Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (579)Книжкові видання та компакт-диски (307)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРБАНЬ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горбань О. В. 
Громадянське суспільство: ідея та механізм її здійснення (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 36 с. — укp.

На базі інтегративної методології проведено цілісний соціально-філософський аналіз ідеї громадянського суспільства (ГС) та базових підстав її практичного здійснення. Обгрунтовано ідею, що трансформація суспільних відносин здійснюється у процесі зміни влади авторитету на авторитет влади. Розглянуто тенденцію генези сучасної держави - новий стан влади авторитету, яка забезпечується єдністю влади права та ГС, де вертикаль і горизонталь системи координат розвитку суспільства перебувають не в протиборстві, а у взаємозв'язку, взаємодії та взаємозумовленості. Досліджено підходи до здійснення ідеї ГС через базову основу та структуротвірні його елементи, якими є середній клас та інтелігенція. Набула подальшого розвитку концепція суверенної особистості як самоцінності ГС, становлення якого відбувається та тлі антропологічного кризи, що охопила всі рівні та смисли людського існування. Для виходу з кризи та досягнення громадянської злагоди запропоновано інноваційну концепцію гуманітарної освіти в сучасному суспільстві. Обгрунтовано необхідність введення гуманітарної експертизи проектів суспільного облаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Ю6*422 + Ф036
Шифр НБУВ: РА383615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горбань І.П. 
Дослідження фольклору і фольклористики болгар в українській науці: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / І.П. Горбань ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст наукових розробок щодо болгарської фольклористики, зокрема, героїчного та історичного епосу, обрядової творчості та народної прози. Проаналізовано наслідки їх діяльності у галузі болгарської музичної фольклористики та народної словесності болгарської діаспори в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4Укр) + Ш3(45Бл)г
Шифр НБУВ: РА309524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Горбань Т. Ю. 
Еволюція ідеї національного самовизначення в українській суспільно-політичній думці кінця XIX - першої чверті XX століть: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.05 / Т. Ю. Горбань ; Нац. акад. наук України ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса . — К., 2010. — 40 с. — укp.

Вперше здійснено системний аналіз змісту, характеру та спрямованості ідеї національного самовизначення у вітчизняній суспільно-політичній думці кінця XIX - першої чверті XX ст. З'ясовано евристичний потенціал системи наукових категорій і понять, а також методів і принципів. Запропоновано нову інтерпретацію складових ідеї національного самовизначення. Узагальнено етнополітичні уроки, обгрунтовано наукові пропозиції та рекомендації щодо використання в етнополітичній практиці сьогодення доробку української суспільно-політичної думки у частині обгрунтування нею ідеї національного самовизначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5/6 + Ф50(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Горбань О.О. 
Електронна структура, фізико-хімічні властивості та перегрупування сінглетних карбенів з супряженими зв'язками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Горбань ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

У межах багатопараметричної теорії збурень розвинуто (або модифіковано) методики розрахунків фізико-хімічних властивостей; проведено порівняльний аналіз цих величин та розрахованих у всевалентних методах, їх зіставлення з експериментом. Виявлено закономірності зміни термохімічних, електричних та магнітних властивостей від структури карбенів, що досліджуються. Розраховано електронну структуру, відносні діамагнітні сприйнятливості та наведені pi-електронні струми циклічних, ациклічних та гетероциклічних карбенів з супряженими зв'язками. На цій підставі карбени віднесені до єдиної шкали ароматичності та антиароматичності органічних сполук. У межах індексного підходу Фукуї описано та порівняно між собою електроциклізації та фотоелектроциклізації нафтил-карбенів, фенілкарбенів та ациклічних полієн-карбенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.36

      
5.

Горбань А.Є. 
Комплексний динамічний метод лікування опійної наркоманії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / А.Є. Горбань ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З використанням комплексу клініко-психопатологічних, експериментальних, психофізіологічних методів дослідження проаналізовано вираженість проявів абстинентного синдрому та післяабстинентного стану у хворих на опійну наркоманію у разі використання стандартної схеми фармакотерапії та комплексного динамічного методу лікування, розробленого на базі сполучення стандартної схеми фармакотерапії та системи патогенетично орієнтованих лікувальних, реалібітаційних і противорецидивних заходів, методів психокорекції та психотерапії. Доведено високу терапевтичну ефективність призначення у випадку абстинентного синдрому та післяабстинентному періоді курсу інформаційно-хвильової терапії, препаратів "Мамоплант" і "Баклофен", особливо в поєднанні з індивідуальною психотерапією, різноманітними психотерапевтичними та психокорекційними технологіями залежно від особливостей хворих та їх клінічного статусу. Розроблено схему послідовності та тривалості їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5
Шифр НБУВ: РА317301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Горбань А.В. 
Мала проза В.Винниченка у світлі авторської суб'єктивності: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Горбань ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто малу прозу В. Винниченка, українського письменника першої половини XX ст. Досліджено структурні моделі його оповідань і систему персонажів як дисоційовану проекцію суб'єктивних психічних змістів. Зазначено, що художня активність В.Винниченкова спрямована на подолання відчуження та знеособлення. Як причину амбівалентності запропоновано вважати архетипну зануреність психіки автора, взаємопов'язану з конфліктом "Я" і "Над-Я". Умовно виокремлено індивідуально-регресивний, індивідуально-компенсаторний і надособистісний рівні авторської суб'єктивності. Побіжно або детально інтерпретовано мотиви оповідань В.Винниченка, а саме: батьківство, божевілля, двійництво, змарнована краса, "ранена птиця", "сліпий й однорукий", "смерть Бога", смерть (простежується романтичний і віталістичний сценарії), табу (зокрема на брехню, плач, дотик). Варіації окремих мотивів типізовано на підставі контроверзи "Фройд - Адлер". Запропоновано тезу, що несподівані злами сюжету та метаморфози персонажів у малій прозі В.Винниченка взаємопов'язані з інверсією домінанти (екстраверсії - інтроверсії). Система персонажів і сюжет моделюються за принципом бінарності. Малу прозу В.Виниченка не можна вважати "традиційною", оскільки вона демонструє плюралістичну модель авторської суб'єктивності, динамічної та дисоційованої, що є однією з причин неоднозначного сприйняття творчості письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 534 +
Шифр НБУВ: РА355726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Горбань В. О. 
Моделювання нестаціонарної взаємодії тіл в потоках: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.02.05 / В. О. Горбань ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено широке коло фізичних ефектів та явищ, які виникають за рухові декількох тіл у воді або коли тіло рухається поблизу межі течії. Розроблено методи моделювання гідродинамічної взаємодії тіл у потоках і виявлено основні фізичні механізми та закономірності даної взаємодії. Одержано нестаціонарні гідродинамічні характеристики крил і циліндричних тіл, які виникають за їх взаємодії з нерівностями межі. Проведено дослідження бокової сили та крутильного моменту. Проведено моделювання в'язкої течії навколо тіл необтічної форми та в системах тіл, розташованих послідовно та паралельно. Виявлено закономірності гідродинамічної взаємодії циліндричних тіл з вільною поверхнею. Розроблено нові числові моделі нестаціонарного руху тросових буксирних систем і визначено їх динамічні характеристики за постійної та змінної довжини тросу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.561 в641,022 + В253.320.55 в641,022
Шифр НБУВ: РА376456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Горбаньов І.М. 
Особливості методики розслідування порушень авторського права щодо незаконного відтворення та розповсюдження комп'ютерних програм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.М. Горбаньов ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні методики розслідування порушень авторського права щодо незаконного відтворення та розповсюдження комп'ютерних програм. Вивчено елементи криміналістичної характеристики незаконного відтворення та розповсюдження комп'ютерних програм, особливості оцінки матеріалів попередньої перевірки щодо таких неправових дій і прийняття рішення про порушення кримінальної справи, типові слідчі ситуації, версії й особливості їх перевірки на початковому етапі розслідування, особливості проведення окремих слідчих дій (слідчого огляду, допиту), використання спеціальних знань у разі розслідування незаконного відтворення та розповсюдження комп'ютерних програм, аспект взаємодії слідчого з оперативними підрозділами правоохоронних органів під час цього розслідування. Наведено пропозиції, спрямовані на вдосконалення діяльності правоохоронних органів у боротьбі з порушеннями авторського права щодо незаконного відтворення та розповсюдження комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х894.9(4УКР)311.5 +
Шифр НБУВ: РА348487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Горбань Д. Д. 
Особливості циркуляції крові на прикладі мікроциркуляції у осіб юнацького віку з різною резистентністю та на тлі стресу / Д. Д. Горбань. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливості циркуляції крові на прикладі мікроциркуляції у осіб юнацького віку з різною резистентністю при дозованому навантажені та на тлі стресу у тварин за дії метаболічно активних сполук. Одним з основних методів вивчення мікроциркуляції крові є лазерна допплерівська флоуметрія (ЛДФ).У тварин з експериментальною серцевою недостатністю продемонстровано ефективність застосування метаболічно активних сполук – убіхінону-10, тіотріазоліну та композиції ЕПМ-Мg. За допомогою ЛДФ-метрії у осіб юнацького віку були виявлені три типи ЛДФ-грам, що відповідали трьом типам мікроциркуляції крові. Отримані дані про виявлення функціонального стану системи мікроциркуляції крові при функціональних пробах відкривають перспективи подальшого поглибленого вивчення наслідків інтенсивних фізіологічних змін, функціональних порушень і виникнення патологічних процесів.^UThe dissertation is devoted to the peculiarities of blood circulation on the application of microcirculation in young people with different resistance and on the stress in animals at the action of metabolically active spores. One of the main methods of microcirculation study is Laser Doppler flowmetry (LDF).In animals with experimental cardiac insufficiency demonstrated the efficacy of the use of metabolically active spolutions – ubiquinone-10, tiotrriazolin and EPM-Mg composition.By means of LDF-metry three types of LDF-grams were detected in young people, which corresponded to three types of blood microcirculation. Our findings about the functional state of blood microcirculation system in functional tests open up prospects for further in-depth study of the consequences of intensive physiological changes, functional disruptions and the emergence of pathological processes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мацак А. О. 
Підвищення екологічної безпеки водних об'єктів шляхом зменшення впливу дощових стічних вод з урбанізованих територій / А. О. Мацак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека. – Науково-дослідна установа«Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», 2020.Дисертацію присвячено теоретичному та науковому обґрунтуванню заходів,спрямованих на зниження рівня екологічно небезпечного впливу ДСВ, щоутворюються на урбанізованих територіях (містах та промислових підприємствах), наводні об'єкти, шляхом локалізації та очищення.Досліджено особливості відведення та регулювання поверхневого стоку тавиявлено головні напрямки розвитку систем очищення даного виду стічних вод.Науково обґрунтовано та удосконалено метод оцінювання потрапляння18забруднюючих речовин на не урбанізованих територіях та визначено розрахунковіпараметри та розрахункові формули. Сформована нова класифікація урбанізованихтериторій за ступенем забрудненості ДСВ та запропоновані принципові схемиочищення стоку. Розроблено новий метод прогнозування забрудненості ДСВ задопомогою відбору проб пилу лоткової частини автодоріг.Удосконалено метод локалізації та очищення ДСВ з використанняфільтруючих насадок, який передбачає очищення ДСВ шляхом проходження стокукрізь фільтраційні шари з відведенням очищеного стоку дренажем або інфільтрацієюу підземні горизонти.Результати роботи впроваджені в систему очищення стічних вод ЧАО«Екопарк Фельдман (Харківська область, Дергачівський район, селище Лісне, вул.Київське шосе, 12), як один з етапів системи очищення. Реалізація розробленогометоду дозволила забезпечити високу ефективність очищення та покращитиекологічну ситуацію на території закладу.За результатами дисертаційної роботи розроблено ДСТУ 8691:2016«Настанови щодо встановлення технологічних нормативів відведення дощовихстічних вод у водні об'єкти»Очікуваний економічний ефект від впровадженого методу інфільтраційногоочищення ДСВ з використанням фільтруючих насадок, на території ПрАТ «ФіліппМорріс Україна» становить Е = 10818 грн./рік.Ключові слова: урбанізовані території, ДСВ, водний об'єкт, забруднення,завислі речовини, технології очищення стічних вод, інфільтрація, фільтруючінасадки, екологічна безпека.^UThe dissertation on competition for a scientific degree of the candidate of technicalsciences on a specialization 21.06.01 – ecological safety. – Scientific-research institution“Ukrainian Scientific-Research Institution of Ecological problems”, 2020.The thesis is devoted to the theoretical and scientific substantiation of the methods,that aimed on the decreasing levels of the negative ecological impact of stormwater on waterbodies, due to the treatment and localization, which forms on the urban territories (cities andproduction facilities).The characteristics of drainage and regulation of the stormwater and general ways ofthe treatment systems for this kind of wastewaters have been studied. The method ofestimation of the quantity of stormwater pollutants ingress to the nonurbanized territoriesand calculation parameters and formulas have been scientifically substantiated andimproved. The new classification of urbanized territories due to the stormwater pollutionconcentration have been formed and principal schemes of the stormwater treatment for eachgroup of the new classification have been proposed. The new method of stormwaterpollution prediction by the dust sampling from roads tray have been developed.The method of the stormwater localization and treatment with filtration nozzles havebeen improved. This process includes the stormwater treatment through the filtration layers19and with ongoing discharge of treated stormwater with drainage pipes or with infiltration tothe ground. This method includes different types of the treatment process: adsorption ofpollutants from stormwater discharge; biodegradation on biofilm which forms on the surfaceof filtration nozzles; anaerobic processes in lower levels of filtration device.For obtaining best result, after implementation this method, general conditions shouldbe followed. By experiments and laboratory experience, have been established that: mostfavorable temperature for the treatment process is22-26 º C; green upper layer should bewithout any dust and debris (regular obligatory maintain duties); regeneration of filtrationnozzles (several times during warm seasons, depends on the stormwater territory formation);upper layer regular cleaning.The results have been implemented into the wastewater treatment system of “EcoparkFieldman” (Kharkivskiy district, Dergachivsky area, Lisne village, Kiyvske shosse st, 12),as one of the stage of the treatment system. The high efficiency of the treatment from thismethod implementation have allowed to improve the ecological state on the park territory.By the results from the thesis the standard 8691:2016 “The Guidelines for establishingtechnological standards for rainwater wastewater discharge into water bodies” have beendeveloped. This standard provides wide range of different approaches and methods whichcould help to regulate and control the quality of stormwater from urbanized territories.Prognosis of a stormwater quality could be used as monitoring factor for many ecologicalregulatory agencies and municipalities administrations.The expected economical profit from implementation of the infiltration method ofstrormwater treatment with filtration nozzles use on the territory of Philip Morris Ukraineis E = 10818 UAH / year.Keywords: urban territories, stormwater, water body, pollution, suspended solids,wastewater treatment technologies, infiltration, filter nozzles, eclological safety.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
11.

Горбань 
Підвищення ресурсозбереження тепловозних дизелів активацією змащувальних олив: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Валентина Геннадіївна Горбань ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-082.1/9
Шифр НБУВ: РА353616

Рубрики:

      
12.

Горбаньов В.В. 
Поміщицьке господарство Харківської губернії в другій половині XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Горбаньов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано зміни в соціально-економічному розвитку поміщицького господарства Харківщини в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено поступову еволюцію поміщицьких господарств, процес їх господарської переорієнтації на ринкові засади. Визначено місце поміщицьких господарств в соціально-економічному розвитку Харківської губернії. Розкрито основи економічного багатства поміщиків, розглянуто питання становлення підприємницької діяльності у сільському господарстві, промисловості, торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)52-21 +
Шифр НБУВ: РА342260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Горбань О.П. 
Правове регулювання праці іноземців та осіб без громадянства в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.П. Горбань ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання удосконалення правового регулювання праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Проаналізовано проблему реалізації права на працю цими особами на території України, обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення механізму правового регламентування трудової міграції за сучасних умов. Розкрито правову природу понять "іноземець" та "особа без громадянства" у соціальному та правовому аспектах. Визначено правовий статус цих осіб як суб'єктів трудового права України. Запропоновано визначення поняття "трудова міграція". Проаналізовано співвідношення законодавства про працю іноземців та осіб без громадянста на території України з міжнародними стандартами. Наведено пропозиції щодо усунення соціальних та економічних чинників виникнення трудової міграції й удосконалення законодавства, яке регулює здійснення права на працю іноземними громадянами й особами без громадянства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х937(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Плахтій А. М. 
Публічні бібліотеки в системі інформаційно-комунікаційного забезпечення електронного урядування в Україні. / А. М. Плахтій. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено визначенню місця публічних бібліотек в інформаційно-комунікаційному забезпеченні системи «е-Урядування». Наголошено на необхідності залучення мережі публічних бібліотек до взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з фізичними та юридичними особами. Доведено, що публічні бібліотеки як ефективні інституційні системи можуть стати потужними осередками суспільної взаємодії, участі в державних управлінських процесах, забезпечивши інформаційно-технічну підтримку й патронажний супровід якісно нового рівня відносин органів влади і громадян.Акцентовано на необхідності кардинальних змін у ставленні влади до ролі бібліотек і державної підтримки їх діяльності, унаслідок чого публічні бібліотеки стануть флагманами надання інформаційно-комунікаційних послуг, запровадять високі технології для нагромадження й збереження електронних інформаційних ресурсів і забезпечать умови рівного доступу до інформації та її циркулювання в сучасному суспільстві. Ключові слова: публічні бібліотеки, електронне урядування, інформаційно-комунікаційне забезпечення управління, інформаційні технології, цифровізація, електронні послуги, цифрова грамотність.^UThe dissertation research deals with defining the role of public libraries in the information and communication support of the e-governance system. The author of the research points out the need to involve a network of public libraries in the interaction of state and local authorities with individuals and legal entities. In the introduction part of the study, the author substantiates the relevance of the research topic, presents the purpose and objectives, defines the object and subject of the topic under discussion, demonstrates the connection with scientific programmes, plans and themes, characterizes the research methods, determines the scientific novelty and practical significance, provides the information about testing and publications.The first chapter of the work, which consists of three parts, provides the systematization and analysis of the main scientific works of experts in social communications, public administration, which became the basis for studying the theoretical and methodological foundations of the activities of public libraries aimed at information and communication support for e-governance. The source of the research is a set of documents directly related to the dissertation topic: legislative acts in the field of e-governance, librarianship, information activities; bylaws; public legal acts; regulatory documents; reference publications; electronic information resources. Based on a thorough analysis of professional literature, the study outlines the content of the basic concepts of the research, and presents its definition of the concepts: "digital librarian", "public library in the e-governance". The second chapter, which consists of four parts, analyses the best foreign practices of attracting libraries to e-governance and the possibility of their implementation in Ukraine; describes the main directions of library and information support for e-governance, defines the place and role of libraries in e-governance; examines electronic services, library resources, digital tools involved in the information and communication support for e-governance; demonstrates the content of library educational projects on electronic interaction between the government and citizens.The comparative analysis has revealed that libraries have appropriate information resources in traditional and electronic formats, material and technical capabilities to become a platform as socio-communication institutions for the development of information infrastructure of e-governance, to join the development and implementation of various forms of information and communication interaction between government and society, public institutions, business. The third chapter, which consists of two parts, specifies the main issues of information and communication e-governance support for public libraries in the social and legal context and proposes ways to solve them. It has been found that the main stages of involving libraries to e-governance are: creating an appropriate regulatory framework; attracting additional financial and material resources; institutional, technical and technological modernization of libraries; building local networks and "a single window" for access to open data; improving the professional competence of library employees; providing library users with access to state information resources, a single virtual space for providing electronic services through the integration of information systems.The research has revealed a number of issues that slow down the library and information support of e-governance: the lack of a proper legislative and regulatory framework, which requires a flexible response by library institutions to changes related to digitalization; insufficient funding of libraries, the obsolescence of the material and technical base (it is necessary to restore the systems of guaranteed budget financing of institutions and introduce effective mechanisms for receiving funds from alternative sources, which will contribute to the creation of a stable and proportional system of material support for the public library network); non-compliance of the staff capacity of libraries with modern requirements (each basic library should develop a targeted programme of continuous training, skills development, qualification requirements taking into account the current level of society's expectations of libraries as documentary and information structures; develop and improve the experience of cooperation of libraries in Ukraine and organize the exchange of experience at the interstate level).The following issues require further attention: theoretical and practical provisions on the role of libraries in electronic interaction with legal entities and individuals, implementing e-services, etc.Key words: public libraries, e-governance, information and communication management, information technology, digitalization, electronic services, digital literacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Горбань В.Ф. 
Розробка матеріалів з легованих сплавів хрому і покриттів з них з метою захисту виробів від зносу та підвищення їх жарокорозійної стійкості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.Ф. Горбань ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.225 + К225 +
Шифр НБУВ: РА335516

Рубрики:

      
16.

Горбань Г.О. 
Соціально-психологічне дослідження особистості школяра в процесі експериментального навчання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Г.О. Горбань ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено теоретично-методичні засади організації сучасного соціально-психологічного експерименту, зокрема, в закладах освіти. Запропоновано інноваційну модель програми комплексного соціально-психологічного дослідження здібностей школяра в різних сферах діяльності (розумова метасфера, соціальна, креативна) за рівнями його взаємодії з зовнішнім світом (простір мікро-, мезо-, екзо- та макросхеми) у взаємозалежності зі сферами впливу суспільства на особистість (сукупність мікро-, мезо-, макро-, і мегачинників). Встановлено, що створені експериментальні умови позитивно впливають на реалізацію особистістю свого розумового, соціального та творчого потенціалу як суб'єкта освітнього процесу за умов безпосередніх соціальних взаємостосунків, малої групи (класу), соціокультурної організації (школи).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.2-734 + Ю983.7 в01 + Ч421.22 +
Шифр НБУВ: РА321340

Рубрики:

      
17.

Горбаньова Т.І. 
Спостережувані прояви процесів перемішування в зорях малих мас: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.І. Горбаньова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Оброблено спектри 204-х зір, одержані на 1,93 м телескопі Обсерваторії Верхнього Провансу (ОНР, Франція), за допомогою ешеле-спектрометра ELODIE. Визначено параметри атмосфер і вміст елементів в атмосферах 8-ми субгігантів , 19-ти гігантів диска та 177-ми зір, які за фотометричними критеріями віднесено до кламп гігантів. Проведено порівняння одержаних результатів з теоретичними передбаченнями першого перемішування. Установлено зміну вмісту літію та вуглецю стосовно субгігантів згідно до стандартної теорії еволюції. Оцінено можливість проведення селекції гігантів, що належать до різних еволюційних стадій на підставі розрахунків еволюційних треків і визначення ефективних температур і вмістів елементів, які можуть змінюватися у процесі еволюції зір. Відібрано 21 кламп гігант, 54 кандидата до клампа та біля 100-та звичайних гігантів, у яких установлено наявність усіх ознак першого перешування. Результати визначення вмісту C, N і Na у програмних зорях відображають проходження CNO-та, можливо, NaNe-циклів у зорях-гігантах. Визначено нахил залежності [C/Fe] та [Fe/H] подібний до карликів у даному діапазоні металевості. Це дозволяє використовувати вміст цих елементів для вивчення хімічної та динамічної еволюції Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4,022 + В687,022 +
Шифр НБУВ: РА355495

Рубрики:

      
18.

Бегаль Т. О. 
Становлення та розвиток музейної експозиції: історико-культурний підхід / Т. О. Бегаль. — Б.м., 2022 — укp.

Наукова новизна дослідження полягає у виявленні етапів розвитку музейної експозиції в умовах культурних, історичних, політичних, цивілізаційних трансформацій та соціокультурних змін; аналізі еволюції експозиційного середовища музею від найдавніших часів до сьогодення; з'ясуванні місця музейної експозиції в системі культурного та музейного простору; висвітленні розвитку принципів та методів побудови музейної експозиції; узагальненні вітчизняного та зарубіжного досвіду організації експозиційного середовища в умовах цифровізації.Розглянуто актуальні наукові підходи до дослідження музейної експозиції, серед яких філософський, комунікаційний, технологічний культурологічний, науково-художній. Виявлено відсутність єдиного визначення поняття музейної експозиції в академічному середовищі, що пояснюється синкретичною та поліструктурною природою музейної експозиції. Дослідження музейної експозицій із використанням комплексного та історико-логічного підходу до її осмислення відсутні, що актуалізує тему дисертаційної роботи.Встановлено, що музейна експозиція пройшла тривалий шлях розвитку. Починаючи з храмових зібрань давньої Греції, пишних колекцій римських патриціїв, вона набула форми галереї, кабінету, антикваріуму чи студіоло та ознак концептуально обґрунтованого публічного предметно-експозиційного простору в ренесансній культурі, науково-освітнього середовища в епоху Просвітництва та національно осмисленого явища в культурі доби Романтизму, яке з розвитком цифрових технологій та ресурсів активно перетворюється у віртуальне середовище.Виявлено етапи становлення та розвитку музейної експозиції та розкрито їх специфіку:- класичний ( ХV – ХVIIІ ст.) – характеризується становленням музейної експозиції як окремого явища, що еволюціонувало від протоекспозиційних форм – галерея, кабінет, антикварій, студіоло, натуралії, пінакотеки, гардеробні до предметно-експозиційного середовища, що організоване відповідно до концепції експозиції та внутрішнього просторового оздоблення – архітектури, розписів приміщення, в якій організовується експозиція;- модерний (ХІХ – ХХ ст.) – музейна експозиція виступає як науково-освітнє середовище і характеризується утвердженням нових наукових методів і принципів організації – систематичного, тематичного історико-художнього, колекційного, ансамблевого, а також появою художніх методів її організації – ілюстративно-тематичного, музейно-образного, образно-сюжетного методу, методу інсталяції та білого клубу.- постмодерний (кінець ХХ – перша чверть ХХІ ст.) – визначається активним впровадженням до експозиційної практики цифрових технологій та ресурсів, які перетворюються музейну експозицію на явище віртуальне та прискорюють динаміку її розвитку.З'ясовано місце музейної експозиції в системі культурного та музейного простору. Окреслено межі конгруентності культурного та музейного просторів, що дало змогу з'ясувати дефініції термінів дослідження  «культурний простір», «музейний простір», «музейне середовище», «музейна експозиція», «музейна виставка» (тимчасова експозиція). «Культурний простір» у цій роботі виступає середовищем формування ціннісних орієнтацій людства – матеріальних цінностей культури та духовних. Музейний простір розглядається нами як явище культури, що входить до структури культурного простору і формується шляхом індивідуального осмислення. Системна цілісність або простір, який транслює ідеї, погляди, традиції, вірування окремого народу чи етносу специфічними музейними засобами.Уточнено поняття музейної експозиції, яка розглядається нами як штучно створена предметно-просторова систему, що відзначається поліструктурністю елементів та об'єднує в собі архітектуру, музейні предмети, колекції, науково-допоміжні матеріали, тексти, цифрові ресурси, що організовані відповідно до ідеї чи концепції просторової організації експозиційного середовища. Музейна виставка (тимчасова експозиція) виступає як процес розміщення предметів показу у середовищі музею на нетривалий час та в обмеженому просторі, відповідно до певного ідейного задуму. Музейна експозиція, на відміну від виставки є більш статичною, її природа зумовлена зміною соціокультурного та історичного середовища.У контексті аналізу поліструктурної природи музейної експозиції, виокремлено чотири основних аспекти розвитку музейної експозиції як предметно-просторої системи та її структури  експансія, інтенсифікація, реорганізація та віртуалізація (створення віртуальних екскурсій, використання інтернет-порталів, які дозволяють оглянути експонати широкому колу відвідувачів).^UThe scientific novelty of the study is in identifying stages of development ofthe museum exhibition in terms of cultural, historical, political, civilizationaltransformations and socio-cultural changes; analysis of the evolution of themuseum exposition environment from ancient times to the present; finding out theplace of the museum exposition in the system of cultural and museum space;highlighting the development of principles and methods of building a museumexhibition; generalization of domestic and foreign experience in the organizationof the exhibition environment in the context of digitalization.Current scientific approaches to the study of museum expositions areconsidered, including philosophical, communication, technological, culturological,7scientific and artistic ones. The lack of a single definition of the concept ofmuseum exposition in the academic environment is revealed, which is explainedby the syncretic and polystructural nature of the museum exposition. There are nostudies of museum expositions using a complex and historical-logical approach toits understanding, which actualizes the theme of the dissertation.It is established that the museum exposition has come a long way. Startingfrom the temple collections of ancient Greece, the magnificent collections ofRoman patricians, it took the form of a gallery, office, antiquarium or studiolo andthe signs of conceptually sound public subject-exhibition space in Renaissanceculture, scientific and educational environment in the Enlightenment and anationally meaningful phenomenon in the culture of the Romantic era, which withthe development of digital technologies and resources is actively transformed intoa virtual environment.The stages of formation and development of the museum exposition andtheir specifics are revealed:- classical (XV - XVIII centuries) is characterized by the formation of themuseum exhibition as a separate phenomenon that has evolved from protoexhibition forms - gallery, office, antiquarium, studiolo, naturalia, pinacoteca,cloakroom, to the subject-exhibition environment, organized according to theconcept of exhibition and interior spatial decoration - architecture, paintings of theroom in which the exhibition is organized;- modern (XIX - XX centuries) - the museum exposition acts as a scientificand educational environment and is characterized by the adoption of new scientificmethods and principles of organization - systematic, thematic historical andartistic, collection, ensemble, as well as the emergence of artistic methods of itsorganization - illustrative and thematic, museum-image, image-plot method,installation method and white club;- postmodern (end of the XX - first quarter of the XXI century) - isdetermined by the active introduction into the exhibition practice of digital


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Горбань О.В. 
Стратегема сталого розвитку суспільства (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Горбань ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз можливих стратегічних напрямів розвитку суспільства у контексті концепції сталого розвитку. Введено в науковий обіг базові концепти методології сталого розвитку суспільства - сценарії, стратегії, проект, стратегему. Розроблено інтеграційну модель освітньої системи як статегему сталого розвитку суспільства. Визначено необхідні технологічні заходи в освітній сфері, що сприятимуть формуванню передумов переходу України до суспільства сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133.1 + Ю6*63*622 +
Шифр НБУВ: РА331784

Рубрики:

      
20.

Горбань Г.П. 
Теоретико-методичні засади регіонального маркетингу як інструмента соціально-економічного розвитку туристського регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.П. Горбань ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми соціально-економічного розвитку туристського регіону з урахуванням особливостей і характеру використання сукупного потенціалу території в межах системи регіонального маркетингу. Запропоновано підхід до оцінки функціонування системи регіонального маркетингу туристського регіону, що передбачає проведення моніторингу на основі використання інформаційно-аналітичного забезпечення, яке дозволяє дати кількісну та якісну оцінку тенденціям розвитку туристського ринку регіону відносно ефективності організації туристської діяльності. Розроблено методику оцінки туристського ринку відносно ефективності організації туристської діяльності. Увагу приділено подальшому розвитку підходу до прогнозування доходів від функціонування туристського ринку регіону, який передбачає розрахунок приросту чисельності населення регіону відносно динаміки туристичних потоків, що дозволяє визначати величину доходів і оцінювати туристський ринок регіону відносно ефективності організації туристської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684.413.58 + У9(4УКР-6КРИ)441.358 +
Шифр НБУВ: РА370166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського