Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (245)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУМЕНН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Гуменна О.В. 
Виставкова діяльність в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Гуменна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного стану розвитку й удосконалення управління виставковою діяльністю в АПК України. Визначено роль цієї діяльності у системі інвестиційно-інноваційного розвитку АПК та маркетингових комунікацій. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід організації сільськогосподарських виставок та функціонування сучасного економічного механізму здійснення даної діяльності в Україні. Визначено особливості організації й управління виставковою діяльністю на підставі оцінки стану мікро- та макросередовища проведення виставок, визначення впливу сільськогосподарських заходів на впровадження науково-технічних розробок в Україні та розвиток підприємств АПК, а також аналізу господарської діяльності спеціалізованого виставкового центру. Обгрунтовано систему прийняття рішень щодо участі агропромислових підприємств у виставках, яка передбачає планування розподілу витрат на участь у виставці та модель результативності виставкової кампанії. Розроблено методичні рекомендації з підвищення ефективної діяльності виставкового підприємства шляхом формування функціональної моделі управління виставковими процесами на рівні виставкового центру, удосконалення елементів механізму врахування інтересів організаторів, експонентів і відвідувачів виставки, а також органів місцевого самоврядування, держави, галузі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 л612 +
Шифр НБУВ: РА338993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гуменний О.Г. 
Герпесвірусний пустульозний вульвовагініт корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / О.Г. Гуменний ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Уперше в господарствах півдня України вивчено розповсюдження, клінічний прояв та особливості епізоотичного процесу у випадку герпесвірусного пустульозного вульвовагініту корів і телиць. Одержано дані щодо провідної ролі герпесвірусу I-го типу в етіології порушень репродуктивної функції в корів і телиць та особливостях його циркуляції серед тварин різних вікових груп у неблагополучних щодо інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту господарствах півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.41-1 +
Шифр НБУВ: РА326388

Рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Гуменний А.М. 
Інтегроване проектування високоресурсних розтягнутих панелей крила транспортного літака: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.02 / А.М. Гуменний ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено метод інтегрованого проектування високресурсних розтягнених панелей крила транспортних літаків на базі їх параметричного моделювання за допомогою комп'ютерних систем. Даний метод передбачає створення майстер-геометрії та моделі розподілу простору крила, аналітичних еталонів елементів конструкції, аналіз впливу конструктивно-технологічних особливостей на характеристики загального та локального напружено-деформованого стану конструктивно-силових елементів, прогнозування їх довговічності у регулярній зоні, розробку конструктивно-технологічних методів для досягнення регламентованої довговічності розглянених панелей крила у зоні отворів для перетікання палива. Удосконалено методику визначення ступеня завантаженості кріпильних елементів, які з'єднують фрезеровану обшивку та стрингери розтягнених панелей крила. Розроблено комбінований спосіб послідовного застосування дорнування та бар'єрного обтиснення стрингерів розтягнених панелей крила у зоні системи отворів для перетікання палива, що забезпечує надійність досягнення заданих ресурсних характерстик панелей крила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-042-02 +
Шифр НБУВ: РА362811

Рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гуменна О.С. 
Морфофункціональна характеристика серця телят чорно-рябої породи з врахуванням типу вегетативної регуляції серцевого ритму: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.С. Гуменна ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження взаємозв'язку різних параметрів кардіогемодинаміки в організмі тварини. В результаті проведених досліджень вперше у ветеринарії визначені етапи включення блукаючого нерва в ритм роботи серця: 1. 1-5 день після народження - період високої частоти серцевих скорочень, виражена симпатикотонія; 2. 6-15 день - початковий період становлення парасимпатичної іннервації; 3. 16-21 день - період стабілізації центрів; 4. 30-45 день - стабільне функціонування вагуса. У телят чорно-рябої породи визначені основні генодинамічні показники серцево-судинної системи (систологічний і хвилинний об'єм крові), на що отримано патент. Вперше враховувався фактор часу (від народження і до становлення) поділу тварин за типом регуляції серцевого ритму, отримано патент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.12*73,022

Рубрики:

      
7.

Гуменний М.І. 
Реакції окиснення фероїну та дифеніламіносульфонату пероксимоносульфатною кислотою та використання їх в аналізі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / М.І. Гуменний ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції окиснення фероїну (Ф) та дифеніламіносульфонату (ДФАС) пероксимоносульфатною кислотою (ПМСК). Розроблено нові методи кінетичного каталітичного визначення речовин, здатних впливати на швидкість реакції, що сприяє розвитку каталіметрії завдяки використанню малодослідженого аналітичного реагенту - ПМСК. Проведено спектрофотомеричне дослідження продуктів окиснення Ф і ДФАС. Установлено оптимальні умови проведення досліджених індикаторних реакцій. Показано залежність каталітичної активності сполук перехідних металів у досліджених реакціях від електронної конфігурації каталізаторів і від структури їх комплексів. Розроблено методи кінетичного визначення Fe (III), Ag (I), Pd (II) за їх каталітичним впливом на реакцію окиснення Ф і Cu (II) за її каталітичним впливом на реакцію окиснення ДФАС. Зроблено оцінювання селективності методів. Методики апробовано під час визначення загального вмісту Fe - Ag у природних водах, Pd - у відходах промислового виробництва й алюмопаладієвому каталізаторі, Cu - у дистильованій і водопровідній воді, реактивах і стандартному зразку цинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г442.23,0 +
Шифр НБУВ: РА356675

Рубрики:

      
8.

Гуменний О.Г. 
Роль інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Г. Гуменний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі вивчення ролі інфекційних агентів в патології репродуктивних органів корів і телиць в господарствах півдня України. Вперше в господарствах півдня України встановлена етіологічна структура збудників, які спричиняють порушення репродуктивної функції у корів і телиць, вивчена епізоотична ситуація з інфекційних захворювань, які супроводжуються вказаною патологією, запропоновано спосіб імунізації тварин з застосуванням вакцинного препарату (ІРТ - IG) і імуностимулятора, визначені деякі показники імунологічної реактивності організму корів і телиць, хворих на інфекційний ринотрахеїт - пустульозний вульвовагініт (ІРТ - ПВВ) та їх зміни при застосуванні вакцинного препарату, імуностимулятора, препаратів йодосол і неовагіналь, вдосконалена система протиепізоотичних заходів при ІРТ - ПВВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5-1,022

Рубрики:

      
9.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гуменна 
Синтез і дослідження поліедральних олігосилсесквіоксан-поліолів та органо- неорганічних композитів на їх основі: автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.06 / Мар'яна Анатоліївна Гуменна ; НАН України; Інститут хімії високомолекулярних сполук. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41 + Л715.42
Шифр НБУВ: РА365852

Рубрики:

      
11.

Гуменникова Т. Р. 
Теоретико-методичні засади підготовки майбутнього педагога до особистісно орієнтованого виховання молодших школярів в умовах ступеневої освіти: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / Т. Р. Гуменникова ; Ін-т вищ. освіти НАПН України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Визначено основні тенденції, які впливають на процес підготовки майбутнього педагога початкової школи до виховної діяльності. У контексті компетентнісного, суб'єктно-діяльнісного та системного підходів комплексно досліджено процес підготовки майбутніх педагогів у підсистемі "бакалавр - спеціаліст - магістр". Розкрито теоретичні засади професійної підготовки майбутніх педагогів до особистісно орієнтованого виховання молодших школярів. Визначено ступінь готовності майбутніх учителів до особистісно орієнтованого виховання і встановлено його критерії, показники, ознаки виявлення та рівневу характеристику. Репрезентовано навчально-методичний супровід ступеневої підготовки майбутнього педагога до особистісно орієнтованого виховання молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч421.331.1
Шифр НБУВ: РА381498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гуменник К.В. 
Феноменологічна теорія упорядкування та сегрегації в антифазних доменах твердих розчинів заміщення: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Гуменник ; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено особливості фазового перетворення порядок - непорядок у бінарних ГЦК та ОЦК сплавах. Проведено оцінювання тривалості життя проміжних станів нестійкої рівноваги. Одержано еволюційні рівняння для квадратичного та кубічного кореляторів випадкового поля параметрів порядку, показано, що середній розмір доменів зростає пропорційно до кореня часу, питомий об'єм невпорядкованих областей зменшується обернено пропорційно часу, а середня товщина антифазних границь зменшується обернено пропорційно квадратному кореню часу. Виявлено, що малий початковий радіус атомних кореляцій у сплаві може перешкоджати появі далекого порядку на початковому етапі після гартівної еволюції. З'ясовано, що за умови загартування сплаву у проміжний температурний інтервал, перехід порядок - непорядок може поєднувати елементи спінодального та нуклеаційного механізмів. На прикладі бінарного ОЦК сплаву довільного складу досліджено сегрегаційні процеси, що супроводжують формування полідоменної упорядкованої структури. Побудовано модель сплаву, у межах якої мірою нерівноважності системи у цілому є просторава неоднорідність і нерівність один одному хімічних потенціалів двох підграток, які утворюють ОЦК гратку сплаву. Одержано систему кінетичних рівнянь, що описує одночасний перебіг процесів упорядкування та дифузії. Показано, що спочатку за "мікроскопічні" часи формується полідоменна впорядкована структура, а потім відбувається повільний процес сегрегації основного компоненту сплаву у районі антифазних границь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 +
Шифр НБУВ: РА368468

Рубрики:

      
13.

Гуменна О.А. 
Фізіологічні характеристики організму дітей молодшого шкільного віку в різних умовах навчання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Гуменна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено фізіологічні характеристики (ФХ) організму дітей молодшого шкільного віку, які навчаються в інноваційному навчально-виховному закладі (ІНВЗ) - прогімназії в загальноосвітній школі. З використанням адекватних, ефективних, інформативних методик моніторингу ФХ розроблено підходи, що дозволяють визначити ступінь впливу різних умов навчання на функціональні стани (ФС) даних учнів. Встановлено, що збільшення обсягу розумового навантаження прогімназистів сприяє більш інтенсивному формуванню, порівняно з школярами, функціональної рухливості нервових процесів і продуктивності розумової діяльності протягом навчання в початкових класах. Виявлено, що процес навчання в прогімназії призводить до вираженого стомлення вже в середині навчального дня. За період навчання в ІНВЗ збільшується кількість учнів з незадовільним ФС серцево-судинної системи, та з іншими вегетативними порушеннями, тривогою та порушеннями сну. Запропоновано систему оптимізації навчально-виховного процесу в ІНВЗ, доведено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-38 +
Шифр НБУВ: РА342756

Рубрики:

      
14.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гуменний С. Л. 
Нелегальні міграційні процеси на польсько-радянському кордоні (в адміністративних межах УСРР/УРСР) у 1921–1939 рр. / С. Л. Гуменний. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження за темою дисертації виконувалось протягом 2017–2021 рр., в межах наукової теми 16КФ046-06 «Актуальні проблеми історії країн Центральної та Південно-Східної Європи» на кафедрі історії Центральної та Східної Європи історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та входить до наукових планів кафедри.Дисертація присвячена дослідженню кордону між Республікою Польща та Українською Соціалістичною Радянською Республікою (УСРР, з 1937 р. – УРСР), як чинника політичної ескалації та нелегальних міграційних процесів між польською та радянською державами під час його концептуального творення (теоретичного обґрунтування польськими інтелектуалами), практичної делімітації та демаркування, власне в контексті функціонування. Предмет дисертаційного дослідження становлять нелегальні міграції на державному кордоні радянської України (з 1922 р. у складі СРСР) з Польщею в 20–30-х рр. ХХ ст. Означена проблема незаконної міграції чи переміщення товарів через державний кордон має цінне наукове, дидактичне та методологічне значення, оскільки дозволяє знайти причини, які спричинили не лише створення та двадцятирічне існування міжвоєнної Польщі, але й стали поворотним пунктом в історії модерних українсько-польських та польсько-російських відносин. До сьогодні територіальні стереотипи ІІ Речі Посполитої, а зокрема її східного кордону («ризького кордону» у польській історіографії), залишаються актуальними, впливаючи на самоідентифікацію населення регіону.Під час роботи над дисертацією було проаналізовано історіографію та доступну джерельну базу теми нелегальної міграції на польсько-радянському кордоні, здійснено методологічні студії для визначення дефінітивного ряду теми дослідження. У дисертації використані архівні джерела, з фондів Архіву актів нових, Національного цифрового архіву, Центрального військового архіву та Архіву прикордонних служб Республіки Польща, Електронної бібліотеки Центрального розвідувального управління США, ресурсів Національної бібліотеки Республіки Польща та бібліотек Варшавського, Ягелонського університетів, Університету імені Марії Кюрі-Склодовської та Гуманітарно-природничого університету ім. Яна Длугоша (Республіка Польща). Серед українських архівів опрацьовано фонди Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (ЦДАВО), Центрального державного архіву громадських об'єднань (ЦДАГО), Центрального державного історичного архіву (ЦДІАК), Галузевого державного архіву Служби безпеки України (ГДА СБУ), Центрального державного історичного архіву у Львові (ЦДІАЛ), обласних архівів у Тернополі, Хмельницькому, Вінниці, Луцьку, Житомирі та Рівному, бібліотек університетів Києва, Львова, Тернополя, Кам'янця-Подільського.^UResearch on the topic of the dissertation was performed during 2017-2021, within the scientific topic 16KF046-06 “Actual problems of the history of Central and South-Eastern Europe” at the Department of Central and Eastern European History, Faculty of History, Taras Shevchenko National University of Kyiv and is part of scientific plans of the department.The dissertation is devoted to the study of the border between the Republic of Poland and the Ukrainian Socialist Soviet Republic (since 1937 – Ukrainian Soviet Socialist Republic, UkrSSR) as a factor of political escalation and illegal migration processes between the Republic of Poland and the Soviet state during its conceptual creation (theoretical substantiation), delimitation and demarcation, actually in the context of functioning. The dissertation research subject is illegal migration on the state border of the Soviet states (Bolshevik republics of Russia, Ukraine, and Belarus, united in the USSR in 1922) with Poland in the 1920s and 1930s. This illegal migration or movement of goods across the state border has valuable scientific, didactic, and methodological significance. It allows us to find the reasons that led to the creation and twenty years of interwar Poland. Illegal migration also became a turning point in the history of modern Ukrainian-Polish and Polish-Russian relations. To this day, the Second Rzeczpospolita's territorial stereotypes, particularly its eastern border (the “Riga border” in Polish historiography), remain relevant, influencing the self-identification of the region's population.The dissertation analyzed the historiography and available source base of illegal migration on the Polish-Soviet border, and methodological studies werecarried out to determine the research topic's definitive series. The dissertation uses archival sources from the funds of the Archive of New Acts (AAN), the National Digital Archive (NAC), the Central Military Archive (CAW) and the Archive of Border Services of the Republic of Poland (ASG), the Electronic Library of the US Central Intelligence Agency, resources of the National Library of the Republic of Poland and Warsaw, Jagiellonian University and Maria Curie-Skłodowska University and the Jan Dlugosz University in Czestochowa (Republic of Poland). Among the Ukrainian archives, the funds of the Central State Archive of Higher Authorities and Administration of Ukraine (CDAVO), the Central State Archive of Public Associations (CDAHO), the Central State Historical Archive (CDIAC), the Sectoral State Archive of the Security Service of Ukraine historical archives in Lviv (CDIAL), regional archives in Ternopil, Khmelnytsky, Vinnytsia, Lutsk, Zhytomyr and Rivne, libraries of the universities of Kyiv, Lviv, Ternopil, Kamianets-Podilskyi.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гуменна К. О. 
Специфіка відтворення в українських перекладах лінгвостилістичних особливостей франкомовного історичного роману (на матеріалі роману Шарля Де Костера «Легенда про Уленшпігеля»). / К. О. Гуменна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному та ґрунтовному перекладознавчому дослідженню специфіки відтворення в українських перекладах лінгвостилістичних особливостей франкомовного історичного роману на матеріалі роману Шарля Де Костера «Легенда про Уленшпігеля» та чотирьох перекладів твору українською мовою, виконаних Т. Черторизькою (1953 р.), Є. Єгоровою (1972 р.), С. Сакидоном (1974 р.) та Н. Гордієнко-Андріановою (1979 р.). Мета роботи полягає у виявленні специфіки відтворення лінгвостилістичних особливостей франкомовного історичного роману в чотирьох українських перекладах, здійснених різними перекладачами у різні роки, крізь призму лінгвокультурології.Мета дослідження передбачає розв'язання таких завдань:– дослідити історичний та культурний контексти твору, що вплинули на вибір автором оригіналу певних лінгвостилістичних засобів;– проаналізувати жанрово-стильові домінанти історичного роману в поєднанні з літературною легендою;– виокремити характерні жанрові риси твору «Легенда про Уленшпігеля» та простежити їх відтворення у чотирьох перекладах;– визначити, яким чином авторська позиція письменника простежується в оформленні образів головних героїв твору та наскільки точно ці образи були відтворені у перекладах українською мовою;– виокремити стилістичні та лексико-семантичні особливості твору та прослідкувати за способами та засобами їхнього відтворення при перекладі;– з'ясувати, як при перекладі художнього твору із часовою віддаленістю передати застарілі слова та вирази, архаїзми, історичні та національні реалії, фразеологізми, просторіччя, регіональну лексику (бельгіцизми, фландризми);– дослідити збереження авторського стилю Ш. Де Костера у перекладах;– встановити, за допомогою яких перекладацьких стратегій та прийомів перекладачам вдалося не лише відтворити у перекладах лінгвостилістичні особливості роману, а й досягти того ж комунікативного ефекту на читача, що й твір оригіналу;– визначити фактори впливу та критерії оцінки якості множинних перекладів.Наукова новизна полягає у комплексному перекладацькому дослідженні франкомовного твору «Легенда про Уленшпігеля» шляхом виявлення у ньому лінгвостилістичних особливостей історичного роману. Вперше були досліджені шляхи перекладу українською мовою авторських стилізованих романів, ускладнених симбіозом різних жанрів та епох. Вперше досліджена множинність українських перекладів твору Ш. Де Костера (20 серпня 1827 р. – 7 травня 1879 р.), який вважається зачинателем національної літератури Бельгії, а його твір «Легенда про Уленшпігеля», створений у XIX сторіччі – літературним шедевром, «Біблією Бельгії».З урахуванням положення про жанрову зумовленість архітектонічно-композиційної будови твору, встановлено, що твору Де Костера притаманна різночасовість, контрастивність, паралелізм, інтертекстуальність та алюзивність, алегоричність та символічність, повторюваність, натуралістичність, використання палітри комічного та мотиву мандрівки. Тому пропонується розглядати усі ці характеристики як риси історичного стилізованого роману, які потребують обов'язкового відтворення у перекладі.Вперше досліджується збереження авторського стилю Шарля Де Костера у перекладі. Новим є встановлення способів відтворення основних лексико-семантичних та стилістичних засобів романтичного твору Шарля Де Костера. Запропоновано нову доповнену класифікацію застарілих слів. Вводяться поняття подвійної історичної стилізації архаїчно-архаїзованих текстів, вторинної історичної стилізації з боку перекладача та прагматичної історичної стилізації, спрямованої на подолання втрат при перекладі стилізованих історичних романів.^UThe thesis is devoted to a complex and thorough translation study of the specifics of rendering in Ukrainian translations of linguistic and stylistic features of the francophone historical novel, based on the material of Charles De Coster's novel «The Legend of Ulenspiegel» and four translations of the novel into Ukrainian by T. Chertoryzka (1953), E. Yegorova (1972), S. Sakydon (1974) and N. Gordienko-Andrianova (1979).The aim of the thesis is to identify the specifics of the reproduction of linguistic and stylistic features of the francophone historical novel in four Ukrainian translations made by different translators in different years, through the prism of linguocultural studies.The purpose of the study involves solving the following tasks:– to explore the historical and cultural contexts of the novel that influenced the author's choice of the original of certain linguistic and stylistic means;– to analyze the genre and style dominants of the historical novel in combination with a literary legend; – to single out the characteristic genre features of the novel «The Legend of Ulenspiegel» and to trace their reproduction in four translations;– to determine how the author's position of the writer can be traced in the design of the images of the main characters of the novel and how accurately these images were reproduced in translations into Ukrainian;– to single out stylistic and lexical-semantic features of the novel and to follow the ways and means of their reproduction in translation;– to find out how to translate obsolete words and expressions, archaisms, historical and national realia, phraseology, vernaculars, regional vocabulary (belgicisms, flandrisisms) when translating a piece of writing with time distance;– to investigate the preservation of the author's style of Charles De Coster in translations;– to establish with the help of which translation strategies and techniques the translators managed not only to reproduce the linguistic and stylistic features of the novel in translations, but also to achieve the same communicative effect on the reader as the original;– to determine the factors of influence and criteria for assessing the quality of multiple translations.The scientific novelty lies in a comprehensive translation study of the francophone novel «The Legend of Ulenspiegel» by identifying the linguistic and stylistic features of the historical novel.For the first time, the ways of translating author's stylized novels into Ukrainian, complicated by a symbiosis of different genres and epochs, were studied. The plurality of Ukrainian translations of the literary work of Charles De Coster (August 20, 1827 – May 7, 1879), who is considered the founder of the national literature of Belgium, and his novel «The Legend of Ulenspiegel», created in the XIX century – a literary masterpiece, the «Bible of Belgium» –, were studied for the first time.Taking into account the position on the genre conditionality of the architectonical and compositional structure of the work, it is established that De Coster's novel is characterized by time diversity, contrast, parallelism, intertextuality and allusiveness, allegory and symbolism, repetition, naturalism, use of comic palette and travel motif. Therefore, it is proposed to consider all these characteristics as features of a historical stylized novel that need to be reproduced in translation.The preservation of Charles De Coster's authorial style in translation is being studied for the first time. New is the establishment of ways to reproduce the basic lexical, semantic and stylistic means of the romantic work of Charles De Coster.A new updated classification of obsolete words is proposed. The concepts of double historical stylization of archaic-archaized texts, secondary historical stylization by the translator and pragmatic historical stylization aimed at overcoming losses in the translation of stylized historical novels are introduced.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Буйвал Л. Ю. 
Наукові основи інтегрованого проектування цивільного легкого літака за допомогою комп'ютерних систем / Л. Ю. Буйвал. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – проектування цивільного легкого літака; мета дослідження – розроблення наукових основ інтегрованого проектування цивільного легкого літака з турбогвинтовими двигунами із злітною масою від 2 200 кг до 5 700 кг і масою комерційного навантаження від 600 кг до 2 000 кг за допомогою комп'ютерних систем; методи дослідження – методи статистичного дослідження, графічні методи, математичні методи дослідження проектних рішень; методи автоматизованого проектування і тривимірного комп'ютерного моделювання літакових конструкцій за допомогою сучасних комп'ютерних інтегрованих систем CAD\CAM\CAE\PLM; розрахунково-експериментальні методи забезпечення статичної міцності, герметичності та втомної довговічності; результати – вирішено важливе науково-технічне завдання розроблення наукових основ інтегрованого проектування цивільного легкого літака з турбогвинтовими двигунами із злітною масою від 2 200 кг до 5 700 кг і масою комерційного навантаження від 600 кг до 2 000 кг за допомогою комп'ютерних систем; новизна – удосконалено концепцію, принципи та методи наукових основ інтегрованого проектування цивільного легкого літака за допомогою комп'ютерних систем; набули подальшого розвитку методи тривимірного параметричного моделювання цивільного легкого літака при створенні майстер-геометрії, моделі розподілу простору, аналітичних еталонів елементів конструкції планера, їх з'єднань та стиків і моделі повного визначення літака з використанням WAVE технології; набув подальшого розвитку метод створення потайних клепаних з'єднань із застосуванням гнізд під заклепки підштампуванням при виконанні з'єднань тонколистових обшивок з елементами конструкції крила в зоні розташування паливного бака цивільного легкого літака; ступінь упровадження – результати впроваджено у виробництво на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві, Товаристві з обмеженою відповідальністю «Аеропракт» і в навчальний процес Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»; галузь використання – аерокосмічна галузь.^UObject of research – design of light civil aircraft; Goal of research – develop a scientific bases of civil light aircraft integrated design with computer systems taking into account take-off weight estimation method for light civil turboprop airplane with a take-off weight from 2 200 kg to 5 700 kg and a payload from 600 kg to 2 000 kg; methods of research methods of statistical research, graphic methods, scientific mathematical methods of design recommendations; methods of automated design and three-dimensional computer modeling of aircraft structures using modern computer integrated systems CAD\CAM\CAE\PLM; computational and experimental methods to ensure static strength, tightness and fatigue life; the results – important scientific and technical task of developing a scientific bases of civil light aircraft integrated design with computer systems taking into account take-off weight estimation method for light civil turboprop airplane with a take-off weight from 2 200 kg to 5 700 kg and a payload from 600 kg to 2 000 kg is solved; novelty – the concept, principles and methods of scientific bases of integrated design of civil light aircraft with computer systems were improved; methods of three-dimensional parametric modeling of civil light aircraft, namely master geometry, space distribution models, model analytical standards airframe structural elements, their connections and joints and full definition model of aircraft using WAVE technology have been further developed; the method of creation of secret riveted connections with application of nests under rivets by stamping at performance of connections of sheet-skinned with wing structural elements in a fuel tank arrangement of the civil light aircraft has been further developed; degree of implementation – the results were implemented in the production of Kharkiv State Aircraft Manufacturing Company, in the Aeroprakt LLC and in the educational process of the National Aerospace University "Kharkiv Aviation Institute"; field of application – aerospace industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гуменна М. А. 
Синтез, структура та властивості функціоналізованих олігосилсесквіоксанів та полімерів на їх основі: автореферат дис. ... д. х. н. : 02.00.06 / М. А. Гуменна. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єкт дослідження: реакційноздатні олігомерні силсесквіоксани з неорганічним ядром у вигляді суміші поліедральних структур і їх відкритоланцюгових аналогів, які містять в органічному обрамленні групи і фрагменти різної хімічної природи і функціонального призначення (OSS) та органо-неорганічні наноструктуровані полімерні композиційні матеріали на їх основі. Предмет дослідження: методи отримання реакційноздатних OSS, що містять в органічній складовій хромофорні фрагменти, іонні групи або амфіфільні фрагменти, а також іоннозшитих протонних полімерних іонних рідин та сітчастих органо-неорганічних металовмісних іонно-координаційних полімерів на основі OSS, особливості структуроутворення, властивості синтезованих сполук.Методи дослідження: ІЧ-, 1Н ЯМР та 29Si ЯМР-, УФ-Вид, флуоресцентна спектроскопія, атомно-емісійної спектроскопія з індуктивно зв’язаною плазмою, енергетично-дисперсійна спектроскопія, матрично-активована лазерна десорбційно/іонізаційна час-пролітна мас-спектрометрія, гель-проникна хроматографія, атомно-силова мікроскопія, скануюча електронна мікроскопія, рентгенівська проекційна мікроскопія, ширококутовий рентгенографічний аналіз, диференційна сканувальна калориметрія, термогравіметрія, діелектрична релаксаційна спектроскопія, динамічне світлорозсіювання, електрофоретичне світлорозсіювання, магнітометрія, диско-дифузійний метод дослідження антимікробних властивостей. Вперше розроблено методи синтезу реакційноздатних OSS, органічна складова яких містить здатні до фотоізомеризації фрагменти азобарвника, або флуоресцентні фрагменти ксантенового барвника, а також обидва типи хромофорів. Вперше розроблено методи синтезу реакційноздатних протонних катіонних лінійних гетероланцюгових олігомерних іонних рідин та органо-неорганічних олігомерних іонних рідин на основі OSS (OSS-ОІР), які містять два типи азотних центрів з суттєвою різницею в основності (аліфатичні аміногрупи та імідазольні гетероцикли) повністю або частково нейтралізовані низькомолекулярними сульфокислотами. Вперше розроблено методи синтезу реакційноздатних протонних катіонних OSS-ОІР з одним типом азотних центрів (третинні аліфатичні аміногрупи), нейтралізованих низькомолекулярними сульфокислотами, та різною кількістю гідроксиалкільних фрагментів. Вперше розроблено методи синтезу реакційноздатних апротонних катіонних амфіфільних OSS-ОІР, які поєднують алкільні замісники різної довжини та пропандіольні фрагменти у складі четвертинних амонієвих катіонів. Вперше розроблено методи отримання полімерних протонних іонних рідин на основі синтезованих лінійних гетероланцюгових олігомерів або OSS з різними типами основних центрів та лінійних олігоетерів з кінцевими сульфокислотними групами. Вперше розроблено метод синтезу металовмісних карбоксилатних іонно-координаційних полімерів на основі амфіфільних OSS з різним співвідношенням гідрофільних та гідрофобних фрагментів. Встановлено особливості структуроутворення у синтезованих системах і методи його регулювання, транспортні, реологічні та магнітні характеристики отриманих гібридних сполук у залежності від хімічного складу і структури, а також визначено напрямки і області їх можливого практичного використання.^UObject of research: reactive oligomeric silsesquioxanes with an inorganic core in the form of a mixture of polyhedral structures and their open-chain analogues, which contain groups and fragments of different chemical nature and functional purpose in the organic frame (OSS) and organic-inorganic nanostructured polymer composite materials based on them.Subject of research: methods of obtaining reactive OSS containing chromophoric fragments, ionic groups or amphiphilic fragments in the organic component, as well as ion-crosslinked protic polymeric ionic liquids and network organic-inorganic metal-containing ion-coordination polymers based on OSS, features of structure formation, properties of synthesized compounds.Research methods: FTIR, 1H NMR, 29Si NMR, UV-Vis, fluorescence spectroscopy, inductively coupled plasma atomic emission spectroscopy, energy-dispersive X-ray spectroscopy, matrix-assisted laser desorption/ionisation-time of flight mass spectrometry, gel permeation chromatography, atomic force microscopy, scanning electron microscopy, X-ray projection microscopy, wide-angle X-ray scattering, differential scanning calorimetry, thermogravimetric analysis, dielectric relaxation spectroscopy, dynamic light scattering, electrophoretic light scattering, magnetometry, disk diffusion method of studying antimicrobial properties.For the first time, the methods for synthesis of reactive OSS with organic component containing fragments of an azo dye capable of photoisomerization, or fluorescent fragments of a xanthene dye, as well as both types of the chromophores were developed. For the first time, the methods for synthesis of reactive protic cationic linear heterochain oligomeric ionic liquids and organic-inorganic oligomeric ionic liquids based on OSS (OSS-OILs), which contain two types of nitrogen centers with a significant difference in basicity (aliphatic amino groups and imidazole heterocycles), completely or partially neutralized by low molecular weight sulfonic acids, were developed. For the first time, the methods for synthesis of reactive protic cationic OSS-OILs with one type of nitrogen centers (tertiary aliphatic amino groups), neutralized by low molecular weight sulfonic acids, and different amounts of hydroxyalkyl fragments were developed. For the first time, the methods for synthesis of reactive aprotic cationic amphiphilic OSS-OILs which combine alkyl substituents of different lengths and propanediol fragments in the composition of quaternary ammonium cations were developed. For the first time, the methods for obtaining polymeric protic ionic liquids based on the synthesized linear heterochain oligomers or OSS with different types of nitrogen centers and linear oligoethers with terminal sulfonic acid groups were developed. For the first time, the method for synthesis of metal-containing carboxylate ion-coordination polymers based on amphiphilic OSS with different ratios of hydrophilic and hydrophobic fragments was developed. The features of structure formation in the synthesized systems and methods of its regulation, transport, rheological and magnetic characteristics of the obtained hybrid compounds depending on the chemical composition and structure were established. The directions and areas of these systems possible practical use were determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гуменна-Дерій М. В. 
Облік і контроль за матеріально-технічними та фінансовими ресурсами у будівництві: методологія, організація: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.09 / М. В. Гуменна-Дерій. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є процеси, що пов’язані з наявністю і рухом матеріально-технічних та фінансових ресурсів у будівництві. Мета дисертаційного дослідження полягає в удосконаленні теоретичних, методологічних, організаційних складових обліку та контролю матеріально-технічних і фінансових ресурсів у будівництві. Предметом дослідження виступають методологічні та організаційні проблеми обліку і контролю за матеріально-технічними та фінансовими ресурсами у житловому будівництві. Методи дослідження – монографічний, історичний, моделювання, індукції та дедукції, абстрагування та конкретизації, спостереження, графічний. Новизна – розроблено парадигму інформаційного супроводу щодо ресурсного забезпечення будівництва; розкрито детермінанти матеріально-технічних ресурсів у будівництв; доповнено чинні класифікаційні ознаки матеріально-технічних ресурсів в будівельній галузі додатковими; здійснено теоретичне обґрунтування квінтесентних особливостей класифікації фінансових ресурсів у житловому будівництві; запропоновано обліковувати логістичні витрати на рахунку 99 «Логістичні витрати» із використанням 9 субрахунків; розвинуто методичні підходи до оцінки в бухгалтерському обліку матеріальних ресурсів у будівництві; будівельним підприємствам у своїй діяльності запропоновано застосовувати управлінську звітність про використання малоцінних і швидкозношуваних предметів, а вартість тимчасових (нетитульних) споруд - списувати щомісячно у відповідності до календарного плану будівництва; структуровано управлінську звітність щодо застосування традиційних та альтернативних матеріальних ресурсів; обґрунтовано класифікацію будівельних машин і обладнання як основу для побудови 8 аналітичних рахунків; подано пропозиції щодо можливості будівельного підприємства самостійно вирішувати питання з первинного обліку амортизації основних засобів, конкретизуючи відповідну облікову політику в цьому напрямі; досліджено особливості використання альтернативних технічних ресурсів у будівництві, а також процесу ухвалення управлінських рішень щодо виокремлення відповідних характеристик у системі ведення обліку; запропоновано алгоритм з організації ведення обліку фінансових ресурсів у будівельних підприємствах на нормативно-правовому рівні, який передбачає виконання дій, починаючи від вибору способів ведення розрахунків до удосконалення й узгодження форм і переліку показників управлінської звітності будівельного підприємства; поліпшено новітню парадигму обліку фінансових активів у будівельних підприємствах із визначенням: мети, завдань, методів та принципів, що формуються в умовах ринкової економіки; досліджено платоспроможність працюючого населення щодо придбання ним житла в Україні та країнах Європи і визначено міру впливу платоспроможності на систему фінансового обліку в будівельних підприємствах; розроблено управлінський звіт про рух грошових коштів у будівельному підприємстві за прямим і непрямим методом; запропоновано концепцію контролю за матеріально-технічними і фінансовими ресурсами у будівництві; доведено, що об’єкти аудиторського контролю за логістичними витратами та економією матеріально-технічних ресурсів у будівельних підприємствах необхідно формувати, виходячи із специфіки логістики, завдань і масштабу аудиту; обґрунтовано етапи проведення внутрішнього та зовнішнього контролю за фінансовими ресурсами у житловому будівництві, зокрема в частині фінансового посередника. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що основні наукові положення, висновки та пропозиції, які сформовані автором, можуть бути використані для удосконалення практичних аспектів обліку і контролю за матеріально-технічними та фінансовими ресурсами у будівництві. Впроваджено у діяльності: Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, Конфедерації будівельників України, ТОВ «Тернопільбуд», ТОВ «Добробуд», ВГО «Інститут обліку і оподаткування», ВБФ ТОВ «Потенціал», ПП «СЛМ-Пласт», ТОВ «Аудит-сервіс ІНК», ПП Яна «Буд» та в навчальному процесі Західноукраїнського національного університету.^UThe object of research is the processes related to the availability and movement of material, technical and financial resources in construction. The purpose of the dissertation study is to improve the theoretical, methodological, organizational components of accounting and control of material, technical and financial resources in construction. The subject of the research are methodological and organizational problems of accounting and control over material, technical and financial resources in housing construction. Research methods are monographic, historical, modeling, induction and deduction, abstraction and concretization, observation, graphic. Novelty – a paradigm of informational support regarding construction resource provision has been developed; the determinants of material and technical resources in construction are disclosed; supplemented the existing classification features of material and technical resources in the construction industry with additional ones; theoretical substantiation of the quintessential features of the classification of financial resources in housing construction was carried out; it is proposed to record logistics costs on account 99 "Logistics costs" using 9 sub-accounts; methodical approaches to the accounting assessment of material resources in construction have been developed; construction companies are suggested to use management reporting on the use of low-value and perishable items in their activities, and write off the cost of temporary (untitled) structures monthly in accordance with the construction calendar; structured management reporting on the use of traditional and alternative material resources; the classification of construction machinery and equipment as a basis for building 8 analytical accounts is substantiated; proposals were submitted regarding the possibility of a construction enterprise to independently solve the issue of primary accounting for depreciation of fixed assets, specifying the relevant accounting policy in this direction; the peculiarities of the use of alternative technical resources in construction, as well as the process of making management decisions regarding the selection of relevant characteristics in the accounting system were investigated; an algorithm for the organization of accounting of financial resources in construction enterprises at the regulatory and legal level is proposed, which involves the implementation of actions, starting from the choice of calculation methods to the improvement and coordination of the forms and the list of indicators of the management reporting of the construction enterprise; improved the latest paradigm of accounting of financial assets in construction enterprises with the definition of: purpose, tasks, methods and principles that are formed in the conditions of a market economy; the solvency of the working population in relation to their purchase of housing in Ukraine and European countries was investigated and the degree of influence of solvency on the financial accounting system in construction enterprises was determined; a management report on the flow of cash in the construction enterprise was developed using the direct and indirect method, the choice of a specific form of which is determined by the internal needs of the enterprise; the concept of control over material, technical and financial resources in construction is proposed, which includes: purpose, object, subject, subject, method, types, functions, forms, principles, tasks, methodology and organization; the solvency of the working population in relation to their purchase of housing in Ukraine and European countries was investigated and the degree of influence of solvency on the financial accounting system in construction enterprises was determined; a management report on the flow of cash in the construction enterprise was developed using the direct and indirect method; the concept of control over material, technical and financial resources in construction is proposed; it has been proven that the objects of audit control over logistics costs and the saving of material and technical resources in construction enterprises must be formed based on the specifics of logistics, tasks and the scope of the audit; the stages of conducting internal and external control over financial resources in housing construction, in particular in the part of the financial intermediary, are substantiated. Implemented in the activities of the Federation of Professional Accountants and Auditors of Ukraine, the Confederation of Builders of Ukraine, LLC “Ternopilbud”, LLC “Dobrobud”, VGO “Institute of Accounting and Taxation”, VBF LLC “Potential”, PE "SLM-Plast", LLC “Audit-Service" INK”, PP Yana “Bud” and in the educational process of the West Ukrainian National University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського