Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (306)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Гошовський С.В. 
Застосування енергії вибуху в технологіях спорудження свердловин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.10 / С.В. Гошовський ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню технології використання енергії вибуху при бурінні та освоєнні свердловин на основі розвитку теоретичних досліджень і узагальнення промислових даних. Отримані наукове обгрунтовання і подальший розвиток питання ліквідації прихоплень бурильного інструменту, перерізання бурильних труб, руйнування сторонього металу на вибої та жолобоутворень шляхом торпедування. Дано аналітичну оцінку зміни крутного моменту в різьовому з'єднанні при його торпедуванні з метою розгвинчування. Проведено аналітичні та експериментальні дослідження впливу балістичних характеристик і параметрів комбінованої перешкоди "промивальна рідина - обсадна колона - цементне кільце - гірська порода" на пробивну здатність кульових і кумулятивних перфораторів. Розроблено рекомендації щодо вибору типу прострільно-вибухового апарата і режиму його роботи для досягнення максимальної ефективності перфорації при збереженні цілісної обсадної колони і цементного каменю в затрубному просторі. Удосконалено відомі і запропоновано нові технічні рішення (локатори, селективні торпеди, торпеди збільшеної потужності, локалізатори дії вибуху), спрямовані на підвищення ефективності прострільно-вибухових робіт у свердловинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,6

Рубрики:

      
2.

Гошко Т.Д. 
Магдебурзьке право Центрально-Східної Європи XIII-XVIII ст. в українській та польській історіографії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Д. Гошко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена порівняльному аналізу здобутків польської та української історіографії в царині вивчення магдебурзького права Центрально-Східної Європи ХІІI-ХVІІI ст. Автор розглядає міру дослідженості різних аспектів проблеми, показує як позитивні, так і негативні моменти польської та української історіографії і на цій основі визначає подальші перспективи вивчення питання. Зроблено спробу проаналізувати вплив соціальної, політичної та національної орієнтації істориків на об'єктивність висвітлення проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)4-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гошко М.О. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи інерційних лінійних струшувачів яблук: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / М.О. Гошко ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено об'ємно-вагові параметри та фізико-механічні властивості плодів і плодових дерев. Розроблено аналітичні моделі для встановлення залежностей амплітудно-частотних режимів зняття яблук. Наведено методику і створено стенд для генерування вібраційних ударних та віброударних збурень. Запропоновано номограму для вибору оптимальних параметрів і режимів роботи струшувачів. Модифіковано інерційний лінійний струшувач. Значну увагу приділено модифікованим адаптивним накладкам та модульній автоматизованій системі керування частотою струшувача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.551-12,022
Шифр НБУВ: РА310210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Гошовська О.В. 
Стратегічне управління підприємством на синергічних засадах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Гошовська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 21 с. — укp.

Теоретично узагальнено методичні засади оцінювання та планування синергічних ефектів у стратегічному управлінні. Розроблено класифікацію типів синергії за такими основними критеріями, як форма структурної будови, типи структурних змін, типи активів, характер впливу на показники діяльності організації, часова перспектива наявності синергії. Досліджено можливості виникнення синергічних взаємозв'язків між організаціями у різних сферах діяльності. Запропоновано перелік показників, що відображають існування синергічних ефектів. Наведено методику оцінки та впровадження синергії у стратегічному управлінні. Розроблено модель встановлення синергічних зв'язків і взаємовпливу зміни параметрів системи на показники її діяльності, що може бути застосована до аналізу діяльності підприємств різних галузей з подібними ключовими факторами успіху, структурою конкуренції та структурою витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-21
Шифр НБУВ: РА320811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гошкодеря І.Ю. 
Діагностика і реабілітація порушень репродуктивної функції у жінок з хронічним ендометритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Ю. Гошкодеря ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності відновлення репродуктивної функції у пацієнток з хронічним ендометритом (ХЕ). На підставі результатів вивчення особливостей генітального мікробіоценозу, гормонального й імунного статусу, кровообігу в матці та яєчниках, гістоструктури ендометрія та його рецепторів до статевих стероїдів розроблено та впроваджено до практики комплексну схему діагностики та програму відновлення репродуктивної функції жінок з ХЕ, що дозволило підвищити ефективність діагностики цієї патології та збільшити кількість випадків настання вагітності. Зауважено, що ХЕ необхідно розглядати як симптомокомплекс порушень у гормональній та імунній системах, що виникає внаслідок хронічного запалення та пошкодження ендометрія з наступними патологічними змінами у репродуктивній системі, а саме: звичним невиношуванням, вторинною безплідністю, порушенням менструального циклу (МЦ). Розроблено та впроваджено комплекс лікувальних і реабілітаційних заходів для пацієнток з ХЕ, що планують вагітність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА341179

Рубрики:

      
6.

Гошилик В.Б. 
Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Б. Гошилик ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві здійснено спробу системного та комплексного аналізу семантико-синтаксичної структури речень з предикативними стійкими дієслівно-іменними сполуками. На матеріалі української мови досліджено реченнєвотвірну спроможність та пропозитивний потенціал неоднослівних номінацій дієслівного типу, детально висвітлено семантичні процеси ускладнення реченнєвої структури з аналітичними дієслівними предикатами, з'ясовано характер симетрії/асиметрії синтаксичної та семантичної структур породжених ними конструкцій. Розроблено семантичну класифікацію аналітичних предикатів, яку здійснено на логіко-семантичних засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22 + Ш141.4-31 +
Шифр НБУВ: РА342201

      
7.

Гошко Т.Ю. 
Металообробка у населення Правобережної Лісостепової України за доби пізньої бронзи: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Т.Ю. Гошко ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 22 с. — укp.

З застосуванням методів дослідження, які використовуються у сфері природничих наук, проведено дослідження металообробного виробництва у населення доби пізньої бронзи Лісостепової Правобережної України. З'ясовано, що ознаки виробничої специфіки, яку зумовлюють техніко-технологічні відмінності, хімізм і морфологія металевих виробів, більшою мірою мають прояв у південно-західній частині Правобережного Лісостепу - Надбужжі. Певне відставання у розвитку металообробки виявлено на півночі Лісостепу та на Поліссі. Розвиток металообробки у населення Наддніпрянщини за доби пізньої бронзи знаходився під значним впливом сусідніх, західних, східних і південних культур. На підставі вивчення хімізму металу здійснено поділ виробів з Гордіївки на дві групи, а саме: ранню та пізню на підставі виявлених відмінних рудних джерел металу на двох хронологічних етапах існування могильника. Проведено порівняння спектральних даних, одержаних завдяки дослідженням території Правобережної Лісостепової України пізньобронзової доби, з даними центральноєвропейських культур (загалом 1 035 проб) та проаналізовано можливі шляхи постачання металу на зазначену територію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр,3)26-51 + Т4(237Укр,3)26-51 + Т4(237Укр,3)26-51
Шифр НБУВ: РА351759

Рубрики:

      
8.

Гоштинар С.Л. 
Правове регулювання ведення державного земельного кадастру в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.Л. Гоштинар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості правового регулювання ведення державного земельного кадастру. Проаналізовано історичні аспекти правового забезпечення даного ведення. Розкрито суть понять і досліджено цілі сучасного державного земельного кадастру. Вивчено принципи здійснення діяльності, взаємопов'язаної з його веденням. Розглянуто складові державного земельного кадастру та їх правовий зміст. Охарактеризовано функції органів виконавчої влади щодо ведення даного кадастру. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства, що регламентує ведення державного земельного кадастру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА362546

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гошовський В.С. 
Екологічна безпека техноприродних геосистем адміністративних областей (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. геол. наук: 21.06.01 / В.С. Гошовський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено методику наукового обгрунтування заходів щодо оптимізації техноприродних геосистем (ТПГ) на етапі їх функціонування та ліківідації. Досліджено сучасний стан геологічного середовища у межах ТПГ Львівщини. Установлено закономірності розвитку небезпечних геологічних процесів (НГП). Науково обгрунтовано систему регіонального моніторингу НГП. Оцінено ризик розвитку НГП на регіональному та локальному рівнях. Розраховано ризик розвитку екологічних ситуацій за умов гірничодобувних ТПГ. Запропоновано заходи з метою оптимізації екологічної безпеки та залучення інвестицій у разі трансформації Язівського сірчаного кар'єру у рекреаційну зону. Доведено економічну й екологічну доцільність спорудження Стрийського гідроенергетичного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ЛЬВ) н6,022 +
Шифр НБУВ: РА361851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гошовський Я.О. 
Психолого-педагогічні основи ресоціалізації депривованих підлітків: автореф. дис ... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Я.О. Гошовський ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено психолого-педагогічні основи ресоціалізації депривованої особистості в різнотипних загальноосвітніх навчальних закладах. У контексті генетичної психології як методологічної парадигми дослідження проведено розгалужене теоретико-емпіричне вивчення депривованих дітей. Установлено й охарактеризовано типологію різновидової депривації та її основних модифікацій. Запропоновано концептуальну модель ресоціалізації депривованої особистості. Виявлено й обгрунтовано змістово-семантичні та структурно-функціональні параметри ресоціалізації (самовизначення, соціально-психологічну адаптацію), зокрема, її складові - реадаптацію, реабілітацію, реедукацію, реструктурацію, реінтеграцію, рекреацію. Проведено крос-культурне психологічне дослідження депривованих підлітків з різнотипних освітніх закладів (систем) за порівняльною віссю "Україна - Польща - Німеччина". Розроблено, апробовано й упроваджено в навчально-виховний процес певних загальноосвітніх інтернатних закладів генетично-психологічний медіально-рефлексійний тренінговий підхід як ефективний засіб успішної ресоціалізації депривованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ч312(4УКР) + Ю983.402.2 + Ю92 с5 +
Шифр НБУВ: РА366547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Гошовський В. С. 
Особливості правового регулювання трудової діяльності депутатів Верховної Ради України як суб'єктів трудового права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. С. Гошовський ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено правове регулювання трудової діяльності депутатів ВР України як суб'єктів трудового права та розкрито його особливості. Діяльність народного депутата України - це професійна трудова діяльність невиробничого характеру з владним впливом на життя українського народу, що здійснюється відповідно до регламенту ВР та оплачується за рахунок бюджетних коштів, яку реалізує уповноважена фізична особа, яка має статус народного депутата, відповідно до встановленого чинним законодавством порядку. Підкреслено особливість суб'єктного складу парламентсько-трудових відносин. Встановлено, що народний депутат одержує роботу як обранець українського народу, діє від його імені й є його представником у вирішенні функцій та завдань держави, за виконання яких він отримує заробітну плату. Змістом парламентсько-трудових відносин є парламентсько-трудові права й обов'язки народного депутата. Внесено пропозиції та рекомендації з вдосконалення нормативно-правового регламентування трудової діяльності народних депутатів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х879(4УКР)82
Шифр НБУВ: РА378107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гошко Т. Д. 
Формування персоналу сільськогосподарських підприємств в умовах інтенсивної трудової міграції сільського населення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. Д. Гошко ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади формування персоналу сільськогосподарських підприємств за умов інтенсивної трудової міграції сільського населення. Розглянуто сутність категорії "персонал", особливості відтворення персоналу сільськогосподарських підприємств, обгрунтовано вплив міграції на формування персоналу. Проведено оцінювання формування та використання персоналу сільськогосподарських підприємств за умов високої міграційної активності населення. Запропоновано шляхи покращання забезпечення сільськогосподарських підприємств персоналом за умов інтенсивної міграції сільського населення, а також механізм залучення коштів трудових мігрантів, які вони передають своїм родичам на батьківщину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-64 + У9(4УКР)824.07
Шифр НБУВ: РА382872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
13.

Гошовська А. В. 
Прогноз та профілактика плацентарної дисфункції у вагітних, хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. В. Гошовська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що плацентарній дисфункції (ПД) за умов туберкульозу легень обумовлена розладами матково-плацентарного кровообігу та спричинена гіпоксією хоріального дерева, яка призводить до порушень продукції плацентарного лактогену та специфічних білків вагітності, викликає порушення дозрівання хоріального дерева. Одержано дані, що в основі патогенезу ПД, за умов туберкульозу легень, є неповна гестаційна перебудова спіральних артерій матки, яка пов'язана з хронічним запаленням матково-плацентарної ділянки, результатом якої є зниження проліферативних процесів інвазивного цитотрофобласта та зростання інтенсивності ВАХ-залежного апоптозу цих клітин. Встановлено прогноз діапазонів частоти плацентарної дисфункції серед вагітних, хворих на активний та перенесений туберкульоз із залишковими змінами, за допомогою біномінального метода визначення довірчих інтервалів для частот (p=0,05). Визначено, що причиною порушень продукції плацентарних гормонів і плацентарних специфічних білків за умов туберкульозу легень є, в першу чергу, ураження трофобластичного покриву хоріальних ворсинок, як наслідок циркуляторної гіпоксії, що призводить до гальмування дозрівання хоріального дерева та, відповідно, -до його функціональної недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542 + Р716.212.2
Шифр НБУВ: РА380938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гоштанар І. В. 
Педагогічна система Й. Ф. Гербарта в контексті розвитку світового освітнього простору: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Гоштанар ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні підходи вітчизняних і зарубіжних науковців у визначенні ролі педагогіки Й.Ф. Гербарта в історії розвитку світової педагогічної науки. Розкрито передумови формування, динаміку й етапи розвитку педагогічної системи вченого в історико-культурологічному аспекті. Проаналізовано концептуальні положення, принципи, компоненти педагогічної системи Й.Ф. Гербарта. Розкрито сутність понять педагогічної системи вченого: "керування", "сила характеру моральності особистості". Доведено, що намагання послідовників Й.Ф. Гербарта "дидактизувати" його педагогіку вплинуло на недооцінювання теорії морального формування особистості в системі вченого. Охарактеризовано вплив педагогічної системи вченого на розвиток світового освітнього простору. У науковий обіг уведено маловідомі й невідомі раніше німецькомовні джерела, історичні факти, пов'язані з педагогічною діяльністю Й.Ф. Гербарта: філософські та педагогічні праці вченою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4НІМ)51-271
Шифр НБУВ: РА383980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Герасимів Л. Я. 
Комунікативна ситуація звинувачення/виправдання в англомовних художніх текстах для дітей / Л. Я. Герасимів. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації висвітлено результати комунікативно-прагматичного аналізу звинувачення та виправдання у комунікативній ситуації з урахуванням екстралінгвальних факторів. У виконаному дослідженні обґрунтовано потребу вивчення звинувачення та виправдання в діалогічній єдності; змодельовано комунікативну ситуацію звинувачення/виправдання в англомовних художніх текстах для дітей; описано віковий параметр як соціопрагматичний чинник впливу на неї; проаналізовано прагматичний контекст реалізації звинувачення/виправдання в англомовних художніх текстах для дітей; визначено місце тактик звинувачення та виправдання у ряді суміжних комунікативних тактик; описано основні способи та мовні засоби їх втілення; встановлено кореляцію тактик та способів їх реалізації у ситуації з різною конфігурацією учасників; представлено способи модифікації іллокутивної сили; описано дискурсивний акт «акузатив» і «апологетив» та їх актомовленнєвий склад. Ключові слова: комунікативна ситуація звинувачення/виправдання, конфліктна взаємодія, комунікативна тактика, іллокутивна сила, дискурсивний акт, мовленнєвий акт.^UThe thesis reveals an extensive research into the issue of the communicative situation of accusation/excuse in the English literary texts for children. It is based on the theoretical and methodological foundations of the anthropocentric paradigm of modern linguistic studies enhanced by the communicative and pragmatic approach. Due to the topicality of the research the methodology integrates approaches and principles of various fields and theories of linguistic studies: sociolinguistics, communicative linguistics, pragmatics, psycholinguistics, theory of speech acts, etc. The accusation and excuse united by the stimulus-response intentional relationship are considered in a dialogical unity, because, on the one hand, they belong to social schemes of speech interaction, which are based on the social norms and principles of communication, and, on the other hand, they are implemented in a dialogue aiming at regulating interpersonal relationships in conflict interaction. The communicative situation of accusation/excuse is analyzed as a sequence of the contrary communicative reactions one of which is aimed at conflict interaction (accusation), the other one – conflict regulation (excuse). Therefore, the communicative situation of accusation/excuse is a harmonizing type of conflict interaction because, revealing distinct features of non-cooperative interaction, the participants try to harmonize communication and move to cooperative interaction. In the communicative situation of accusation/excuse speakers try to improve their communicative status by increasing their own or decreasing their opponents'. If the opponent tends to cooperative communication, he chooses excuse as a way of increasing his own communicative status as well as maintaining the status of the speaker. If he does not intend to cooperate he chooses accusation in response or refuses to provide any excuse which decreases the speaker's communicative status.Age as a social parameter of communication strongly influences the choice of verbal means, communicative strategies and tactics. Every age group has its own range of these tools. Children use simpler verbal structures, fewer strategies and tactics than adults. In opposition “child” – “adult” a child is a marked category which has a more dependant status and less communicative and behavioural freedom. Accusation and excuse are the communicative tactics implemented in the English fiction texts for children both directly and indirectly, in explicit and implicit ways. Pragmatic context analysis applies the approach offered by T.A. van Dijk and the analysis of the communicative situation performed by F. S. Batsevych. According to that, two types of context are differentiated: context 1 (before the implementation of accusation tactics) and context 2 (after implementation of accusation tactics). Accusation tactics in the English fiction texts for children is implemented directly (33%) and indirectly (67%). The most common tactics is “You are to blame” (45,7%) whereas the least common – “Your guilt is proven” (5,8%). Nine explicit accusation tactics realized indirectly are differentiated according to four parameters. The most frequent among them is the tactics “Why have you done that ” – 22,7%, the least frequent – “You influenced me” (3%). Implicit accusation tactics based on the operation of the four categories of the Cooperative Principle are not common in the English fiction texts for children: the most frequent is the tactics which exploits the Category of Relation – 43,1%.Excuse consists of two parts: confess/not confess one's guilt and justify oneself. Therefore, there are nine excuse-agreement (65,7%) and three excuse-disagreement (34,3%) tactics. Excuse intention is always verbal but cannot be expressed by conventional means. The illocutionary force of accusation and excuse can be intensified or weakened by lexical means at the level of words and methods at the level of sentences. The intensification of the illocutionary force occurs when the speaker seeks to prove that their statement is true, and the weakening of the illocutionary force makes an expression less categorical. The range and choice of the accusation and excuse tactics depend on the configuration of the participants. The communicants' status distance influences the frequency of excuse in response to accusation. In the English fiction texts for children accusation and excuse as discursive acts are composed of the following direct and indirect speech acts: representatives, directives, commissives and expressives. Key words: communicative situation of accusation/excuse, conflict interaction, communicative tactics, illocutionary force, discursive act, speech act.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Коренєва Ю. П. 
Тривожність і фрустрованість як чинники невротизації вагітних жінок різного віку / Ю. П. Коренєва. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню психологічних особливостей тривожності і фрустрованості як детермінант невротизації вагітних жінок різного віку. В роботі проаналізовано основні наукові підходи до проблеми тривожності, фрустрованості та невротизації жінок, які перебувають у стані вагітності. Розкрито сутнісні ознаки та змістово-функціональну специфіку тривожності, фрустрованості й невротизації як значущих афективних психостанів, що загалом несприятливо впливають на психофізичне здоров'я майбутньої матері та пренейта. Емпірично досліджено й здійснено порівняльну характеристику особливостей впливу тривожності і фрустрованості на невротизацію вагітних і не вагітних жінок, наведено результати порівняльного аналізу специфіки тривожності, фрустрованості і невротизації вагітних жінок за параметром «вік : звичайна вагітність – пізня вагітність». Здійснено формувальний експеримент, розроблено й запроваджено в ревіталізаційну практику клінічних та освітніх установ програму медіально-рефлексійного тренінгу.^UThe dissertation paper is devoted to the research of psychological peculiarities of anxiety and frustration as neuroticism determinants of different age pregnant women. The main scientific approaches to the problem of anxiety, frustration and neuroticism of women in state of pregnancy have been analyzed in the work. The essential features, content and functional specifics of anxiety, frustration and neuroticism as significant affective psycho states are revealed, that generally adversely affects the psychophysical health of future mother and prenate. The comparative characteristics of the influence peculiarities of anxiety and frustration on neuroticism of pregnant and non-pregnant women has been empirically studied and carried out, the results of comparative analysis of the specifics of anxiety, frustration and neuroticism of pregnant women by the parameter “age: usual pregnancy – late pregnancy” have been presented. The forming experiment was carried out; the program of medial reflexive training was developed and implemented into the revitalization practice of clinical and educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Дудник О. А. 
Безпорадність у структурі Я-концепції особистості / О. А. Дудник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню безпорадності в структурі Я-концепції особистості. Обґрунтовано системоутворюючу роль безпорадності у формуванні Я-концепції особистості; виявлено взаємозв'язок психологічних характеристик безпорадності з емпіричними референтами когнітивного, емоційно-оцінного й поведінкового компонентів Я-концепції особистості; описано особливості структурної організації Я-концепції в осіб з різним рівнем сформованої особистісної безпорадності. Виокремлено поведінково-результативний компонент Я-концепції, який проявляється в показниках самореалізації й особистісної зрілості. Емпірично експліковано прогностичні детермінанти особистісної безпорадності в структурі низького та середнього рівня зрілості Я-концепції особистості; створено профіль характеристик особистісної безпорадності, що детермінують задовільний та незадовільний рівень зрілості Я-концепції студентів.^UThe dissertation is devoted to the study of helplessness in Self-concept structure of a personality. The system-forming role of helplessness in formation of Self-concept of a personality has been grounded; the relationship of psychological characteristics of helplessness with empirical referents of cognitive, emotional and evaluative, and behavioural components of Self-concept of a personality has been determined; the peculiarities of structural organization of Self-concept in individuals with different levels of formed personality helplessness have been described. The behavioural and resultive component of Self-concept which is manifested in indicators of self-realization and personality maturity have been singled out. The prognostic determinants of personality helplessness in structures of low and average level of maturity of Self-concept of a personality have been empirically explicated; the characteristics profile of personality helplessness, which determines satisfactory and unsatisfactory maturity levels of Self-concept of students has been created.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мельничук Т. П. 
Розвиток професійної державної служби у країнах ЄС: досвід для України / Т. П. Мельничук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні засад розвитку професійної державної служби у країнах ЄС та розроблення практичних рекомендацій щодо його застосування в удосконаленні державної служби України.Констатовано, що проблеми використання європейського досвіду в процесі формування професійної державної служби активно розглядали в науковій фаховій літературі, що сприяло накопиченню теоретичного матеріалу.Проаналізовано історію становлення та розвитку публічної служби в Стародавньому Римі, за Нових часів і на подальших етапах.Встановлено, що діяльність фізичних осіб, які виконують на професійних засадах завдання та здійснюють передбачені законодавством функції держави, позначають у європейських державах різними, проте співрозмірними термінами.Здійснено науково-теоретичне обґрунтування досвіду провідних європейських країн (Велика Британія, Франція, ФРН, Італія, Греція, Бельгія, Іспанія, Литва) з розвитку професійної державної служби на засадах визначення спільних базових принципів (верховенство права, законність, політична нейтральність/неупередженість), видів порядку прийняття (конкурсний відбір, призначення), функцій (установча, організаційна, стимулювальна, регулятивна, охоронна, контрольна) і норм (морально-етичні, регламентні) діяльності її суб'єктів – державних службовців.Проаналізовано засади управління кадровим потенціалом європейської професійної державної служби.Аргументовано, що в умовах сьогодення актуальним є питанням вдосконалення навчання та підвищення кваліфікації державних службовців. Виокремлено етапи співробітництва України з органами Євросоюзу стосовно широкого кола питань адаптації професійної державної служби України до вимог Європейського Союзу.Запропоновано спрямувати стратегію розвитку професійної державної служби України відповідно до європейського досвіду у цій сфері на вдосконалення чинного законодавства щодо морально-етичних засад державної служби, розроблення критеріїв оцінювання ефективності діяльності державних службовців і підвищення вимог до їхньої професійної підготовки.Ключові слова: державна служба, державний службовець, європейський досвід, посада державної служби, компетентність, професіоналізм, правообмеження, морально-етичні засади, підвищення кваліфікації.^UThe thesis solves the relevant scientific task, which is scientific and theoretical substantiation of professional public service principles based on the European experience. The process is beneficial for the production of practical recommendations on how to apply it in order to improve the public service of Ukraine.The thesis states that the problems of using European experience in the process of forming a professional public service were thoroughly examined in the scientific professional literature, which in turn contributed to the accumulation of theoretical material. However, despite a vast array of theoretical and practical research, the categorical meaning of the terms “civil service”, “public service”, “position”, “position of a public servant” and its correlation still remains unclear.The thesis carries out scientific and theoretical substantiation of the experience of leading European countries (Great Britain, France, Germany, Italy, Greece, Belgium, Spain, Lithuania) in the development of a professional public service on the basis of defining general basic principles (rule of law, legality, political neutrality/impartiality), types of the admission procedures (competitive examination, appointment), functions (constitutional, organizational, incentive, regulatory, security, control) and norms (moral and ethical, regulatory) of the activities of its subjects, namely public servants. The study conducts an analysis of the bases (principles, approaches) of human resource capacity management in the European professional public service.The dissertation proves that today the improvement of training and advanced training of public servants is an urgent issue. The author has staged the cooperation between Ukraine and the EU institutions concerning a wide range of issues of the ways of the professional public service of Ukraine adaptation to the EU requirements.The author proposes to direct the development strategy of professional public service of Ukraine, according to the European experience in the realm of public service, to improve the current legislation on ethical principles of public service, develop criteria for evaluating the effectiveness of public servants, and strengthening their training requirements.Keywords: public service; public servant; European experience; public service position; competence; professionalism; legal restrictions; moral and ethical principles; professional development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шмарова Н. В. 
Економічна депривація як чинник фрустрованості потенційних мігрантів: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / Н. В. Шмарова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретико-емпіричний аналіз психологічних особливостей негативного впливу економічної депривації на соціо- і психогенезу людини. Встановлено, що матеріальні обмеження виступають одним з найважливіших базових чинників психологічного дискомфорту особистості, адже безробіття, фінансові нестатки і статусні позбавлення зумовлюють безсилля і депресію. Економічно депривована людина переживає внаслідок цього розгубленість, тривожність, роздратованість, агресивність, острах за себе і своїх рідних та цілу низку інших дискомфортних психостанів. Економічна депривація постає ключовим поштовхом до міграційних намірів та зумовлює прояви фрустрованості в потенційних мігрантів. Здійснено теоретичний аналіз основних науково-психологічних підходів до проблеми економічної депривації, фрустрації та міграційних намірів особистості. Зазначено, що міграційна готовність людини є проявом її самоорганізації та фіксує міру налаштованості на добровільну зміну свого місця проживання і стилю життєдіяльності. Здебільшого вона виникає на підставі суперечностей між образом світу (уявлюваним або реальним) і способом життя. Міграційні наміри супроводжуються численними емоційними реакціями, серед яких виокремлюється фрустрація. Фрустрація розглядається як один з найтиповіших психостанів людини з міграційними намірами, що проявляється в переживаннях та особливостях її поведінки, зумовлених реальними або уявними перепонами, які видаються надмірно складними, тяжкими і нездоланними та перешкоджають досягненню очікуваної та жаданої мети. Акцентовано, що потенційні мігранти переживають труднощі пристосування до нових обставин і реалій чужого середовища, зокрема з урахуванням факторів ксенофобії, мігрантофобії, сегрегації тощо. Здійснено емпіричне дослідження негативного впливу економічної депривації на фрустрованість потенційних мігрантів. На підставі результатів кореляційного аналізу вдалося констатувати, що економічна депривація (базова, нормативна, відносна) корелює з такими психостанами як тривожність, агресивність, фрустрованість та ін., що засвідчує істотну детермінованість міграційних намірів особистості і розбалансованість психоемоційної сфери негативним впливом різновидових обмежень її соціально-психологічного розвитку. За результатами факторного аналізу в досліджуваних з групи «потенційні мігранти» виокремилися такі чотири основні фактори, на які випало найбільше семантичне навантаження : F 1 «тривожно-деприваційна фрустрованість», F 2 «невротично-деприваційна фрустрованість», F 3 «відносно економічно-деприваційна агресивність», F 4 «психосоціально-стресова фрустрованість». Результати факторного аналізу виконання експериментальних завдань методик досліджуваними з групи «стабільні (стаціонарні) жителі» такі : F 1 «агресивно-тривожна безпековість», F 2 «матеріально-стресова ригідність», F 3 «середньо-тривожна самореалізація», F 4 «помірно-екзистенційна задоволеність». Загалом встановлено, що у досліджуваних потенційних мігрантів на високому статистично значущому рівні проявилися ті показники, які засвідчують загальний високий рівень тривожності, фрустрованості, агресивності, невротизації, стресовості, що пояснюється насамперед негативним депривуючим впливом нестабільного соціально-економічного клімату, який потужно детермінує їхні міграційні наміри. Здійснено емпіричне дослідження ресурсів і акультураційних стратегій, що репрезентують наміри й очікування потенційних мігрантів. Констатовано, що у своїх інтенціях вони розраховують насамперед на такі ресурси : соціально-родинні, діяльнісно-кваліфікаційні, афективні та соціально-економічні, а також планують дотримуватися таких акультураційних стратегій : інтеграція, маргіналізація, сепарація, асиміляція та самоактуалізація. Водночас незалежно від орієнтації на різні акультураційні стратегії всі досліджувані потенційні мігранти відзначають наявність підвищеної тривожності та невизначеного гнітючого стану, який можна позначити як латентна або виражена фрустрованість. Обґрунтовано, що програма ревіталізаційного супроводу психогенези потенційних мігрантів спрямована насамперед на гармонізацію їхньої розбалансованої афективності, зокрема підвищеної фрустрованості, тривожності, нервово-психічної напруженості, які зазвичай переживаються внаслідок негативного впливу економічної депривації, а також для набуття ними компетентностей щодо підвищення адаптації та оптимізації динаміки власних життєвих траекторій і перспектив. Встановлено, що за допомогою активних і системних формувальних, насамперед тренінгових впливів в учасників «Ревіталізаційного тренінгу фрустраційної толерантності потенційних мігрантів», базованого на засадах генетичної психології, вдалося досягнути основного ревіталізаційного ефекту, суть якого полягала в істотному зниженні негативного економічно-деприваційного та фрустраційного тиску на їхню актуальну психо- і соціогенезу.^UIn the dissertation work the theoretical and empirical analysis of psychological features of negative influence of economic deprivation on socio- and psychogenesis of the person is carried out. It is established that material constraints are one of the most important basic factors of psychological discomfort of the individual, because unemployment, financial deprivation and deprivation of status cause helplessness and depression. As a result, an economically deprived person experiences confusion, anxiety, irritability, aggression, fear for himself and his family, and a number of other uncomfortable psychostands. Economic deprivation is a key stimulus to migration intentions and causes frustration among potential migrants. It is stated that the inability to meet basic personal and social needs, lack of economic resources, the experience of subjective poverty unbalance self-awareness and activity, cause psycho-emotional changes and crises. A person in a situation of permanent poverty is able to experience existential chaos, feelings of despair and helplessness in the face of life's difficulties, spiritual devastation and doom, as well as anxious and frustrating insecurity in their personal potentials and capabilities. Theoretical analysis of the main scientific and psychological approaches to the problem of economic deprivation, frustration and migratory intentions of the individual. It is noted that the migration readiness of a person is a manifestation of his self-organization and fixes the degree of willingness to voluntarily change their place of residence and lifestyle. For the most part, it arises on the basis of contradictions between the image of the world (imaginary or real) and way of life. Migration intentions are accompanied by numerous emotional reactions, among which frustration stands out. Frustration is considered to be one of the most typical psychostancies of a person with migratory intentions, which is manifested in the experiences and characteristics of his behavior due to real or imagined obstacles that seem excessively difficult, difficult and insurmountable and hinder the achievement of expected and desired goals. The frustration of a potential migrant indicates his increased sensitivity to traumatic factors and insufficient formation of frustrating tolerance as the ability to repel emerging problems. It is noted that potential migrants with increased vulnerability to frustration need balanced professional psychological support. An empirical study of the negative impact of economic deprivation on the frustration of potential migrants. Based on the results of correlation analysis, it was stated that economic deprivation (basic, normative, relative) correlates with such psychostancies as anxiety, aggression, frustration, etc., which indicates a significant determinism of individual migration intentions and imbalance of psycho-emotional sphere psychological development. According to the results of factor analysis, the following four main factors were identified in the group of «potential migrants», which had the greatest semantic load: F 1 «anxiety-deprivation frustration», F 2 «neurotic-deprivation frustration», F 3 «relatively economic-deprivation aggression», F 4 «psychosocial stress frustration». The results of the factor analysis of the experimental tasks of the methods studied by the group «stable (stationary) residents» are as follows: F 1 «aggressive-anxious security», F 2 «material-stress rigidity», F 3 «moderate-anxious self-realization», F 4 «moderate-existential satisfaction». In general, it was found that the studied potential migrants at a high statistically significant level showed those indicators that indicate a general high level of anxiety, frustration, aggression, neuroticism, stress, due primarily to the negative depressive effects of unstable socio-economic climate. . An empirical study of resources and acculturation strategies representing the intentions and expectations of potential migrants has been conducted. It was stated that in their intentions they rely primarily on the following resources: socio-family, activity-qualification, affective and socio-economic, and plan to follow the following acculturation strategies: integration, marginalization, separation, assimilation and self-actualization. At the same time, regardless of the focus on different acculturation strategies, all studied potential migrants note the presence of increased anxiety and uncertain depression, which can be described as latent or severe frustration. It is substantiated that the program of revitalization support of psychogenesis of potential migrants is aimed primarily at harmonizing their unbalanced affectivity, including increased frustration, anxiety, nervous and mental tension, which are usually experienced due to the negative impact of economic deprivation. life trajectories and prospects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лукіна Л. В. 
Популізм як феномен у сучасному політичному дискурсі: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Л. В. Лукіна. — Б.м., 2023 — укp.

Нині демократичні суспільства стикаються з низкою глобальних викликів, одним із яких є поширення популістських рухів та ідеології популізму в цілому. Причому зазначені проблеми характерні для всіх демократичних країн – незалежно від ступеня розвитку політичної системи, її національних особливостей, ефективності функціонування системи парламентаризму тощо. Великий «вибух» популізму початку ХХІ століття актуалізував проблему ефективності представницьких демократій в цілому тапредставницького правління зокрема, їх здатності реагувати на зміни, що відбуваються всередині громадянського суспільства, а також ступеня адаптивності політичних інститутів, спроможних враховувати нові запити та, паралельно, зберегти традиційні механізми узгодження інтересів в суспільстві.У дисертації здійснено науково-теоретичне обґрунтування феномену популізму у контексті історії, ідеології, технології, аналізу особливостей його застосування у сучасному політичному дискурсі та специфіки його функціонування у політичній системі України.Обґрунтовано теоретичні засади політичного популізму у контексті сучасного політичного дискурсу, що включають: уточнені дефініції, типи, цілі, передумови, результати, етапи, класифікацію, методи, технології; базові концепти в ідеологіях лібералізму, соціалізму, націоналізму; напрями зменшення негативного впливу політичного популізму під час виборів в Україні, що ґрунтуються на міжнародному досвіді та їх застосування з метою утвердження демократичних цінностей у сфері політичного управління.^UToday, democratic societies face a number of global challenges, one of which is the spread of populist movements and the ideology of populism in general. Moreover, these problems are characteristic of all democratic countries, regardless of the degree of development of the political system, its national characteristics, the effectiveness of the functioning of the parliamentarism system, etc. The big"explosion" of populism at the beginning of the 21st century actualized the problem of the effectiveness of representative democracies in general and representative government in particular, their ability to respond to changes occurring within civilsociety, as well as the degree of adaptability of political institutions capable of taking into account new requests and, in parallel, preserving traditional mechanisms coordination of interests in society.The dissertation provides a scientific and theoretical justification of the phenomenon of populism in the context of history, ideology, technology, analysis of the features of its application in modern political discourse and the specifics of its functioning in the political system of Ukraine.The theoretical foundations of political populism in the context of modern political discourse are substantiated, including: clarified definitions, types, goals, prerequisites, results, stages, classification, methods, technologies; basic concepts in the ideologies of liberalism, socialism, nationalism; directions for reducing the negative impact of political populism during elections in Ukraine, based oninternational experience and their application for the purpose of establishing democratic values in the field of political governance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського