Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (702)Книжкові видання та компакт-диски (629)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕМИД$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОД$<.>+<.>A=ИГОРЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демиденко Г.В. 
Функціональний стан ендотелію у хворих на артеріальну гіпертензію з ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Демиденко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Удосконалено діагностику функціонального стану ендотелію, базуючись на результатах вивчення вазоділататорних і вазоконстрикторних чинників регуляції судинного ендотелію (ендотелійзалежної та ендотелійнезалежної вазодилатації, ендотеліальної та індуцибельної NO-синтази, метаболітів оксиду азоту й ендотелін-1), ступеня активності антиоксидантної системи для патогенетичного обгрунтування лікування хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) з супутнім ожирінням. За результатами обстеження 25-ти хворих на АГ з супутнім ожирінням виявлено ендотеліальну дисфункцію у 86 % випадків, яка супроводжується судинним ремоделюванням (збільшенням товщини комплексу інтіма-медіа, зменшенням діаметра судин, порушенням енделій опосередкованої вазодилатації), дисбалансом у системі оксиду азоту, оксидантним стресом. Установлено, що порушення у системі, що регулює наявність в організмі людини оксиду азоту, притаманні хворим на АГ з супутнім ожирінням, характеризуються зниженням у крові рівня чинників, що відображають стан ендотелійзалежного компоненту підтримки гомеостазу та надмірною їх концентрацією. Ця гетерогенність змін у системі NO асоціюється з розвитком оксидантного стресу та підвищенням рівня вазоконстриктору ендотеліну-1. За результатами дослідження запропоновано практичні рекомендації для впровадження у відділеннях терапевтичного та кардіологічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1 +
Шифр НБУВ: РА354734

Рубрики:

      
2.

Демидова Ю.О. 
Формування першооснов пізнавальної самостійності старших дошкільників у конструктивній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Ю.О. Демидова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст та характерні особливості формування першооснов пізнавальної самостійності старших дошкільників, розглянуто методику її формування, що забезпечує поетапний розвиток компонентів пізнавальної самостійності (емоційно-мотиваційний, когнітивно-змістовий, діяльнісно-перетворювальний). Визначено педагогічні умови, які сприяють ефективності формування першооснов пізнавальної самостійності: забезпечення єдності мислительної діяльності та практичного досвіду дітей у процесі конструювання; індивідуалізація та диференціація навчання конструювання; моделювання ситуацій для прояву пізнавальної самостійності дітей у процесі конструювання; створення доброзичливої, сприятливої атмосфери у дитячому колективі; теоретична та практична підготовка вихователів до роботи за експериментальною програмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.352.212 + Ч411.334 + Ю983.51 +
Шифр НБУВ: РА353783

Рубрики:

      
3.

Демидова В.Г. 
Формування в майбутніх педагогів прогностичного компонента професійної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Г. Демидова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено, що прогностичний компонент професійно-педагогічної діяльності діє у пізнавальній сфері даної діяльності та пов'язаний зі створенням її ідеального плану, вибором найбільш продуктивних засобів досягення мети цієї діяльності. Встановлено психологічні засади, на підставі яких відбувається формування прогностичного компонента, а також педагогічні умови, відтворення яких забезпечує формування цього компонента під час навчання у вищому навчальному закладі. Визначено вплив індивідуальних особливостей майбутніх педагогів і моделей організації навчального процесу на його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА316428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Демидяк О.Л. 
Фармакогностичне дослідження трави арніки гірської та трави арніки листяної: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.Л. Демидяк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

У порівняльному аспекті проведено фармакогностичний аналіз двох видів рослин роду Арніка, а саме: дикорослого - арніки гірської та культивованого - арніки листяної. Досліджено якісний і кількісний склад основних груп біологічно активних речовин двох видів арніки. Встановлено, що трава арніки гірської та арніки листяної містить фенольні сполуки, а саме: дубильні речовини, флавоноїди, гідроксикоричні кислоти, полісахариди, амінокислоти, ефірні олії, органічні кислоти й аскорбінову кислоту. У ліпофільній форакції виявлено жирні кислоти, каротиноїди та хлорофіли. У дослідженій сировині визначено чотири макро- і два мікроелементи. З трави арніки гірської та арніки листяної виділено вісім речовин фенольної природи. Проведено морфолого-анатомічне вивчення двох видів арніки та розроблено проект аналітично-нормативної документації "Трава арніки гірської" та "Трава арніки листяної". Розроблено оптимальні технологічні умови одержання екстракту з трави арніки гірської та арніки листяної, досліджено їх протизапальну й антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 арніка + Р282.112 трава арніки +
Шифр НБУВ: РА365874

Рубрики:

      
5.

Демиденко В.О. 
Утвердження і забезпечення конституційних прав та свобод людини й громадянина в діяльності міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, міжнародних і національних нормативно-правових актів, узагальнення практики розглянуто питання діяльності держави, спрямованої на утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина, нормативного обгрунтування діяльності міліції. Визначено напрями реформування органів міліції та вдосконалення їх діяльності щодо утвердження та забезпечення конституційних прав і свобод людини й громадянина в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)32 + Х819(4Укр)112.03-2
Шифр НБУВ: РА317548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Демиденко Л. М. 
Управління логістичними системами кормовиробництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л. М. Демиденко ; Міжнар. ін-т бізнесу і права. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні основи формування логістичних систем кормовиробництва. Досліджено функціонування кормовиробництва як складової логістичної системи АПК. Визначено основні особливості функціонування логістичних потоків у кормовиробництві. Розглянуто систему показників економічної ефективності логістичних систем виробництва кормів. Проаналізовано рівень функціонування логістичних систем польового кормовиробництва за сучасних умов господарювання та стан розвитку логістичних систем промислового виробництва кормів. Надано оцінку ефективності логістичних систем кормовиробництва. Обгрунтовано основні особливості розвитку закупівельної логістики кормовиробництва. Розроблено та запропоновано напрями вдосконалення виробничої логістики та логістики запасів у кормовиробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.157-591-21
Шифр НБУВ: РА371848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Демидюк М.А. 
Удосконалення процесу обмолоту льону та обгрунтування параметрів плющильно-молотильного апарата: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.А. Демидюк ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено процес обмолоту стрічки льону завдяки синтезу процесів її плющення, очищення та вичісування. Розроблено конструкцію нового апарата, що уможливлює реалізацію комбінованого процесу обмолоту льону. Уперше системно обгрунтовано головні параметри плющильного, очисного та вичісного пристроїв плющильно-молотильного апарата. Розроблено теорію плющення насіннєвих коробочок з одночасним підрівнюванням лляної стрічки. Уперше встановлено залежність якості обмолоту стрічки льону від вологості, товщини стеблової стрічки та кутової швидкості обертання барабана створеного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161 +
Шифр НБУВ: РА340296

      
8.

Демиденко О.О. 
Увічнення та збереження історії козацтва в пам'ятках культури України (1945 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Демиденко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення процесів охорони та збереження козацьких пам'яток в Україні протягом 1945 - 2005 рр. На підставі дослідження значного обсягу історичних джерел, значну кількість яких вперше введено до наукового обігу (зокрема, численних архівних документів) розглянуто форми та методи діяльності державних пам'яткоохоронних органів зі збереження об'єктів козацької доби. Показано роль громадських організацій у процесі формування критеріїв оцінки історико-культурної спадщини козаччини. Здійснено порівняльне вивчення державних і громадських ініціатив у сфері збереження пам'яток козацької доби. Розкрито специфіку увічнення козацької історії. Висвітлено пріоритетні напрями досліджень пам'яток козацької доби в наукових і державних пам'яткоохоронних установах. Виділено основні етапи увічнення та збереження пам'яток козацтва та проаналізовано їх особливості. Здійснено систематизацію історико-культурної спадщини козацької доби за типами та територіальним розміщенням. Розроблено пропозиції щодо включення досліджуваних об'єктів до Державного реєстру національного культурного надбання. Створено "Каталог пам'яток козацької доби" усіх областей України, до якого увійшло 1 174 виявлених об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 л60 +
Шифр НБУВ: РА344996

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
9.

Касьяненко Л. М. 
Технологія одержання мастильних олив із рослинних олій / Л. М. Касьяненко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є технологія одержання мастильних олив із олій.Предметом дослідження є технологічні параметри гідрохлорування, епоксидування, триацилгліцеролів, естерів жирних кислот та їх подальшого перетворення в гідроксильні та eстерні сполуки олій, трибологічні та фізико-хімічні властивості мастильних олив на основі рослинної сировини.Дисертаційна робота присвячена розробці способів одержання мастильних матеріалів з олій шляхом гідрохлорування або епоксидування з подальшим одержанням кисневмісних похідних та збільшенням вуглецевого радикалу. Було відпрацьовано декілька шляхів синтезу хлорпохідних триацилгліцеролів (ТАГ) соняшникової олії, зокрема гідрохлорування сухим HCl або хлорним вапном Ca(OCl)2. Досліджено взаємодію хлорвмісних ТАГ з натрієвими милами гідрожиру (переважно кислоти ряду С18), кокосової олії (переважно кислоти ряду С12,14) та оцтової кислоти. Також опрацьовано методи отримання епоксисполук, а саме метод УФ-опромінення соняшникової олії у тонкому шарі та метод епоксидування надкислотами. Вивчено взаємодію епоксигруп з стеариновою, лауриновою та оцтовою кислотами для одержання мастильного матеріалу. Встановлено, що одержані сполуки мають високі трибологічні характеристики та відповідають критеріям біомастил.^UThe object of research is the technology of obtaining lubricating oils from oils.The subject of research is the technological parameters of hydrochlorination, epoxidation, triacylglycerols, fatty acid esters and their subsequent conversion into hydroxyl and ester compounds of oils, tribological and physicochemical properties of lubricating oils based on vegetable raw materials.The dissertation work is devoted to the development of methods for obtaining lubricants from oils by hydrochlorination or epoxidation with the subsequent production of oxygen - containing derivatives and the increase of the carbon radical. Several routes for the synthesis of chlorinated triacylglycerols (TAG) of sunflower oil have been developed, in particular hydrochlorination with dry HCl or chlorinated lime Ca(OCl)2.The interaction of chlorine-containing TAGs with sodium soaps of hydrofat (mainly acids of the C18 series), coconut oil (mainly acids of the C12,14series) and acetic acid was studied. Methods for obtaining epoxy compounds have also been developed, namely the method of UV irradiation of sunflower oil in a thin layer and the method of epoxidation with peracids. The interaction of epoxy groups with stearic, lauric and acetic acids to obtain a lubricant has been studied. It was found that the obtained compounds have high tribological characteristics and meet the criteria of bio-oils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мазаєва В. С. 
Технологія жирових продуктів із заданими властивостями багатоцільового призначення / В. С. Мазаєва. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження є технологія жирових продуктів з наперед заданими властивостями та створення жирових основ продуктів багатоцільового призначення. Метою роботи є наукове обґрунтування розрахункового методу створення рецептур жирових продуктів багатоцільового призначення, на підставі визначення ацилгліцерольного складу сировинних компонентів і відповідних фізико-хімічних показників. В процесі виконання даної роботи використані теоретичні та експериментальні методи дослідження. Триацилгліцерольний склад рослинних олій визначено за допомогою газового хроматографу Hewlett Packard HP-6890. Характеристики плавлення та кристалізації визначено за допомогою диференційного скануючого калориметру Q20, вміст твердих та рідких триацилгліцеролів дослідних сумішей визначено також за допомогою диференційної скануючої калориметрії та методом ядерно-магнітного резонансу «The minispec mq 20»; обробку даних, одержаних з використанням диференційної скануючої калориметрії, виконано за допомогою програмного пакету TA Universal Analysis. Фізико-хімічні показники сумішей визначено за стандартними методиками. Для планування експериментів і обробки експериментальних даних застосовано математичні методи з використанням програмного пакету Statistica. Розрахунок жирової основи з заданими фізико-хімічними показниками проводився за допомогою програмних пакетів MathCad та Microsoft Excel. Теоретичні та практичні результати: науково обґрунтовано технологію жирових продуктів з наперед заданими властивостями та створення жирових основ продуктів багатоцільового призначення; експериментально підтверджено робочу гіпотезу щодо можливості створення жирових рецептур із заданими властивостями розрахунковим методом; залежності процесів плавлення – кристалізації методом диференційної скануючої калориметрії в діапазоні температур від 60 °С до мінус 40 °С, зокрема встановлено координати характерних точок фазових перетворень (всього 15) та залежність фізико-хімічні властивості жирових сумішей від визначальних (за вмістом) триацилгліцеролів; залежності розрахунку складу жирової суміші з заданими властивостями в залежності від триацилгліцерольного складу початкових сировинних компонентів; порівняльний аналіз експериментальних даних щодо температур плавлення і застигання, а також вмісту твердих триацилгліцеролів, одержаних стандартними методами і методом ДСК. Наукова новизна. У дисертаційній роботі запроваджено принципово новий методологічний підхід у створенні рецептур олієжирових продуктів із застосуванням розрахункового методу: вперше розроблено методологію розрахунку складу жирової суміші з наперед заданими властивостями в залежності від її триацилгліцерольного складу, що дозволило розрахунковим методом визначати масову частку компонентів у жировій суміші; вперше одержано нові наукові дані щодо координат характерних точок фазових переходів на діаграмах ДСК під час плавлення – кристалізації бінарних сумішей пальмового олеїну та пальмового стеарину, що дозволило визначити інтервали температур процесів плавлення та кристалізації; вперше встановлено кількісні залежності температур плавлення – застигання і вмісту твердих триацилгліцеролів від триацилгліцерольного складу модельних жирових сумішей, що дозволило спрогнозувати фізико-хімічні показники жирової суміші; отримано подальший розвиток теоретичного уявлення щодо процесів плавлення-кристалізації жирових сумішей, зокрема, вперше встановлено межі фазових перетворень бінарних сумішей пальмового олеїну та пальмового стеарину у широкому діапазоні температур, що дозволить виявити взаємодію жирів у сумішах. Ступінь впровадження: результати роботи впроваджено у навчальний процес кафедри технології жирів та продуктів бродіння НТУ «ХПІ» під час викладання дисциплін «Технологія галузі. Технологічні розрахунки, облік та звітність у галузі» і «Сучасні напрями розвитку технології переробки жирів», в курсовому та дипломному проектуванні, а також науково-дослідній роботі студентів зі спеціальності 181 «Харчові технології» та спеціалізації 181.01 «Технологія жирів, жирозамінників та ефірних масел» та проведено промислові випробування на підприємстві ООО «Комплекс ММК» розрахункового методу створення жирових сумішей і випущено дослідно-промислову партію жирової основи маргарину для «листкового» тіста. Сфера використання: олійножирова галузь, маргаринова, кондитерська продукція та харчоконцентратна, хлібопекарська, молочна промисловості.^UThe object of the study is the technology of fatty foods with predetermined properties and the creation of fatty bases of products for multipurpose use. The purpose of the work is to provide a scientific substantiation of the calculation method for the creation of formulations of fatty products of multipurpose use, based on the determination of the acylglycerol composition of the raw components and the corresponding physicochemical indices. In the course of this work, theoretical and experimental methods of research were used. The triacylglycerol composition of vegetable oils is determined using the Hewlett Packard HP-6890 gas chromatograph. Characteristics of melting and crystallization are determined using a differential scanning calorimeter Q20, the content of solid and liquid triacylglycerols of the experimental mixtures is also determined by differential scanning calorimetry and the method of nuclear magnetic resonance «The minispec mq 20»; data processing using differential scanning calorimetry was performed using TA Universal Analysis software package. Physical and chemical parameters of mixtures are determined according to standard methods. For planning of experiments and processing of experimental data, mathematical methods using the software package Statistica were used. The calculation of the fatty basis with the given physical and chemical parameters was carried out using software packages MathCad and Microsoft Excel. Theoretical and practical results: scientifically substantiated technology of fat products with predetermined properties and creation of fatty bases of products of multipurpose purpose; experimentally confirmed the working hypothesis about the possibility of creating fat recipes with given properties by the calculation method; the dependence of the melting processes on crystallization by the method of differential scanning calorimetry in the temperature range from 60 °C to minus 40 °C; in particular, the coordinates of the characteristic points of phase transformations (total 15) and the dependence of the physical and chemical properties of fatty mixtures on the determinant (content) of the triacylglycerols are established; depending on the calculation of the composition of the fatty mixture with the given properties, depending on the triacylglycerol composition of the initial raw components; a comparative analysis of experimental data on the melting and freezing temperatures, as well as the content of solid triacylglycerols produced by standard methods and the DSC method. Scientific novelty. In the dissertation work a fundamentally new methodological approach was introduced in the creation of formulations of oily products with the use of the calculation method: for the first time a methodology for calculating the composition of fatty mixture with predetermined properties, depending on its triacylglycerol composition, was developed, which allowed the calculation method to determine the mass fraction of components in the fatty mixture; for the first time new scientific data on the coordinates of the characteristic points of phase transitions in the DSC diagrams during melting - crystallization of binary mixtures of palm olein and palm stearin has been obtained, which allowed to determine temperature intervals of melting and crystallization processes; for the first time, quantitative dependences of melting temperatures were established - the hardening and the content of solid triacylglycerols from the triacylglycerol composition of model fatty mixtures, which allowed to predict the physical and chemical parameters of the fatty mixture; further development of theoretical understanding of the processes of melting-crystallization of fatty mixtures was obtained, in particular, the boundaries of phase transformations of binary mixtures of palm olein and palm stearin in a wide range of temperatures were established for the first time, which would reveal the interaction of fats in mixtures. The degree of implementation: the results of work are introduced into the educational process of the technology department of fats and fermentation products NTU «KhPI» during the teaching of disciplines «Technology industry. Technological calculations, accounting and reporting in the industry» and «Modern directions of development of technology of processing of fats», in course and graduation design, as well as research work of students in specialty 181 «Food Technologies» and specialization 181.01 «Technology of fats, fat substitutes and essential oils» and industrial tests were carried out at the enterprise of LLC «MMK Complex», a calculation method for the production of fat mixtures, and a pilot-industrial batch of the fatty basis of margarine for «puff pastry» was produced. Sphere of use: the oil-and-fat industry, margarine, confectionery products and food-concentrate, baking, dairy industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Демидов В.К. 
Статистичне моделювання випадкових процесів та полів в задачах геофізичного моніторингу геологічного середовища: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 04.00.05 / В.К. Демидов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено алгоритм і методологію статистичного моделювання випадкових процесів і дво- та тривимірних випадкових полів для задач моніторингу геологічного середовища. Проаналізовано еволюційний розвиток статистичних методів для задач геології. Розроблено пакет прикладних програм (ППП) CSM, в якому застосовано алгоритми статистичного моделювання методом спектральних розкладів і рандомізації. Досліджено основні типи кореляційних функцій (експонента, експотенційно згасаюча косинусоїда, Бесселева функція, функція Коші). Удосконалено математичний апарат для розрахунку автокореляційної функції для нерівномірної сітки спостережень (доведено теорему). Наведено методику статистичного моделювання випадкових процесів, дво- і тривимірних полів у єдиному комплексі, від аналізу вхідних даних до прогнозу. Розроблено алгоритм статистичного моделювання методом рандомізації для практичної кореляційної функції виду exp (x) cos (x). Створено програмно-алгоритмічний комплекс, що включає статистичне моделювання на основі методів спектрального розкладу та рандомізації, розрахунок спеціальних функцій, побудову автокореляційних функцій. Проведено апробацію розроблених методів та алгоритмів у процесі дослідження території розміщення потенційно-небезпечних об'єктів (визначено густину грунтів на Рівненській АЕС) та урбанізованих територій (підтоплення на лівобережжі Києва).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3,0с 18 +
Шифр НБУВ: РА361146

Рубрики:

      
12.

Демидов В.І. 
Система підтримки прийняття рішень в автоматизованій системі управління технологічним процесом синтезу жирів із потрібними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.І. Демидов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику композиції апроксимаційного та нейромережевого підходів до вирішення задач оцінювання та прогнозування, що дозволяє підвищити точність оцінювання у задачах побудови моделі "склад - властивість" щодо результатів кожного з цих методів. Розвинуто математичну модель даного класу як апроксимуючих поліномів, що за рахунок композиції аргументів дозволяє суттєво зменшити необхідний об'єм навчальної вибірки за умов збереження необхідної точності моделі. Удосконалено спосіб ініціалізації матриці вагових коефіцієнтів для штучних нейронних мереж шляхом ортогоналізації векторів входу нейронів прихованого шару, що дозволило зменшити потрібний об'єм навчальної вибірки для досягнення заданої точності та підвищити швидкість навчання у порівнянні з традиційними методами. Удосконалено методику розбиття вибірки на навчальну, тестову та контрольну шляхом максимізації репрезентативності кожної з них, який дозволяє підвищити якість прогнозування за умов малої вибірки для будь-яких методів, за яких застосовуються наведені вибірки. Запропоновано методику оцінки температури плавлення триацилгліцеринів за жирнокислотним скадом на базі вдосконалених для умов малої вибірки методів побудови функціоналу "склад - властивість". Розвинуто методику оцінки температури плавлення жирів за їх складом, що дозволяє суттєво підвищити точність прогнозування. Розроблено математичну модель системи підтримки прийняття рішень для розв'язання задачі синтезу жирів з необхідними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352661

Рубрики:

      
13.

Демидчик Г.С. 
Розвиток комунікативно-мовленнєвих умінь молодших школярів засобами службових частин мови: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.С. Демидчик ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано дидактичну доцільність і експериментально доведено можливість опрацювання в початковому курсі української мови службових частин мови з комунікативною метою. Визначено їх статус, семантичні та граматичні функції, а також семантико-стилістичні властивості. Наведено та конкретизовано зміст комунікативно-мовленнєвих умінь. Відібрано оптимальні методи та прийоми ознайомлення зі службовими частинами мови у функціональному аспекті. Розроблено методику розвитку комунікативно-мовленнєвих умінь молодших школярів засобами службових частин мови з опорою на теорію мовленнєвої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-911
Шифр НБУВ: РА312966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Демиденко В.В. 
Регулювання інноваційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.В. Демиденко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і зміст інноваційного розвитку регіонів України. Сформульовано методологічні та методичні підходи до вивчення й оцінки впливу інноваційного фактора на розвиток регіону. Охарактеризовано систему принципів сучасного національного та регіонального інноваційного розвитку, дотримання яких гарантує стабільне економічне зростання та рівномірність розвитку всіх регіонів України. Досліджено та надано оцінку проблем і тенденцій інноваційного розвитку регіону. Проаналізовано сучасні умови даного розвитку промислових підприємств України, стан відносин власності й інноваційної діяльності в українській економіці. Обгрунтовано ефективні форми організації інноваційного процесу в регіоні. Запропоновано модель інноваційного розвитку підприємств наукомістких галузей, а також визначено стратегію та пріоритети цього розвитку. Обгрунтовано передумови переходу від трансферу технологій до трансферу знань, враховуючи сучасний етап науково-технічного прогресу в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-55 +
Шифр НБУВ: РА348092

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Демидчук А. С. 
Регенерація периферійного нерва за умов застосування нейропептидних засобів (експериментально-морфологічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / А. С. Демидчук ; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено особливості відновлення сідничного нерва за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією, стан нервових волокон, що проростають у периферичний (дистальний) відрізок нервового стовбура, особливості їх мієлінізації під впливом нейропептидних засобів. З'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон у різні терміни після пошкодження та залежно від впливу нейропептидних засобів за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією. Встановлено доцільність використання нейропептидних засобів у разі відновлення сідничного нерва за таких умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.59
Шифр НБУВ: РА382411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Демидюк В. М. 
Психологічні чинники запобігання та подолання емоційного вигорання військовослужбовців в умовах довготривалих збройних конфліктів: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / В. М. Демидюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню психологічних чинників подолання емоційного вигорання військовослужбовців в умовах довготривалих збройних конфліктів. Здійснено теоретичний аналіз наукових досліджень у вітчизняній і зарубіжній літературі щодо проблеми емоційного вигорання. Визначено критерії, показники, ознаки та чинники емоційного вигорання у військовослужбовців, що виникли внаслідок впливу стресових факторів. Емпірично досліджено психологічні особливості військовослужбовців із емоційним вигоранням. На основі теоретичного аналізу обґрунтовано програму подолання та запобігання емоційного вигорання у військовослужбовців. Емоційне вигорання представлено як комплексний психофізіологічний феномен, що виникає у процесі тривалого емоційного навантаження в діяльності та спричиняє вияв емоційного, фізичного та розумового виснаження. Емоційне вигорання призводить до виникнення професійних деструкцій, що змінюють цілісність особистості, знижують рівень її реалізованості і стійкість до впливу несприятливих чинників соціального середовища, тобто до зниження адаптації, що впливає на результати професійної діяльності. Симптомами вигорання військовослужбовців є: поведінкові (небажання вести документацію, формальне ставлення до професійних завдань); афективні (емоційна втома, знижений настрій, висока збудливість); інтелектуальні (низька концентрація уваги, почуття фрустрації); фізіологічні (порушення сну, втома, головні болі, чутливість до інфекційних захворювань). Емоційна гнучкість є важливим чинником запобігання емоційному вигоранню. Обгрунтовано систему чинників, які призводять до емоційного вигорання та порушення професійної діяльності військовослужбовців, серед яких когнітивні, емоційно-вольові та поведінкові. Визначено, що ресурс подолання стресогенних подій полягає у виборі успішних або неуспішних адаптивних стратегій поведінки, а рівень розвитку і вибір адаптаційних механізмів важливі для соціально-психологічного функціонування особистості. Психотерапевтична робота з військовослужбовцями із емоційним вигоранням зосереджена на таких напрямках: розділення цього емоційного переживання з психотерапевтом і групою; спілкування у групі з людьми зі схожим травматичним досвідом; розвиток здатності спостерігати за тим, як інші переживають глибокі емоції на основі групової підтримки від терапевта й учасників групи; спільне навчання застосовувати методи, які допомагатимуть опрацьовувати наслідки складного емоційного досвіду; можливості бути в ролі того, хто сприяє (підтримує, здатний повернути почуття власної гідності); здобуття досвіду нових взаємин, що допомагають учасникам групи сприйняти емоційну подію в більш прийнятний спосіб.Соціально-психологічна реабілітація спрямована на системний психологічний вплив, що представлений взаємопов’язаними компонентами: діагностики психологічних питань; психологічного консультування з питань ефективної соціально-психологічної адаптації до діяльності, подолання особистісних і сімейних проблем; корекційної та психотерапевтичної роботи; психологічної реабілітації; професійної підготовки. Згідно із результатами статистичного опрацювання емпіричних даних встановлено, що у військовослужбовців переважає низький рівень емоційно-вольового та середній рівень інтелектуального компонентів, що свідчить про наявність у військовослужбовців емоційного вигорання, невротизації, тривожності, депресивності. Подолати проблему емоційного вигорання у військовослужбовців можна за умови актуалізації вказаних структурних компонентів і рівня розумових здібностей, аналітичного мислення, креативного мислення (когнітивний чинник), нервово-психічної стійкості, адаптивності (емоційно-вольовий чинник), взяття відповідальності, цілей життя, поведінкової активності (поведінковий чинник). Результати дослідження з подолання емоційного вигорання у військовослужбовців показали позитивні зміни у змісті її компонентів (когнітивного, емоційно-вольового, поведінкового), що дає підстави стверджувати, що усі прийоми та засоби експериментального впливу є адекватними меті й основним завданням дисертації.За результатами констатувального експерименту виявлено, що у більшості військовослужбовців переважає низький рівень емоційно-вольового та середній рівень інтелектуального компонентів, що свідчить про наявність у військовослужбовців емоційного вигорання, невротизації, тривожності, депресивності та необхідність цілеспрямованої роботи з розвитку цих компонентів емоційного розладу.Відповідно до отриманих результатів формувального експерименту у військовослужбовців виявлено зростання рівня розумових здібностей, аналітичного мислення, креативного мислення, адаптивності, поведінкової активності та зниження рівня невротизації. Ключові слова: емоційне вигорання, військовослужбовці, корекція, професійна діяльність, реабілітація, самоконтроль поведінки, адаптація, аналітичне мислення, нервово-психічна стійкість, відповідальність, цілі життя.^UThe dissertation is devoted to the study of psychological factors of overcoming the emotional burnout of military personnel in conditions of long-term armed conflicts. A theoretical analysis of scientific research in domestic and foreign literature on the problem of emotional burnout. The criteria, indicators, signs and factors of emotional burnout in military personnel that have arisen as a result of the influence of stressful factors have been determined. Empirically investigated the psychological characteristics of military personnel with emotional burnout. On the basis of theoretical analysis, the program of overcoming and preventing emotional burnout in military personnel is substantiated. Emotional burnout is presented as a complex psychophysiological phenomenon that occurs in the process of prolonged emotional stress in the activity and causes the manifestation of emotional, physical and mental exhaustion. Emotional burnout leads to the emergence of professional destructions that change the integrity of the individual, reduce the level of its realization and resistance to the influence of adverse factors of the social environment, that is, to a decrease in adaptation, which affects the results of professional activity. Symptoms of burnout of military personnel are: behavioral (unwillingness to keep documentation, formal attitude to professional tasks); affective (emotional fatigue, low mood, high excitability); intellectual (low concentration of attention, sense of frustration); physiological (sleep disturbances, fatigue, headaches, sensitivity to infectious diseases). Emotional flexibility is an important factor in preventing emotional burnout. The system of factors that lead to emotional burnout and violation of professional activities of military personnel, including cognitive, emotional-volitional and behavioral, has been substantiated.Analysis of scientific and methodological literature has shown that the resource of overcoming stressful events is the choice of successful or unsuccessful adaptive strategies of behavior, and the level of development and the choice of adaptation mechanisms are important for the socio-psychological functioning of the individual. The effectiveness of socio-psychological adaptation depends on the level of achievement and subjective satisfaction of the individual with their achievements in professional activity.Psychotherapeutic work with military personnel with emotional burnout focuses on the following areas: sharing this emotional experience with the psychotherapist and the group; communication in a group with people with similar traumatic experiences, which makes it possible to reduce the feeling of isolation, alienation, shame and strengthen the sense of identity, congruence, community, despite the individuality of the emotional experience of each group member; developing the ability to observe how others experience deep emotions based on group support from the therapist and group members; Joint training to apply methods that will help to work out the consequences of complex emotional experience; opportunities to be in the role of one who contributes (supports, gives confidence, is able to regain self-esteem); gaining experience of new relationships that help group members perceive an emotional event in a different, more acceptable way.Socio-psychological rehabilitation is aimed at systemic psychological impact, represented by interrelated components: diagnosis of psychological issues; psychological counseling on effective socio-psychological adaptation to activities, overcoming personal and family problems; correctional and psychotherapeutic work; psychological rehabilitation; professional training, presenting a number of important trainings (career guidance, communicative, assertiveness training). The main prerequisites for successful work with clients with emotional burnout are the ability of the client to discuss problems in all areas of life that bother him, and the ability of the psychotherapist to listen to the client's story.According to the results of statistical processing of empirical data, it has been established that military personnel have a low level of emotional-volitional and average level of intellectual components, which indicates the presence of emotional burnout, neurotization, anxiety, depression.According to the results of the ascertaining experiment, it was found that the majority of servicemen have a low level of emotional-volitional and average level of intellectual components, which indicates the presence of emotional burnout, neurotization, anxiety, depression and the need for purposeful work on the development of these components of emotional disorder.Key words: emotional burnout, military personnel, correction, professional activity, rehabilitation, self-control of behavior, adaptation, analytical thinking, neuropsychic stability, responsibility, whole lives.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Демидович О. М. 
Професійна підготовка фахівців з медіації в університетах Іспанії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. М. Демидович ; Ін-т вищ. освіти НАПН України . — К., 2011. — 20 с. — укp.

У контексті еволюційних процесів визначено сучасне розуміння медіації як спеціального виду професійної діяльності медіатора в організації процесу нормалізації відносин між конфліктуючими сторонами, охарактеризовано структуру, стратегії, техніки процесу. Визначено вимоги до особистості та професійної діяльності фахівця з медіації. У межах аналітико-системного дослідження розкрито зміст професійної освіти фахівців з розв'язання конфліктів. Узагальнено організаційно-педагогічні умови навчання медіаторів. Обгрунтовано відповідність ефективності й якості вищої освіти до Європейських стандартів, визначених Болонською декларацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 р(4ІСП)3
Шифр НБУВ: РА380660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Демидович Л.С. 
Політика радянської влади щодо православної церкви в Україні в період НЕПу (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Демидович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу джерел і літератури зроблено спробу об'єктивно проаналізувати політику радянської влади щодо православної церкви в Україні у 1921 - 1928 рр. З'ясовано ступінь дослідженості проблеми в історичній науці. Розглянуто процес формування та діяльності різного роду державних органів влади, що мали вирішувати церковні питання, досліджено їх повноваження та компетенцію. Визначено роль у реалізації церковної політики. Висвітлено державо-церковні відносини як складову частину політичної історії держави. Проаналізовано законодавчу базу радянського керівництва у царині релігії та церкви в Україні. Розглянуто процес становлення стосунків, що склалися між православною церквою та державою з приходом більшовиків до влади. З'ясовано їх специфіку у 1920-х рр. Визначено причини загострення конфлікту між владними структурами та церквою після вилучення церковних цінностей. Досліджено зміни в соціально-економічному становищі православної церкви в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)-36 +
Шифр НБУВ: РА341121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Демиденко Ю.В. 
Поверхневі електромагнітні хвилі в шарах молекул, що адсорбовані на поверхні твердого тіла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.В. Демиденко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Відзначено щодо існування нового типу електромагнітних хвиль, локалізованих на поверхні твердого тіла, вкритій субмоношаровим молекулярним покриттям, які, на відміну від відомих поверхневих поляритонів, можуть існувати в області частот, де діелектрична функція адсорбенту має позитивний знак, і можуть бути збуджені випромінюванням p- та s-поляризацій. Доведено можливість пом'якшення p-поляризованої поверхневої електромагнітної моди у системі молекулярний шар - тверде тіло. Виявлено, що поверхня легованого напівпровідника, на яку адсорбовано молекулярний шар за умов поглинання поля поверхневих електромагнітних хвиль (ПЕХ), може поводити себе подібно до фотонного кристалу. Побудовано теорію спонтанного виникнення неоднорідних розділів поляризації в адсорбованому шарі молекул, у межах якої передбачено існування періодично-поляризованої структури. Оцінено інтервал існування такої структури за концентрацією молекул адсорбенту. Розраховано функцію Грина та побудовано теорію лінійного відгуку на зовнішнє електромагнітне поле системи тверде тіло - молекулярний шар з неоднорідним розподілом поляризації у площині адсорбату, на базі якої досліджено дисперсійні властивості електромагнітних хвиль, локалізованих поблизу поверхні такої системи. Досліджено ПЕХ на базі системи з фазообертаючим дзеркалом (ФОД) та показано можливість управління їх дисперсійними властивостями з використанням схеми з оберненим хвильовим фронтом. Зазначено щодо можливості виникнення конвективної нестійкості у системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.24,022 +
Шифр НБУВ: РА352015

Рубрики:

      
20.

Демиденко Т.М. 
Підготовка майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.М. Демиденко ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено умови підвищення ефективності педагогічного впливу на формування готовності майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності: збагачення змісту дисциплін циклу професійної та практичної підготовки системою понять та теоретичних знань з основ педагогічної інноватики, навчання студентів працювати з науковою інформацією та прийомам її впровадження у практичну діяльність, розвиток рефлексивних умінь, формування інтересу до інноваційної роботи, гуманістичних ціннісних орієнтацій, ініціювання та підтримка педагогічної творчості майбутніх учителів. Удосконалено структурну модель інноваційної педагогічної діяльності, розширено та поглиблено критерії та показники визначення готовності майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної діяльності. Розроблено систему завдань з професійно орієнтованих дисциплін щодо організації підготовки майбутніх учителів трудового навчання до інноваційної педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.518.5 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА330407

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського