Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (97)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАЄВСЬКА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ІЛЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Гаєвська 
Загальноцивілізаційні засади соціального управління: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Оксана Борисівна Гаєвська ; АПН України; Інститут вищої освіти. — К., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2
Шифр НБУВ: РА359234

Рубрики:

      
2.

Гаєвська 
Загальноцивілізаційні засади соціального управління: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Оксана Борисівна Гаєвська ; АПН України; Інститут вищої освіти. — К., 2008. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.3*311.2
Шифр НБУВ: РА359234

Рубрики:

      
3.

Гаєвська Т.І. 
Народна обрядовість в Незалежній Україні: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Т.І. Гаєвська ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження унікальної соціально-політичної, історико-культурної та духовної ситуації функціонування української обрядової культури за умов утвердження державної незалежності. Показано своєрідність ціннісного змісту обрядовості в історичній ретроспективі та за сучасних умов. Уточнено сутність поняття "обряд", проведено його смислову диференціацію щодо понять "ритуал", "церемонія", "свято", "звичай", "традиція". Висвітлено специфічний внесок традиційно-обрядової культури в процес формування етнокультурної ідентичності, що складає неповторність української національної культури. Показано місце і роль української обрядовості в широкому контексті політико-правових, ідеологічних, соціокультурних, світоглядних процесів, пов'язаних з утвердженням ідеї незалежності України. Встановлено позитивний вплив утвердження національної незалежності на активізацію наукового вивчення обрядовості. Відзначено, що справжня сутність обрядів, повнота їх соціокультурних функцій викривлювалась, применшувалась або перебільшувалась язичницькою, християнською та комуністичною (атеїстичною) ідеологіями. Показано, що православна церква та ідеологічні інституції радянської держави усвідомлювали величезний культурний потенціал народної обрядовості та використовували різні заходи з метою інтегрування її цінностей у власні ідеологічні доктрини та структури. З'ясовано, що адміністративне впровадження нових обрядів (запозичених з християнської Візантії, революційної Франції та новоутворених у радянські часи) є частиною природно-історичного спонтанного процесу еволюції народних обрядів, що змінювала їх форму, трансформувала сутність і призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 + Т595.14 +
Шифр НБУВ: РА346598

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Гаєвська Л. А. 
Розвиток державно-громадського управління загальною середньою освітою в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / Л. А. Гаєвська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Уточнено сутність поняття "державно-громадське управління", його мету, основні функції та структуру. Обгрунтовано періоди становлення державно-громадського управління освітою в другій половині XIX - на початку XX ст. в Україні, кожний з яких характеризується відповідними тенденціями й ознаками. Виявлено особливості нормативно-правового регулювання державно-громадського управління загальною середньою освітою в другій половині XIX - на початку XX ст. відповідно до даних періодів. Досліджено основні форми залучення громадськості до управлінської діяльності, встановлено провідні суб'єкти їх реалізації. Визначено провідні принципи державно-громадського управління середньою освітою в другій половині XIX - на початку XX ст., які зумовлені суспільно-політичними, економічними та громадськими детермінантами. Висвітлено перспективи використання історичного досвіду для вдосконалення сучасного управління освітою та розроблено концепцію розвитку державно-громадського управління загальною середньою освітою в Україні, що передбачає основні напрями розвитку демократичного управління освітою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч424(4УКР) к + Х819(4УКР)132
Шифр НБУВ: РА377601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гаєвська В.О. 
Система управління проектами реформування і розвитку житлово-будівельних кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.О. Гаєвська ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено науково-методичне та практичне забезпечення управління проектами реформування житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для їх подальшого розвитку та ліквідації системної кризи. Вперше розроблено специфічну дворівневу керовану організаційно-технічну систему Базовий проект - монопроекти для управління проектами реформування та розвитку ЖБК та ОСББ, що знижує витрати та прискорює їх реалізацію. Створено модель даної системи з двома рівнями управління: на першому рівні - базовим проектом, на другому - монопроектами реформування та розвитку ЖБК та ОСББ. Встановлено критерії оцінки компетентності та знань проектних менеджерів і керівників ЖБК, ОСББ, необхідні для ефективного управління проектами реформування та розвитку даних структур. Удосконалено структурні моделі проектів реформування та розвитку ЖБК та ОСББ, розроблено підпроекти формування їх соціальних і технічних підсистем. Створено модель системи аналізу реалізованості монопроектів реформування конкретних ЖБК, ОСББ. Запропоновано методику моніторингу стану технічних підсистем ЖБК, ОСББ та інформаційні технології управління їх соціальними та технічними підсистемами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.218-183-21 +
Шифр НБУВ: РА348022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гаєвська Н.В. 
Соціокультурні чинники сприймання виборцями рекламних повідомлень: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Гаєвська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть понять "політична свідомість", "політичні рекламні повідомлення", "політична рекламна діяльність". Показано взаємозалежність перебігу та результату процесу розуміння політичної реклами від типу політичної свідомості особистості. Висвітлено механізми та психологічні особливості політичної соціалізації педагогів, робітників і студентів. Виявлено залежність процесу становлення політичної свідомості від розвитку рефлексії. У контексті предметної галузі соціальної психології здійснено структурно-функціональний аналіз явища політичної свідомості. Запропоновано систему інструментальних засобів дослідження особливостей її становлення. Розглянуто питання щодо ролі соціокультурних чинників у формуванні політичної поведінки педагогів, робітників і студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Ю959.4-997 +
Шифр НБУВ: РА351739

Рубрики:

      
7.

Гаєвська Ю. П. 
Літолого-фаціальні особливості еоценових відкладів Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину та передових скиб Скибової зони Українських Карпат у зв'язку з їх нафтогазоносністю / Ю. П. Гаєвська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню літологофаціальних та мінералого-петрографічних особливостей еоценових відкладів та з'ясуванню нафтогазоперспективних ділянок для пошуку вуглеводнів в межах Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину та Берегової і Орівської скиб Скибової зони Українських Карпат. За результатами аналізу і інтерпретацією ГДС визначено просторове поширення еоценових відкладів та виокремлено ареали поширення пісковиків та алевролітів, які становлять потенційні колектори вуглеводнів. Встановлено речовинний склад потенційних порід-колекторів еоценового віку на основі аналізу і узагальнення матеріалів літологічних, літогенетичних, петрографічних, структурно-текстурних досліджень та з'ясовано cередовища седиментогенезу в Карпатському сегменті континентальної окраїни океану Тетис в еоценовий час і їх вплив на формування потенційних колекторів вуглеводнів. Виявлено, що розміщення алевро-псамітових утворень еоцену з максимальними та мінімальними значеннями піскуватості має мозаїчний, мозаїчно-лінійний характер, що відтворює фрагменти конусів виносу (фенів) пра-Карпатських рік; на ділянках з високою піскуватістю переважатимуть порові породи-колектори, а з низькою піскуватістю – тріщинні колектори. За результатами проведених досліджень встановлено особливості просторового розвитку різних літологічних типів порід, що відмінні специфікою катагенетичних перетворень та типами потенційних колекторів вуглеводнів, побудовано карту поширення потенційних порід-колекторів відкладів еоценового віку та обґрунтовані нафтогазоперспективні ділянки для дорозробки та пошуку вуглеводнів в межах північно-західного, центрального та південносхідного районів дослідженої території.^UThe dissertation represents a complex study of lithologic-facial and mineralogical-petrographic features of Eocene deposits and revealing of oil and gas prospective areas for the hydrocarbon prospecting in the Boryslav-Pokuttya zone of the Carpathian foredeep and the Beregova and Oriv napes of the Skyba zone of the Ukrainian Carpathians.According to the results of the analysis and interpretation of the well-log data, the spatial distribution of the Eocene deposits was determined and the areas of distribution of sandstones and siltstones, which constitute potential reservoirs for hydrocarbons, were identified.The material composition of potential reservoir rocks has been studied on the basis of the analysis and generalization of materials of lithological, lithogenetic, petrographic, structural and textural studies of Eocene rocks. The depositionalenvironments within the Carpathian segment of continental margin of Tethys in Eocene and their control on formation of potential reservoir rocks for hydrocarbons has been studied. It has been found that the placement of aleuro-psammitic Eocene rocks with maximum and minimum sandstone content has a mosaic, mosaic-linear feature, which reconstructs fragments of Carpathian fans; areas with high sandstone content are dominated by porous reservoir rocks while the fractured reservoir rocks occur in the areas with low sandstone content.It was revealed that the best reservoir properties in terrigenous Eocene deposits are characteristic for the reservoir rocks with pore, contact-pore, film-pore matrix, and comparatively worse – for those containing pore-basal or basal type of matrix. An important factor that significantly affects the conservation of high reservoir properties by the reservoir rocks at large depths is the thickness of the layers.It was found that within the studied area both sandstones and siltstones represent the potential fracture and mixed type reservoirs and only in rocks at considerable depths (up to 4-5 km) where processes of secondary pore space formation occurred due to the formation of lithogenetic and tectonic fracturing, such rocks represent potential poretype reservoirs.According to the results of the performed investigations, the features of the spatial development of different lithological types of rocks are distinguished, which differ in the specificity of catagenetic transformations and types of potential reservoirs for hydrocarbons, maps of distribution of potential reservoir rocks in Eocene sequence are constructed, and the location of prospective for oil and gas areas for hydrocarbons prospecting within the northwestern, central and southeastern regions of the study area are established


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бабенко А. О. 
Поетика прози Сергія Жадана. / А. О. Бабенко. — Б.м., 2021 — укp.

У контексті сучасної української літератури проза Сергія Жадана відіграє вагому роль формуючого чинника постмодерного літературного процесу, яскравого репрезентатора кардинальних змін, які відбуваються у художній свідомості як автора, так і читача ХХІ ст. Вивчення прози письменника, зокрема її поетики, належить до стратегічних векторів постмодерних літературознавства і критики, оскільки дає можливість інтегрувати їх, як і сам об'єкт наукових студій, у широкий контекст європейських літературно-критичних досліджень.^UIn the context of modern Ukrainian literature, Serhii Zhadan's prose plays an important role in shaping the postmodern literary process, a bright representative of the cardinal changes taking place in the artistic consciousness of both the author and the reader of the XXI century. The study of a writer's prose, in particular his poetics, belongs to the strategic vectors of postmodern literary criticism, as it makes it possible to integrate them, like the object of scientific studies, into the broad context of European literary criticism. Serhii Zhadan's prose, being purely postmodern in its essence, represents the state of spirituality of Ukrainian modernity, the latest artistic pursuits, which are directly related to the new awareness of the world, its corresponding interpretations in literature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського