Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕРГАЧОВ$<.>+<.>A=КАТЕРИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
2.

Дергачова В.В. 
Енергоекономічні чинники сталого розвитку: аналіз та оцінка впливу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Дергачова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та прикладні питання економічної оцінки стабілізаційних рішень організаційно-економічного і технічного характеру в енергетичному комплексі. Проаналізовано вплив факторів енергоекономічного змісту, що визначають рівні енергетичної, екологічної й економічної безпеки з точки зору вияву умов узгодження господарської діяльності суб'єктів енергетичного комплексу з необхідністю сталого розвитку. Обгрунтовано склад показників та критерії вибору варіантів відповідних рішень, що найбільше відповідають вимогам сталого розвитку держави та її територій. Основні положення та висновки запропоновано використовувати для економічного аналізу і прогнозування результатів рішень, спрямованих на забезпечення економічної стабільності суб'єктів господарювання та регулювання їх взаємодії з метою досягнення економічної безпеки та сталого розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554
Шифр НБУВ: РА314356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Катеринчук К.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні заходи запобігання катуванню: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К.В. Катеринчук ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження проблеми запобігання катуванням в Україні заходами кримінально-правового та кримінологічного характеру. Розглянуто ставлення держави та суспільства у різні історичні періоди їх розвитку до катування як соціального явища - від розуміння його як міри покарання та методу кримінального процесу до усвідомлення необхідності повної ліквідації. Наведено соціальну та юридичну характеристику катування, розглянуто його негативні наслідки фізичного, психологічного та соціального характеру. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 127 КК України "Катування", зроблено його відмежування від суміжних складів злочинів. Наведено характеристику суб'єктів злочину, особи злочинця та потерпілого у справах про катування, розроблено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА370096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Катеринич Л.О. 
Нейромережеві методи побудови експертних систем з асоціативними моделями подання знань: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.03 / Л.О. Катеринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано формальні моделі подання асоціативних знань і досліджено механізми логічного виведення на них. Сформульовано та розв'язано задачу класифікації за деякими відомими асоціаціями за умов нечіткості. Запропоновано підходи до синтезу й оптимізації нейромереж змінної архітектури з комутаційним елементом. Досліджено нейромережеві моделі аналізу нечітких даних, що описуються нечіткими специфікаціями (алгоритмами). Реалізовано експериментальний зразок діагностичної системи H-Гомеопат, яка забезпечує інформаційну підтримку процесів діагностики та пошуку даних довідкового характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.51-02
Шифр НБУВ: РА375300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Катеринич С.Є. 
Обгрунтування параметрів внутрішньоребристих висівних апаратів для зернових сівалок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11. / С.Є. Катеринич ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу проведених теоретичних та експериментальних досліджень існуючих конструкцій котушкових і внутрішньоребристих апаратів виявлено закономірності формування зернового потоку у внутрішньоребристому висівному апараті та розроблено його удосконалену схему. Вперше конструктивно вирішено питання регулювання норми висіву за допомогою зміни розміру висівного вікна внутрішньоребристого апарату заслонкою. Обгрунтовано й експериментально доведено можливість керування робочим об'ємом для розширення універсальності запропонованого висівного апарату, а також групового спорожнення. Одержано й практично підтверджено аналітичні залежності, що описують процес руху посівного матеріалу в корпусі та зсипання його з апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.41-35 +
Шифр НБУВ: РА334137

Рубрики:

      
7.

Дергачов Д.М. 
Оптимізація норми висіву гібридів соняшнику при звичайному рядковому способі сівби в умовах східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Д.М. Дергачов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено придатність вітчизняних гібридів соняшнику для вирощування за допомогою звичайного рядкового способу (ЗРС) сівби та технології непросапної культури за умов східного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив загущення посівів на ефективність використання рослинами факторів навколишнього середовища та накопичення біомаси. Досліджено мінливість якісних показників урожаю за різних умов вирощування соняшнику. Доведено, що оптимальною нормою висіву ультраскоростиглого гібрида Харківський 49 і ранньостиглого Світоч є 150 тис. шт./га (густота рослин 106 і 110 тис. шт./га). Показано, що для середньораннього гібрида Погляд і середньостиглого Харківський 58 однаково ефективними були варіанти з традиційною технологію вирощування та за ЗРС сівби з нормами висіву відповідно 75 та 75 - 100 тис. шт./га (густота рослин відповідно 57 та 51 і 69 тис. шт./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336169

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Катеринчук І. П. 
Організаційно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу в правоохоронній сфері: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. П. Катеринчук ; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА370095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дергачов 
Особливості магніторезонансних властивостей низьковимірних сполук з магнітними іонами Со2+, Mn2+, Fe3+, Tb3+: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Костянтин Георгійович Дергачов ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022
Шифр НБУВ: РА352832

Рубрики:

      
10.

Дергачова А.В. 
Особливості перебігу та варіанти лікування хронічного алкогольного гепатиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Дергачова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню якості діагностики хронічного алкогольного гепатиту, поліпшенню результатів лікування хворих на хронічний алкогольний гепатит мінімальної та помірної активності на підставі розробки диференційованої тактики терапії з використанням ентеросорбентів. Визначено порушення вмісту первинних і вторинних продуктів перекисного окислення, жиророзчинних вітамінів та загальної антиоксидантної активності залежно від активності процесу в печінці та тяжкості перебігу захворювання. Виявлено кореляційну залежність між триєновими кон'югатами, тетраєновими кон'югатами та IgA. Обгрунтовано позитивний вплив кріопорошку аронії та карбовиту на процеси перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту і імунологічного гомеостазу. Доведено ефективність раціональної диференційованої терапії ентеросорбентами залежно від активності процесу в печінці. Встановлено між ними причинно-наслідковий зв'язок. Розроблено оригінальний спосіб лікування, на який отримано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА313058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
12.

Дергачова К.О. 
Сталий розвиток як предмет міжнародної співпраці. Політологічний аспект: Автореф. дис. канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Дергачова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано політичні аспекти формування та міжнародний досвід реалізації концепції сталого розвитку у контексті глобальних, регіональних та національних відносин. Проаналізовано новітні тенденції міжнародної співпраці у даній сфері і з'ясовано політичні механізми досягення сталого розвитку. Досліджено можливості узгодження інтересів та ефективної взаємодії основних політичних акторів на глобальному, регіональному та національному рівнях. Розкрито вирішальне значення глобалізації в процесі переходу до сталого розвитку. Сформульовано основні стратегічні напрямки реалізації концепції сталого розвитку в Україні, встановлено роль держави і типу політичного режиму у даному процесі. Розкрито вирішальне значення глобалізації й обгрунтовано необхідність посилення інтеграції, інтернаціоналізації, уніфікації умов співробітництва в інтересах успішного впровадження концепції сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 в + Ф06 +
Шифр НБУВ: РА337609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Катеринюк В.Ю. 
Стан мікроелементного і металоферментного обміну та корекція виявлених порушень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.Ю. Катеринюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено зміни вмісту мікроелементів, активності металоферментів та інтенсивності перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) залежно від ступенів важкості генералізованого пародонтиту (ГП). Вивчено клінічні характеристики стану пародонту хворих на ГП та виявлено суттєве збільшення всіх клінічних показників внаслідок прогресування патологічного процесу в тканинах пародонту. За результатами біохімічних досліджень крові та слини хворих визначено порушення вмісту біометалів (міді, заліза, цинку, марганцю, кобальту) та активності металопротеїдів церулоплазміну, каталази, карбоангідрази, насиченості залізом трансферину та маркерів кісткового метаболізму лужної та кислої фосфатаз у поєднанні з наростанням інтенсивності ПОЛ, які корелювали зі ступенями важкості хвороби. На підставі показників, одержаних за клініко-біохімічними дослідженнями розроблено спосіб патогенетичного лікування ГП з використанням препарату "Краплі Береш Плюс" та гелеподібної пасти "Силлардент-біо", які мають протизапальну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, остеотропну дію. За результатами клінічних, біохімічних, рентгенологічних і статистичних досліджень доведено, що застосування цих препаратів ефективно впливає на патогенетичні ланки ГП і внаслідок лікування коригуються показники мікроелементного та металоферментного спектру крові та слини хворих, нормалізуються процеси ПОЛ та підвищується активність антиоксидантного захисту, що дає змогу досягнути стійкої клініко-рентгенологічної ремісії хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА328150

Рубрики:

      
14.

Катеринчук І.М. 
Температурно-часові ефекти у неспівмірній фазі кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Катеринчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено закономірності температурно-часової динаміки неспівмірних фаз кристалів тетраметиламін-тетрахлорметалатів. Встановлено, що за умови короткотривалої релаксації надструктури, внаслідок зміни вільної енергії кристала, виділяється надлишкова енергія, поява якої обумовлена взаємодією модульованої структури з невпорядкованими дефектами і домішками. Доведено, що результатом деформації надструктури є додатковий внесок хвилі густини дефектів у її динаміку, проявом якого є додаткові низькочастотні коливання солітонної гратки. Встановлено, що наближення сили солітон-солітонної взаємодії до сили взаємодії солітон-дефект спричиняє зміну амплітуди параметра порядку та виявляється у повороті оптичної індикатриси. Виявлено, що для утворення хвилі модуляції з різницевим значенням хвильового вектора необхідна енергія, яка вивільняється у процесі переходу кристала від одного метастабільного стану до іншого завдяки перетворенню потенціальної енергії солітонів в енергію її колективного руху. З'ясовано, що за умови існування хаотичної фази зміна двозаломлення визначається внеском колективного руху солітонів. Виявлено, що хаотична фаза має значення амплітуди параметра порядку, що перевищує відповідні значення хвиль модуляцій, які приймають участь у суперпозиції, що обумовлює немонотонну поведінку величини повороту оптичної індикатриси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.35,022 + В379.371.7,022 +
Шифр НБУВ: РА350289

Рубрики:

      
15.

Дергачова Н.В. 
Термопружний стан ортотропних оболонок при локальному нагріві: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.В. Дергачова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено термопружний стан (ТС) ортотропних оболонок (ОО) довільної гаусової кривини (ДГК) за локального нагріву. Висвітлено результати, спрямовані на розширення області застосування апарата методів фундаментальних розв'язків (ФР) на клас задач про тепловий нагрів. Описано методику побудови ФР статики пластин і оболонок, що заснована на використанні двовимірного інтегрального перетворення Фур'є і теорії узагальнених функцій. Зазначено, що методика узагальнена на рівняння термопружності ортотропних пластин і оболонок ДГК, що не враховують конвективний теплообмін із зовнішнім середовищем. Одержано фундаментальні розв'язки рівнянь рівноваги термопружних ОО у переміщеннях. Побудовано фундаментальні матриці температурних зусиль і моментів. Визначено закономірності поводження компонент ТС оболонок під дією зосередженого теплового нагріву, за зміни геометричних і термомеханічних параметрів. Описано методику визначення ТС ОО за нагріву, розподіленому по області, яка заснована на використанні формули згортки одержаних ФР термопружності. Розглянуто зону нагріву та зону, розташовану безпосередньо поблизу першої зони. Проведено дослідження ТС ОО за нагріву, розподіленому по області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.65,022
Шифр НБУВ: РА370490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Катеринчук 
Фізичні процеси в гетеропереходах на основі шаруватих кристалів халькогенідів галію, індію та олова: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Валерій Миколайович Катеринчук ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2008. — 36 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022
Шифр НБУВ: РА359279

Рубрики:

      
17.

Ченуша О. С. 
Забезпечення економічної безпеки нафтопереробних підприємств / О. С. Ченуша. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-прикладного завдання – розвиток теоретико-методичних положень і розроблення науково-практичних рекомендацій щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств. На базі аналізу наукових джерел проведено комплексне дослідження явища «економічна безпека підприємства» та поглиблено відповідний понятійний апарат. Систематизовано та розвинуто наукові підходи до її забезпечення. Визначено особливості забезпечення економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств в компетентнісному аспекті та його основних факторів впливу в економічних, управлінських і наукових парадигмах. Досліджено головні тенденції розвитку зовнішнього середовища функціонування нафтопереробних підприємств в Україні та визначено їх вплив на економічну безпеку. Проаналізовано стан економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств і визначено проблемні аспекти її забезпечення. Розвинуто теоретико-методичні положення діагностики впливу компетентності персоналу на економічну безпеку нафтопереробних підприємств під впливом факторів зовнішнього середовища. Запропоновано методичний підхід до оцінювання економічної безпеки нафтопереробних підприємств, що передбачає розрахунок комплексного показника економічної безпеки підприємства, який враховує п'ять компонент її забезпечення. Розвинуто науково-методичні положення визначення стану економічної безпеки нафтопереробних підприємств, які доповнено економетричною моделлю з розподіленим лагом, яка визначає залежність і характер впливу інвестицій у персонал ресурсної та фінансово-економічної компонент забезпечення економічної безпеки на рівень його компетентності, а також мультиплікаційний ефект зростання рівня компетентності персоналу та дозволяє сформувати прогностичні оцінки стану економічної безпеки таких підприємств. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо передбачення загроз економічній безпеці нафтопереробних підприємств, визначено напрями зменшення впливу кризових явищ і запропоновано комплексні заходи щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств.^UThe thesis is devoted to solving scientific and practical task – elaboration and justification of theoretical-methodological and scientific-practical recommendations on ensuring economic security of oil refining enterprises. Based on the analysis of scientific sources, a comprehensive study on the phenomenon of the enterprise's economic security was carried out and a corresponding conceptual apparatus was thoroughly studied. The concept of “ensuring the economic security of an enterprise” was developed, which takes into account the influence of the staff competence level on its provision and is interpreted not only as a rational use of the enterprise's set of resources for its effective and stable functioning, but also as a tool to counter and adapt negative environmental factors at various levels by applying operational and strategic methods through the use of managerial knowledge and competencies. Conceptual provisions for ensuring the economic security of an enterprise were systematized and developed, based on a combination of principles and tools of traditional approaches towards its ensuring and principles of a competence-based approach, which provides a possibility to justify the structure of components for ensuring economic security and form a structural-logical scheme for diagnosing the state of economic security of an enterprise in conditions of environmental variability to increase its level and develop staff competence. The features of ensuring the economic security of domestic oil refineries in the competence aspect and its main influencing factors in the economic, managerial and scientific paradigms were determined. The main trends in the development of the environment of oil refining enterprises in Ukraine and their impact on economic security have been studied. The basics of assessing the economic security of oil refineries have been improved. The state of economic security of domestic refineries was analyzed and the problematic aspects of its ensuring were identified. The theoretical-methodological provisions for diagnosing the impact of staff competence on the economic security of oil refining enterprises under the influence of environmental factors were developed. An algorithm for calculating the quantitative indicator of staff competence using economic security components was presented. The proposed scientific-methodological provisions for measuring the level of staff competence of oil refineries as a component of ensuring economic security, which were adapted to the professional educational qualifications of employers in the oil refining industry, imply drafting of a functional-competence matrix and the calculation of demand rankings, which allows to highlight the staff of an enterprise whose competence level is negatively affecting its economic security. The scientific-methodological guidelines for evaluating the economic security of oil refineries were proposed, supplemented by a comprehensive indicator of the economic security of an enterprise that takes into consideration the five components of the economic security of an enterprise. Scientific-methodological provisions for determining the state of the economic security of oil refineries have been developed, supplemented by an econometric model with a distributed lag, which determines the dependence and nature of the impact of investments in personnel of the resource and financial-economic components of economic security on their level of competence. The scientific-practical recommendations on the prediction of threats to the macroeconomic environment of the economic security of oil refineries were proposed. The means were developed to optimize the volume of strategic reserves of petroleum products at oil refineries and determine the timing of their purchasing, which allows to ensure the necessary level of production capacity's workload and increase the economic security of enterprises via resource component. A comprehensive leading indicator was proposed, which allows defining future trends in imported flows of petroleum products and foreseeing a change in market conditions in order for management of enterprises to develop appropriate measures of levelling the threats to their economic security. The directions for reduction of the impact of crisis were identified and comprehensive measures to improve the economic security of oil refineries were proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Колешня Я. О. 
Енергетична складова економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу / Я. О. Колешня. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень, удосконаленню методичних підходів і наданню практичних рекомендацій щодо заходів підвищення економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу в частині її енергетичної складової. Визначено сутність економічної безпеки в контексті сталого розвитку та енергозабезпечення, сформульовано дефініцію «управління енергозабезпеченням» та вдосконалено процес управління енергозабезпеченням. Виявлено засадничу роль енергетичної складової у забезпеченні економічної безпеки підприємств. Систематизовано та розвинуто підходи до оцінювання рівня економічної безпеки підприємств, сформульовано вимоги до проведення оцінювання для малих і середніх підприємств, запропоновано композицію індикаторів для оцінювання рівня їх економічної безпеки. Оцінено вплив енергоринку України на забезпечення економічної безпеки підприємств агропромислового комплексу. Проаналізовано використання сільськогосподарських підприємств для альтернативного енергогенерування. Визначено напрями посилення енергетичної безпеки підприємств і запропоновано систему управління економічною безпекою підприємства, що базується на енергетичній складовій, розглядає енергозабезпечення як управлінський процес і передбачає використання альтернативної енергогенерування підприємствами агропромислового комплексу.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical positions, the improvement of methodological approaches and the provision of practical recommendations on measures to improve the economic security of enterprises of the agro-industrial complex in terms of its energy component. The essence of economic security in the context of sustainable development is defined. It has been determined that economic security is the basis for sustainable development as one that does not provide for negative impact on society and the environment. Given that energy affects all three components of sustainable development (economy, ecology, society), its role in ensuring economic security is also important. The influence of the unstable functioning of the energy component on the economic security of enterprises behind individual components is considered. It has been determined that the energy component affects the financial (loss of benefits, loss of productivity and revenues, technological pauses that incur additional costs, etc.); technological (accidents, equipment failure, urgent rebuilding of the technological process, etc.) components. It is proposed to consider the management of energy supply not only as a technical process, but also as a management process, which is based on the basic functions of management. Based on this, the definition of the concept of "energy management" is proposed - this is the process of planning energy consumption, searching for alternative sources of energy supply or energy resources, organizing energy supply by signing relevant contracts with suppliers, motivating employees to reduce energy consumption and controlling the process of energy supply and its consumption. Approaches to assessing the level of economic security of enterprises are systematized and developed, the specifics of financial and economic activities of small and medium enterprises are determined, and on their basis requirements for conducting an assessment for such business entities are formulated, a composition of indicators is proposed for assessing the level of economic security energy security indicator at the micro level. A conceptual scheme for managing the economic security of small and medium-sized enterprises has been proposed, which takes into account the organizational and economic features of their operation and provides for the possibility of conducting a rapid analysis of the economic security of such enterprises, which can significantly reduce financial, time and personnel costs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Погребняк О. Г. 
Адміністративні процедури державної реєстрації шлюбів та встановлення батьківства. / О. Г. Погребняк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право (081 – Право). – Одеський державний університет внутрішніх справ, Одеса, 2020.Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних, нормативних і прикладних аспектів реалізації адміністративних процедур державної реєстрації шлюбу та встановлення батьківства. Виокремлено основні періоди становлення державної реєстрації актів цивільного стану, а також з'ясовано особливості становлення системи органів, що уповноважені на здійснення функцій реєстрації актів цивільного стану. Здійснено комплексний науково-теоретичний аналіз адміністративних процедур державної реєстрації актів цивільного стану як інституту адміністративного права.Розглянуто адміністративні процедури як складові адміністративного процесу. Визначено поняття та види, структуру та стадії адміністративних процедур державної реєстрації актів цивільного стану. З'ясовано особливості процедур реєстрації шлюбу та встановлення батьківства в частині порядку реалізації та суб'єктного складу, у визначенні сучасного стану правового регулювання та основних напрямків удосконалення чинного законодавства.Охарактеризовано особливості адміністративних процедур державної реєстрації шлюбів та встановлення батьківства за участю іноземців. Аргументовано положення щодо необхідності розробки та нормативного закріплення порядку проведення перевірок та встановлення додаткових фактів в адміністративних процедурах реєстрації шлюбу та встановлення батьківства як правового засобу запобігання фіктивних шлюбів з метою легалізації в Україні.^UThe dissertation is devoted to the complex research of theoretical, normative and applied aspects of realization of administrative procedures of state registration of marriage and establishment of paternity. The historiography of state registration of civil status acts has been determined, the main periods of formation of state registration of civil status acts have been identified, as well as the peculiarities of the formation of the system of bodies authorized to perform the functions of registration of civil status acts. A comprehensive scientific and theoretical analysis of the administrative procedures of state registration of civil status acts as an institution of administrative law.It is determined that when making administrative decisions concerning the state registration of civil status acts, it is required to ensure the rights of a person, among which it is possible to distinguish: to be heard before making a negative (unfavorable) decision; for help and representation; to familiarize with the case files; it is the responsibility of the administrative authority to justify the adverse acts and state the procedure for their appeal, etc. These and other rights of the person and duties of the administrative bodies should be enshrined in the laws on general administrative procedure and other acts, which should stipulate the specific procedures for state registration of marriage and establishment of paternity. The legal regulation of these administrative procedures is of fundamental importance, since the practice of implementing marriage registration and paternity procedures is rather ambiguous today and lacks uniformity. This state of affairs leads to legal uncertainty as well as a practical violation and abuse of the rules of law. Such violations may result in registration of fictitious marriages and cases of adoption of children by foreigners in order to obtain legal grounds for stay in Ukraine.Administrative procedures are considered as components of the administrative process. The concepts and types, structure and stages of administrative procedures for state registration of civil status acts are defined. The peculiarities of the procedures of marriage registration and paternity establishment in terms of implementation procedure and subject composition, determination of the current state of legal regulation and main directions of improvement of the current legislation are established. The procedure and peculiarities of the legal liability of employees of the bodies of registration of acts of civil status for violation of the procedure of registration of marriages and establishment of paternity are specified.The peculiarities of administrative procedures for state registration of marriages and establishment of paternity with the participation of foreigners are described. Provisions on the need to develop and regulate the procedure for conducting inspections and establishing additional facts in the administrative procedures of marriage registration and establishing paternity as a legal means of preventing fictitious marriages in order to legalize in Ukraine are argued. The foreign experience of introduction of administrative procedures of registration of marriages and establishment of paternity for the purpose of definition of possibilities of its introduction in Ukraine in modern conditions of state formation is generalized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Омельченко А. І. 
Управління економічним розвитком енергогенеруючих підприємств / А. І. Омельченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено поглибленню теоретичних основ та методичних положень, наданню практичних рекомендацій щодо управління економічним розвитком енергогенеруючих підприємств в умовах економічної нестабільності. На основі аналізу наукових джерел проведено дослідження теоретичних засад та проблематики управління економічним розвитком, уточнено концептуальні положення та поглиблено понятійно-термінологічний апарат управління економічним розвитком підприємств. Здійснено діагностику стану економічного розвитку енергогенеруючих підприємств за функціональними зонами. Розроблено науково-методичний підхід до оцінювання якості управління економічним розвитком підприємств в умовах економічної нестабільності. Розроблено систему показників і запропоновано методичний інструментарій моніторингу результатів управління економічним розвитком енергогенеруючих підприємств. За результатами оцінювання якості управління економічним розвитком енергогенеруючих підприємств визначено важелі впливу на траєкторію управління.Розроблено науково-методичні положення щодо вибору форми економічного розвитку та відповідного їй інструментарію управління для енергогенеруючих підприємств. Сформовано механізм ситуаційного управління економічним розвитком енергогенеруючих підприємств та розроблено науково-практичні рекомендації визначення наслідків управління їх адаптивним розвитком на основі прогнозування. Ключові слова: економічний розвиток, економічна модернізація, управління економічним розвитком, адаптивний розвиток, механізм ситуаційного управління, траєкторія управління економічним розвитком, енергогенеруючі підприємства.^UThe dissertation focuses on the development of theoretical positionsand methodological principles, providing practical recommendations for improving the management of economic development of energy generating enterprises in conditions of economic instability. Based on the analysis of scientific sources the research of the categorical apparatus and problems of management of economic development is carried out and the corresponding conceptual apparatus is deepened. The method of management of economic development of the enterprise on the basis of construction of its trajectory by situational transition between evolutionary and adaptive forms of development and a choice of effective tools of economic and administrative influence on functional zones is developed. Scientific approaches are analyzed and conceptual provisions of management of economic development of the enterprise which are based on adjustment of a current trajectory of management of economic development through application of the tools of economic and administrative influence chosen by the analysis of dynamics of indicators on functional zones of development are allowed. Scientifically substantiated methodological tools for evaluating the results of economic development management of energy generating enterprises and proposed a scientific and methodological approach to monitoring the results of economic development management of energy generating enterprises, which provides a step-by-step analytical procedure for determining the level of enterprise development. external environment. It allows you to choose between evolutionary and adaptive forms of development, to develop scenarios for optimal management in the final stages of monitoring. The state of energy generating enterprises is diagnosed by functional zones of economic development and it is revealed that the problem of economic development management is the lack of interconnection between functional zones, which causes intensification of negative changes in the enterprise. On the basis of calculations of dynamics of changes of average and chain absolute increments of indicators of activity on functional zones of economic development the system of indicators of an estimation of quality of management has been formed. Methodical provisions for assessing the quality of economic development management of energy generating enterprises in conditions of economic instability are proposed, which provide for evaluating the results of economic development management according to the system of financial, industrial, commercial, innovative, environmental indicators, their cluster analysis. The choice of levers influencing the adjustment of the management trajectory of economic development of energy generating enterprises is substantiated. The scientific and methodological principles for choosing the form of economic development and the corresponding management tools for energy generating enterprises have been developed and substantiated. They consist in the analysis of scenarios of management of economic development by means of simulation modeling that allows to choose between evolutionary and adaptive forms of economic development of the enterprise on the basis of forecasting of trends of economic indicators. The main advantage of this approach is the formation of various options for the behavior of the enterprise over time, depending on the available real and potential opportunities due to the stage and form of its development. This technique ensures the implementation of management decisions in conditions of high risk and uncertainty. The mechanism of situational management of economic development of energy generating enterprises is formed, which combines economic levers, methods and tools of situational adjustment of economic development management trajectory, is based on the principles of dynamism, adaptability, purposefulness, self-development, self-organization. Scientific and practical recommendations for determining the consequences of managing the adaptive economic development of an energy generating enterprise based on forecasting have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського