Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (962)Книжкові видання та компакт-диски (773)Журнали та продовжувані видання (77)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИЦЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гриценко В.Г. 
Нові інформаційні технології при вивченні статистичних закономірностей у процесі підготовки вчителів фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Г. Гриценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Подана науково обгрунтована методика моделювання статистичних закономірностей в рамках комп'ютерного лабораторного практикуму. Описані програмно-методичні засоби, які доповнюють систему фізичного експерименту засобами комп'ютерного моделювання та дозволяють підвищити рівень і якість вивчення статистичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)21р3-366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гриценко С.П. 
Лексичний вплив як чинник динаміки структури мови-реципієнта (на матеріалі латинських запозичень українських пам'яток кінця XVI-XVII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / С.П. Гриценко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджено вплив латинської мови на мову українськомовних пам'яток к. XVI-XVII ст. На тлі загальної характеристики соціокультурної ситуації України зазначеного періоду показано важливе значення латинської мови у шкільництві, художній творчості та урядуванні України. Широке використання латинської мови зумовило значне запозичення латиномовних елементів в українськомовних текстах. Відзначено, що тематично латинськомовні елементи охоплюють різні сфери: найповніше - тематичні групи: "Людина як істота", "Душа і розум", "Людина як член суспільства", "Організація суспільства і соціальні інститути", спорадично - "Небесні тіла", "Земля", "Простір", "Причина". Структурно запозичення розподіляють на лексичні, словосполучення, речення, фрагменти текстів; графічно - збереження графіки оригіналу, або ж середньоукраїнська кирилична графіка. Формально та семантично значна частина латинізмів адаптована українською мовою. Запозичення українською мовою латинізмів здійснювалося як безпосередньо (рецепція латинськомовних текстів), так і опосередковано (через польську, чеську, німецьку, французьку, римську, італійську мови). У роботі уточнено час переймання латинських елементів українською мовою, порівняно з тим, як до цього було потрактовано у наявній науковій літературі. Розширення лексичного та морфемного складу української мови, посилення функціонального навантаження окремих фонем української мови к. XVI-XVII ст. засвідчує важливість латинськомовних впливів як фактора динаміки структури мови-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-06

      
Категорія: Транспорт   
3.

Гриценко В.П. 
Безконтактна оцінка переміщень і деформацій будівельних конструкцій у випробуваннях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Гриценко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено коло питань у галузі експериментальних досліджень інженерних споруд, що потребують підвищеної точності вимірювання переміщень і деформацій. Досліджено особливості визначення переміщень та деформації у механіці деформованого твердого тіла з точки зору необхідності високої точності вимірювань переміщень. Розроблено методику використання лазерної інтерферометрії для безконтактної оцінки розташування об'єктів та їх переміщень і деформації. Проведено експериментальні дослідження переміщень будівельних конструкцій, а також проаналізовано їх точність у порівнянні з методами традиційної тензометрії. Запропоновано методику та практичні рекомендації щодо застосування методів лазерної інтерферометрії для експериментальних досліджень будівельних конструкцій, будівель та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-028.02
Шифр НБУВ: РА309754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гриценко Р.А. 
Організація та функціонування банківського нагляду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Р.А. Гриценко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито інституційні засади банківського нагляду, досліджено його загальні та специфічні функції. Визначено природу банківського нагляду як особливого інституту банківської діяльності, що включає інститут-обмеження, інститут-організацію, трансакції раціонування й управління. Висвітлено питання підвищення якості та незалежності банківського нагляду. Розглянуто взаємозалежність банківського нагляду за сучасних умов в Україні. Розроблено конкретні напрямки вдосконалення банківського нагляду щодо застосування Базельських принципів ефективного нагляду в Україні з урахуванням національної специфіки побудови банківської системи, законодавства і макроекономічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА317580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гриценко О.М. 
Технологічні закономірності синтезу кополімерів на основі полівінілпіролідон-олігомерних композицій в присутності йонів металів змінної валентності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.М. Гриценко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ініціюмлювальний ефект комплексу іон металу змінної влентності - полівінілпіролідон у полімеризації (мет)акрилових мономерів. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-олігомерних композицій у присутності солей металів змінної валентності за кімнатної температури, в присутності кисню квантово-механічними розрахунками підтверджено хімізм каталізу через комплексоутворення з переносом заряду. З'ясовано вплив природи каталізатора, розчинників, композиційного складу на технологічні параметри синтезу кополімерів полівінілпіролідону, їх структуру та властивості, доведено високу реакційну здатність композицій у водних середовищах на повітрі. Розроблено нові технологічні умови синтезу полімерних гідрогелів і встановлено взаємозв'язок структури синтезованих кополімерів і режимів їх синтезу. Здійснено математичне планування композиційних складів і виведено математичну залежність основних експлуатаційних властивостей гідрогелів від складу вихідної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л719.96
Шифр НБУВ: РА317039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гриценко С.М. 
Анестезія та інтенсивна терапія при трансплантації нирок та печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / С.М. Гриценко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2002. — 35 с. — укp.

Вперше розроблено комплексну програму анастезії та фармакологічного протиішемічного та протиреперфузійного захисту трансплантантів нирки та печінки. Обгрунтовано застосування блокаторів кальцієвих каналів і манітолу, які дозволили істотно зменшити число випадків відстроченої функції ниркових трансплантатів. Встановлено цільовий рівень центрального венозного тиску перед реперфузією ниркового трансплантата, яким визначається об'єм керованої інфузійної терапії кристалоїдами. Вивчено особливості кисневого режиму в ранньому післяопераційному періоді, динаміки змін продуктів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи. Досліджено їх роль залежно від типу початкової функції ниркового трансплантата. Запропоновано анастезію та інтраопераційну інтенсивну терапію за умов ортотропної трансплантації печінки. Наведено методику та тактику керування гемодинамікою вазоактивними препаратами та інфузійно-трансфузійною терапією з застосуванням селсейвера та системи швидкодії інфузії на добезпечінковому, безпечінковому етапах, а також у реперфузійну фазу післябезпечінкового етапу ортотропної трансплантації печінки без веновенозного обходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.54-99 + Р457.51-99
Шифр НБУВ: РА319752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Гриценко К.Г. 
Автоматизоване енергозберігаюче управління насосною станцією системи водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / К.Г. Гриценко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи й алгоритми автоматизованого енергоощадного управління режимом роботи насосної станції. Завдання енергоощадного управління режимом роботи насосної станції у системі водопостачання вирішено за техніко-економічним критерієм ефективності, що відповідає економічним інтересам абонентів. Наведено методи формування оптимального технологічного завдання для насосної станції, енергоощадного управління режимом роботи технологічного обладнання, координації режимів роботи регульованих насосних агрегатів даної станції, їх алгоритмічне та програмне забезпечення, функціональну структуру автоматизованої системи управління насосної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА317900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гриценко І.В. 
Формування естетичного досвіду молодших школярів у процесі художнього діалогу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Гриценко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури визначено суть естетичного досвіду учнів молодшого шкільного віку, виділено ряд положень, що характеризують роль і функції художнього діалогу в естетичному вихованні учнів. Естетичний досвід сукупністю знань і умінь, набутих учнями на базі та у процесі естетичного ставлення до дійсності й мистецтва. Зазначено, що у молодшому шкільному віці естетичний досвід формується як цілісне функціональне утворення в структурі духовно-практичного зв'язку з естетичними цінностями дійсності й мистецтва. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови, необхідні для формування естетичного досвіду учнів початкових класів у процесі художнього діалогу: урахування вчителями початкових класів мети, основних завдань та станів формування естетичного досвіду учнів I - IV класів; побудова художнього діалогу з використанням необхідної учням соціальної, художньої та естетичної інформації про вияви прекрасного у повсякденному житті й мистецтві; стимулювання та розвиток у процесі художнього діалогу емоційно-естетичної, інтелектуально-естетичної та креативно-естетичної активності учнів; організація художнього діалогу з учнями в системі їх комунікативної, пізнавальної та творчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.26 + Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА322179

Рубрики:

      
10.

Гриценко О.М. 
Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.М. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблему відкритості інформаційних систем як чиyника політичної та соціокультурної інтеграції українського соціуму, а також вплив мас-медіа на формування політичної культури та політичного світогляду. Проаналізовано проблему збереження національно-культурної самобутності українського інформаційного простору за умов впливів глобальної медіакультури. Досліджено роль мас-медіа в процесах державотворення та побудови громадянського суспільства, зокрема проблеми взаємовідносин мас-медіа та політики, а також особливості діяльності журналіста в процесі політичного аналізу та створення політичних портретів. Висвітлено питання впливу мас-медіа на процес політичної комунікації, соціокультурні орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Зроблено порівняльний аналіз розв'язання цієї проблеми в Україні, США, Росії та Польщі. Комплексно розглянуто проблеми збереження гуманістичних цінностей за умов глобального інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ф054 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА326417

Рубрики:

      
11.

Гриценко О.А. 
Ринок нерухомості: закономірності становлення та функціонування: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.А. Гриценко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено концепцію ринку нерухомості як самостійної економічної підсистеми, що має специфічні закономірності розвитку та функціонування. Обгрунтовано підхід щодо визначення нерухомості як капіталу, зрощеного із землею. Виявлено особливі характеристики нерухомості як економічної категорії. У науковий обіг введено нові поняття: "трансферна рента", "інфраструктурна рента", "рента агломерації", інституційно-трансакційна структура". Розкрито особливості інверсійного характеру становлення ринку нерухомості. Обгрунтовано необхідність диференціації виробничої та комерційної нерухомості, виділено їх основні ознаки та властивості. З'ясовано специфіку нерухомості як інвестиційного активу, що бере участь у загальному русі фінансового капіталу. Встановлено особливості входження землі як просторової сфери у ринковий оборот, виявлено логіку становлення її товарної форми. Досліджено інституційно-трансакційну структуру ринку нерухомості, висвітлено процес його інституціоналізації, виділено три види інститутів (діяльності, обмежень, установи) та використано в аналізі три форми трансакцій (угоди, раціонування, управління). Зроблено висновок про необхідність існування інституціональної місії держави на ринку нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 +
Шифр НБУВ: РА324627

Рубрики:

      
12.

Гриценко О.В. 
Визначення функціоналів нейтронного потоку на зразках-свідках металу корпуса реактора ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.16 / О.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено принципово новий підхід до визначення умов опромінення зразків-свідків (ЗС) у реакторах корпусного типу, що експлуатуються на АЕС в Україні, в основі якого лежить моделювання фізичного процесу поширення нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі. Запропоновано оригінальний дворівневий зонний принцип опису об'єктів із складною геометричною структурою, у якому моделюється фізичний процес поширення частинок. Розглянуто детальну тривимірну модель внутрішньокорпусних пристроїв реактора ВВЕР-1000 та контейнерних зборок, у яких розташовуються контейнери зі ЗС, що опромінюються. Розроблено нові неаналогові методи моделювання траєкторій нейтронів, які у поєднанні з уже відомими дозволяють одержати результати розрахунків із достатньо малою статистичною похибкою за прийнятих витрат розрахункового часу. Наведено оригінальну схему організації зв'язку між наборами підпрограм геометричного блока програми розрахунку переносу нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі ВВЕР-1000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-012 +
Шифр НБУВ: РА324063

Рубрики:

      
13.

Гриценко В.В. 
Модифікація сітчастих поліціануратів реакційноздатними олігомерами та полімерами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено процес модифікації поліціануратів (ПЦ) реакційноздатними олігомерами та полімерами, а також роль природи модифікатора та характеру модифікації стосовно структури та властивостей полімерного матеріалу. Уперше для модифікації ПЦ використано каучуки з гідразидними, ацилгідразонними та ізоціанатними кінцевими групами. З використанням модельних органічних сполук вивчено механізм вбудовування таких каучуків до ПЦ сітки. Здійснено модифікацію ПЦ олігобутиленглікольадипінатом, зберігаючи високі термічні характеристики і поліпшуючи механічні властивості. Досліджено термоокисну стабільність послідовних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі ПЦ і сітчастого поліуретану з підвищеною сумісністю компонентів завдяки хімічному щепленню між ними. Синтезовано in situ послідовні поліціанурат-поліуретанові ВПС і розглянуто відмінності в їх структурі та властивостях у порівнянні з послідовними ВПС. Виявлено, що in situ послідовні ВПС мають більшу густину та температуру склування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.72-27 + Л712.72 +
Шифр НБУВ: РА332170

Рубрики:

      
14.

Гриценко Л.О. 
Формування графічних понять в учнів 8 - 9 класів на уроках креслення (методичний аспект): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.О. Гриценко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано психолого-педагогічні засади формування графічних понять в учнів XIII - IX класів на уроках креслення. Визначено основні методологічні принципи теорії поетапного формування розумових дій і понять. Визначено та обгрунтовано психолого-дидактичні особливості формування в учнів даних понять. Проведено структурно-логічний аналіз змісту та послідовності їх вивчення. Обгрунтовано, що методична система формування понять учнів має враховувати реалізацію принципу диференціації навчання. Вивчено та обгрунтовано критерії, показники та рівні сформованості графічних понять у процесі графічної діяльності. Запропоновано чотири сукупності методичних прийомів викладання та учіння, які дають змогу формувати відповідну групу графічних понять. Відзначено, що створена система вправ і контрольних робіт сприяє підвищенню рівня їх сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА328592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гриценко О.І. 
Організаційно-правове забезпечення діяльності Рахункової палати: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Гриценко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано правову природу Рахункової палати. Здійснено комплексний аналіз принципів її організації та діяльності, розкрито гарантії їх реалізації. Досліджено співвідношення функцій і повноважень Рахункової палати у контексті їх відповідності. Визначено ступінь впливу організаційно-правового забезпечення діяльності Рахункової палати на її ефективність. Проаналізовано внутрішню структуру Рахункової палати, установлено її відповідність функціям, що виконуються даною установою. Виявлено тенденції розвитку системи органів Рахункової палати та визначено основні шляхи удосконалення правового регулювання її функціонування. Розкрито взаємозв'язок етичної поведінки членів Рахункової палати з ефективністю її діяльності, наведено перелік відповідних етичних вимог. Досліджено досвід зарубіжних країн з питань організації та діяльності органів, подібних за своїм функціональним призначенням Рахунковій палаті України. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано певні пропозиції та висновки щодо дослідженої теми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)621-9 +
Шифр НБУВ: РА337504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гриценко В.І. 
Розробка складу та технології м'якої лікарської форми з гепарином і метилурацилом: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.І. Гриценко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональний склад і технологію виробництва нового лікарського препарату у формі мазі з натрію гепарином і метилурацилом для комплексної терапії варикозної хвороби та її ускладнень. Вивчено фізико-хімічні та біофармацевтичні властивості розробленого лікарського препарату, запропоновано методи ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Проведено термогравіметричний аналіз натрію гепарину, метилурацилу, мазевої основи та мазі "Трофепарин", на підставі якого встановлено температурний режим введення діючих речовин до складу мазі. Розроблено математичну модель реологічних параметрів поліетиленоксидної основи, яка може бути використана в процесі опрацювання технології в заводських умовах. Досліджено показники стабільності розробленої мазі, умови зберігання та термін її придатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 гепарин + Р281.7/9 урацил +
Шифр НБУВ: РА336166

Рубрики:

      
17.

Гриценко С.В. 
Теоретичне обгрунтування та оптимізація аптечного виготовлення ліків у сучасних умовах: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / С.В. Гриценко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі результатів фізико-хімічних, технологічних і мікробіологічних досліджень розроблено склад і технологію виготовлення зборів "Уролік" і "Воспалік" на базі оригінальної комбінації лікарських рослин і настойки прополісу (одержано патент на винахід N 71367/А, МПК 7 А 61К35/78) для застосування в урології та гінекології. З використанням сучасних методів дослідження вивчено антимікробні, сечогінні та протизапальні властивості нових зборів "Уролік" та "Воспалік". Запропоновано методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин та визначено показники контролю якості нових препаратів. Розроблено нормативно-технічну документацію та технологію виготовлення зборів за умов аптек. Оведено стабільність препаратів у процесі зберігання. Створено технологію 20-ти екстемпоральних прописів лікарських зборів. Вперше провдено комплексний аналіз виробничо-господарської діяльності аптек м.Куп'янська та району Харківської області. Запропоновано шляхи раціонального використання виробничих площ аптек і визначено напрями оптимізації технологічних процесів екстемпоральних прописів зборів. Вперше сконструйовано та виготовлено портативні дослідно-промислові зразки пристроїв для подрібнення лікарської рослинної сировини за умов аптек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.5 +
Шифр НБУВ: РА340093

Рубрики:

      
18.

Гриценко М.С. 
Сучасні конкурентні переваги металургійної галузі України на зовнішніх ринках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.С. Гриценко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові підходи щодо розробки стратегії формування конкурентних переваг металургійної галузі України на зовнішніх ринках як одного з пріоритетів здійснення державної політики щодо посилення прикладної спрямованості наукового забезпечення економіки, підвищення наукоємності валового внутрішнього продукту як основи збереження промислового комплексу країни та підвищення загальної конкурентоспроможності національної економіки. Відзначено, нова модель національного конкурентного середовища відзначається наявністю підсистеми, складові якої визначають конкурентну перевагу окремої галузі, що підпадає під прямий вплив з боку внутрішнього та зовнішнього середовища, які визначаються наявним конкурентним потенціалом і конкурентною позицією відповідно, що формується за показниками евентуальної конкурентної переваги. На підставі проведеного дослідження й аналізу статистичних даних запропоновано нові підходи щодо формування стратегії розвитку конкурентних перваг металургійної галузі України на зовнішніх ринках. Обгрунтовано, що основними елементами стратегії розвитку конкурентоспроможності мають стати визначення інвестиційного клімату, інноваційного потенціалу держави, збільшення ступеня впливу внутрішніх факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-13 + У9(4УКР)843.5-13 +
Шифр НБУВ: РА348206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гриценко Л.Л. 
Інвестиційне проектування в системі управління науково-технічним розвитком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Л.Л. Гриценко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито значення та систематизовано основні напрямки управління науково-технічним розвитком, проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо формування організаційно-економічного механізму інвестиційного проектування, обгрунтовано необхідність розробки багаторівневого підходу щодо його здійснення. Сформульовано концептуальні засади формування системи інноваційно-орієнтованого інвестиційного проектування, його принципи та основні положення, обгрунтовано її роль як інструмента управління науково-технічним розвитком. Зазначено про необхідність врахування специфічних складових під час розробки техніко-економічного обгрунтування проекту в межах цієї системи. Висвітлено теоретико-методичні підходи щодо урахування науково-технічного фактора під час розрахунку показника "межове значення періоду окупності". Удосконалено науково-методичні підходи щодо розрахунку нормативу дисконтування, запропоновано механізм його галузевої диференціації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 +
Шифр НБУВ: РА342628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гриценко Ю.О. 
Система нормування укрупнених показників кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.О. Гриценко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу питомих величин техніко-економічних показників на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей, що дозволяє використовувати їх на стадіях проектування, а саме: ескізного проекту, проекту, а також на тендерних торгах відповідно до затвердженої структури щодо прямих витрат на загально-будівельні та санітарно-технічні роботи, зокрема, на заробітну плату, експлуатацію машин і механізмів; загальновиробничих витрат під час виконання загально-будівельних робіт; окремих об'єктів за об'єктним кошторисом; зовнішніх мереж енергопостачання, водопроводу, каналізації, теплопостачання за зведеним кошторисним розрахунком; витрат за зведеним кошторисним розрахунком. Розроблено комплексну оцінку нормативів впливу одного техніко-економічного показника на укрупнені показники кошторисної вартості об'єктів реконструкції житла на базі економіко-математичних моделей відповідно до затвердженої структури. Визначено раціональні об'єми надбудови реконструйованих житлових будинків за мінімальних показників кошторисної вартості на підставі економіко-математичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.211.6-862 +
Шифр НБУВ: РА354588

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського