Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (636)Книжкові видання та компакт-диски (515)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙТЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Войтенко О. І. 
Вплив мезоскопічних неоднорідностей на термодинамічні та кінетичні властивості надпровідників: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Войтенко ; НАН України, Ін-т фізики. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вивчено вплив просторової неоднорідності електронної підсистеми низько- та високотемпературних надпровідників на результати вимірювань властивостей відповідних зразків. Неоднорідності можуть змінювати характер мікроскопічного руху носіїв струму. Реакція просторово-неоднорідної системи на зовнішній чинник є інтегральним відгуком ансамблю елементарних об'ємів з індивідуальними температурними характеристиками, які пов'язані з локальними значеннями параметра порядку або енергетичної щілини. В обох випадках s-надпровідіники можуть імітувати властивості однорідних і неоднорідних d-надпровідників або надпровідників з комбінованою симетрією спарювання. Поряд з тим просторова неодпорідність електронної підсистеми модифікує прояви інших колективних явищ. Для демонстрації даного факту розроблена самоузгоджена теорія однорідних надпровідників з хвилями зарядової густини (ХЗГ) та частковою діелектризацією поверхні Фермі та побудована теорія їх термодинамічних властивостей. Запропоновано теорію струмів через тунельні контакти, які включають однорідні ХЗГ надпровідники. Розглянуто порушення симетрії в переходах з ХЗГ електродами та розроблено теорію спін-залежного тунелювання в зовнішньому магнітному полі через такі переходи. Моделювання високотемпературних оксидів як просторово-неоднорідних ХЗГ s-надпровідників дозволяє природним чином пояснити структуру горбок-ямка та псевдощілину у відповідних тунельних вольт-амперних характеристиках (ВАХ) як спотворений прояв ХЗГ за різних температурах з високою відтворюваністю температурної поведінки даних особливостей ВАХ в усьому температурному інтервалі та для різних геометрій переходу. Одержані результати свідчать про необхідність залучення інших типів надпровідного спарювання для пояснення ВАХ у всьому діапазоні напруг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022
Шифр НБУВ: РА381101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Войтенко Г. П. 
Вплив релятивістських взаємодій на фазові переходи по концентрації та температурі у двовимірних та тривимірних магнетиках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Г. П. Войтенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3, 022 + В375.1, 022
Шифр НБУВ: РА379957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Войтенко С. П. 
Дослідження апроксимативних характеристик класів функцій однієї та багатьох змінних: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / С. П. Войтенко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено наближення операторами Рогозинського локально сумовних на дійсній осі функцій. Знайдено асимптотичні рівності для точних верхніх граней відхилень операторів Рогозинського. Встановлено точні за порядком оцінки найкращих М-членних ортогональних тригонометричних наближень. Досліджено поведінку гріді-алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,0
Шифр НБУВ: РА373167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Войтенко С.А. 
Дослідження процесів формування факторів технологічної спадковості при виготовленні деталей газотурбінних двигунів з титанових сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / С.А. Войтенко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні технологічні фактори, що впливають на довговічність деталей повітряного тракту газотурбінних двигунів (ГТД). Охарактеризовано основні види руйнувань та методи підвищення опору утомленості елементів конструкції авіаційних ГТД. Розроблено математичну модель, що дозволяє здійснювати оцінку впливу рівня залишкових напружень у поверхневому шарі виробу на величину міцності від утомленості. Для лопатки заданої геометрії з титанового сплаву ВТ3-1, що має напруження порядку, що розтягують, 40 МПа в поверхневому шарі з глибиною залягання до 30 мкм виявлено зниження величини міцності від утомленості до 15 %. Запропоновано методику визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень для поверхневих тріщин у неоднорідному полі номінальних напружень. Показано можливості застосування нової методики для визначення швидкості росту та режимів ТМО, що дозволяє скоротити до 30 % час переходу на нові технології обробки й об'єкти виробництва. З'ясовано, що характеристики циклічної тріщиностійкості сплаву типу ВТ5-1 не залежать від ступеня попереднього пластичного деформування, а також виявлено явище різкого зниження межі витривалості сплаву в області малих пластичних деформацій. Результати наукового дослідження застосовано в процесі оптимізації режимів обробки деталей компресора авіадвигунів на ВАТ "Мотор Січ", м.Запоріжжя. З'ясовано, що економічний ефект від впровадження інновацій становить 230 тис. грн на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-021.1 +
Шифр НБУВ: РА353279

Рубрики:

      
5.

Войтенко Ю.М. 
Еліта Правобережної України в російському імперському суспільстві: політико-соціальні виміри (1793 - 1832 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.М. Войтенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення суспільної еліти Правобережної України за нових політико-соціальних умов Російської імперії. Проаналізовано становище політичної, духовної та культурної еліти Правобережжя. Доведено, що заможна шляха та російське дворянство становили політичну еліту регіону; православне духовенство як носій державності та духовності набуло статусу духовної еліти; інтелігенція Правобережжя, у складі якої до першої третини XIX ст. домінували поляки, була основою культурної еліти. Простежено процес набуття привілейованості шляхти за нових політичних умов у результаті поширення на неї статусу благородного російського дворянства. З'ясовано, що до польського повстання 1830 - 1831 рр. з одержанням дворянського статусу місцева шляхта продовжувала відігравати провідну роль в усіх сферах життєдіяльності правобережного суспільства. Встановлено, що після повстання соціальна структура Правобережної України була реорганізована за зразком імперської відповідно до російського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-28/29 + Т3(2)46-7 +
Шифр НБУВ: РА361148

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Войтенко В.П. 
Забезпечення безаварійного руху високошвидкісного потяга на основі безперервного моніторингу стану рейкового шляху: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.П. Войтенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше обгрунтовано використання акустичних ефектів взаємодії хвиль Релея з перешкодами для безперервного контролю стану рейкового шляху щодо наявності перешкод руху високошвидкісного потяга. З використанням математичної моделі процесу поширення акустичних хвиль у рейці за наявності на поверхні зазначених перешкод з різними фізичними властивостями установлено можливість виявлення й ідентифікації типу перешкоди за ступенем небезпеки для руху високошвидкісного потяга. З'ясовано, що опади не погіршують вимірюваних характеристик акустичних пристроїв для моніторингу стану рейкового шляху завдяки ефекту поліпшення акустичного контакту між рейкою та перешкодою, що підвищує ймовірність виявлення перешкод руху потяга за цих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О280.203 +
Шифр НБУВ: РА344734

Рубрики:

      
8.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Войтенко Д.О. 
Історичний розвиток концепцій обгрунтування у логіці та філософії права (від античності до початку ХІХ сторіччя): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.О. Войтенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження історії проблеми обгрунтування у праві у часовому інтервалі від епохи античності до початку XIX ст. Показано теоретичну значимість філософсько-правового та логіко-методологічного аналізів процедури обгрунтування, специфіку обгрунтування у праві у порівнянні з обгрунтуванням в інших науках. Запропоновано визначення обгрунтування у праві як універсальної для всієї форми права логіко-методологічної процедури пошуку та встановлення переконливих (необхідних і достатніх) підстав для наших суджень про юридично-значимі події, їх правової оцінки та прийняття адекватних їм рішень. Проаналізовано головні підходи до обгрунтування у праві від виникнення перших логіко-правових теорій античності (Аристотеля, Цицерона) до концепцій, висунутих мислителями XVIII - на початку XIX ст. (Лейбніцем, Вольтером, Бентамом). Установлено типологію стратегій обгрунтування - моністичних, дуалістичних, плюралістичних. Показано специфіку аподиктичного та топічного (діалектичного), аналітичного та пробабілістичного підходів до проблеми обгрунтування у філософії права та практичної юриспруденції. Аргументовано положення про парадигмальний зсув в історії методології правового обгрунтування від аналітики до топіки. Визначено перспективні напрямки подальшого дослідження проблеми обгрунтування в юриспруденції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в +
Шифр НБУВ: РА340808

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Войтенко Н.В. 
Кальцієва сигналізація в спінальних нейронах соматосенсорної системи в умовах наявності ноціцептивних синдромів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Войтенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне дослідження модифікацій механізмів внутрішньоклітинної кальцієвої сигналізації як імовірної основи розвитку больових синдромів у разі запалення та діабетичної нейропатії. Виявлено зміни кальцієвого гомеостазу у первинних (клітинах дорсальнокорінцевих гангліїв) та вторинних (клітинах дорсонального рогу) соматосенсорних нейронах, що характерині для станів ноцицептивного та нейроптичного болю у гризунів. Зазначено, що дані зміни відбуваються у функціях кальцієвих каналів та внутрішньоклітинних кальцієвих депо досліджених нейронів мишей та щурів. Вперше продемонстровано, що за умови больових синдромів амплітуди кальцієвих транзієнтів, індукованих кофеїном, АТФ та іономіцином, зменшуються, а надходження іонів кальцію у цитозоль через іонотропні глутаматні рецептори посилюється. Встановлено, що часовий перебіг даних змін чітко корелює з динамікою розвитку алодінії та гіпералгезії після ініціації захворювання. На підставі одержаних даних встановлено можливість зменшення кальційакумулюючої активності ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій як основного фактора, відповідального за процеси центральної сенситизації. Вперше показано специфічні ознаки кальцієвої сигналізації в первинних та вторинних соматосенсорних нейронах щурів з периферичним запаленням та цукровим діабетом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 +
Шифр НБУВ: РА333692

Рубрики:

      
11.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
12.

Войтенко О.С. 
Когнітивні моделі та інформаційні технології управління проектами та програмами (на прикладі програми супроводу судових справ органів Державної податкової служби України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.С. Войтенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи формування успіху проектів на підставі ефективної взаємодії зацікавлених сторін з урахуванням динаміки поведінки та вивчення змін їх властивостей у процесі управління. Обгрунтовано та запропоновано математичну модель управління зацікавленими сторонами проекту на базі когнітивного підходу, що передбачає визначення їх взаємного впливу та значень когнітивних потенціалів, а також використання існуючих стандартів стосовно з'ясування компетенції проектних менеджерів. Розроблено модель внесення кращого досвіду проектів і програм організаційного розвитку у відповідні бази даних з їх активним використанням у наступних проектах. Розроблена когнітивна модель формування та перенесення уроків проектів і кращої практики у відповідні бази знань дозволяє значно покращити результативність програм розвитку з урахуванням динаміки оточення. Формалізація моделей показників для оцінки ефективності управлінських рішень у програмах організаційного розвитку дозволила сформувати практичний інструментарій управління складними програмами розвитку. Цей інструментарій перевірено у програмі створення ефективної системи адміністрування податку на додану вартість Державної податкової адміністрації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 +
Шифр НБУВ: РА352322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Войтенко В.В. 
Методи програмної підтримки складних екологічних моделей та побудова інформаційної системи захисту довкілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Войтенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до формування проекту моделі через систему ідентифікації об'єктів та формалізований опис на спеціалізованій мові. Розроблено поняття абстрактного об'єктного простору екосистеми та на його основі запропоновано новий об'єктно-матричний метод проектування складних екологічних систем, що дозволяє спрощувати проектування на усіх стадіях розробки. За допомогою програмного матричного обчислювача отримано можливість динамічної генерації графічних файлів зображень на основі чисельних даних визначеного шару екосистеми. Значну увагу приділено новим методам підтримки екологічних моделей у мережі Internet з метою спільного ведення розподілених банків моделей та даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1ф1,022
Шифр НБУВ: РА309517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Войтенко С.Л. 
Методи удосконалення свиней миргородської породи та збереження її генофонду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / С.Л. Войтенко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2007. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено закономірності розвитку миргородської породи свиней у процесі еволюції, визначено ефективність використання даного генотипу для чистопородного розведення та схрещування, встановлено селекційно-генетичні параметри, імуногенетичні та біологічні показники. Виявлено вплив методів розведення на відтворювальну здатність, відгодівельні та м'ясні якості тварин, а також якість свинини. Вивчено генеалогічні зв'язки та генетичну подібність тварин у межах стад та між ними, зміну показників відтворювальної здатності у разі поєднання неспорідненої та генетично подібної батьківської основи, продуктивність аутбредних та інбредних тварин. Встановлено специфічну особливість тварин породи за імуногенетичними маркерами, генетичну різницю в лініях та родинах, дійсну та очікувану гетерозиготність. Досліджено вплив генотипу на показники відтворювальної здатності, визначено результативність "прилиття крові" великої чорної породи на зміну показників розвитку, продуктивності, якості продуктів забою та біохімічні показники крові у тварин I, II та III генерацій. Виявлено поліпшення показників відгодівельних та м'ясних ознак у разі схрещування свиней миргородської породи з білоруською чорно-рябою. Показано вплив рівня годівлі на зміну показників продуктивності тварин різних статево-вікових груп. Розглянуто основні форми та методи збереження й удосконалення малочисленної популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська +
Шифр НБУВ: РА351234

Рубрики:

      
15.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Войтенко А.Б. 
Місцеве самоврядування як фактор регулювання соціально-економічного розвитку постраждалих районів від аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / А.Б. Войтенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку постраждалих територій від аварії на ЧАЕС. Визначено можливі шляхи використання набутого досвіду діяльності управлінських структур в аналогічних ситуаціях та здійснено їх моделювання. Проаналізовано особливості функціонування органів місцевого самоврядування за умов надзвичайних техногенних ситуацій та обгрунтовано їх важливу роль у формуванні та реалізації державної політики економічного розвитку та соціального захисту регіонів, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Виявлено шляхи ресурсного забезпечення постраждалих територій, показно місце та роль місцевих громад у реалізації заходів з ліквідації наслідків аварії. Визначено основні параметри стратегічного плану соціально-економічного розвитку Житомирської області з урахуванням особивостей розвитку території, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено форми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час вирішення актуальних проблем в екстремальних ситуаціях. Уточнено концептуальні підходи щодо відновлення соціально-економічного й екологічного стану постраждалих регіонів. Визначено тенденції удосконалення господарської діяльності даних територій та обгрунтовано методичні підходи щодо формування регіональних програм їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)154 +
Шифр НБУВ: РА335850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Войтенко Г.О. 
Попередження відмов ходової частини рухомого складу на основі автоматизованого акустичного контролю коліс під час руху: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / Г.О. Войтенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику моделювання акустичного сигналу, зареєстрованого у процесі акустичного зондування колеса з урахуванням особливостей генерації та реєстрації акустичних сигналів за допомогою електромагнітоакустичних перетворювачів та особливостей взаємодії таких сигналів з дефектами коліс. Вперше одержано аналітичні залежності, що встановлюють зв'язок між вхідними параметрами процесу акустичного контролю коліс (частотою акустичних хвиль, тривалістю хвильового пакета, кутовим кроком зондування, діаграмою спрямованості електромагнітоакустичного перетворювача) та вихідним параметром процесу (інтенсивністю зображення дефектів). Вперше одержано аналітичну залежність, що встановлює зв'язок між вхідними параметрами процесу експрес контролю інтегральної дефектності коліс з використанням кругових поверхневих акустичних хвиль - потужністю випромінюваного акустичного сигналу, фізичними властивостями дефектів і матеріалу коліс - та вихідним параметром - потужністю зареєстрованого акустичного сигналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-082.1/9
Шифр НБУВ: РА370602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Войтенко В.П. 
Пряме мікропроцесорне керування імпульсним перетворювачем в системах точного позиціювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / В.П. Войтенко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проектуванню прецизійних систем лінійного переміщення, що базуються на прямому мікропроцесорному керуванні імпульсним перетворювачем, який навантажений на лінійний електродвигун постійного струму (ЛД). Специфіку ЛД, що впливає на динамічні процеси в цифровій системі позиціювання, враховує синтезований цифровий регулятор, для якого розроблено методику визначення кроку дискретизації і досліджено різноманітні методи регулювання напруги живлення. Наведено рекомендації щодо підвищення швидкодії системи зі збереженням заданої точності, що враховують вплив дестабілізуючих чинників. Результати теоретичного аналізу і синтезу динамічних характеристик системи доведено внаслідок експериментальних досліджень і комп'ютерного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.633-048.9 + З973-045.040
Шифр НБУВ: РА308578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського