Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (46)Реферативна база даних (715)Книжкові видання та компакт-диски (726)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОРОНЦОВ$<.>+<.>A=ДАР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дарманський М.М. 
Соціально-педагогічні основи управління освітою в регіоні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.М. Дарманський ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 27 с. — укp.

У дослідженні розкрито зміст діяльності суб'єктів управління освітою в регіонах в її історичному розвиткові в Україні. Висвітлено тенденції централізації та децентралізації управління освітою на державному та регіональному рівнях у вітчизнянній та зарубіжній практиці. Розроблено концепцію і модель управління освітою в регіоні. На основі діючих законодавчих актів з питань освіти в Україні здійснено структурно-функціональний аналіз змісту діяльності регіональних органів управління освітою, розроблено обгрунтоване орієнтовне положення про ці органи. Обгрунтовано зміст напрямів координації роботи обласного управління, районного відділу освіти та школи в річному управлінському циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) к22

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дарнопих Г.Ю. 
Економічна безпека держави в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.Ю. Дарнопих ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економічної безпеки держави в умовах ринкової трансформації економіки України. Розкрито сутність і зміст економічної безпеки держави як категорії економічної теорії і практики управління, систематизовані загрози економічним інтересам держави, визначені сучасні проблеми в сфері економічної безпеки і можливі шляхи їх вирішення. На основі комплексного системно-структурного аналізу класифіковані головні чинники, що формують стан економічної безпеки держави на відповідних рівнях. Запропоновані методичні засади побудови концепції національної економічної безпеки України як державної стратегічної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.2

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Дарієнко Т.М. 
Грунтові водорості заповідників Гірського Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.М. Дарієнко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022 + П032.505.2(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА309181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Даренський В.Ю. 
Специфіка художнього освоєння історії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / В.Ю. Даренський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Здійснено естетико-філософський аналіз специфіки художнього освоєння історії. Доведено, що моделювання історичної дійсності в мистецтві відбувається відповідно до категорій загально - людського переживально-оцінювального досвіду, визначеного в естетичних критеріях, що призводить до універсалізації змісту конкретної історичної дійсності на рівні переживання та моральної оцінки. Розглянуто специфіку видів і жанрів мистецтва як форми художнього відображення історичної дійсності, а художній твір як її остаточну модель, що створює ефект її переносу з твору на історичну реальність, яка в ньому відображена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.25
Шифр НБУВ: РА316570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Даренська Т.В. 
Український образ світу в ключових символах поетичної творчості Тараса Шевченка: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / Т.В. Даренська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено ключові поетичні символи "Кобзаря" у їх систематичній єдності. Відзначено, що на відміну від архаїчного народного світосприйняття, у якому домінує принцип "ладу" (космізму, гармонії) поетичне світобачення Т.Шевченка характеризується домінуванням протилежного йому принципу акосмізму, врівноваженого потужним пошуком вищої Правди й есхатологічної Справедливості. За описаним принципом у поетичному образі світу Т.Шевченка відбувається зсув домінанти з архаїчної символічної світоглядної "вісі" Бог - Хата - Серце до модерної символічної "вісі" Людина - Шлях - Думка. Система ключових поетичних символів Т.Шевченка репрезентує національно специфічну "кристалізацію" людського досвіду, що складає цілісний образ світу та висвітлює стан національної й світової кризи, дає філософсько-поетичні "формули" й символи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Шевченко,Т.Г.535
Шифр НБУВ: РА320088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дарій В.І. 
Клініко-патогенетичні особливості інтрацеребрально ускладненого мозкового інсульту і оптимізація тактики його лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.І. Дарій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 39 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження 501-го хворого на мозковий інсульт (МІ) визначено поширеність інтрацеребральних ускладнень на мозковий інсульт. Запропоновано концепцію патогенез та виявлено критерії діагностики, з'ясовано їх вплив на наслідки МІ. Виявлено, що прогресування МІ та погіршання клінічного стану хворих пов'язано з приєднанням інтрацеребральних ускладнень ізольовано, чи в сукупності один з одним за різних варіантів. Визначено, що інтрацеребральні ускладнені мозкові інсульти (ІУМІ) мають особливості, що погіршують біоелекричний стан, призводять до значних гемодинамічних розладів та структурних змін мозку поза основним вогнищем. Залежно від локалізації та вираженості цих структурних змін ІУМІ мають різні варіанти клінічного перебігу. Доведено, до великий вплив на розвиток і прогнозування ІУМІ мають процеси, пов'язані з вільно-радикальним окисненням та змінами імунологічних показників та ліквору. Установлено, що ІУМІ має вплив на виникнення екстрацеребральних ускладнень. Створено діагностично-прогностичну систему ІУМІ й патогенетично обгрунтовано оптимізацію лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА328242

Рубрики:

      
7.

Воронцов О.Г. 
Інформаційно-вимірювальні системи високочастотної вібродіагностики роторних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / О.Г. Воронцов ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Створено теоретичні засади формування комплексних частотно-енергетичних діагностичних параметрів, інтегрованих в узагальнену модель опори, подану у вигляді перетворювача параметрів дефектів у параметри високочастотної вібрації, яка формується нею. Розроблено методи діагностування роторних машин, які відрізняються комплексним використанням діагностичних ознак, що визначаються через параметри періодично-нестаціонарного вібропроцесу й забезпечують потенційне підвищення вірогідності діагностики за рахунок більш повного одержання діагностичної інформації, що міститься в ньому. Удосконалено структури вимірювальних каналів (ВК) систем вібродіагностики, що використовують комплексні частотно-енергетичні діагностичні параметри. Розвинуто засоби ВК систем високочастотної вібродіагностики шляхом адаптації параметрів каналів під конкретні умови вимірювання, узгодження частотних властивостей каналів з вимірювальними сигналами й завадами, обмеження імпульсних завад. Запропоновано модель похибок вимірювання середньоквадратичного значення віброприскорення, яка, на відміну від існуючих, враховує збудження інтермодуляційних компонентів у ВК за дії позасмугових завад та їх вплив на похибки вимірювань. Розроблено математичні метрологічні моделі для атестації ВК інформаційно-вимірювальних систем високочастотної вібродіагностики, які дають змогу оцінити динамічний діапазон ВК з урахуванням його нелінійних властивостей, що визначають співвідношення "сигнал - завада" у ВК за наявності позасмугових завад на вході каналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.4-082.05
Шифр НБУВ: РА326498

Рубрики:

      
8.

Воронцова М.Ю. 
Своєрідність романістики Маргарет Етвуд: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / М.Ю. Воронцова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше у вітчизняному літературознавстві проведено комплексний аналіз романістики англоканадської письменниці М.Етвуд, творчість якої присвячена актуальним проблемам особистої та національної самоідентифікації канадця. Відзначено, що творча манера М.Етвуд відрізняється поєднанням нових, характерних для потсмодерністської літератури кінця XX ст. художніх тенденцій зі специфічними ознаками поетики та семантики, притаманних англоканадській літературі кінця XIX ст. Розглянуто питання про місце творчості М.Етвуд в канадській і світовій літературі. Показано своєрідність літературного доробку письменниці та висвітлено її внесок у розвиток сучасної канадської літератури. З'ясовано характер жанрових, поетологічних і стильових трансформацій в аспекті взаємодії суто канадських, європейських та американських літературних традицій. Досліджено поетику художніх творів М.Етвуд, а також їх тематику, проблематику, жанрові особливості, систему образів і характерні риси головного героя. Висвітлено зв'язок творчості М.Етвуд з літературним фемінізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН)-4 Етвуд, М. 534 + Ш401.444 +
Шифр НБУВ: РА337012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Воронцова Н.Г. 
Комунікативно-когнітивні особливості вербальної інтеракції зі стороннім реципієнтом (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Г. Воронцова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено прагматичний різновид вербальної інтеракції, що передбачає присутність у антропологічному просторі взаємодії, окрім стандартних учасників спілкування (мовця та слухача - активних реагентів), третього антропокомпонента - стороннього реципієнта як комунікативного актанта з нестандартною комунікативною перспективою спостерігача. Установлено, що дана інтеракція є різновидом поліактантної комунікативної взаємодії, у межах якої спостерігаються розмежування двох рівнів відносин: між активними реагентами, які взаємодіють в експліцитному режимі ітеракції; між активними реагентами і стороннім реципієнтом, які взаємодіють в імпліцитному режимі інтеракції. Доведено, що комунікативна релевантність стороннього реципієнта як суб'єкта спілкування виявляється у його здатності являти собою детермінанту комунікативної поведінки активних реагентів інтеракції. Досліджено реалізацію стороннім реципієнтом двох гетерогенних стратегічних ліній - рецептивно-інтерпретаційної та реактивно-комунікативної. Першу представлено як комунікативно-когнітивну діяльність інтерпретації стороннім реципієнтом предмету думки активних реагентів інтеракції, вона є інтродуктивним етапом для здійснення стороннім реципієнтом комунікативного реагування на комунікативну подію, представлену як актуалізацію ним другої стратегічної лінії - реактивно-комунікативної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2 +
Шифр НБУВ: РА338628

Рубрики:

      
10.

Дарвіш 
Методи та засоби підвищення ефективності передачі даних в захищених комунікаційних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Луай Дарвіш ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8
Шифр НБУВ: РА342855

Рубрики:

      
11.

Дараган М.М. 
Жаботинський етап раннього залізного віку Дніпровського правобережного Лісостепу (за матеріалами Жаботинського поселення): Автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.04 / М.М. Дараган ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано та проаналізовано матеріали Жаботинського поселення. Вперше введено до наукового обігу докладні типолого-статистичні характеристики кераміки жаботинського етапу, що дозволило розглядати його як еталонну пам'ятку раннього залізного віку Східної Європи. Запропоновано структурну схему жаботинського етапу, яка відбиває хронологічний розподіл матеріалів і спрямованість культурних зв'язків. Виділено три горизонти на поселенні, ритм розвитку яких збігається з ритмом середньогальштатської культури Басарабь. Проведено кореляцію хронологічних систем передскіфських та ранньоскіфських горизонтів на рівні зіставлення центральноєвропейської, передньоазійської та східноазійської хронологічних систем. Запропоновано модель культурогенезу на розглянутій території наприкінці IX - VII ст. до н.е. та розглянуто особливості функціонування культурних утворень за умов перехідного періоду. Виявлено критерії інноваційності жаботинського культурного комплексу відносно чорноліського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)270.1 +
Шифр НБУВ: РА343547

Рубрики:

      
12.

Дарованець 
Політика польської влади щодо Української Військової Організації та Організації Українських Націоналістів на Волині (1927-1939): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олександр Ярославович Дарованець ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-5 + Ф513(4УКР346)
Шифр НБУВ: РА352608

Рубрики:

      
13.

Воронцов П.М. 
Хірургічне лікування нестабільних внутрішньосуглобових переломів шийки стегнової кістки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / П.М. Воронцов ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено клінічний, рентгенологічний та біомеханічний аналіз хірургічного лікування нестабільних внутрішньосуглобових субкапітальних та базальних переломів шийки стегнової кістки. Доведено, що для запобігання виникненню зрізувальних зусиль по лінії нестабільного перелому шийки доцільно під час ревізії зони перелому у випадку нестабільних субкапітальних внутрішньосуглобових переломів шийки стегнової кістки (ВПШСК) видаляти кістковий клин основою догори з дистального фрагмента кукси шийки з метою перенесення площини зламу в перпендикуляр стосовно вісі шийки стегнової кістки, а за нестабільних базальних ВПШСК висікати кістковий клин основою догори з проксимального фрагмента кукси шийки з метою перенесення осі шийки у перпендикуляр до лінії перелому, що призводить до збільшення ШДК. Проведено клінічну апробацію розробленої технології, показано її високу ефективність, зокрема у 87,4 % випадків одержано задовільні результати лікування хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-5 +
Шифр НБУВ: РА350090

Рубрики:

      
14.

Дарагмех М.М. 
Профілактика спайкової хвороби при гострій патології органів черевної порожнини (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Дарагмех ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів комплексної профілактики розвитку спайкової хвороби в осіб після оперативних втручань з приводу гострих гнійно-запальних процесів очеревинної порожнини. Досліджено механізми формування злук. На підставі вивчення динаміки патоморфологічної картини встановлено фазність перебігу спайкового процесу. Запропоновано використовувати розроблений пристрій для санації очеревинної порожнини з застосуванням модифікованих антисептиками сорбентів. Установлено, що завдяки впровадженню даного методу покращуються безпосередні наслідки операції, а також відбувається вірогідне зниження симптомів спайкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-29 +
Шифр НБУВ: РА354762

Рубрики:

      
15.

Дармограй В.І. 
Методологія стратегічного планування комплексного соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.І. Дармограй ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "стратегічне планування комплексного соціально-економічного розвитку регіону", яке контекстуально стосується просторового розвитку продуктивних сил регіону. Запропоновано визначення поняття "інноваційне стратегічне планування". Доведено доцільність і обгрунтовано пріоритетне використання стратегічного планування як бази для вдосконалення процесів управління регіональним розвитком. Обгрунтовано систему принципів розробки стратегії комплексного соціально-економічного розвитку регіону, за якою пріоритетними є соціальні аспекти регіонального розвитку. Установлено фактори, що визначають стійкість функціонування регіонального відтворювального процесу, забезпечують збалансування головних його елементів, а також ефективність функціонування регіональної економіки та поліпшення життя населення. Розроблено принципово нові підходи до оцінювання рівня комплексного розвитку регіону й управління ним. Висвітлено умови та фактори, які необхідно враховувати для підвищення ефективності управління комплексним соціально-економічним розвитком регіону. Визначено суть трансформаційних форм стратегічного планування та зроблено оцінювання їх ефективності. На підставі оцінки результатів соціально-економічного стану центрального регіону України здійснено прогнозування основних макроекономічних параметрів і тенденцій його перспективного розвитку. Запропоновано спеціальний підхід як можливість виявлення стратегічних напрямів розвитку регіону. Побудовано модель, яка може реально сприяти регіональному економічному відродженню та дозволяє оптимально використовувати його фінансовий, ресурсний і організаційний потенціал, можливості всього спектра існуючих управлінських механізмів, технологій, інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 в + У9(4УКР)0-96-23 в +
Шифр НБУВ: РА354647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:

      
17.

Воронцова Ж.В. 
Самореалізація особистості старшокласника у процесі диференційованої навчальної діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Ж.В. Воронцова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено особливості самореалізації старшокласників, що полягають у підсиленні соціальних мотивів діяльності, пов'язаних з майбутнім професійним визначенням. Визначено зміст поняття "самореалізація особистості" як свідомого процесу найбільш повного розкриття та зростання потенційних і спонукально-мотиваційних сутнісних сил людини, що сприяє самоствердженню власного "Я". Встановлено критерії для визначення рівнів самореалізації старшокласників у навчальній діяльності (мотиваційні, навчальних досягнень, самоствердження у спілкуванні, особистісного зростання). Встановлено структуру й особливості самореалізації старшокласників. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови самореалізації особистості старшокласника у процесі диференційованої навчальної діяльності, якими є: надання педагогічної підтримки та забезпечення альтернативності вибору навчальних завдань на рівні максимальних потенційних можливостей учнів. Доведено, що дані умови сприяють суттєвому зростанню рівня свідомого визначення мети життєдіяльності, успішності навчання, пізнавальної активності, а також формуванню комунікативних умінь, адекватної самооцінки й удосконаленню особистісних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ю952.2-734 +
Шифр НБУВ: РА355786

Рубрики:

      
18.

Воронцова Л.Л. 
Особливості окислювального стресу та стан імунної системи у онкологічних хворих в залежності від методу та результатів лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Л.Л. Воронцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Наведено патогенетичне обгрунтування вибору спеціальних методів лікування й активаційної терапії з використанням антигомотоксичних препаратів онкологічних хворих. Вивчено особливості окиснювального стресу на етапах доопераційному та проведення променевої, комбінованої та активаційної терапії антигомотоксичними препаратами. Визначено роль різних ланок вільнорадикального окиснювання у механізмі формування альтернативних варіантів метаболічних шляхів у разі онкопатології. За цього виявлено 8 типів порушень окиснювального гомеостазу, кожний з яких домінує на певних етапах онкопроцесу та залежить від проведеного лікування. Показано зв'язок між виявленими на доопераційному етапі типами порушень окиснювального гомеостазу та подальшим перебігом онкопроцесу (безрецидивного чи ускладненого). Установлено, що у хворих з безрецидивним перебігом захворювання незалежно від одержаного лікування окисна модифікація білків є провідним патогенетичним механізмом окиснювальної деструкції. У хворих з ускладненим перебігом захворювння провідним патогенетичним механізмом окиснювального стресу є перекисне окиснення ліпідів на тлі збільшення активності каталази, вмісту церулоплазміну та вітаміну A з подальшим приєднанням окисної модифікації білків. На підставі одержаних результатів обгрунтовано індивідуальний підбір лікування, спрямований на збільшення безрецидивного періоду після проведення операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5 +
Шифр НБУВ: РА358232

Рубрики:

      
19.

Дараганова Н.В. 
Адміністративно-правовий статус екіпажу повітряного судна України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Дараганова ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання адміністративно-правового статусу екіпажу повітряного судна України. Досліджено його суть, зміст і особливості. Розкрито суть понять "екіпаж повітряного судна України", "льотний екіпаж", "обслуговуючий персонал". Розглянуто зміст поняття адміністративно-правового статусу екіпажу повітряного судна України. Розроблено класифікацію та визначено підстави допуску екіпажу повітряного судна до здійснення ними професійної діяльності. Запропоновано класифікацію організаційно-правових засобів забезпечення його безпечної діяльності. Проаналізовано особливості адміністративної відповідальності екіпажу повітряного судна України. Розроблено рекомендації та наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення адміністративно-правового регулювання діяльності екіпажу повітряного судна України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.5 +
Шифр НБУВ: РА365444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Воронцова Д.В. 
Геометричне моделювання профілів роторно-планетарної машини, узгоджених із зубчатою передачею: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Д.В. Воронцова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання графоаналітичного методу розрахунку профілів роторів і корпусів роторно-планетарних маших з урахуванням зубчатих передач внутрішнього зачеплення. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї кривих на площині рівнянням у неявному вигляді, коли вхідними параметрами є описи елемента сім'ї та закону переміщення по площині з зафіксованими межами зміни параметра, що дозволило скласти універсальний алгоритм визначення обвідної параметричної сім'ї, коли її параметр змінюється у фіксованих межах. Розроблено спосіб опису обвідної сім'ї, утвореної в результаті обкатки профілю ротора та кривої з кутовими точками, що дозволило визначати обвідні для негладких кривих. Розроблено опис профілю корпусу рівнянням у неявному вигляді, що дозволило обирати його раціональні параметри. Розроблено спосіб узгодження зубчатої передачі внутрішнього зачеплення з формами профілів ротора та корпусу машини, що дало змогу за допомогою одних і тих же параметрів описати взаємне переміщення двох пар спряжених кривих, а саме: профілів ротора та корпуса, а також зубців пари зубчатих коліс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.1-02 + К448.1-02 +
Шифр НБУВ: РА364519

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського