Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (925)Книжкові видання та компакт-диски (614)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕРАСИМЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Герасименко Л.В. 
Організація дидактичного вибору в навчально-пізнавальній діяльності студентів вищих педагогічних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Герасименко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дидактики, пошуку шляхів удосконалення, активізації та гуманізації навчально-пізнавальної діяльності студентів педвузу. Розкрито сутність вибору з позиції діяльнісного підходу як складноорганізованого, цілеспрямованого процесу, що керується мозковою діяльністю. Визначено поняття "вибір", "дидактичний вибір", з'ясовано роль дидактичного вибору як засобу самореалізації студентів. Виявлено моделі реалізації дидактичного вибору в навчально-пізнавальній діяльності студентів; структуру вибору, його функції. З'ясовано вплив дидактичного вибору на якісні показники навчання. Узагальнено та експериментально перевірено технологію, умови успішної організації вибору в навчанні студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.2

Рубрики:

      
2.

Герасименко Є.С. 
Питання реформування інституту адміністративної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.С. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання щодо поняття та правової природи інституту адміністративної відповідальності, ознак та складу адміністративного правопорушення, системи та складу органів адміністративної юрисдикції, адміністративних стягнень. Запропоновано ряд заходів щодо вдосконалення законодавства в галузі адмінвідповідальності, зокрема, розмежування понять "адміністративне правопорушення" та "адміністративний проступок", прийняття нового кодифікованого акту в даній сфері, а також внесення змін до існуючого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА309110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Герасименко В.В. 
Віброплощадка з управляючим впливом на суміш, яка ущільнюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.В. Герасименко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено динаміку низькочастотної віброплощадки на еластичних оболонках з урахуванням впливу середовища і створено машини, що впливають на ущільнювану суміш. Розкрито закономірності руху робочого органу віброплощадки з урахуванням опору середовища та впливу на ущільнювану суміш з пневматичним виконуючим механізмом пульсаторного типу. Визначено основні принципи створення подібних машин, і на їх основі запропоновано методику інженерного розрахунку основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.667-57
Шифр НБУВ: РА317392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Герасименко О.О. 
Економічний механізм стимулювання праці у сфері наукової і науково-технічної діяльності (на прикладі вищих навчальних закладів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Герасименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми та практичні аспекти вдосконалення економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності вищого навчального закладу (ВНЗ) як чинника реалізації Концепції науково-технологічного та інноваційного розвитку України. Узагальнено сутнісні характеристики праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності. Уточнено економічну суть та особливості стимулювання праці науковців. Визначено складові економічного механізму стимулювання праці у даній сфері. Проведено аналіз ефективності чинного економічного механізму стимулювання праці у сфері наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ України. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення оплати праці, організації преміювання, інституційного забезпечення інтелектуальної власності наукових та науково-педагогічних працівників за умов трансформаційної економіки України. Розроблено економіко-математичну модель впливу рівня оплати праці на ефективність наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 + У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) е
Шифр НБУВ: РА326791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Герасименко О.І. 
Гігієнічна діагностика психофізіологічної адаптації підлітків, що навчаються операторським спеціальностям: Автореф. дис. канд. біол. наук: 14.02.01 / О.І. Герасименко ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

На основі системного аналізу обгрунтовано якісні і кількісні гігієнічні критерії нервово-емоційного напруження як формуючого фактора психофізіологічної адаптації підлітків. Встановлено, що рівень нервово-емоційного напруження відбиває динаміку, специфіку і тривалість пристосувального процесу, прямо впливаючи на формування комплексу професійно значущих функцій. Виявлено, що специфіка учбово-виробничої діяльності є головним чинником, що зумовлює ступінь нервово-емоційного напруження. На цій основі розроблено та впроваджено комплекс профілактичних заходів, орієнтованих на попередження нервово-емоційного перенапруження в підлітків, що навчаються операторським спеціальностям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА328176

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Герасименко Н.П. 
Розвиток зональних ландшафтів четвертинного періоду на території України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.04 / Н.П. Герасименко ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2004. — 40 с. — укp.

Уперше виконано реконструкції структури зональних ландшафтів території України за короткоперіодичними таксонами палеографічної етапності: підетапами, стадіями, підстадіями плейстоценових етапів і фазами розвитку голоценових ландшафтів. Розглянуто схему поділу палеографічних етапів четвертинного періоду території України на мезо- та мікроетапи розвитку ландшафтів. Складено картосхеми зональної структури ландшафтів за таксонами етапності. Обгрунтовано палеоландшафтні критерії виділення таксонів мезо- та мікроетапності та відповідних різнорангових стратонів. Визначено палеографічні пам'ятки та індикатори зональних палеоландшафтних одиниць. Розроблено модель реконструкції короткоперіодичної етапності змін зональних ландшафтів. Запропоновано критерії визначення еталонних розрізів для дослідження ландшафтних сукцесій палеографічного етапу. Удосконалено методологічні підходи та прийоми палеоландшафтознавчого синтезу літолого-педологічних і палінологічних даних з урахуванням відомостей про давній рельєф і літогенну основу ландшафтів. Наведено класифікацію зональних ландшафтів четвертинного періоду території України. Удосконалено критерії відносення давніх природно-територіальних комплексів до систем, підсистем, типів, підтипів і надрядів палеоландшафтів. Установлено закономірності розвитку зональних ландшафтів протягом теплих періодів року. Визначено індивідуальні риси ландшафтних сукцесій та їх типологічних ознак на палеографічних етапах. Розроблено графічні моделі змін зональних інваріантів плейстоценових і голоценових ландшафтів у межах сучасних природних зон України. На підставі відмін палеоландшафних сукцесій запропоновано варіант кореляції природних подій плейстоцену та голоцену на території України й лісових регіонів Східної та Західної Європи. Виявлено закономірності змін зональної структури ландшафтів території України протягом палеографічних етапів та визначено її індивідуальні риси на мезо- та мікроетапах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.72(45УКР)-9 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА330624

Рубрики:

      
7.

Герасименко О.О. 
Забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Герасименко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції та напрямки їх застосування в окремих сферах господарювання. Обгрунтовано використання термінів "договори з реалізації продукції", "комерційне посередництво" та удосконалено визначення поняття "забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції". Проведено систематизацію видів забезпечення виконання господарських договорів за критерієм підстав їх встановлення. Доведено доцільність законодавчого закріплення комерційного притримання та принцип вибору правового засобу забезпечення виконання господарських договорів. Запропоновано зміни щодо порядку застосування державної гарантії та реалізації закладеного майна. Внесено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері регулювання відносин з забезпечення виконання господарських договорів з реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.120.6
Шифр НБУВ: РА330680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Герасименко О.В. 
Удосконалення технологічних режимів роботи та конструктивних параметрів намотувально-натяжних пристроїв станів холодної прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.В. Герасименко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

На основі рекурентних рішень кінцево-різницевої форми умов статичної рівноваги виділених елементарних об'ємів розширено та уточнено числові математичні моделі напружено-деформованого стану механізму формування основних показників якості холоднокатаних стрічок і штаб на дільниці намотувально-натяжних пристроїв безперервних і реверсивних прокатних станів. З використанням елементів теорії пружності та пластичності розроблено математичну модель торсіонно-важільно-кулачкового механізму затиску переднього кінця штаби на барабані моталки, що відрізняється своєю відносною простотою та забезпечує надійну фіксацію рулону без попереднього підмотування декількох витків. На основі результатів теоретичних та експериментальних досліджень виявлено характер впливу, сформульовано та вирішено задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів роботи і конструктивних параметрів механічного обладнання намотувально-натяжних пристроїв, наведено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення техніко-економічних показників роботи безперервних і реверсивних станів холодної прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.04-52-049 +
Шифр НБУВ: РА328843

Рубрики:

      
9.

Герасименко В.Л. 
Оптимізація хірургічного лікування дифузного токсичного зоба на підставі морфодіагностичних критеріїв: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Л. Герасименко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод комплексної діагностики патологічних процесів, які відбуваються у щитовидній залозі (ЩЗ) хворих на дифузний токсичний зоб (ДТЗ). На підставі морфологічних досліжень виділено два морфотипи ЩЗ за даної патології: вузлово-паренхімний (паренхімно-вузловий) - тип А та фолікулярний - тип Б, що відрізняються за гістологічною структурою, гістохімічними та імуногістохімічними показниками. З'ясовано, що морфотип А структури ЩЗ переважає у молодому та середньому віці (здебільшого у чоловіків), за наявності якого виявлено високу ймовірність рецидиву захворювання, а морфотип Б структури ЩЗ - у похилому та старечому віці, більш характерний для жінок та сприяє високій вірогідності розвитку гіпотиреозу. Виділено групи хворих з підвищеним ризиком розвитку гіпотиреозу та рецидиву захворювання, запропоновано диференційований підхід щодо обсягу резекції ЩЗ. З'ясовано, що морфотип Б потребує більш ощадливої резекції, ніж морфотип А, зважаючи на ризик розвитку гіпотиреозу в післяопераційному періоді; операція за наявності морфотипу А повинна охоплювати більшу ділянку внаслідок ймовірності післяопераційного рецидиву ДТЗ. Встановлено, що використання оптимізованого хірургічного методу лікування сприяє нормалізації клінічного стану хворих на ДТЗ, рівня тиреоїдних гормонів, позитивних процесів в імунному статусі, а також зменшенню частоти розвитку післяопераційного гіпотиреозу та рецидиву захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6
Шифр НБУВ: РА330672

Рубрики:

      
10.

Герасименко Г.В. 
Гендерні аспекти соціально-економічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Г.В. Герасименко ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади комплексного аналізу гендерних проблем у соціально-економічній сфері. Запропоновано нові методологічні підходи щодо концепції гендерної рівності, методику оцінки різних аспектів гендерних проблем у суспільному житті. Проведено гендерну експертизу трудового та соціального законодавства в Україні, проаналізовано державний механізм підтримки гендерної рівності, встановлено шляхи його удосконалення. Визначено основні гендерні проблеми у сфері державного управління, на ринку праці та в економічному становищі населення, здійснено міжрегіональні порівняння гендерних диспропорцій у країні. Обгрунтовано пріоритети державної соціальної політики, спрямованої на забезпечення гендерної рівості, запропоновано шляхи та механізми їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)24,0 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА331827

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Герасименко С.В. 
Вплив просторової неоднорідності і зовнішнього електричного поля на генерацію хвиль в активних областях на Сонці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.В. Герасименко ; НАН України. Головна астроном. обсерваторія. — К., 2004. — 18 с. — Бібліогр.: с. 14-15. — укp.

Розглянуто умови виникнення і розвитку нестійкості низькочастотних хвиль в плазмі, яка знаходиться в зовнішньому магнітному та паралельному до нього слабкому квазістатичному електричному полі. За допомогою інтеграла Батнагара-Гроса-Крука описано кулонівські зіткнення. Для випадку довгохвильових збурень, які розповсюджуються майже перпендикулярно до зовнішнього магнітного поля, виявлено, що під час виконання деяких додаткових фізичних умов дисперсійне рівняння являє собою поліном четвертого ступеня відносно безрозмірної зведеної частоти. Проведено числове моделювання для значень основних параметрів плазми (густини, температури, напруженості полів), типових для атмосфери спалаху в активній області на Сонці. З'ясовано, що нестійкість деяких коренів дисперсійного рівняння має пороговий характер, тобто відповідна до них хвиля починає генеруватися за певного значення амплітуди повільно зростаючого слабкого електричного поля. Даний факт запропоновано розглядати як виконання однієї з необхідних умов короткострокового прогнозу спалаху в арковій структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.4,022 +
Шифр НБУВ: РА329413

Рубрики:

      
12.

Герасименко Н.Д. 
Ефективність амбулаторної терапії виразкової хвороби з урахуванням корекції антиоксидантного та імунного статусів в умовах надлишку фторидів в оточуючому середовищі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Д. Герасименко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив надлишку сполук фтору на захворювність, клінічний перебіг, морфологічну картину, стан перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту, стан імунітету слизової оболонки шлунка хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Запропоновано удосконалення амбулаторної терапії з урахуванням корекції антиоксидантного та імунного статусів. Охарактеризовано розвиток атрофічно-гіперпластичних форм хронічного гастриту, гіперкортизолемії, Т-клітинного імунодефіциту, активації процесів перекисного окиснення ліпідів та дисбалансу у системі антиоксидантного захисту. Обгрунтовано доцільність використання вітамінного комплексу "Три-Ви-плюс" та ентеростегелю для корекції антиоксидантного й імунного статусів у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки за умов надлишку фторидів у навколишньому середовищі, доведено клінічну ефективність застосування даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА330098

Рубрики:

      
13.

Герасименко М.В. 
Підготовка старшинських кадрів в українських національних державних утвореннях (березень 1917 - листопад 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / М.В. Герасименко ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Визначено соціально-економічні та воєнно-політичні умови становлення системи підготовки старшинських кадрів. У хронологічній послідовності висвітлено діяльність державного та військового керівництва з організації навчання та виховання командного складу армії - від українізації та реформування існуючих на території України військових шкіл колишньої російської армії до створення нової системи військової освіти, виявлено позитивні та негативні чинники, які впливали на якість цієї роботи. Зазначено, що в даний період в Україні було створено нормативно-правову базу, розроблено повний комплект навчально-методичних матеріалів для вишколу старшин, розгорнуто мережу військових навчальних закладів різного типу та рівня фахової підготовки командного складу для збройних сил, практична діяльність яких здійснювалася відповідно до конкретно-історичних умов воєнного часу. Висвітлено участь особового складу військово-освітніх закладів та установ у бойових діях по захисту української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-54 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 +
Шифр НБУВ: РА340499

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Герасименко А.Г. 
Концентрація капіталу в трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.Г. Герасименко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади концентрації капіталу, формування системної політики держави у сфері концентрації, методів та механізмів її реалізації за умов трансформаційної економіки. Розкрито економічну сутність процесу концентрації капіталу та форми його реалізації у період трансформаційної економіки. Доведено циклічність характеру історичної еволюції процесу концентрації капіталу, удосконалено її періодизацію. На підставі теоретичного та історичного аналізу сутності, мотивів і наслідків здійснення концентрації виявлено об'єктивну необхідність системного державного регулювання даного процесу. Визначено зміст, мету, систему принципів, методів і механізмів реалізації політики держави у сфері концентрації капіталу. Досліджено тенденції зміни показників концентрації в економіці України. Обгрунтовано потреби та напрямки удосконалення чинної системи державного регулювання концентрації капіталу в Україні. Виділено два механізми аналізу й оцінки допустимості концентрації капіталу: антимонопольний та підтримки суспільно значущої концентрації. Розроблено теоретико-мікроекономічні засади аналізу спроможності концентрації капіталу підвищувати координаційну здатність олігопольного ринку як критерію допустимості концентраційної угоди. Удосконалено й адаптовано до умов трансформаційної економіки методику порівняльного аналізу позитивних і негативних наслідків концентрації капіталу щодо реалізації суспільних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 +
Шифр НБУВ: РА348060

Рубрики:

      
15.

Герасименко В.П. 
Генетичний аналіз кількісних ознак у зв'язку із взаємодією генотип - середовище у озимих тритикале і пшениці: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / В.П. Герасименко ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2006. — 35 с. — укp.

Проведено генетичний аналіз успадкування кількісних ознак та їх реалізації за різних умов середовища та створено вихідний матеріал озимих пшениці та тритикале для подальшої селекційної роботи. Показано, що екологічна пластичність визначається загальною пристосованістю генотипу до умов кліматичної зони та реакцією на їх зміни. Створено метод її експресивної оцінки та енергетичного визначення однорідності кліматичних умов. Встановлено, що взаємозв'язки між дисперсією ознаки, ековалентом, стабільністю та реакцією на умови середовища залежать від екологічної кореляції генотипів у вибірці. Відзначено схожість генетичного контролю кількісних ознак у тритикале та в пшениці. У тритикале виявлено подібність структури генотипових кореляцій, ЗКЗ та СКЗ, а у пшениці таку схожість встановлено лише в окремих випадках, що може бути наслідком різної інтегрованості складових геномів досягнутої в процесі селекції. На підставі дослідження неповних діалельних схем показано, що для практичного використання найбільш прийнятними є незбалансовані нерегулярні схеми, що не вимагають спеціального планування експерименту. Розроблено алгоритми оцінок комбінаційної здатності для даних схем, що дають найбільш точні значення. Створено комп'ютерні програми для реалізації запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31 + П212.910.3-31 +
Шифр НБУВ: РА345704

Рубрики:

      
16.

Герасименко Л.С. 
Народне ополчення та винищувальні батальйони в обороні Києва (1941 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Герасименко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено роль добровольчих збройних формувань в обороні м.Києва (1941 р.), розглянуто процес формування загонів народного ополчення та винищувальних батальйонів, досліджено їх організаційну структуру, матеріально-технічне озброєння, числовий і соціальний склад. Виявлено недоліки у процесі організації добровольчих збройних формувань, їх військового навчання та забезпечення зброєю. Значну увагу приділено ролі народного ополчення та винищувальних батальйонів в оборонних боях за місто у липні - вересні 1941 р. Досліджено діяльність ополченських загонів і бійців-винищувачів на першому етапі оборони м.Києва, під час генерального штурму міста, та на заключному етапі оборони, коли війська регулярної армії залишали місто. Доведено значну допомогу добровольчих збройних формувань регулярним військовим частинам, особливо під час ліквідації німецьких проривів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)622 + Т3(2)622.111.5 +
Шифр НБУВ: РА347425

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Герасименко О.Д. 
Моделі та метод конфігураційного синтезу інформаційно-управляючих систем з використанням раніше розроблених компонентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Д. Герасименко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено та вдосконалено моделі, метод та інформаційні технології забезпечення й оцінювання функціональної безпеки інформаційно-правлячих систем (ІУС) за умов використання раніше розроблених компонентів. На підставі проведеного аналізу можливих напрямків еволюції складних ієрархічних комп'ютерних систем розроблено еволюційно-компонентну модель ІУС. Досліджено системи з додатковими компонентами для організації міжканального зв'язку та розроблено моделі надійності ІУС з мережевим багатоярусним містковим мажоритуванням. Одержано метод конфігураційного синтезу ІУС у разі використання раніше розроблених компонентів. Одержані результати застосовано під час розробки ІУС для енергоблоків АЕС України, що дозволило обгрунтувати системо-технічні рішення та забезпечити виконання вимог щодо функціональної безпеки систем за умов використання раніше розроблених компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-01 +
Шифр НБУВ: РА348193

Рубрики:

      
18.

Герасименко О.В. 
Інсулінорезистентність та маркери запалення при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Герасименко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 24 с. — укp.

Комплексно досліджено взаємозв'зок вуглеводно-ліпідного обміну, наявності ожиріння, ступеня атеріальної гіпертензії (АГ) та типу ремоделювання міокарда лівого шлуночка (ЛШ). Установлено позитивний кореляційний взаємозв'язок між систолічним артеріальним тиском (САТ) і базальним рівнем інсуліну та негативний кореляційний взаємозв'язок між САТ й індексом чутливості до інсуліну (ІЧІ) до навантаження глюкозою у хворих на АГ. Доведено, що існує асоціація між індексом маси тіла (ІМТ) та ступенем АГ, рівнем інсуліну та ІЧІ до та після перорального тесту толерантності до глюкози (ПТТГ) у хворих на АГ, проведення аналізу взаємозв'язку інсулінорезистентності (ІР) та компенсаторної гіперінсулінемії, дисліпідемії, ожиріння з підвищеним АТ. Вивчено роль чинників неспецифічного запалення C-реактивного білка (CРБ) та інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) на формування певного типу ремоделювання міокарда ЛШ. Оцінено клінічні та метаболічні ефекти бета-адреноблокатора бісопрололу та його вплив на рівні СРБ та ІЛ-6 у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) у динаміці лікування. Досліджено стан ІР і супутніх метаболічних порушень на підставі визначення рівня глюкози й інсуліну крові до та після ПТТГ, рівня тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів високої щільності, визначення супутнього ожиріння та його типу у хворих на АГ, рівня неспецифічних маркерів запалення - CРБ та ІЛ-6, моделі структурно-геометричного ремоделювання ЛШ, вплив лікування бета-адреноблокатором бісопрололом на вуглеводний обмін та рівень СРБ й ІЛ-6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА346154

Рубрики:

      
19.

Герасименко Є.О. 
Оцінка ефективності застосування малотравматичних втручань у хірургічному лікуванні хворих з деструктивними й ускладненими формами гострого холециститу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.О. Герасименко ; АМН України. Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака. — Донецьк, 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено ефективність, встановлено показання та строки виконання малотравматичних втручань. Розглянуто сучасні методи діагностики та профілактики виникнення післяопераційних ускладнень у хірургічному лікуванні хворих з деструктивними й ускладненими формами гострого холециститу. Проведено обстеження та лікування 624-х пацієнтів з деструктивними й ускладненими формами гострого холециститу. Проаналізовано дані морфологічних змін, а також ультразвукової доплерографії печінки та стінки жовчного міхура за різних форм і ускладнень гострого деструктивного холециститу. Контрольну групу становили 308 хворих, основну - 316 пацієнтів. Лікування основної групи проведено за удосконаленою лікувальною тактикою, в основу якої покладено сонографічну діагностику з застосуванням кольорового доплерівського картування, диференційований підхід до вибору показань і строків, способу, обсягу та етапності виконання хірургічних втручань, а також профілактичні заходи, спрямовані на зниження кількості ранніх післяопераційних ускладнень. Встановлено, що розроблена тактика дозволяє зменшити кількість післяопераційних ускладннень з 9,1 % до 4,4 %, частоту конверсій з 7,3 % до 3,6 %, а післяопераційну летальність з 1,95 % до 0,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА351314

Рубрики:

      
20.

Герасименко Л.В. 
Особливості порушень периферичної гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу та їх корекція лізиноприлом і метопрололом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Герасименко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено порушення гемодинаміки ємнісних і резистивних судин у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) у стані спокою та за умов проведення функціональної проби з дозованим м'язовим навантаженням залежно від ступеня артеріальної гіпертензії, стадії та тривалості захворювання. Виявлено взаємозв'язок зі структурно-функціональними показниками міокарда лівого шлуночка та станом симпатоадреналової та ренін-ангіотензин-альдостеронової систем. Вивчено ефективність впливу метопрололу та лізиноприлу на нормалізацію показників периферичної гемодинаміки залежно від ступеня вираження порушень венозного кровотоку. Проведено обстеження 121-го хворого на ГХ I і II стадії та 30-ти практично здорових осіб. Дослідження проведено на початку лікування, а також через один і шість місяців монотерапії антигіпертензивними пепаратами. Установлено, що у хворих на ГХ виникають порушення периферичної гемодинаміки, які мають вияв у вазоконстрикції резистивних і ємнісних судин, а також у вазодилатації останніх на м'язове навантаження, що свідчить про порушення венозного повернення крові до серця за умов навантаження. Обмеження резерву ємнісних судин більшою мірою проявлялося під час проведення електроміостимуляції. Розроблено новий спосіб оцінювання стану венозного кровотоку у хворих на ГХ для визначення стану та ступеня порушення венозної гемодинаміки, а також диференційованого підбору антигіпертензивної терапії. Проведено порівняльний аналіз ефективності лізиноприлу та метопрололу та показано, що у хворих на ГХ через шість місяців лікування лізиноприлом з різним ступенем порушення венозного кровотоку ступінь покращання структурно-функціональних показників міокарда лівого шлуночка, периферичної та центральної гемодинаміки був практично однаковий, у разі лікування метопрололом через шість місяців позитивну динаміку аналізованих показників установлено тільки у підгрупі хворих з менш вираженими змінами венозного кровотоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА351793

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського