Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1399)Книжкові видання та компакт-диски (1137)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЙТОВИЧ$<.>+<.>A=АРТЕМ$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Артеменко А.Г. 
Аналіз зв'язку структура-властивість на основі молекулярних граткових моделей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Артеменко ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано гратковий підхід до моделювання просторової структури молекул, який забезпечив генерацію однорідної системи структурних параметрів, що відображають локальні, інтегральні та польові характеристики молекулярної структури для ефективного розв'язання задач "структура - властивості". Запропоновано інваріантну систему кодування просторової структури молекул. Отримано молекулярний код, використаний для оцінки хіральності та структурної подібності молекул. Модернізовано систему опису локальних і польових характеристик молекулярної структури. Розроблений підхід застосовано для розв'язання різноманітних задач "структура - властивості". Виявлено, що спорідненість стероїдних молекул до кортикостероїд- та тестостеронзв'яжучого глобуліну значною мірою зумовлена просторовим розташуванням атомів оксигену. Доведено, що адекватний опис впливу структури монопохідних бензолу на їх здатність до утворення комплексів з переносом заряду можливий у рамках граткової моделі без проведення квантово-хімічних розрахунків. Вдалося передбачити сполуку з потенційно високою психотропною активністю - 1-метил-5-(о-фтор)фенил-7-трифторметил-1,2-дігідро-3Н-бенздіазепін-2-он для ряду заміщених 1,4-бенздіазепін-2-онів. Доведено, що фторалкільні замісники, які створили високий потенціал поля ліпофільності в області хелатних циклів. З'ясовано, що з використанням трьох груп параметрів, які визначили хіральність, форму молекул та їх здатності до міжмолекулярних взаємодій, можливо кількісно оцінити закручувальну здатність похідних (-)-ментону в нематичній мезофазі. Завдяки використанню граткового підходу розроблено комплекс комп'ютерних програм, у межах якого можливе розв'язання різноманітних задач QSAR/QSPR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Артеменко С.В. 
Багатокритеріальне моделювання термодинамічної поведінки природних робочих тіл: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Артеменко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено багатокритеріальний підхід у розробці моделей термодинамічної та фазової поведінки природних робочих тіл - перспективного середовища для створення екологічно безпечних технологій знищення органічних забруднень, надкритичної екстракції, заміни озоноруйнуючих речовин у холодильній техніці. Встановлено, що нейронні мережі є потужним інструментом для узагальнення великої кількості несистематизованих даних про підгінні параметри моделей, що істотно використовують експериментальну інформацію і які не можна теоретично оцінити. З'ясовано, що використання надійно визначених критичних параметрів робочих тіл у сполученні з термодинамічно строгими критеріями азеотропії та нейронними мережами, що генерують емпіричні дані про параметри перехресної взаємодії, дозволяє апріорно прогнозувати появу азеотропії у бінарних сумішах холодоагентів. Зазначено, що основні результати дослідження, які прогнозують термодинамічну та фазову поведінку в системах надкритична вода - органічний забруднювач, надкритичний двоокис вуглецю - біологічні молекули мають практичне значення для проектування теплотехнічного обладнання для нових екологічно безпечних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392-032
Шифр НБУВ: РА331060

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Артеменко В.В. 
Вдосконалення ефективності контролю при ремонті тягових електричних машин в умовах депо: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.В. Артеменко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано метод комплексної оцінки факторів, що впливають на скорочення технічного стану тягових електричних машин у разі подовження їх терміну служби. Наведено модель визначення межових значень параметрів енергетичної установки тепловоза, які впливають на стан тягових електричних машин і лімітують їх термін служби. Розроблено комплексну модель вдосконалення системи контролю технічного стану тягових електричних машин, яка базується на принципі самонавчання та запропоновано шляхи її практичної реалізації. Проаналізовано метод вібромоніторингу вузлів тягових електричних машин на принципово новій апаратній основі із використанням ПЕОМ, а також створенням віповідної бази даних за браковочними параметрами. Розроблено методику теплового контролю вузлів тягових електричних машин із застосуванням нових засобів на базі інфрачервоних пірометричних приладів. Висвітлено питання створення теоретичних і практичних передумов щодо організації проведення вихідного контролю, які дозволяють на більш якісному рівні визначати технічний стан тягових електричних машин і забезпечувати їх надійність у разі подовження терміну служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-083.1/9-7 +
Шифр НБУВ: РА342730

Рубрики:

      
4.

Войтович А.І. 
Вдосконалення управління оціночно-консультаційною діяльністю в інноваційній сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / А.І. Войтович ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід практичної та дослідницької діяльності в області експертної підтримки інноваційних рішень. З використанням існуючої методології наукової та науково-технічної експертизи, методів надання консультаційних послуг, особливостей інноваційної діяльності за умов перехідної економіки розроблено підходи до оціночно-консультаційної діяльності в інноваційній сфері. Обгрунтовано новий консультативний характер діяльності експертів у даній сфері. Поглиблено методологічні засади навчання експертів стосовно їх участі в оціночно-консультаційній діяльності. Виявлено нові вимоги до їх особистісних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА327168

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Артеменко Т. Г. 
Відбір баскетболістів на етапі початкової підготовки з урахуванням їх особистісних особливостей: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Т. Г. Артеменко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено важливість психологічних показників для навчально-тренувального процесу баскетболістів та їх відбору на етапі початкової підготовки, які складають особистісні особливості. Визначені провідний фактор структури особистісних особливостей. Виявлено критерії з'ясування перспективних спортсменів-баскетболістів з урахуванням їх особистісних особливостей на етапі початкової підготовки та відбору їх до групи попередньої базової підготовки довели свою ефективність у ході використання їх під час відбору баскетболістів. Розроблено практичні рекомендації з побудови та проведення відбору баскетболістів після закінчення етапу початкової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.664(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА374759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Артеменко 
Вплив адсорбції молекул аміаку на поверхневі явища в P-N переходах на основі напівпровідників AIIIBV: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Олена Сергіївна Артеменко ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.21,022
Шифр НБУВ: РА328590

Рубрики:

      
7.

Войтович Р.В. 
Вплив глобалізації на систему державного управління: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.В. Войтович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено концептуальний аналіз теоретико-методологічних засад і механізмів впливу глобалізації на систему державного управління. Розкрито сутність основних принципів і критеріїв суспільного розвитку, систематизовано форми соціальної організації за умов глобалізації, розкрито їх зміст та описано структурні елементи. Запропоновано концепцію глобальної інтеграції, визначено її типи, механізми взаємодії, етапи, форми та засоби реалізації. Обгрунтовано визначення глобалізації як універсальної форми історичної динаміки перехідних суспільств. До наукового обігу введено поняття "глобальна інверсія", "глобалізаційна архаїка", "глобальний аутизм". На підставі дослідження основних глобалізаційних викликів суспільного розвитку виокремлено обернені форми глобалізації, глобальні, світові й осьові проблеми. Виявлено підміну національного інтересу глобальним, визначено його складові елементи. Проаналізовано виклики глобального тероризму та глобальної міграції. Розкрито роль глобальної міграції у прискоренні процесів міжцивілізаційної взаємодії, описано механізми подолання глобалізаційних викликів. Розроблено новий підхід щодо розуміння "глобальної демократії", визначено її форми, рівні та критерії. Конкретизовано концептуальні засади Кодексу взаємовідносин держав за умов глобалізації. Визначено сутність, передумови, фактори й етапи виникнення глобалізації, розроблено структуру її ідеології. Розкрито особливості функціонування системи державного управління України за умов глобалізації. Виявлено зміну місця, ролі та функцій національної держави. Досліджено механізми, етапи, засоби, форми управління інтеграційним процесом, визначено його імперативи. Систематизовано основні форми розвитку перехідного суспільства (спіралеподібний, наздоганяючий, сталий).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)01 + Х2(0)64 +
Шифр НБУВ: РА362991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Войтович В.В. 
Вплив ізовалентної домішки свинцю на термічне та радіаційне дефектоутворення в кремнії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Войтович ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-03-06 +
Шифр НБУВ: РА340789

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Артеменко О.Ю. 
Вплив пероксиду водню на концентрацію кальцію в тимоцитах щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.Ю. Артеменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.24-641.9:Г121.131 П +
Шифр НБУВ: РА348325

Рубрики:

      
10.

Артем'єва О.О. 
Гендерні дослідження в контексті постнекласичної раціональності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / О.О. Артем'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано гендерні дослідження у контексті постнекласичної раціональності, у межах якої людина та суспільство розглянуто як складні самоорганізуючі системи. Розглянуто епістемологічний, методологічний та аксіологічний аспекти гендерних досліджень й обгрунтовано їх значення як різновиду постнекласичної раціональності. Описано структурну організацію гендерних досліджень у зв'язку з процесами, що відбуваються у науковому середовищі у сучасний період, зокрема, інтеграцією наукового знання та осмислення його аксіологічних аспектів, пов'язаних з вирішенням комплексних проблем. Проаналізовано витоки та змістову різноманітність гендерних досліджень. На підставі вивчення концепції постнекласичної раціональності й особливостей організації гендерних досліджень та існуючих в їх межах підходів, методів, понятійного апарату зроблено висновок, що сучасний постнекласичний етап розвитку науки є найбільш сприятливим для розширення можливостей і становлення гендерних досліджень як наукової галузі. Розглянуто їх специфічні особливості, зокрема, людиновимірність, спрямованість на вивчення складних систем, що самоорганізуються, міждисциплінарність і необхідність урахування цінностей під час проведення наукового дослідження. Розкрито потенціал гендерних досліджень для розширення існуючих наукових практик, розглянуто методології їх проведення. Визначено соціокультурні можливості гендерних досліджень в утвердженні ціннісних настанов постнекласичної раціональності, зокрема, таких, як відповідальність за свою діяльність та турбота про інших.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:С5 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА356486

Рубрики:

      
11.

Артемчук М.А. 
Гіпогомоцистеїнемічна дія нового вітамінно-мікроелементного комплексу (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.А. Артемчук ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

На білих нелінійних щурах-самцях (n = 377), які утримувались на стандартній напівсинтетичній крохмально-казеїновій дієті, проведено експериментальні дослідження специфічної (гіпогомоцистеїнемічної) активності нового вітамінно-мікроелементного комплексу (ВМК). Дослідження впливу запропонованого ВМК проведено у порівнянні зі специфічною дією двох інших комплексів - препаратом порівняння 1 (ПП-1, склад згідно з R.Clark, 1998) та препаратом порівняння 2 (ПП-2, полівітамінний препарат "Декамевіт"). На трьох експериментальних моделях гіпергомоцистеїнемії (гострої та хронічної метіонінової та комбінованої гіповітамінозно-метіонінової) з використанням біохімічних, гематологічних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження виявлено, що ВМК і препарати порівняння відзначаються гіпогомоцистеїнемічною активністю та здатністю нормалізувати порушення, індуковані гіпергомоцистеїнемією. Встановлено, що профілактична та лікувальна дія ВМК у більшості випадків є вища у порівнянні з ПП-1 та ПП-2. Зроблено висновок про конкурентоздатність досліджуваного ВМК у порівнянні з сучасними аналогами (ПП-1 та ПП-2), наведено рекомендації щодо його застосування для проведення доклінічних і клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р252.9 +
Шифр НБУВ: РА358510

Рубрики:

      
12.

Артемович О.Д. 
Групи, близькі до нерозкладних, і пов'язані з ними задачі теорії кілець: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.Д. Артемович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.30,022 + В152.50,022
Шифр НБУВ: РА310335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Артеменко Г.Я. 
Діагностика і лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з прееклампсією і анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Я. Артеменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу, присвячено питанню комплексного, патогенетично обгрунтованого лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпосомального препарату ліпін. Вивчено показники серотоніну, гістаміну, перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи, середньомолекулярних пептидів, а також морфологічну будову й гормони фетоплацентарного комплексу. Установлено залежність між рівнем серотоніну, гістаміну, ендогенної інтоксикації (за вмістом середньомолекулярних пептидів) і морфологією плаценти, а також вмістом плацентарних гормонів у крові вагітних із фетоплацетарною недостатністю. Розроблено і науково обгрунтовано схему комплексної терапії фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпіну, яка дозволяє поліпшити стан плаценти, плоду і новонародженого. Доведено ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-3 + Р716.212.1-37

Рубрики:

      
14.

Артеменко В.О. 
Збереження опороздатності у хворих із глибокими трофічними розладами нижньої кінцівки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.О. Артеменко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів медико-статистичного дослідження встановлено, що глибокі трофічні розлади (ГТР) є причиною ампутацій нижньої кінцівки (АНК) в 94 % випадків, виявлено невідповідність між ступенем ішемічного ураження кінцівки та рівнем ампутації. Проаналізовано результати лікування 86-ти хворих з ГТР нижньої кінцівки (НК), що виникла внаслідок мікро- та макроангіопатій (облітеративного атеросклерозу й ендартерії, діабетичної ангіопатії, хвороби Рейно) та гнійно-некротичного процесу на стопі. Для лікування даної категорії пацієнтів застосовано систему хірургічного втручання, що включає підшкірну фасціотомію гомілки (ПФГ) та удосконалену методику ампутації переднього відділу стопи. На підставі УЗД і вимірювання внутрішньокісткового (ВКТ) та підфасціального (ПФТ) тиску розроблено показання до фасціотомії гомілки та визначено можливі механізми її впливу на трофіку кінцівки. Доведено ефективність застосування фасціотомії для лікування хворих з нейропатичною формою діабетичної стопи. На підставі результатів біохімічного досліження доведено позитивний вплив ПФГ на трофіку нижньої кінцівки, що підтверджено підвищенням активності креатинфосфокінази (КФК) і лактатдегідрогенази (ЛДГ) у м'язах після операції. Обгрунтовано доцільність видалення власних м'язів стопи та ревізії заднього глибокого футляра гомілки під час ампутації переднього відділу стопи. Розроблено тактику хірургічного лікування у хворих з ГТР НК, що базується на врахуванні локалізації та поширеності хірургічної інфекції та визначенні ступеня артеріальної недостатності (ішемії) кінцівки й характеру некротичного ураження. Показано, що нова тактика хірургічного лікування сприяє збереженню опорності нижньої кінцівки у 71 % хворих основної клінічної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865 +
Шифр НБУВ: РА350561

Рубрики:

      
15.

Артеменко Я.І. 
Імпресіональні модуси людської присутності. Філософсько-культурологічне осмислення: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Я.І. Артеменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено імпресію як специфічний інтервал свідомості та самобутнього феномену культури. Обгрунтовано, що враження є особливим онтологічним ареалом, який розгортається за власними принципами та має свої просторово-часові виміри та інтенсивність. Охарактеризовано знакові та виразні можливості імпресіональної події. Встановлено засади комунікативного, формотворчого та презентативного потенціалу враження. Доведено, що сучасна соціокультурна ситуація, яка характеризується як ситуація глобального відчуження та "віддалення буття", може бути переборена за допомогою використання особливостей імпресіонального співвідношення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671
Шифр НБУВ: РА316463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Войтович О.П. 
Інформаційно-вимірювальна система діагностування безконтактних електромеханічних перетворювачів на основі нейронечітких методів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / О.П. Войтович ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено та досліджено інформаційно-вимірювальну систему (ІВС) діагностування безконтактних електромеханічних перетворювачів (БЕМП), які працюють на підвищених частотах обертання, з підвищеною методичною й інструментальною складовими достовірності діагностування. Запропоновано структурно-алгоритмічний підхід щодо побудови ІВС діагностування БЕМП. Розроблено методи діагностування БЕМП з комплексним врахуванням несправностей під час випробувань та безперервного діагностування на базі нейронечіткого підходу. Розроблено й апробовано вимірювальний канал кутової швидкості з адаптивною зміною роздільної здатності, який має нормовану похибку вимірювання у всьому діапазоні зміни кутової швидкості. Розроблено алгортим ідентифікації діагностичних параметрів обмоток на базі використання функцій чутливості. Запропоновано метод визначення інструментальної складової достовірності діагностування в ІВС за умов дії законів розподілу діагностичних параметрів відмінних від нормального. На підставі нових методів розроблено апаратні, алгоритмічні та програмні засоби, які використано для формування ІВС діагностування БЕМП. Проведено експериментальні дослідження, які підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.388 +
Шифр НБУВ: РА342382

Рубрики:

      
17.

Войтович Л.В. 
Князівські династії Східної Європи (кінець ІХ - початок XVI ст.): склад, суспільна і політична роль: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Войтович ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича; Ін-т народознав. — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено правлячу еліту Східної Європи кінця ІX - початку XVІ ст.: князів з династії Рюриковичів і Гедиміновичів, а також іншого походження, їх персональний склад, роль у розвитку суспільства та політичних подіях. Показано взаємини всередині князівської верстви, висвітлено питання демографії, спадкового права та шлюбної політики, стосунки з іншими верствами суспільства, церквою, містами, вплив князівської верстви на розвиток війська та військової справи, культури, розвиток і збереження державних інституцій і самої державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(45)-1 + Т3(45)4-5
Шифр НБУВ: РА314554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Войтович А. Е. 
Коаліція лівих соціалістичних партій на Півдні України у період становлення компартійної системи (1917 - 1925 рр.): ідея та реалізація: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. Е. Войтович ; Одес. держ. ун-т внутр. справ. — О., 2011. — 14 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування та діяльності коаліції лівих соціалістичних партій на Півдні України у період становлення компартійної системи (1917 - 1925 pp.). Визначено, що ідея "лівого блоку" еволюціонувала та видозмінювалася залежно від особливостей воєнно-політичної ситуації та диференціації сил на території Півдня України, які формували його конфігурацію та завдання. Встановлено, що стрижнем таких міжпартійних союзів виступала партія більшовиків. Шляхом тактичних, часто ситуативних союзів з іншими лівими партіями КП(б)У проклала собі шлях до влади, досягла встановлення компартійної системи та повного, всеохоплюючого контролю над суспільством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-48 + Ф69(4УКР)2 + Ф61(2)93(2УКР7)27-4
Шифр НБУВ: РА379754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Артемчук Л.М. 
Комп'ютерне оцінювання професійних знань в структурі підготовки медичних сестер: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.М. Артемчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості стандартизованого контролю якості підготовки медичних сестер у структурі державних стандартів вищої освіти. Побудовано модель моніторингу професійних знань фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" (на прикладі спеціальності "сестринська справа"). Визначено ієрархічні рівні моніторингу, узагальнено та сформульовано його функції, установлено послідовність дій у їх забезпеченні. Обгрунтовано функції комплексу комп'ютерних програм стандартизованого тестування як засіб діагностики якості підготовки медичних сестер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р2-34 с51 +
Шифр НБУВ: РА327407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Артем'єва Г.П. 
Критерії відбору та прогнозування спортивного удосконалювання в акробатичному рок-н-ролі: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.01 / Г.П. Артем'єва ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Встановлено критерії антропометричних показників і рухових якостей для відбору та прогнозування спортивного удосконалювання в акробатичному рок-н-ролі. Вперше визначено морфометричні чинники, що визначають схильність до занять акробатичним рок-н-ролом. Уточенно фактори, які лімітують ефективність змагальної діяльності спортсменів акробатичного рок-н-ролу. Встановлено варіативність характеристик прояву якостей швидкості й координації рухів в акробатичному рок-н-ролі. Визначено динаміку акомодаційної здатності зору дітей віком 6 - 9-ти років, які займаються акробатичним рок-н-ролом. Встановлено кореляційну залежність антропометричних параметрів і рухових якостей дітей віком 7 - 9-ти років, що займаються акробатичним рок-н-ролом. Розроблено класифікацію типів статури юних спортсменів в акробатичному рок-н-ролі на основі антропометричних параметрів та індексів. Виявлено взаємозалежність типів статури та характеристики рухової діяльності в акробатичному рок-н-ролі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.48 + Ч510.6 +
Шифр НБУВ: РА355112

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського