Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (394)Книжкові видання та компакт-диски (394)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ГНАТЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
3.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
9.

Гнатенко Є. П. 
Організаційно-економічні засади стабільного та ефективного розвитку молокопереробних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Є. П. Гнатенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено основні поняття економічних категорій "стабільність" та "ефективність". Наведено фактори забезпечення стабільного ефективного розвитку молокопереробних формувань. Розраховано показники оцінювання стабільності й ефективності функціонування молокопереробних підприємств. Проаналізовано розвиток сировинної бази молокопереробної галузі й аналіз стабільності й ефективності функціонування цих підприємств Миколаївської області. Здійснено прогноз обсягів виробництва та реалізації продукції. Для збільшення молокосировини запропоновано ініціювати формування у районах закупівлі молока молочарські кооперативи. Розроблено інвестиційний проект створення молокотоварної ферми спільно молокопереробними і сільськогосподарськими підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1
Шифр НБУВ: РА381704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гнатенко О.П. 
Особливості перебігу та лікування хворих з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.П. Гнатенко ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу гастроезофагеальної рефлюсної хвороби (ГЕРХ) з метою підвищенння ефективності лікування хворих на ГЕРХ (93-х пацієнтів), що зазнали впливу іонізуючого випромінювання. За результатами клініко-лабораторних та інструментальних методів вивчено морфологічний стан слизової оболонки стравоходу і стан імунітету таких хворих. Досліджено ефективність омепразолу за умов лікування ГЕРХ у хворих, що зазнали радіаційного впливу. Розроблено індивідуальні лікувальні комплекси за даними добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу залежно від характеру рефлюксу: кислого, лужного чи змішаного. Оцінено ефективність антихелікобактерної терапії на підставі результатів вивчення чутливості штамів H. pyliri до антимікробних препаратів у обстежених хворих, що дає змогу підвищити ефективність їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА362216

Рубрики:

      
11.

Гнатенко О.А. 
Підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств-виробників молочних консервів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Гнатенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Поглиблено понятійно-категоріальний апарат теорії конкурентоспроможності продукції, а саме: сформовано власне бачення сутності "конкурентоспроможність молококонсервної продукції з використанням рейтингової оцінки". Висвітлено керування конкурентоспроможністю продукції виробничого підпримства, запропоновано методичне забезпечення рейтингового підходу під час визначення конкурентоспроможності продукції. Проаналізовано стан конкурентоспроможності продукції підприємств виробників молочних консервів, проведено експрес - аналіз конкурентоспроможності продукції на підставі рейтингової оцінки, проведено оцінку зовнішньої та внутрішньої конкурентоспроможності продукції підприємств-виробників молочних консервів. Запропоновано керування конкурентоспроможністю продукції з урахуванням рейтингових оцінок, матеріалізовано ефективність конкурентоспроможності продукції на підставі рейтингових оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА369192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
14.

Гнатенко М.А. 
Розробка технології пектинових екстрактів та способу їх сушіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / М.А. Гнатенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Висвітлено питання розробки технології пектинових екстрактів з рослинної сировини і сухих пектиновмісних продуктів та нового обладнання для їх виробництва. На підставі проведених досліджень науково обгрунтовано, розроблено і впроваджено у виробництво безвідходну екологічно безпечну технологію харчових пектинових екстрактів і сухих пектиновмісних продуктів та обладнання для їх отримання. Досліджено хімічний склад та фізико-хімічні властивості пектиновмісної сировини (бурякової, яблучної та морквяної) для виробництва пектинових екстрактів і сухих пектиновмісних продуктів. Проаналізовано вплив параметрів на гідроліз протопектину сировини гідролітичними чинниками харчової якості. Визначено фізико-хімічні властивості, кінетичні характеристики пектинових екстрактів під час їх сушіння, а також технологічні і теплові режими роботи розпилювальної сушильної установки. Розроблено апаратурно-технологічну схему виробництва сухих пектинових екстрактів, сухих пектиновмісних продуктів, технологічний регламент, нормативно-технічну документацію на пектинопродукти, доведено їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л848
Шифр НБУВ: РА319623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рубежанська В. О. 
Державне регулювання розвитком національного ринку праці / В. О. Рубежанська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено рoзвитку тeoрeтикo-мeтoдичних пoлoжeнь і рoзрoбці практичних рeкoмeндацiй щoдo вдосконалення державного регулювання розвитком національного ринку праці.У дисертаційній роботі удосконалено понятійно-термінологічний апарат дослідження складових системи національного ринку праці та запропоновано науково-методичний підхід до формування принципово нової концепції державного регулювання ринку праці. Обґрунтовано процедуру розробки дисипативної системи хвилястого (циклічного) еволюційного розвитку національного ринку праці та розроблено механізм забезпечення інноваційного розвитку даного ринку праці у фазі «криза». Досліджено процедуру моделювання впливу національного ринку праці на економічний розвиток держави з використанням методу Брандона та здійснено послідовну оцінку його функціонування на основі таксономічного аналізу показників національного ринку праці. Запропоновано комплексну систему оцінювання ефективності інфраструктури національного ринку праці за допомогою показників, розподілених за трьома сферами: трудове посередництво, профорієнтаційна допомога, соціальна справедливість.^UThe dissertation deals with the development of theoretical, methodological prepositions and making practical recommendations on improving the regulation of the development of the national labour market.The following results are provided in the dissertation: the conceptual-terminological apparatus for the research of components of the national labour market has been improved; the scientific-methodical approach to the formation of a fundamentally new concept of regulation of the labour market has been proposed; the procedure for developing a dissipative system of cyclical evolutionary development of the national labour market has been substantiated; the mechanism for providing innovative development of the national labour market in the "crisis" phase has been developed; the procedure of modeling of influence of the national labour market on the economic development of the state using the Brandon method has been analyzed and the sequential assessment of the market's functioning has been conducted using taxonomic analysis of indicators of the development of the national labour market; the complex system of efficiency evaluation of the infrastructure of the national labour market using the indicators distributed over three spheres: labour mediation, vocational guidance, social justice has been suggested in the thesis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гнатенко Є. Ю. 
Інноваційне забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва / Є. Ю. Гнатенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено системному обґрунтуванню та розробленню теоретико-методичних і практичних рекомендацій щодо інноваційного забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва. У межахпоставлених завдань досліджено сутність процесу інноваційного забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва, доповнено методичні підходи до його оцінки та надано рекомендації щодо ефективності його реалізації. Здійснено аналіз тенденцій розвитку сільськогосподарського виробництва України, охарактеризовано сучасний стан науково-освітнього та інноваційного забезпечення національної економіки та аграрного сектору, проведено економічну оцінку рівня інноваційного потенціалу аграрного сектору України, здійснено оцінку впливу складових інноваційного потенціалу аграрного сектору на рівень його розвитку. Запропоновано стратегічні пріоритети забезпечення інноваційного розвитку галузі сільського господарства, удосконалено організаційно-економічний механізм інноваційного забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва, розроблено та обґрунтовано науково-практичні пропозиції щодо концептуальних засад формування конкурентоспроможної інноваційно орієнтованої агровиробничої кластерної моделі.^UThe dissertation is devoted to the systematic substantiation and development of theoretical, methodological and practical recommendations concerning innovative support for the development of agricultural production. Within the framework of the set tasks the essence of the process of innovative support of development of agricultural production is investigated, the methodical approaches to its evaluation were supplemented and recommendations on the effectiveness of its implementation were provided. The analysis of tendencies of development of agricultural production of Ukraine is carried out, characterized the modern state of scientific, educational and innovative support of national economy and agrarian sector, the economic evaluation of innovative potential of the agricultural sector of Ukraine, the estimation of influence of components of the innovation potential of the agricultural sector to the level of development. Strategic priorities for providing innovative development of the agricultural sector are proposed, the organizational and economic mechanism of innovativesupport for the development of agricultural production has been improved, Scientific and practical proposals on the conceptual foundations for the formation of a competitive innovation-oriented agro-industrial cluster model have been developed and substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гнатенко І. А. 
Формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки / І. А. Гнатенко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретичні, методологічні, методичні та прикладні засади формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки. Узагальнено еволюційні передумови зміни парадигми розвитку підприємництва на інноваційну в контексті формування економічної теорії. Доведено необхідність досліджувати парадигму коеволюційних зв'язків інновацій та підприємництва з позицій трансформації економічної теорії. Систематизовано державні пріоритети оновлення інституціональних перетворень шляхом відокремлення заходів щодо державного регулювання та державної підтримки розвитку підприємництва.Обґрунтовано концептуальні засади державного регулювання інноваційним розвитком підприємництва за умов інноваційної економіки. Узагальнено методологію дослідження розвитку підприємництва та запропоновано методологічні засади щодо формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки. Визначено ознаки інноваційної інфраструктури розвитку підприємництва та систематизовано пріоритети її подальшого розвитку з урахуванням тенденцій на ринку праці. Проаналізовано стан розвитку підприємництва, ринку праці та інноваційної діяльності в Україні. Запропоновано науково-методичні засади щодо оцінювання інституціонального забезпечення розвитку підприємництва. Розроблено карту причинно-наслідкових зв'язків виникнення «провалів», що спричиняють інертний розвиток підприємництва в інноваційній економіці.Обґрунтовано Концепцію формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки. Аргументовано пріоритетні напрямки розвитку підприємництва на засадах кластерного партнерства. Запропоновано визначення ефективності взаємодії підприємств в системі інституціонально-матричної кластеризації. Сформульовано архітектоніку механізму формування державних пріоритетів розвитку підприємництва в умовах інноваційної економіки. Запропоновано моделі та процедури рекомбінації національних кластерів з урахуванням попиту ринку праці та на основі інструментарію нейронних мереж.^UIt is determined that the development of entrepreneurship in the national economy is of strategic importance to ensure the competitiveness of the state. The evolutionary preconditions for changing the paradigm of entrepreneurship development to innovative in the context of the formation of economic theory are generalized. The necessity to study the paradigm of coevolutionary connections between innovation and entrepreneurship from the standpoint of transformation of economic theory is proved. It is shown that evolutionary changes demonstrate the close dependence of effective business development on innovations, which are producers of positive changes in the business environment, the engine of transformation of routine or traditional entrepreneurship into innovative and cause increased competitiveness of enterprises.The fundamental differences between the traditional form of business and innovation are analyzed, on this basis the main imperatives of strategic management of innovation as a managed process are determined, the variable nature of transformation of the business environment in an innovative economy is interpreted. The state priorities of renewal of institutional transformations by systematization of measures on state regulation and state support of business development are systematized.Theoretical principles of state regulation of business development in terms of studying the period of crises and adverse external environment are specified. The conceptual principles of state regulation by innovative development of entrepreneurship in the conditions of innovative economy are substantiated. The methodology of research of business development is generalized and methodological bases on formation of the state priorities of development of business in the conditions of innovative economy are offered.The directions of state regulation of business development are specified for the possibility of determining the consolidation of scientific institutions, enterprises, public authorities and other institutions that form the transfer-technological infrastructure of science-intensive entrepreneurship in Ukraine. The features of the innovative infrastructure of business development are determined and the priorities of its further development are systematized taking into account the tendencies on the labor market. The state of development of entrepreneurship, labor market and innovation activity in Ukraine is analyzed. Scientific and methodological principles for assessing the institutional support of business development are proposed. A map of the causal links between the occurrence of "failures" that cause inert development of entrepreneurship in the innovation economy has been developed.The Concept of formation of the state priorities of development of business in the conditions of innovative economy is substantiated. The priority directions of business development on the basis of cluster partnership are argued. Methodological bases for the formation and development of institutional-matrix clustering of entrepreneurship in an innovative economy, based on labor market demand, determining the stages of formation of state priorities for entrepreneurship, systematic implementation of innovative changes in the economy and are focused on reducing the payback period of investment in innovation projects. development.The definition of efficiency of interaction of enterprises in the system of institutional-matrix clustering is offered. The architectonics of the mechanism of formation of state priorities of business development in the conditions of innovative economy is formulated, on the basis of which the economic-time context of business development is considered.Models and procedures for recombination of national clusters are proposed, taking into account labor market demand and based on neural network tools. The scientific and methodological approach to the formation of innovation clusters and Cluster Development Centers with the use of neural network modeling tools has been improved, which, unlike the existing ones, allows to use minimal involvement of human, financial and technical resources of the enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гнатенко Х. П. 
Вплив квантованості простору на властивості класичних і квантових систем / Х. П. Гнатенко. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена дослідженням впливу особливостей структури простору на планківських масштабах на властивості квантових та класичних систем. У дисертації вивчається теорія квантованого простору, побудована на основі ідеї деформації звичних комутаційних співвідношень для операторів координат та операторів імпульсів. Встановлено, що ідея про зв'язок параметрів деформованих алгебр з масою відкриває можливість побудови теорії квантованого простору зі збереженими фундаментальними законами та принципами. Важливість цієї ідеї підтверджується кількістю деформованих алгебр (алгебра Снайдера, алгебра Кемпфа, алгебра канонічного типу, некомутативна алгебра Лі типу, алгебра з деформацією кручення) та числом результатів (збереження властивостей кінетичної енергії, розв'язання проблеми кінематичних змінних, збереження пропорційності імпульсів масі, відновлення принципу еквівалентності, незалежність руху вільної частинки від маси), які можуть бути отримані при її розгляді. Досліджено симетрійні властивості некомутативного фазового простору. Побудовано сферично-симетричну алгебру, яка є інваріантна відносно інверсії часу та не зумовлює порушення принципу еквівалентності.Знайдено вплив квантованості простору на властивості фізичних систем (вільна частинка, симетрична мережа гармонічних осциляторів, ланцюжок осциляторів, атом водню, антипротонний гелій). Досліджено вплив некомутатавності координат та некомутативності імпульсів на рух системи Сонце-Земля-Місяць та зсув перигелію Меркурію. Отримано верхню межу для параметра імпульсної некомутативності, яка щонайменше на 10 порядків покращує результати, представлені у літературі.Знайдено зв'язок нулів кореляційних функцій бозе-газу у просторі з мінімальною довжиною та мінімальним імпульсом (q-деформованого бозе-газу) з нулями статистичної суми. Встановлено нові можливості експериментального спостереження нулів статистичної суми, які мають фундаментальну важливість у статистичній фізиці.^UThe work is devoted to studies of influence of features of space structure on the Planck scale on the properties of quantum and classical systems. Significant increasing of interest to such studies in the last years is caused by the development of the String Theory and Quantum Gravity. In the work, the theory of quantum space constructed on the basis of the idea that the ordinary commutation relations for operators of coordinates and momenta can be deformed was studied. Noncommutative algebras of canonical type, Lie type, and nonlinear deformed algebras were considered. Properties of the kinetic energy of a macroscopic body, independence of coordinates of mass, the weak equivalence principle were recovered in a space which is characterized by nonrelativistic Snyder algebra and in the space with deformed Kempf algebra. We obtained that in the case when parameters of coordinate noncommutativity are proportional inversely to mass and parameters of momentum noncommutativity are proportional to mass the noncommutative coordinates do not depend on mass and can be considered as kinematic variables, the properties of the kinetic energy are preserved, the problem of description of motion of a composite system is solved (the total momentum can be introduced as integrals of motion, the motion of the center-of-mass is independent of the relative motion), the weak equivalence principle is recovered, the trajectory of motion of free particle does not depend on mass. The motion of the Sun-Earth-Moon system was studied in noncommutative phase space of canonical type and the corrections to the Eӧtvӧs-parameter for Earth and Moon caused by noncommutativity were analyzed. On the basis of studies of perihelion shift of the Mercury planet with taking into account features of description of motion of a macroscopic body in noncommutative phase space the upper bound for the parameter of momentum of noncommutativity which at least 10 orders less than results presented in literature was obtained. The problem of violation of the time reversal and rotational symmetries was studied in noncommutative phase space of canonical type. We found that because of noninvariance of noncommutative algebra upon time reversal the transformation of coordinates and momenta upon time reversal depend on their representation, period of the circular motion depends on its direction. Noncommutative algebra which is rotationally-invariant, time reversal invariant and equivalent to the noncommutative algebra of canonical type was constructed. It was found that idea to relate parameters of noncommutativity with mass is also important for solving the problem of description of motion of many-particle system and problem of violation of the equivalence principle in rotationally-invariant noncommutative phase space.The spectrum of system of interacting harmonic oscillators (symmetric network of harmonic oscillators, harmonic oscillator chain) was obtained in the noncommutative phase space with rotational symmetry. It was shown that noncommutativity of coordinates and noncommutativity of momenta affect on the frequencies of the systems. It was found that noncommutativity of coordinates better appears in spectrum of atoms with large reduced mass, the influence of momentum noncommutativity is bigger in the case of atoms with small reduced mass. The influence of noncommutativity on the spectrum of the hydrogen atom and exotic atoms (muonic hydrogen, antiprotonic helium) was found and analyzed. On the basis of comparison of obtained results with experimental ones the upper bounds for the parameter of coordinate noncommutativity and parameter of momentum noncommutativity were found. It was concluded that studies of antiprotonic helium open good possibilities for estimation of the minimal length.The problem of description of motion of macroscopic body and the problem of violation of the equivalence principle in a space with noncommutative algebra of Lie type was solved due to relation of parameters of noncommutativity with mass. Therefore we concluded that the idea of relation of parameters with mass opens possibility to build theory of quantum space with preserved fundamental laws and principles. Importance of this idea is justified by the number of deformed algebras and number of results that can be obtained due to its consideration.It was found that zeros of the correlation functions of Bose gas in a space with minimal length and minimal momentum (q-deformed Bose gas) are related with Fisher zeros of partition function. Complex temperature is caused by q-deformation and evolution of correlation function. Similar relation of zeros of partition function with zeros of correlation functions was found for the interacting Bose gas and for spin systems in the ordinary space. The obtained results open new possibilities for experimental observation of zeros of partition function, which have fundamental importance in statistical physics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського