Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (348)Книжкові видання та компакт-диски (330)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОВЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Головченко Н.М. 
Клініко-патогенетичний скринінг уронефропатій у дітей та підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Головченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше в дітей з хронічними гломерулонефритом, пієлонефритом і тубулоінтерстиціальним нефритом виявлено взаємозв'язок змін тубулоінтерстиціальної тканини, активності та стадії захворювань з концентраційною та фільтраційною функціями. Установлено провідну роль змін тубулоінтерстиціальної тканини у прогресуванні хронічного гломерилонефриту та патогенетичне значення несприятливих (клінічного і/або морфологічного) типів захворювання стосовно тубулоінтерстиціального ушкодження. У дітей з хронічним пієлонефритом і хронічним тубулоінтерстиціальним нефритом визначено несприятливі фактори (часте рецидивування, персистенція сечового синдрому, і зокрема протеїнурії 0,5 - 1 г/доб), що сприяють прогресуванню тубулоінтерстиціальних змін. Обгрунтовано доцільність визначення рівнів прозапальних і протективного цитокінів, просклеротичного фактора росту, сумарних метаболітів оксиду азоту в сироватці крові та сечі дітей з хронічними захворюваннями нирок з метою з'ясування ступеня тубулоінтерстиціального ушкодження без проведення біопсії нирок. Визначено критерії діагностики ступеня тубулоінтерстиціальних змін у хворих на хронічний гломерулонфрит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3 +
Шифр НБУВ: РА329488

Рубрики:

      
3.

Головченко В.В. 
Клінічне і морфологічне обгрунтування застосування гідроксилапатитної кераміки в сполученні з демінералізованим кістковим матриксом для пластики дефектів кісток: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.В. Головченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено регенераторні процеси у дефектах кісткової тканини під час заповнення їх гідроксилапатитною керамікою, подрібненим демінералізованим кістковим матриксом та їх комбінацією. Встановлено, що імплантація у кісткові дефекти даної кераміки у вигляді порошку з розміром часток менш 63 мкм і подрібненого демінералізованого кісткового матрикса з розміром часток 150 - 600 мкм, забезпечує диференціацію клітин за остеобластним типом. Доведено, що наявність часток даного матрикса у складі комбінованого пластичного матеріалу сприяє активізуції процесів біорезорбції гідроксилапатиту та забезпечує формування новоствореної кісткової тканини на його поверхні. За даними рентгеноструктурного дослідження кісткового мінералу регенерату, який формується, виявлено, що за умов імплантації комбінованого матеріалу стабілізуються параметри елементарного осередку гідроксилапатиту, збільшується загальна обмінна поверхня кісткового мінералу й упорядковуються його кристалічні решітки. Розроблений спосіб лікування кісткових кіст за допомогою пункції та заповнення пластичним матеріалом, який складається з гідроксилапатитної кераміки "КЕРГАП-М", подрібненого демінералізованого кісткового матрикса та гліцерину, як формотвірного компонента, у співвідношенні 5 / 2,5 / 1, сприяє повному відновленню структури кісткової тканини у 5 хворих з 7, а використання тільки зазначеного матрикса дозволило досягти позитивних результатів лише у 4 хворих з 9. Виявлено, що темпи біорезорбції гідроксилапатитної кераміки виробництва НПП КЕРГАП залежать від розмірів і структури часток. Застосування комбінованого матеріалу сприяє появі ознак біорезорбції на 1 - 1,5 місяця раніш, ніж використання тільки кераміки даного розміру, а також забезпечує формування кістково-керамічного блоку, що довзолило у більш ранні терміни призначити комплекс реабілітаційних заходів і повне навантаження на оперовану кінцівку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998
Шифр НБУВ: РА320556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Головченко О.І. 
Морфо-функціональні, терапевтичні та реабілітаційні аспекти гастродуоденальної патології у льотного складу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / О.І. Головченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 40 с. — укp.

Уперше вивчено розповсюдженість гастродуоденальної патології у льотного складу Збройних сил України. Науково обгрунтовано показники для встановлення діагнозу функціональної диспепсії у льотного складу. Здійснено комплексне співставлення клінічного перебігу захворювання з морфологічним станом слизової оболонки шлунка, спричиненим інфекцією Helicobacter pylori (HP). Вивчено морфогенез у випадку HP-асоційованого запалення слизової оболонки шлунка. Проведено комплексне дослідження взаємозв'язків та співставлення моторно-евакуаторної, секреторної функції з контамінацією HP та рівнем інтестинальних гормонів у льотного складу. Установлено переконливий зв'язок ступеня контамінації слизової оболонки та рівня інтестинальних гормонів. З'ясовано, що інфекція є одним з провідних етіологічних чинників у розвитку функціональної диспепсії у пілотів. Поглиблено уявлення про моторно-евакуаторні порушення шлунків у разі функціональної диспепсії, апробовано методику визначення порушень евакуації з використанням ультразвукового методу дослідження. Визначено критерії для діагностики, лікування та реабілітації різних варіантів функціональної диспепсії у льотного складу, а також ефективність застосування медикаментозних і немедикаментозних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-4 +
Шифр НБУВ: РА338460

Рубрики:

      
6.

Головченко О.О. 
Облік і контроль виробничих витрат у житлово-комунальному господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Головченко ; Укоопспілка. Львів. комерц. акад.. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто та обгрунтовано нові підходи щодо вирішення актуальних проблем організації та методики обліку і контролю витрат на виробництво на підприємствах житлово-комунального господарства (ЖКГ). Розглянуто діючі концепції обліку і контролю виробничих витрат, визначено основні проблеми інформаційного забезпечення процесу управління витратами в ЖКГ. Наведено рекомендації щодо удосконалення методики обліку та контролю витрат на виробництво за умов системи управління за відхиленнями. Розроблено методику обліку витрат на виробництво, що враховує: розмежування облікових функцій фінансової та управлінської бухгалтерії; розподіл інформаційних потоків обліку тарифних та нетарифних витрат; системне обчислення тарифної собівартості житлово-комунальних послуг; калькулювання неповної та тарифної собівартості із застосуванням єдиних масивів облікових даних. Досліджено організаційні, технічні, економічні та технологічні аспекти контролю витрат на виробництво, побудовано сучасну модель внутрішньогосподарського контролю виробничих витрат, систематизовано його процедури, розроблено механізм опрацювання контрольної інформації. Наведено пропозиції щодо використання сучасних комп'ютерних технологій з метою підвищення ефективності обліку і контролю витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.10-148.6 +
Шифр НБУВ: РА329629

Географічні рубрики:

      
7.

Головченко Н. М. 
Організаційно-економічні засади розвитку органічного сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. М. Головченко ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "органічне сільське господарство" з урахуванням концепції багатофункціональності. Визначено базові принципи, обгрунтовано суспільне значення та розроблено стратегічні пріоритети розвитку органічного сільського господарства в Україні. Досліджено існуючі умови функціонування органічних підприємств, їх соціоекономічну ефективність і перспективи розвитку на окремих територіях країни. Запропоновано напрями державного стимулювання розвитку органічного сільського господарства на внутрішньому та зовнішньому ринках. Обгрунтовано механізм самоорганізації органічних товаровиробників на підставі мережевого співробітництва та державно-приватного партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320
Шифр НБУВ: РА375239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Головченко Г.О. 
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Г.О. Головченко ; Ін-т педагогіки та психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 24 с. — укp.

У контексті впровадження до вітчизняної практики вимог Болонського процесу проаналізовано теоретичні засади підготовки бакалаврів з інформаційної діяльності. Досліджено світові тенденції бакалаврської підготовки у вищих навчальних закладах (ВНЗ). Виявлено особливості організації їх професійного навчання на науково обгрунтовано відповідну підготовку у коледжах. Розроблено науково-методичне забезпечення змісту, форм і методів професійного навчання фахівців-бакалаврів під час самостійної роботи у ВНЗ другого рівня акредитації. Впроваджено педагогічні технології позааудиторних занять з урахуванням психолого-педагогічних особливостей професійної діяльності бакалаврів у інформаційній сфері. Уперше сформульовано та науково обгрунтовано поняття дидактичного інформаційного простору як педагогічної технології. Здійснено експериментальне впровадження цієї педагогічної технології до навчального процесу коледжу та інших педагогічних середовищ. Розроблено організаційно-педагогічні передумови для впровадження системи стандартизації якості освіти бакалаврів з інформаційної діяльності. Сформульовано критерії успішної підготовки фахівців з даної діяльності. Експериментально перевірено ефективність нових організаційних форм, змісту та методів навчання, що використовуються для підготовки бакалаврів з інформаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23р +
Шифр НБУВ: РА338795

      
9.

Головченко Н. В. 
Організація і методика обліку орендних операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. В. Головченко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні, організаційні та методичні засади бухгалтерського обліку (БО) орендних операцій на виробничих підприємствах України. Досліджено еволюцію розвитку орендних операцій, узагальнено теоретичні положення економіко-правового змісту понять "оренда", "орендні операції" в системі БО й охарактеризовано їх складові. Визначено ознаки класифікації орендних операцій для побудови їх обліку. Досліджено сучасний стан організації БО орендних операцій у виробничих підприємствах. Конкретизовано елементи облікової політики щодо орендних операцій. Запропоновано напрями посилення інформаційної місткості чинних форм первинних документів, розроблено форми первинних документів і регістрів аналітичного обліку, які враховують необхідні особливості орендних операцій. Доведено доцільність поширення методичних засад обліку орендованих об'єктів лише на позабалансованих рахунках на всі види оренди. Запропоновано субрахунки для накопичення та систематизації інформації про основні об'єкти обліку орендних операцій. Розроблено пропозиції щодо формування фінансової та внутрішньогосподарської звітності відносно орендних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.5 + У052.9(4УКР)230.1-145.711.5
Шифр НБУВ: РА384730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Головченко О. І. 
Особливості впливу фізичного виховання на формування особистості учнів середнього шкільного віку: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / О. І. Головченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Виявлено факторну структуру спеціально організованої та спонтанної рухової активності підлітків 11 - 15-ти років, яка обумовлюється мотиваційно-ціннісною сферою та гармонійністю фізичного розвитку їх особистості. Встановлено порогові показники компонентів рухової активності, за яких відбувається вплив на формування високих рівнів прояву пам'яті, мислення й адекватності самооцінки учнів та обгрунтовано спосіб оцінки ефективності їх розвитку засобами фізичного виховання. Набуло подальшого розвитку удосконалення форм і засобів фізичного виховання школярів. Уточнено сучасні уявлення про взаємозв'язок і взаємовплив психіки та соматики у процесі формування особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.2 + Ч511.143
Шифр НБУВ: РА382811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Головченко В.І. 
Проектування великогабаритних зварних силових конструкцій на основі параметричного аналізу та синтезу на прикладі рам вітроенергетичних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.І. Головченко ; ВАТ "Голов. спец. конструктор.-технол. ін-т". — Маріуполь, 2006. — 19 с. — укp.

Наведено розв'язання актуальної та важливої задачі розробки систем автоматизованого проектування великогабаритних просторових конструкцій. Запропонована система є інтеграцією з сучасними універсальними CAD/CAE/CAM-системами спеціальних модулів створення поточних геометричних і скінченно-елементних моделей конструкцій, що проектуються, з метою багатоваріантних розрахунків напружено-деформованого стану (НДС) для параметричного та структурного аналізу і синтезу їх елементів. Можливість виконання багатоваріантних розрахунків забезпечується запровадженням наскрізного параметричного опису на етапах геометричного, математичного та скінченно-елементного моделювання конструкцій. Систему розроблено на прикладі проектування рам вітроенергетичних установок великої потужності. З використанням запропонованої системи досліджено НДС рами для установки потужністю 1,5 МВт для фірми "Nordex", обгрунтовано її раціональні конструктивні параметри, що забезпечують працездатність, міцність і довговічність, а також розроблено раціональні форми зварних з'єднань силових елементів рами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж416-02 + Ж416-02
Шифр НБУВ: РА345209

Рубрики:

      
12.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Головченко О.С. 
Синтез та антимікобактеріальні властивості бензиліденгідразидів 1-R-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.С. Головченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

З метою пошуку нових потенційних протитуберкулозних засобів у ряду заміщених бензиліденгідразинів хінолін-3-карбонових кислот розроблено препаративні методи та синтезовано нові похідні бензиліденгідразиди 1-R-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот та їх заміщених у бензиліденовій і хіноліновій частині молекули аналогів. Структуру синтезованих сполук підтверджено на підставі даних проведеного елементного аналізу, ядерно-магнітного резонасного та хроматос-спектрів, у певних випадках - рентгеноструктурного аналізу та зустрічного синтезу. Вивчено протитуберкульозні властивості одержаних речовин, що дозволило виявити в їх структурі фрагменти, які впливають на антиміко-бактеріальні властивості. Для проведення досліджень рекомендовано застосовувати 3-хлорбензиліденгідразид 1-етил-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонової кислоти, який проявив високу протитуберкульозну активність на чутливих до лікарських препратів штамах, а також на монорезистентних культурах. Сполука має низьку цитотоксичність, здатна затримувати ріст мікобактерій у макрофагах, а також здійснює бактерицидний вплив на туберкульозну паличку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Р281.811.3 + Р281.811.3
Шифр НБУВ: РА361938

Рубрики:

      
14.

Головченко О.В. 
Синтези нових біорегуляторів азольного ряду на основі 4,5- дифункціональнозаміщених оксазолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.В. Головченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано оптимальні методи синтезу нових типів азолів з біофорними групами - потенційних біорегуляторів різної дії. Показано можливість їх легкого утворення з доступних похідних 5-меркапто-, 5-аміно і 5-гідразино-1,3-оксазолів, які містять біля центра C-4 різноманітні електроноакцепторні групи. Відзначено оригінальність трансформації похідних 5-гідразино-1,3-оксазолу у заміщені 1,3,4-оксадіазоли і 1,3,4-тіадіазоли. Серед нових азолів виявлено ефективні імуномодулятори, які підвищують фагоцитоз у щурів майже у 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.4-4 +
Шифр НБУВ: РА332345

Рубрики:

      
15.

Головченко 
Стан центральної і регіональної гемодинаміки у новонароджених, народжених від матерів з захворюваннями серцево-судинної та ендокринної систем, які перенесли внутрішньоутробну гіпоксію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Олеся Володимирівна Головченко ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41 + Р716.216.41
Шифр НБУВ: РА348170

Рубрики:

      
16.

Головченко Н.І. 
Структурно-стильовий аналіз художнього тексту в старших класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.І. Головченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано науково-теоретичне обгрунтування й експериментально перевірено методичну систему структурно-стильового аналізу художнього тексту на прикладі вивчення творів письменників-модерністів (Ш. Бодлера, Кнута Гамсуна, І. Буніна, М. Пруста, Д. Джойса), доведено її доцільність і ефективність. Концептуальні засади методики полягають у тлумаченні авторської ідеї шляхом аналізу художнього стилю твору, застосуванні стильових констант і стильових домінант як одиниць аналізу, в поетапному підходів до вивчення тексту як гармонійного втілення змісту та форми. За результатами проведеного дослідження зроблено висновки щодо зростання якості знань з зарубіжної літератури, формування стійких світоглядних переконань, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей школярів, розширення спектра естетичного сприймання художніх творів. Наведено теоретико-методичні матеріали для подальшого розвитку методики вивчення зарубіжної літератури в середній загальноосвітній школі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)р20 +
Шифр НБУВ: РА363869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Головченко О.М. 
Теоретико-методологічне забезпечення подолання загроз стабільному економічному розвитку регіонів України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / О.М. Головченко ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено концепцію визначення складових стабільного економічного розвитку на регіональному рівні за сучасних умов структурних зрушень економіки, які базуються на системному управлінні економічною безпекою регіону. Обгрунтовано управління економічною безпекою регіону за рахунок не тільки існуючих ключових чинників впливу, але також поточних і специфічних, що знаходяться у функціональній залежності від перших. Запропоновано теоретичні підходи дослідження тіньової економіки з урахуванням гетерогенності її негативної дії на соціально-економічний розвиток регіону та синергії її проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР)0-995
Шифр НБУВ: РА374888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Головченко Н.З. 
Формування механізмів підвищення конкурентоспроможності курортно-рекреаційного комплексу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.З. Головченко ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади формування механізмів підвищення конкурентоспроможності курортно-рекреаційного комплексу регіону. Досліджень сутність понять "регіональна конкурентоспроможність" та окремих її складових, зокрема "конкурентоспроможність курортно-рекреаційного комплексу регіону", розкрито розбіжності в теоретичних дослідженнях щодо оцінки конкурентоспроможності регіону та курортно-рекреаційного комплексу регіону. Проаналізовано сучасний стан курортно-рекреаційної сфери АР Крим. Визначено чинники позитивного та негативного впливу на розвиток курортно-рекреаційного комплексу регіону та рівня його конкурентоспроможності. На основі запропонованої моделі конкурентоспроможності регіону подано концептуальний підхід щодо оцінки конкурентоспроможності курортно-рекреаційного комплексу регіону та модель оцінки ризиків функціонування підприємств, активність яких визначено як один з основних елементів конкурентоспроможності регіонального комплексу. Уточнено наукове підгрунтя визначення кокурентоспроможності курортно-рекреаційних комплексів мікрорегіонів на міжнародному ринку. Науково обгрунтовано напрямки підвищення конкурентоспроможності курортно-рекреаційного комплексу регіону.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359247

      
19.

Головченко Т.М. 
Формування організаційно-економічного механізму розвитку виробництва та первинної обробки вовни: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Т.М. Головченко ; Крим. інж.-пед. ун-т. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію формування організаційно-економічного механізму розвитку виробництва та первинної обробки вовни на основі міжгалузевої виробничої інтеграції та розвитку малого інноваційного підприємництва. Запропоновано економіко-математичну модель оптимального формування інтегрованого виробництва, яке здійснюється у системі підприємств технологічного ланцюга "вівчарство - первинна обробка вовни", що відображає рівень прибутку від одержання немитої вовни та її первинної обробки. Удосконалено територіально-виробничу структуру виробництва та первинної обробки вовни шляхом оптимізації кількості структурних одиниць агропромислового інтеграційного об'єднання підприємств з виробництва та переробки вовни - "запас конкурентоспроможності". Уточнено визначення інноваційного потенціалу підприємства. Визначено зміст механізму управління інтегрованим об'єднанням "вівчарство - первинна обробка вовни". Обгрунтовано стратегію розвитку вироництва та первинної обробки вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.3
Шифр НБУВ: РА370556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Головченко О. Ю. 
Забезпечення стійкого зростання національної економіки в умовах глобалізації / О. Ю. Головченко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення важливої науково-прикладної проблеми, що полягає у розробці концептуальних, теоретико-методичних та практичних рекомендацій щодо забезпечення стійкого зростання національної економіки в умовах глобалізації. Отримані наукові результати сприятимуть підвищенню ефективному розвитку національної економіки. Сформовані методичні підходи до забезпечення сталих економічних моделей внутрішньогалузевих та міжгалузевих інтеграційних процесів у національному макроекономічному середовищі, які спрямовані на стійкий розвиток господарської системи. Запропоновано моделювання індикаторів соціально-економічного зростання, які впливають на національну економіку. Розроблено механізм макроекономічного регулювання стійкого зростання національної економіки в адаптивних умовах. Обґрунтовані пріоритетні напрями зростання національної економіки в умовах глобалізації. Сформовано методичне забезпечення моделювання детермінантів державного регулювання відкритої економіки, яке спрямоване на композиційне регулювання процесів у макроекономічному середовищі з урахуванням перманентної турбулентності, впливу ризиків та надскладних, мультилатеральних і багаторівневих взаємозалежностей процесів глобалізації та державного регулювання.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and offers a solution to an important scientific and applied problem, which is to develop conceptual, theoretical and methodological and practical recommendations for sustainable growth of the national economy in the context of globalization. The obtained scientific results will contribute to the effective development of the national economy.Methodological approaches to ensuring sustainable economic models of intra-industry and intersectional integration processes in the national macroeconomic environment, which are aimed at sustainable development of the economic system, which will achieve balanced growth of the national economy based on horizontal-vertical integration and synergy. Modeling of indicators of socio-economic growth that affect the national economy is proposed, which, in contrast to the existing ones, provides a comprehensive multilateral study of the impact of qualitative and quantitative components of the macroeconomic environment, conditions for mobilizing innovative sources of growth and improving the system of indicators of economic development on the basis of isolating typological features and taking into account economic disparities. The mechanism of macroeconomic regulation of sustainable growth of the national economy in adaptive conditions is developed.The priority directions of growth of the national economy in the context of globalization are substantiated, which take into account on the basis of systemic and semantic approaches segmental modeling of processes, mechanisms, measures and actions that ensure the development strategy, to determine authentic and permanent growth of the national economy. Methodological support for modeling the determinants of state regulation of the open economy, which is aimed at compositional regulation of processes in the macroeconomic environment, taking into account permanent turbulence, risk and super-complex, multilateral and multilevel interdependencies of globalization and state regulation, in order to methodically support strategic development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського