Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (61)Реферативна база даних (3127)Книжкові видання та компакт-диски (2370)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИГОР$<.>+<.>A=ОТТО$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Григор'єв П. Є. 
Інформаційна технологія моніторингу стану людини для визначення його залежності від космофізичних факторів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.11 / П. Є. Григор'єв ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Надано нове вирішення проблеми створення інформаційної технології для визначення залежності стану людини від космофізичних факторів. Сформовано інформаційну модель комплексного об'єкту дослідження, який об'єднує внутрішньоклітинний, індивідуальний, груповий та популяційний рівні та визначено закономірності впливу космофізичних факторів на стан людини. Створено інформаційну технологію моніторингу, яка включає етапи одержання даних про динаміку психічної та фізіологічної складових стану випробуваного та факторів зовнішнього середовища, аналіз одержаної інформації та надання результатів. Встановлено, що базовим засобом реалізації інформаційної технології є розроблена інформаційна система діагностики стану людини, яка забезпечує тестування користувача з передачею діагностичної інформації на сервер, проведення аналізу з подальшим наданням результатів і висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*114-659 + Е70*801.1-659
Шифр НБУВ: РА377519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Григоров М.А. 
Інформаційне забезпечення для моделювання та керування транспортними потоками у великих містах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.А. Григоров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено методологічні засади та інструментальні засоби для побудови математичного забезпечення автоматичними системами управління дорожнім рухом для складної вулично-дорожньої системи міста, а також впроваджено алгоритмічні моделі, які сприяють пошукам шляхів, спрямованих на зниження концентрації потоків транспортних засобів і взаємпов'язаних з ними економічних збитків. Для ефективного управління багатопараметричною системою автоматизованого управління дорожнім рухом запропоновано алгоритмічну реалізацію локального та мережного управління транспортними потоками. Оптимізацію розподілу транспортних потоків у мережі здійснено за допомогою графів з обмеженнями. Розроблено імітаційну модель руху транспортних засобів за вулично-дорожньою мережею, яка дозволяє оцінити час їх руху поміж районами міста. Розглянуто закономірності формування величини таких транспортних кореспонденцій. Установлено, що на кожному шляху слідування ця величина обернено пропорційна часу руху між районами міста. Дані величини можна описати лінійним регресивним рівнянням, в якому параметри районів відправляння, прибуття та маршруту слідування представлено у вигляді змінних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.02 +
Шифр НБУВ: РА338700

Рубрики:

      
3.

Григор'єва М. В. 
Історія студентських організацій університетів Наддніпрянської України другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. В. Григор'єва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Вперше в українській історіографії здійснено спробу комплексного дослідження історії студентських організацій на теренах Наддніпрянської України у другій половині XIX - на початку XX ст. Запропоновано класифікацію студентських об'єднань даного періоду. Охарактеризовано різноманітні типи та визначено етапи інституалізації студентських організацій. Проаналізовано склад об'єднань університетської молоді, їх структуру та фактори еволюції. Вдосконалено низку історичних джерел, що стосуються історії студентських організацій: статути об'єднань, діловодна документація, матеріали особового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-298 + Ч481.431
Шифр НБУВ: РА371031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
4.

Григорецький В.О. 
Автоматизація діагностики інформаційних моделей авіадиспетчера в процесі допуску до самостійної роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Григорецький ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади й алгоритм процесів автоматизованої діагностики та допуску диспетчерів-стажистів до самостійної роботи, що базуються на індивідуальному підході до процесу професійної підготовки. Визначено основні вимоги до підготовки авіадиспетчерів за умов виробничого підприємства. Розроблено моделі й алгоритми допуску авіадиспетчерів до самостійної роботи, досліджено питання щодо структури інформаційних моделей авіадиспетчера, створено принципи побудови й алгоритм роботи автоматизованої системи управління даним допуском.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА338360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Григорян Т.Г. 
Автоматизація проектування структур технологічних процесів суднобудівного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Т.Г. Григорян ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження підсистеми автоматизованого проектування структур технологічних процесів суднобудівного виробництва. Досліджено процеси технологічного проектування даного виробництва, розроблено модель підсистеми проектування структур його технологічних процесів, яка передбачає використання експертної системи для генерації множини альтернативних структур і моделі процесів прийняття рішень щодо вибору раціональної структури технологічного процесу. Запропоновано теоретико-множинну модель бази знань і процесів її використання. Розроблено математичну модель ранжирування альтернативних структур технологічного процесу для вибору раціональної. Наведено структуру та зміст інформаційного забезпечення підсистеми проектування структур технологічних процесів виготовлення деталей корпусу судна. Зазначено, що запропоновані методи, моделі й алгоритми є базою для подальших досліджень, спрямованих на підвищення ефективності технологічної підготовки суднобудівного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-06-6 +
Шифр НБУВ: РА342053

Рубрики:

      
6.

Григор'єв А.В. 
Автоматизована інформаційно-пошукова система, що грунтується на нечіткій моделі портрета людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Григор'єв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод словесного портрета, згідно з яким здійснюється представлення ознак опису людини нечіткими моделями. Розроблено модель ідентифікації особистості, що відрізняється від відомих нечітким представленням та зіставленням словесного портрета обличчя. Створено модель представлення інформації, яка грунтується на "особових областях" фотопортрета обличчя людини в фас, що надало можливість розробити новий механізм нечіткого пошуку у гетерогенних базах даних. Запропоновано процедуру використання накопичених експертних знань, які використовуються у традиційному методі словесного портрета за умов забудови функцій приналежності нечітких множин, що відображають значення ознак метричного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Х894.16:З97 +
Шифр НБУВ: РА340518

Рубрики:

      
7.

Григоришен А.І. 
Агробіологічна оцінка технічних гібридних форм винограду в умовах півдня України: Автореф. дис.. канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.І. Григоришен ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено агробіологічні та технологічні властивості нових гібридних технічних форм винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. За результатами фенологічних спостережень встановлено, що досліджені форми за показником тривалості продукційного періоду є пізніми та дуже пізніми, відзначено їх високу плодоносність та середньорослість. Для більшості гібридів характерним є добре або посереднє визрівання однорічних пагонів, а також висока зимо- та морозостійкість. Досліджено стійкість зразків до грибних хвороб (мілді, оїдіуму), а також до гнилі ягід і чорної плямистості на жорсткому інфекційному фоні, виявлено шість форм, стійких до трьох і одну (34 - 4 - 49) - до чотирьох хвороб винограду. Значна продуктивність і адаптивність більшості гібридних форм поряд з високою якістю виноматеріалів дозволяє зробити висновок щодо доцільності вирощування кращих з них за промислових умов, зокрема, чорноягідної Хаджибей (31 - 53 - 37) і білоягідної Загрей (34 - 4 - 49), білоягідну форму 39 - 35 - 88 рекомендовано використати для подальшої селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Григоришин Є. В. 
Агроекологічні аспекти регулювання продуктивності ехінацеї блідої (Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.) в умовах Лівобережної України / Є. В. Григоришин. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації вперше установлений характер впливу передпосівної обробки насіння УВЧ-опроміненням, гуматом натрію, наноміксом та їх сумішшю на посівні якості ехінацеї блідої; виділені етапи онтогенезу ехінацеї блідої за особливостями форми листових пластинок; запропоновано динаміку фітомаси ехінацеї протягом року представити як композицію міжсезонної та внутрішньо сезонної компонент; показано, що саме флуктуації температурного режиму є чинником, який впливає на продукційний процес у ехінацеї блідої; виділені рівні інтеграції та інтеграційної структури рослин; виявлено, що застосування стимуляторів проростання насіння здійснює вплив не тільки на швидкість та енергію проростання насіння, але й проявляє себе у динаміці зростання рослин протягом онтогенезу та стимулює розвиток морфометричих ознак, які визначають урожайність цієї культури.^UThe thesis for the first time established the impacts of seed pre-treatment with UHF radiation, Humate, Nanomix and their mixture on the quantitative indicators of Pale purple coneflower germination; Echinacea pale ontogeny stages are marked by features of leaf plates shape; proposed to present Echinacea biomass dynamics during the year as a mixture of off season and in season components; shows that the temperature fluctuations is a factor that affects the production process of Pale purple coneflower; marked the levels of integration and integration structures of plants; showed that the use of stimulants for seed germination has an impact not only on the speed and vigor of seeds, but also manifests itself in the dynamics of growth of plants during ontogenesis and stimulates the development of morphometric parameters that determine the yield of this crop. Supplemented: procedures for quantitative description of the dynamics of plant growth in ontogenesis; degree of plant organism integrity assessment tools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Григорків І.Р. 
Аксіологічні виміри сучасної наукової картини світу: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.09 / І.Р. Григорків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено ціннісний статус наукової картини світу. Проаналізовано соціокультурно-світоглядні передумови становлення наукової моделі всесвіту, визначено її ціннісні параметри. З'ясовано, що будь-яка загальна картина світу має ціннісну специфіку, її людиномірно-ціннісна визначеність є конкретно-історичним образом ієрархії пізнавальних, етичних, естетичних уявлень, а також досягнутого рівня універсально-синтетичної цілісності світогляду. Розкрито внутрішню логіку трансформації ціннісної структури картини світу у процесі переходу від класичної до некласичної та постнекласичної наукової раціональності, що характеризується відмовою від ідеї ціннісної нейтральності науки і дедалі повнішою реалізацією ціннісного потенціалу сучасної гуманітарно-наукової парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251 + Ю217.2 +
Шифр НБУВ: РА359294

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Григорова М.О. 
Антиоксидантна активність у різних тканинах щурів після тривалого впливу іонізуючої радіації та комплексу важких металів: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.О. Григорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що іонізуюча радіація та важкі метали за умов тривалого впливу викликають суттєве пригнічення активності компонентів антиоксидантного захисту в усіх досліджуваних відділах мозку. Обгрунтовано, що за значеннями загальної антиокислювальної активності серед структур мозку найбільш резистентною до впливу опромінення виявилась кора головного мозку, а серед внутрішніх органів - серце, а під дією важких металів більшого ураження зазнала печінка. Висвітлено, що тривалий комбінований вплив застосованих радіаційно-хімічних чинників на антиоксидантну систему досліджуваних тканин не характеризується адитивністю ефектів цих чинників, а відображує складний характер взаємодії між процесами, що формують відповідну реакцію організму на дію факторів різної природи. Визначено, що під дією опромінення та солей важких металів зміни показників антиоксидантної активності у тканинах внутрішніх органів найбільше корелюють з такими у корі та підкорковому відділі головного мозку. Виявлено, що застосування бджолиного обніжжя в контексті окремого та комбінованого тривалого впливу радіаційно-хімічних чинників призводило до наближення антиоксидантної активності в усіх досліджуваних органах і відділах головного мозку щурів до контрольних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*73*723.4-604.2 + Е60*73-638 +
Шифр НБУВ: РА369476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Григор'єва 
Біотехнологія іммобілізованого гідролітичного ферментного препарату Циторецифен-М: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Марина Анатоліївна Григор'єва ; Національний ун-т харчових технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*871 + Е40*725.111.43
Шифр НБУВ: РА366147

Рубрики:

      
12.

Благун О. П. 
Біциклічні місткові сультами з атомом Нітрогену у голові моста / О. П. Благун. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці синтетичних підходів до біциклічних місткових сультамів з атомом Нітрогену у голові моста (сультамів Пакетта) та дослідженню їх структурних особливостей. Насичені біциклічні сультами є представниками sp3-збагачених тривимірних каркасів, важливих та цікавих для органічної та медичної хімії. В огляді літератури, що містить 96 посилань, описано синтез, властивості та застосування цих сполук. Літературні дані класифіковано за структурними типами (конденсовані, місткові та спіроциклічні сполуки), а також за гомологічними рядами (від β- до -сультамів). Показано, що більшість підходів ґрунтуються на побудові сультамового циклу; ці методи включають внутрішньомолекулярне N-сульфонілювання, N-алкілювання сульфонамідів, внутрішньомолекулярні циклізації сульфонамідів за участі карбаніону (CSIC), реакції метатезису з замиканням циклу, приєднання за Міхаелем, аза-реакцію Принса, а також як внутрішньо-, так і міжмолекулярні [2+2] та [3+2] циклоприєднання тощо. Аналіз літературних даних свідчить про перспективність подальших синтетичних досліджень насичених біциклічних сультамів, спрямованих на одержання нових хемотипів (особливо у галузі місткових та спіроциклічних похідних). Окрім того, можна передбачити широке застосування цих похідних не лише для розробки лікарських препаратів, а й в інших галузях.^UThe thesis is devoted to the development of synthetic approaches to bicyclic sultams with a bridgehead Nitrogen atom (Paquette's sultams) and studying of their structural features.Bicyclic saturated sultams represent a promising class of sp3-rich three-dimensional scaffolds of outmost importance to organic and medicinal chemistry. In the literature review, synthesis, properties, and applications of these compounds are surveyed. The literature data are categorized according to the structural types (i.e. fused, bridged, and spirocyclic compounds), as well as homologous series (from β- to -sultams). It is shown that most of the approaches are based on the construction of the sultam ring; these methods include intramolecular N-sulfonylations, sulfonamide N-alkylations, carbanion-mediated sulfonamide intramolecular cyclizations (CSIC), ring-closing metathesis, Michael additions, aza-Prins reaction, as well as both intra- and intermolecular [2+2] and [3+2] cycloadditions and other transformations. Theliterature data show that there is much space for further synthetic studies on saturated bicyclic sultams aimed at the preparation of novel chemotypes (especially in the field of bridged and spirocyclic derivatives). Moreover, the wide application of these derivatives not only in drug discovery but also in other areas can be envisaged.As a result of this research work, a series of aliphatic sulfonyl fluorides (12 examples) bearing secondary amino group – useful building blocks for protective group-free synthesis – was synthesized. Among them are the derivatives of azetidine, pyrrolidine, piperidine, morpholine, and azepane heterocyclic systems. The obtained compounds were stable enough for the purification and storage under ambient conditions. These sulfonyl fluorides were used in PG-free synthesis under common reaction conditions. Synthetic procedures were consistent with the principles of atom economy and "ideal synthesis" preventing loss of the material at the protection and deprotection steps.Aliphatic sulfonyl chlorides often decompose during storage and exhibit thermal liability. On the other hand, sulfonyl fluorides are remarkably stable under mild acidic and basic conditions and less reactive toward nucleophilic substitution, including hydrolysis, compared to sulfonyl chlorides. A library of saturated heterocyclic sulfonyl fluorides was synthesized. Since it was needed to reduce the nucleophilicity and basicity of the amino function, the synthesis was started from corresponding cyclic N-Boc protected alcohols. Mesylation was carried out smoothly under standard reaction conditions on all substrates, yielding desired products in 90–95% purity, which were immediately used in the next step without purification. Nucleophilic substitution of the mesylate has been performed in DMF at 95 °C using 1.4 equiv of potassium thioacetate, and the crude product was obtained with a purity of 85–90%. Under such conditions, the reaction was fruitful even when more than 100 g of the starting mesylate was used in a one run. Chlorination occurred in rather harsh reaction conditions for Boc-amines, as it produces a large amount of hydrochloric acid. However, using a two-phase system dichloromethane/water (1:1) and controlling the reaction temperature in the range of 0–5 °C allowed to obtain the corresponding sulfonyl chlorides in yields from moderate to good. It is worth noting that all sulfonyl chlorides were thermolabile and the yields dropped sharply if themethylene solution was concentrated under reduced pressure at temperature over 40 °C. Conversion to sulfonyl fluorides was performed under standard reaction conditions using potassium fluoride and a 3% solution of 18-crown-6 in acetonitrile. N-Boc cleavage step using 4 M hydrochloric acid in dioxane gave hydrochlorides of the corresponding amine sulfonyl fluorides that crystallized from the reaction mixture in pure form.Some sulfonyl fluorides


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Григор'єв М.К. 
Взаємозв'язок соціальної екології, економіки і права: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.К. Григор'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічну базу сучасної соціальної екології з метою вивчення та аналізу глобальних і регіональних екологічних проблем, які є життєво значущими. Обгрунтовано, що єдине концептуальне поле соціальної екології будується на основі сучасного осмислення традиційної натурфілософії, соціально-філософського аналізу накопичених людством екологічних знань, практичного досвіду розв'язання екологічних проблем, усвідомлення об'єктивності природних закономірностей та взаємозв'язків між компонентами системи "людина - природа - суспільство". Доведено, що найбільш ефективним шляхом у розв'язанні завдань охорони та захисту навколишнього середовища є комплексний підхід, який полягає у поєднанні соціально-психологічних, аксіологічних, економічних, політико-правових та інших аспектів даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Х916.33 + У010.281 + Б1 в2:С + С5*63 +
Шифр НБУВ: РА326398

Рубрики:

      
14.

Григор'єва 
Види роду Diospyros L. в Лісостепу України: інтродукція, біологічні особливості, репродукція: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ольга Володимирівна Григор'єва ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П285(4УКР) + Е522.925.22Еве(4УКР)
Шифр НБУВ: РА367594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Григорьян Б.Б. 
Вогнестійкість стиснутих залізобетонних елементів при температурних режимах, близьких до реальних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Б.Б. Григорьян ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку розподілу температури в перерізах залізобетонних конструкцій за умов багатобічного нагрівання й остигання, а також методику розрахунку вогнестійкості стиснутих залізобетонних елементів з урахуванням впливу нагрівання на стійкість залізобетонних конструкцій з випадковим ексцентриситетом. Виявлено умови втрати несучої здатності на стадії загасання пожежі. Розроблено схеми нормування необхідних меж вогнестійкості. Здійснено експериментальне дослідження міцнісних і характеристик деформації бетону за умов нагрівання й остигання, на основі яких складений пакет емпіричних формул для опису повних діаграм деформування бетону у разі нагрівання та деформування навантаженого до нагрівання бетону. Проведено експериментальне обгрунтування запропонованого методу розрахунку вогнестійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.11-021.1
Шифр НБУВ: РА314262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Григор'єва О. Б. 
Вокальний цикл у творчості Д. Клебанова: аспекти інтерпретації жанру / О. Б. Григор'єва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та розробленню наукового підґрунтя щодо оцінювання мистецького вкладу композитора Д. Клебанова в культуру сучасної України; періодизації творчості Д. Клебанова як складової композиторського процесу ХХ ст.; з'ясуванню новаційності композитора при трактуванні жарової моделі вокального циклу західноєвропейської та вітчизняної традицій; виявленню принципів інтерпретації вокального циклу та аналізу основних композиторських методів Д. Клебанова у процесі музичного втілення поетичного слова. Розглядаються структура та зміст вокальних циклів Д. Клебанова на байки І. Крилова, на вірші О. Пушкіна, Г. Гейне, Т. Шевченка, Л. Костенко. Установлюються риси єдності та відмінностей змісто-, формо- та жанроутворення, притаманні поетичному першоджерелу та його композиторській інтерпретації. Визначається роль наскрізних поетичних та інтонаційних змістоутворень. Результати дослідження доводять, що перш за все Д. Клебанова приваблює творча особистість автора вірша, про що свідчить намагання композитора цілісно відтворити риси мистецького методу, художньої мови обраного поета при створенні музичної інтерпретації вірша.^UThe thesis is devoted to the study and development of the scientific base according to the assessment of the artistic contribution of the composer D. Klebanov to the culture of modern Ukraine; Periodization of creativity D. Klebanov as a component of the composer process of the twentieth century; Clarifying the innovation of the composer in the interpretation of the genre model of the vocal cycle of Western Europe and domestic traditions; Identifying the principles of interpretation of the vocal cycle and the analysis of the main composer methods of D. Klebanov in the process of musical incarnation of the poetic word. The structure and content of the vocal cycles of D. Klebanov on I. Krylov's fables, A. Pushkin's verses, poems of G. Gayne, T. Shevchenko, L. Kostenko were also considered. The features of the unity and differences between the sense, forms, and genre formation inherent in the poetic source and its composer interpretation are established. The role of through (cross-cutting) poetic and intonational meaning methods is determined. The purpose of the study is to identify the basic parameters of the interpretation of the vocal cycle genre in the work of D. Klebanov. Research tasks: Systematize scientific sources on the problem of the vocal cycle; Develop a periodization of the evolution of the vocal cycle in the work of D. Klebanov; Reveal the features of the individual composer's interpretation of the vocal cycle in the work of D. Klebanov; Determine the specifics of the selection of poetic texts and their interpretation in D. Klebanov's vocal cycles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Григор'єв 
Вплив імпульсних електромагнітних полів на елементи інтегральних мікросхем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Євген Володимирович Григор'єв ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА330124сл

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Григорова 
Вплив екстремальних факторів на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Григорова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто нейро-гуморальні та клітинно-молекулярні механізми загального адаптаційного синдрому. За допомогою розроблених високочутливих індикаторів проведено порівняльні дослідження впливу фізичного навантаження, іммобілізації, алкоголізації, металів і зв'язуючих їх агентів, голодування, високої і низької температури на вміст цинку в клітинах. Для цитохімічного визначення цинку розроблено методи, що базуються на застосуванні високочутливих і селективних реагентів. Запропоновано способи виявлення секреторного матеріалу в клітинах. Встановлено, що різні, зокрема протилежні, фактори викликають подібні зміни в клітинах, які призводять до зниження вмісту цинку та секреторного матеріалу. У випадку комбінованої дії екстремальних факторів виявлено потенційований ефект. На підставі результатів дослідження доведено, що призначення дієти, компоненти якої містять цинк, або введення в організм оцтовокислого цинку запобігає розвитку дефіциту цього металу в клітинах, поліпшує в них біосинтетичні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*550*723-601.3 + Е60*550*723-601.3 + Е60*550в760.72
Шифр НБУВ: РА317390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Григорчук А.Б. 
Вплив знакозмінних навантажень на міцність нормальних перерізів залізобетонних елементів, що згинаються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.Б. Григорчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Отримано нові експериментальні дані щодо міцності згинних залізобетонних елементів, що працюють за умов знакозмінного навантаження. Визначено вплив даних навантажень різного характеру та інтенсивності на зміну напружено-деформованого стану нормальних перерізів згинних залізобетонних елементів. Досліджено трансформування механічних характеристик бетону та вперше запропоновано залежності їх зміни внаслідок попередньої дії знакозмінного навантаження. Удосконалено методику розрахунку міцності нормальних перерізів згинних залізобетонних елементів за вищезазначених умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.12-028.4
Шифр НБУВ: РА318526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Зубер Т. О. 
Вплив кінетики розпаду аустеніту на структуроутворення та механічні властивості зварних з'єднань високоміцних вуглецевих сталей. / Т. О. Зубер. — Б.м., 2019 — укp.

Для виготовлення зварних металоконструкцій корпусів машин використовуються високоміцні сталі. Формування в металі зони термічного впливу зварних з'єднань гартівних мартенситних структур призводить до погіршення механічних властивостей та впливає на схильність до крихкого руйнування.Робота присвячена визначенню впливу кінетики розпаду аустеніту на особливості структурно-фазових перетворень в металі зони термічного впливу зварних з'єднань високоміцних вуглецевих сталей з вмістом вуглецю 0,12…0,74 мас. %. За допомогою системи імітації термічного циклу зварювання Gleeble 3800 побудовані термокінетичні діаграми розпаду аустеніту, установлені більш точні температури початку та кінця утворення фаз при різних швидкостях охолодження високоміцних вуглецевих сталей.Встановлено зв'язок між вмістом вуглецю, температурами фазових перетворень та структурою: для сталей різного призначення збільшення вмісту вуглецю в кожній групі (будівельні: до 0,12...0,19%С, спеціальні: до 0,26...0,31%С, залізничні: до 0,58...0,74%С) знижує температури фазових перетворень на 40…60°С, що впливає на збільшення утворення критичної частки гартівних структур, які призводять до погіршення механічних властивостей. В будівельних сталях фазові перетворення проходять двохстадійно, спочатку за дифузійним механізмом з утворенням феритно-перлітних структур пришвидкості охолодження до 10°С/с, а потім бездифузійним – з утворенням гартівних структур при швидкостях охолодження вище 15°С/с. В спеціальних сталях – за дифузійним механізмом з утворенням феритно-перлітних структур при швидкості охолодження до 7°С/с та бездифузійним механізмом з формуванням бейнітних і мартенситних структур різної морфології при швидкості охолодження вище 10°С/с. В залізничних сталях перетворення відбувається за дифузійним та зсувним механізмом в феритно-перлітній області з утворенням троостито-мартенситних структур при швидкості охолодження 5…30°С/с.Встановлено оптимальні параметри термічного циклу зварювання при швидкості охолодження 5…20°С/с, що забезпечує формування ферито-перлітних структур для залізничних сталей та бейніто-мартенситних для будівельних та броньових сталей при запобіганні утворення холодних тріщин в металі зони термічного впливу високоміцних вуглецевих сталей з вмістом вуглецю 0,12…0,74%.Визначено, що для забезпечення міцності та пластичності всього зварного з'єднання шляхом формування оптимальної структури високоміцних вуглецевих сталей зварювання рекомендовано проводити при швидкості охолодження металу зони термічного впливу 5…10°С/с для сталі Naxtra 700, а для всіх інших сталей швидкість охолодження становить 10…20°С/с із застосовуванням попереднього підігріву вихідного металу до температур 200°С.^UThe high-strength steels are widely used at manufacturing of welded metal hull structures of the vehicles. The formation of the weld joints of the given steels of predominantly martensitic structures in the HAZ metal and the saturation of this area with diffusion hydrogen leads to the increase of their tendency to cold cracking.The paper presents the results of studies of the effect of WTC (welding thermal cycles) on the nature of the structural transformations of the HAZ metal high-strength steel with a carbon content of 0.12…0.74 mass%, which affects resistance to cold cracking. With the help of the Gleeble 3800 simulator of the thermal state of welding, the continuous cooling transformation diagrams of the austenite decomposition of the high-strength carbon steels were built; the special features of transformation, the microstructural state and the initial and end phase formation temperatures at different cooling rates were studied and their mechanical properties were determined.The connection between carbon content, temperature of phase transformations and structure is established: for steels of different purpose, an increase in carbon content in each group (construction: up to 0,12...0,19% C, special: up to 0,26...0,31% C, railways: to 0,58...0,74% C) reduces the temperature of phase transformations by 40...60 °С, which affects the increase of the formation of the critical part of the hardening structures, which leads to deterioration of mechanical properties. In structural steels, phase transformations take place in two stages, initially by a diffusion mechanism with the formation of ferrite-pearlite structures at a cooling rate of 10 °C/sec, and then without diffusion - with the formation of hardening structures at cooling rates above 15 °C/sec. In special steels, a diffusion mechanism with the formation of ferrite-pearlite structures at a cooling rate of 7 °C/sec and a diffusion mechanism for the formation of bainite and martensite structures of different morphologies at a cooling rate above 10 °C/sec. In the railway steels, the transformation takes place by the diffusion and shear mechanism in the ferrite-pearlite zone with the formation of troostite-martensite structures at a cooling rate of 5...30 °С/sec.The optimal parameters of the thermal cycle of welding at a cooling rate of 5…20 °С/sec have been established, which ensures the formation of ferrite-perlite structures for railway steels and bainite-martensite for construction and armor steels in preventing the formation of cold cracks in the metal of the heat affected zone of high-strength carbon steels with carbon content of 0,12...0,74%.It has been determined that in order to ensure the strength and ductility of the whole welded joint by forming the optimal structure of high-strength carbon steels, welding at a rate of cooling the metal a zone of thermal impact of 5...10 °C/sec for steel Naxtra 700 is recommended. For all other steels the cooling rate should be 10...20 °С/sec with the use of preheating of the initial metal to temperatures of 200°С.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського