs of professional activity.The educational direction of the educational environment is aimed at students acquiring knowledge of the chosen profession and mastering knowledge about professional culture and its elements, ethics of business communication, speech culture, speech etiquette of a banking specialist. The communicative direction of the educational environment is focused on the acquisition by students of the skills and abilities of business communication, professional ethics, mastering the basics of corporate culture, speech etiquette and ethical culture, which form the basis of the professional culture of a banking specialist. The educational direction of the educational environment is focused on the formation and development of professionally important qualities of a specialist (responsibility, attentiveness, initiative, self-control, etc.; communicative tolerance; organizational and communicative tendencies, etc.), the motivation of professional communication, which is aimed at ensuring effective professional interaction between sub objects of banking business.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Михайлишин О.О. 
Формування професійно-педагогічної готовності офіцерів-прикордонників до виховної роботи в умовах нестандартних ситуацій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Михайлишин ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійно-педагогічної готовості офіцерів-прикордонників до виховної роботи за нестандартних ситуацій. Розроблено класифікацію таких ситуацій, що виникають у процесі проведення виховної роботи. Виділено рівні готовності офіцера, а також розроблено й апробовано педагогічну технологію та педагогічні умови формування професійно-педагогічної готовності офіцерів до проведення виховної роботи за нестандартних ситуацій. Удосконалено критерії, визначено показники та рівні даної готовності. Експериметально підтверджено гіпотезу щодо можливостей формування у навчально-виховному процесі професійно-педагогічної готовності офіцерів-прикордонників до виховної роботи за нестандартних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)397-33 + Ц68,8(4УКР)2-5 +
Шифр НБУВ: РА348874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Михайленко Л.П. 
Формування продукційного процесу зернобобових культур під впливом погодних і технологічних факторів в північній частині Степу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.П. Михайленко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено математичну та статистичну обробку даних багаторічного експериментального матеріалу та виявлено біологічну реакцію рослин на динаміку агрометеорологічних показників. З'ясовано ступінь впливу погодних факторів на формування елементів продуктивності досліджених культур. Виявлено оптимальні параметри зволоження, температурного режиму повітря та грунту в основні періоди та у цілому за вегетацію, що зумовлюють формування високої продуктивності рослин гороху, нуту та чини. Визначено найбільш сприятливе поєднання агрометеорологічних факторів і водно-фізичних властивостей грунту для обгрунтування оптимального строку сівби гороху. Удосконалено заходи регулювання густоти посіву з метою підвищення загального виживання рослин та рівня врожайності гороху, чини та нуту. З'ясовано оптимальну глибину загортання насіння нових сортів нуту та чини, яка відповідає морфологічним ознакам та біологічним вимогам цих культур. Виявлено доцільність використання регуляторів росту та інокулянтів для передпосівної обробки насіння нуту з метою підвищення стійкості рослин до стресових умов зовнішнього середовища. Проаналізовано основні шляхи підвищення економічної ефективності виробництва зерна бобових культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-28 + П213-47 +
Шифр НБУВ: РА337542

Рубрики:

      
19.

Михайлова А. О. 
Формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки / А. О. Михайлова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процес професійної підготовки майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в ЗВО Мета дослідження теоретично обґрунтувати, розробити й експериментально перевірити педагогічні умови формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в процесі професійної підготовки. У дисертації здійснено узагальнення і практичне розв'язання проблеми формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Схарактеризовано поняттєво-термінологічний апарат дослідження проблеми формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Виявлено стан розробленості досліджуваної проблеми, що дало змогу визначити музично-інтонаційну культуру майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в ЗВО як складник професійної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва, особистісне утворення, що охоплює естетично-інтелектуальне сприйняття, ставлення, рефлексію інтонаційної практики як особливого способу діяльності, інтонаційних проявів особистості. Формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва – це складний процес виховання особистості, становлення фахівця на основі розвитку музичного мислення засобами інтегративної музично-інтонаційної діяльності. Визначено критерії, показники та рівні сформованості музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва у процесі професійної підготовки. Обґрунтовано та впроваджено в освітній процес ЗВО педагогічні умови формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва: здійснення систематичного педагогічного впливу на процес професійної підготовки майбутніх бакалаврів з метою формування музично-інтонаційної культури студентів за допомогою створення музично-творчого освітнього середовища; формування мотиваційної готовності студентів до підвищення рівня їхньої музично-інтонаційної культури через активізацію емоційно-вольової сфери та поглиблення естетичної спрямованості музично-освітнього процесу; поетапне формування теоретичних і практично-творчих музичних компетентностей майбутніх фахівців з огляду на принципи: взаємодії пізнавальної, рефлексивно-оцінної та творчої активності студентів; варіативності форм музичної діяльності; суб'єкт-суб'єктної взаємодії учасників музично-освітнього процесу; використання активних форм і методів музичного навчання. Експериментально перевірено й підтверджено ефективність упровадження педагогічних умов формування музично-інтонаційної культури майбутніх бакалаврів музичного мистецтва в процесі професійної підготовки. Доведено доцільність упрoвадження в освітній процес мистецьких ЗВО спецкурсу „Музично-інтонаційна культура музиканта”. Одержані результати можуть бути використані у виконавській, викладацькій і культурно-просвітницькій діяльності фахівця. Матеріали й результати дослідження можуть бути корисними викладачам і студентам під час вивчення музично-теоретичних дисциплін, написання робочих програм, коригування та розроблення навчальних планів, у системі позааудиторної роботи з майбутніми бакалаврами, в організації практичних занять, лекцій, семінарів для курсу загальнопрофесійної підготовки майбутніх бакалаврів музичного мистецтва ЗВО різних рівнів акредитації, а також у системі післядипломної освіти.^UObject: the process of professional training of future bachelors of musical art in IHE The purpose of the study is to theoretically substantiate, develop and experimentally test the pedagogical conditions for the formation of musical and intonation culture of future bachelors of musical art in the process of professional training. The dissertation generalizes and practically solves the problem of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training. The conceptual and terminological apparatus of research of the problem of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training is characterized. The state of elaboration of the researched problem is revealed, which allowed to define the musical-intonational culture of future bachelors of musical art in IHE as a component of professional culture of future bachelors of musical art, personal education covering aesthetic-intellectual perception, attitude, reflection of intonation practice manifestations of personality. The formation of musical-intonation culture of future bachelors of musical art is a complex process of personality education, becoming a specialist based on the development of musical thinking by means of integrative musical-intonational activity. Criteria, indicators and levels of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art in the process of professional training are determined. The pedagogical conditions of formation of musical-intonational culture of future bachelors of musical art are substantiated and introduced into the educational process of IHE: systematic pedagogical influence on the process of professional training of future bachelors so that to form musical-intonational culture of students by building a musical-creative educational environment; formation of motivational readiness of students to increase the level of their musical-intonational culture by activating the emotional-volitional sphere and deepening the aesthetic orientation of the musical-educational process; gradual formation of theoretical and practical-creative musical competencies of future specialists taking into account the principles of: interaction of cognitive, reflexive-evaluative and creative activity of students; variability of forms of musical activity; interactions between the subjects of the music-educational process; using of active forms and methods of music education. The effectiveness of the introduction of pedagogical conditions for the formation of musical and intonation culture of future bachelors of musical art in the process of professional training has been experimentally tested and confirmed. The expediency of introducing a special course "Musical-intonational culture of a musician" into the educational process of art free music has been proved. The obtained results can be used in the executive, teaching and cultural-educational activities of the specialist. Materials and results of research can be useful to teachers and students when studying music-theoretical disciplines, writing work programs, adjusting and developing curricula, in the system of extracurricular work with future bachelors, in organizing practical classes, lectures, seminars for general vocational training of future bachelors of music art IHE of different levels of accreditation, as well as in the system of postgraduate education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Михайленко Л. Ф. 
Формування методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерської взаємодії педагогічного університету та школи / Л. Ф. Михайленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації науково обґрунтовано теоретико-методичні засади формування методичної компетентності майбутнього вчителя і розвитку методичної компетентності вчителя математики, який працює у школі, в умовах партнерської взаємодії педагогічного університету та школи, створено і впроваджено систему методичної підготовки майбутнього вчителя математики та систему підвищення рівня методичної компетентності вчителя математики, який працює у школі. Запропоновано концепцію формування й розвитку методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерства університету та школи, для візуалізації якої представлена модель організації партнерської взаємодії в системі «ЗВО-ЗЗСО» для формування та розвитку методичної компетентності вчителя математики. Визначено основні форми і види партнерства університету та школи й систему критеріїв, показників та рівнів методичної компетентності у навчанні учнів математики. Розроблено і апробовано організаційно-методичний інструментарій формування й розвитку методичної компетентності вчителя математики в умовах партнерства університету та школи. Ефективність запропонованої методичної системи та моделі організації партнерської взаємодії в системі «ЗВО-ЗЗСО» для формування та розвитку методичної компетентності вчителя математики доведена результатами педагогічного експерименту.^UThe thesis scientifically substantiates theoretical and methodological foundations of the formation and development of method competence of a teacher of mathematics in the partnership between a pedagogical university and a school: state of knowledge of the problem under study in domestic and foreign pedagogical literature is clarified; basic concepts and conceptual foundations of the formation and development of method competence of a teacher of mathematics in the partnership between a pedagogical university and a school are defined; main problems of the practical formation of method competence of future teachers of mathematics in Ukrainian pedagogical universities are highlighted and typical problems of the development of method competence of teachers of mathematics working in a school are identified; main forms and types of partnership between a university and a school are defined to provide conditions for the formation and development of method competence of a teacher of mathematics. A methodological system of training and advanced training of a teacher of mathematics is created and implemented and results in formed method competence of a teacher of mathematics: knowledge, skills, ways of thinking, views, values, and other personal qualities that can be identified, evaluated, and measured and that the teacher is able to demonstrate. The concept of formation and development of method competence of teachers of mathematics in the partnership between a university and a school is proposed. Based on the selected concepts, we consider the formation and development of method competence of a teacher a mathematics in the partnership between a university and a school as a complex process, which is based on the implementation of scientific approaches to professional training and advanced training of teachers of mathematics in pedagogical universities in compliance with interrelated conditions at the methodological, theoretical and technological levels. The concept of the study acquires qualitative certainty in the context of advanced modernization of methodological training to create a training base for future teachers of mathematics and a postgraduate education base for working teachers of mathematics.To visualize the developed concept, a model of organizing partnership within the «university-school» system for the formation and development of method competence of a teacher of mathematics is presented. The model of organization of partnership within the «university-school» system for the formation and development of method competence of a teacher of mathematics has four blocks: target, conceptual, content-technological, diagnostic-effective. The interaction of these blocks will ensure a systematic, smooth, effective partnership between a pedagogical university and a school for the formation and development of method competence of a teacher of mathematics. Organizational and pedagogical conditions for effective partnership include: creation of positive motivation for partnership in all participants from the university and school with the awareness of the partnership goal – improving conditions for the formation and development of method competence of teachers of mathematics; making all participants in the partnership within the «university-school» system focus on parity, intense activity of each participant in achieving jointly set goals; creating a special educational environment aimed at enriching the experience of methodological activities in teaching mathematics to students; ensuring the reflexivity of all participants in the partnership within the «university-school» system.Forms of partnership between a pedagogical university and a school, aimed at improving the effectiveness of formation and development of method competence of future and working teachers of mathematics are grouped: by educational and methodological direction; by scientific and methodological direction; by career guidance direction.A system of criteria, indicators and levels of method competence in teaching mathematics is highlighted. Organizational and methodological tools for the formation and development of method competence of teachers of mathematics in the partnership between a pedagogical university and a school are developed and appraised. The effectiveness of the proposed methodological system and «university-school» partnership organization model for the formation and development of method competence of a teacher of mathematics is proved by the results of a pedagogical experiment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського