Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (292)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУСЄВ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гусєв М.Г. 
Агробіологічне обгрунтування та розробка технологічних прийомів підвищення продуктивності однорічних агроценозів при конвеєрному виробництві кормів в умовах зрошення Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.12 / М.Г. Гусєв ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2005. — 40 с.: табл. — укp.

Розроблено напрями інтенсифікації польового кормовиробництва на засадах ефективного використання зрошуваних земель, створення однорічних агроценозів та підвищення їх продуктивності у проміжних посівах за умов застосування комплексу агротехнологічних заходів з метою збільшення виробництва кормів, покращення їх якості та раціонального використання біокліматичного потенціалу й вегетаційного періоду у степовій зоні України. Установлено закономірності росту й розвитку кормових культур, особливості формування адаптованих до умов зрошення агроценозів та продуктивності посівів і якості корму залежно від технологічних прийомів, зокрема, добору видового складу з використанням високопродуктивних сортів і гібридів, оптимізації строків та способів сівби, норм висіву компонентів у сумішках, рівня мінерального живлення та вологозабезпечення. Розроблено моделі взаємозв'язку продуктивності посівів кормових культур та їх сумішок з високобілковими компонентами за умов конвеєрного виробництва кормів на зрошуваних землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гусєв Д.В. 
Анаеробні композиції з олігомерними каучуками і новими донорно-акцепторними системами тверднення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Д.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання розроблених нових донорно-акцепторних систем тверднення анаеробних композицій з кращими існуючими. Виявлено, що за комплексом властивостей нові анаеробні композиції перевищують клей Loctite243 (Німеччина), який широко застосовується для фіксації роз'ємних різьбових з'єднань. Розроблено анаеробні композиції, придатні для склеювання металевих субстратів, неметалевих матеріалів зі сталлю, фіксації та герметизації різьбових роз'ємних з'єднань, ефективність яких доведено за виробничих умов ЗАТ "ЕЛСТА" (Дніпропетровськ), вагонного депо Нижньодніпровськ-вузол і станцій технічного обслуговування легкових автомобілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.073-3 +
Шифр НБУВ: РА369125

Рубрики:

      
3.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
5.

Гусєва Н.Г. 
Масивні зірки в голубих компактних галактиках з активним зореутворенням і їхня взаємодія з міжзоряним середовищем: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Н.Г. Гусєва ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Розглянуто нову оригінальну вибірку голубих компактних галактик (ГКГ), в якій встановлено більше десяти екстремальних об'єктів з дуже низьким вмістом важких елементів. Надано оцінку металічності зірок в ГКГ за результатами спостережень в спектрах галактик смуг поглинання окису титану. Досліджено велику вибірку Вольф-Райе галактик, в інтегральних спектрах якої виявлено широкі WR особливості в червоній області спектра. Вперше ідентифіковано декілька нових емісійних ліній у спектрах WR галактик та на їх базі запропоновано метод визначення кількості WNL зірок. Визначено новий напрямок детального вивчення молодих галактик в Локальному Всесвіті, що дозволяє встановити історію зореутворення в цих галактиках та одержати обмеження на їх вік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.7,022 + В631
Шифр НБУВ: РА318205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гусєва О.О. 
Нарис у співвідношенні з жанрами російської оповідної прози кінця ХІХ - початку ХХ століть: Автореф. дис.... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.О. Гусєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку жанру нарису в російській літературі кінця ХІХ - початку ХХ ст., формування в ньому нового осмислення ставлення людини до суспільства, до сутнісних понять буття, характеру співвідношення ідейно-публіцистичних і художньо-образних елементів. Розглянуто нариси А.Бахтіарова, В.Гіляровського, Д.Григоровича, В.Дорошевича, М.Животова, В.Короленка, О.Купріна, В.Михневича, М.Салтикова-Щедріна, К.Станюковича, Г.Успенського, А.Чехова, створені в 1880 - 1890-ті рр. і першому десятилітті ХХ ст. Розкрито вплив оповідання та повісті на нарис, який набув більш відточеної літературної форми: мова описів ускладнювалася, вбираючи в себе минулий літературний досвід, усталені образи, мотиви, набули семіотичної насиченості. Відзначено, що у нарисі значне місце посіло художнє дослідження духовного світу людини, особлива увага приділялася особистості, її самосвідомості. Сповідна автобіографічна документальність і нарисова точність слугували більш глибокому пізнанню людини і мінливої дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)53-334 + Ш401.446 +
Шифр НБУВ: РА321573

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
7.

Гусєвський Ю.І. 
Наукові основи створення ефективних систем тягового електроприводу з тиристорними перетворювачами для автономних локомотивів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / Ю.І. Гусєвський ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Приведені основні результати робіт, зв'язаних з підвищенням ефективності перспективних автономних локомотивів і таких, що модернізуються, за рахунок застосування тиристорних перетворювачів в системах тягового електроприводу. З єдиних методологічних позицій проаналізовано можливі варіанти побудови більш досконалих систем тягового електроприводу змінно-постійного та змінного струму з урахуванням специфіки їх застосування на автономних локомотивах. Показано, що застосування статичних перетворювачів придає тяговому електроприводу нові інтегративні властивості. Зроблено теоретичний аналіз робочих процесів в основних вузлах та в перспективних системах автономного тягового електроприводу в цілому, приведені результати експериментальних досліджень на імітаційних моделях, натурних стендах та на макетних і дослідних локомотивах. На підставі одержаних в роботі результатів дано рекомендації по утворенню ефективних систем автономного тягового електроприводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О23-048.9

Рубрики:

      
8.

Гусєв В.В. 
Наукові основи технологічного забезпечення експлуатаційних характеристик виробів із технічної кераміки при алмазному шліфуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / В.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т" . — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення експлуатаційних характеристик виробів з технічної кераміки. На підставі системного аналізу "життєвого циклу" даного виду продукції запропоновано методологічний підхід щодо формування необхідних експлуатаційних показників поверхневого шару деталей, що сприяє ефективному впровадженню їх у промислове виробництво. Встановлено, що процес шліфування є взаємодією випадкових векторних полів шліфувального круга та заготовки. З використанням даного теоретичного положення описано закономірності усунення матеріалу припуску та формування поверхневого шару деталей. Виявлено функціональний зв'язок між структурою (поверхневою щільністю, лінійними розмірами та кутом орієнтації дефектів) дефектного поверхневого шару виробів з технічної кераміки після алмазного шліфування та силовою дією на поверхневий шар, яка визначається індексом крихкості матеріалу, параметрами процесу обробки та станом робочої поверхні круга. Теоретично й експериментально досліджено спільний вплив дефектів заготовки та обробки кераміки з урахуванням характеру їх формування під час алмазного шліфування (зокрема, напрями оброблювальних дефектів, стани робочої поверхні круга) на напруження у поверхневому шарі деталі, що дозволяє обирати технологію обробки заготовки для забезпечення необхідної ймовірності безвідмовної роботи виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.063.6 +
Шифр НБУВ: РА346656

      
9.

Гусєва К.А. 
Нормативно-правове забезпечення запобігання злочинам міліцією України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / К.А. Гусєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Розроблено системну модель нормативно-правового забезпечення запобігання злочинам міліцією України. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчого та відомчого нормативно-правового регулювання діяльності міліції у даній сфері. Проаналізовано чинне законодавство та підзаконні нормативно-правові акти органів державної влади, а також відомчі нормативні акти Міністерства внутрішніх справ України з питань запобігання злочинам, висвітлено досвід міліції України щодо організації профілактичної діяльності. Розкрито кримінологічну роль законодавства та інших нормативно-правових актів, що функціонують у сфері запобігання злочинам. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи нормативно-правового регулювання запобігання злочинам. Обгрунтовано необхідність створення правових та організаційно-управлінських механізмів забезпечення дії законодавчих і відомчих нормативно-правових актів у сфері запобігання злочинам міліцією України, розроблено критерії обліку й оцінювання результатів діяльності її служб і підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА368893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гусєв Ю.Б. 
Обгрунтування параметрів високонавантажених машин на основі моделювання напружено-деформованого стану з урахуванням деградації властивостей основних елементів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.Б. Гусєв ; Голов. спец. конструкт.-технол. ін-т. — Маріуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи розрахунку високонавантажених великогабаритних машин за критеріями забезпечення заданої довговічності та навантажувальної здатності шляхом моделювання напружено-деформованого стану (НДС) з урахуванням деградації властивостей основних елементів машин з метою обгрунтування їх структури та параметрів, а також розробки спеціалізованого програмно-модельного комплексу, що є новим розв'язанням актуальної та важливої для виробництва та машинознавства науково-технічної задачі. Розроблено комплекс параметричних, математичних, геометричних і скінченно-елементних моделей, які дозволяють виконати багатоваріантні розрахунки НДС проектованих конструкцій і розв'язувати задачі параметричного та структурного синтезу за критеріями збереження навантажувальної здатності та залишкового ресурсу високонавантажених машин за станом не тільки на початковий момент (як за традиційного підходу) та на наперед заданий з урахуванням певного терміну й умов експлуатації. За результатами проведених досліджень розроблено рекомендації, з урахуванням яких виготовлено та впроваджено у виробництво високонавантажені машини, що задовольняють усі вимоги для роботи протягом 25-ти років, забезпечуючи надійну та безперебійну роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К42 +
Шифр НБУВ: РА366710

Рубрики:

      
11.

Гусєва В. О. 
Правове регулювання податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Гусєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше правовий статус платника непрямого податку характеризується як статус посередника між державою, що одержує кошти від сплати такого податку та споживачем товарів, робіт, послуг, який виступає особою, що надає кошти в рахунок податкового зобов'язання. Проаналізовано подвійне значення вторинної реєстрації платника податку на додану вартість, яка породжує не тільки обов'язки щодо справляння податку на додану вартість, але обумовлює і виникнення певних прав. Зазначено, що податковий період характеризується через зіставлення відповідних часових термінів, які включають періоди виникнення об'єкта оподаткування й визначення податкової бази. Удосконалено характеристику публічної природи податку шляхом акцентування на його суспільному призначенні, що полягає в забезпеченні формування фондів коштів, які витрачають суб'єкти пулічної влади в інтерессах суспільства та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1
Шифр НБУВ: РА377878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гусєва Т.П. 
Психологічні засоби розвитку креативності майбутніх учителів філологічного профілю: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.П. Гусєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено комплекс психологічних засобів розвитку креативності майбутніх учителів-філологів у аспекті особистісного, креативно-комунікативного підходу. Визначено основні положення даного методологічного підходу. Розкрито суть поняття креативності особистості майбутніх учителів-філологів як її здатності до творчої мовленнєвої діяльності та творчого мовленнєвого спілкування. Доведено, що креативна особистість є цілісним суб'єктом творчої мовленнєвої діяльності, джерелом комунікативної креативності студента-філолога. Розроблено комплекс психологічних засобів розвитку креативності під час підготовки студентів до майбутньої професійної діяльності, який містить компоненти, зокрема, мотиваційно-креативний, когнітивно-креативний, когнітивно-цільовий, вербально-продуктивний, емоційно-креативний. Обгрунтовано психолого-педагогічну модель комплексу психологічних засобів розвитку креативності особистості даних студентів за умов професійної підготовки у вищих педагогічних навчальних закладах. Запропоновано шляхи ефективного використання цього комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.р30 + Ю945.1 +
Шифр НБУВ: РА344773

Рубрики:

      
13.

Гусєва А.В. 
Психологічні чинники готовності особистості до громадської активності: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.В. Гусєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено психологічні чинники готовності особистості до громадської активності. Проаналізовано особливості впливу даних факторів на громадську активність студентської молоді південного та західного регіонів України. Висвітлено погляди вітчизняних учених на проблему готовності як суб'єктивно значущого стану особистості, який передує діяльнісній активності. Розкрито сутність і спрямованість громадської активності як феномену суспільних відносин і форми прояву соціальної діяльності особистості. Описано структуру психологічної готовності до громадської активності. Проведено теоретико-емпіричне дослідежння психологічних чинників готовності особистості до громадської активності. Виявлено, що головними детермінантами готовності особистості до громадської активності є її емоційно-вольові якості, особистісні характеристики та ціннісні орієнтації. З'ясовано, що на готовність до громадської активності студентської молоді західної України впливають емпатійні властивості, відповідальність, самостійність, незалежність, чесність, принципи солідарності, взаємодопомоги, цінності "щастя інших", "незалежність", "честність", "сміливість у процесі відстоювання власної думки". Виявлено, що у молоді південних регіонів готовність до громадської активності формується під впливом вольових якостей та екстернальності. Проаналізовано біосоціальні та соціокультурні умови формування громадської активності особистості, досліджено вплив соціального капіталу на становлення активнодіючої громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936.1-78 + Ю951.0 +
Шифр НБУВ: РА368002

Рубрики:

      
14.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гусєва О.Ю. 
Стратегія управління оборотним капіталом торговельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Ю. Гусєва ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено проблеми стратегічного управління оборотним капіталом торговельних підприємств, розроблено методичні рекомендації щодо підвищення ефективності формування та використання оборотного капіталу за умов становлення ринкової економіки. Визначено місце та роль оборотного капіталу та оборотних активів у економічному механізмі функціонування підприємств. Розраховано показники оцінки політики формування оборотного капіталу залежно від структури оборотних активів та наявності власного оборотного капіталу. Досліджено тенденції та особливості формування та використання оборотного капіталу в торгівлі. Узагальнено стратегії утворення оборотних активів та оборотного капіталу на сучасному етапі ринкових перетворень. Запропоновано економіко-математичні моделі оптимізації оборотного капіталу та оборотних активів на основі мінімізації витрат обігу та альтернативної вартості залучення капіталу. Розроблено методичні підходи щодо обгрунтування стратегії управління оборотним капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-572-21
Шифр НБУВ: РА330984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гусєва Н.Ю. 
Студентський протестний рух у ФРН в 1960-х рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.Ю. Гусєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні передумови зародження, становлення, розвитку німецького студентського протестного руху, форми та методи його активності, а також місце у суспільно-політичному житті ФРН у 1960-х рр. Проаналізовано політичні й економічні зрушення у повоєнні десятиліття та соціально-психологічну атмосферу в країні як чинники розгортання протестів німецького студентства. З'ясовано основні положення ідеології студентського руху та його провідної організації - Соціалістичного союзу німецьких студентів і розкрито ідейні витоки руху. Досліджено процес виникнення студентського протестного руху, форми його проявів, особливості організації та динаміку розвитку. Встановлено масштаби та періодизацію руху студентства 1960-з рр. Вивчено ідейну та суспільно-політичну спрямованість студентських протестів і встановлено їх характер. Визначено лідерів руху та місце студентських організацій у його активності. З'ясовано причини спаду даного руху та висвітлено його напрямки та сфери впливу на суспільство ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Ф)6-473.5 +
Шифр НБУВ: РА366052

Рубрики:

      
17.

Гусєв А. І. 
Толерантність до невизначеності як чинник розвитку ідентичності особистості: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / А. І. Гусєв ; Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського. — О., 2009. — 20 : a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.235 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА371036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гусєва Ю.Ю. 
Управління тривалістю технічної підготовки наукоємного виробництва з урахуванням супутніх ризиків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Ю.Ю. Гусєва ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Виконано аналіз системи виробничих та економічних ризиків як факторів, що знижують ефективність нової техніки на всіх етапах її життєвого циклу. Сформовано систему технічної підготовки виробництва (ТПВ) з урахуванням повернень виробів на доробку. Розроблено методику визначення ступеня впливу окремих факторів на кінцевий результат проекту, що дозволяє встановити обсяг комплексу критичних робіт (чинників) та дефектів. Запропоновано методику управління тривалістю ТПВ. Передбачено механізм урахування впливу факторів невизначеності. Одержані результати впроваджено в практику управління проектами, пов'язаними зі створенням авіаційної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-64 + У9(4УКР)300-801.3-21 +
Шифр НБУВ: РА330888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гусєв Т.П. 
Фізична реабілітація при комплексному лікуванні вагітних з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.П. Гусєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано дані про характер впливу засобів фізичної реабілітації на організм жінок з артеріальною гіпертензією та плід у різні періоди вагітності. Роглянуто та доповнено наукові положення про принципи комплексності та послідовності використання різних методів фізичної реабілітації в терапії вагітних з екстрагенітальною патологією. Науково обгрунтовано та розроблено комплексну програму фізичної реабілітації для тематичних хворих, в якій передбачається використання лікувальної гімнастики, гідрокінезитерапії, лікувальної дозованої ходьби та масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54 +
Шифр НБУВ: РА323124

Рубрики:

      
20.

Кукуре С. П. 
Етнічні релігії балтійських народів як чинник національно-культурної ідентифікації / С. П. Кукуре. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше в у вітчизняному релігієзнавстві досліджено етнічні релігії балтійських народів, які виступали та виступають чинником національно-культурної ідентифікації в переломні періоди їх історії, коли виникала загроза асиміляції або зникнення (насильницька християнізація часів Середньовіччя, становлення державності в першій половині ХХ століття), а також на сучасному етапі, коли глобалізаційні процеси загострюють проблеми національної та культурної ідентичності. Виконане дослідження спрямоване наосмислення та розв'язання актуальних викликів сучасного суспільства.Вивчено процеси трансформації міфопоетичного світогляду в культурній традиції балтійських народів, які відбувалися шляхом збереження давньої віри та відправлення обрядів всупереч забороні християнських священиків; збереженняфольклорної спадщини, в якій відображений дохристиянський світогляд (зокрема латиські дайни та литовські сутартінес); реконструкції давніх вірувань та відправлення обрядів в ХХ–ХХІ століттях; втілення глибинних шарів національного світогляду у творах сучасного мистецтва.Констатовано, що протягом багатьох століть – від завоювання балтів тевтонцями за часів Середньовіччя і до сьогодення – етнічна релігія була найбільш сутнісною складовою національної культури, яка збереглася в історичній пам'яті народів та стала чинником національно-культурної ідентифікації за сучасних умов.^UEthnic religions of the Baltic nations are investigated for the first time in Ukrainian Religious Studies; they have been the factor of national and cultural identification at the breaking points of their history, when there has been a threat of assimilation or disappearing (violent Christianization of the Middle Ages, statehood formation in the first part of the XX century), and also at the contemporary stage, when globalization processes sharpen the problem of national and cultural identity. It is found out that there are no special researches dedicated to ethnic religions of the Baltic nations in the aspect of national and cultural identification in Ukrainian and Baltic Religious Studies. It is confirmed that the Baltic nations showed desperate resistance to Christianization and that they would rather die than accept foreign religion. Leaders of the Balts, who were at the same time oracles, diplomats and warlords, were leading the struggle against the Teutonic Knights.Transformation of the mythopoetic world outlook into cultural traditions of the Baltic nations is studied. It happened by preserving the ancient faith and worshipping despite of prohibitions of Christian priests; by preservation of folklore inheritance (in particular, Latvian dinah and Lithuanian sutartines), where pre-Christian worldview is reflected; by reconstruction of ancient beliefs and worshipping in the XX-XXIcenturies; by embodiment of the deep layers of the national outlook in the works of contemporary art.Works of philosophers (J. G. Herder, L. Reza, Vidunas, E. Brastinsh, J. Trinkunas, L. Palmaitis) is analyzed. Beginning from the end of the XVIII сentury, they formed worldview approaches to national cultures in their theoretical works, and in practical activity, they contributed to the preservation of cultural heritage of the Baltic nations, protecting them from assimilation and destruction. Interest to ethnic religions, which appeared at the wave of romanticism and became a powerful impulse for gradual accumulation of ethnographic and folklore material, gave the result in the form of attempts of ethic religions reconstruction. In its turn, understanding of ethnic religions as the essential (if not the main) factor of national identification became the ideological basis of national renaissance and, to some extent, of state creation in beginning of the XXI century). Definition of the "ethnic religions" concept is clarified, under which the system of beliefs, outlooks and world perception peculiar to the peoples of Indo-European language family (Baltic group of languages), who lived at south-east coast of the Baltic, before they were conquered by Teutonic Knights and before Christianity was introduced, is understood. The suggested definition was discussed and approved byBoard of the European Congress of Ethnic Religions (2018).It is confirmed that these folklore genres got preserved only with the Balts and they substantially complement the whole picture of the mythopoetic world outlook, which, as a rule, is built on the basis of mythological system of one or another people.It is affirmed that, comparing with other Indo-European peoples, they got preserved good enough. It is explained with late Christianization and reverent attitude to national tradition, even under the domination of Christianity.It is noted that appearance of neo-pagan movements in the XX century, in particular of Latvian Dievturiba and of Lithuanian Romuva, was connected with the task of state formation. The leaders of these organizations – E. Brastinsh and J. Trinkunas – set state formation tasks before themselves and the society, in particular bringing up citizens who are endowed with human virtues. Differences between Dievturiba and Romuva are taken into account, J. Trinkunas insists on their recognition. Reconstructions of religion (Dievturiba) and its renaissance (Romuva)the scientist consider as fundamentally different by goals and by outcomes.It is affirmed that, during many centuries – from conquer of the Balts by the Teutonic Knights in the Middle Ages and up to the present days, ethnic religion was the most essential component of national culture, which got preserved in historical memory of the nations and became the factor of national and cultural identification under the contemporary conditions. It is determined that the stated topic remains perspective for further researches.In particular, the problem of historical reconstruction of rituals and ceremonies in the aspect of religious psychology and sacral art is quite interesting. New pushes can be given by archeological researchers, directed at the search of temples location, which will promote more authenticity in the reproduction of ceremonies. Sacral geography researches may become not less interesting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського