Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (295)Книжкові видання та компакт-диски (208)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРБАТЮК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горбатюк С.А. 
Алгоструктурна організація паралельних обчислювальних процесів в комп'ютерних системах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / С.А. Горбатюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі та методи структурно-алгоритмічної організації паралельних обчислювальних процесів для підвищення ефективності роботи комп'ютерних систем. Наведено метод алгоструктурного проектування обчислювальних моделей для реалізації автоматизованої розробки моделей, які базуються на застосуванні бібліотечних алгоструктур і встановленні зв'язків між ними. Удосконалено метод перетворень алгоструктурних моделей, який забезпечує структурування на підставі тотожних перетворень. Створено метод розпаралелення обчислень в алгоструктурах, який передбачає врахування структурно-алгоритмічної організації моделі, оптимізацію обчислення та дозволяє зменшити час їх проведення і найкращим чином використовувати наявні ресурси. Розвинуто метод структурної реорганізації у проблемно-орієнтованих алгоструктурних конструкціях, а також технологію автоматизованого проектування алгоструктурних моделей. Запропонована технологія забезпечує ефективне проектування обчислювальних моделей, її використано для розробки програмного засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.21-01 +
Шифр НБУВ: РА360535

Рубрики:

      
2.

Горбатюк М.В. 
Громадсько-політична діяльність Андрія Ніковського (1885 - 1942 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М.В. Горбатюк ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну, культурно-просвітницьку, публіцистичну, видавничу та наукову діяльність А. Ніковського, її зміст, форми та напрямки. Проаналізовано фактори впливу на формування світогляду діяча, зокрема як активного учасника культурно-просвітнього руху в Україні. Висвітлено основні етапи діяльності А. Ніковського як публіциста, редактора та видавця, визначено внесок у становлення української журналістики, його участь у роботі українських політичних і державних інституцій доби національно-визвольних змагань 1917 - 1921 рр. Розкрито політичні особливості діяльності А. Ніковського, шляхи їх втілення, значення його наукової діяльності для розвитку вітчизняного мовознавства та літературознавства. Обгрунтовано вагомий внесок А. Ніковського у процеси державотворення та розвитку національної самосвідомості українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-33 + Т3(4УКР)61-8Ніковський,А.
Шифр НБУВ: РА372755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Горбатюк К.І. 
Диференційоване лікування травматичних внутрішньочерепних епідуральних крововиливів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / К.І. Горбатюк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що застосування методу локального фібринолізу показано хворим з епідуральними крововиливами (ЕК) у компенсованому та субкомпенсованому стані. Розроблено показання та протипоказання до використання даної методики, протокол її застосування, алгоритм визначення показань до локального фібринолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р638.770.3 +
Шифр НБУВ: РА369601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Горбатюк К.В. 
Математичні моделі в нормуванні праці на базі теорії нечітких множин: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / К.В. Горбатюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі концепції нормування праці та виокремлено концепцію нормування витрат і результатів праці. Проаналізовано економіко-математичні моделі, що використовуються у нормуванні праці та доведено необхідність урахування в моделях процесів праці, а також невизначеності, породженої стохастичною природою процесів і явищ, та невизначеності, породженої нечіткістю, та їх комбінацій. Обгрунтовано доцільність застосування методів теорії нечітких множин у задачах нормування праці, зокрема, адаптовано теорію нечітких марківських процесів і методи виконання алгебричних операцій над нечіткими величинами до задач моделювання процесів праці та визначення основних показників у нормуванні праці. Відзначено, що вдосконалення моделювання процесів праці дозволить ефективно використовувати статистичну й експертну інформацію для обгрунтованого оцінювання норм праці, а також планування виробництва. Для проведення досліджень і виконання нечітких розрахунків розроблено та реалізовано в програмних модулях відповідні алгоритми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-642.2 в611 +
Шифр НБУВ: РА364348

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Горбатюк С.М. 
Морфофункціональні особливості головного мозку при експериментальній дисліпопротеїдемії: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / С.М. Горбатюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні зміни головного мозку за експериментальної дисліпопротеїдемії та за умов її фармакокорекції. Установлено, що експериментальна дисліпопротеїдемія призводить до гіпоксії головного мозку та його функціональних змін, які мають дистрофічний і деструктивний характер. Установлено прогресивне зниження об'ємної швидкості мозкового кровотоку, збільшення площі поперечного перерізу та площі стінки артерій малого калібру м'якої мозкової оболонки, потовщення їх стінки, зменшення площі просвіту судин і зниження їх пропускної здатності, порушення функції гематоенцефалічного бар'єру, що призводить до зменшення лінійних і об'ємних характеристик пірамідних нейроцитів, появи нейронів з різним ступенем хроматолізу та порушення ультраструктури. З'ясовано, що лікарські засоби, що використовуються для корекції патологічних змін головного мозку за умов дисліпопротеїдемії виявляють позитивну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА356579

Рубрики:

      
6.

Горбатюк Н.М. 
Народність як принцип виховання у педагогічній науці другої половини XIX - XX століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Горбатюк ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історико-педагогічну літературу з проблеми виховання на підставі принципу народності. Висвітлено передумови становлення ідеї народності у вихованні в дихотомії часу-простору. Проаналізовано розвиток принципу народності у вихованні в період становлення модерної педагогічної думки, у період 1905 - 1920 рр. та у сучасній педагогічній теорії. Запропоновано дефініцію принципу народності. Відзначено, що у вітчизняній педагогічній науці накопичено великий досвід з проблеми дослідження. У працях О. Духновича, К. Ушинського, Б. Грінченка, С. Русової, І. Огієнка, Я. Чепіги, М. Грушевського, В. Сухомлинського розкрито народність як принцип виховання, обгрунтовано її роль і значення у вихованні молодого покоління. Зауважено, що ця проблема актуальна на сучасному етапі відродження національної ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч421.352.13 +
Шифр НБУВ: РА363829

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Горбатюк О.В. 
Науково-методична спадщина Миколи Лисенка: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Горбатюк ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено науково-педагогічну діяльність (НПД) і творчу спадщину (ТС) М.М. Лисенка в контексті соціокультурних та освітніх реалій другої половини ХХ ст. Проаналізовано творчу біографію педагога в контексті суспільних і освітніх змін, їх вплив на формування його світогляду, наведено характеристику та проведено оцінку значення ТС й освітньої діяльності для подальшого розвитку педагогічної науки та шкільної історичної освіти (ШІО). Визначено основні етапи НПД М.М. Лисенка (1914 - 1995 рр.); доведено роль видатного педагога, історика, науковця-організатора, дослідника з проблем методики викладання історії України та історичного краєзнавства, розробки нового змісту ШІО, обгрунтування активних методів навчання історії, теорії та практики її навчання в школі, у вітчизняній історико-методичній та історичній освіті другої половини ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)2 + Т010.3 + Ч426г(4УКР)дЛисенко,М.
Шифр НБУВ: РА370639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Горбатюк Н.М. 
Облік і аналіз фінансово-господарської діяльності у спільних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Горбатюк ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Визначено фактори, шо впливають на залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України. Внесено пропозиції щодо практичного застосування методики обліку для формування облікової політики. Наведено рекомендації щодо синтетичного обліку головних засобів та розрахунків з іноземними партнерами. Обгрунтовано доцільність застосування вексельної форми розрахунків та методів хеджування в міжнародних розрахунках. Розроблено комп'ютерну програму перерахування фінансової звітності у валюту іноземного інвестора. Визначено алгоритм проведення фінансово-економічного аналізу діяльності спільних підприємств та оцінки ефективності використання інвестицій. Побудовано мультиплікативну модель економічного потенціалу та економіко-математичну модель прогнозування рентабельності власного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.8 + У053.9(4УКР)298
Шифр НБУВ: РА321307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Горбатюк Н.В. 
Районування урбанізованих територій на основі інтегральних оцінок інженерно-геологічних умов (на прикладі м. Сімферополя): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / Н.В. Горбатюк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів досліджень та аналізу відповідної літератури розроблено методичні положення використання інтегральних показників інженерно-геологічних умов (ІГУ) у разі оцінювання категорій придатності геологічного середовища (ГС) для господарського освоєння. Обгрунтовано вибір розрахункових комплексів, які дають змогу врахувати ІГУ, вимоги конкретних задач і стадію проведення робіт. Розроблено алгоритм і запропоновано технологічну схему проведення процедури оцінки ІГУ, які дають змогу інтегрувати нові та попередні дані інженерно-геологічних пошуків у ГІС-технології: Arc View та інші програмні документи. Здійснено оцінку інженерного ризику в межах полігонної ділянки на підставі інтегрального показника властивостей ГС і розроблено рекомендації з інженерного захисту урбанізованих територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д49 +
Шифр НБУВ: РА325299

Рубрики:

      
10.

Горбатюк Л.О. 
Розроблення технології високовуглеводного порошку біологічно-активної дії із стружки топінамбура: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Л.О. Горбатюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення дієтичного продукту - порошку зі стружки топінамбура, з максимальним збереженням хімічного складу та біологічної активності вихідної сировини. Комплексно досліджено хімічні, фізико-хімічні та структурні перетворення біоорганічного комплексу топінамбура в процесі конвективного сушіння. На цій підставі визначено межі термостійкості і максимально допустимої критичної температури сушіння для даного виду сировини. Установлено основні кінетичні закономірності та визначено оптимальні параметри конвективного сушіння стружки топінамбура за умов постійного та змінного температурного режиму. Одержано математичні залежності для розрахунку кінетики сушильного процесу. Розроблено принципову технологічну схему та технологічні параметри виробництва порошку з топінамбуру, апробовані за виробничих умов. Наведено результати медико-біологічних досліджень порошку, які підтверджують його біологічну активність та лікувальну ефективність в дієтотерапії цукрового діабету. Розроблено склад для сухого сніданку з даним порошком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 +
Шифр НБУВ: РА327665

Рубрики:

      
11.

Горбатюк Н.П. 
Роль української діаспори Канади в формуванні українсько-канадських відносин (1991-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.П. Горбатюк ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду місця і ролі української діаспори Канади в розвитку двостронніх відносин між Україною і Канадою з 1991 по 1998 рр. Проаналізовано основні причини, методи, шляхи і результати впливу української етнічної групи на федеральний уряд Канади, а також з'ясовані фактори, які сприяють або перешкоджають ефективному розвитку міжнародного співробітництва між цими двома державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН=9УКР)64-6 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Горбатюк Т.В. 
Світоглядні парадигми космофізики: еволюціонізм проти космоцентризму: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.09.09 / Т.В. Горбатюк ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено філософське вивчення світоглядних парадигм космофізики, історичну динаміку яких розглянуто у контнексті мегапарадигми світодосянення, яку запропоновано розуміти як форму інтеграції та структурування наскрізних тем космофізичних концептів. На підставі їх аналізу доведено, що визначальну роль як теоретичні засади здійснюють дві мегапарадигми теоретико-фізичного знання - космоцентризм і еволюціонізм. З урахуванням трансформації історичного змісту космоцентризму є можливим виявлення його певних фундаментальних ознак, а саме: оформленість, диференційованість, структурність, спрямованість, досконалість, прогнозованість, сталість, самодостатність. Втрата світоглядної домінанти космоцентризму дозволяє виявити евристичний потенціал еволюціоністської метапарадигми, що є формою наукової самосвідомості постіндустріального соціуму та базується на його дсягненнях - молекулярній біології, нанонауці, компьютерсайнесі. На підставі теоретичного аналізу базових концептів космофізики (від ньютонівського до інфляційного етапу космології) узагальнено світоглядні параметри сценаріїв еволюціонуючого космосу. Викладено принципи космологічної еволюції Всесвіту, розглянутої як відкрита система, що самоорганізується. Ці принципи можуть бути застосовані під час опису величезної розмаїтості процесів. Постфрідманівська репрезентація картини світу, що формується на засадах плюралізму у сприйнятті об'єктивної реальності виявляє значення культури нелінійного мислення, яка аргументує культурно-історичну зумовленість парадигм космофізики та їх трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В69 + Ю3(0)6-648 +
Шифр НБУВ: РА358167

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
13.

Горбатюк О. Д. 
Синтез систем забезпечення стійкості та керованості пілотованих і безпілотних вертольотів в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.03 / О. Д. Горбатюк ; МОНМС України, Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О541.2-014
Шифр НБУВ: РА385430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Горбатюк Є.В. 
Створення робочого органу землерийної машини з орієнтованими потоками виносу грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Є.В. Горбатюк ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено закономірності формування потоку грунту за умов застосування високошвидкісних робочих органів, а саме: частинки зруйнованого грунту мають різні заряди енергії та регулювання потоку грунту здійснюється внаслідок видалення частинок зруйнованого грунту з зони різання з подальшим їх пересуванням у пазухи грунтовиносних елементів без додаткових енергетичних витрат і його розпушення та змішування під час транcпортування. Запропоновано принципово нові конструкції робочих органів, які базуються на ефекті динамічного руйнування робочого середовища зі створення орієнтованих потоків грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-04 + О311-063-5-02 +
Шифр НБУВ: РА344751

Рубрики:

      
15.

Горбатюк О.В. 
Степан Смаль-Стоцький як літературознавець: постаті та явища нової української літератури: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.В. Горбатюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в українському літературознавстві зібрано та комплексно проаналізовано творчу спадщину академіка С. Смаль-Стоцького (від статей-виступів, приурочених до ювілеїв визначних діячів української літератури до шевченкознавчих студій празького періоду діяльності), визначено її місце в українському літературному процесі кінця XIX - перших десятиліть XX ст. Досліджено взаємини ученого з Ю. Федьковичем, І. Франком, О. Кобилянською, В. Стефаником. Вивчено праці ученого, присвячені творчості цих письменників, а також І. Котляревського. Проведено комплексне вивчення шевченкознавчих студій С. Смаль-Стоцького, розкрито його роль у заснуванні нової галузі літературознавчих досліджень - наукового шевченкознавства. Проаналізовано науково-методичні підходи С. Смаль-Стоцького, наведено рекомендації щодо їх використання у процесі вивчення української літератури XIX - початку XX ст у сучасних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)5 д Смаль-Стоцький С. 4 +
Шифр НБУВ: РА362921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горбатюк О.М. 
Сучасне лікування дітей з хірургічними захворюваннями яічка і сім'яного канатика, які супроводжуються ішемічним синдромом (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.09 / О.М. Горбатюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Вперше на субклітинному рівні виявлено структурні зміни судинної, гермінативної, сполучнотканинної систем яєчка в дітей з вродженими та набутими захворюваннями органа. Виділено наявність двох стадій морфологічних змін яєчок у дітей - компенсаторно-адаптаційних і незворотніх порушень. Встановлено, що хірургічні захворювання яєчка та сім'яного канатика в дітей, які перебігають з розладами васкуляризації та розвитком ішемічного синдрому органа, є поліетіологічними та монопатогенетичними. З'ясовано, що порушення сперматогенезу в дітей з даною патологією пов'язані зі змінами судин спочатку венулярної ланки, потім - артеріол і капілярів. Обгрунтовано доцільність використання активної хірургічної тактики в комплексному лікуванні хворих з патологією пахвинно-калиткової області. Впроваджено до практики дитячої хірургії апробований авторський спосіб хірургічної корекції вроджених пахвинних гриж у новонароджених і дітей першого року життя, за якого не здійснюється широка мобілізація та відсікання грижового мішка, останній перев'язується, розсікається за довжиною та залишається на місці. Запропоновано спосіб хірургічної корекції пахвинних гриж, який відрізняється тим, що додатково укріплюються грижові ворота за рахунок формування дуплікатури очеревини над ними та здійснюється пластика глибокого пахвинного кільця. Розроблено спосіб лікування травматичних ушкоджень яєчка та сім'яного канатика в дітей шляхом транслімфатичного внутрішньояєчкового введення антибіотика. Вперше здійснено прижиттєву діагностику судинних розладів яєчка в дітей з його хірургічною патологією методами дуплексного сканування з кольоровим доплерівським картируванням та енергетичного доплерівського картирування. Наведено схему комплексного лікування дітей з хірургічною патологією чоловічих статевих органів, яка максимально зберігає його функцій. Доведено необхідність проведення післяопераційної терапії дітей, прооперованих на калітці та її органах, з метою відновлення їх гемомікроциркуляції, захисту гематотестикулярного бар'єра та сперматогенного епітелію. Визначено доцільність проведення диспансеризації дітей з даною патологією, як методу профілактики можливих ускладнень з боку чоловічої статевої залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61
Шифр НБУВ: РА318459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Горбатюк Р. М. 
Теоретико-методичні засади професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів комп'ютерного профілю: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Р. М. Горбатюк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 46 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів комп'ютерного профілю на підставі інтегративного підходу засобами інформаційних технологій у педагогічному університеті. Розроблено педагогічну систему професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів комп'ютерного профілю, яка містить взаємопов'язані компоненти: пріоритетні цілі, які орієнтовані на досягнення високого рівня професіоналізму майбутнього фахівця, принципи, зміст, спрямовані на засвоєння складових інженерно-педагогічної підготовки, інтегровані фахові знання, уміння та навички, що формуються як симбіоз психолого-педагогічних і комп'ютерних знань і вмінь, педагогічні умови, які забезпечують ефективність реалізації професійної спрямованості інженерно-педагогічної діяльності, методи, форми, засоби, способи контролю та корекції, і результат, який характеризує досягнуті зміни відповідно до поставлених цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + З970 р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Горбатюк Е. М. 
Формування продуктивності гібридів соняшнику залежно від строків сівби та ширини міжряддя в умовах Степу України / Е. М. Горбатюк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації викладено результати досліджень з питань особливостей росту, розвитку та формування врожаю соняшнику залежно від елементів технології вирощування, а саме гібриду, строку сівби та ширини міжряддя. Встановлено особливості процесу формування фотосинтетичного потенціалу посіву, накопичення сухої речовини, розвитку кореневої системи гібридів соняшнику за впливу погодних умов регіону, обґрунтовано вплив строків сівби та ширини міжряддя на рівень врожайності та якості насіння. Викладено результати розрахунку економічної та біоенергетичної ефективності вирощування соняшнику залежно від факторів, які досліджували. Дисертацію присвячено встановленню та науковому обґрунтуванню біологічних та технологічних особливостей формування продуктивності гібридів соняшнику за впливу строків сівби та ширини міжряддя в умовах Степу України. Показники урожайності залежно від гібриду, строку сівби та ширини міжряддя змінювалися в межах 1,84–3,10 т/га. Найнесприятливішими виявилися погодні умови 2014 р., які забезпечили формування врожаю лише на рівні 1,5–2,75 т/га. Найвищі показники урожайності було отримано у гібридів PR64F50, PR64A15 та Ясон за висівання їх у рекомендовані строки (запрогрівання ґрунту на глибині 10 см на 10–12 ºС) та за сівби з шириною міжряддя 35 см. Ці показники становили: у гібриду PR64F50 – 2,58 т/га, у PR64A15 – 2,7 т/га, у гібриду Ясон – 2,38 т/га. Реакція гібридів PR64A89 та Форвард на досліджувані фактори була дещо іншою. Максимальну урожайність вони формували за раннього строку сівби (за досягнення температури ґрунту на глибині 10 см 6–8 ºС) та ширини міжряддя 45 см з показниками, що склали у гібриду PR64A89 – 2,57 т/га та Форвард – 2,43 т/га. Результати розрахунку участі чинників у формуванні врожаю свідчать про те, що урожайність досліджуваних гібридів соняшнику найбільше визначається чинником «Ширина міжряддя» – 31 %. Суттєвий вплив мали чинники «Погодні умови» – 24 %, «Гібрид» – 21 % та «Строки сівби» –18 %.^UThe dissertation work presents the results of researches on features of growth, development and formation of a sunflower crop, depending on the elements of cultivation technology, namely the hybrid, sowing term and row spacing. There are established the peculiarities of the sowing photosynthetic potential formation process, the dry matter accumulation, the root system development of sunflower hybrids due to the influence of weather conditions of the region, also, there is substantiated sowing dates and row spacing influence on the yield level and seeds quality. There are presented the calculating results of the economic and bioenergy efficiency ofsunflower growing depending on the factors investigated. The dissertation is devoted to the establishment and to the scientific substantiation of biological and technological peculiarities of the formation of sunflower hybrids productivity for the influence of sowing dates and seed width in the conditions of the Steppe of Ukraine. Depending on hybrid, sowing term and row spacing yield capacity figures changed within the limits of 1.84–3.10 t/hа. The most adverse weather conditions of 2014 provided yield formation on the level of 1.5–2.75 t/hа. The PR64F50, PR64A15 and Jason hybrids received the highest yield capacity figures for their sowing within the recommended sowing terms (by heating the soil to a depth of 10 сm at 10–12 ºС) and by sowing with the row spacing of 35 сm. These figures were: PR64F50 hybrid 2.58 t/hа, PR64A15 hybrid – 2.7 t/hа, Jason hybrid – 2.38 t/hа. Reaction of the PR64A89 and Forward hybrids to the factors under study was rather different. They formed top yield capacity within the early sowing term (by reaching the soil temperature to a depth of 10 сm at 6–8 ºС)the row spacing of 45 сm with the figures: the PR64A89 hybrid – 2.57 t/hа and the Forward hybrid – 2.43 t/hа. Calculation results of the involvement of the factors in the yield formation show that yield capacity of the sunflower hybrids under study is mostly defined by the factor «Row spacing» – 31 %. Such factors as «Weather conditions» – 24 %, «Hybrid» – 21 % and «Sowing terms» – 18 % had significant impact.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Горбатюк О. В. 
Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку аграрного сектора. / О. В. Горбатюк. — Б.м., 2020 — укp.

Проведено оцінку сучасного стану організаційно-інституційного забезпечення впровадження інновацій в аграрному секторі, здійснено індикативну оцінку результативності інноваційного розвитку ефективності господарювання в аграрному секторі та охарактеризовано організаційно-економічні практики стану інноваційного розвитку аграрного сектора.Здійснено обґрунтування організаційної інфраструктури впровадження інновацій, запропоновано складові організаційно-економічного механізму трансферу й регулювання інновацій та сформулювано концептуально-методичні положення удосконалення індикативної оцінки результативності інноваційного розвитку аграрного сектора.^UThe development of the economy and its industries meets the criteria of innovation. Innovations, mechanisms of their dissemination and introduction, provide change of technological way of economic system. The conceptual model of understanding the essence-role of innovation in the economy evolves with the progress of humanity. Innovations are the latest models, ways of organizing business activities, technological developments, as well as technological and technological improvements that can provide a higher level of competitiveness and social usefulness of the created product.An assessment of the current state of organizational and institutional support for the implementation of innovations in the agricultural sector is carried out, an indicative assessment of the effectiveness of innovative development of economic efficiency in the agricultural sector and the organizational and economic practices of the state of innovative development of the agricultural sector are characterized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Горбатюк Л. М. 
«Формування та ефективність інвестицій у зерновиробництві сільськогосподарських підприємств» / Л. М. Горбатюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена обґрунтуванню теоретико-методичних засад та розробці практичних рекомендацій щодо формування й підвищення економічної ефективності інвестицій у зерновиробництві сільськогосподарських підприємств.Узагальнено теоретичні та методичні засади інвестицій, визначено сутність економічних понять: «інвестиції», «інвестування», «інвестиційний процес», «інвестиційний проєкт», «інвестиційна діяльність», «інвестиційні ресурси», «інвестор», «ефективність інвестицій». Виявлено зв'язок інвестицій з рухом капіталів (основного, людського та земельного). Удосконалено класифікацію інвестицій, методичні підходи до визначення ефективності інвестицій у зерновиробництві сільськогосподарських підприємств.Охарактеризовано стан розвитку галузі зерновиробництва Полтавської області. Визначені обсяги, джерела фінансування та рівень ефективності інвестицій в галузь. Актуалізовані основні напрями спрямування інвестицій для розвитку зерновиробництва: впровадження нових високопродуктивних сортів і гібридів зернових культур, використання техніко-технологічних інновацій, підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів, збереження та примноження земельного капіталу.^UThis thesis is devoted to the substantiation of the theoretical and methodological foundations and the development of practical recommendations for the formation and increase of the economic efficiency of investments in grain production of agricultural enterprises.The essence of economic concepts is determined: «investment», «investment», «investment process», «investment project», «investment activity», «investment resources», «investor», «investment efficiency». Revealed, the relationship of investment with the movement of capital (basic, human and land).The main classification features of investments were identified by: nationality, the object of investment, the form of ownership of investors, the form of implementation of investments, sources of financing, reproduced focus, territorial location, period of implementation, level of investment risk, supplemented by the criteria for the direction of investments, namely: in the growth of the main and circulating capital, human capital development, preservation and enhancement of land capital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського