Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (668)Книжкові видання та компакт-диски (442)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАВРИЛЕНК$<.>+<.>A=ЮЛИЯ$<.>+<.>A=ЮРЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гавриленко Б.С. 
Діагностика травматичних ушкоджень менісків та зв'язок колінного суглоба за допомогою ультранизькопільної магніто-резонансної томографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / Б.С. Гавриленко ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності діагностики розривів менісків і зв'язок колінного суглоба за допомогою ультранизькопільної магніто-резонансної томографії (0,04 Тс). На підставі обстеження 30 осіб контрольної групи запропоновано власний протокол магніто-резонансної томографії (МРТ) дослідження колінного суглоба, вивчено його МРТ анатомію. Складено схему рідинних накопичень у нормальному суглобі. Після обстеження 201 пацієнта з травмою колінного суглоба визначено та запропоновано пряму та непрямі МРТ ознаки ушкодження менісків. Визначено інформативність ультранизькопільної магнітно-резонансної томографії у випадку ушкодження менісків і зв'язок колінного суглоба. Запропоновано ступені посттравматичного випоту. Проаналізовано фактори, що впливають на його виразність. Розроблено науково обгрунтований алгоритм використання магніто-резонансної томографії у комплексному обстеженні хворих з травмами менісків і зв'язок колінного суглоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-436.1
Шифр НБУВ: РА311667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гавриленко Є.А. 
Дискретна інтерполяція плоских одновимірних обводів з закономірною зміною кривини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Є.А. Гавриленко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод дискретного геометричного моделювання неосцилюючих лінійних обводів за заданим законом зміни кривини, який базується на способі оцінки значень радіусів кривини в точках кривої, що конструюється за допомогою стичних кіл. Наведений метод передбачає: попередній аналіз вихідної дискретно поданих кривих (ДПК), що дає змогу визначити область можливого та вибрати область оптимального за умовами задачі розв'язку; згущення ДПК, що забезпечує формування в точках одержуваного обводу заздалегідь призначених значень радіусів кривини. Розроблено алгоритми, які дають змогу одержати обводи другого порядку гладкості нульового, першого та другого порядків фіксації. На базі цих алгоритмів запропоновано способи конструювання ДПК з закономірним характером зміни кривини, що містять ділянки: опуклі, угнуті, прямолінійні, зростання й убування кривини вздовж кривої, незмінного радіуса, а також замкнені криві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж2 + В181.3 +
Шифр НБУВ: РА329951

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Гавриленко О.І. 
Забезпечення активної відмовостійкості систем керування статично нестійкими динамічними об'єктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.І. Гавриленко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано новий метод дослідження систем керування статично нестійкими динамічними об'єктами (СНДО) як об'єктів діагностування та відновлення, що дає змогу мінімізувати час діагностування та відновлення працездатності таких систем. Для лінеаризуємих систем керування СНДО розроблено ієрархію діагностичних моделей та інструментальних засобів, що дають змогу здійснювати оперативне діагностування з потрібною глибиною в реальному масштабі часу. Удосконалено існуючі методи та моделі відновлення працездатності систем керування, що дає змогу для класу систем керування СНДО забезпечити оперативність відбивання відмов в аварійних режимах. Розвинуто системний підхід до забезпечення відмовостійкості систем керування динамічними об'єктами у вигляді моделі та критеріїв її оцінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-082.03 +
Шифр НБУВ: РА325003

      
4.

Гавриленко С.М. 
Забезпечення стратегічного розвитку підприємств харчової промисловості шляхом залучення кредитних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.М. Гавриленко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Узагальнено теоретичні та методологічні підходи щодо забезпечення стратегічного розвитку підприємств харчової промисловості, розвинуто теорію стратегічного та фінансового менеджменту, розширено поняття кредиту та кредитоспроможності підприємства, основні світові та національні методики оцінки якої проаналізовано. На підставі результатів вивчення основних проблем кредитування підприємств харчової промисловості запропоновано шляхи удосконалення оцінки їх кредитоспроможності, методику вибору та оцінки вартості застави. Розроблено організаційні засади створення на галузевому та територіальному рівнях фондів взаємного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-93
Шифр НБУВ: РА326461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гавриленко С.Ю. 
Закономірності абсорбції сірководню із газів содового виробництва на провальних тарілках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / С.Ю. Гавриленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено закономірності процесу абсорбції сірководню. Розроблено наукові засади проектування апаратури для очищення скидних газів содового виробництва від сірководню. Висвітлено кінетику абсорбції сірководню технологічними рідинами содової промисловості на протитечійних провальних тарілках. Розглянуто вплив геометрії тарілки та затримки на ній рідини на відносну інтенсивність абсорбції сірководню та двооксиду вуглецю. Знайдено гідродинамічні умови, за яких витрата активного компонента абсорбенту на реакцію з двооксидом вуглецю мінімальна. Визначено хімічну єдність зазначених абсорбентів за сірководнем. Отримано кінетичні рівняння. Для порівняння ряд дослідів виконано з розчином їдкого натру. На підставі даних спроектовано та побудовано дослідну установку для очищення газів від сірководню, яку запроваджено у промислове виробництво. Розроблено математичну модель дослідної установки для перевірки адекватності залежностей, отриманих на лабораторній установці. Відзначено, що у разі корекції співмножників рівняння адекватно описують процес. Отримано графіки для перевірки допустимого ступеня рециркуляції абсорбенту, за умов заданого ступеня очищення. Запропоновано рекомендації для промислового впровадження установки очищення скидних газів содового виробництва від сірководню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.21-51-02 + Л272.094
Шифр НБУВ: РА312780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гавриленко М.А. 
Захисні механізми в особистісній структурі лікарів-психіатрів та їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.А. Гавриленко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі використання системного підходу визначено структуру, динаміку та патопсихологічні механізми формування синдрому "вигоряння" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів. З'ясовано особливості станів психічної дезадаптації лікарів залежно від ступеня важкості синдрому "вигоряння", виділено домінуючі особистісні структури та проведено їх порівняльний аналіз. Вивчено несвідомі механізми варіантів адаптаційних захистів та показано їх вплив на адекватність сприйняття психотерапевтичної ситуації. Вперше досліджено типи патернів відносин "Я - Інший" у лікарів-психіатрів та психотерапевтів залежно від типів особистісної організації. Виявлено фактори, що сприяють розвитку синдрому "вигоряння" різного ступеня важкості та патопсихологічні механізми взаємного обтяження. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено комплексну патогенетичну систему психокорекції, спрямовану на гармонізацію психоемоційної сфери та адаптацію захисних механізмів лікарів до психоемоційних напружень. Розроблено показання щодо диференційованого застосування різних способів психотерапевтичного втручання у відношенні лікарів-психіатрів з синдромом "вигоряння" різного ступеня важкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-57 +
Шифр НБУВ: РА341297

Рубрики:

      
8.

Гавриленко І.М. 
Зимівниківська культура раннього мезоліту Лівобережної України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / І.М. Гавриленко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам мезоліту України. Встановлено, що в ранньому мезоліті в лісостеповому Лівобережжі Дніпра і басейні Сіверського Донця розвивалося культурне явище, що отримало назву зимівниківська культура. Воно склалося на базі фінальнопалеолітичних пам'яток типу Борщево ІІ під під впливом красносільської культури не пізніше кінця дріасу ІІІ. Крем'яний інвентар зимівниківських стоянок відрізняється високою відщеповістю, застосуванням техніки твердого відбійника, великими розмірами і грубістю артефактів. Переважають одно- та двоплощадкові нуклеуси для нерегулярних платівок і відщепів. Основний тип мікролітів - великі грубі симетричні трапеції на відщепах. Як правило, вони мають увігнуті ретушовані окрайки, високі та середньовисокі пропорції. Зустрічаються й дрібні трапеції. Культура була представлена трьома локальними варінтами. В її розвитку, що продовжувався до кінця бореального періоду, виділяється два хронологічні етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)23

Рубрики:

      
9.

Гавриленко Ю. В. 
Клініко-лабораторна діагностика та лікування хронічних хвороб глотки у дітей, хворих на цукровий діабет 1-го типу / Ю. В. Гавриленко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої наукової проблеми підвищення якості ранньої діагностики й ефективності лікування хронічних хвороб глотки в дітей, хворих на цукровий діабет 1-го типу, шляхом вивчення клініко-лабораторних особливостей перебігу захворювання та застосування комплексної терапії.У дослідження було залучено 707 дітей із цукровим діабетом 1-го типу віком від 3 до 18 років, хлопчиків – 365 (51,6 %), дівчаток – 342 (48,4 %). Встановлено, що частота захворювання в даного контингенту хворих на хронічний тонзиліт (33,6 %) залежить від рівня глікемічного контролю та не пов'язана з тривалістю хвороби, що свідчить про загальну патогенетичну спрямованість у них ушкодження піднебінних мигдаликів. На основі проведеного мікробіологічного та цитологічного дослідження з крипт піднебінних мигдаликів доведено провідну роль мікробних асоціацій у патогенезі хронічного тонзиліту при формуванні імунного запалення, визначено їх вплив на показники місцевого імунітету. Досліджено зміни психоемоційного стану та встановлено значні порушення показників мікроциркуляторного русла за даними кореляційного аналізу в дітей при хронічному тонзиліті на тлі цукрового діабету 1-го типу.Експериментальними дослідженнями визначено зміни тимуса, селезінки, вісцеральних лімфатичних вузлів, назальної асоційованої лімфоїдної тканини та доведено виражений імуномодулюючий вплив препарату BNO 1030 на відновлення їхньої клітинної структури, підвищення життєздатності імунних клітин та енергетичних процесів тканин.Науково обґрунтовано та доведено, що найбільш ефективним методом консервативного лікування хронічного тонзиліту в дітей із цукровим діабетом 1-го типу є поєднання імунокорекції з застосуванням неспецифічного імуномодулятора BNO 1030 та розчину Повідон-йод локальної дії.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific problem of improving the quality of early diagnosis and the effectiveness of treatment of chronic pharyngeal diseases of children suffering from type 1 diabetes mellitus by studying the clinical and laboratory features of the course of the disease and the application of complex therapy.The study involved 707 children with type 1 diabetes mellitus aged 3 to 18, boys – 365 (51,6 %), girls – 342 (48,4 %). It was established that the frequency of the disease in this contingent of patients with chronic tonsillitis (33,6 %) depends on the level of glycemic control and is not related to the duration of the disease, which indicates the general pathogenetic orientation of the damage to palatine tonsils in them. On the basis of conducted microbiological and cytological research from crypts of palatine tonsils, the leading role of microbial associations in the pathogenesis of chronic tonsillitis in the formation of immune inflammation has been proved, their influence on the indices of local immunity has been determined. The changes in the psycho-emotional state and the significant violations of the microcirculatory channel indexes according to the correlation analysis in children with chronic tonsillitis against the background of type 1 diabetes mellitus have been determined.Experimental studies have identified changes in the thymus, spleen, visceral lymph nodes, nasal associate lymphoid tissue, and the pronounced immunomodulatory effect of the BNO 1030 medication on the restoration of their cellular structure, increased immune cell viability and tissue energy processes.It is scientifically substantiated and proved that the most effective method of conservative treatment of chronic tonsillitis in children with type 1 diabetes is the combination of immunosuppression with the use of a non-specific immunomodulator BNO 1030 and a solution of povidon-iodine local action.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гавриленко Ю. В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування тактики лікування дітей, хворих на запалення слухової труби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Ю. В. Гавриленко ; НАМН України, Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено за допомогою акустичної імпедансометрії достовірні відмінності в кількісних показниках тимпанометрії: значення компліансу та градієнту в дітей, хворих на запалення слухової труби. Показано їх значення як об'єктивного критерію в ранній діагностиці та оцінці ефективності лікування даного запалення. Вперше визначено чинники місцевого імунітету в дітей у ділянці глоткового отвору слухової труби в нормі та у разі її запалення. Вперше подано порівняльну характеристику кількісного вмісту та фунціональної активності місцевих факторів імунітету в ділянці глоткового отвору слухової труби та ротоглоткового сектору у дитячому віці. За допомогою клініко-імунологічних досліджень та інструментальних методів доведено ефективність комплексного підходу до лікування з місцевим застосуванням тіотріазоліну та мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.61-5
Шифр НБУВ: РА381706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гавриленко О.М. 
Літійпровідні сполуки на основі складних оксидів ніобію і танталу зі структурою дефектного перовскіту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.М. Гавриленко ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.43 + Г563 +
Шифр НБУВ: РА329576

Рубрики:

      
12.

Гавриленко Л. М. 
Лишайники яружно-балкових систем Нижнього Дніпра / Л. М. Гавриленко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню лишайників та ліхенофільних грибів ландшафтів Нижнього Дніпра. У роботі проаналізовано таксономічну структуру ліхенобіоти та ліхенофільної мікобіоти, її екологічні, ареологічні, фітокліматичні та созологічні особливості. Вперше проведено біотопічний розподіл. Ліхенобіота яружно-балкових систем Нижнього Дніпра складається з 255 видів 120 родів 41 родини 31 порядку 8 класів та 2 відділів, з яких 215 видів ліхенізованих грибів, 34 види ліхенофільних грибів та 6 видів ліхенофільних лишайників. Серед них Sphaerellothecium aculeatae описаний вперше для науки, 5 видів вперше були наведені для території України, 6 видів є новими для степової зони, 133 види (52% від загальної кількості видів) виявились новими для території досліджень. Вперше показано, що лишайники та ліхенофільні гриби яружно-балкових систем Нижнього Дніпра є складовими 11 біотопів. В результаті проведених досліджень на 12 існуючих об'єктах природно-заповідного фонду яружно-балкових систем Нижнього Дніпра виявлено 215 видів лишайників та ліхенофільних грибів, що репрезентують 84 % від всієї ліхенобіоти яружно-балкових систем Нижнього Дніпра. При створенні 20 нових об'єктів природно-заповідного фонду, які запроєктовані в яружно-балкових системах Нижнього Дніпра, буде охоронятися усе виявлене різноманіття лишайників та ліхенофільних грибів на дослідженій території.^UThe dissertation addresses the studies in lichens and lichenicolous fungi of the Lower Dnipro landscapes. It was conducted the analysis of taxonomic structure of lichen flora and its ecological, areological, phytoclimatic and sozological characteristics. Habitats distribution was performed for the first time.Lichen biota and lichenicolous mycobiota of the Lower Dnipro valley and ravine systems consists of 255 species, 120 genera, 41 families, 31 orders, 8 classes and 2 phyllum. Among them 215 species are lichenized fungi, 34 species are lichencolous fungi and 6 species are lichenscolous lichens. Among them 133 (52%) species are new in the research territory: Sphaerellothecium aculeatae was first identified, six species first appeared in the steppe zone, five species were first time reported in Ukraine. Four ecological groups determined by substrate pH were identified in lichen biobiota of the Lower Dnipro valley and ravine landscapes. The basophils (116 species or 45.6%) prevailed. It is related to the predominance of limestone outcrops and carbonate soils. There are three ecological groups divided by wetland habitats. Xerophyles (121 species or 47.4%) are predominant because of the arid conditions of the study area. There are three groups determined according to the regime of illumination among which the vast majority are helioscyophytes (125 species, 49.0%). This is due to both the open landscapes and the transformed landscapes covered with anthropogenic deciduous forests, where the part of epiphytic lichen is protected by deciduous trees. There are also six ecological groups according to the substrate type. Among them groups of epilites (115 species, 45.0%) and epiphytes (58 species or 22.7%) are predominant that is associated with the distribution of the silica-carbonate rock outcrops and artificial forest plantations in the Lower Dnipro landscape.Arealogical analysis of lichen biota of the Lower Dnipro valley and ravine systems revealed the presence of a small number of species with habitats of Pontic type (6 species, 2.4%). It indicates the insignificant role of autochthonous processes in this territory. A significant proportion of species with areas of Holarctic (97 species, 38.0%), Cosmopolitan (84 species, 33.0%), Eurasian (21 species, 8.2%) and European (24 species, 9.4%) types indicates the mainly migratory nature of their forming.Analysis of the phytocenotic structure showed a predominance of the moderately xerophytic element (102 species, 40.0%) which is completely in keeping with the lichen biota forming in the Lower Dnipro, the south part of Holarctic temperate zone. The same amount of moderately mesophytic element (101 species or 39.6%) is connected with the favorable microclimatic conditions and humid air associated with artificial forest plantations. The specific characteriistics of the Lower Dnipro lichen biota is the existance of a Mediterranean xerophytic element (27 species, 10.6%) and a continental xerophytic element (25 species, 9.8%) related to the partial forming of shaded limestone landscapes under the influence of the Mediterranean climate and the forming of semi-desert landscapes under the influence of continental climate.Lichens and lichenicolous fungi in the Lower Dnipro valley and ravine landscapes are the components of 11 habitats. Lichen biota and lichenicolous mycobiota of limestone rocks in the plain regions contains the highest number of lichens and lichenicolous fungi (104 species, 40.8%), fewer species present lichen biota and lichenicolous mycobiota habitats of petrophytic steppes on carbonate substrates (63species, 24,8%). Lists of lichens and lichenicolous fungi consist of 59 species (23.1%) in artificial forests habitats, 47 species (18.4%) in silicate rocks of the Ukrainian crystalline shield, 38 species (15.0%) in floodplain forests, 28 species (11.0%) in settlement and technotops as well as in bushes and semi-desert steppe habitats, 18 species (7.0%) in true steppes, 10 species (4.0%) in petrophytic steppes at silicate substrates.As a result, we identified 215 species of lichens and lichenicolous fungi representing 84% of the total lichenobiota in the Lower Dnipro valley and ravine systems in the area of 12 nature reserves of the Lower Dnipro valley and ravine landscapes. The newly created “Nyzhnodniprovsky” National Nature Park (106 species) and “Kamianska Sich” National Nature Park (96 species) make a significant contribution to the conservation of lichen and lichenicolous fungi diversity. Species composition data on lichens and lichenicolous fungi of the Lower Dnieper landscapes is recorded in “Litopys Pryrody” of the National Nature Park “Nyzhnodniprovsky”. All revealed diversity of lichens and lichenicolous fungi in the Lower Dnipro landscapes will be protected after creation of 20 new objects of the nature reserve fund. Four species of lichens listed in the Red Book of Ukraine (7.7% of all lichens of the Red Book of Ukraine).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Челак В. В. 
Методи та засоби захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах: автореферат дис. ... д.філософ : 123 / В. В. Челак. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі, пов'язаної з розробкою та подальшим удосконалення методів та засобів ідентифікації стану комп'ютерних систем та мереж для захисту даних в умовах зовнішніх впливів. Метою дисертаційної роботи є розробка нових та удосконалення існуючих методів виявлення аномалій, загроз і шкідливого програмного забезпечення для підвищення точності та швидкості ідентифікації стану комп’ютерних систем та мереж на основі технології машинного навчання. Об’єкт дослідження – процес захисту даних в комп’ютерних системах та мережах в умовах зовнішніх впливів. Предмет дослідження – методи та засоби ідентифікації стану комп’ютерних систем та мереж на основі технології машинного навчання. За результатами дослідження отримано такі наукові результати:1. Вперше запропоновано метод побудови дерева з багатовимірними вузлами рішень, що надало можливість формувати деревоподібні моделі з урахуванням кореляційних зв’язків між показниками функціонування КС, дозволило підвищити точність ідентифікації її стану за рахунок кластеризації вихідних даних та збільшити оперативність ідентифікації завдяки зменшенню кількості розгалужень ДР;2. Вперше запропоновано метод побудови нечіткого дерева рішень, який відрізняється від відомих наявністю спеціальної автоматизованої процедури формування нечітких множин та їх функцій належності, що дозволило підвищити точність та оперативність ідентифікації стану КС;3. Удосконалено метод побудови дерева рішень, за рахунок використання у якості критерію прийняття рішень мінімальної помилки класифікації, використання направленого вибору ознак та застосування алгоритму бінарного пошуку для визначення оптимального значення порогу розщеплення вузла ДР, що дозволило зменшити час навчання моделі;4. Удосконалено ансамблевий метод класифікації на основі мета-алгоритму бустінгу за допомогою використання у якості базових моделей розроблених дерев рішень та процедури попередньої обробки даних, що надало можливість підвищити точність ідентифікації стану КС.Практичне значення отриманих результатів полягає в наступному:- розроблено метод та програмне забезпечення побудови дерев з багатовимірними вузлами рішень, що дозволяє зменшити кількість розгалужень, підвищуючи оперативність ідентифікації стану комп’ютерних систем до 50% та точність до 12% (за умови наявності даних, які мають високі кореляційні коефіцієнти); - розроблено процедуру та програмне забезпечення формування нечітких множин та їх функцій належності для побудови нечітких дерев рішень, що дозволило підвищити точність класифікації до 30% (за умові великої кількості даних, які знаходяться на межі розмежування класів) та швидкість до 23%, порівнюючи з класичними дерева рішень; - удосконалено метод побудови дерева з одновимірними вузлами рішень та розроблено програмне забезпечення, що дозволило зменшити час навчання дерев рішень до 4,5 раз;- удосконалено ансамблевий метод класифікації на основі мета-алгоритму бустінгу та розроблено програмне забезпечення, яке моделює роботу методу, що дозволило підвищити точність класифікації до 32%.За результатами дослідження підтверджено практичну та теоретичну цінність розроблених методів, надано практичні рекомендації, щодо застосування розроблених методів та розглянуто перспективи їх подальшого розвитку.^UThe dissertation work is devoted to the solution of an actual scientific and applied problem related to the development and further improvement of methods and means of identifying the state of computer systems and networks for data protection in conditions of external influences. The purpose of the dissertation is to develop new and improve existing methods for detecting anomalies, threats and malware to increase the accuracy and speed of identifying the state of computer systems and networks, which is based on machine learning methods. Object of research is the process of data protection in computer systems and networks in conditions of external influences. The subject of research is methods and means of identifying the computer systems and networks state based on machine learning techniques. Scientific novelty of the results. As a result of the dissertation work, the scientific direction related to the development of methods and means of identifying the state of computer systems and networks for data security was further developed. The following scientific results were obtained within this area:1. For the first time, a method of building a tree with multidimensional decision nodes was proposed, which made it possible to build tree models taking into account the correlations between the features of computer systems functioning, increased the accuracy of identifying its state by clustering the initial data and increased the identification velocity by reducing the number of decision trees’ branches. 2. For the first time, a method for constructing a fuzzy decision tree is proposed, which differs from the known ones by the presence of a special automated procedure for the formation of fuzzy sets and their membership functions, which made it possible to increase the accuracy and velocity of identifying the state of a computer system. 3. The method of constructing a decision tree has been improved, which differs from the known ones by using the minimum classification error as a decision-making criterion and by applying a binary search algorithm to determine the optimal value of threshold for splitting a decision tree node. 4. The ensemble classification method based on the meta-algorithm boosting has been improved by using the proposed decision trees as basic models and a special data preprocessing procedure, which made it possible to increase the accuracy of identifying the computer systems’ state.The practical significance of the obtained results include the following: –?A method and software for constructing trees with multidimensional decision nodes has been developed, which allows reducing the number of branches, increasing the speed of identifying the computer systems’ state by up to 50% and accuracy by up to 12%. –?The procedure and software for the formation of fuzzy sets and their membership functions for the construction of fuzzy decision trees were developed, which allowed to increase the classification accuracy by up to 30% (with a large amount of data on the verge of class delimitation) and speed by up to 23% compared to classical decision trees. –?The method of building a tree with one-dimensional decision nodes was improved and software was developed that reduced decision trees training time by up to 4.5 times. –?The ensemble classification method based on the meta-algorithm of boosting was improved and software was developed that simulates the method, which increased the classification accuracy by up to 32%.The research results confirmed the practical and theoretical significance of the developed methods, provided practical recommendations for the application of the developed methods and considered the prospects for their further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гавриленко Л. М. 
Методика формування основ вокальної культури молодших школярів у школах мистецтв: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. М. Гавриленко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "основи вокальної культури" та визначено його структурні компоненти: організаційно-мотиваційний, когнітивно-інформаційний, оцінювально-слуховий, усвідомлено-дієвий, виконавсько-творчий. Визначено критерії, показники та рівні формування основ вокальної культури молодших школярів у закладах початкової спеціалізованої мистецької освіти, у склад яких входять школи мистецтв. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику та її педагогічні умови формування основ вокальної культури молодших школярів. Доведено важливість одержаних результатів для подальшого впровадження в систему початкової спеціалізованої позашкільної освіти та шкіл різного типу навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7 р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА369543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гавриленко В. О. 
Методологія і організація обліково-аналітичного забезпечення антикризового управління підприємством. / В. О. Гавриленко. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено сутність кризи як об'єкта управління та відображення в обліково-аналітичному забезпеченні антикризового управління підприємством. Виявлено дію наслідків кризи на зміну підходів до відображення облікових об'єктів. Удосконалено склад обліково-аналітичної інформації в антикризовому управлінні. Визначено фактори впливу зовнішнього і внутрішнього середовища на формування обліково-аналітичного забезпечення антикризового управління підприємством. Досліджено системи обліково-аналітичного забезпечення управління підприємств, встановлено їх можливості та обмеження розвитку. Удосконалено процедури відображення в обліково-аналітичному забезпеченні антикризового управління ризику. Розроблено модель обліково-аналітичного забезпечення антикризового управління. Визначено склад резервної системи підприємства, запропоновано методи нарахування резервів та сукупність рахунків для їхнього відображення в обліку. Запропоновано систему рахунків управлінського обліку та облікові регістри для відображення інфляції. Розроблено модель оцінювання ступеня ризику банкрутства підприємства з використанням апарату нечітких множин. Запропоновано методику оцінювання ефективності роботи підрозділу антикризового контролінгу.^UIn the dissertation theoretical and methodological principles are formed, also practical recommendations for accounting and analytical provision of anti-crisis management on the principles of determining new accounting objects are based as well on the improvement of accounting tools and analysis.The essence of the crisis as an object of accounting and analytical provision of anti-crisis management of the enterprise is investigated. It has been established that any crisis processes are incentives for changing and reorienting accounting and analytical information, its theoretical, methodological approaches in management, accounting, control and analysis to meet the growing requirements of management. The concept-categorical apparatus of the concept of anti-crisis management has been improved (the approaches to the definition of "anti-crisis management" are classified, the content of the concepts "crisis", "anti-crisis management", "accounting and analytical support", "budgeting in crisis conditions", "managerial anti-crisis diagnostics" is clarified), which contributes to the ordering of the relevant terminology and its correct use for accounting purposes. The composition of accounting and analytical information of anti-crisis management, which clearly demonstrates the causal relationships between the data of accounting, control and analysis, is determined on the basis of information support which contains incoming, internal and output information flows in the system of accounting modeling, that has allowed to develop the model assessment of the degree of risk of the enterprise bankruptcy on the procedures for identification and processing of credentials for business processes and criteria for identifying crisis characteristics. The factors of influence of external and internal environment of the enterprise functioning on the formation of accounting and analytical support of anti-crisis management are determined. An improved methodological approach to identify the existing accounting and analytical provision of anti-crisis management at the enterprises is proposed. The procedures for reflection of uncertainty and risk in accounting and analytical support of anti-crisis management are improved. A model of accounting and analytical provision of anti-crisis management is developed. It reflects the business model of production and economic activity of the enterprise by developing a methodical approach to quantitative and qualitative assessment of the probable risk consequences. The expediency of creating an enterprise backup system which covers unforeseen expenses and losses caused by the impact of the crisis is proved, methods of accrual of reserves and a set of accounts for their reflection in accounting are determined. It is recommended to use a mixed method of accounting for the effects of inflation, which combines the main provisions of the method of accounting in monetary units of constant purchasing ability and the method of accounting at current value, which allows to measure and assess the impact of inflation on accounting data. The system of accounts and managerial accounting registers for displaying inflation are determined.The procedures for reflecting the unstable economic environment of the company's operations by systematizing quantitative financial indicators by types of anti-crisis management, supplementing them with qualitative indicators, which became the basis for developing its own methodology for assessing the risk of bankruptcy of the enterprise, are improved. The procedures of diagnostic analysis of financial and economic activities of the enterprise in the conditions of the crisis are developed. The methodological principles of managerial anti-crisis diagnostics are improved, which, unlike existing ones, are based on the balance of system, normative, situational, subject and problem approaches; using the mathematical function of the dependence of the enterprise on the factors of the crisis; contain procedures for its conduct, which allows to identify the primary signs of crisis phenomena in the initial stages of crisis occurrence and eliminate or minimize the impact of their negative consequences on the activities of the enterprise.The model of estimation of bankruptcy risk assessment of the enterprise, which is based on the use of fuzzy sets method in the evaluation of quantitative (financial) and qualitative (indicator) indicators, is substantiated, which has allowed to offer practical tools for identifying the signs of crisis in each business process at the initial stages of their occurrence and to eliminate or minimize the impact of negative consequences on the activities of the enterprise. The use of controlling in anti-crisis management of the enterprise is substantiated, the expediency of using the concept of measuring its effectiveness in anti-crisis control is proved, a system of anti-crisis control indicators and a method for determining its effectiveness are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гавриленко 
Нестаціонарна взаємодія твердого тіла з порожниною у стисливій рідині: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Олена Валеріївна Гавриленко ; НАН України; Інститут гідромеханіки. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.55,022
Шифр НБУВ: РА359840

Рубрики:

      
17.

Гавриленко О. Є. 
Облік і внутрішній контроль фінансових результатів на підприємствах міського транспорту. / О. Є. Гавриленко. — Б.м., 2019 — укp.

Дослідження присвячено науковому обґрунтуванню розвитку теоретичних, методичних та організаційних положень обліку і внутрішнього контролю фінансових результатів на підприємствах міського транспорту.З'ясовано сутність та концепції формування фінансових результатів, запропоновано напрями розширення їх класифікації. Систематизовано галузеві особливості підприємств міського транспорту, їх вплив на облік і внутрішній контроль фінансових результатів.Удосконалено методичні положення обліку через розроблення підходів до визнання доходу від надання транспортних послуг, формування переліку статей калькуляції основних і допоміжних витрат, розподілу загальновиробничих витрат, окреслення переліку аналітичних рахунків щодо обліку доходів, витрат і фінансових результатів. Запропоновано регістри аналітичного обліку, форми управлінської звітності, шляхи підвищення інформативності фінансової звітності в частині формування фінансових результатів.Обґрунтовано організаційні й методичні засади системи внутрішнього контролю фінансових результатів на підприємствах міського транспорту, з огляду на специфіку їх діяльності та організаційно-правові форми господарювання.^UThe dissertation is devoted to the scientific substantiation of the development of theoretical, methodological and organizational provisions of accounting and internal control of financial results in urban transport enterprises.The expediency of using the economic categories “financial results”, “profit”, “loss”, “income”, “expenses” and “expenditure” as independent main directions of systematization and classification in financial and management accounting subsystems is substantiated and their definitions are refined. Considering the social importance of transport services in general and the social orientation of passenger transportation services, it was proposed to expand the existing approaches to the classification of financial results with classification criteria oriented to the information needs of users, namely: the order of the presentation in various forms of reports, the method of formation, significance for various groups of users, the result of control.It is substantiated that the activities of urban transport enterprises are characterized by a number of features caused by the following factors: the specifics of transport products, the specifics of contractual relations for transport services between three parties with different interests: local authorities, transport enterprises and passengers, the large number of privileged categories of citizens in general passenger traffic, the structure of income and expenses, the existence of control and regulation of urban transport enterprises by local authorities, various forms of ownership and organizational-legal forms of enterprise data management.Based on the analysis of the provisions of IFRS 15 «Revenue from Contracts with Customers» and P(S)A 15 «Income», practical approaches for applying conditions for revenue recognition and determining the degree of completeness of services at transport enterprises in providing services for the carriage of passengers using one-time and electronic tickets , season tickets and upon receipt of subventions for the transportation of privileged categories of citizens have been developed. The procedures have been developed for recognizing income at transport enterprises on the basis of two types of contracts: written agreement with the executive body of the city council for the regular transportation of passengers and verbal non-written agreement with the passenger for the provision of transport services based on a single, electronic or subscription ticket.A list of items for calculating the main and auxiliary expenses for passenger transportation was proposed, the expediency of using the transportation cost indicator of the number of passengers carried as a base for the distribution of general production expenses was justified, two options were proposed for the distribution of general production expenses. A list of analytical accounts of the accounting of costs for the transportation of passengers and the cost of transport services for enterprises of urban electric transport that transport passengers by electric and automobile transport has been developed.In order to ensure the information needs of internal and external users, directions for improving financial and internal managerial reporting have been proposed. The expansion of indicators in Income Statement in order to highlight the specific costs and incomes of urban transport enterprises has been proposed. Three forms of management statements have been elaborated.It has been substantiated that in the practical activities of transport enterprises the tasks of controlling financial results should be determined depending on the period of implementation of the control and its types: preliminary, current and subsequent, and objects of control, which include the common object of control and complimentary objects of control. It is proved that the results of the implementation of operational internal control are important for the subjects of management of transport enterprises.The matrix system of internal control of financial results in urban transport enterprises has been proposed. The system is based on the hierarchical ranking of subjects of internal control: governing bodies, special control bodies, subdivisions, departments, employees of the enterprise; specification of the types of subjects in each group depending on the organizational and legal form of management and ownership, as well as the level of their influence on each type of control – preliminary, current, subsequent; working out in detail the control functions assigned to each subject, corresponding to the specific type of control executed by them.To ensure the effectiveness of the interaction of the internal control bodies at urban transport enterprises, a list of internal regulatory documents has been proposed, which determine the procedure for exercising internal control of financial results at urban transport enterprises for each control subject.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гавриленко В.В. 
Образ тіла в культурі Давньої Греції (на матеріалі гомерівського епосу): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / В.В. Гавриленко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Виділено нову для української культурології, філософії, філології, історії та антропології проблематику в дослідженні тіла та тілесності в Античності, зокрема в гомерівських поемах "Іліада" та "Одіссея". У зв'язку з розглядом тілесної проблематики зміщено акценти з "органів свідомості" гомерівської людини та її відношення до власного "я" у бік вивчення епічного тіла та його стосунків зі світом. Виокремлено та класифіковано основні словообрази, якими в епосі вербалізовано ті або інші аспекти тіла героя. Розроблено метод інтерпретації Гомера, в якому як основний "термінологічний апарат" виступає гомерівський лексикон, а застосування сучасних концепцій та понять зведено до мінімуму. Обгрунтовано розуміння тексту через самий текст і тіла конкретної епохи на підставі вивчення образів тіла в текстах даної епохи. Зосереджено увагу на мові оригіналу, що дозволило виявити між різними тілесними образами суттєві відмінності, які недостатньо враховуються перекладами. Започатковано "мультитекстове" прочитання Гомера з обраної проблематики - холістичний та історично котекстуалізований підхід до давніх текстів, який в ідеалі має об'єднувати александрійське видання Гомера, відомі варіанти з папірусів, схолії, коментарі, цитування. Як альтернативну до існуючих теорій "множинного" героїчного тіла (Б.Снеля, Н.Остіна) розроблено теорію "уразливого" тіла (започатковану Н.Лоро) як домінувального в Гомеровому епосі образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321-7 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА351229

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гавриленко О.С. 
Патоморфологічні зміни у сім'яниках бугаїв-плідників і кнурів-плідників, народжених та вирощених на забруднених радіонуклідами територіях: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.С. Гавриленко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого малоінтенсивного внутрішнього та зовнішнього опромінення на сім'яники бугаїв і кнурів, вирощених у II і III зонах радіоактивного забруднення. Установлено, що вміст цезію-137 і стронцію-90 у сім'яниках тварин, вирощених у III зоні радіаційного забруднення, був статистично вірогідно вищими, ніж у сім'яниках тварин контрольних груп. У II зоні радіаційного забруднення їх вміст був статистично вірогідно вищим у порівнянні з тваринами контрольних груп та з III зони. Однак в усіх випадках вміст цих радіозіотопів був набагато нижчим за їх максимально допустимі рівні. Показано, що в бугаїв і кнурів, вирощених у II і III зонах радіоактивного збруднення, наявні помітні морфологічні зміни, незважаючи на те, що вміст радіоізотопів у сім'яниках був набагато нижчим за їх максимально допустимі рівні. Вони характеризуються набряком білкової оболонки й інтерстицію, розростанням в останньому волокнистої сполучної тканини, зернистою дистрофією, лізисом, коагуляційним некрозом клітин Лейдіга, а у канальцях - набряком і фрагментацією власної оболонки, субепітеліальним набряком, дископлексацією, руйнуванням і некрозом клітин сперматогенного епітелію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.963.1 + П65-273.963.1 + П60-271.25 + П65-271.25 +
Шифр НБУВ: РА358004

Рубрики:

      
20.

Гавриленко С.П. 
Порівняльна оцінка застосування зшиваючих апаратів УБ-25, КЦ-28 і ручного кетгутового шва в хірургічному лікуванні геморою (клініко-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.П. Гавриленко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі клініко-морфологічних досліджень розроблено методику гемороїдектомії з використанням зшиваючих апаратів УБ-25 і КЦ-28. Наведено показання і протипоказання до апаратних гемороїдектомій. Проведено порівняльний аналіз розроблених апаратних гемороїдектомій і операції Міллігана - Моргана з повним ушиванням ран анального каналу ручним кетгутовим швом. Показано переваги апаратних гемороїдектомій у порівнянні з операцією Міллігана - Моргана. Розширено уявлення про морфологічні зміни прямої кишки у разі геморою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.766.403с05
Шифр НБУВ: РА308383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського